HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 425 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 22:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
I jedno i drugo su veliko zlo, o ovome je glupost pisati. Koliko je imao promasenih ideja Pavelic toliko je i Broz, 90 te su dokaz...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
Ti bi kao Kina/Srbija/Engleska? Da Zagreb postavlja biskupe?

To su Radic i Starcevic htjeli.

Preko Pape Hrvatska dolazi pod utjecaj zbivanja u Italiji, a sada i dogadjanja u dalekoj Juznoj Americi utjecu na Hrvatsku jer od od tamo Papa. :zubati

Ne bih htio. A drugo, ako se malo informiraš kako se postaje biskup u Katoličkoj Crkvi znao da bi da Zagreb faktički postavlja biskupe, odnosno čak ne ni službeni Zagreb već Hrvatska biskupska konferencija. Naime, biskup u RKC se postaje na preporuku kardinala i ostalih biskupa. Papa potom pregleda preporuku te odlučuje hoće li prihvatiti ili neće tog kandidata kao biskupa. U dosadašnjoj praksi papa čak niti ne pregledava preporuku već unaprijed potvrđuje preporuku. Međutim, ovaj sadašnji je izgleda odlučio preuzeti malo proaktivniju politiku što se tiče ponašanja biskupa.

Čitam tvoje postoje Robbie, ispadaš da si jedan koristan idiot anti-Hrvatskim snagama. Te snage žele da Crkva u RH bude isto onako kao što je Crkva u Njemačkoj. Naime, tamošnji njemački biskupi uvijek naglašavaju nacističku prošlost Njemačke i nabijaju Nijemcima kompleks krivnje, također su na strani imigracijskoj lobija. Ako malo pratiš politiku Njemačke, taj kompleks krivnje je glavni razlog zašto Nijemci toleriraju muslimansko divljanje u svojoj zemlji. U tom smjeru se razvija i situacija u Hrvatskoj. Srbi, ljevica i globalisti jedva čekaju takav rasplet u Hrvatskoj. Situaciju, kada će Hrvati morati zbog Jasenovca plaćati odštete Židovima i prihvaćati muslimanske izbjeglice kao "pokoru za grijehe djedova"

Ovaj zadnji paragraf nema veze sa vezom. U Latinskoj Americi je jaka teologija oslobođenja. Jedan hibridni spoj katoličanstva i marksizma. Zagovaratelja te teologije u RH nema, zato jer je lokalna ogranak KC pod utjecajem hrvatske nacionalne kulture.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
master_mind_ je napisao/la:
Ovaj zadnji paragraf nema veze sa vezom. U Latinskoj Americi je jaka teologija oslobođenja. Jedan hibridni spoj katoličanstva i marksizma. Zagovaratelja te teologije u RH nema, zato jer je lokalna ogranak KC pod utjecajem hrvatske nacionalne kulture.


U BiH itekako ima. Otprilike cijela jedna teologija (Franjevacka na Nedzaricima, u Sarajevu, koja odgaja pola svecenika u BiH).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 22:51 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
pravaši i jugosloveni su politički isti u odnosu prema HRHB ako gledamo Mesića, Dežulovića, Banca, Hasanbegovića, Bujanca itd itd

Jedni i drugi su neprijatelji HRHB i hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ovaj zadnji paragraf nema veze sa vezom. U Latinskoj Americi je jaka teologija oslobođenja. Jedan hibridni spoj katoličanstva i marksizma. Zagovaratelja te teologije u RH nema, zato jer je lokalna ogranak KC pod utjecajem hrvatske nacionalne kulture.


Zato u BiH itekako ima. Otprilike cijela jedna teologija (Franjevacka na Nedzaricima, u Sarajevu, koja odgaja pola svecenika u BiH).

Koliko vidim ti se referiraš na udrugu Dobri Pastir koja je osnovana još od strane Udbe, ili ti doista vjeruješ da su neki Latino Američki popovi došli u BiH s ciljem širenje teologije oslobođenja i ideje unitarne BiH?

Nego zašto se onda raduješ Bozanićevim izjavama? Pa eto sada će ti isti govoriti kako ne smije biti Treći enitet zbog grijeha djedova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
master_mind_ je napisao/la:
Čitam tvoje postoje Robbie, ispadaš da si jedan koristan idiot anti-Hrvatskim snagama.



Pa ono, imas pravo na svoje misljenje i svoj dojam.
Ali da znas rezultate mene i moje obitelji, i to specificno u vezi hrvatske stvari (kako danas u vezi "hrvatskog pitanja u BiH", a tako i zadnjih ratova gdje smo na odredjenim konkretnim tockama dali vrlo originalan, vrlo specifican i mjerljiv doprinos - sto znaju oni koji trebaju znati), ne bih rekao da sam korisni idiot nego bi mi stisnuo ruku. Upravo to mi i daje ovoliku slobodu da mogu propitivati sto god hocu i gdje god vidim sansu za neko poboljsanje. Cesto prelazim neke granice i nitko me nece dirnut bas zbog tog kredita, a i nikad ne znas kad cemo opet zatrebati. :zubati Ali eto. Nemam komplekse, a objasnio sam na jednoj temi zasto me je kao osobu nemoguce uvrijediti sto god da napises.

Uglavnom, ja zadrzavam za sebe pravo da kritiziram sto god hocu, i racionalno gledam na sto god hocu. I mislim da sam u pravu, i onda kad sam u 5% manjinskom misljenju. Mogu biti nekad u krivu, ali me mogu razuvjeriti samo argumenti, ne i brojnost clanstva nekog misljenja ili argument "tradicije" i "autoriteta". Vjerojatno kao profesionalna deformacija, na moj logicki proces prakticki ne utjece "legitimitet brojnosti" podrske nekoj ideji, zato me i vole ljudi pitati za nezavisno misljenje.

"Koristan" (idiot?) mozda jedino - Hrvatima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
I sa crnim vragom za hrvatsku državu - temelj je ustaške ideologije. Mana ideologije jest da iz partnerstva sa vragom ne možeš izaći sa profitom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
suverenist je napisao/la:
I sa crnim vragom za hrvatsku državu - temelj je ustaške ideologije. Mana ideologije jest da iz partnerstva sa vragom ne možeš izaći sa profitom.


"I sa crnim vragom" je ok i legitimna strategija, ali samo onda kada dobro izracunas rizike i profit.

Ali ne mozes ocekivati to od nekoga koga su Svabe oktroirali da budu "vlast" u "Hrvatskoj" (formalno ime za njemacku i talijansku okupacijsku zonu, gdje su ustasama dali da masu sa zastavama i simbolima i masakriraju protivnike, a sva ostala stvarna vlast - je bila u Berlinu).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
Pa ono, imas pravo na svoje misljenje i svoj dojam.
Ali da znas rezultate mene i moje obitelji, i to specificno u vezi hrvatske stvari (kako danas u vezi "hrvatskog pitanja u BiH", a tako i zadnjih ratova gdje smo na odredjenim konkretnim tockama dali vrlo originalan, vrlo specifican i mjerljiv doprinos - sto znaju oni koji trebaju znati), ne bih rekao da sam korisni idiot nego bi mi stisnuo ruku. Ali eto. Nemam komplekse, a objasnio sam na jednoj temi zasto me je kao osobu nemoguce uvrijediti.

Koristan idiot je po definiciji onaj tko je dobronamjeran ali radi nesvjesno pogreške koji njemu ne ide u korist već njegovim neprijateljima. To je izraz što je smislio Lenjin i odnosio se na kapitaliste koji su podpomagali Boljševicima. Konkretno, ti misliš to što Bozanić osuđuje NDH, da je to korisno Hrvatima (u BiH i onim u RH), jer vjerojatno vjeruješ da će to eto pokazati strancima kako su Hrvati eto neki moralan narod. Ja ti pokazujem zašto je to negativno. Možda ne kužiš da bi neki Srbin, Bošnjak ili čak Židov mogao citirati Bozanića kao još jedan dokaz genocidnosti Hrvata i zašto ne bi smjelo dopustiti Treći entitet.

Robbie MO je napisao/la:
Uglavnom, ja zadrzavam za sebe pravo da kritiziram sto god hocu, i racionalno gledam na sto god hocu. I mislim da sam u pravu, i onda kad sam u 5% manjinskom misljenju. Mogu biti nekad u krivu, ali me mogu razuvjeriti samo argumenti, ne i brojnost clanstva nekog misljenja ili argument "tradicije". Vjerojatno kao profesionalna deformacija, na moj logicki proces prakticki ne utjece "legitimitet brojnosti" podrske nekoj ideji, zato me i vole ljudi pitati za nezavisno misljenje.

Eto super. Dakle podržavaš slobodu govora. Pošto dopuštaš manjinsko mišnjenje zašto onda ne bi Crkva mogla imati drugačije poglede na Jasenovac? Evo čak i ja spadam među 5% Hrvata koji imamo kontroverzno mišljenje o Jasenovcu. Čitao sam literatruru o Jasenovcu koji nije mainstram. Imam svoje mišljenje o tome, ali ponovo mediji i političari bi nas napadali ako bi izašli s time javno. Pa čak i da smo u krivu ne poštuje nam se slobodna mišljenja.

Možda i Crkva ima neke drugačije uvide o Jasenovcu, samo eto nije joj dopušteno da iznosi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
master_mind_ je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Pa ono, imas pravo na svoje misljenje i svoj dojam.
Ali da znas rezultate mene i moje obitelji, i to specificno u vezi hrvatske stvari (kako danas u vezi "hrvatskog pitanja u BiH", a tako i zadnjih ratova gdje smo na odredjenim konkretnim tockama dali vrlo originalan, vrlo specifican i mjerljiv doprinos - sto znaju oni koji trebaju znati), ne bih rekao da sam korisni idiot nego bi mi stisnuo ruku. Ali eto. Nemam komplekse, a objasnio sam na jednoj temi zasto me je kao osobu nemoguce uvrijediti.

Koristan idiot je po definiciji onaj tko je dobronamjeran ali radi nesvjesno pogreške koji njemu ne ide u korist već njegovim neprijateljima. To je izraz što je smislio Lenjin i odnosio se na kapitaliste koji su podpomagali Boljševicima. Konkretno, ti misliš to što Bozanić osuđuje NDH, da je to korisno Hrvatima (u BiH i onim u RH), jer vjerojatno vjeruješ da će to eto pokazati strancima kako su Hrvati eto neki moralan narod.


Ma boli me briga za Bozanica kao i za KC. Nisam dio te price. Svoj stav o povezanosti hrvatstva i KC iz osobne perspektive sam dao na temi "Vjera i nacija".

Ponekad ukljucim neke stvari u vezi KC u raspravu, ali samo zato sto postoje ljudi koji te stvari vide kao argument. Uvazavam kao cinjenicu to da je nekim (mnogim) ljudima stav KC jako bitan i relevantan.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nazad na konkretnu temu, procitati opet uvodni post.

Nazalost, za mene se teme ovakvog tipa cesto pretvore u gubitak osobnog vremena.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
Ma boli me briga za Bozanica kao i za KC. Nisam dio te price. Svoj stav o povezanosti hrvatstva i KC iz osobne perspektive sam dao na temi "Vjera i nacija".

Ponekad ukljucim neke stvari u vezi KC u raspravu, ali samo zato sto postoje ljudi koji te stvari vide kao argument.



Robbie MO je napisao/la:

Tema je Bozaniceva (zagrebacki nadbiskup i kardinal - ne znam kakve veze on ima s Banja Lukom) izjava da se treba iskreno iskorijeniti pojava simpatiziranja ustastva, i da je ustastvo suprotno krscanstvu.


Pa sada kada vidim ovaj tvoj drugi post sumnjam da je samo zbog toga što drugi vide kao neki argument.

A dobro, nema veze. Inače, za nekih par desetljeća bi moglo biti da će Katolička Crkva osuđivati projekt Herceg-Bosne kao nešto suprotno kršćanstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 26 sij 2019, 23:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
master_mind_ je napisao/la:
Koristan idiot je po definiciji onaj tko je dobronamjeran ali radi nesvjesno pogreške koji njemu ne ide u korist već njegovim neprijateljims


Ja ne govorim o namjerama, nego rezultatima koji su za mene jedina mjerljiva stvar.

Bas zato sto gonim samo rezultate sam oslobođenjen pripadnosti bilo kojoj ideološkoj kutiji, nije me moguće lako svrstati u nijednu klasičnu ladicu , a kako imam i nešto osobnih ostvarenja vlastitim rukama, nije mi potrebna neka uska ideološka pripadnost niti sa bih se osjetio “dio necega”.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Dobro, i koje će konkretno dobri rezultati doći kada se Bozanić obračuna sa ustaštvom? Ja vidim jedino loše rezultate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pa manje municije će dobijati oni koji Hrvate prikazuju kao fašiste, sto realno i 90% nisu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ne, upravo će dobiti više. Vjeruješ da će eto stranci reći "joj, vidi kako su Hrvati moralan narod. Priznaju da su krvoloci. Ajmo, im sada pokloniti treći enitet". S dužnim poštovanjem krivo razmišljanjem. U politici ono što je pravedno i pravo određuju jači. Usput, nisu ni 90% Nijemaca za vrijem Trećeg rajha bili zli, ali eto što je tu je.

Žalim, Ali Srbi su ovome mnogo bolji. Da su se vodili tvojom logikom odavno bi ukinuli RS. Mada već je kasno. Odoh spavati. Laku noć, Robbie.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 04:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 sij 2014, 18:23
Postovi: 625
100% se slažem! Ustaštvo je zlo i ko ga god relativizira ne misli dobro Hrvatima u Hrvatskoj i Herceg-Bosni.

Meni je ovo puno važniji pokazatelj gdje i kako Hrvati stoje danas…
Prije par mjeseci PEW istraživački centar je stavio Hrvatsku u “zlatnu sredinu” a u nekim segmentima i bliže zapadnim liberalnim demokracijama što se tiče nekih socijološko - škakljivih pitanja kao na primjer dali bi prihvatili Židove ili Muslimane u svoju familiju.

http://www.pewforum.org/2018/10/29/eastern-and-western-europeans-differ-on-importance-of-religion-views-of-minorities-and-key-social-issues/

U skoro svim segmetima Hrvatska je liberalnije i otvorenije društvo od Srbije… tako da sam zbunjem čime se Srbi kurče? Odnosno ova generacija Srba...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 08:13 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Master mind vidi se to di god okrenes, ti pokusaji nabijanja krivnje hrvatima zbog ustastva kao sto je slucaj sa njemcima i nacistima, zahvaljujuci vladajucim "antifasistickim" strujama i njihovim medijima + cetnicima kao na primjeru ove teme ovdje di se cetnicka zgadija odma nakacila da potvrdi koji su hrvati krvoloci.
Da ovo dolazi od bozanica me iznenadilo ali eto znamo kakvo je stanje u KC.
A ovo sta ce stranci mislit si dobro objasnio, "obracun sa ustastvom" moze imat samo kontra efekt i tu, mada i da nije tako nema mi nista jadnije od toga "sta ce drugi mislit" kako u svemu u zivotu tako i u ovom, pazi molim te trebali se objasnjavat i opravdavat i to ne budistima nego nacijama kao sto su jebeni englezi, francuzi, ameri, svedi, itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Nema kuce u hercegovini u kojoj nema nastradalih od crvene petokrake. Dok god vladaju djeca tih istih koji su nas klali nema obracuna s ustastvom. A kada ga bude bit ce to obracun i sa tom petokrakom pa da se jednom za sva vremena osude svi totalitarni rezimi.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 07 lis 2018, 16:16
Postovi: 338
Robbie MO je napisao/la:
suverenist je napisao/la:
I sa crnim vragom za hrvatsku državu - temelj je ustaške ideologije. Mana ideologije jest da iz partnerstva sa vragom ne možeš izaći sa profitom.


"I sa crnim vragom" je ok i legitimna strategija, ali samo onda kada dobro izracunas rizike i profit.

Ali ne mozes ocekivati to od nekoga koga su Svabe oktroirali da budu "vlast" u "Hrvatskoj" (formalno ime za njemacku i talijansku okupacijsku zonu, gdje su ustasama dali da masu sa zastavama i simbolima i masakriraju protivnike, a sva ostala stvarna vlast - je bila u Berlinu).


Ok, ali nisu Švabe crni vrag zato što su izgubili rat nego zbog etičko-ideološke komponente.

Rijetki necenzurirani izvori, kao naprimjer Meštrovićevi memoari, otkrivaju ipak određenu razboritost kod Pavelića. Sredinom 1941-e je povjerio Meštroviću da mu Talijani prijete uzeti sve do Karlovca. Plan je bio potpisati skromne teritorijalne ustupke jer je predviđao da će Talijani kapitulirati u roku dvije godine (pogodio točno u mjesec) pa da će onda ne samo uzeti oteto nego vratiti i Istru te se prebaciti na stranu Zapada jer padom Italije NDH više neće sa svih strana biti okružena Reichom.

Međutim, Zapad mu nije dopustio da promijeni stranu. Zašto? Jer je sudjelovao u holokaustu, etičko-ideološka komponenta. Razborito bi bilo da je tada prepustio državu nekomu komu bi plan mijenjanja strane upalio, nekomu tko bi bio prihvatljiv Zapadu. Nije to napravio, odabrao da je da čuva vlastiti položaj unatoč rizicima koje njegov ostanak nosi po državu i narod, a kojih je bio svjestan.

To je problem sa crnim vragovima, povuku te za sobom u ponor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
I višijevska Francuska je sudjelovala u holokaustu pa joj je dopušteno da pređe na stranu Zapada.

Ludi Ante nije imao šanse za prijeći jer je bio u prevelikom stisku nacista, a kreten nije niti vjerovao u Zapad, ideološki mu bliži bio Istok.
Kad je dio ustaša pregovarao i nastojao uspostaviti kontakt sa Zapadom Pavelić je to presjekao, ali je u isto vrijeme pokušavao konstaktirati sa Sovjetima.
Nadao se da će Sovjeti htjeti maknuti Tita.
Dovoljna je sama činjenica da Pavelić nikada nije objavio rat SSR-u za razliku od SAD-a.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
bobanovski je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Vi kao narod niste poraženi kao Nijemci, već vas je Tito preveo na ovu stranu, a ustaštvo nije poraženo.
Da ste dobili Drezden po glavi, da je Hrvatska smanjena i podijeljena na okupacijske zone, da ste imali mali milion izbjeglica, poput Švaba sa 13 miliona izbjeglica iz istočne Evrope, zid i dva grada u sred Zagreba, druga bi se pjesma pjevala.

Nakazo naporna vi ste jedini uz Nijemce u svijetu simbol genocidnog naroda, prva asocijacija na masovna ubojstva i genocid su Nijemci i Srbi.
Pavelić je bio minorna osoba i bio je 1929 u parlamentu u Beogradu kad je ubijen Radić kao izaslanik zamjenika drugog zamjenika grada Zagreba, nikad nije osvojio više od 2 posto glasova.
a


to nije taj Ante Pavelić. :ucelo

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ante_Paveli%C4%87_(stariji)

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
bobanovski je napisao/la:
pravaši i jugosloveni su politički isti u odnosu prema HRHB ako gledamo Mesića, Dežulovića, Banca, Hasanbegovića, Bujanca itd itd

Jedni i drugi su neprijatelji HRHB i hrvatskog naroda


Pa i tada je to bila ista ideologija, samo s različitim sponzorima, jedne sponzorirao Rim i Berlin, druge Moskva.

Meni je najzanimljivija ona priča oko plakata RAD koji je bio u zagrebačkom muzeju izložen u sekciji antifašitičkih socijalističkih plakata u poraću.
Kasnije jedna povjesničarka dokazala da je propagandni plakat NDH.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
lider30 je napisao/la:
Uvijek te netko etiketira, da si partizanofil, kada ustaše spremiš, gdje trebaš. WTF. :neznam

Ustaše su došle nedemokratskom metodom, nije ih htio hrvatski narod, odabrali pogrešne saveznice, pogrešne metode, pogrešni ljudi. Taj notorni Ante Pavelić je sve falio - vrijeme, mjesto, način i popušio još i pobjegao. Još su bili dodatno na samom vrhu sadistički debili. Ta njihova Hrvatska, gdje su ljudi progonjeni - ja nikad u njoj ne bih volio živjeti i borio bih se protiv nje.


još uvijek nema ni 100 godina da su ustaše organizirane, a ti bi po folkloru mislio da ne postoji ništa prije ustaštva i da je to hrvatski korijen.

desničari uvijek imaju domovinski rat kao temelj hrvatske državnosti i samobitnosti, ustaše su odavno nepotrebne.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obračun Katoličke crkve s ustaštvom
PostPostano: 27 sij 2019, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
s one strane dinare je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Pa to samo znaci da im zamka uspjesno radi, da ides ravno u stupicu tocno tamo gdje oni hoce, i da si im lagan plijen.


Poenta je ta da moraju bit osudjeni svi totalitarni rezimi ili nemoze nijedan, nemogu komunisti "ukidat" ustase. To tako neJde, nema tu ni zamke ni stupice ni plijena, zna se dobro ko smo i sto smo i sta je ko radio, Ili ce svi bit osudjeni i ic ce kaznena prijava i za petokraku i za U ili cemo mi dalje bit ustase jednako ko sto ce oni u kumrovcu bit komunjare.


treba biti pragmatičniji, i oduzet im tu borbu i pobjedu i pretvoriti je iz jugoslavenske u hrvatsku. Jugoslavije više nema, Hrvatska je živa i zdrava, treba taj NOB proglasit HV-om i ajd bok, sve je naše.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 425 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 303 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO