HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 01:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
E sad krecu pritisci svakojake mrake ( bar mi imamo iskustva :001_huh ) .


Nego , vrjeme leti ...reko bi coek , svaki drugi dan petak . ... :kava

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 21:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2016, 13:12
Postovi: 605
Robbie MO je napisao/la:
Danas se ne cini da postoje ikakve struje, iako sam ja cuo za jednu skrivenu i uspavanu.

tko bi mogo biti to?
osobno ne vidim da bi itko mogao formirati neku ozbiljniju struju, kristo nije, lovrinovic i kozul mislim da nisu kapacitet za takvo nesto, pendes i milicevic su mi nepoznanica, cavara ne izgleda kao netko takav, bevanda isto tesko...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Velocidad je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Danas se ne cini da postoje ikakve struje, iako sam ja cuo za jednu skrivenu i uspavanu.

tko bi mogo biti to?
osobno ne vidim da bi itko mogao formirati neku ozbiljniju struju, kristo nije, lovrinovic i kozul mislim da nisu kapacitet za takvo nesto, pendes i milicevic su mi nepoznanica, cavara ne izgleda kao netko takav, bevanda isto tesko...


Pa manja je vjerojatnost da ces naci neku "struju" ako gledas tamo gdje je ljude postavljao predsjednik stranke, tj. krug oko njega samoga.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2016, 13:12
Postovi: 605
to su kadrovi o kojima mogu znati nesto jer zauzimaju 90% medijskog prostora namjenjenog hdzu. o ostalim kadrovima ovako izvana ni ne znam nista posebno ionako.
offtopic, tek sad kad sam probao nabrojati neke istaknutije hdzovce vidim da bi mogli biti u velikim problemima kad se covic umirovi ako se netko ozbiljniji ne pojavi u medjuvremenu. nesto kao sdp u hrvatskoj poslije milanovica. ne mogu ni zamisliti kako bi izgledalo da se covic sutra okane politike pa netko od sadasnjeg kadra preuzme vodstvo hdza


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Velocidad je napisao/la:
to su kadrovi o kojima mogu znati nesto jer zauzimaju 90% medijskog prostora namjenjenog hdzu. o ostalim kadrovima ovako izvana ni ne znam nista posebno ionako.
offtopic, tek sad kad sam probao nabrojati neke istaknutije hdzovce vidim da bi mogli biti u velikim problemima kad se covic umirovi ako se netko ozbiljniji ne pojavi u medjuvremenu. nesto kao sdp u hrvatskoj poslije milanovica. ne mogu ni zamisliti kako bi izgledalo da se covic sutra okane politike pa netko od sadasnjeg kadra preuzme vodstvo hdza


Ma nije bas tako. Ima par ljudi, ali nisu eksponirani jer nisu dio tog "lica stranke", niti ih zanimaju te administrativne funkcije (recimo ni Covic nikada ne bi htio biti ministar ili raditi takvu vrstu posla). Ne zele se "trositi", cekaju da dodje njihovo vrijeme kao svjezeg politickog lica (lol?). I Covic je bio "mali od kuzine", dok nije zasjeo.

Za predsjednika HDZ-a se jedino traze kvalifikacije:
-da je inteligentan i obrazovan
-da ima diplomatske vjestine
-i ja bih jos dodao: da nije ucjenjiv i da ima cistu proslost

To moze biti i najobicniji tehnokrat, koga briga ima li karizmu ili ne, je li naocit ili nije, kad imas 15 delegata u Domu naroda ti si Faraon. Odluke u ozbiljnoj stranci ionako bi se trebale donositi nakon puno diskusije i pretumbavanja i analize svakog pitanja.

Koji su to Covicevi aduti sada? Odnos s Dodikom je jedan, tu mu dajem bodove. U odnosu na Muslimane, predstavlja balast, jer ga mrze. Izgubio je sve te svoje navodne "kontakte" osim mozda Radoncica. Covic se ne bavi ni tehnickim stvarima poput pisanja prijedloga izmjena ustavnih promjena, ili pravnim dijelo kao sto je pisanje tuzbi, ili zakona iz financija itd. To rade ljudi iz svog resora. On je samo selektor reprezentacije. A sto se tice neke "popularnosti", u ovakvim okolnostima i da stavis jarca na celo HDZ-a pokupit ce sve glasove.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Robbie MO je napisao/la:
dudu je napisao/la:
mislim da je usporedba s 2006. deplasirana, tad su i Srbi bili na koljenima, a kamoli mi. naravno da to Čoviću zauvijek ostaje mrlja, ali da mu imaš nešto za zamjeriti u zadnje 4 godine, nemaš. drugo, ako ovo izgura do kraja i ostane sa štitom kupio je svoju poziciju u povijesti kao veliki pozitivac.


A slusaj. Evo imamo i prije par godina izmjene Izbornog zakona za koje je HDZ glasao a kojima je podignut unutarstranacki prag sa 10% na 20%. To olaksava muslimanima da ubacuju svoje Hrvate u kantonalne skupstine i to se odmah sada vidi na ovim izborima gdje su ta nova pravila po prvi put primjenjena, jer se oslabio utjecaj efekta da muslimani zaokruzuju muslimanska imena (ako nista zbog veceg kruga prijatelja, vece podrske rodbine kandidata itd. - rodbina tog SDP Hrvata vjerojatno vecinom glasa za HDZ).

I evo kao posjedicu imas 3 umjesto 1 muslimanskog Hrvata u Skupstini ZDZ. Cak i SDA ima jednog.

Zasto je HDZ glasao za to? Jer im je opet od Doma naroda bitnije to da kontroliraju stranacki plijen i izvrsavanje "dogovora" tko ce gdje na koju poziciju. Recimo Covic ne moze nekoga nagraditi pozicijom u parlamentu za poslusnost ako nije sigurno da ce tu poziciju taj dobiti. "Kompenzacijski" mandati se daju najposlusnijim i najvjernijim stranackim zasluzenicima. A ovime su se prakticki svi mandati fiksirali da stranka bira tko ce ih dobiti, tako da zaokruzivanje kandidata postaje besmisleno.


Pojednostavljivanje i svodjenje problema na samo jedan segment koji se, kako kaze dudu ioanko ne moze na ovaj nacin uspjesno rijesiti ukoliko muslimani nastave odbacivati zapadne standarde i krenu u otimacinu.

Najveci probelem kod 10 posto je taj sto se previse utjecaja na liste daje biracima koji podlijezu razlicitim utjecajima i cesto biraju lose kad im se da tolika mogucnost biranja, nisu redosljedi na listama slucajni i nisu izum ovih prostora. Npr prosjecan glasac je previse podlozan demagogiji, podlozan je utjecaju sela, kao glasam za svoga, ili ce poslusati onoga ko mu dodje osobno u kucu i nesto ponudi... ima tu puno nesavrsenosti koje cesto rezultiraju lose. S druge strane npr u nasu kantonalnu skupstinu su uvijek birani livnjaci jer ih je najvise, Kupresak nije imao ni teoretske sanse.

Sto se tice Aprilskog, tu je Covicev naum bio zaista neshvatiljiv, sumnjam da je predsjednistvo imalo kljucnu ulogu, ili je bio ucjenjen ili mu je obecano kako je to prvi korak, a u sto je on ,destabiliziran tada ,povjerovao.
Medjutim sreca je bila da smo imali glas razuma u HDZu, koji je prevladao , a u to se uklucila i HR kao dodatni osigurac, cak se i Sanader osobno angazirao, bez cega bi mozda cak i izvisili tada jer pitanje je bi li se pobunjenici usudili suprotstaviti bez Sanaderove podrske.
A sto je najgore to su bila vremena kad je Hr navodno samo gledala kako da udje u EU i poradi toga da ga smjesti nama bez da trepne.
Vrhunac je bio da se tada i godinama poslije pa sve donedavno, taj Sanderov cin nasega spasa diljem HB opisivao kao cin razbijanja HDZa BiH kako bi ga se kontroliralo iz HR , naravno za interes HR, a na nas racun.
Tako da se ovime opet vracamo na to kolika je kolicina neznanja, ne samo u prosjecnog glasaca, nego i onih koji si utvaraju da nesto znaju, a kriticka misao , analiticari, mediji, oporba i svi ostali koji utjecu na birace, ne mogu obraditi svakog pojedinca sa liste i onda se tu stvara prostor za manipulacije i los odabir ukoliko neupucen glasac ima predetaljnu moc odlucivanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Pustite sad aprilski. Drugo je tada vrijeme bilo.
Covic SADA ima sansu da stisne muda i zabije go.
Cini se odlucan.
Pljujte ga ako odustane.

Isto ove hambasade, Incko i sl. Jebo to. Mi da smo njih slusali davno bi propali. Oni dodju, malo pricaju, odu, mi ostajemo ovdje.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 15 lis 2018, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
zaba1111 je napisao/la:
Medjutim sreca je bila da smo imali glas razuma u HDZu, koji je prevladao , a u to se uklucila i HR kao dodatni osigurac, cak se i Sanader osobno angazirao, bez cega bi mozda cak i izvisili tada jer pitanje je bi li se pobunjenici usudili suprotstaviti bez Sanaderove podrske.


To je istina.

zaba1111 je napisao/la:
Sto se tice Aprilskog, tu je Covicev naum bio zaista neshvatiljiv, sumnjam da je predsjednistvo imalo kljucnu ulogu, ili je bio ucjenjen ili mu je obecano kako je to prvi korak, a u sto je on ,destabiliziran tada ,povjerovao.


Moguce. To zna samo on i oni koji su ga eventualno ucjenjivali. Treba pitati SDA, ona je Kraljica Informacija. :D

SDA vec sada skuplja podatke o svim mogucim buducim nasljednicima Covica, ali i ostalih muslimanskih stranaka, pa i svojih vlastitih clanova. :D Zato se buduci nasjednici Covica i kriju ko Papa, bude iznenadjenje na konklavi. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 14:34 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
FEDEREXIT: Hrvatski kantoni imaju trebaju ovlasti prenesu na državu. Kad Bošnjaci žele svu vlast u FBIH eto im je…
https://poskok.info/federexit-hrvatski- ... na-drzavu/

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Hm da, pomalo je zabrinjavajuće što je odluka o apelaciji Krišto odgođena, a kao razlog navedeno to da se ne utječe na izbore. Šta se imaju sekirati oko izbora, oni su tu da tehnički odrade stvari koje trebaju odraditi. Možda stvarno stranci drže to kao adut i naprave neki suludi obrat ako procjene da trebaju. Ali to bi bile praktički dvije oprečne odluke koje su na snazi, posebno bi to bilo čudno s obzirom na to koliko je čisto objašnjenje u apelaciji Ljubić u korist konstitutivnosti i predstavnika, a ne pripadnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
useless je napisao/la:
Hm da, pomalo je zabrinjavajuće što je odluka o apelaciji Krišto odgođena, a kao razlog navedeno to da se ne utječe na izbore. Šta se imaju sekirati oko izbora, oni su tu da tehnički odrade stvari koje trebaju odraditi. Možda stvarno stranci drže to kao adut i naprave neki suludi obrat ako procjene da trebaju. Ali to bi bile praktički dvije oprečne odluke koje su na snazi, posebno bi to bilo čudno s obzirom na to koliko je čisto objašnjenje u apelaciji Ljubić u korist konstitutivnosti i predstavnika, a ne pripadnika.


Da, nakon Komšića i poniženja sve osim novog izbornog zakona bi bilo nevjerojatno,
nema tu aduta ni išta slično, najdraža ambasada se koncentrira na Dodika i ako se tamo
šta ustalasa eto ih da reagiraju, ovamo u FBiH može biti izabran i Moamer Gadafi nije važno.
Procjenjujem da će se formirati nekakva vlada i DN u tehničkom mandatu da se usvoji proračun
a onda poteži rasteži s izbornim zakonom dok se boje ne rastope, a ustvari sve osim izborne
jedinice je gubitak vremena i živaca. Pitanje je kako da to svi prihvate, za finu raju je to
vjerojatno normalna stvar a za velikoraju jebiga to je uništavanje ideje o unitarnoj Bosni.

Namjerno sam napisao Bosni a ne BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
bome danas Plenković u sred Pariza pred Macronom i novinarima na francuskom govori o tome kako bh. Hrvati nisu ravnopravni i kako taj problem treba riješiti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
dudu je napisao/la:
bome danas Plenković u sred Pariza pred Macronom i novinarima na francuskom govori o tome kako bh. Hrvati nisu ravnopravni i kako taj problem treba riješiti.

Kako bi ono neki rekli: Macron mu naredio da ga ovaj zove u Zagreb da bi se zajedno u Zagrebu dogovorili sa Jandrokovićem o uništenju Hrvatstva u BiH i još ponešto loše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Najdraža ambasada će izgleda igrati aktivnu ulogu u procesu uspostave vlasti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
i_jopet je napisao/la:
useless je napisao/la:
Hm da, pomalo je zabrinjavajuće što je odluka o apelaciji Krišto odgođena, a kao razlog navedeno to da se ne utječe na izbore. Šta se imaju sekirati oko izbora, oni su tu da tehnički odrade stvari koje trebaju odraditi. Možda stvarno stranci drže to kao adut i naprave neki suludi obrat ako procjene da trebaju. Ali to bi bile praktički dvije oprečne odluke koje su na snazi, posebno bi to bilo čudno s obzirom na to koliko je čisto objašnjenje u apelaciji Ljubić u korist konstitutivnosti i predstavnika, a ne pripadnika.


Da, nakon Komšića i poniženja sve osim novog izbornog zakona bi bilo nevjerojatno,
nema tu aduta ni išta slično, najdraža ambasada se koncentrira na Dodika i ako se tamo
šta ustalasa eto ih da reagiraju, ovamo u FBiH može biti izabran i Moamer Gadafi nije važno.
Procjenjujem da će se formirati nekakva vlada i DN u tehničkom mandatu da se usvoji proračun
a onda poteži rasteži s izbornim zakonom dok se boje ne rastope, a ustvari sve osim izborne
jedinice je gubitak vremena i živaca. Pitanje je kako da to svi prihvate, za finu raju je to
vjerojatno normalna stvar a za velikoraju jebiga to je uništavanje ideje o unitarnoj Bosni.

Namjerno sam napisao Bosni a ne BiH.


Hrvatska izborna jedinica već postoji, samo što je prevelika.

Privitak:
Hrvatska izborna jedinica 2018. g. 1200 x 1200 px.png
Hrvatska izborna jedinica 2018. g. 1200 x 1200 px.png [ 369.33 KiB | Pogledano 5638 put/a. ]

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 16 lis 2018, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4236
i_jopet je napisao/la:
useless je napisao/la:
Hm da, pomalo je zabrinjavajuće što je odluka o apelaciji Krišto odgođena, a kao razlog navedeno to da se ne utječe na izbore. Šta se imaju sekirati oko izbora, oni su tu da tehnički odrade stvari koje trebaju odraditi. Možda stvarno stranci drže to kao adut i naprave neki suludi obrat ako procjene da trebaju. Ali to bi bile praktički dvije oprečne odluke koje su na snazi, posebno bi to bilo čudno s obzirom na to koliko je čisto objašnjenje u apelaciji Ljubić u korist konstitutivnosti i predstavnika, a ne pripadnika.


Da, nakon Komšića i poniženja sve osim novog izbornog zakona bi bilo nevjerojatno,
nema tu aduta ni išta slično, najdraža ambasada se koncentrira na Dodika i ako se tamo
šta ustalasa eto ih da reagiraju, ovamo u FBiH može biti izabran i Moamer Gadafi nije važno.
Procjenjujem da će se formirati nekakva vlada i DN u tehničkom mandatu da se usvoji proračun
a onda poteži rasteži s izbornim zakonom dok se boje ne rastope, a ustvari sve osim izborne
jedinice je gubitak vremena i živaca. Pitanje je kako da to svi prihvate, za finu raju je to
vjerojatno normalna stvar a za velikoraju jebiga to je uništavanje ideje o unitarnoj Bosni.

Namjerno sam napisao Bosni a ne BiH.


Zašto nevjerojatno?
Pa nije ovo izvedeno da dobijete izborni nego da ni njega nedobijete.

Sjecam se kako je jednom nino raspudic rekao "nevjerujem da ce doci do komsica treci put jer bi to bila prevelika katastrofa" mislim :smajl025 Pa bas zbog toga ce i doci do ponovnog izabiranja komsica.
Vi pricate nesta da treba HDZ koalirat sa SDP i pocet trabunjat o porgresivi.Sta je vama? Vi ste hrvati i to je osnovni problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 17 lis 2018, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
lider30 je napisao/la:
Najdraža ambasada će izgleda igrati aktivnu ulogu u procesu uspostave vlasti.

Sigurno i javno preko saopstenja i tajno vrsi pritisak.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 17 lis 2018, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Pravac kuda sve to vodi kod formiranja vlasti se vec vidi.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 18 lis 2018, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Sjetih se da su nas Britanci nedavno tražili da se solidariziramo s njima oko onog napada novičokom. Pa smo se mi solidarizirali. Baš da vidimo hoće se oni sada solidarizirati s nama. I hoćemo li mi to tražiti od njih. I ne samo njih.

Valjda ova Plenkijeva putovanja zadnjih dana imaju upravo tu svrhu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 21 lis 2018, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Dodik i Čović dogovorili ubrzano formiranje koalicije na državnom nivou

slika

tu je i nezaobilazna knjiga. :zubati

slika

slika

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i član Predsjedništva BiH Dragan Čović sreli su se u nedjelju na neformalnom sastanku u Banjoj Luci. Tamo su, prema Čovićevim riječima, dogovorili ubrzano formiranje programske koalicije.
"U Banjoj Luci smo dogovorili što žurnije formiranje programske koalicije koja će posvećeno raditi na provedbi reformi na putu ka EU, imati jasan i usuglašen pristup u rješavanju problema izmjena Izbornog zakona, koji je na proteklim izborima još jednom pokazao sve svoje slabosti", rekao je Čović.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/u-banjoj ... -i-hdz-bih

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 21 lis 2018, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 13 kol 2018, 10:38
Postovi: 92
Lijepo je vidjeti legitimne predstavnike konstitutivnih nacija da suradjuju i konstruktivno rade na europskom putu BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 24 lis 2018, 19:56 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Citat:
Američko veleposlanstvo u BiH žestoko se obrušilo na Dragana Čovića

Neodgovornom i nepoštenom okvalificiralo je u srijedu veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini konstataciju predsjednika HDZ BiH Dragana Čovića da nema uvjeta za formiranje vlasti u toj zemlji na temelju rezultata izbora provedenih 7. listopada sve dok se ne provedu izmjene Izbornog zakona.

"Iako je nužno riješiti probleme u Izbornom zakonu BiH, držati budućnost ove zemlje taocem radi postizanja političke koristi neodgovorno je i nepošteno prema građanima BiH, uključujući i Hrvate u BiH", navodi veleposlanstvo SAD-a.

U službenoj reakciji koju je prenijela regionalna televizija N1 američko veleposlanstvo poziva na dijalog.

"Umjesto toga, političke stranke bi trebale raditi, unutar uspostavljenog političkog okvira, u duhu kompromisa kako bi unaprijedile svoje ciljeve", službeno je reagiranje veleposlanstva SAD kojega je


Ovakvo stajalište američke diplomacije slijedilo je pošto je u utorak u Mostaru predsjedništvo Hrvatskog narodnog sabora (HNS), neformalne udruge koja okuplja neke od političkih stranaka s hrvatskim predznakom u BiH, zaključilo da nije moguće uspostaviti novu vlast u BiH sve dok se ne postigne dogovor o izmjenama Izbornog zakona sukladno presudi Ustavnog suda BiH iz 2016. godine.

To je zapravo odgovor članova vodstva HNS-a na konačne izborne rezultate koji su pokazali kako je Čović u utrci za hrvatskog člana Predsjedništva BiH poražen od Željka Komšića razlikom od oko 70 tisuća glasova dok je HDZ BiH sa svojim koalicijskim partnerima dobio većinsku potporu u svim dijelovima BiH u kojima su Hrvati većinsko stanovništvo.

"Mi nemamo pretpostavku za uspostavu vlasti. S te strane vrlo jasno je da je izbor za hrvatskog člana Predsjedništva nelegalan, neustavan i nelegitiman", izjavio je Čović interpretirajući stajališta članova vodstva HNS-a.

Iz američkog veleposlanstva podsjetili su da je u proteklih godinu dana međunarodna zajednica pokušala pomoći dijalog između političkih stranaka, u nastojanju da se riješe problemi u Izbornom zakonu no zbog nedostatka političke volje za kompromisom dogovor je izostao.

"I dalje ostaje ključno važno da partneri u BiH rade na pronalaženju rješenja sukladno europskim i demokratskim normama koje jamče kako političku ravnopravnost tri konstitutivna naroda u Bosni i Hercegovini tako i jednakost svih građana BiH, uključujući i onih koji se svojom voljom ne identificiraju kao pripadnici nekog konstitutivnog naroda", komentar je veleposlanstva SAD u Sarajevu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 24 lis 2018, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Čovićev odgovor: pošaljite im Blackhawk u brisućem letu iznad ambasade. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 24 lis 2018, 20:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
US trolls se ne smiju petljati u izbore druge suverene države.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dragan Čović: Izborni zakon je uslov za uspostavu vlasti
PostPostano: 24 lis 2018, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68249
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
vijesti.ba recikliraju izjave stare po tjedan dana i to rade skoro svaki dan, pomijesaju s necim novim i podmecu kao nove vijesti. Zutilo i sprdnja.

propagandni online letak bez neke medijske vrijednosti

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 256 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO