HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
A sad si svim srcem za džamijaše, nakon što si par meseci pljuvao po njima i uzdizao sekulariste. Pa i bilo je za očekivati da će se to raditi na nivou vaša četiri kantona, onaj ko je mislio da će to da se radi na nivou Federacije je moron.


o cemu ti to pricas ? ja mrzim islamiste koliko i cetnike. medjutim ne pada mi na pamet da u ovako osjetljivom trenutku pravim medjubosnjacke sukobe. podrzacu svakoga ko je na liniji jacanja bih i odbrane zemlje, pa i meni jako odbojnu sda. ns, sbb i sdp se ponasaju izdajnicki i to treba reci, pa makar bili svi za sekularizam, s tim da sam ja za sekularnu bih, a oni za sekularnu palestinu. dzamijasi su dobrodosli u redove bosanske vojske, ali pod uslovom da ne tekbiraju, ne prave muslimanske jedinice, i ne prave islamisticka sranja. slijedi i oruzani obracun sa njima ako pokusaju ponovo praviti neke mudzahedine. nema ponavljanja situacije iz proteklog rata. ogromna vecina naseg oficirskog kadra su sekularisti, zavrsili su vojne skole na zapadu i na kemalistickim vojnim skolama u turskoj i nece se trpiti islamski banditi.

Kakve vojske i kakav oficirski kadar. Pričamo o rezervnom sastavu policije. Oficirski kadar je zaposlen u kvadriplegičnim OSBiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

Broj je nebitan. Bitno je da se uspostavlja mehanizam (rezervna policija) kojim se ljudi mogu legalno obući u uniforme i naoružati. Pa ti onda broji jel ih 1.000 ili 100.000

Jes da smo braća, ali očekivati da ćemo im mi džabe poslati 100.000 pušaka, uniformi i čizama nije preterano realno, jedino ako ubrzanim tempom pređemo na novu Zastavinu modularnu pušku, pa da im pošaljemo viškove M70, koje bi onda imali za bacanje. A ne znam ni da li će ti rezervisti primati neku stalnu naknadu za to (kao rezervisti verovatno ne moraju svaki dan da dolaze na posao, nego samo kada ih zovu na vežbe ili u slučaju vanredne situacije, kada su potrebni da pucaju na agresora). Ali uniforme i čizme će morati da plste, verovatno po diskontnoj ceni, ali ako pričamo o 100.000 ljudi, to Srbija neće dati džabe. I to nisu male pare, tako da cifru od 100.000 slobodno zaboravi. A i to bi bio težak overkill, realno. Ako skupe između 20 i 30 hiljada, mogu slobodno da zapevaju najpoznatiju pesmu Mitra Mirića sa punim samopouzdanjem.


Stotine miliona evra imas suficita svake godine od RS.
Jebo te 100.000 pusaka, od takvih ko ti ne treba nam nista.
Imaju pametni ljudi u Srbiji koji vode racuna od srpsko-srpskim odnosima.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
zenicko-dobojski kanton je vec izglasao uvodjenje rezervnog sastava kantonalne policije :smajl007 , a uskoro slijede i ostali. na federaciji je 5-ta kolona sdp i ns vec pocela da muti i razvlaci, ali nece im to proci i u vrlo kratkom roku slijede i ostali. yutelovci na aparatima.


Link za vijest?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novovrijeme je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jes da smo braća, ali očekivati da ćemo im mi džabe poslati 100.000 pušaka, uniformi i čizama nije preterano realno, jedino ako ubrzanim tempom pređemo na novu Zastavinu modularnu pušku, pa da im pošaljemo viškove M70, koje bi onda imali za bacanje. A ne znam ni da li će ti rezervisti primati neku stalnu naknadu za to (kao rezervisti verovatno ne moraju svaki dan da dolaze na posao, nego samo kada ih zovu na vežbe ili u slučaju vanredne situacije, kada su potrebni da pucaju na agresora). Ali uniforme i čizme će morati da plste, verovatno po diskontnoj ceni, ali ako pričamo o 100.000 ljudi, to Srbija neće dati džabe. I to nisu male pare, tako da cifru od 100.000 slobodno zaboravi. A i to bi bio težak overkill, realno. Ako skupe između 20 i 30 hiljada, mogu slobodno da zapevaju najpoznatiju pesmu Mitra Mirića sa punim samopouzdanjem.


Stotine miliona evra imas suficita svake godine od RS.
Jebo te 100.000 pusaka, od takvih ko ti ne treba nam nista.
Imaju pametni ljudi u Srbiji koji vode racuna od srpsko-srpskim odnosima.

Suficit ne znači da nam šaljete pare na lepe oči, nego da za te pare dobijate robu. I nisam pričao o deset, dvadeset hiljada pušaka, nego o 100.000 pušaka, toliko nemamo ni za VS da opremimo. Uniforme i čizme takođe treba platiti proizvođačima, ni VS se nije skroz opremila sa njima, a vi bi da prvo vama damo džabe. Može i to, ali ćete morati malo da sačekate za uniforme i čizme. Puške možemo da vam pošaljemo odmah, ali ne 100.000.

*


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Stotine miliona evra imas suficita svake godine od RS.
Jebo te 100.000 pusaka, od takvih ko ti ne treba nam nista.
Imaju pametni ljudi u Srbiji koji vode racuna od srpsko-srpskim odnosima.

Suficit ne znači da nam šaljete pare na lepe oči, nego da za te pare dobijate robu. I nisam pričao o deset, dvadeset hiljada pušaka, nego o 100.000 pušaka, toliko nemamo ni za VS da opremimo. Uniforme i čizme takođe treba platiti proizvođačima, ni VS se nije skroz opremila sa njima, a vi bi da prvo vama damo džabe. Može i to, ali ćete morati malo da sačekate za uniforme i čizme. Puške možemo da vam pošaljemo odmah, ali ne 100.000.

**

Meni se čini da bi ti prije prodo drugog Srbina nego on.

Srbi i Hrvati van Srbije i Hrvatske uvijek imaju jače domoljublje/patriotizam nego mi u Hrvatskoj i Srbiji. Nikad netreba sumnjati u njih, svaki je pravi, a kod nas, moraš ipak malo birati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
On je prohrvatska budaletina. A što se tiče mog patriotizma, ja bih, da se pitam pokrenuo VS preko Drine, ako bi neko napao Republiku Srpsku, kakve god bile pretnje od Amerikanaca da to ne radim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
100.000 pušaka = 2% budzeta RS
Poživčanio na svoju pomisao da bi neko iz Srbije poklonio RS puske.
I to Srbin... :thumbdown

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Daj malo o pravima Hrvata, to su tvoje teme. I koji će vam *** 100.000 pušaka? I 30.000 vam je overkill, i to bi vam dali džabe, imamo ih gomilu. Uniforme i čizme bi već morali ili da učestvujete u plaćanju, ili bar da sačekate dok se mi ne podmirimo, ili da napravite svoje, nije to borbeni avion, pa da ne umete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
О чему који курац причате?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
O mogućnosti formiranja kantonalnih rezervnih policija u četiri muslimanska kantona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Kakvo poklanjanje pušaka i uniformi?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma isprazno teoretisanje... Ali drago mi je da se mali ustaša uzjogunio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 19:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30060
Carmello Šešelj je napisao/la:
On je prohrvatska budaletina. A što se tiče mog patriotizma, ja bih, da se pitam pokrenuo VS preko Drine, ako bi neko napao Republiku Srpsku, kakve god bile pretnje od Amerikanaca da to ne radim.


Onda se niste najbolje razumjeli.

Kakve logike ima da ne daš besplatno 100 000 pušaka, a slao bi vojsku? Pa vojna intervencija košta 100 puta više nego te puške, ili ja nešto propuštam?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zato što im 100.000 pušaka ne treba. Dosta im je trećina od toga. A vojsku bih poslao ako bi ih Muslimani napali, tu je cena operacije tercijarna stvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Komisija za sigurnost FBiH jednoglasno usvojila četiri zaključka o rezervnom sastavu policije

Komisija za sigurnost Predstavničkog doma Parlamenta FBiH jednoglasno je usvojila zaključke u kojima od nadležnih institucija u BiH i na međunarodnom nivou da zaustave aktivnosti na donošenju zakona kojim se predviđa formiranje rezervnog sastava u RS-u, poručujući da će u suprotnom FBiH morati odgovoriti istom mjerom

1. Komisija za sigurnost traži od nadležnih institucija u BiH i na međunarodnom nivou da zaustave antidejtonske aktivnosti na donošenju Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o policiji u RS kojim se predviđa formiranje rezervnog sastava.

2. Komisije za sigurnost traži od nadležnih institucija da izvrši procjenu sigurnosno-političke situacije nakon usvajanja Nacrta pomenutog zakona.

3. Komisija za sigurnost poziva Vladu FBiH i daje preporuku kantonalnim vladama, radi sigurnosnog ambijenta, da popune aktivni policijski sastav prema pravilnicima i da se omogući njihovo adekvatno opremanje.

4. Ukoliko aktivnosti na donošenju ovog Zakona ne budu obustavljene ili zaustavljene, Federacija BiH će poduzeti adekvatne mjere na zaštiti svih građana što u krajnoj mjeri, prema riječima Mašića, podrazumijeva formiranje rezervnog sastava policije.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Na kantonalnom nivou. U četiri kantona. Na nivou FBiH ne može da im prođe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mic po mic muslimani iz Bosne postali kao braća na Bliskom Istoku. Opsjednuti oružjem, i upravo je oružje to što im uništi živote. Povijest je najbolja učiteljica.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
Na kantonalnom nivou. U četiri kantona. Na nivou FBiH ne može da im prođe.


Znam.
Poenta je da u tačci 1. govore da je formiranje rezervnog sastava protivdejtonsko (šta god to značilo) a u tačci 4. da će i oni to da urade.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 23 tra 2019, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako sam dobro skužio ovo sve muslimanske stranke sad traže od drugih muslimanskih stranaka da naprave akciju. Aj ti, aj ti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 24 tra 2019, 12:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Pita ga novinar klixa:
U posljednje vrijeme se intenzivnije nego ikada ranije govori o nekim novim sigurnosnim prijetnjama, spominje se rat. Imaju li građani razloga za zabrinutost?

a Bakir odgovara:
Imaju

:zubati Naučio iz očevih grešaka. Alija je govorio "mirno spavajte za rat je potrebno dvoje".

Samo, Alija je to govorio da mu narod ne bi pobjegao iz zemlje. Da li to sinovac razumije? Hmmm

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 24 tra 2019, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ko ne pobjegne ostaje 4-5 godina u vojnom okruženju (obruču).

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 24 tra 2019, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Treba Kurde od Fikreta Abdića naoružavati. Oni jedva čekaju revanš i da se riješe sultanata Izetbegovića.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 24 tra 2019, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Kakav pussy mentalitet, šta je ovo =))

Citat:
Čampara: Ako Republika Srpska odustane od rezervnog sastava policije i mi ćemo


A Hrvati pametno i mudro spuštaju muslimaniju :smajl007

Citat:
HDZ šuti o rezervnim sastavima policije, FBiH obećava odgovor iako još nema ni kompletnu vlast


Pa u svoj muci od huje posjete specijalnu jedinicu ... :smijeh

Citat:
Čampara i Korman posjetili Specijalnu policijsku jedinicu FUP-a

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 24 tra 2019, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Kakav pussy mentalitet, šta je ovo


naso si koga ces. campare na celu sa denisom zvizdicem bili pobjegulje u becu tokom rata. zlatna sda mladez. krajnje nespreman za funkciju koju obnasa. (smajli koji se krsti)

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezervni sastav policije FBiH
PostPostano: 24 tra 2019, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Ko ne pobjegne ostaje 4-5 godina u vojnom okruženju (obruču).


tome ko pobjegne vise povratka nema bez otkupa u novcu i nekretninama. nema abolicije vise. razdijelicemo im imovinu borcima i sirotinji do zadnje kasike. novi rat nece biti ni nalik na stari. a problem je svake armije sto se uvijek priprema za onaj rat koji je prosao, a ne za onaj koji dolazi. mislim vasih armija.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 214 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: hoblatopla, Patriota, Robbie MO, Tomba17 i 283 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO