HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Kao što sam i mislio Muslimani nemaju zakonsku osnovu da formiraju rezervni sastav policije u FBiH. :zivili

Citat:
Stranka demokratske akcije (SDA) zatražila je od svog kadra u svim nadležnim institucijama i tijelima da pokrene inicijativu za popunu i opremanje aktivnog sastava policije u Federaciji BiH i kantonima, a istovremeno je zatraženo da se zvanično pokrenu procedure za izmjene zakona u FBiH i kantonima kojima će se omogućiti uvođenje rezervnog sastava policije.
"S obzirom na to da su se MUP entiteta RS i Narodna skupština RS-a oglušili na upozorenja i apele domaćih i dijela međunarodnih zvaničnika te utvrdili nacrt zakona kojima će rezervni sastav policije biti uveden u entitetu RS, ovakav odgovor smatramo nužnim i jedino ispravnim kako se ne bi narušio balans policijskih snaga u entitetima", poručuju iz SDA.

Poručili su da od ostalih političkih stranaka u FBiH očekuju da se pridruže i podrže ovu inicijativu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-pok ... /190419070


Sad moraju moljakati Hrvate da im dozvole rezervnu policiju. :smijeh
Sto znači da ih očekuje:
1. Ponižavanje + ispunjenje nekog zahtjeva HNSa (IZ?) = dobijaju rezervnu policiju
2. Ponižavanje + "Mi žrtve pobiće nas Ćetnici hajte da glasamo svi iz FBIH Hincko nametni ga nama!" = ***

Biće zanimljivo... :kava

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 12:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
Ma ne dolazi u obzir jačanje federalne policije ni u kojem obliku. Možemo je jedino ukinuti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Evo i konkretnih želja tj. prijedloga Stranke Demokratske Fronte:

Citat:
Demokratska fronta predlaže da rezervni sastav policije u Federaciji BiH broji 2.500 pripadnika.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/df-ako- ... /190419078


Još se čeka prijedlog Kruga 99 i gotovo. :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pošto mogu da prave na kantonalnom nivou, tema je potpuno besmislena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:06 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Obzirom da je novovrijeme glup ko *** tema nema veze ali bitno je lijecit komplekse. Bosnjaci u kantonima koje apsolutno kontrolisu a koji su i najmnogoljudniji mogu primiti jos 2000 policajaca u aktivnu sluzbu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pošto mogu da prave na kantonalnom nivou, tema je potpuno besmislena.


Ti znaš?
Ja ne znam da mogu?
Aj nam objasni kako to ide u FBiH i koji je zakon stariji kantona ili entiteta? Moraju li kantonalni zakoni biti usklađeni sa entitetskim. Ja nemam pojma a pratim koliko stignem.

Ako i mogu u kantonima... u kojim kantonima mogu?
Muslimani trenutno hoce razervni sastav FBiH. Tako piše ako si pročitao.
Kad budu htjeli "Kantonalni rezervni sastav 24% kantonalne policije" otvorićemo tu temu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Na Klix forumu kmeče kako ne žele federalnu policiju jer bi te cijevi bile hrvatske i okrenute protiv njih nego da moraju kantonsku :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie mi je pre par dana objasnio da mogu. Izvini što mislim da se malo više razume u tematiku od tebe. Mada bi to i laiku poput tebe trebalo da bude jasno, ako kanton ima svoju policiju, ona odgovara kantonu i kanton je organizuje kako misli da je potrebno. Isto kao što i opština (još niži nivo upravne jedinice) ima pravo da zapošljava ljude bez da za to pita parlament. Upali mozak malo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Evo ga i SDP gradžani se priključili akciji! Zahuktali su se ozbiljno! Svi u napad jedan je Haso!

Citat:
Sazvana vanredna sjednica Komisije za sigurnost, FBiH kreće u formiranje rezervnog sastava policije

Sazvana je vanredna sjednica Komisije za sigurnost Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine u povodu najave bosanskohercegovačkog entiteta RS da će formirati rezervni sastava policije. Na ovoj sjednici trebala bi biti donesena konačna odluka o tome da i entitet FBiH započne proces formiranja rezervnog sastava federalne policije.
Predsjedavajući Komisije za sigurnost Parlamenta Federacije BiH Damir Mašić (SDP) uputio je danas članovima parlamentarne komisije, premijeru FBiH, šefu Parlamenta FBiH, ministru unutrašnjih poslova FBiH, vršitelju dužnosti direktora Federalne uprave policije (FUP) i visokom predstavniku poziv na vanrednu sjednicu, a na kojoj će biti razmatran odgovor entiteta FBiH na najavu formiranja rezervnog sastava policije Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sazvana ... /190419073


Udmah su ubacili u 8. brzinu. Ne kreće se tako, drage naše islamizirane komšije... :ucelo

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Robbie mi je pre par dana objasnio da mogu. Izvini što mislim da se malo više razume u tematiku od tebe. Mada bi to i laiku poput tebe trebalo da bude jasno, ako kanton ima svoju policiju, ona odgovara kantonu i kanton je organizuje kako misli da je potrebno. Isto kao što i opština (još niži nivo upravne jedinice) ima pravo da zapošljava ljude bez da za to pita parlament. Upali mozak malo.


A ti malo pročitaj naslov teme prije nego što počneš pisati o nečemu što ti je neko negdje objasnio a ti lično nemaš pojma o tom ko ni ja.
Tema je: Rezervni sastav policije FBiH.
Tema nije: Rezervni sastav kantonalne policije 24%
Ako ti je glupa izbjegavaj je. Trenutno je na muslimanskim medijima najaktuelnija.
Neko upućen će vjerovatno napisati nešto pamento, ti nisi taj.

Evo ga i SBB. Ja mislim da je Probošnjački blok kompletan.

Citat:
SBB o rezervnom sastavu policije: Podržavamo državničku i odgovornu inicijativu SDA
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sbb-o-r ... /190419089


E sad čekaju šefa iz Mostara... :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Jeste li čitali kad je Suljagić napada britanskog ambasadora kad je ovaj poziva na na borbu protiv terorizma :D? Kmečao je da je to upereno protiv muslimana s ciljem stvaranja kršćanske Bosne itd.

Treba surađivati i sa britanskim ambasadorom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa pročitao sam naslov teme i kažem ti da je besmislena. A ti tupi koliko hoćeš i nastavi da se praviš da ovo što sam ti rekao o kantonalnim policijama nije istina, niko ti ne brani. Ali tema je i dalje besmislena, uprkos tvom entuzijazmu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako će se igrati igre "po kantonima". Hrvati će zamoliti Zagreb da dobiju nove hrvatske puške.

Muslimani sami sebe isprepadali i prije nego je rat došao.
OHR je izjavio da će dati amandman da novi rat traje 3 tjedna, najdalje 3 mjeseca. Prosjek od 4-5 godina nije dobar za muslimane i ovisili bi o UN konzervama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa pročitao sam naslov teme i kažem ti da je besmislena. A ti tupi koliko hoćeš i nastavi da se praviš da ovo što sam ti rekao o kantonalnim policijama nije istina, niko ti ne brani. Ali tema je i dalje besmislena, uprkos tvom entuzijazmu.


Nije besmislena jer se radi o novom rajcanju muslimanske rulje koja će završiti novim frustracijama jer će se vrlo teško ili nikako nešto dogoditi na razini FBIH. Ponovno muslimani kreću u halabuku da se učini kao da je FBIH njihov entitet, ali to vrijedi samo do prve okuke.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 15:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa pročitao sam naslov teme i kažem ti da je besmislena. A ti tupi koliko hoćeš i nastavi da se praviš da ovo što sam ti rekao o kantonalnim policijama nije istina, niko ti ne brani. Ali tema je i dalje besmislena, uprkos tvom entuzijazmu.


Nije besmislena jer se radi o novom rajcanju muslimanske rulje koja će završiti novim frustracijama jer će se vrlo teško ili nikako nešto dogoditi na razini FBIH. Ponovno muslimani kreću u halabuku da se učini kao da je FBIH njihov entitet, ali to vrijedi samo do prve okuke.


Znaš što je meni palo na pamet, svrha ove halabuke je da se održi mržnja prema Hrvatima.

Znači, Bošnjaci će pokušati, Hrvati će odbiti, pa će onda ići kampanja "Hrvati opet zabili Bosni nož u leđa". :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Nije besmislena jer se radi o novom rajcanju muslimanske rulje koja će završiti novim frustracijama jer će se vrlo teško ili nikako nešto dogoditi na razini FBIH. Ponovno muslimani kreću u halabuku da se učini kao da je FBIH njihov entitet, ali to vrijedi samo do prve okuke.


Znaš što je meni palo na pamet, svrha ove halabuke je da se održi mržnja prema Hrvatima.

Znači, Bošnjaci će pokušati, Hrvati će odbiti, pa će onda ići kampanja "Hrvati opet zabili Bosni nož u leđa". :biceovodobro

Svaki put kad ih srbin ponizi tada se okrecu prema hrvatima, ovo je postala tradicija... :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Ova kao i sve druge politicke inicijative su u redu ako prodju zakonsku proceduru kroz Parlament FBIH. Prije toga treba konstituisati taj parlament.
Nakon toga Vlada FBIH koja nije u tehnickom mandatu treba realizovati odluku parlamenta.
Sve se vraca na izmjene u izbornom zakonu.
Opet Hrvati odlucuju o cijeloj FBiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Naša Kvačica je napisao/la:
Znači, Bošnjaci će pokušati, Hrvati će odbiti, pa će onda ići kampanja "Hrvati opet zabili Bosni nož u leđa". :biceovodobro


Nakon proteklog rata nije za očekivati neku vojnu suradnju i formiranje zajedničkih vojnih formacija.
A opet za tražiti vojno savezništvo treba imati muda nakon što si protiv trećeg i promjena izbornog zakona.

Puno će se dizati buka a malo toga će se napraviti (na federalnoj razini).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
dino konakovic je vec izjavio da je kanton sarajevo spreman na formiranje prve brigrade rezervnog sastava kantonalnog mup-a. tu nam nista ne mozete, ali nista. a ovo je super da hdz odbije formiranje federalnog mup-a, jer ce to razbistriti glavu i najvecim glupanima koji su popustali hdz-u svih ovih godina. o kako će vas hrvatici moji dragi, ovo kostat. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Umjesto dugih cijevi nabavite one vodovodne, bolje vam je vjeruj mi...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 16:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
Stinger19 je napisao/la:
dino konakovic je vec izjavio da je kanton sarajevo spreman na formiranje prve brigrade rezervnog sastava kantonalnog mup-a. tu nam nista ne mozete, ali nista. a ovo je super da hdz odbije formiranje federalnog mup-a, jer ce to razbistriti glavu i najvecim glupanima koji su popustali hdz-u svih ovih godina. o kako će vas hrvatici moji dragi, ovo kostat. :kava


Ako sam dobro shvatio, možemo birati između toga da smo mirni dok nam birate Komšića, preglasavate, nastojite ovladati domom naroda i razvlastiti Hrvate, ili

da vas ljutimo dok nam birate Komšića, preglasavate, nastojite ovladati domom naroda i razvlastiti Hrvate?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Ako sam dobro shvatio, možemo birati između toga da smo mirni dok nam birate Komšića, preglasavate, nastojite ovladati domom naroda i razvlastiti Hrvate, ili
da vas ljutimo dok nam birate Komšića, preglasavate, nastojite ovladati domom naroda i razvlastiti Hrvate?


nista ti nisi shvatio. niti ces shvatiti. bh hrvati ni po cemu nisu jednaki niti partner daleko brojnijim bosnjacima, niti za sebe mogu traziti nesto sto nikada kod sebe ne bi dali drugome ili sto im po demokratskim uzansama ne pripada. vasa brojnost je vas razvlastila i napravila manjinom, sto je opet duza prica kako ste postali manjina, ali ste i to postali svojom krivicom, i samo sebe imate kriviti za to. kurvanjaska politika u ratu nije mogla izdobriti, a nece ni ova sada. mjesto u predsjednistvu vam ne pripada, sem u slucaju da se uvede barem jos jedan clan iz reda ostalih, i mi smo samo uzeli samo ono sto nam pripada. namjesto da se borite da opstanete na ovim prostorima vi ste sve bacili na jednu kartu sukoba sa bosnjacima. izgubit cete sigurno, a onda nece biti povratka. meni bi bilo draze da se borimo sa cetnicima, ali ako se vi umecete, dobicete po guzici i vraticemo vam za ono istjerivanje sa jadrana i slavonije. hocete historijsku pravdu, pa dobit cete je onda. samo jos jedni ahmici bi vas dosli fizickog opstanka u bih, a vi se igrajte i dalje. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
dino konakovic je vec izjavio da je kanton sarajevo spreman na formiranje prve brigrade rezervnog sastava kantonalnog mup-a. tu nam nista ne mozete, ali nista. a ovo je super da hdz odbije formiranje federalnog mup-a, jer ce to razbistriti glavu i najvecim glupanima koji su popustali hdz-u svih ovih godina. o kako će vas hrvatici moji dragi, ovo kostat. :kava


Ok ako je tako bar cete znati gdje su vam granice Republike 24%.
Gdje je Muslimanska rezervna policija tu je Muslimanska BiH!
Doduse tesko da cete imati i 24% al nema veze. :zivili
Rekoh ja da su kantoni nove drzave, ima i tema al je zakljucana.

politika/prijedlozi-za-konacnu-podjelu-tzv-bih-t16446.html?hilit=kantoni

Valjalo bi je otkljucati jer postaje aktuelna. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 19 tra 2019, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Ovi njihovi kantoni koje žele naoružati su koliko posto BiH ?

https://forum.klix.ba/tkz-rezervni-sast ... #p15524229

:D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard, mrnjav, Naša Kvačica i 311 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO