HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 27 ožu 2019, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
RS neće proglasit neovisnost sve dok međunarodna zajednica bude protiv toga. A ako veliki igrači podrže takvo rješenje, onda što Hrvatska može protiv toga?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 06:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
1986 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi baš sasvim jasno ovo uvećano. Ako može dodatno objašnjenje, molim.

I ne, nije opravdano. Vi ozbiljno mislite da mi planiramo invaziju na vas? Na osnovu čega to mislite? Mi ćemo morati još neko ne malo vreme da čekamo da RS postane Srbija. Vi nemate kapacitet da na to utičete kada dođu uslovi da do tog ujedinjenja dođe. Do tada će već tvrde granice između naših zemalja da postanu istorijski tradicionalne i invazija na Hrvatsku će biti realna kao rat između Srbije i Bugarske zbog nerašćišćenih računa iz Drugog balkanskog rata.

To što se budi dodrinaš u tebi znači da razmišljaš manje nego racionalno i da često kucaš postove koristeči samo levu ruku. Na Drinu možeš da dođeš jedino kao turista, isto kao i ja na Plitvice.

Vi nešto prebacujete Muslimanima da još uvek ne mogu da prevaziđu mržnju iz prošlog rata, ali izgleda da veliki deo vas treba da se pogleda u ogledalo i uoči isti poremećaj.

Ja recimo nisam dodrinaš i realan sam da i da se uđe u BL ( a može se)nebi tamo imo tko živit. Ali ne mogu reći istovremeno da mi ne smeta da se na karti Srbija proteže do te granice.

Kad nas već napadaš što gladnim oćima gledamo zapad RS-a, koji nam je btw trbuh, što vi gledate Kosovo? Što ste navrli tamo? Da nije to možda povijesna srpska zemlja? Što vam smeta? Ugrožava vas čak manje nego nas recimo Slovenija. I da uzmete, koga će te naseliti tamo?

I još nešto, ja tvrdim iz vojne perspektive da je upad HV-a u Banja Luku, a istovremeno obrana od Srbije u Slavoniji mačiji kašalj. Jedino kada Hrvatska to nebi učinila bilo bi ili hrvatsko-srpski dogovor o granicama, ili da MZ zajedno s Rusijom se složi da se RS treba pripojiti Srbiji. Ti očito tvrdiš suprotno pa bih te molio da mi na to odgovoriš, može i na drugoj temi.

Sa čime se može? Ajde shvati da vam vojska broji 16.000 ljudi. Od toga dve brigade borbenog sastava kopnene vojske sa ukupno 8.000 ljudi. Vi bi sa time osvajali Banja Luku? Ne budi nenormalan. Nemate ljudi da osvojite Bugojno, a kamoli Banja Luku. Mani se ratnih planova koje si sanjao, umij se, operi zube i izbij te priče sebi iz glave. OSRH je podešena da budu pomoćne pozadinske trupe Amerikancima u nekoj vukojebini na drugoj strani sveta, ne za rat na Balkanu, jednostavno nije sposobna za to, ni brojno ni organizacijski. Prestani da se brukaš sa praznim pretnjama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Ja recimo nisam dodrinaš i realan sam da i da se uđe u BL ( a može se)nebi tamo imo tko živit. Ali ne mogu reći istovremeno da mi ne smeta da se na karti Srbija proteže do te granice.

Kad nas već napadaš što gladnim oćima gledamo zapad RS-a, koji nam je btw trbuh, što vi gledate Kosovo? Što ste navrli tamo? Da nije to možda povijesna srpska zemlja? Što vam smeta? Ugrožava vas čak manje nego nas recimo Slovenija. I da uzmete, koga će te naseliti tamo?

I još nešto, ja tvrdim iz vojne perspektive da je upad HV-a u Banja Luku, a istovremeno obrana od Srbije u Slavoniji mačiji kašalj. Jedino kada Hrvatska to nebi učinila bilo bi ili hrvatsko-srpski dogovor o granicama, ili da MZ zajedno s Rusijom se složi da se RS treba pripojiti Srbiji. Ti očito tvrdiš suprotno pa bih te molio da mi na to odgovoriš, može i na drugoj temi.

Sa čime se može? Ajde shvati da vam vojska broji 16.000 ljudi. Od toga dve brigade borbenog sastava kopnene vojske sa ukupno 8.000 ljudi. Vi bi sa time osvajali Banja Luku? Ne budi nenormalan. Nemate ljudi da osvojite Bugojno, a kamoli Banja Luku. Mani se ratnih planova koje si sanjao, umij se, operi zube i izbij te priče sebi iz glave. OSRH je podešena da budu pomoćne pozadinske trupe Amerikancima u nekoj vukojebini na drugoj strani sveta, ne za rat na Balkanu, jednostavno nije sposobna za to, ni brojno ni organizacijski. Prestani da se brukaš sa praznim pretnjama.

I s čime bi se Srpska obranila od oružanih snaga jedne zemlje? Policija bi nam stala na put? Ista stvar i za Bugojno.

I s čime bi vi branili i RS i napadali Hrvatsku u isto vrijeme? Razmak između Dunava i Save u zapadnom Srijemu je jedino mjesto gdje trebamo postaviti obranu, Bogu hvala imamo s čim. Kako bi vi tu obranu probili? To ti dođe ko termopilska vrata.

I poslje toga još vam ostaje za branit Savu, pa okolo do Une, Mrkonjić grada, Šipovo i dalje da ne nabrajam, a te snage sa Srbijom spaja cijevčica kod Brčkog. I poslje toga imaš za braniti sve od Ugljevika do Konjica pa i jug Srbije jer mislim da možemo pretpostaviti da vam Muslimani i Šiptari neće biti saveznici i čim dobiju priliku pokušat će se okoristiti o vas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
U prvo vreme MUP, dok jedinice VS ne bi stigle. Znaš, da bi osvojio urbano mesto, odnos snaga treba da bude 10:1, inače se uopšte ne kreće u napad. Grad veličine Banja Luke? Sa 8.000 vojnika? Ajde idi slaži lego kokckice....

I zašto bi napadali Hrvatsku, stanemo na granicu u defanzivnoj formaciji, pa vi probajte da uzmete Šid. Pogledaj koliko mi imamo vojnika, tenkova, artiljerijskog oruđa, avijacije itd, pa se onda vrati u sobu da ponovo isplaniraš akciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
U prvo vreme MUP, dok jedinice VS ne bi stigle. Znaš, da bi osvojio urbano mesto, odnos snaga treba da bude 10:1, inače se uopšte ne kreće u napad. Grad veličine Banja Luke? Sa 8.000 vojnika? Ajde idi slaži lego kokckice....

MUP može sami branit punkt, prometnicu ili selo i to od drugog MUP-a ili naoružane terorističke grupe.

Pa sad ljepo kalkulator u ruke i izračunaj hoće VS prije stići do Banja Luke ili će prije stići Patrije iz Požege i Knina. I to sve ovisi jel koridor slobodan ili nije, a i da nije svakako prolazite par km od hrvatske granice. Sumnjam da bi glatko prošli tom cestom.

Uopće nisi realan i ne poznaješ situaciju. Barataš nekim brojevima i planovima ko da ste Bundeswehr a ne vojska s opremom iz socijalizma


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kao što rekoh, gradska borba je skroz petnaesta stvar od borbe na livadi, a i tu ti treba prednost od najmanje tri prema jedan da bi uopšte pomišljao da ideš u napad. Ovaj razgovor ne vodi ničemu jer razmišljaš emocijama, a ne razumom, tako da, veruj u šta god hoćeš da može da postigne vaša operetska vojska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
1986 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sa čime se može? Ajde shvati da vam vojska broji 16.000 ljudi. Od toga dve brigade borbenog sastava kopnene vojske sa ukupno 8.000 ljudi. Vi bi sa time osvajali Banja Luku? Ne budi nenormalan. Nemate ljudi da osvojite Bugojno, a kamoli Banja Luku. Mani se ratnih planova koje si sanjao, umij se, operi zube i izbij te priče sebi iz glave. OSRH je podešena da budu pomoćne pozadinske trupe Amerikancima u nekoj vukojebini na drugoj strani sveta, ne za rat na Balkanu, jednostavno nije sposobna za to, ni brojno ni organizacijski. Prestani da se brukaš sa praznim pretnjama.

I s čime bi se Srpska obranila od oružanih snaga jedne zemlje? Policija bi nam stala na put? Ista stvar i za Bugojno.

I s čime bi vi branili i RS i napadali Hrvatsku u isto vrijeme? Razmak između Dunava i Save u zapadnom Srijemu je jedino mjesto gdje trebamo postaviti obranu, Bogu hvala imamo s čim. Kako bi vi tu obranu probili? To ti dođe ko termopilska vrata.

I poslje toga još vam ostaje za branit Savu, pa okolo do Une, Mrkonjić grada, Šipovo i dalje da ne nabrajam, a te snage sa Srbijom spaja cijevčica kod Brčkog. I poslje toga imaš za braniti sve od Ugljevika do Konjica pa i jug Srbije jer mislim da možemo pretpostaviti da vam Muslimani i Šiptari neće biti saveznici i čim dobiju priliku pokušat će se okoristiti o vas


Jesi li spreman ostaviti svoje kosti u agresiji na Srpsku?

U slučaju vaše agresije, Vukovar i cijeli taj potez Podunavlja se može razarati i sa teritorije Srbije.
Nema te odbrane koja bi to zaustavila.
A bili bi vam iscenirani sukobi sa mujagama u Srednjoj Bosni i dolini Neretve, da opet zakrvite, da nastave tamo gdje su stali posle Travnika, Kaknja, Bugojna...

Pa ti nastavi da sanjaš svoje ustaške snove o Banjaluci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Vujadin je napisao/la:
1986 je napisao/la:
I s čime bi se Srpska obranila od oružanih snaga jedne zemlje? Policija bi nam stala na put? Ista stvar i za Bugojno.

I s čime bi vi branili i RS i napadali Hrvatsku u isto vrijeme? Razmak između Dunava i Save u zapadnom Srijemu je jedino mjesto gdje trebamo postaviti obranu, Bogu hvala imamo s čim. Kako bi vi tu obranu probili? To ti dođe ko termopilska vrata.

I poslje toga još vam ostaje za branit Savu, pa okolo do Une, Mrkonjić grada, Šipovo i dalje da ne nabrajam, a te snage sa Srbijom spaja cijevčica kod Brčkog. I poslje toga imaš za braniti sve od Ugljevika do Konjica pa i jug Srbije jer mislim da možemo pretpostaviti da vam Muslimani i Šiptari neće biti saveznici i čim dobiju priliku pokušat će se okoristiti o vas


Jesi li spreman ostaviti svoje kosti u agresiji na Srpsku?

U slučaju vaše agresije, Vukovar i cijeli taj potez Podunavlja se može razarati i sa teritorije Srbije.
Nema te odbrane koja bi to zaustavila.
A bili bi vam iscenirani sukobi sa mujagama u Srednjoj Bosni i dolini Neretve, da opet zakrvite, da nastave tamo gdje su stali posle Travnika, Kaknja, Bugojna...

Pa ti nastavi da sanjaš svoje ustaške snove o Banjaluci.

Ne mogu sad procjeniti jesu li i Banjalučani navikli na opće zbjegove jer ako nisu, jesu li oni spremni ponovo pakirati kufere? Znam da to nebi bio problem za nekih 300 000 ljutih krajišnika.

Ko da je nama granatiranje nešta novo. Kolko ste pobacali tih govana na nas za vrijeme rata jednostavno smo navikli. Samo što ćete morat pazit da ne pogodite i vaše sunarodnjake, a naše sugrađane.

Muslimani i osvajanja...

I da si čito moje postove vidio bi da sam se jasno izjasnio da sam protiv upada u RS. Samo sam iznosim činjenicu da je to lako ostvarivo, a samnom će se složiti svaki razuman i objektivan čovjek, pa i Srbin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Skupo i krvavo bi vas koštao bilo kakav pokušaj agresije na Republiku Srpsku.
A Vojska Srbije ne bi stajala po strani.
Bolje zovi onu mladež pobjeglu u Irsku i Njemačku i pitaj jesu li spremni da zbog ustaških snova završe u Uni ili Savi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sa 8000 naoružanih ljudi ne možete da osvojite apsolutno ništa. A ti nastavi da braniš čast domovine, ja tu ne mogu da pomognem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2016, 00:17
Postovi: 316
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sa čime se može? Ajde shvati da vam vojska broji 16.000 ljudi. Od toga dve brigade borbenog sastava kopnene vojske sa ukupno 8.000 ljudi. Vi bi sa time osvajali Banja Luku? Ne budi nenormalan. Nemate ljudi da osvojite Bugojno, a kamoli Banja Luku. Mani se ratnih planova koje si sanjao, umij se, operi zube i izbij te priče sebi iz glave. OSRH je podešena da budu pomoćne pozadinske trupe Amerikancima u nekoj vukojebini na drugoj strani sveta, ne za rat na Balkanu, jednostavno nije sposobna za to, ni brojno ni organizacijski. Prestani da se brukaš sa praznim pretnjama.


Nemaju 16.000 ljudi. OSRH ima 15.500 zaposlenih, od toga 1.500 ''civilnih djelatnika''.

Dakle vojna lica 14.000. Od toga 10% ili 1.400 je u mornarici, na koju izdvajaju i 15% vojnog budžeta.

Ostaje 12.600, od kojih je kada se odbije RV, vojna učilišta, kurci, palci... ostaje u čitavoj kopnenoj vojsci tek 7.000 (ne 8.000 kako ti pišeš). Praktično dvije mini-brigade koje, baš kao što kažeš, ne bi mogle ni Bugojno da zauzmu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
1986 je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Jesi li spreman ostaviti svoje kosti u agresiji na Srpsku?

U slučaju vaše agresije, Vukovar i cijeli taj potez Podunavlja se može razarati i sa teritorije Srbije.
Nema te odbrane koja bi to zaustavila.
A bili bi vam iscenirani sukobi sa mujagama u Srednjoj Bosni i dolini Neretve, da opet zakrvite, da nastave tamo gdje su stali posle Travnika, Kaknja, Bugojna...

Pa ti nastavi da sanjaš svoje ustaške snove o Banjaluci.

Ne mogu sad procjeniti jesu li i Banjalučani navikli na opće zbjegove jer ako nisu, jesu li oni spremni ponovo pakirati kufere? Znam da to nebi bio problem za nekih 300 000 ljutih krajišnika.

Ko da je nama granatiranje nešta novo. Kolko ste pobacali tih govana na nas za vrijeme rata jednostavno smo navikli. Samo što ćete morat pazit da ne pogodite i vaše sunarodnjake, a naše sugrađane.

Muslimani i osvajanja...

I da si čito moje postove vidio bi da sam se jasno izjasnio da sam protiv upada u RS. Samo sam iznosim činjenicu da je to lako ostvarivo, a samnom će se složiti svaki razuman i objektivan čovjek, pa i Srbin.


Tako je.
Zato se RS nije otcijepila od BiH jer znaju da bi to Hrvatska zaustavila odsjecanjem koridora kod Brčkog.
Slažem se da bi RS vjerojatno bilo relativno brzo i lako slomiti, jer bi Srbima moral znatno opao već presjecanjem koridora kod Brčkog, a između Hrvatske i Banje Luke nema većeg mjesta niti veće prirodne prepreke, pa bi se brzo moglo doći do Banje Luke, a samu Banju Luku ne bi se moralo vojno zauzimati, nego bi je bilo dovoljno okružiti i prisiliti na predaju kao što su 1870 Nijemci zauzeli Pariz.
P.S. Čak je jednom Dodik rekao da RS u slučaju rata ne bi preživjela 2 dana.

To naravno sve govorim hipotetski jer se ne zalažem za napad na RS i rat, a ni Hrvatska nije zato osim u slučaju pokušaja otcjepljenja RS-a, a koje se neće dogoditi jer bi upravo Hrvatska takav pokušaj spriječila presjecanjem koridora kod Brčkog.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A ovih **** jesu dosadni.
Sve bi nešto ratovali ali slali Hrvate da idu prvi. Oni bi se poslije razbaškarili i jeli Lokum sa kaHvom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
BBC je napisao/la:
A ovih **** jesu dosadni.
Sve bi nešto ratovali ali slali Hrvate da idu prvi. Oni bi se poslije razbaškarili i jeli Lokum sa kaHvom.


Čitaj pažljivije.
Nisam za rat.
Samo kažem da Hrvatska neće dozvoliti odcjepljenje RS-a i stvaranje Velike Srbije.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hrvatskoj je svejedno jesu Srbi uz granicu "odcjepljeni" ili ne. Samo muslimanu to nije svejedno, znamo razloge.
Mislim da si prespavao 10 godina. Mesić je u mirovini.

Pazi mu **** filozofije. Uopće ne spominje muslimane i Sarajevo. Eto njima bi bilo svejedno a Hrvati bi srljali. Oni bi kao čekali da Hrvati izginu za to pa zna se već kako to ide.
Ako vam smeta odcjepljenje RS fino iz vaše islamske pripizditine pušku u ruke pa kad dođe vrijeme imat ćete priliku pokazati se. Hrvati će vas podržavati na Twitter.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА



U ovaj prelijepi srpski grad se ne dira ako se misli dobro i sebi i svojoj mami i tati. Zašto da gineš i zašto da te cijeli život oplakuju kad znaš da tvoja nikad neće biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
BBC je napisao/la:
Hrvatskoj je svejedno jesu Srbi uz granicu "odcjepljeni" ili ne. Samo muslimanu to nije svejedno, znamo razloge.
Mislim da si prespavao 10 godina. Mesić je u mirovini.

Hrvatskoj nije svejedno hoće li imati na Uni Veliku Srbiju ili BiH (RS). RS unatoč velikoj samostalnosti nije država i nije ujedinjena sa Srbijom. Znam da je Mesić u mirovini, ali hrvatski stav je tu ostao isti.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I dalje **** ne spominje Sarajevo i muslimane. Hoće li oni prvi krenuti da presjeku RS na 2 dijela ?
Kao eto netko je lud da srlja umjesto njih.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
BBC je napisao/la:
I dalje **** ne spominje Sarajevo i muslimane. Hoće li oni prvi krenuti da presjeku RS na 2 dijela ?
Kao eto netko je lud da srlja umjesto njih.


Šta ću ih spominjati kad nemam nikakve veze s njima. RS muslimani neće dirati preslabi su zato, veliko je pitanje da li bi reagirali ako bi se RS pokušala ujediniti s Srbijom, no zato Hrvatska bi kako je rekao Mesić.
Mir je zato što su Srbi puno slabiji nego 1991 i 1992, što nisu ništa jači od nas i što smo u svojevrsnoj pat poziciji i zato neće ići u avanture s otcjepljenjem RS-a i stvaranjem Velike Srbije.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A hebene takije. Iz godine u godinu to sve lošije radite. Ili smo mi postali stručnjaci.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Hrvatski blok: Hrvati iz Posavine najveće su žrtve Herceg-Bosne



Iz stranke Hrvatski blok oglasili su se saopćenjem za javnost u kojem naglašavaju da je tzv. Herceg Bosna najviše štete nanijela Hrvatima Posavine.
Sve nove želje za Herceg-Bosnom izvlače se stara pitanja: Šta je ona značila Hrvatima u BiH i Posavini, navode iz te stranke.

Herceg Bosna je osnovana je 28. augusta 1993. Njen predsjednik Mate Boban proglasio ju je Republikom s 30 okruga, zahtijevajući za nju autonomni status u okviru BiH s ciljem kasnijeg odcjepljenja i priključenja Republici Hrvatskoj.

"Danas nakon 26 godina političko vodstvo HDZ BiH pokušava ujedinit sve Hrvate u Hercegovini. Herecg-Bosna tada, a i sada nanosi veliku štetu posavskim Hrvatima. Projekat Mate Bobana i Karadžića je unesrećio 200.000 Hrvata, iza sebe je ostavio pustoš i unesrećio ljude svih nacionalnosti i vjera. Bobanu i Karadžiću nije bilo na pameti opstanak, nego podjela BiH, te su dogovorima u Grazu onemogućili slom. Projekat koji i danas preko Dodika i Čovića koči svaki napredak Bosne i Hercegovine. Povijesna činjenica Bobana je izdaja Posavine, a danas nakon 26 godina istu želju ima i Čović", navode iz Hrvatskog bloka.

Hrvatski blok smatra da je dodatni problem što HDZ BiH, pristaje na uvjete o unutarnjoj reorganizaciji BiH.

"Inače, ideja Herceg-Bosne, kao trećeg entiteta ili federalne jedinice, po našem mišljenju nije najbolje rješenje za sve Hrvate u BiH. Čak i da se postigne suglasnost, veliko je pitanje koliko bi Hrvati u Posavini i Bosni i Hercegovini time zaista dobili, a koliko izgubili", naglašavaju.



https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrvatsk ... /190328140


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne bih se štel mešat, ali predmnijevam da su taj Hrvatski blok i IZ BiH ko gaće i guzica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Agathonikos je napisao/la:
Ne bih se štel mešat, ali predmnijevam da su taj Hrvatski blok i IZ BiH ko gaće i guzica.




_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
0:48

Tebrikler, efendija :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati u SR Hrvatskoj 1990. vs Hrvati u BiH 2020.
PostPostano: 28 ožu 2019, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bobovac je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Ne bih se štel mešat, ali predmnijevam da su taj Hrvatski blok i IZ BiH ko gaće i guzica.




Praksa sve više pokazuje i život sve više pokazuje da je to datum za koji smo se mi opredelili. =))

Pokazali ljudi praksom. :kava


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Tomba17 i 412 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO