HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 17:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nije ni čudo zašto je mrzio katolike u BiH.

Kako je ubojica iz Londonderryja bio Visoki predstavnik u BiH?

Citat:
Jedan od najcrnjih datuma novije britanske povijesti, poznatiji kao krvava nedjelja (Bloody Sunday) dogodio se 30. siječnja 1972. godine u Derryju u Sjevernoj Irskoj. Specijalna postrojba britanskih padobranaca zapucala je na demonstrante katolike i ubila na licu mjesta trinaest nenaoružanih civila. Među njima šest maloljetnika. Među pripadnicima, točnije "časnicima", britanskih snaga posebne namjene u Sjevernoj Irskoj bili su tada neki od aktera kasnije političke scene u Bosni i Hercegovini i susjedstvu.

Jedan od razloga stalne borbe za istinu o pokolju katolika koja u Britaniji ne prestaje ni danas, zasigurno je i politička nagrada, u vidu kasnijih "uglednih" dužnosti na Balkanu za pojedine od njih.

Prvi od njih pojavio se u Bosni i Hercegovini prvo kao promatrač, a kasnije i Upravitelj u Mostaru. U vrijeme pokolja časnik Martin Garrod, kasnije general i "sir" i Upravitelj u Kosovskoj Mitrovici. Preminuo je 2009. godine.

Tada samo časnik Mike Jackson, a poslije general i "sir", pojavio se i kao zapovjednik KFOR-a na Kosovu i kasnije je zauzeo visoku dužnost u Iraku za vrijeme iračkog rata.

I na posljetku, oduvijek lord, tada časnik i samozvani isljednik, potom vođa stranke, kasnije je postao Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Paddy Ashdown i oduvijek je bio poznat po svojim nedemokratskim metodama. Paddy Ashdown je preminuo jučer 22. prosinca 2018. godine, što je bio razlog da se prisjetimo lika i djela britanskog lorda.

U transkriptima sudskih i neovisnih istraga organizacija i udruga za ljudska prava, Paddy se spominje kao osoba koja je zlorabila ovlasti i vršila uhićenja nedužnih ljudi temeljem neprovjerenih obavještajnih informacija. Spominje se i kao časnik koji je sa svojom postrojbom bezrazložno rabio vojne snage prije svega opsjedajući ulice i kuće teškim transporterima i tenkovima te vodenim topovima i gumenim mecima gađao sve što se kretalo ulicom.

Možda, da su europske i svjetske diplomate na vrijeme imale dokumente o lordovim manirima, danas bi istina o krvavoj nedjelji bila bliža i kasnije "lord" ne bi mogao ponavljati iskustva o uhićenjima temeljem neprovjerenih obavještajnih informacija i bahato i nepravedno vladati u Bosni i Hercegovini u svom mandatu od 2002. do 2006. godine.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 17:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sejdo žaluje

Citat:
Dugo ćemo pamtiti što je Ashdown učinio za BiH u vrijeme dok je obavljao nimalo jednostavan posao visokog predstavnika, ali isto tako ćemo pamtiti i sve ono što je učinio prije i nakon tog mandata.
Ashdownova politika odlikovala konzistentnošću tijekom njegovog angažmana, posebno u smislu predanosti da pomogne Bosni i Hercegovini i njenom oblikovanju kao normalne europske zemlje.
Takvo nešto se, jednostavno ne smije zaboraviti.
Ostali smo bez velikog čovjeka i velikog prijatelja naše zemlje - zaključio je Komšić

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
novovrijeme je napisao/la:
Jbg ja se ne mogu radovati nicijoj smrti... Drago bi mi blo ga je negdje utamničilo da ne vidi ni sunca ni mjeseca a ovako kad umre... nebitno. Nemam neke osjecaje, svejedno je i njemu i meni.
Drago mi je jedino zbog Baliya.

Ni ja nemam zasta radovat posto ga nismo mucili i ubili.
Da sam mu kozu gulio bio bi sretan :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ashdown - glavni razlog što Mostarac star 28 godina nikada nije izašao na lokalne izbore



Smrt bivšeg visokog predstavnika u BiH Paddya Ashdowna pokrenula je lavinu natpisa, uglavnom u bošnjačkim medijima, o tome što je ovaj čovjek sve uradio za BiH. Neki su čak otišli toliko daleko da su napisli kako je otišao čovjek koji je od BiH napravio državu, podsjećajući kako je za njegovog mandata napravljena jedinstvena vojska, uveden PDV, oformljena SIPA.

Ta ista vojska danas troši godišnje 300 milijuna maraka, a nitko ne zna zašto uopće postoji, koga štiti i što radi, sredstva od PDV-a se uglavnom troše na širenje administracije na svim razinama vlasti, a i o rezultatima rada SIPA moglo bi se naširoko raspravljati. Ali nije to najveći problem.

Zahvaljujući Ashdownu, stanovnik Mostara koji trenutno ima 28 godina nikada u životu nije birao lokalnu vlast, odnosno, gradonačelnika. Nametnuti Statut Mostara obezvrijedio je glasove Hrvata u ovome gradu, ali je to i najbolji pokazatelj na koji način su Ashdown i njegovi suradnici, zajedno sa bošnjačkom političkom elitom, pokušali konstruirati novu Bosnu i Hercegovinu.

Zalažući se za građanski model države uzimali su ovlasti entiteta i nižih razina vlasti, a u mjestima gdje Bošnjaci nisu većina, davali su im posebna prava. Tako je u Mostaru u jednoj izbornoj jedinici, većinski bošnjačkoj, bilo dovoljno par stotina glasova kako bi se izabrao jedan gradski vijećnik, dok u drugoj izbornoj jedinici, većinski hrvatskoj, za jedan mandat je bilo potrebno nekoliko tisuća glasova. Takvu BiH su konstruirali Ashdown i njegovi suradnici, a posljedice takvog načina rada se osjete i danas.

Upravo je Ashdown Statutom od Mostara napravio "grad-slučaj", a zadnjih godina se odgovornost za nered napravljen od strane OHR-a pod palicom britanskog lorda, pokušava se prebaciti na račun hrvatskih političara. I brojna druga rješenja koja je Ashdown dobio išla su u korist samo jednoga naroda u BiH, što je najveći razlog zašto je preminuli visoki predstavnik često posezao za odlukama o smjenama srpskih i hrvatskih političara.

Ne treba zaboraviti kako je Ashdown, pokazujući ljubav prema BiH, kupio kuću na Jablaničkom jezeru za 50-ak tisuća maraka, a kasnije ju je prodavao za 150 000 maraka, što je pokrenulo brojne špekulacije o političkoj korupciji, ali bošnjački mediji su rijetko pisali o tome.

U svakom slučaju, Ashdown je ostavio dubok trag u BiH. Po medijiskim naslovima, jasno je u čiju korist su išle njegove odluke, a koga su mnogo koštale. Te odluke i danas imaju velike posljedice na živote stanovnika BiH. I to negativne. Osobito u Mostaru, koji će te posljedice još dugo osjećati.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Muslimani ne znaju živjeti bez stranaca careva, sultana, kraljeva, poglavnika, maršala, visokih predstavnika. (Ironija je jedino Ante Pavelić bio njihov domaći.)

Da sam ne daj Bože rođen kao Bošnjak ekspresno bi brzo promijenio ime, odjebao islam i ne bih želio ništa imati sa tim licemjernim i bezmudim narodom. Karakter nula, karizma u sličnom omjeru.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
daramo je napisao/la:
Nije ni čudo zašto je mrzio katolike u BiH.

Kako je ubojica iz Londonderryja bio Visoki predstavnik u BiH?

Citat:
Jedan od najcrnjih datuma novije britanske povijesti, poznatiji kao krvava nedjelja (Bloody Sunday) dogodio se 30. siječnja 1972. godine u Derryju u Sjevernoj Irskoj. Specijalna postrojba britanskih padobranaca zapucala je na demonstrante katolike i ubila na licu mjesta trinaest nenaoružanih civila. Među njima šest maloljetnika. Među pripadnicima, točnije "časnicima", britanskih snaga posebne namjene u Sjevernoj Irskoj bili su tada neki od aktera kasnije političke scene u Bosni i Hercegovini i susjedstvu.

Jedan od razloga stalne borbe za istinu o pokolju katolika koja u Britaniji ne prestaje ni danas, zasigurno je i politička nagrada, u vidu kasnijih "uglednih" dužnosti na Balkanu za pojedine od njih.

Prvi od njih pojavio se u Bosni i Hercegovini prvo kao promatrač, a kasnije i Upravitelj u Mostaru. U vrijeme pokolja časnik Martin Garrod, kasnije general i "sir" i Upravitelj u Kosovskoj Mitrovici. Preminuo je 2009. godine.

Tada samo časnik Mike Jackson, a poslije general i "sir", pojavio se i kao zapovjednik KFOR-a na Kosovu i kasnije je zauzeo visoku dužnost u Iraku za vrijeme iračkog rata.

I na posljetku, oduvijek lord, tada časnik i samozvani isljednik, potom vođa stranke, kasnije je postao Visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Paddy Ashdown i oduvijek je bio poznat po svojim nedemokratskim metodama. Paddy Ashdown je preminuo jučer 22. prosinca 2018. godine, što je bio razlog da se prisjetimo lika i djela britanskog lorda.

U transkriptima sudskih i neovisnih istraga organizacija i udruga za ljudska prava, Paddy se spominje kao osoba koja je zlorabila ovlasti i vršila uhićenja nedužnih ljudi temeljem neprovjerenih obavještajnih informacija. Spominje se i kao časnik koji je sa svojom postrojbom bezrazložno rabio vojne snage prije svega opsjedajući ulice i kuće teškim transporterima i tenkovima te vodenim topovima i gumenim mecima gađao sve što se kretalo ulicom.

Možda, da su europske i svjetske diplomate na vrijeme imale dokumente o lordovim manirima, danas bi istina o krvavoj nedjelji bila bliža i kasnije "lord" ne bi mogao ponavljati iskustva o uhićenjima temeljem neprovjerenih obavještajnih informacija i bahato i nepravedno vladati u Bosni i Hercegovini u svom mandatu od 2002. do 2006. godine.


Otpad pjegavi izopceni protestantski, s uzitkom pratim kako ih muslimacine gaze, "velika" britanija je prokleta. I neka je. Pu gubo pjegava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
Paddy Asshdown-REST IN PISS


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
s one strane dinare je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Nije ni čudo zašto je mrzio katolike u BiH.

Kako je ubojica iz Londonderryja bio Visoki predstavnik u BiH?



Otpad pjegavi izopceni protestantski, s uzitkom pratim kako ih muslimacine gaze, "velika" britanija je prokleta. I neka je. Pu gubo pjegava.

:palacgore2
Neka i njima malo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Oglasio se i Inzko:

33% BiH je izgubilo istinskog prijatelja

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 23 pro 2018, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo ova njegova izjava ga je trebala automatski diskvalificirati kao OHR šefa. Navijanje u ratu i uzimanje strane.

Citat:
During Yugoslavia’s civil war, Ashdown visited Bosnia regularly in his capacity as leader of the Liberal Democrats. On one trip, he bet the then Bosnian prime minister a bottle of wine that Bosnian troops could not take the top of a high mountain occupied by Serbian forces. Jusic not only pulled off the operation but did it in a snowstorm. “That was one bet I enjoyed losing,” Ashdown recalls.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 24 pro 2018, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Nocas sam imao jednu divnu viziu. U paklu nas dragi lord, a vatru pod njim loze u smjenama jedan hrvat i irac.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 24 pro 2018, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Iz današnje perspektive, najveći dušman Bošnjaka u novijoj istoriji. Dao im iluziju da mogu imati cijelu BiH. Iz te iluzije Bošnjaci nikada neće izaći i to je njihovo najveće prokletstvo.

Ako hoćeš da unesrećih nekog malog, samo ga ubijedi da je veliki. Ne moraš ništa nakon toga da uradiš. Kada mali umisli da je veliki sam će sebe uništiti.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 24 pro 2018, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
ZlatkoZG je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Ako je bio naivan i nije znao sta radi(neupucen) ja mu sve oprastam a ako je dobivao lovu od nekih centara moci da nasteti Hrvatima i Srbima, gorio onoliko dana u paklu koliko je eura dobio


Pokupio love od Bošnja i Arapa za 15 života, Dodik je nekoliko puta govorio da je Pedi prodao nekakvu straćaru-vikendicu koju je koristio kao VP, za silne milijune ojrića kad je napustio BiH. Go figure


Prodao za ono koliko je uložio u nju, eventualno nešto sitno zaradio.

Nije on htio tu kuću na obali jablaničkog jezera napuštati. Restaurirao je i vrt uredio po svojim željama. Već muda kao klikeri postali na spoznaju da bi sa svim tim selfijama i radikalima raznih vrsta morao živjeti bez male armije tjelohranitelja. Čuvala ga i britanska vojska, MI6, ne samo direktno OHR službe.

Toliko se tip "sigurno" osjećao sa svojim prijateljima Bošnjacima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 24 pro 2018, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zanimljivije mi je da muslimani kod njega nisu primjećivali da je tip imao više predrasuda o njima nego ijedan Hrvat ili Srbin političar.
Čudno islamska zajednica nikad nije reagirala. Da imaju karakter naravno da bi to uradili.

U jednom obraćanju bošnjačkom "Centru za Islamske studije" rekao kako je pozitivna stvar da Bošnjaci peku Šljivovicu rakiju.

Citat:
Vidite, muslimani Bosne i Hercegovine zaslužuju veliko priznanje – kao i druge vjerske zajednice uostalom – zato što su – najvećim dijelom, i uprkos užasima kroz koje su prošli u tek nedavnoj prošlosti – odlučno odbili radikalizaciju, a to ćete jasno vidjeti kad god subotom uveče prošetate živom i modernom sarajevskom Ferhadijom. To pokazuju i tanke spirale plavog dima koje se dižu u mirni jesenji zrak u ovo doba godine, a dolaze iz kazana u kojima se peče šljivovica u svakom bosanskom selu


Ovi u islamskoj zajednici mora da imaju obraz kao kopito nosoroga tvrd, čim su ovo progutali i nisu se javili.
To i dalje stoji na službenoj OHR web stranici.

Možda je napisao istinu. U više bošnjačkih sela u Bosni je svraćao nego ja. Ali nije ispravno od OHR da ih potiče na haram.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 24 pro 2018, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nekadašnji predsednik Narodne skupštine RS: „Ne ponovio se nikada nikome neko kao Pedi Ešdaun“


Nekadašnji predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Dragan Kalinić izjavio je Srni da nije ožalošćen smrću nekadašnjeg visokog predstavnika u BiH Pedija Ešdauna, naprotiv muka mu je, kako kaže, zbog činjenice da je "prerano umro" a da nije osetio ni jelić onih progona i patnji kroz koje su prošli smenjeni političari iz Srpske od kojih su mnogi i danas na rubu egzistencije.


slika


gospodin Dragan


Kalinić je podsetio da ga je Ešdaun u jednom danu, u ljeto 2004. godine, zajedno sa desetinama njegovih političkih saradnika, smenio sa mesta predsednika SDS i predsednika Narodne skupštine Republike Srpske, mimo Ustava, zakona i bez bilo kakve istrage u vezi sa optužbama o takozvanoj mreži podrške Radovanu Karadžiću.

- Prema Ešdaunovom i mišljenju onih koji su stali iza tih smena, kao takav bio sam 'pretnja miru i Dejtonskom mirovnom sporazumu', pa su morali pod hitno da me udalje iz kancelarije. Tako je stajalo u obrazloženju o mojoj smeni. Bila je to svojevrsna politička lustracija koja je trajala više od pet godina. S toga nimalo nisam ožalošćen njegovom smrću - istakao je Kalinić.

On je naglasio da je glavni cilj tadašnjih smena bio da se obezglavi SDS kao stranka koja je osnovala Republiku Srpsku i koja je bila glavni politički stub njenog postojanja.

- Pedi Ešdaun je u tome uspeo. Od 2004. godine pa na ovamo počelo je političko propadanje SDS, od Dragana Čavića, potom Mladena Bosića i još mu se ne nazire kraj, jer je sada na delu lakrdija zvana 'da li ste za Vukotu Govedaricu ili Milovana Bjelicu'. Milorad Dodik i SNSD, nekada moji ljuti politički protivnici, mudro su iskoristili prazan prostor koji se širio propadanjem SDS, pa su oni i formalno, ali i sadržinski preuzeli ulogu SDS u odbrani Republike Srpske - rekao je Kalinić.

On je naveo da je Milorad Dodik, za razliku od njih koji su funkcionisali u realnom strahu od međunarodnih sankcija i prema SDS i prema Srpskoj, a oslobođen takozvane ratne hipoteke postao više nego tvrd orah za intervencionizam međunarodne zajednice u BiH.

- Promenila su se vremena za ovih 15-ak godina i zato je podrška kontinuitetu Dodikove političke misije, uz sve moguće kontroverze, od vitalnog značaja za opstanak i dalji razvoj Republike Srpske, kao i pokušaj, ako je to moguće, rehabilitacije izvorne dejtonske BiH - ocijenio je Kalinić.

On je poželio da se nikada više ne ponovi visoki predstavnik kakav je bio Pedi Ešdaun, ali preostaje i da se udalji OHR iz BiH jer kao takvi oni su danas "pretnja miru, stabilnosti i samoodrživom napretku BiH, njenih entiteta i slobodnoj volji njena tri konstitutivna naroda".


Bivši visoki predstavnik u BiH Pedi Ešdaun preminuo je juče u 77. godini. Visoki predstavnik u BiH postao je 27. maja 2002. godine, a tu funkciju obavljao je do 30. maja 2006. godine.

Podržavao je međunarodnu intervenciju u BiH, a ostao je poznat po tome da je smijenio najveći broj zvaničnika - 90, uglavnom iz Republike Srpske.

Ešdaun je samo u jednom danu u junu 2004. smenio 59 javnih i partijskih funkcionera, uglavnom članova SDS, od kojih 12 trajno, dok je za 48 "obećao" da će se moći vratiti na javne funkcije kada bude uhapšen Radovan Karadžić.

Tada su trajno smenjeni Dragan Kalinić, Pantelija Ćurguz, Nedjeljko Đekanović, Božidar Vučurević, Cvijetin Nikić, Milan Ninković, Duško Kornjača, Milan Tupajić, Rodoljub Đekanović, Zoran Petrić, Mile Pejčić i Savo Krunić.

Od sedam visokih predstavnika bonska ovlaštenja je najviše koristio Ešdaun koji je nametnuo čak 430 odluka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 18 pro 2019, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Mrlina dobija spomenik u Sarajevu :smijeh

Citat:
U Sarajevu će biti postavljene biste Ashdowna, Mazowieckog, Mocka i Aleksića
slika
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /191218065


Svakom okupatoru su digli spomenik.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Christian Schwarz-Schilling: Za Dejton 2 je potrebna samo politička volja
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/chri ... /200203050

Christian Schwarz-Schilling, bivši visoki predstavnik, ocijenio je kategorično u svom komentaru za Deutsche Welle da Bosna i Hercegovina može mijenjati svoj Ustav a da ne pita susjedne zemlje Srbiju i Hrvatsku koje joj nisu prijateljski naklonjene.

"Nacionalistička Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) je na izborima 2018. godine pretrpjela veliki poraz. U tročlano Predsjedništvo nije izabran njen vođa Dragan Čović, već umjereni političar Željko Komšić", napisao je Schwarz-Schilling.


Kako bi ovaj hodajući leš mjenjao dayton a da nista ne pita Hrvatsku i Srbiju koje kontroliraju 75% teritorija??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27106
Citat:
Wiki:
Za vrijeme svog mandata Schwarz-Schilling je bio poznat kao "Kohlov ministar najbogatijih afera". Te su stvari uglavnom pokrenute uključivanjem obiteljskog posla njegove žene u političke odluke Schwarz-Schillinga.

https://de.wikipedia.org/wiki/Christian ... -Schilling

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Diablo je napisao/la:
Christian Schwarz-Schilling: Za Dejton 2 je potrebna samo politička volja
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/chri ... /200203050

Christian Schwarz-Schilling, bivši visoki predstavnik, ocijenio je kategorično u svom komentaru za Deutsche Welle da Bosna i Hercegovina može mijenjati svoj Ustav a da ne pita susjedne zemlje Srbiju i Hrvatsku koje joj nisu prijateljski naklonjene.

"Nacionalistička Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) je na izborima 2018. godine pretrpjela veliki poraz. U tročlano Predsjedništvo nije izabran njen vođa Dragan Čović, već umjereni političar Željko Komšić", napisao je Schwarz-Schilling.


Kako bi ovaj hodajući leš mjenjao dayton a da nista ne pita Hrvatsku i Srbiju koje kontroliraju 75% teritorija??


Ma budala, jebo njega.
Preživili smo mi te sve budale tako da im se danas možemo smijati.
A pogotovo se možemo smijati Muslimanima koji još uvijek obleću oko budala i nadaju se nekom čudu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 15:26 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
A sta fali da bude Dejton 2? Samo ne razumem bas Muslimane koji se tome nadaju. U Dejtonu 2 bi u pregovorima ucestvovale i Rusija i Kina uz SAD. Ko garantuje da bi Dejton 2 bio povoljan za Muslimane?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Diablo je napisao/la:
Christian Schwarz-Schilling: Za Dejton 2 je potrebna samo politička volja
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/chri ... /200203050

Christian Schwarz-Schilling, bivši visoki predstavnik, ocijenio je kategorično u svom komentaru za Deutsche Welle da Bosna i Hercegovina može mijenjati svoj Ustav a da ne pita susjedne zemlje Srbiju i Hrvatsku koje joj nisu prijateljski naklonjene.

"Nacionalistička Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) je na izborima 2018. godine pretrpjela veliki poraz. U tročlano Predsjedništvo nije izabran njen vođa Dragan Čović, već umjereni političar Željko Komšić", napisao je Schwarz-Schilling.


Kako bi ovaj hodajući leš mjenjao dayton a da nista ne pita Hrvatsku i Srbiju koje kontroliraju 75% teritorija??


Christian dragi, izvoli.

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
Bosnjacima odgovara status qvo Dejton 1 je optimalan
Bosnjacima je vazno da BIH i njene institucije nastave da funkcionisu i da nema mnogo talasanja i na kraju tog politicog maratona BIH ce upasti u ruke Bosnjacima kao zrela jabuka


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
ABBG je napisao/la:
Bosnjacima odgovara status qvo Dejton 1 je optimalan
Bosnjacima je vazno da BIH i njene institucije nastave da funkcionisu i da nema mnogo talasanja i na kraju tog politicog maratona BIH ce upasti u ruke Bosnjacima kao zrela jabuka

BiH ne funkcionira, institucije ne postoje praktički i mnogo se talasa, a vaši svakodnevno sele van. Svakim novim danom je sve više krščana a sve manje vas. Ako nastavite s tom politikom čeka vas Cvetkovič-Maček 2. Nama ne smeta, samo naprijed. :smajl007

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27106
NSOS je napisao/la:
A sta fali da bude Dejton 2? Samo ne razumem bas Muslimane koji se tome nadaju. U Dejtonu 2 bi u pregovorima ucestvovale i Rusija i Kina uz SAD. Ko garantuje da bi Dejton 2 bio povoljan za Muslimane?


Neće i ne treba biti više nikakvog Daytona. To o čemu ti govoriš je bila Kontakt grupa.
Ona je imala samo vodeću ulogu u 1994. kad je trebalo odrediti % budućeg razgraničenja,
tj. pripremiti osnovu za Dayton. Nakon toga - ništa. Tri tadašnje EU zemlje su se i bunile
da su bile svedene na magrinu.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pedy Esdaun:Brutalno sam krsio Dejtonski mirovni sporazum
PostPostano: 03 vel 2020, 16:09 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Mišljenje gospodina Švarca je bitno kao 2 šilinga.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 177 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6 i 275 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO