HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hercegovacka Banka
PostPostano: 11 vel 2011, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Posto sam danas gledao malo bilten HNB za prethodnu godinu. Sjetih se famozne Hercegovacke banke.

Pa mene zanima gdje mogu pronaci izvjestaje o poslovanju Hercegovacke banke. Nebih bas volio novinarske clanke. Svoj odgovor nisam mogao pronaci ni kod centralne banke BiH kao i ovlastene agencije za bankarstvo u BiH. Mozda tamo ima ali ja ne mogu pronaci.

Pa ako netko imam kakav dobar link neka preporuci.

A i usporedno mozete i diskutirati o djelovanju Hercegovacke banke i njezinom radu.

Ako postoji tema ja se ispricavam.

Hvala,


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 10 tra 2011, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Zar nitko ne zna sta je bilo sa famoznom Hercegovackom bankom.
Mislim da ste svi ili vasi roditelji drzali novac u toj banci. I zapljenom uzet je novac udrugama, trgovackim drustvima, osobnom stednjom.

Zar se nitko ne bori vise za taj novac?
Ima li itko da je htio pokrenuti tuzbu protiv MZ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 11 tra 2011, 07:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 pro 2009, 22:59
Postovi: 247
Lokacija: HRHB
Koliko je meni poznato ta banka još uvijek uredno naplaćuje rate kredita i šalje opomene iako je praktično ugašena.

_________________
Da je sloboda i demokracija, bila bi Herceg Bosna a ne Federacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 11 tra 2011, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 sij 2011, 16:04
Postovi: 327
Ta je banka prije bila najjaca banka u drzavi. Ali udar MZ-a i sjebase je, zalosno

_________________
velikog mi Alaha Suljo Tihic je Srpski agent- neki forumas s Dnevnog avaza


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 06 tra 2015, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Kako je uništena Hercegovačka banka?
Objavljeno 06.04. - 11:52
Vozila SFOR-a ispred uprave Hercegovačke banke u Mostaru

Uništenje Hercegovačke banke bio je projekt slamanja Hrvata Bosne i Hercegovine.

U Federaciji BiH, 2001. godine djelovale su 42 banke, a Hercegovačka banka je sama obavljala 36 % financijskih tijekova u Bosni i Hercegovini, više od trećine. Zbog sumnje da Hercegovačka banka financira Hrvatsku samoupravu u Bosni i Hercegovini, pripadnici SFOR-a i sarajevske policije, 6. travnja 2001. godine, su blokirali zapadni dio grada Mostara, u kojemu se nalazilo sjedište Hercegovačke banke.

Snage SFOR-a i federalne policije tenkovima su ušle u prizemlje banke, spustile sajle kako bi iznijeli trezore, a kad to nije išlo pod trezore su stavili eksplozive i raznijeli ih. Svi uredi banke su demolirani a sve slike pape Ivana Pavla II, koje su bile u većini ureda, su polomljene i zgažene, podsjeća Info centar HNS BiH.

Nezamislivo je da se tako u demokratskom svijetu uništi jedna banka, da se imovina banke, nekih 15 milijuna konvertibilnih maraka, inventar, oprema i novac jednostavno odnese. Visoki dužnosnici SFOR-a nekoliko su puta izjavljivali da će pružiti dokaze o nedozvoljenim radnjama kako Hercegovačka banka financira HDZ BiH i Hrvatsku samoupravu, no to se nije dogodilo.

Federalna agencija za bankarstvo je napravila reviziju i kazala da u Hercegovačkoj banci nije bilo nikakvog bezakonja. Kako povici iz sarajevskih političkih krugova na banku nisu prestajali, angažirana je i jedna ugledna međunarodna revizorska kuća koja je, također nakon seriozne kontrole poslovanja, zaključila da u Hercegovačkoj banci nema nikakvih propusta.

Tako je zbog sumnje Međunarodne zajednice, Hercegovačka banka otišla u stečaj. Banka koja je bila srce hrvatskog gospodarstva i hrvatskog napretka u Bosni i Hercegovini otišla je u stečaj, a 4.500 gospodarskih subjekata ostalo je bez svoga novca, 90.000 štediša bez svojih štednji. Do danas nitko nije odgovarao radi ovog slučaja./HMS/

/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 30 tra 2018, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4908
Da temu izvučem iz naftalina...

Prošle godine sam čuo da je Hercegovačka Banka dobila spor na Europskom Sudu?
Jel to istina, jer ne mogu ništa nać na netu...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 30 tra 2018, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Dodikov poklon Covicu

https://m.vecernji.ba/vijesti/hercegovacka-banka-izgubila-spor-protiv-bobar-banke-1103195

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 06 svi 2018, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Nitko javno ne govori gdje je lova iz banke završila. Da ne spominjem imena, određeni lilovi su navodno uzeli lovu i otvorili firme na tuđa imena i lova se oprala.
A vi i dalje pričajte o tenkovima i zabranama al lova je fizički isparila, mogla se fino vratit štedišama ako će se blokirati..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 20 lip 2018, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Zanima me postoji li ikakva mogućnost da napravimo pravni tim i podignemo tužbu protiv onih koji su uništili hercegovačku banku?.Ako nisu uspjeli prikupiti dokaze kako je ta banka financirala samoupravu zašto je nebi tužili i vratili sve s kamatama? Čiji je interes da se to ne radi već 17 godina??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 22 ruj 2018, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Diablo je napisao/la:
Zanima me postoji li ikakva mogućnost da napravimo pravni tim i podignemo tužbu protiv onih koji su uništili hercegovačku banku?.Ako nisu uspjeli prikupiti dokaze kako je ta banka financirala samoupravu zašto je nebi tužili i vratili sve s kamatama? Čiji je interes da se to ne radi već 17 godina??

Sigurno u guzvi su nasi pokrali lovu.
Svejedno trebalo bi tuziti.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 22 ruj 2018, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Old Fridolin je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Zanima me postoji li ikakva mogućnost da napravimo pravni tim i podignemo tužbu protiv onih koji su uništili hercegovačku banku?.Ako nisu uspjeli prikupiti dokaze kako je ta banka financirala samoupravu zašto je nebi tužili i vratili sve s kamatama? Čiji je interes da se to ne radi već 17 godina??

Sigurno u guzvi su nasi pokrali lovu.
Svejedno trebalo bi tuziti.


Ako je itko krao (ili manipuliranjem se okoristio), onda su to naravno pojedini Hrvati.
Hrvati su dugovali toj banci, Hrvati su štedjeli u toj banci, i Hrvati su upravljali novčanim tokovima.

Druga stvar je sto je Herc banka kao biznis uništena, blokadom. Najveća vrijednost svake banke je povjerenje u njenu sigurnost i stabilno poslovanje.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 22 ruj 2018, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Nisam upoznat s temom? Jesu li štediše ostale bez love ili je država garantirala za uloge i isplatila ih?

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 27 ožu 2019, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4908
Divlja svinja5 je napisao/la:
Nisam upoznat s temom? Jesu li štediše ostale bez love ili je država garantirala za uloge i isplatila ih?


Da bi razumio temu, moram ti opširnije objasnit...

Hercegovacka banka, Alminium Mostar, Luka Ploče, HVO/HOS su ti bili temelji Hrvatske Zajednice HercegBosne...

Nakon izbora 2000 god. Međunarodna zajednica je tražila "zeleno" svjetlo (odnosno da ratne brigade HV neće intervenirat u Hercegovini) od RH tada pred. Mesić i pred-Vlade Račan, da ukinu HercegBosnu.
Nakon što je RH dala "zeleno" svjetlo, (MVP Tonino Picula je bio zadužen za pitanje HZHB)

Krenula je neutralizacija HVO-a i tada pred. HZHB Jelavića.

EUFOR upada u sjedište Hercegovačke banke u Mostaru i kreće klasična pljačka...
Kradu sve iz sefova, novac, vrijednosne papire i svu dokumentaciju...
Priča se da su cure što rade u banci skidali do gola i pretresali...
Optužba je bila (otprilike) za malverzaciju novcem i ilegalno financiranje HZHB

Alminium Mostar iz HZHB prelazi u ruke BiH. Mercedes odustaje od kupovine AM i danas AM nemere ni struju platit...

BIH hoće Luku Ploče kroz nekakvu sukcesiju, RH ih je otpilila, pa onda BIH traži 50% u LP, al i tu su ih otpilili. Luka Ploče je danas u vlasništvu mirovinski fondova RH

Ne znam jel istina, al čuo sam da ljudi još otplaćuju kredite HB...štediše su opljačkani od međunarodne zajednice odnosno visokog predstavnika Paddy Ashdown-a i njegove povjerenice za HB Toby Robinson.

Ako sam nešto fulo (nije namjerno) neka me momci isprave!

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 28 ožu 2019, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Nekako mi se čini da se to nije moglo izbječ. Ni jedna zemlja nije bolje prošla. I Hrvatska i RS i Srbija su izgubile jednako suverenitet. U Hrvatskoj počela pljačka imovine i javnih tvrtki, i naše su banke prodane za sitne pare, počinje tzv. detuđmanizacija. RS se oduzimaju ovlasti. Granica, vojska itd. U Srbiji Milošević srušen nasilno, oduzeto Kosovo, raketiranje.

Od 2000. počinje liberalizacija u politici, mekani, korumpirani političari, krize, mainstream mediji...

Ipak mislim da je taj period završio i da zemlje u našem okruženju ponovo kreću "iznova".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mediji su tu utabanali put. U Hrvatskoj Globus, Nacional, zabranjeni, Novi list su fetišizirali strana ulaganja krajem devedesetih, kao vrhunac kapitalizma.

Uništili su i Glumina banku, ako se netko sjeća, jer je lik smetao velikim igračima. Balkan je odrađen od krupnog kapitala, samo nismo puno zanimljivi kao tržište, pa su nas zbog nezanimjivosti zaobišle neke stvari.

Hercegovačka banka je samo jedna karika u tom svemu. Netko je već rekao - nije imala nikakve šanse.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 28 ožu 2019, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto HNS nije nikad potegao sudsku tužbu zbog HB ? Gdje je novac. Ispucaju se instance u BiH, svakako su za ***, i onda se ima pravo ići na europski sud.
Proces bi ako ništa bio lijep propagandni alat. Da se neke stvari razjasne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 03 tra 2019, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4908
To i mene zanima, jel kolko se ja sjećam bilo je tužbi (mislim da su članovi uprave podigli tužbu) al ne znam kako su završile, jer navodno BiH nije bila nadležna za postupke MZ i visokog predstavnika.

Ako se nevaram 12% HB je bilo u vlasništvu RH.

Što se tiče medija, tada je vladala totalna cenzura u RH. Sjećam se da je samo Romano Bolković na OTV-u imo hrabrosti ugostiti presjednicu uprave HB i par članova uprave u svojoj emisiji 2u9.

Što se tiče optužbi za kriminal u HB sve su pale, apsolutno ništa nisu uspijeli dokazati. Međutim to je jalova pravda kada je banka propala.

Definitivno bi HB trebalo koristit za propagandu (al RH je majstor za mučat) i kroz diplomaciju forsirat to pitanje u EU (al u EP sjedi Picula koji je u tome sudjelovo), ako ništa barem da se nadoknadi financijska šteta...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 03 tra 2019, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Brane je napisao/la:
To i mene zanima, jel kolko se ja sjećam bilo je tužbi (mislim da su članovi uprave podigli tužbu) al ne znam kako su završile, jer navodno BiH nije bila nadležna za postupke MZ i visokog predstavnika.

Ako se nevaram 12% HB je bilo u vlasništvu RH.

Što se tiče medija, tada je vladala totalna cenzura u RH. Sjećam se da je samo Romano Bolković na OTV-u imo hrabrosti ugostiti presjednicu uprave HB i par članova uprave u svojoj emisiji 2u9.

Što se tiče optužbi za kriminal u HB sve su pale, apsolutno ništa nisu uspijeli dokazati. Međutim to je jalova pravda kada je banka propala.

Definitivno bi HB trebalo koristit za propagandu (al RH je majstor za mučat) i kroz diplomaciju forsirat to pitanje u EU (al u EP sjedi Picula koji je u tome sudjelovo), ako ništa barem da se nadoknadi financijska šteta...


Nisam znao. RH bi morala jednom pokrenuti neke pravne postupke, ako ništa radi svojih građana.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 03 tra 2019, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
lider30 je napisao/la:
Brane je napisao/la:
To i mene zanima, jel kolko se ja sjećam bilo je tužbi (mislim da su članovi uprave podigli tužbu) al ne znam kako su završile, jer navodno BiH nije bila nadležna za postupke MZ i visokog predstavnika.

Ako se nevaram 12% HB je bilo u vlasništvu RH.

Što se tiče medija, tada je vladala totalna cenzura u RH. Sjećam se da je samo Romano Bolković na OTV-u imo hrabrosti ugostiti presjednicu uprave HB i par članova uprave u svojoj emisiji 2u9.

Što se tiče optužbi za kriminal u HB sve su pale, apsolutno ništa nisu uspijeli dokazati. Međutim to je jalova pravda kada je banka propala.

Definitivno bi HB trebalo koristit za propagandu (al RH je majstor za mučat) i kroz diplomaciju forsirat to pitanje u EU (al u EP sjedi Picula koji je u tome sudjelovo), ako ništa barem da se nadoknadi financijska šteta...


Nisam znao. RH bi morala jednom pokrenuti neke pravne postupke, ako ništa radi svojih građana.

I mene čudi kako do sada nije reagirala, pogotovo nakon onakvih burnih reakcija kad se ovo događalo i borbe za svoj narod. Stvarno zanimljiv slucaj...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 09 tra 2019, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
lider30 je napisao/la:
Brane je napisao/la:
To i mene zanima, jel kolko se ja sjećam bilo je tužbi (mislim da su članovi uprave podigli tužbu) al ne znam kako su završile, jer navodno BiH nije bila nadležna za postupke MZ i visokog predstavnika.

Ako se nevaram 12% HB je bilo u vlasništvu RH.

Što se tiče medija, tada je vladala totalna cenzura u RH. Sjećam se da je samo Romano Bolković na OTV-u imo hrabrosti ugostiti presjednicu uprave HB i par članova uprave u svojoj emisiji 2u9.

Što se tiče optužbi za kriminal u HB sve su pale, apsolutno ništa nisu uspijeli dokazati. Međutim to je jalova pravda kada je banka propala.

Definitivno bi HB trebalo koristit za propagandu (al RH je majstor za mučat) i kroz diplomaciju forsirat to pitanje u EU (al u EP sjedi Picula koji je u tome sudjelovo), ako ništa barem da se nadoknadi financijska šteta...


Nisam znao. RH bi morala jednom pokrenuti neke pravne postupke, ako ništa radi svojih građana.

Ja sam isto toga misljenja da bi se trebalo netso pokrenuti u vezi ove banke.
Ja se sjecam da je u sarajevu bila propaganda kako hrvatski politicari iz banke u svojim autima iznose vrece novca i otuduju ga.
Pisali su o ogromnom kriminalu i mafioso poslovima, ali nista od toga nije dokazano.
Sve skupa cudna situacija.
Jednom sam davno citao neki intrvju sa navodnim vlasnikom te banke, neki nas covjek koji zivi u svicarskoj, koliko sam shvatio iz nekog razloga, a to nije samo kapital nemoze obnoviti rad te banke.
Mislim da bi je trebalo obnoviti iz cistog inata i zbog propagande, ne bi mi bilo zao ulaoziti nesto novca u tu svrhu.
To bi bila prava reklama "ni tekovi nam ne mogu nista", " Stedite kod nas iz cistog inata" itd.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 09 tra 2019, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Kako se suti kako se malo zna stvarno o ovome, sigurno je da su mnoge poznate osobe ovdje involvirane i boje se istine.
Ili su vazne osobe ucjenjene necim drugim da nebi potezali ovu temu.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 09 tra 2019, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vrijeme je ovu banku obnoviti. Poslovanje, privatno vlasništvo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 09 tra 2019, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ja sam također čitao kako su iz Zagrebačke banke dolazili i prebacivali novce u Hrvatsku. To je bilo neposredno prije upada u banku, a to je i vrijeme kada su sve banke u Hrvatskoj bile hrvatske.

Zagrebačka banka sada je dio UniCredit grupe, a u BiH UniCredit grupi sjedište je u Mostaru i vlasnik UniCredit banke u BiH je Zagrebačka banka i kroz nju protječe 18% svih novaca u BiH.

Tako da po mome mišljenju i dalje Hrvati imaju "svoju" banku u stranom vlasništvu, ali i dalje pod Zagrebom. Jednostavno se dogodilo neizbježno da nam stranci uzmu banke, imamo mi tu neku autonomiju, ali nemamo kapaciteta za samostalno držanje banaka.

Neka me ispravi netko ako zna više


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 12 tra 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako bi iko trebao znati to je on.

Citat:
Marko Šantić: Paddy Ashdown je uništio gospodarstvo u BiH

tra 12, 2019

Međunarodna zajednica je ugasila Hercegovačku banku jer su se Hrvati nakon rata gospodarski najbrže konsolidirali, poručio je predsjednik Gospodarske komore Federacije BiH Marko Šantić, gostujući u sinoćnjem izdanju talk showa Dobar, loš, zao.

Dodao je kako je glavni cilj bio napraviti ravnotežu jer su se općine i županije s hrvatskom većinom razvijale brže od ostalih.

Napadom na Hercegovačku banku počelo je sustavno slamanje regionalnog hercegovačkog gospodarstva, blokiranje financijskih sredstava i uvođenje privremene uprave. Odmah nakon upada u banku uvedena je privremena uprava, a u BiH ulaze strane banke koje kupuju domaće pa nije teško zaključiti u čijem je interesu izvršen tenkovski upad u Hercegovačku banku koja je u to vrijeme finansijski dobro stajala.

“Nijedna optužba koja se koristila kao izgovor za upad u Hercegovačku banku nikad nije dokazana. Banku su vezali za politiku, ljudi koju su bili u upravljačkoj strukturi bili su procesuirani, međutim ništa nije dokazano. Svi su oslobođeni. Ljudi koji su tada predstavljali Međunarodnu zajednicu u BiH su otišli, a ovi što su došli nakon njih peru ruke od svega”, kazao je predsjednik Gospodarske komore FBiH doc. dr. Marko Šantić.

Poručio je kako je bivši Visoki predstavnik Paddy Ashdown uništio gospodarstvo u Bosni i Hercegovini.

“Sarajevski mediji su glorificirali Ashdowna mada ne postoji nijedan argument za nešto takvo. On je ovdje napravio giljotinu propisa, buldožder komisiju i samo je napravio nered na tržištu. Mi smo imali Gospodarsku komoru Herceg-Bosne i Komoru Republike BiH koje su se 1999. godine ujedinile. One su sasvim dobro funkcionirale, ali onda 2002. godine počinju problemi jer Ashdown ukida obvezno članstvo u komorama”, istaknuo je Šantić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovacka Banka
PostPostano: 29 tra 2019, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Bas mi je drago da je englesko *** Paddy Ashdown creklo, nek se pece u vjecnoj vatri ko juda iskariot.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO