HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 24 stu 2018, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Malo vidim odgovora na ovu muslimansko/sarajevsku laž epskih razmjera u javnom diskursu. Ovo je totalno obrtanje teza. Naime, u složenim državama, decentralizacija nadležnosti jača državnu zajednicu.
Belgija se svaki put stabilizira, kad se neka nadležnost ili financijski tok dodatno decentralizira. UK isto. Ujedinjeno Kraljevstvo čak dadne mogućnost glasovanja o odcijepljenu svojim sastavnim elementima i po meni time pojačaju koheziju među članicama zajednice.

Odnosno u javnom diskursu su stavili sinonime za jačanje državnosti - a pod tim se misli na jačanje centralizacije države.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 24 stu 2018, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
lider30 je napisao/la:
Malo vidim odgovora na ovu muslimansko/sarajevsku laž epskih razmjera u javnom diskursu. Ovo je totalno obrtanje teza. Naime, u složenim državama, decentralizacija nadležnosti jača državnu zajednicu.
Belgija se svaki put stabilizira, kad se neka nadležnost ili financijski tok dodatno decentralizira. UK isto. Ujedinjeno Kraljevstvo čak dadne mogučnost glasovanja o odcijepljenu, svojim sastavnim elementima i po meni time pojačaju koheziju među članicama zajednice.

Odnosno u javmo diskursu su stavili sinonime jačanje državnosti (pod tim misle na jačanje centralizacije države).

Problem je sto, sta god ponudi sarajevska bagra to svjet blagonaklono prihvaca, oni su dobri decki, koji se bore protiv nacionalizma i svrstavanja u nacionalne torove.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 24 stu 2018, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Od sva 3 naroda u BiH muslimani imaju najmanje šanse da svoje želje ostvare. Zacrtali su skroz nerealnu stvar. Ima veze sa inteligencijom.

Srpsko odvajanje i pripajanje Srbiji je milijun puta realnija stvar nego njihova želja za bošnjačkom nacionalnom državom u kojoj će dominirati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 24 stu 2018, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4236
znaju oni to
nego kolko je realno da preuzmu federaciju kad još istjeraju 100 000 hrvata?
kolko imamo vojno sposobnih uopce?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 24 stu 2018, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čitava NATO članica koja više ne može dobiti embargo na oružje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 24 stu 2018, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Muslimane ne zanima RS, njima je cilj ovladati Federacijom i izaći na more,...to im je ratni cilj kojeg nisu mijenjali, naravno pod takijom jedne i nedjeljive da se otkine koji komad od Srba ako može.

Podcjenjivanje neprijatelja može uzrokovati samo štetu.
Glede centralizacije,...nemoguća misija ako SH savez bude funkcionirao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 25 stu 2018, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
lider30 je napisao/la:
Malo vidim odgovora na ovu muslimansko/sarajevsku laž epskih razmjera u javnom diskursu. Ovo je totalno obrtanje teza. Naime, u složenim državama, decentralizacija nadležnosti jača državnu zajednicu.
Belgija se svaki put stabilizira, kad se neka nadležnost ili financijski tok dodatno decentralizira. UK isto. Ujedinjeno Kraljevstvo čak dadne mogučnost glasovanja o odcijepljenu, svojim sastavnim elementima i po meni time pojačaju koheziju među članicama zajednice.

Odnosno u javmo diskursu su stavili sinonime jačanje državnosti (pod tim misle na jačanje centralizacije države).


Prodaju ublehe iako Europsko iskustvo nam kaže da centralizovane države i multietnička društva ne idu zajedno.

Ali, mi imamo posla sa “bliskim istokom” i naša borba za jednakopravnost sve više liči na borbu Kurda u Turskoj nego na Škota u UK. Jednostavno, radi se o državi sa 2 (ili 3) različita civilizacijska kruga i shodno tome fundamentalno različite poglede kako djeliti vlast u složenim državama.

Ali, kontroliraju medije (nameću javni diskurs) i što se tiče stranih ambasada oni su tu dosta uspješni.

Ja osbno mislim da oni (privatno) stranim ambasadama uvjetuju svoje “Europejstvo” tako što ih plaše ako ne bude po njihovom (jaka centralizovna država, gradjanska)… da za njih uvjek postoji i validna alternativna opcija: ISIL/ISIS, Al Quida, Taliban, Muslim Brotherhood, Mudjahedini… itd. (Mislim da je to prije par godina na indirektan način i Mesić potvrdijo u jednom intervju).

Europljani i Amerikanci su pragmatični i plašljivi, to Muslimani znaju te iskorištavaju njihovu plašljivost i prodaju ublehe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 25 stu 2018, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Fela Kuti je napisao/la:
Prodaju ublehe iako Europsko iskustvo nam kaže da centralizovane države i multietnička društva ne idu zajedno.


Centralizirana i unitarna država nije dobra za niti jedno društvo, a ne samo za multietnička društva. Zato multinacionalna država može biti bolja od jednonacionalne, jer političari ne mogu lako narodu podvaliti unitarizam ako je država sastavljena od više nacija. Koncept zajedničke države za više nacija povlači za sobom (kon)federalizam. Ali opet, da bi konfederalizam bio moguć sve nacije unutar države trebaju dijeliti neki osnovni set zajedničkih vrijednosti, što u BiH nije slučaj. Nije bio ni u Jugi.

Doduše, etnički kantonizirana (po švicarskom modelu) Jugoslavija je mogla uspjeti, da je tako uređena od početka. To je veliki propust Karađorđevića. S druge strane BiH nema šanse taman da ju se potpuno konfederalizira. To je propali eksperiment, bez ikakve budućnosti. Zasnovan na zabludi američkih demokrata i općenito ljevičara sa Zapada da su sve kulture jednake i jednakovrijedne. Da je nazadno dijeliti se prema kulturi (predaka).

Da se vratim na pitanje centralizacije, i Srbiji i Hrvatskoj bi valjalo da su federalizirane, bez obzira na to što su etnički homogene. Hrvatskoj koristi što je sada dio EU i što se centralna vlast mora sada natjecati s drugih državama EU u privlačenju i zadržavanju kapitala i poduzetnika. Još je bolje ako postoji unutarnji poticaj konkurentnosti. Ako unutar države glavne odluke donose manje savezne jedinice među kojima postoji konkurencija. Takva država, ako je uz to članica zajedničkog tržišta poput EU, ima dva poticaja da neprestano biva konkurentnija. Unutarnji i vanjski.

BiH nema niti jedan od ova dva. Čak ni RS i DB nemaju stvarnu autonomiju, da mogu samostalno odlučivati o porezima na svom području. O kantonima da ne govorimo, koji bi trebali biti kakti savezne države.



Najgora stvar koja bi se mogla dogoditi Herceg-Bosni je da bude utopljena u unitarnu RH bez ikakve stvarne, fiskalne, zakonodavne autonomije. Druga najgora stvar bi bila da bude centralizirana u Z. Mostaru, bez saveznih jedinica (Posavina, S. Bosna, Završje, Z. Hercegovina).

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 25 stu 2018, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ja bih dodao da svaka centralizacija nadležnosti u složenim državama i konsocijacijama vodi nestabilnosti i raspadu države.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 27 stu 2018, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
lider30 je napisao/la:
Ja bih dodao da svaka centralizacija nadležnosti u složenim državama i konsocijacijama vodi nestabilnosti i raspadu države.

Ako centralna vlast kontrolise sve i vrsi snaznu presiju, onda ove drzave dobro funkcioniraju.Policija, zakonodavstvo, mediji za ispiranje mozga, jaka ekonomija i sve funkcionira super.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 30 stu 2018, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Old Fridolin je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Ja bih dodao da svaka centralizacija nadležnosti u složenim državama i konsocijacijama vodi nestabilnosti i raspadu države.

Ako centralna vlast kontrolise sve i vrsi snaznu presiju, onda ove drzave dobro funkcioniraju.Policija, zakonodavstvo, mediji za ispiranje mozga, jaka ekonomija i sve funkcionira super.


Centralizirana vlast i jaka ekonomija ne idu zajedno u istu rečenicu.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
BBC je napisao/la:
Od sva 3 naroda u BiH muslimani imaju najmanje šanse da svoje želje ostvare. Zacrtali su skroz nerealnu stvar. Ima veze sa inteligencijom.

Srpsko odvajanje i pripajanje Srbiji je milijun puta realnija stvar nego njihova želja za bošnjačkom nacionalnom državom u kojoj će dominirati.


Isto tako mislim. Iako, imam dojam kao da pametniji među njima u zadnje vrijeme počinju kužiti gdje to sve vodi. Koliko će uspjeti to i drugima objasniti veliko je pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
suverenist je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Od sva 3 naroda u BiH muslimani imaju najmanje šanse da svoje želje ostvare. Zacrtali su skroz nerealnu stvar. Ima veze sa inteligencijom.

Srpsko odvajanje i pripajanje Srbiji je milijun puta realnija stvar nego njihova želja za bošnjačkom nacionalnom državom u kojoj će dominirati.


Isto tako mislim. Iako, imam dojam kao da pametniji među njima u zadnje vrijeme počinju kužiti gdje to sve vodi. Koliko će uspjeti to i drugima objasniti veliko je pitanje.

Lepo je njima babo Alija rekao nakon potpisivanja "Potpiši Alija, neka je ko avlija" mirovnog sporazuma, "Ili ćemo dijeliti vlast, ili ćemo dijeliti Bosnu."

Oni su, zato što ne razmišljaju glavom, nego kompleksima, odlučili da krenu na sve ili ništa, iako svakom ko razmišlja glavom je jasno šta će od sve ili ništa da ispadne. Ali oni ne mogu da razmišljaju glavom, jer nas vide kao aždaje i čudovišta, a najpametnije je im je bilo da se dogovore sa nama da sjebemo vas i njima FBiH, nama RS. Ovako su vas doveli u naručje nama, jer se izdrkavaju nad vama, pošto nad nama ne mogu. Nama svejedno, gadite nam se podjednako i jedni i drugi, i ko nam ponudi dogovor koji ide i nama u korist, mi ćemo ga prihvatiti. Muslimanski političari nemaju taj luksuz, jer bi svaki dogovor sa četnicima bio kažnjen na izborima, jer, pobogu, ćetnici!

Političari moraju da slušaju glas naroda čije nene plaše malu decu sa ćetnicima sa nožem u zubima ispod kreveta. I to je zato što su, kao narod, stari kao i zadnji Golf 2 proizveden u TAS-u, pa su nezreli da razmišljaju mozgom, nego samo srcem, koji je pumpa, a ne organ za razmišljanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Ma i udruženi sa nama bi postigli bolji efekat, potpuno svejedno. Trebali su samo odabrati stranu, ali im je problem bio što bi toj strani trebali nešto dati. Zinula guzica, a pamet kratka, i to sad dolazi na naplatu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
suverenist je napisao/la:

Isto tako mislim. Iako, imam dojam kao da pametniji među njima u zadnje vrijeme počinju kužiti gdje to sve vodi. Koliko će uspjeti to i drugima objasniti veliko je pitanje.

Lepo je njima babo Alija rekao nakon potpisivanja "Potpiši Alija, neka je ko avlija" mirovnog sporazuma, "Ili ćemo dijeliti vlast, ili ćemo dijeliti Bosnu."

Oni su, zato što ne razmišljaju glavom, nego kompleksima, odlučili da krenu na sve ili ništa, iako svakom ko razmišlja glavom je jasno šta će od sve ili ništa da ispadne. Ali oni ne mogu da razmišljaju glavom, jer nas vide kao aždaje i čudovišta, a najpametnije je im je bilo da se dogovore sa nama da sjebemo vas i njima FBiH, nama RS. Ovako su vas doveli u naručje nama, jer se izdrkavaju nad vama, pošto nad nama ne mogu. Nama svejedno, gadite nam se podjednako i jedni i drugi, i ko nam ponudi dogovor koji ide i nama u korist, mi ćemo ga prihvatiti. Muslimanski političari nemaju taj luksuz, jer bi svaki dogovor sa četnicima bio kažnjen na izborima, jer, pobogu, ćetnici!

Političari moraju da slušaju glas naroda čije nene plaše malu decu sa ćetnicima sa nožem u zubima ispod kreveta. I to je zato što su, kao narod, stari kao i zadnji Golf 2 proizveden u TAS-u, pa su nezreli da razmišljaju mozgom, nego samo srcem, koji je pumpa, a ne organ za razmišljanje.


Ti si priglup dosta. OHR i ostali "zabrinuti" zapadnjaci bi jedva čekali da vi sa muslimanima ostanete na 50% - 50%. Onda bi vam majku jebali.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Da su imali Hrvate na svojoj strani mogli su odavno skupit 10-ak posto Srba i organizirat referendum za ukidanje RS. Bilo bi to naravno kršenje Ustava, ali u to doba se nije imao tko buniti, Rusija je bila slaba, Srbija uškopljena, a oni doživljavali trenutke svoje međunarodne popularnosti. I tada umjesto da su povukli strateški mudar potez oni su se predali stereotipnoj orijentalnoj oholosti, zaigrali na sve ili ništa i popušili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
BBC je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lepo je njima babo Alija rekao nakon potpisivanja "Potpiši Alija, neka je ko avlija" mirovnog sporazuma, "Ili ćemo dijeliti vlast, ili ćemo dijeliti Bosnu."

Oni su, zato što ne razmišljaju glavom, nego kompleksima, odlučili da krenu na sve ili ništa, iako svakom ko razmišlja glavom je jasno šta će od sve ili ništa da ispadne. Ali oni ne mogu da razmišljaju glavom, jer nas vide kao aždaje i čudovišta, a najpametnije je im je bilo da se dogovore sa nama da sjebemo vas i njima FBiH, nama RS. Ovako su vas doveli u naručje nama, jer se izdrkavaju nad vama, pošto nad nama ne mogu. Nama svejedno, gadite nam se podjednako i jedni i drugi, i ko nam ponudi dogovor koji ide i nama u korist, mi ćemo ga prihvatiti. Muslimanski političari nemaju taj luksuz, jer bi svaki dogovor sa četnicima bio kažnjen na izborima, jer, pobogu, ćetnici!

Političari moraju da slušaju glas naroda čije nene plaše malu decu sa ćetnicima sa nožem u zubima ispod kreveta. I to je zato što su, kao narod, stari kao i zadnji Golf 2 proizveden u TAS-u, pa su nezreli da razmišljaju mozgom, nego samo srcem, koji je pumpa, a ne organ za razmišljanje.


Ti si priglup dosta. OHR i ostali "zabrinuti" zapadnjaci bi jedva čekali da vi sa muslimanima ostanete na 50% - 50%. Onda bi vam majku jebali.

A mi smo idioti koji bi pristali na 50-50 bez garancija sa njihove strane da bi halali RS?

U svakom slučaju, nemoguća kombinacija, samo razmišljanje šta bi bilo najpametnije za njih. Na vašu sreću, oni nisu pametni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 22:57 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
:sega Garancije i Muslimani
Jebote ti si prespavao zadnjih 20-30 godina ili danas jednostavno nije tvoj dan...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 01 pro 2018, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pod garancije sam mislio pismeni sporazum. Ali takav sporazum bi morao da bude javan, a ako bi bio javan, mi ne bi imali legitimitet da se mešamo u odnose u FBiH i pružamo im podršku, kao što sada vama pružamo podršku, što bi možda Muslimaniima bilo dovoljno, a možda i ne.

Pokušavam da se stavim u njihovu poziciju i da razmislim šta bi bilo najpametnije. Ali da, šta god da odluče, krajnji ishod je najverovatnije avlija. Svejedno, ovo što sada rade je najgluplji mogući način da postignu bilo šta, uspeli su da vežu u savez dva naroda, koji bi oči iskopali jedni drugima, protiv njih, to treba postići. Stvarno su talenti, mora se priznati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 02 pro 2018, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Misliš nešto kao pismeni daytonski dogovor sa potpisima ? Ili pismena presuda Ustavnog suda. Koje ništa za njih ne znače.

Ni da ti se potpišu na kuran ne možeš im vjerovati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 02 pro 2018, 01:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa ne možemo ni vama ništa da verujemo, pa opet sarađujemo i u talu smo sa vama u BiH, iako se Srbija i Hrvatska međusobno gađaju *** svaki dan. I savršeno mi je jasno da je takva saradnja između Srba i Muslimana nemoguća, i to je do njih, ne do nas.

Samo pokušavam da se stavim na njihovo mesto i smislim šta je najpametnije da radim da sam na njihovom mestu, a njihovo mesto je toliko katastrofalno da ne vidim baš nikakvo rešenje kako da se iščupaju iz tog stanja u kojem su. Nema naroda u Evropi koji je u tako gadnoj poziciji kao oni. BiH je kao čovek u komi kojem respirator diše umesto pluća, i jedino što nas sprečava da taj respirator ugasimo je što nam Amerika to ne da. A njihova podrška, ili relevantnost njihove podrške, neće trajati večno, za razliku od želje za odvajanjem iz BiH i Srba i Hrvata, koja će trajati sve dok se ne ostvari. Uđem u njihov mozak i otkrijem da sam potpuna i beznadežna nejač i da ništa ne mogu da uradim da to promenim, jedino što mogu je da dovim da podrška sultana iz Vašingtona traje što duže i baš ništa više od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bošnjačka manipulacija: centralizacija nadležnosti znači jačanje državnosti
PostPostano: 02 pro 2018, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa ne možemo ni vama ništa da verujemo, pa opet sarađujemo i u talu smo sa vama u BiH, iako se Srbija i Hrvatska međusobno gađaju *** svaki dan. I savršeno mi je jasno da je takva saradnja između Srba i Muslimana nemoguća, i to je do njih, ne do nas.


Ma ne treba nitko nikom vjerovati. Samo pratiti što je komu u interesu i onda se utaljivati s onima s kojima se interesi poklapaju. Kad se promijene okolnosti mijenjaju se i saveznici.

Naprimjer, kad se BiH raspadne i ostane nekakva muslimanska državica u sredini nama će opet biti u interesu vezati zastave s tom državicom. :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik i 422 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO