HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 344 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
U pomorskom smislu, ne može da se uporedi, jer kada bi imali bazu u Puli, to bi za šestu flotu bio raj, da ih sačeka da isplove, plove predvidljivim kursom i potope iz Otranta dok ovi još ni do Kvarnerskih ostrva nisu stigli. Ako aludiraš na blizinu kopna severne Italije, to je irelevantno. Ako će da se gađaju nuklearkama, mogu da pogode istu metu iz Vladivostoka, ne moraju da budu tako bllizu, a ako će da se gađaju konvencionalnim oružjem, s obzirom na stanje ruske površinske flote, italijanska mornarica i avijacija sama je dovoljna da ih potopi. Ruska podmornička flota, koja je sasvim druga priča, ne treba baze bilo gde van Rusije, i ruska podmornica može da sedi ispod vode kod plaže u Umagu, a da je niko nikad ne primeti. Pre par godina su neometano mesecima plovile Meksičkim zalivom uz obalu Teksasa, a da Amerikanci pojma nisu imali, saznali su tek kada su im se ovi javili i rekli im šta su radili, naravno, nakon što su izašli u međunarodne vode. Ameri su digli kuku i motiku da ih nađu i pribave elektronski potpis "Jasen" podmornica, ali nisu našli ništa. Pentagon je tim podmoricama dao nadimak "Crna rupa". Inače uopšte ne moraju da priđu tako blizu cilju da bi gađale nuklearnim projektilima, mogu to i sa severnog pola.

Ruskoj mornarici je problem da prođu između Britanije i Islanda i Islanda i Grenlanda, jer tu vrvi podvodnim senzorima i patrolama. Zato sam i rekao da bi ruska pomorska baza na Islandu bila noćna mora za Amerikance. Atlantik je bitan, sa Islanda bi mogli da im priđu jako blizu i lansiraju i pogode dok ovi još ne znaju šta ih je snašlo. Mediteran je zabačeno nevažno jezero na karti sveta. Tako da, molim te, prestani da pričaš gluposti. Baza u Istri....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
U pomorskom smislu, ne može da se uporedi, jer kada bi imali bazu u Puli, to bi za šestu flotu bio raj, da ih sačeka da isplove, plove predvidljivim kursom i potope iz Otranta dok ovi još ni do Kvarnerskih ostrva nisu stigli. Ako aludiraš na blizinu kopna severne Italije, to je irelevantno. Ako će da se gađaju nuklearkama, mogu da pogode istu metu iz Vladivostoka, ne moraju da budu tako bllizu, a ako će da se gađaju konvencionalnim oružjem, s obzirom na stanje ruske površinske flote, italijanska mornarica i avijacija sama je dovoljna da ih potopi. Ruska podmornička flota, koja je sasvim druga priča, ne treba baze bilo gde van Rusije, i ruska podmornica može da sedi ispod vode kod plaže u Umagu, a da je niko nikad ne primeti. Pre par godina su neometano mesecima plovile Meksičkim zalivom uz obalu Teksasa, a da Amerikanci pojma nisu imali, saznali su tek kada su im se ovi javili i rekli im šta su radili, naravno, nakon što su izašli u međunarodne vode. Ameri su digli kuku i motiku da ih nađu i pribave elektronski potpis "Jasen" podmornica, ali nisu našli ništa. Pentagon je tim podmoricama dao nadimak "Crna rupa". Inače uopšte ne moraju da priđu tako blizu cilju da bi gađale nuklearnim projektilima, mogu to i sa severnog pola.

Ruskoj mornarici je problem da prođu između Britanije i Islanda i Islanda i Grenlanda, jer tu vrvi podvodnim senzorima i patrolama. Zato sam i rekao da bi ruska pomorska baza na Islandu bila noćna mora za Amerikance. Atlantik je bitan, sa Islanda bi mogli da im priđu jako blizu i lansiraju i pogode dok ovi još ne znaju šta ih je snašlo. Mediteran je zabačeno nevažno jezero na karti sveta. Tako da, molim te, prestani da pričaš gluposti. Baza u Istri....

Vele toga si nasrao al mi nisi odgovorio na postavljeno pitanje. Čekam odgovor...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Crni Božo je napisao/la:
Nemojte mene uzimati za "dodrinaša", možemo kafanski raspravljati dali se i kada u prošlosti moglo više (primjerice što bi bilo da su se naši uspjeli održati u Brodu i Bugojnu, te zadržali kontrolu nad čitavim Mostarom u prošlome ratu), no to nema nikakve veze sa današnjom situacijom.

A ona je takva da Hrvati u BiH trebaju politički ostvariti izbornu jedinicu na teritorijalnom okviru kojeg su hrvatske snage držale prilikom potpisivanja Daytonskog sporazuma, odnosno na područjima gdje nas danas ima, te kroz tako nešto u određenom vremenskom periodu pokušati izboriti i hrvatski entitet unutar BiH.

Sve ostalo je čista glupost.

Potpisujem

Diablo je napisao/la:
Baza u Tartusu se nemoze usporedit s mogućom bazom na istarskom poluotoku. Sta mislis zasto su Hrvatska,Rumunjska i Bugarska ovako brzo primljene u EU i Nato? Nekom svojom zaslugom,europskom vrijednoscu naroda ili samo zbog strateskog polozaja?? Ako mislis ovo prvo o nama onda ti hvala, ako potvrdis ovo drugo znaci da kontriras sam sebi te da iz tebe progovara nekakva frustracija, nista vise :zubati

Pa baš i nismo brzo primljeni u EU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30069
s one strane dinare je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

slika


O tome govorim, mrkonjic, bocac, bili smo na pragu banja luke i vratili bi je kao i posavinu da nas nisu zaustavili ameri... to je razmisljanje koje dijeli dobar dio hrvata a ne trebam ponavljat da svi to smatramo povijesno hrvatskom zemljom... jednako kao srbi kosovo...
I opet kad dodamo stratesku vaznost tog teritorija, "meki trbuh" i sve ostalo, jasno je zasto je zagreb takav. A i ovo sto dudu kaze, pogotovo ako se gleda rh i bejha kao jednu cijelinu...


Kome bi je vratili? Ne bi je mi vratili nego bi je poklonili Bošnjacima. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
s one strane dinare je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

slika


O tome govorim, mrkonjic, bocac, bili smo na pragu banja luke i vratili bi je kao i posavinu da nas nisu zaustavili ameri... to je razmisljanje koje dijeli dobar dio hrvata a ne trebam ponavljat da svi to smatramo povijesno hrvatskom zemljom... jednako kao srbi kosovo...
I opet kad dodamo stratesku vaznost tog teritorija, "meki trbuh" i sve ostalo, jasno je zasto je zagreb takav. A i ovo sto dudu kaze, pogotovo ako se gleda rh i bejha kao jednu cijelinu...


poanta slike je da rat sa Srbima nije završio '92. nego je trajao i nakon oluje '95.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To su sve agresivne akcije HV, ne srpske strane.
I bezveze su ginuli. Za muslimanske interese.

Srbi su imali svoj dio agresivnog rata sve do zadnjeg dana. Ali kontra muslimana, ne Hrvata. Uglavnom.
Srebrenica, Žepa, Sarajevo, Bihać, itd....itd...

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Diablo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
U pomorskom smislu, ne može da se uporedi, jer kada bi imali bazu u Puli, to bi za šestu flotu bio raj, da ih sačeka da isplove, plove predvidljivim kursom i potope iz Otranta dok ovi još ni do Kvarnerskih ostrva nisu stigli. Ako aludiraš na blizinu kopna severne Italije, to je irelevantno. Ako će da se gađaju nuklearkama, mogu da pogode istu metu iz Vladivostoka, ne moraju da budu tako bllizu, a ako će da se gađaju konvencionalnim oružjem, s obzirom na stanje ruske površinske flote, italijanska mornarica i avijacija sama je dovoljna da ih potopi. Ruska podmornička flota, koja je sasvim druga priča, ne treba baze bilo gde van Rusije, i ruska podmornica može da sedi ispod vode kod plaže u Umagu, a da je niko nikad ne primeti. Pre par godina su neometano mesecima plovile Meksičkim zalivom uz obalu Teksasa, a da Amerikanci pojma nisu imali, saznali su tek kada su im se ovi javili i rekli im šta su radili, naravno, nakon što su izašli u međunarodne vode. Ameri su digli kuku i motiku da ih nađu i pribave elektronski potpis "Jasen" podmornica, ali nisu našli ništa. Pentagon je tim podmoricama dao nadimak "Crna rupa". Inače uopšte ne moraju da priđu tako blizu cilju da bi gađale nuklearnim projektilima, mogu to i sa severnog pola.

Ruskoj mornarici je problem da prođu između Britanije i Islanda i Islanda i Grenlanda, jer tu vrvi podvodnim senzorima i patrolama. Zato sam i rekao da bi ruska pomorska baza na Islandu bila noćna mora za Amerikance. Atlantik je bitan, sa Islanda bi mogli da im priđu jako blizu i lansiraju i pogode dok ovi još ne znaju šta ih je snašlo. Mediteran je zabačeno nevažno jezero na karti sveta. Tako da, molim te, prestani da pričaš gluposti. Baza u Istri....

Vele toga si nasrao al mi nisi odgovorio na postavljeno pitanje. Čekam odgovor...

Koji odgovor, dete drago. Da li Rusima treba vez u Istri? Ne, ne treba im. Objasnio sam ti i zašto im ne treba, to što ti ne umeš da shvatiš, nije do mene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:07 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Vele toga si nasrao al mi nisi odgovorio na postavljeno pitanje. Čekam odgovor...

Koji odgovor, dete drago. Da li Rusima treba vez u Istri? Ne, ne treba im. Objasnio sam ti i zašto im ne treba, to što ti ne umeš da shvatiš, nije do mene.

Pitao sam te jos nesto. Misljenje zasto su rumunjska,bugarska i hrvatska primljene ovako brzo u EU i nato . Jesu li to zasluzile il je na racun strateskog polozaja??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:08 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Zašto spominješ samo Istru a ne ostatak? Hrvatska kontrolira pola Jadrana koji bi bio bitan i za njh kao i za ostale igrače


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Istočno i zapadno od nas su NATO članice, jedine države koje nisu u savezu su Srbija i BiH i mi kontroliramo dobar dio paketa zbog Jadrana jer bi Kinezi ili Rusi mogli instalirati sve kod nas.
Naravno da mi nebi to mogli odraditi jer nam kontroliraju sve medije, političare i da bi izazvali građanski rat dok kažeš keks kad bi krenuli s tim, bila bi odmah obojena revolucija kod nas ali pričamo o teoriji.

Vi ste udaljeni od mora, odsječeni ste i niste toliko bitni što ima prednosti i mane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Diablo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Koji odgovor, dete drago. Da li Rusima treba vez u Istri? Ne, ne treba im. Objasnio sam ti i zašto im ne treba, to što ti ne umeš da shvatiš, nije do mene.

Pitao sam te jos nesto. Misljenje zasto su rumunjska,bugarska i hrvatska primljene ovako brzo u EU i nato . Jesu li to zasluzile il je na racun strateskog polozaja??

Naravno. I kakve to veze ima sa ruskom površinskom mornaricom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
bobanovski je napisao/la:
Zašto spominješ samo Istru a ne ostatak? Hrvatska kontrolira pola Jadrana koji bi bio bitan i za njh kao i za ostale igrače


Objasnio vam je zasto je CIJELI Jadran globalno nebitan u vise postova. Ili ne znas citati ili si jako lijen ili namjerno trollas covjeka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Srbiji bi autoceste bile isplativije jer svi Turci ili Grci idu kroz Srbiju kao i Srpskoj sutra kada Dodik napravi autocestu, to je nažalost veliki nedostatak RH ali to je više je to zbog ovog neprirodnog oblika RH.
Jedina isplativa ruta kod nas je Rijeka-Zagreb dok bi kod vas bilo drugačije zbog položaja jednostavno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Pitao sam te jos nesto. Misljenje zasto su rumunjska,bugarska i hrvatska primljene ovako brzo u EU i nato . Jesu li to zasluzile il je na racun strateskog polozaja??

Naravno. I kakve to veze ima sa ruskom površinskom mornaricom?

Veća budala ja s kime vodim raspravu. Neću više...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:19 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
NiceBoyZg je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Zašto spominješ samo Istru a ne ostatak? Hrvatska kontrolira pola Jadrana koji bi bio bitan i za njh kao i za ostale igrače


Objasnio vam je zasto je CIJELI Jadran globalno nebitan u vise postova. Ili ne znas citati ili si jako lijen ili namjerno trollas covjeka.

Glupost, pričamo praktički o srednjoj Europi, hoćeš reći NATO samo Amerika i da samo oni imaju atomske?

Ne lupetajte molim vas..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
bobanovski je napisao/la:
Zašto spominješ samo Istru a ne ostatak? Hrvatska kontrolira pola Jadrana koji bi bio bitan i za njh kao i za ostale igrače

Jadran je zaliv u Mediteranu. Mediteran je nebitan u vojnom smislu ako se gleda sukob SAD-Rusija. Bitan je Atlantik. Sredozemlje je nebitno, zabačeno jezero. Bitno jedino jer kroz njega protiče svetska trgovina iz Kine u luke u severnoj Evropi. Sredozemlje je vojno bitno jedino Amerikancima zbog pristupa Bliskom istoku. I imaju i više nego dovoljno luka na njemu, da bi ih interesovao zabačeni Jadran. Kada su nas bombardovali, to su radili iz Jonskog mora. Nisu imali potrebu da se zavlače u Jadran. Jadran je u vojnom smislu najbeskorisniji deo Sredozemlja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
bobanovski je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Objasnio vam je zasto je CIJELI Jadran globalno nebitan u vise postova. Ili ne znas citati ili si jako lijen ili namjerno trollas covjeka.

Glupost, pričamo praktički o srednjoj Europi, hoćeš reći NATO samo Amerika i da samo oni imaju atomske?

Ne lupetajte molim vas..


Mozes li postaviti pitanje/napisati post kao da nisi na mjesavini mnogo alkohola i opioida ? Koje onda igrace i za sto je bitan, u kontekstu ovoga sto prica Carmello ili nekom drugom ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
https://youtu.be/Ny4IUyUqfMo
Pomaže Bog junaci ! :kava

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko toleriranje četništva u BiH
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Neznam samo odkud ovakva djelovanja stranih tajnih sluzbi na ovim prostorima ako je isti nebitan?? Zasto stranci koriste resurse da bi pravili prevrat u drzavama koje ne igraju po njihovom???

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 344 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica, nesorta, Noname01, Srpsčanin i 286 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO