HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 349 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 22:38 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Onako usput, zasto su genetski jedni te isti ljudi, iste rase, istog jezika, istih obicaja u Bosni tri naroda dok su potpuno razlicite rase (bijelci, crnci, latino, azijati), razlicite religije (protestanti, katolici, jevreji, muslimani, pravoslavci, mormoni) jedan narod u Americi? Osjecaj zajednistva… Na jednom mjestu ga ima a na drugom nema…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 22:40 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Koja je razlika izmedju genija i obicnog covjeka? Po brzini kojom iz mora podataka i informacija shvate sta je vazno a sta nebitno… Svi oni dodju to istog zakljucka, ali ne istovremeno…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:
Meni je moja baka rekla da sam ja najljepši na svijetu :blushing

Među nama,ja sam i genijalac :clap

7:28


Ne moze se svima sve rijecima objasniti. Nekima je potrebno i nacrtati, dakle izvinjavam se, do mene je...


Ali vjeruj mi elone ja ovo cekam deset godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
A zašto ti kao Tesla gubiš vrijeme pišući po ovom forumu gdje neprestano, barem u distorziranim očima nas idiota, ispadaš budala? Mislim trebao bih planirati world domination, a ne pisati po omanjem forumu punom ovako glupih ljudi poput nas, ljudi do koje nikad neće doprijeti tvoja mudrost, kao ni do kokoši ili pasa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Eminencija je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sumnjam da je u 10. veku bilo 60.000 konjanika u celoj Evropi.


Izgleda da je tu vidljiv broj 60 a ovo iza našvraljano tako da se mislilo da su nule a zapravo je bilo nesta drugo pisalo.
Vjerojatno se radi o 60 nekakvih druzina ili tako neki izraz pa ispada broj konjanika od 600 do 6000.
Pjesadija 100 000 ali ne koju okupi i vuce sa sobom nego vise u smislu 100 000 stanovnika koje se moze unovacit :p

To su noviji zaključci i sa njima ta teorija i praksa imaju smisla.


Za broj 60 ne znam, trebalo bi vidjeti postoji li originalni manuskript, a to ne vjerujem. Tako da je to samo nagađanje. Oko broja oko 100 tisuća koje se može unovačit, to je glupost. Kao da ih je on osobno brojao :smijeh U to vrijeme ni Bizant nije mogao dignuti 100,000 ljudi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 23:26 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
NiceBoyZg je napisao/la:
A zašto ti kao Tesla gubiš vrijeme pišući po ovom forumu gdje neprestano, barem u distorziranim očima nas idiota, ispadaš budala? Mislim trebao bih planirati world domination, a ne pisati po omanjem forumu punom ovako glupih ljudi poput nas, ljudi do koje nikad neće doprijeti tvoja mudrost, kao ni do kokoši ili pasa.


Zato sto ucim od najboljih. I Mojsije i Isus i Muhamed su pomagali onima kojima je bilo najteze i najgore... Odakle meni obicno smrtniku pravo da se osjecam oholim?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 17 vel 2019, 23:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4419
NiceBoyZg je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:

Izgleda da je tu vidljiv broj 60 a ovo iza našvraljano tako da se mislilo da su nule a zapravo je bilo nesta drugo pisalo.
Vjerojatno se radi o 60 nekakvih druzina ili tako neki izraz pa ispada broj konjanika od 600 do 6000.
Pjesadija 100 000 ali ne koju okupi i vuce sa sobom nego vise u smislu 100 000 stanovnika koje se moze unovacit :p

To su noviji zaključci i sa njima ta teorija i praksa imaju smisla.


Za broj 60 ne znam, trebalo bi vidjeti postoji li originalni manuskript, a to ne vjerujem. Tako da je to samo nagađanje. Oko broja oko 100 tisuća koje se može unovačit, to je glupost. Kao da ih je on osobno brojao :smijeh U to vrijeme ni Bizant nije mogao dignuti 100,000 ljudi

Baš me ne čitaš!
Govorim ti nije se 100 000 moglo odjednom unovačit vec je u toj drzvi bilo 100 000 koji mogu biti regruti :)

Znaci mozda moze dic 10 000 ljudi sa svojom logistikom i buđetom ali ima još 90 000 potencijalnih raspoređenih po citavoj drzavi koji bi mogli bit vojnici da ih se napadne na njihovom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
A zašto ti kao Tesla gubiš vrijeme pišući po ovom forumu gdje neprestano, barem u distorziranim očima nas idiota, ispadaš budala? Mislim trebao bih planirati world domination, a ne pisati po omanjem forumu punom ovako glupih ljudi poput nas, ljudi do koje nikad neće doprijeti tvoja mudrost, kao ni do kokoši ili pasa.


Zato sto ucim od najboljih. I Mojsije i Isus i Muhamed su pomagali onima kojima je bilo najteze i najgore... Odakle meni obicno smrtniku pravo da se osjecam oholim?


Smanji količinu hašiša koju pušiš


Eminencija je napisao/la:
Znaci mozda moze dic 10 000 ljudi sa svojom logistikom i buđetom ali ima još 90 000 potencijalnih raspoređenih po citavoj drzavi koji bi mogli bit vojnici da ih se napadne na njihovom.


Shvatio sam ja što želiš reći, ali nije provjerljivo i sasvim sigurno je netočno. Istinabog malo se zna o stupnju diferencijacije seljaka i ratnika u Hrvatskoj kneževini 10 st. (kao i svemu ostalom u vezi nje) ali 1. čak i da su seljaci mogli imati takvu obrambenu funkciju broj se i dalje čini previsok za slavensku kneževinu u prvoj polovici 10 st. 2. do broja se sigurno nije došlo nikakvim znanstvenim metodama... znaš li uopće tko je bio Konstantin Porfirogenet? Čudak koji je zapisivao razne legende koje je čuo, poput one o petero braće i dvije sestre. Sve što piše treba uzeti ne sa zrnom nego vagonom soli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
Posto nisam iz BIH jesu stvarno sad skole oko Sarajeva ovoliko lose i zapravo medrese ili je lik jednostavno glupav i ima dunning-kruegera, cega bilo gdje u svijetu ne manjka ? Ajde odgovori na moj post na dnu prosle stranice, mujice.

Pogodak pravo u centar.

Sad će on da googla šta je to Dunning-Kruger, i nakon pažljivog čitanja objašnjenja tog fenomena, nepogrešivo doći do zaključka da je ceo svet glup i time nesposoban da shvati njegove neoborive aksiome. Nama ostaje samo da se poklonimo u prisustvu takve veličine i pognemo glavu od srama što smo uzeli sebi za slobodu da propitujemo i čak i sumnjamo u neoborive istine koje je on nesebičmo podelio sa nama, Sram nas bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Čovek nam lepo kaže "Ne diraj mi krugove!", a mi smo ga tako nemilosrdno proburazili. Takvu sramotu nikad nečemo uspeti da speremo sa sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
Posto nisam iz BIH jesu stvarno sad skole oko Sarajeva ovoliko lose i zapravo medrese ili je lik jednostavno glupav i ima dunning-kruegera, cega bilo gdje u svijetu ne manjka ? Ajde odgovori na moj post na dnu prosle stranice, mujice.


Da ste imalo pametniji, mozda bi i skontali da sam za vas Nikola Tesla. Ali ne nervirajte se, desetine miliona ljudi nisu bili kadri razumjeti ljude poput Tesle i Ajnstajna. Zamislite koliko su se jadnom Tesli smijali kada je on ljudima objasnjavao da je moguce svu tu energiju Nijagarinih vodopada prenijeti tankom zicom do New Yorka. Ljudima je tesko razumjeti ono sto nikada u zivotu nisu vidjeli...

Da vam ispricam nesto istinito.

Ima tome vise od dvije decenije upisem se na jedan univerzitet u Americi. Na svom izlomljenom engleskom pokusavam upitati profesoricu nesto u vezi Autocad-a. Upita me zasto je to uopste pitam. Odgovorim joj u par kratkih recenica. Pogleda me i kaze da sam genije. Sada ja nju pogledam i upitam je zastoto misli na osnovu necega sto sam rekao u samo tridesetak sekundi. Ona rece : "Po nacinu kako prilazite i analizirate probleme"


Ima li šta gore od uobraženih hvalisavih ljudi?
Naročito kada je to hvalisanje bez ikakvih osnova. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Loše je i kad ima osnova, Onda je to drkadžijsko ponašanje. Ali kad nema osnova, onda je tome žalosno se i smejati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Carmello Šešelj je napisao/la:
Loše je i kad ima osnova, Onda je to drkadžijsko ponašanje. Ali kad nema osnova, onda je tome žalosno se i smejati.


Da, jadno je u oba slučaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:49 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Loše je i kad ima osnova, Onda je to drkadžijsko ponašanje. Ali kad nema osnova, onda je tome žalosno se i smejati.


Gospodine, zalosno je da vi niste kadri razumjeti sta vam se govori, pa sam samo pokusao spustiti vas na zemlju iz oblaka u kojem zbog svoje uobrazenosti i prepotentnosti ne vidite ni prst pred okom, dovoljno glupi da raspravljate o srednjovjekovnim bitkama u Aziji a nesposobni da razumijete zasto ste zavrsili u krvavom ratu sa svojim prvim komsijama i susjedima, pa prema tome ne shvatate da ponovo mozete zavrsiti u istoj vrsti krvoprolica. Zbog svoje nadobudnosti niste kadri razumjeti apsolutno nista... Ima li ista gore na svijetu od kvaziintelektualaca kojima su stotine tisuca bliznjih pobijene, milioni rastjerani sirom svijeta a oni raspravljaju o Mongolima, Persijancima i Osmanlijama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 00:52 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Loše je i kad ima osnova, Onda je to drkadžijsko ponašanje. Ali kad nema osnova, onda je tome žalosno se i smejati.


Da, jadno je u oba slučaja.


Samo vi glasajte za nacionalne stranke koje su vas odvele u bratoubilacki rat, te za istu vrstu budala koje su vas dovele na ivicu jos jedne provalije...

Da, jadno je u oba slucaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A za koga ti glasaš? Ljubomorno čuvati prosvetljenost samo za sebe prevazilazi sebičnost. to je čak zločinačko ponašanje. Dakle, koga zaokružiti na izborima, pa da konačno procvetaju hiljadu cvetova?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Loše je i kad ima osnova, Onda je to drkadžijsko ponašanje. Ali kad nema osnova, onda je tome žalosno se i smejati.


Gospodine, zalosno je da vi niste kadri razumjeti sta vam se govori, pa sam samo pokusao spustiti vas na zemlju iz oblaka u kojem zbog svoje uobrazenosti i prepotentnosti ne vidite ni prst pred okom, dovoljno glupi da raspravljate o srednjovjekovnim bitkama u Aziji a nesposobni da razumijete zasto ste zavrsili u krvavom ratu sa svojim prvim komsijama i susjedima, pa prema tome ne shvatate da ponovo mozete zavrsiti u istoj vrsti krvoprolica. Zbog svoje nadobudnosti niste kadri razumjeti apsolutno nista... Ima li ista gore na svijetu od kvaziintelektualaca kojima su stotine tisuca bliznjih pobijene, milioni rastjerani sirom svijeta a oni raspravljaju o Mongolima, Persijancima i Osmanlijama...

Ne mogu završiti u istoj vrsti krvoprolića. Za krvoproliće ratnih razmera potrebne su bar dve vojske. Vaša vojska broji 9.000 pripadnika (a od toga nije sve borbeni sastav), i od tih 9.000 pripadnika, samo je oko 47% muslimanskih vojnih lica (pa se ti i dalje smej procenjenjom broju vojski u ranom srednjem veku), i komanduju joj i Srbi i Hrvati. Vi možete da zauzmete Sarajevo, Zenicu i Tuzlu i tu neće biti nikakvog krvoprolića, jer se niko neće usprotiviti tom zauzimanju. Naprotiv, šta čekate?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:24 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Sitne duse sitno misle, zadovoljne da nekoga uvrijede i omalovaze a da sami nikada nista i ne pokusaju postici ili ostvariti, naizgled jaki u coporu - upravo takvi su i Isusa na krst razapeli. Ne dozvoljavaju nikome da bude bolji od njih. Takvi se grijesi na ovim prostorima glavom placaju, od Srdjana Aleksica i nadalje… Radi toga takvi i glasaju za najgoru bagru. Takve mogu i razumjeti i voljeti i cijeniti…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:31 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Gospodine, zalosno je da vi niste kadri razumjeti sta vam se govori, pa sam samo pokusao spustiti vas na zemlju iz oblaka u kojem zbog svoje uobrazenosti i prepotentnosti ne vidite ni prst pred okom, dovoljno glupi da raspravljate o srednjovjekovnim bitkama u Aziji a nesposobni da razumijete zasto ste zavrsili u krvavom ratu sa svojim prvim komsijama i susjedima, pa prema tome ne shvatate da ponovo mozete zavrsiti u istoj vrsti krvoprolica. Zbog svoje nadobudnosti niste kadri razumjeti apsolutno nista... Ima li ista gore na svijetu od kvaziintelektualaca kojima su stotine tisuca bliznjih pobijene, milioni rastjerani sirom svijeta a oni raspravljaju o Mongolima, Persijancima i Osmanlijama...

Ne mogu završiti u istoj vrsti krvoprolića. Za krvoproliće ratnih razmera potrebne su bar dve vojske. Vaša vojska broji 9.000 pripadnika (a od toga nije sve borbeni sastav), i od tih 9.000 pripadnika, samo je oko 47% muslimanskih vojnih lica (pa se ti i dalje smej procenjenjom broju vojski u ranom srednjem veku), i komanduju joj i Srbi i Hrvati. Vi možete da zauzmete Sarajevo, Zenicu i Tuzlu i tu neče biti nikakvog krvoprolića, jer se niko neće usprotiviti tom zauzimanju. Naprotiv, šta čekate?


1991 godine ni Hrvatska ni Bosna nisu imali vojsku sto nije sprijecilo Srbiju da ih napadne te da na kraju izgubi sve. Radi toga se i smijem procjenama broja vojnika...A Sarajevo su branili i Beogradjanin Jovan Divjak i Dragan Vikic i Amerika... Zbog toga je mnogo vaznije razumjeti veliku sliku i znati ignorirati nebitne detalje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Za koga glasaš i kakvim krvoprolićem pretiš sa 4000 i kusur oskudno opremljenih i komično obučenih vojnika? Konkretno pitanje kojem ne treba odgovarati kvazifiliozofskim odgovorom, jer pitanje nije o smislu života.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:35 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
A za koga ti glasaš? Ljubomorno čuvati prosvetljenost samo za sebe prevazilazi sebičnost. to je čak zločinačko ponašanje. Dakle, koga zaokružiti na izborima, pa da konačno procvetaju hiljadu cvetova?


Prvo me ismijavate sto sam napisao nekoliko stotina postova, a na kraju me pitate sta da radite i za koga da glasate? Ne govorim vam za koga da glasate nego kakvih principa da se drzite...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Za koga glasaš i kakvim krvoprolićem pretiš sa 4000 i kusur oskudno opremljenih i komično obučenih vojnika? Konkretno pitanje kojem ne treba odgovarati kvazifiliozofskim odgovorom, jer pitanje nije o smislu života.


Ne prijetim vam ja nikakvim krvoprolicem nego vas upozoravam da ne dozvoliti mrznji da vama vlada jer ce vas to unistiti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A čak nisam ni pomenuo da bi tih 4000 vojnika moralo da se transformiše u paravojnu formacijiu, jer legalno ne mogu ni da oslobode gasni pritisak iz debelog creva bez dozvole Srba i Hrvata u Ministarstvu odbrane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 01:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Za koga glasaš i kakvim krvoprolićem pretiš sa 4000 i kusur oskudno opremljenih i komično obučenih vojnika? Konkretno pitanje kojem ne treba odgovarati kvazifiliozofskim odgovorom, jer pitanje nije o smislu života.


Ne prijetim vam ja nikakvim krvoprolicem nego vas upozoravam da ne dozvoliti mrznji da vama vlada jer ce vas to unistiti...

Ne pretiš nikakvim krvoprolićem, jer nisi u poziciji da pretiš krvoprolićem.

To je prvo i osnovno. Drugo i jednako važno je da ste vi sada ti koji bi morali da napadate. Mi kada smo trebali da napadnemo, mi smo napali. Sada više ne moramo i zadovoljni smo tom činjenicom. Dok ste vi izgubljeni u vremenu i mislite da bi sledeći rat bio kao i prethodni, gde bi mi napadali, a vi se branili. To jednostavno nije tako, mi smo zadovoljni rezultatima koje smo positigli u BiH, dok vi najavljujete apelaciju o promeni imena RS i slične gluposti. Vi želite promenu, ne mi. I da bi ostvarili promenu, morate da napadnete. Jel ti sada jasnija situacija ili ti treba grafički prikaz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 18 vel 2019, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
A za koga ti glasaš? Ljubomorno čuvati prosvetljenost samo za sebe prevazilazi sebičnost. to je čak zločinačko ponašanje. Dakle, koga zaokružiti na izborima, pa da konačno procvetaju hiljadu cvetova?


Prvo me ismijavate sto sam napisao nekoliko stotina postova, a na kraju me pitate sta da radite i za koga da glasate? Ne govorim vam za koga da glasate nego kakvih principa da se drzite...

A, pa tako reci, stranka za koju bi ti dao glas ne postoji i odlučio si da podeliš tugu sa nama zbog te činjenice.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 349 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 141 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO