HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 14:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 vel 2019, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
sivi vuk je napisao/la:
BAN-2020 je napisao/la:

Govorim o omjeru avijacije u domovinskom ratu, i kako vam je tada prošla avijacija?

Današnja nam se avijacija može uspoređivati tehnički, a koliko je to besmisleno uspoređivati govori usporedba iz domovinskog rata.

I treće mi ozbiljno radimo na nabavi novih aviona, a vi ćete dugo ostati na ovom nivou.
Za početak da vam prodamo mi nekoliko RUP12 da ih ugradite u one vaše gluvo-neme Patrije.A za avione će te lako.


Je li ti mislis da vozilo koje ima ugradjenu silnu elektroniku, ukljucujuci i kamere za 360 stupnjeva nadzor nema radio uredjaje? :zubati

Napisao sam ranije, uredjaji koji stizu od usarmy su za kontakt sa nato zracnim snagama. Do sada HR patrije nisu bile opremljene takvim uredjima koji signal salju po potrebi i putem satelita, islo se posrednim putem, patria -> zapovjednistvo osrh -> nato.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 vel 2019, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Ma pusti lika, to kaj HV ima od tehnologije njihova vojska može samo sanjati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 vel 2019, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
BAN-2020 je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Kvaka je da imaju avione, kontinuitet naleta, sad koliko čega ne znam, nije bajno sigurno, jer kubure sa kadrom, nema pilota, za 2016. trojica završila vva, iduće 4, također zemaljsko osoblje deficit...


Jedna je stvar ako se o avijaciji govori u ratnom kontekstu, a druga o kontinutetu naleta i treća za kontrolu zračnog prostora, za ove druge dvije nam stvarno treba.
Samo kao potpora u ratnim djelovanjima avioni nam u ovom trenutku sigurno nisu nužni ali naravno da su dobro došli, i zato sam napola ozbiljno rekao da nam avioni netrebaju za "rat sa Srbijom" a vi se svi narogušili.
Evo da vas malo obradujem, jučer razgovaram sa pukovnikom koji je u timu za nabavu aviona, ozbiljno su ponovno na toj temi, ali se razmatra i puno širi asortman između ostalog i veći broj helikoptera UH-60 Black Hawk.

Srbija ima zrakoplovstvo, ovakvo ili onakvo, kao što ima i Hrvatska, koja je donijela odluku da ga unaprijedi. Orużane snage bez tog vida, nisu ozbiljne OS, niti u miru, a kamoli u ratu. Ali tema nisu OS Srbije, imaju što imaju, nas zanima naše zrakoplovstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 vel 2019, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
ManInBlack je napisao/la:

Na nase gole Patrie, umjesto protectora dolaze elbit ut30mk2


Zar to nije davih dana trebalo vec bit dovrseno?

https://www.defensenews.com/land/2017/0 ... ns-tender/

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 vel 2019, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
iJozo je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Na nase gole Patrie, umjesto protectora dolaze elbit ut30mk2


Zar to nije davih dana trebalo vec bit dovrseno?

https://www.defensenews.com/land/2017/0 ... ns-tender/


Ugovor je potpisan i HR ceka u redu na ono sto je kupila u odredjenoj kolicini. Cijena jedne kupole bez spike raketa je oko 300 tisuca eura.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
ManInBlack je napisao/la:
Da, i onu balisticku raketu razvijaju nakon galame vucica i njegovog ministra na zajebanciju nekih hr zvanicnika da cemo nabaviti rakete koje mogu gadjati nis :)

Šumadija je evolucija rakete "Jerina" fitmrne EDEOPRO, koja postoji kao gotov proizvod već ohoho godlina, samo sa mnogo većim dometom. Inače, raketu nije moguće projektovati i napraviti u roku od godinu dve, a Šumadija je na završnim testovima. Budi ozbiljan, ako već ne možeš da budeš objektivan.

Da iskoristim ovaj post da odgovorim još jednom objektivnom, NORA B52 postoji kao gotov proizvod već duže od decenije, tako da ima veze sa vaših 16 haubica kao ja sa prvim timom Reala. Ako ćemo nekog da kopiramo, vi ste verovatno zadnji koje bi kopirali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 08:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
BAN-2020 je napisao/la:

Vi imate avijciju?

Ova današnju starudiju koju imate ni kamikazama ne bi pomogla.
Imate vi svega ali u vremenskom zaostatku od 20 do 30 godima.

Kvaka je da imaju avione, kontinuitet naleta, sad koliko čega ne znam, nije bajno sigurno, jer kubure sa kadrom, nema pilota, za 2016. trojica završila vva, iduće 4, također zemaljsko osoblje deficit...

Bila je nestašica kadrova pre desetak godina. Danas imamo čak i poptoručnika koji samostalno leti 29-u. Ne moramo da stavljamo 50-godišnjake u kokpit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 08:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nego, ovaj vodopad butthurt komentara je suvo zlato...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Edit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Nemojte se ljutiti na Karmela, on samo želi hrvatsku vojsku pretvoriti u moćnu mašinu :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Kvaka je da imaju avione, kontinuitet naleta, sad koliko čega ne znam, nije bajno sigurno, jer kubure sa kadrom, nema pilota, za 2016. trojica završila vva, iduće 4, također zemaljsko osoblje deficit...

Bila je nestašica kadrova pre desetak godina. Danas imamo čak i poptoručnika koji samostalno leti 29-u. Ne moramo da stavljamo 50-godišnjake u kokpit.

Nestašica je i danas. 7 pilota u dvije godine...Glede pp u 29ki, gdje to konkretno leti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kako misliš gde? Svi MiG-ovi su u Batajnici. Kao i Galebovi G-4. Orlovi su u Lađevcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kako misliš gde? Svi MiG-ovi su u Batajnici. Kao i Galebovi G-4. Orlovi su u Lađevcima.

Gdje si pročitao da neki potporučnik (i koje kategorije) leti samostalno na 29ki?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pročitao nigde. Komandant RV i PVO General-major Duško Žarković izjavio na televiziji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pročitao nigde. Komandant RV i PVO General-major Duško Žarković izjavio na televiziji.

Onda zamisli kolika je generacijska rupa, ako nema kapetana ili min.poručnika da lete...da ne širimo priču o kvalitetu obuke. Sigurno da slične kadrovske probleme imaju i u Hr.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 10 vel 2019, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa ni ja ne tvrdim da imamo viška pilota. Ali sedam diplomiranih (kako ti tvrdiš, ali ajde da uzmemo to kao istinu) u dve godine i nije toliko loše, s obzirom da svake godine izlazi nova klasa, a mi nemamo 200 aviona. Veliki je uspeh da imamo potporučnika koji je dovoljno obučen da samostalno leti MiG29, ne bi ga sigurno pustili da to radi, da je nedovoljno sposoban za to. Njegove klasiće npr nisu, nego i dalje peglaju G4 ili su raspoređeni na Orlove u kojima ne moraš da trpiš tolike G sile.

Vi, barem koliko ja znam, imate ukupno pet pilota koji su uspešno prošli centrifugu i mogu da lete na lovcima. I nisu u cvetu mladosti, neki su stariji od mene, a neki su čak i tvoje godište. Mada vama to trenutno nije najbitniji problem, jer niste rešili avione.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 11 vel 2019, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2017, 09:23
Postovi: 972
sivi vuk je napisao/la:
BAN-2020 je napisao/la:

Govorim o omjeru avijacije u domovinskom ratu, i kako vam je tada prošla avijacija?

Današnja nam se avijacija može uspoređivati tehnički, a koliko je to besmisleno uspoređivati govori usporedba iz domovinskog rata.

I treće mi ozbiljno radimo na nabavi novih aviona, a vi ćete dugo ostati na ovom nivou.
Za početak da vam prodamo mi nekoliko RUP12 da ih ugradite u one vaše gluvo-neme Patrije.A za avione će te lako.


Nemate vi ništa nama zanimljivo za prodaju, sve što vi prodajete tehnološki kasni 20 do 30 god i to možete, kao što je Istin rekao, prodavati u treće zemlje, ali i to će ići sve manje, biti sve manje zanimljivo, jer se tehnološke granice brzo pomjeraju a vi stojite na mjestu. Sa druge strane za sve što mi prodajemo u redu stoje SAD, Izrael itd a vi nikad nećete doći na red jer to nemožete platiti..

_________________
Hrvatska politika mora i može bolje
neka uzor bude Izrael.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 17 vel 2019, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
LM ili Saab?
Citat:
Plenković govorio i o novoj nabavci borbenih zrakoplova...
- Mi održavamo sve daljnje napore da Hrvatska osigura sposobnost i modernizaciju Hrvatskoga ratnog zrakoplovstva. Što se tiče tipa zrakoplova on je i zadnji put, bilo je sasvim jasno, na temelju studije koju su napravili stručnjaci iz Ministarstva obrane, tip zrakoplova zapadne tehnologije. Mi smo i na ovoj velikoj konferenciji, gdje dolaze i ljudi iz svijeta obrambene industrije iskoristili ovu prigodu i za razgovor s predstavnicima Lockheed Martina i s predstavnicima Saaba. Oni su i dalje zainteresirani i mi ćemo u sljedećim tjednima i mjesecima gledati kako da na temelju iskustva koje smo prošli započnemo jedan novi proces koji bi u razumnom vremenskom periodu osigurao Hrvatskoj realizaciju onoga što želimo, a to je modernizacija našeg zrakoplovstva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 17 vel 2019, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6288
Mar-kan je napisao/la:
LM ili Saab?
Citat:
Plenković govorio i o novoj nabavci borbenih zrakoplova...
- Mi održavamo sve daljnje napore da Hrvatska osigura sposobnost i modernizaciju Hrvatskoga ratnog zrakoplovstva. Što se tiče tipa zrakoplova on je i zadnji put, bilo je sasvim jasno, na temelju studije koju su napravili stručnjaci iz Ministarstva obrane, tip zrakoplova zapadne tehnologije. Mi smo i na ovoj velikoj konferenciji, gdje dolaze i ljudi iz svijeta obrambene industrije iskoristili ovu prigodu i za razgovor s predstavnicima Lockheed Martina i s predstavnicima Saaba. Oni su i dalje zainteresirani i mi ćemo u sljedećim tjednima i mjesecima gledati kako da na temelju iskustva koje smo prošli započnemo jedan novi proces koji bi u razumnom vremenskom periodu osigurao Hrvatskoj realizaciju onoga što želimo, a to je modernizacija našeg zrakoplovstva.

Ma kakav Saab, samo LM !!!

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 17 vel 2019, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Diablo je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
LM ili Saab?

Ma kakav Saab, samo LM !!!


Naravno, želja je F-16V :zubati
https://www.lockheedmartin.com/en-us/ne ... ation.html

Felix...
:)

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 21 vel 2019, 11:39 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4370
Imam jedno pitanje za sve experte ovde.
Sto se ne razmatra Eurofighter?
Preskup ili ne odgovoara onome sto Hrvatska trazi?
Mislim da su tehnicki bas ono sto Hrvatska trazi, ali nisam expert.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 21 vel 2019, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Nisam expert, ali... Eurofighter je 5x skuplji od f16. To je baš za one bogate. Gold Iphone. Nama je dobar i android samsung S6.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 21 vel 2019, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Eurofighter, Rafale, pa i taj famozni F-16 block 50/70 su kao da uzimaš preplaćena Apple ili Samsung ***.
Gripen je kao da uzimaš neki donji kineski šrot tipa Xiaomi ili Meizu.

I onda imaš opciju uzeti nešta šta je i bolje od Apple/Samsunga, a duplo jeftinije, nekakav Huawei ili OnePlus, to bi bili Sukhoi/MiG i Chengdu, no naravno zbog vrlih saveznika to nesmiješ napraviti, nego moraš kupiti njihova preskupa ili šrot sranja.

Taj gubitak samostalnosti odlučivanja, suvereniteta, iznimno iritira, barem mene, a što Hrvatska dobiva iz toga, nekoliko desetaka dotrajalih kamiona i helikoptera koji po ničemu nisu bolji od onoga što već imamo, te obavezu bespogovornog sudjelovanja u bilo kojem trenutnom i budućem sukobu kojeg SAD i zapadne sile započnu.

Ispada kao da smo sami pristali na nekakav Varšavski pakt, samo onaj sa zapadne strane, a meni se neopredjeljenost, ili recimo vojna neutralnost švicarskog tipa ipak više sviđa.

EU je u redu, tu nekakva ekonomska računica definitivno postoji, što je preduvjet za razvoj hrvatskog društva i države, no ovaj vojni pakt, meni to nema nikakva smisla, niti od toga ima ikakve koristi..

SAD će uvijek geostrateški biti pro-muslimanski, odnosno pro-energetsko-geostrateški orijentiran, tako da mi od takvog saveza ni u budućnosti nemožemo ništa očekivati, uglavnom, što hoću reći, jebe se njima za neku malu balkansku državicu, i ako će biti potrebno napraviti kakvu uslugu Saudima ili Turcima, koji su im od energetskog, odnosno geostrateškog značaja, oni će nas bez ikakve grižnje savjesti utopiti u čaši vode, niti ne trepnuvši.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 21 vel 2019, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Crni Božo je napisao/la:
Eurofighter, Rafale, pa i taj famozni F-16 block 50/70 su kao da uzimaš preplaćena Apple ili Samsung ***.
Gripen je kao da uzimaš neki donji kineski šrot tipa Xiaomi ili Meizu.

I onda imaš opciju uzeti nešta šta je i bolje od Apple/Samsunga, a duplo jeftinije, nekakav Huawei ili OnePlus, to bi bili Sukhoi/MiG i Chengdu, no naravno zbog vrlih saveznika to nesmiješ napraviti, nego moraš kupiti njihova preskupa ili šrot sranja.



https://www.quora.com/Is-the-Eurofighte ... uch-better
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 21 vel 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nije mi jasno zašto ste svi tako duboko uvereni da je Gripen sranje avion. Top američka, britanska, francuska itd tehnologija umotana u švedska ugljenična vlakna. Odličan avion.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr, HVO-110 i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO