HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 21:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 

Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili Ministra vanjskih poslova?
Anketa je završila: 22 lis 2018, 10:24.
Predsjednik FBiH 57%  57%  [ 12 ]
Ministar vanjskih poslova 43%  43%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 21
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 08 lis 2018, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Evo i Raspudić zabrinut:

https://poskok.info/raspudic-izbor-koms ... lijes-bih/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 09 lis 2018, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 512
drago mi je da i Nino dijeli moju zabrinutost, citirat ću ga ''Bojim se da ne pristanu za mrvicu vlasti progutati ovo s Komšićem i dati legitimitet ovom nakaradnom sklopu i da će se nastaviti proces iseljavanja Hrvata iz BiH.”

Definitivno smo sad u situaciji ili-ili.

Ili će naši legitimni postaviti neke zabetonirane uvjete za uopće razgovor o uspostavi vlasti (minimum minimuma od svih minimuma bi bio izbroni zakon s predsjedništvom u paketu, a poželjno i još više stavki) pa blokirati dok ne muslimani ne kapituliraju, ili će zarad osobnog interesa i fotelje i privilegija pristat na neku glupost i ponovo pristati na sudjelovanje u vlasti i tako zabiti čavao u lijes Hrvata u BiH.

Prema dosadašnjim iskustvima sa istima, nisam previše optimističan. ali vidit ćemo. Dan D je došao. Ili jesmo ili nismo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 09 lis 2018, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7536
Da li je Hrvat ikada bio Ministar Vanjskih poslova BiH? Ja koliko znam to mjesto uzimaju ili Bošnjaci ili Srbi zavisno od toga ko nije predsjedavajući VM. Kada je predsjedavajući VM Bošnjak onda je ministar vanjskih poslova Srbin. I suprotno kada je predsjedavajući VM Srbin onda je ministar vanjskih poslova Bošnjak. U obje varijante Hrvati dobijaju ministra Finansija.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 09 lis 2018, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nebula je napisao/la:
Da li je Hrvat ikada bio Ministar Vanjskih poslova BiH? Ja koliko znam to mjesto uzimaju ili Bošnjaci ili Srbi zavisno od toga ko nije predsjedavajući VM. Kada je predsjedavajući VM Bošnjak onda je ministar vanjskih poslova Srbin. I suprotno kada je predsjedavajući VM Srbin onda je ministar vanjskih poslova Bošnjak. U obje varijante Hrvati dobijaju ministra Finansija.


Jadranko Prlić je bio zadnji hrvatski MVP.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 09 lis 2018, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Da li je Hrvat ikada bio Ministar Vanjskih poslova BiH? Ja koliko znam to mjesto uzimaju ili Bošnjaci ili Srbi zavisno od toga ko nije predsjedavajući VM. Kada je predsjedavajući VM Bošnjak onda je ministar vanjskih poslova Srbin. I suprotno kada je predsjedavajući VM Srbin onda je ministar vanjskih poslova Bošnjak. U obje varijante Hrvati dobijaju ministra Finansija.


Jadranko Prlić - 1997. (Hrvat)
Zlatko Lagumdžija - 2001. (Musliman)
Mladen Ivanić - 2002. (Srbin)
Sven Alkalaj - 2007. (Hrvat po majci, ima hrvatsko drzavljanstvo ali u stvarnosti Musliman poput Komsica dakle Muslimani ukrali mjesto Hrvatima)
Zlatko Lagumdžija - 2012. (Musliman)
Igor Crnadak - 2015. (Srbin)

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 09 lis 2018, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Alkalaj je mislio bio iz kvote "Ostalih" kao Židov mislim, mada ima hrvatsku putovnicu.

Što se tiče MVP, ne mogu se sjetiti je li vrijedi dogovorni princip rotacije za sva ministarstva (znamo da se rotira predsjedavajući VM) ili je uvijek sve stvar dogovora.

Inače, ja sam osobno glasao za Predsjednika FBiH, jer ta pozicija ima ogromne ovlasti koje se inače slabo koriste (jača je od Predsjednika RS).

Osoba sitnih strasti bi se vodila logikom - gdje bi Čović najviše smetao Muslimanima, i onda bi Čovića namjestio tu. Jebiga, simbolika je važna, i za nekakvo restauiranje karme je potrebno dati sličan simboličan odgovor nametanju Komšića.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 15 lis 2018, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Eto, čuli ste to ovdje prvi na ovoj temi, sad je i realnost čim je prihvaćeno u diskursu.

Citat:
Postoje nagađanja da ćete vi ući u vlast, preuzeti određenu dužnost, pa se čak nagađalo i s pozicijom ministra vanjskih poslova. Zanima li vas to?

- Svi koji me i površno poznaju, znaju da sam prošao sve što se moglo, od izvršne i zakonodavne vlasti na svim razinama, a na dužnosti predsjednika stranke sam već 14 godina. Mene nijedna od dužnosti sada ne zanima i teško će se naći pozicija koju bih prihvatio u odnosu na to što sam radio dosad. Svi koji su do sada o tome špekulirali, olakšat ću im – nema danas pozicije u BiH koja bi me mogla odvući od pokušaja realizacije ključnih teza koje sam iznio. A to podrazumijeva jednakopravnost Hrvata. Za mene je ogroman teret dobiveni rezultat. To znači bezrezervno služiti svom narodu bez obzira hoću li biti zadnji u koloni ili na njezinu čelu. Zato jasna poruka - nema ucjene i mene se ne može ničim kupiti. Za mene je ova potpora svetinja i krupna obveza.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović za Predsjednika FBiH ili za Ministra vanjskih poslova BiH?
PostPostano: 20 vel 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2016, 13:12
Postovi: 605
na kraju izabran za delegata u drzavnom domu naroda... osim njegu u hrvatskom DN su jos i barisa colak, lidija bradara, marina pendes i zlatko miletic (sin jovana i ajse) iz DFa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, iprodano, Tomba17 i 229 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO