HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Tužilaštvo će slučaj voditi kao terorizam: Ko je "Ibro" koji je prijetio Dodiku

01. 12. 2018. u 12:58:00

Tužilaštvo BiH će slučaj prijetnje predsjedavajućem Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku i njegovim saradnicima, najvjerovatnije, okarakterisati kao teroristički akt.

To je Nezavinsim novinama otkrio izvor iz Tužilaštva BiH koji je dodao da su već primili predmet.

Muškarac, koji stoji iza tog čina, identificiran je zahvaljujući saradnji policijskih agencija iz BiH i njihovih kolega iz Njemačke.

"Riječ je o muškarcu porijeklom iz BiH koji već duže vrijeme živi u Njemačkoj. Otkriven je veoma brzo nakon prijetnje zahvaljujući broju telefona sa kojeg je zvao. Lociran je i trebao bi biit uhapšen. Ako ga ne uhapsi njemačka policija, ta sudbina ga čeka kada se vrati u BiH", pojašnjava izvor iz Tužilaštva BiH.

Iz Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u četvrtak naveče su saopćili da su, čim im je prijetnja prijavljena, preduzeli potrebne mjere i radnje, te utvrdili identitet lica koje je prijetilo Dodiku i članovima njegovog kabineta.

Operativni podaci koji su zasad prikupljeni pokazuju da osumnjičeni ne pripada nijednoj ekstremističkoj grupi. Prijeteći poziv upućen je 26. novembra sa njemačkog broja i muškarac sa druge strane predstavio se kao "Ibro".

Pozvao je kabinet Dodika, te vrijeđao njega i njegove saradnike i prijetio im smrću, govoreći "da će ih sve zapaliti" i to zbog postavljanja zastave RS-a u Dodikovom kabinetu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 14:50 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Podrška institucijama Bosne i Hercegovine, nema pregovora sa teroristima!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
ovako glupi vise nisu ni klinci kad salju dojave o postavljenim bombama u skoli. bravo, ibro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Bas me zanima kako ce svabe reagirat kad budu iz BiH trazili da se uhapsi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovisi ima li njemačko državljanstvo. Ovako ga moraju po Interpol tjeralici ispuručiti BiH tužiteljstvu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Forumaš s klix-a, siguran sam. Tamo su internet ratnici i ljudi, koji bi virtualno ratovali.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Dodikova politika i jeste iritantna, i to ne samo Bosnjacima. I Ivanic je imao zastavu RS u svom kabinetu i jos pritom postrojio srpski puk OSBiH na obiljezavanju dana RS i opet nije upadao u oci Bosnjacima dok Dodik nije ni dosao u Sarajevo kako treba, a vec je uspio da i njima izvuce zivac. Sto Ivanicu nije poslo za rukom tokom sve 4 godine svog mandata u predsjednistvu BiH, to je Dodik uspio odmah drugog dana. Sta ce biti kada bude obiljezavao Dan RS? Najvjerovatnije ce Bosnjaci mu postavljati prepreke kako srpski puk nebi za kojih nekih otprilike mjesec i po dana bio na proslavi dana RS. Dodikova politika u Predsjednistvu BiH je politika serviranja prsta u oko, uz ono sto ionako je po zakonu pa to zajedno trlja Bosnjacima o nos kako je to nekakva pobjeda, a ne pravo koje postoji i primjenjuje se i prije njegovog dolaska. Dodik se ponasa kao kauboj koji misli da prije njega srpski glas u drzavnim institucijama se nije ni cuo, a toliko se nije cuo da je u doba SzP-a u drzavnoj vlasti prvi put se desilo hapsenje veceg broja ljudi osumnjicenih za ratne zlocine nad Srbima. Bilo je i prije hapsenja za ratne zlocine nad Srbima, samo ovaj put mnogo vise nego dotad. Osim sto je uspio da iznervira Bosnjake, uspio je da iznervira i Srbe izjavom da Srbi koji su zaposleni u administraciji na nivou BiH nisu njegovi Srbi. Time je prozvao Srbe koji rade tu odavno tj. mimo politike i pod kreditima su jer te iste ljude pozvao je da napuste funkciju. Dodik je nevolja najvise za svoje Srbe. Kolicina avanturizma koju Dodik emituje i to u kratkom ro
ku je zastrasujuca i za Srbe, a prije svega Srbe, jer Dodik svojom neodgovornom i avanturistickom politikom nsjvise vrijedja i steti Srbima, a tek kasnije Bosnjacima, dok ni Hrvatima on ne pomaze. Nije ni prije pomagao, a sad pogotovo, u ovakvoj konstalaciji odnosa na drzavnom nivou, kao i uz slabu podrsku svojoj koaliciji, a kamoli svojoj partiji na nedavno odrzanim parlamentarnim izborima, sasvim je jasno da je Dodiku suzen dodatno, kada usporedimo sa ranijim izbornim ciklusima, polje djelovanja. Ostaje mu samo da cirkusa kao Seselj i vremenom se svede na podrsku koju ima u Srbiji Seselj jer ista mu je politika - politika cirkuskog klovna, a sto je najgore, on misli da takvom politikom doprinosi necemu i da ovo zabavlja ljude. Mozda neku stariju gospodju u skroz podmaklim godinama, dok nikog drugog sigurno ne. On takvom politikom privlaci samo ljude koji su kao on, nesto nije u redu sa njima.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 18:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35586
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Znači Dodik uspio u dva dana ono što Ivanić nije u četiri godine, ne vidim šta je tu loše?

Mile samo i dalje tako, Ibro glasao za Sejdu pa mu prisjelo.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Dodik mnogo zuji, a malo meda daje. Od njegove politike veca steta nego korist za sve. Osim toga, Dodik je sad u sendvicu izmedju takodje cirkusanata (svaki na svoj nacin) poput ratnog zlocinca Sefika Dzaferovica i manipulatora Zeljka Komsica tako da Dodik nije dovoljno velika (cirkuska) atrakcija. Jedino da svojom politikom opljacka i citavu BiH pa da ga SIPA strpa u zatvor po hitnoj proceduri. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovaj debil svaku temu zasere.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Daj BBC kontrolisi se malo. Proganjas me na svakoj temi. Ne zna vise covjek na koju temu da pobjegne od tebe.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Ivanić, Govedarica i Šupkalo su prošlost. Daleka.

Kome smeta zastava Republike Srpske taj ima veliki problem. Kome smetaju Srbi u BiH, još veći.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Moze li ko da sazme vladin post,od jucer.mrsko mi citati a zivo me intetesuje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
stratilat je napisao/la:
Moze li ko da sazme vladin post,od jucer.mrsko mi citati a zivo me intetesuje?

:zubati
Žali za Mektićom,veli da će ga Dodik otijerat iz
zajedničkih institucija BiH,a čovjek do guše u kreditima. =))

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
stratilat je napisao/la:
Moze li ko da sazme vladin post,od jucer.mrsko mi citati a zivo me intetesuje?


Na žalost nema video 4 godine dug.
Šalim se. Osoba na videu je jedno vrijeme zanimljiva.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
storaB je napisao/la:
Ivanić, Govedarica i Šupkalo su prošlost. Daleka.

Kome smeta zastava Republike Srpske taj ima veliki problem. Kome smetaju Srbi u BiH, još veći.

Ovo nesto slicno ste rekli nekoliko puta u nekoliko godina dosad pa eto niti se Ivanic povukao u ilegalu, niti Bosic, vec samo s drugog plana vrebaju kao da nisu u drugom vec prvom, a Govedarica i Sukalo se vracaju nazad u stranku, u odbore svojih stranaka, do prve sljedece prilike, a to je za 2 godine. S obzirom na to kakva nam je drzava, predizborna kampanja za lokalne izbore moze jos danas da pocne, a odmah nakon izbora i kampanja za parlamentarne izbore. Zastava RS nije smetala nikom ni u doba kada je Ivanic bio srpski clan Predsjednistva BiH, a ni sada. Dodik svojom politikom u Sarajevu skrece paznju sa zastave na sebe sa svojim izjavama i postupcima. Sama cinjenica da je navukao, sto bi nase bake rekle, neku mraku na sebe, govori dovoljno o tome da Dodik ne zna se ponasati adekvatno na toj poziciji.

Graničar18 je napisao/la:
stratilat je napisao/la:
Moze [*]li ko da sazme vladin post,od jucer.mrsko mi citati a zivo me intetesuje?

:zubati
Žali za Mektićom,veli da će ga Dodik otijerat iz
zajedničkih institucija BiH,a čovjek do guše u kreditima. =))

Nije Mektic u dugovima, vec govorim o ljudima u administraciji koji su na osnovu svojih kvaliteta dobili posao na neodredjeno vrijeme, a na osnovu kojeg su neki uzeli kredit i te bi ljude Dodik da otjera sa posla samo zato sto je on sad dosao na vlast. On misli da se svijet okrece oko njega i da svi moraju napustiti posao zbog njega. Arogancija na kub, a i Mektic i Sarovic nisu duzni da napuste svoj posao dobijen po partijskoj liniji sve dok ne bude sastavljen novi saziv ministara SMBiH, zajedno sa predsjednikom te institucije. Ako je po svemu sudeci, to se nece uskoro desiti jer je BiH komplikovana zemlja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
BBC je napisao/la:
stratilat je napisao/la:
Moze li ko da sazme vladin post,od jucer.mrsko mi citati a zivo me intetesuje?


Na žalost nema video 4 godine dug.
Šalim se. Osoba na videu je jedno vrijeme zanimljiva.


=)) =))

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Graničar18 je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Na žalost nema video 4 godine dug.
Šalim se. Osoba na videu je jedno vrijeme zanimljiva.


=)) =))

BBC, kad tebe citam, a s obzirom da se cesto ponovljas, cak i bukvalno, u glavi mi samo jedna rijec.




:zubati :zubati :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Vladimir RUS je napisao/la:
storaB je napisao/la:
Ivanić, Govedarica i Šupkalo su prošlost. Daleka.

Kome smeta zastava Republike Srpske taj ima veliki problem. Kome smetaju Srbi u BiH, još veći.

Ovo nesto slicno ste rekli nekoliko puta u nekoliko godina dosad pa eto niti se Ivanic povukao u ilegalu, niti Bosic, vec samo s drugog plana vrebaju kao da nisu u drugom vec prvom, a Govedarica i Sukalo se vracaju nazad u stranku, u odbore svojih stranaka, do prve sljedece prilike, a to je za 2 godine. S obzirom na to kakva nam je drzava, predizborna kampanja za lokalne izbore moze jos danas da pocne, a odmah nakon izbora i kampanja za parlamentarne izbore. Zastava RS nije smetala nikom ni u doba kada je Ivanic bio srpski clan Predsjednistva BiH, a ni sada. Dodik svojom politikom u Sarajevu skrece paznju sa zastave na sebe sa svojim izjavama i postupcima. Sama cinjenica da je navukao, sto bi nase bake rekle, neku mraku na sebe, govori dovoljno o tome da Dodik ne zna se ponasati adekvatno na toj poziciji.

Graničar18 je napisao/la:
:zubati
Žali za Mektićom,veli da će ga Dodik otijerat iz
zajedničkih institucija BiH,a čovjek do guše u kreditima. =))

Nije Mektic u dugovima, vec govorim o ljudima u administraciji koji su na osnovu svojih kvaliteta dobili posao na neodredjeno vrijeme, a na osnovu kojeg su neki uzeli kredit i te bi ljude Dodik da otjera sa posla samo zato sto je on sad dosao na vlast. On misli da se svijet okrece oko njega i da svi moraju napustiti posao zbog njega. Arogancija na kub, a i Mektic i Sarovic nisu duzni da napuste svoj posao dobijen po partijskoj liniji sve dok ne bude sastavljen novi saziv ministara SMBiH, zajedno sa predsjednikom te institucije. Ako je po svemu sudeci, to se nece uskoro desiti jer je BiH komplikovana zemlja.

Sta sad kaze?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Ukratko svi su mu krivi što je SDS izgubio izbore.
Majka Tereza,BBC,ti,ja,Dodik itd.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vladimir RUS je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
=)) =))

BBC, kad tebe citam, a s obzirom da se cesto ponovljas, cak i bukvalno, u glavi mi samo jedna rijec.




:zubati :zubati :zubati


Zašto njemu postavljaš video koji sam ja tebi postavio kao opis tvojih proseravanja?

Smisli nešto originalnije. I drkaj redovno, prevelik nivo zarobljene sperme dovodi do raka prostate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lip 2018, 08:55
Postovi: 628
koga briga sta vlado kaze, BBC-ev video je puno zanimljiviji :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
stratilat je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Dodik svojom
Dodik ne zna se
Dodik da
Sta sad kaze?


Čini mi se kaže "Dodik".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 01 pro 2018, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Graničar18 je napisao/la:
Ukratko svi su mu krivi što je SDS izgubio izbore.
Majka Tereza,BBC,ti,ja,Dodik itd.

Klasicna zamjena teze. Niko ne kaze da dosadasnji ministri u SMBiH nece otici sa funkcije, vec ce otici kada za to dodje vrijeme, a docice kad se formira novi Savjet ministara. Do tada ko je jos uvijek ministar sigurno je da nece podnijeti ostavku jer mandat traje dok se ne odaberu novi ministri tako da Dodik nema sta da proziva nikog da podnese ostavku, a pogotovo Dodik nema pravo da proziva ljude koji rade tehnicke poslove da napuste posao jer oni nisu dosli po partijskoj liniji, a neki su tu jos od doba kada je SNSD bio i prije na nivou SMBiH. Osim toga neka Dodik podnese jednom ostavku ako mu je toliko stalo do ponosenja ostavki. Eno Naser Oric pusten iz zatvora. Pustio ga Sud BiH. Iste one BiH u cijim je institucijama sada Dodik. Neka podnese ostavku kao cin neslaganja sa tom odlukom. Ako zaista hoce da blokira BiH, eto mu zlatne prilike dosla kao porucena.

Carmello Šešelj je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
BBC, kad tebe citam, a s obzirom da se cesto ponovljas, cak i bukvalno, u glavi mi samo jedna rijec.



:zubati :zubati :zubati


Zašto njemu postavljaš video koji sam ja tebi postavio kao opis tvojih proseravanja?

Smisli nešto originalnije. I drkaj redovno, prevelik nivo zarobljene sperme dovodi do raka prostate.

Iskustvo najbolje govori. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ibrahim koji je prijetio Dodiku
PostPostano: 02 pro 2018, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Voimja Oca i Sina i Duha Svetoga koliko si kontradiktoran i kakve nebulozne paralele praviš.
A ništa ti drugo u suštini nije ni preostalo nakon poraza destruktivne politike szp-a. Samo nastavi. Grohotom se smijemo izgleda svi na ovom forumu.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, kily, Tomba17 i 272 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO