HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 18:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
novovrijeme je napisao/la:
kolovoz571 je napisao/la:
Rat je bio spreman i prije ubistva svata. Trebalo je samo da krene od necega. Sam protiv sebe, zanimljivo.


Naravno da je bio spreman, znali smo mi sta se Srbima nakon preglasavanja u tzv. BiH sprema. Zive su bile i generacije iz WWII. Znali smo mi dobro da će nakon preglasavanja krenuti ubijanja.
Malo ste se ovaj put zajebali.

Ja svoju titulu sto mi je dao LakePlacid ,,glupaca par excellence,, prepustam tebi. Zasluzio si je, sto jest` jest`.
Ja licno nisam znala gdje ce nas sve to odvesti, doduse bila sam i mlada. Nista nebi slavila sto ima bilo kakve veze s ratom. Nista.

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 11:59 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Nije tema,al zna li neko kog datuma 1993.god.su u hotelu u Sarajevu muslimani promenili ime i nazvali se Bošnjacima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Dan kada je poceo rat, dan kada je u centru Sarajeva ubijen Srpski svat, dan kada je preglasavanjem Srpskog naroda otvorena Pandorina kutija koja je za posljedicu imala preko 100.000 mrtvih na sve tri strane, dan koji bi trebao biti dan žalosti ...

A o krnjoj nezavisnosti bejha i priči oko toga, dovoljno je pogledati da je Republika Srpska još 01.09.1992. izglasala nezavisnost, a krnja bejha tek dva mjeseca kasnije, sta su dobili nezavisnošću? dobili su to da isti dan i praznik mogu slaviti samo na teritoriji na kojoj su vecina kao narod, dok ostatak teritorije od preko 80 odsto isti dan ne doživljava, ne slavi ili na njega gleda sa prezirom, ako im je to ponos i razlog za slavlje, nemam ništa protiv


ovo ti je ono djibersko, moro sam ga ubit, jer me nervira. on je kriv sto postoji. nije smio postojat, pa ga ja nebi ubio. oni napravili rat i genocid, pa zrtvu napada optuzuju da je kriva za njihovo fasisticko velikosrpsko divljanje. shvati tzv. srpski narod je manjina u bih i danas se u civiliziranom svijetu u principu demokratski donose odluke prostom vecinom u 99,99 % slucajeva. to sto vam je jugoslovenska okupacija dala krila, i oruzje u rukama, pa se prokurcili, to je vas problem. vi ste manjina. nasu krnju nezavisnost je priznao citav svijet. sve i jedna zemlja svijeta bez izuzetka. pa kako je krnja onda ? nasa vrijedi koliko i srbijanska na ravne casti. daj ba da dacic zareda po svijetu da povuce priznanje bih. ali kuac ... nismo mi kosovo. nas preko 60+ % naroda u bih podrzava ovu drzavu, i vi nikada, a mozda ni tada necete moci da se jednostrano otcijepite. ovaj praznik se slavi i u tzv. rs-u gdje su nasi povratnici, gdje je god bosnjak tu je i proslava, a to je malo vise od 20 % teritorija, malo duplo vise. manjina naroda u bih ne priznaje 1. mart. vecina slavi i priznaje i to je dovoljno da ovaj praznik priznaje citav svijet kao dan nezavisnosti bih. kad ubijedite glavne svjetske prijestolnice da ne cestitaju vise, javite se. dotada vozdra.


Nestaneš mi sa radara pa se opet pojaviš, pravi mali pizdek, kada ti covjek argumentovano odg. nestaneš jer ne znaš šta da napišeš, ovako baciš koju bombu kao pravi indijanac i zbrišeš, da ne spominjem ostatak tvojih ludjacko islamističko fašističkih postova, a tek poznavanje o onome sto pišeš, po tome i krug 99. izgleda bolje ...

Jeste vi ste najveće žrtve, i uvijek ce te to biti, apsolutno se slažem, od toga i živite dan danas, uistinu danas malo slabije nego prije, ali sta je tu je, kao prosjak ispružene ruke i uz povike help, samo sto kod vas to izgleda u maniru kao 1995. - "heljp baznia nov, đenosajd, đenosajd" kao istoimeni plakat tada, koliko musavi, toliko i pismeni i bez trunke pameti, najveće ste zrtve jer ste htjeli islamsku Bosnu, a dobili dvoglavu k**** i uz to ste najveći luzeri i gubitnici, niste ste se sigurno borili da vam Dodik sjedi u sred Sarajeva ili da jedan Čović ne dolazi na proslavu imaginarnog praznika kojeg slavite, zbijeni na malo više od 18 odsto teritorije, gdje zastavu krnje bejha ne smijete ni pokazati u Republici Srpskoj i Herceg Bosni jer bi završili kao Sejfo, a tek slaviti imaginarne praznike, ako je to dika i ponos, nema šta ...

O kakvoj manjini je riječ? Srba u Srpskoj? :zubati
Ili muslimana u Srpskoj i Herceg Bosni?

Mnogo ucite na pamet a zaboravljate da vam ovo nije 1992. i da prica o preglasavanju kod nas ne pije vode, iz prostog razloga sto postoje tri konstitutivna naroda, upravo uvedeno 1995. da vi nebi mogli raditi ono sto ste 1992. radili ali ni dobiti islamsku državu u srcu evrope, jbg ni Ameri kakvi god bili nisu toliko naivni a ni naklonjeni vam u tolikoj mjeri, nego budi zahvalan sto danasnji imaginarni praznik mozes slaviti u trokutistanu, jbg bolje nešto nego ništa ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Stinger toliko se retardiran da je bespredmetno raspravljati s tobom ali cu jos jednom raskrinkati tvoje budalastine:
1. "Srbija 1918 nije imala drugog izbora osim Jugoslavije" -e retardu retardirani, pa tu drzavu do Alpa smo mogli nazvati Srbija i nikog na zapadu ne bi bolela ona stvar, njima su jedino granice te drzave bile bitne. Jos Londonskim ugovorom 1915 je predvidjeno da cela Bosna uz deo Dalmacije budu deo Srbije. O 1992 kada je bila srpska euforija u CG da ne govorimo. Uspostavljanje koridora nije nikakva "Velika Srbija". Dakle retardiran si
2. Samo u bosnjackoj mitologiji jedna ad hok komisija Evropske ekonomske zajednice (dakle nikakvog organa UN-a nego ekonomskog saveza nekih drzava) moze biti iznad Ustava drzave, medjunarodnog prava, Helsinskog akta, povelja UN-a. Badinterova komisija ne mije mogla da donosi nikakve "odluke", to je kao kad bi sad Komisija Evroazijske unije donela odluku da se, zbog blokade vlasti, BiH raspala i da su Entitet RS i Kantoni Federacije nove drzave.
3. Dakle, ne mozes da osporis da je secesija BiH iz Jugoslavije bila nelegalna, neustavna i protivna svim normama medjunarodnog prava. Naknadno je legalizovana jer se SSSR raspao pa su Ameri mogli u SB UN da provuku sta god su hteli, pa tako i da ubace nepostojecu BiH u UN.
4. Nastavite da zivite u mitovima i lazima i uskoro vas čeka otrežnjenje.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
chubura je napisao/la:
Nije tema,al zna li neko kog datuma 1993.god.su u hotelu u Sarajevu muslimani promenili ime i nazvali se Bošnjacima?

Plebiscitarno je usvojeno 28. rujna 1993. na Drugoom bošnjačkom kongresu kao novo staro ime za pripadnike naroda koji se dotada službeno zvao Muslimani.

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
chubura je napisao/la:
Nije tema,al zna li neko kog datuma 1993.god.su u hotelu u Sarajevu muslimani promenili ime i nazvali se Bošnjacima?


tkzv. bošnjački sabor, 27. i 28. septembar 1993., hotel holiday inn, nacija začeta u hotelu ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
kolovoz571 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Naravno da je bio spreman, znali smo mi sta se Srbima nakon preglasavanja u tzv. BiH sprema. Zive su bile i generacije iz WWII. Znali smo mi dobro da će nakon preglasavanja krenuti ubijanja.
Malo ste se ovaj put zajebali.

Ja svoju titulu sto mi je dao LakePlacid ,,glupaca par excellence,, prepustam tebi. Zasluzio si je, sto jest` jest`.
Ja licno nisam znala gdje ce nas sve to odvesti, doduse bila sam i mlada. Nista nebi slavila sto ima bilo kakve veze s ratom. Nista.


A kojom si ba ti hanaliziom došla do zaključka da je u raspravi bitno šta ste ti i komšinica Suada znale 1992.?
Nisam ni ja 1992. znao šta se sprema ni šta je rat al su znali pametni ljudi koji su vodili srpski narod.
Zato nam se nije ponovila 1941. i neće se nikad više ponoviti.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
novovrijeme je napisao/la:
kolovoz571 je napisao/la:
Ja svoju titulu sto mi je dao LakePlacid ,,glupaca par excellence,, prepustam tebi. Zasluzio si je, sto jest` jest`.
Ja licno nisam znala gdje ce nas sve to odvesti, doduse bila sam i mlada. Nista nebi slavila sto ima bilo kakve veze s ratom. Nista.


A kojom si ba ti hanaliziom došla do zaključka da je u raspravi bitno šta ste ti i komšinica Suada znale 1992.?
Nisam ni ja 1992. znao šta se sprema ni šta je rat al su znali pametni ljudi koji su vodili srpski narod.
Zato nam se nije ponovila 1941. i neće se nikad više ponoviti.

NISAM ZNALA DA CE BITI SUKOB TOLIKIH RAZMJERA I DA CE TOLIKO DUGO DA TRAJE. u APRILU 1992. POSLJEDNJIM AUTOBUSOM IZ DOBOJA SAM OTISLA U BEOGRAD, DOK SE ,,TO MALO NE SMIRI,, NA NAGOVOR RODITELJA KOJI SU SIGURNO PREDPOSTAVLJALI ILI ZNALI STA CE DA BUDE.

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
hanaliza hanalizira mi je kanaliziramo, cak je nije ni stid reci da se vratila, cim budem imao visak vremena posvetim ti malo pažnje ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
LakePlacid je napisao/la:
hanaliza hanalizira mi je kanaliziramo, cak je nije ni stid reci da se vratila, cim budem imao visak vremena posvetim ti malo pažnje ...

Ne treba meni paznja, pusti forum, odmori se od puta.

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
kolovoz571 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

A kojom si ba ti hanaliziom došla do zaključka da je u raspravi bitno šta ste ti i komšinica Suada znale 1992.?
Nisam ni ja 1992. znao šta se sprema ni šta je rat al su znali pametni ljudi koji su vodili srpski narod.
Zato nam se nije ponovila 1941. i neće se nikad više ponoviti.

NISAM ZNALA DA CE BITI SUKOB TOLIKIH RAZMJERA I DA CE TOLIKO DUGO DA TRAJE. u APRILU 1992. POSLJEDNJIM AUTOBUSOM IZ DOBOJA SAM OTISLA U BEOGRAD, DOK SE ,,TO MALO NE SMIRI,, NA NAGOVOR RODITELJA KOJI SU SIGURNO PREDPOSTAVLJALI ILI ZNALI STA CE DA BUDE.


Koga boli ***?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
novovrijeme je napisao/la:
kolovoz571 je napisao/la:
NISAM ZNALA DA CE BITI SUKOB TOLIKIH RAZMJERA I DA CE TOLIKO DUGO DA TRAJE. u APRILU 1992. POSLJEDNJIM AUTOBUSOM IZ DOBOJA SAM OTISLA U BEOGRAD, DOK SE ,,TO MALO NE SMIRI,, NA NAGOVOR RODITELJA KOJI SU SIGURNO PREDPOSTAVLJALI ILI ZNALI STA CE DA BUDE.


Koga boli ***?

Onog ko ga ima.

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 13:21 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Nek nam je sretan dan državnosti jedne i jedine domovine , naše Bosne i Hercegovine !!! :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2019, 13:35
Postovi: 104
Diablo je napisao/la:
Nek nam je sretan dan državnosti jedne i jedine domovine , naše Bosne i Hercegovine !!! :D


Nama?
https://youtu.be/P0obMYD2hLE?t=20

_________________
"Pismen narod čita, a nepismen sluša, pismen razmišlja svojom glavom, a nepismen tuđom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
LakePlacid je napisao/la:
Nestaneš mi sa radara pa se opet pojaviš, pravi mali pizdek, kada ti covjek argumentovano odg. nestaneš jer ne znaš šta da napišeš, ovako baciš koju bombu kao pravi indijanac i zbrišeš, da ne spominjem ostatak tvojih ludjacko islamističko fašističkih postova, a tek poznavanje o onome sto pišeš, po tome i krug 99. izgleda bolje ...

Jeste vi ste najveće žrtve, i uvijek ce te to biti, apsolutno se slažem, od toga i živite dan danas, uistinu danas malo slabije nego prije, ali sta je tu je, kao prosjak ispružene ruke i uz povike help, samo sto kod vas to izgleda u maniru kao 1995. - "heljp baznia nov, đenosajd, đenosajd" kao istoimeni plakat tada, koliko musavi, toliko i pismeni i bez trunke pameti, najveće ste zrtve jer ste htjeli islamsku Bosnu, a dobili dvoglavu k**** i uz to ste najveći luzeri i gubitnici, niste ste se sigurno borili da vam Dodik sjedi u sred Sarajeva ili da jedan Čović ne dolazi na proslavu imaginarnog praznika kojeg slavite, zbijeni na malo više od 18 odsto teritorije, gdje zastavu krnje bejha ne smijete ni pokazati u Republici Srpskoj i Herceg Bosni jer bi završili kao Sejfo, a tek slaviti imaginarne praznike, ako je to dika i ponos, nema šta ...

O kakvoj manjini je riječ? Srba u Srpskoj? :zubati
Ili muslimana u Srpskoj i Herceg Bosni?

Mnogo ucite na pamet a zaboravljate da vam ovo nije 1992. i da prica o preglasavanju kod nas ne pije vode, iz prostog razloga sto postoje tri konstitutivna naroda, upravo uvedeno 1995. da vi nebi mogli raditi ono sto ste 1992. radili ali ni dobiti islamsku državu u srcu evrope, jbg ni Ameri kakvi god bili nisu toliko naivni a ni naklonjeni vam u tolikoj mjeri, nego budi zahvalan sto danasnji imaginarni praznik mozes slaviti u trokutistanu, jbg bolje nešto nego ništa ...

Odličan odgovor :thumbup1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2019, 17:50 
Online

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
kolovoz571 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Nek nam je sretan dan državnosti jedne i jedine domovine , naše Bosne i Hercegovine !!! :D


Nama?
https://youtu.be/P0obMYD2hLE?t=20

Zar nije danas na vječnoj bio i član predsjednistva iz reda Hrvatskog naroda, gospodin Komšić??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Samo da poželim nesrećan dan svima koji slave. :evotigana

Citat:
Kovačević: Srećan dan nezavisnosti pet i po kantona u FBiH

S obzirom na to da postoje oni koji žalost slave, teško je ne poželjeti biti nezavisan od njih. Stoga, srećan dan nezavisnosti FBiH. Ili još preciznije, dan nezavisnosti pet i po kantona - napisao je Kovačević.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=423312


:smijeh

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
Hoće li baznija dočekati 30. obljetnicu?

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Prije 29 godina, na današnji dan, muslimanski fanatici pucali su na čovjeka koji je držao srpsku trobojku i ubili ga.

Ubijen zato što je Srbin: Dan kada je stradao srpski svat Nikola Gardović


Na današnji dan 1992. godine ispred Stare pravoslavne crkve na Baščaršiji Ramiz Delalić zvani Ćelo ubio je srpskog svata Nikolu Gardovića, što je bio okidač za rat u Bosni i Hercegovini.
Na današnji dan, 1. marta 1992. godine, ispred Stare pravoslavne crkve na Baščaršiji, u centru Sarajeva, ubijen je srpski svat Nikola Gardović i spaljena srpska zastava, što je bila inicijalna kapisla za građanski rat u BiH.
U Bosni i Hercegovini 1. marta 1992. godine održan je referendum o nezavisnosti, na kojem je 62,7 odsto muslimanskih i hrvatskih birača glasalo za izlazak iz tadašnje SFRJ i u Federaciji se taj dan obeležava kao "dan nezavisnosti", dok s druge strane Srbi u Republici Srpskoj ovaj datum doživljavaju kao dan kada je donesena nelegitimna odluka muslimanskog i hrvatskog naroda protiv srpskih interesa, kao i sjećanje na stravičan zločin i ubistvo srpskog svata na Baščaršiji!
Drugog dana referenduma o nezavisnosti SR BiH, pripadnik "zelenih beretki" i kriminalac Ramiz Delalić pucao je na srpsku svadbenu povorku na Baščaršiji i pritom ubio mladoženjinog oca Nikolu Gardovića.
Ovaj događaj bio je jedan od povoda za početak ratnih sukoba u Sarajevu, jer su kao odgovor na ovo ubistvo naoružani Srbi iste večeri podigli barikade po Sarajevu, a u razdoblju od 1. do 5. marta podigli su barikade i u bosanskohercegovačkim gradovima Šamac, Derventa i Odžaci.
Venčanje Milana Gardovića i Dijane Tambur obavljeno je u 14.30 časova u Framu Preobraženja Gospodnjeg (crkva na Staroj stanici), na Pofalićima, u opštini Novo Sarajevo, a sam čin vjenčanja obavio je prota Voja Čarkić.
Nakon vjenčanja, svatovi su se uputili u Dom svete Tekle u dvorištu Stare crkve na Baščaršiji, gdje ih je čekao zakazani svadbeni ručak. Pošto je saobraćaj za putnička vozila u centru Sarajeva jednosmeran i paralelan sa tramvajskim, svatovi su put od crkve na Pofalićima do Stare crkve prošli ulicama Vojvode Putnika i Obalom vojvode Stepe, do Vijećnice, gde se nalazio najbliži parking.
Kada su se parkirali, svatovi su krenuli ka Staroj crkvi. U neposrednoj blizini prilikom ulaska svatovske kolone u dvorište Stare crkve, pored svatova se zaustavilo bijelo putničko vozilo marke "golf" u kome su se nalazila četiri kriminalca, a među kojima je bio Ramiz Delalić, zvani Ćelo.


Četiri kriminalca predvođena Delalićem izašla su iz "golfa" i nasrnula na mladoženjinog oca, starog svata Nikolu Gardovića, koji je u svatovskoj koloni obavljao dužnost barjaktara.

Delalić je pokušao da starom svatu, odnosno barjaktaru Nikoli Gardoviću, oduzme svatovsko znamenje, zastavu Srpske pravoslavne crkve (trobojku sa krstom), nakon čega je došlo do komešanja u svatovskoj koloni.

Tada je Ćelo otvorio vatru iz pištolja, te smrtno ranio mladoženjinog oca Nikolu Gardovića, dok je njegov saučesnik ranio sveštenika SPC Radenka Mikovića (mladoženjinog zeta). Odmah nakon otvaranja vatre, zločinci su pobegli odnoseći sa sobom zastavu Srpske pravoslavne crkve koju su spalili. Nikola Gardović je preminuo od nanesenih rana nekoliko minuta kasnije u kolima Hitne pomoći.

"Trebalo je da pređemo samo dio puta od parkinga do crkve, nismo očekivali ništa neobično, jer je samo nedelju ranije na istom mestu organizovana ovakva svadba", rekao je Jovan Gardović, sin ubijenog Nikole - Skinuta su i svatovska obelježja, a netačno je da je Nikola bio u narodnoj nošnji.

"Odmah pošto je Nikola pokošen, metak je u nogu pogodio i Radenka Mitrovića", rekao je Jovan Gardović - I on je sveštenik, kao i mnogi u našoj familiji.

Pored počinioca ubistva Ramiza Delalića zvanog Ćelo, svjedoci su kao napadače i saučesnike napada i ubistva prepoznali i Suada Šabanovića iz Zvornika, te Muhameda Švrakića, sina osnivača "zelenih beretki" Emina Švrakića, a četvrti napadač je Taib Torlaković.

Delalić je odmah nakon početka ratnih sukoba u Sarajevu postao komendant Devete muslimanske brdske brigade Armije BiH, a od Alije Izetbegovića je za zasluge primio pištolj sa posvetom.

Muslimani su kontrolisali centar Sarajeva, dok su Srbi držali ostatak grada, kao i uzvišenja oko njega. Nakon apela javnosti, Radovan Karadžić i Alija Izetbegović su 3. marta održali sastanak u štabu JNA u centru Sarajeva uz posredovanje generala JNA Milutina Kukanjca.

Nakon oštre rasprave, Karadžić i Izetbegović su se saglasili da red u gradu održavaju mešovite patrole JNA i policije.


https://www.atvbl.com/vijesti/drust...- ... c-1-3-2019

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
Izetbegović uvjeren da će kad tad "proći otpor prema danu nezavisnosti". :sega

Drugim riječima, rahat patnja do sudnjeg dana...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Sećam se kroz maglu.Kada su počele da se dižu barikade.
Na TVu je bio nekakav prilog,neko je govorio:Čekajte da se dogovorimo,pa ljudi smo.
O čemu da se dogovorimo?

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 12:28 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
Klix javlja da je Dragan Čović čestitao 1 mart. Da li je to moguće da je to uradio Čović ?! Ipak prava Hrvata se brutalno krše da bi bila prigodna bilo kakva čestitka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10443

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
Lutorčina je napisao/la:
Klix javlja da je Dragan Čović čestitao 1 mart. Da li je to moguće da je to uradio Čović ?! Ipak prava Hrvata se brutalno krše da bi bila prigodna bilo kakva čestitka.

Muje više pjene što "čestita" na svoj način nego da je prešutio...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. mart Dan zločina
PostPostano: 01 ožu 2021, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27472
Lutorčina je napisao/la:
Klix javlja da je Dragan Čović čestitao 1 mart. Da li je to moguće da je to uradio Čović ?! Ipak prava Hrvata se brutalno krše da bi bila prigodna bilo kakva čestitka.


Takija muslimane.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Naša Kvačica, Robbie MO, VUKsaJUGA i 212 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO