HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Diablo je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Diskutabilno.Robi rat se ne može predvideti.Postoji тисућу opcija.Sve je moguće.Od bombardovanja SAD po srpskim ciljevima i korišćenja Hrvatske u ulozi američkog besnog pseta,do deobe Sarajeva na hrvatski i srpski deo.Sve je moguće.Koja će se opcija desiti znaju samo uzak broj ljudi koji ni ne žive na ovom prostoru.

Kako da SAD iskoristi Hrvatsku ako ista ima 8000 kopnene vojske? Šta vam mogu?
Nego iskoristit priliku za odcjepljenje dok je Trump na vlasti te fokus amerike na Iran,Rusiju te bliski istok. Kao desert na kraju mozete iskoristiti jad i slabost europske unije...
Sve vam se poklopilo kao nikada do sada a vi opet cekate???

Marionetska vlast u Beogradu.Ne znam.Svestan sam samo da nešto nije uredu.Ne znam šta se čeka.Da dođemo na red?Šta?
U svakom slučaju sudbina RSK se neće desiti.Velike sile imaju mogućnost da mirnim putem rasture nakaradu od BiH ili da ponovo otvore vrata pakla mnogo goreg nego što je bio prošli put.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Valentin Inzko na Dnevniku "D" za 15-20 minuta na FTV . Valjalo bi upalit... :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Kačamak je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Kako da SAD iskoristi Hrvatsku ako ista ima 8000 kopnene vojske? Šta vam mogu?
Nego iskoristit priliku za odcjepljenje dok je Trump na vlasti te fokus amerike na Iran,Rusiju te bliski istok. Kao desert na kraju mozete iskoristiti jad i slabost europske unije...
Sve vam se poklopilo kao nikada do sada a vi opet cekate???

Marionetska vlast u Beogradu.Ne znam.Svestan sam samo da nešto nije uredu.Ne znam šta se čeka.Da dođemo na red?Šta?
U svakom slučaju sudbina RSK se neće desiti.Velike sile imaju mogućnost da mirnim putem rasture nakaradu od BiH ili da ponovo otvore vrata pakla mnogo goreg nego što je bio prošli put.

Kakva RSK neznam u kakvom svijetu vi zivite? Šta očekujete ako proglasite nezavisnost? Mozda americke nosace aviona u jadranu te ponovno bombardiranje a da Rusija sjedi sa strane i gleda? :zubati
Zasto bi velike sile rasturale bih ako je istima cilj samo da ne puca a za ekonomiju im odgovara da je sto gora nebi li sto vise naroda usisali, to je jedini interes...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Kačamak je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Kod vas je plan poprilicno jednostavan.

Mirno odcjepljenje, a ovi ako napadnu s ilegalnim paravojnim formacijama (policija ne smije prijeci granice muslimanskih kantona), zgaziti ih skupa s Vojskom Srbije, kazniti ih oduzimanjem dodatnih 1000 km2 teritorija i onda taj teritorij vratiti u zamjenu za medjusobno priznanje i ovi ce biti presretni i prezadovoljni, postat će vam najbolji susjedi i ulizivat će vam se vječno. Ili ne vratiti.
Diskutabilno.Robi rat se ne može predvideti.Postoji тисућу opcija.Sve je moguće.Od bombardovanja SAD po srpskim ciljevima i korišćenja Hrvatske u ulozi američkog besnog pseta,do deobe Sarajeva na hrvatski i srpski deo.Sve je moguće.Koja će se opcija desiti znaju samo uzak broj ljudi koji ni ne žive na ovom prostoru.

Sljedeći put kada HV uđe u Bosnu to će biti radi zaštite Hrvatskog naroda i hrvatskih interesa. Ne pada nam na pamet slat naše ljude u borbe da ginu za tuđe interese.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Alahimanet!
slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Diablo je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Marionetska vlast u Beogradu.Ne znam.Svestan sam samo da nešto nije uredu.Ne znam šta se čeka.Da dođemo na red?Šta?
U svakom slučaju sudbina RSK se neće desiti.Velike sile imaju mogućnost da mirnim putem rasture nakaradu od BiH ili da ponovo otvore vrata pakla mnogo goreg nego što je bio prošli put.

Kakva RSK neznam u kakvom svijetu vi zivite? Šta očekujete ako proglasite nezavisnost? Mozda americke nosace aviona u jadranu te ponovno bombardiranje a da Rusija sjedi sa strane i gleda? :zubati
Zasto bi velike sile rasturale bih ako je istima cilj samo da ne puca a za ekonomiju im odgovara da je sto gora nebi li sto vise naroda usisali, to je jedini interes...


Nije prilika.
Sad da izadjemo postali bi ko Abhazija ili Kosovo a Muslimani bi odahnuli.
Za 10 godina mi bi propali a oni bi ozdravili.
Da ne spominjem Sorosa koji bi po RS u medjuvremenu stvorio desetine PZD da nam jebu mozak.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Diablo je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Marionetska vlast u Beogradu.Ne znam.Svestan sam samo da nešto nije uredu.Ne znam šta se čeka.Da dođemo na red?Šta?
U svakom slučaju sudbina RSK se neće desiti.Velike sile imaju mogućnost da mirnim putem rasture nakaradu od BiH ili da ponovo otvore vrata pakla mnogo goreg nego što je bio prošli put.

Kakva RSK neznam u kakvom svijetu vi zivite? Šta očekujete ako proglasite nezavisnost? Mozda americke nosace aviona u jadranu te ponovno bombardiranje a da Rusija sjedi sa strane i gleda? :zubati
Zasto bi velike sile rasturale bih ako je istima cilj samo da ne puca a za ekonomiju im odgovara da je sto gora nebi li sto vise naroda usisali, to je jedini interes...
Dijablooooo..Nama su SAD završile propast RSK,uzele dobar deo BiH,otele,ne ratom ! Nego na prevaru Kosovo i Metohiju.Instalirale Đukanovića u CG i marionetske vlasti u Beogradu.
I taj Dodik je došao na tenku SFORa.
Dosta je.
Sačekaćemo da prođe tiranija.Prekonponovaće se odnos snaga u Svetu.Onda će se izdeliti BiH na naš i vaš deo,pod uslovom da budete pametni.Ako opet prevlada stara škola razmišljana u Zagrebu.Ne znam šta će biti.Onda je lako moguć novi rat između Srbije i Hrvatske do poslednjeg Srbina i Hrvata,za na kraju islamsku BiH.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 16 svi 2019, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Misliš da će vas Amerika manje raketirati ako im se uvlačite u šupak?


ako mislis da u sarajevu sjede sumanuti islamisti koji ce provocirati ameriku ili bilo koga onda si se jako zajebo. hrvatska je supak koji ne moze narediti nato-u da nas raketira i koji je spao na obavjestajne operacije da bi opravdao svoju politiku. nece nas amerika nikada raketirati, naprotiv, srbi su i dalje glavni kandidat.

A nego ko sjedi? Ti kao sekularan Musliman si u manjini u svome narodu. Ne postoji sekularna muslimanska nacija.

Pogledaj šta Izrael radi Palestincima i Arapima okolo uz pokroviteljstvo SAD-a. Jedini muslimanski prijatelji SAD-a su oni koji su im od koristi, od nafte. Šta im vi imate za ponuditi? Imate za ponuditi samo islamističke zastave, nerede, kaos, rat, nestabilnost itd.

RS čak može računati i na neku vrstu zaštite od Rusije. Šta ako Rusi slete u Banja Luku, šta onda? SAD koliko god bio najjači u svijetu neće riskirati sukob sa Rusijom zbog nekih Muslimana/Bosanaca kao što nije ni zbog strateški važnog Krima i ist. Ukrajine. A tko će stati vama u zaštitu? Turska? Erdogan koji je u sukobu sa SAD-om koliko i Rusija.

Od naša 3 naroda u BiH, u idućem sukobu Srbija i Rusija su pokrovitelji RS-u, Hrvatima su pokrovitelji Hrvatska, EU, SAD, Izrael, a vama Iran i Turska. Što misliš kako će završiti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 00:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
A nego ko sjedi? Ti kao sekularan Musliman si u manjini u svome narodu. Ne postoji sekularna muslimanska nacija.


sekularan musliman ??? oksimoron. ne znas osnovne stvari. nisam u manjini, 2/3 biraca ne bira sda i derivative. kad zivim u sarajevu, zivim vrlo normalno medju sekularnim ljudima. bradonje i vehabije su debela manjina. ima ih, ali nisu dominantni ili vazni.

Citat:
Pogledaj šta Izrael radi Palestincima i Arapima okolo uz pokroviteljstvo SAD-a. Jedini muslimanski prijatelji SAD-a su oni koji su im od koristi, od nafte. Šta im vi imate za ponuditi? Imate za ponuditi samo islamističke zastave, nerede, kaos, rat, nestabilnost itd.


sta smo imali za ponuditi 1995 ? daj ne provaljuj se. bih je produkt pax americane. imamo odlicne odnose sa sad, i oni ce biti bolji i bolji. sad ne odgovara podjela bih, srpsko-ruska drzava ili palestina i oni ce znati da kad dodje vrijeme zastupaju svoj interes. nama amerika ne radi nista lose. jesmo li mi znali da pravilno saradjujemo ? tesko pored sda i bakira. medjutim nece on voditi stvari ako bude stani pani.

Citat:
RS čak može računati i na neku vrstu zaštite od Rusije. Šta ako Rusi slete u Banja Luku, šta onda? SAD koliko god bio najjači u svijetu neće riskirati sukob sa Rusijom zbog nekih Muslimana/Bosanaca kao što nije ni zbog strateški važnog Krima i ist. Ukrajine. A tko će stati vama u zaštitu? Turska? Erdogan koji je u sukobu sa SAD-om koliko i Rusija.


mislim da bih nije ukrajina, i da se radi o prostoru koji je duboko u pozadini nato-a. nema naznaka da ce sad dozvoliti mijesanje rusije u bih, niti da im to odgovara u svjetlu sirenja nato-a i blizine hrvatske i crne gore. bih moze racunati sa stanovitom podrskom nato-a, amerike i velike britanije ako dodje do najgoreg. bakir je prijatelj sa turskom, i to je njegov problem. turska ne igra ovdje neku vaznu ulogu, niti to moze.

Citat:
Od naša 3 naroda u BiH, u idućem sukobu Srbija i Rusija su pokrovitelji RS-u, Hrvatima su pokrovitelji Hrvatska, EU, SAD, Izrael, a vama Iran i Turska. Što misliš kako će završiti?


vidjet cemo sta rusija stvarno moze uciniti i gdje su joj granice. vidjet cemo i jeli bas hrvatska jedini partner amerike ovdje. naravno da nije. nisam siguran da su amerikanci sretni sa hrvatskim savezom sa srbijom i rusijom. hrvatska moze racunati sa vatikanom, dijelovima ekstremista iz eu, ali sto se amerike tice, i bih ima tamo dovoljno prijatelja. americki jevreji hrvatsku dozivljavaju kao neo-nacisticku banana republiku. iran i turska niti mogu, niti ce igrati neku ulogu. ovo tvoje pisanje je tipicno autisticko hdz-lupetanje o svijetu kako ga ti vidis, a ne kakav on stvarno jeste i moguce da ce dogadjaji koji ce uslijediti biti veliko iznenadjenje za tebe. a moguce da i sam ne vjerujes u ono sto pises. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 01:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
@StingerBazuka Boy
Najbolje bi bilo da mi to sve testiramo i proverimo te tvoje tvrdnje.
Izazovite rat.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 03:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Stinger19, malo gledaš stvari crno belo.
Nas Srbe tako lako svrstavaš na jednu stranu, kao da je to nešto zapisano munjom u kamenu, zaboravljući da mi imamo dugu tradiciju državnosti, pa samim tim i diplomatije. Treba se setiti velikog Miloša Obrenovića, ili Jovana Ristića.

Hoću da kažem, da je pogrešno Srbe kao narod svrstavati na jednu stranu, dok mi ipak ne želimo da pripadamo nekome, nego da imamo odnose sa svima. I nisu svi Srbi pro-rusi, nego nas ima koji smo pro-zapadni, i koji smo za bliske odnose sa Amerikancima.
A američko-srpski odnosi imaju kapacitet da budu bolji nego bošnačko ili hrvatsko američki.
Vi, i Bošnjaci i Hrvati, mislite da je deklarisanje pripadnosti nekoj sili, nekom bloku, dovoljno da reši sve vaše probleme. Samo treba izabrati, tj . umeti prepoznati stranu koja dobija... Nije to baš tako.

Amerikanci i Srbi su bili u velikom nesporazumu, poslednih decenija, naročito devdesetih. I tu se otvorio prostor za vas da nešto dobijete. No, ono što nas razlikuje, jeste to da su Amerikanci učinili za vas, Hrvate i Albance nešto, a vi za njih niste ništa, osim što ste im deklarisali pripadnost, pokornost.
Mi smo međutim, u dva svetska rata podneli žrtvu za američku stranu i američke interese.
To ima mnogo veću težinu, dakle naša žrtva za njih, od vašeg pukog deklarisanja da ste njihovi.
To je osnov za promenu odnosa SAD i Srbije. Na bolje, naravno.

A ako ćemo pošteno, Amerikanci su mogli da nas skrše devedesetih. A ipak nisu. Ma koliko bili vama prijatelji u BiH, ipak su BiH napravili tako, da je ona praktično naša. A ni Kosovo nisu prelomili preko kolena, pa dali Albancima nezavisnost. Nego su ipak dali vremena nama da se konsolidujemo, i da možemo da sprečavamo tu nezavisnost Kosova.

Drugo, postoji nešto u američkoj spoljnopolitičkoj filozofiji. Nacije koje im se suprotstave, mogu da izgube, ali Amerikanci ih nikada do kraja ne ponize, nego ostave prostor za popravljanje odnosa. Japancima su npr. ostavili cara. Pomogli su obnovu Nemačke, dok recimo FRA i GBR, želele su samo krajnje poniženje Nemaca.

Hrvati i vi, svojim zaklinjanjem na pripadnost, nećete daleko dogurati, kao što i niste. Sa takvim držanjem niste subjekt, nego instument u rukama sile čiji ste poslušnik. A instrument je dobar dok služi, a kad nema namenu, onda se baca u smeće. U ratu su vas pokrenuli i zaustavili samo malo se nakašljavši.
Da vaša filozofija "pa mi smo vaši, oni su tamo protiv vas" nema smisla vidi se čak i na aktuelnim odnosima Vatikana i Hrvata. Papa kaže da ako oko Stepinca nema jedinstvenog stava o tome šta je istina, onda ne treba da se kanonizuje. A Hrvati su verovali da im je Vatikan dadilja, a ustvari je gospodar koi procenjuje koliko si mu potreban ili nisi potreban. Današnji Vatikan koji želi da se obračuna sa svojom prošlošću iz drugog svetskog rata, drži da je hrvatski kler balast oko vrata, i pre ili kasnije krenuće u njegovo pročišćavanje.

I na kraju, da bi u savezništvu imao kredibilitet, moraš da budeš lojalan savezniku i kad ovaj gubi. U tom smislu Srbi imaju najveći saveznički kapacitet, ako se setimo svetskih ratova. Odbiti separatni mir sa AU, u situaciji kada ste desetkovani i kad vam preti još veća pogibija, ili ustati masovno na Hitlera u maju 1941. ne može baš svako...

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 04:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
kako je ovaj novinar frustriran, pravi onaj PTSP Musliman, a Inzko coolira.

Bogami, meni i Incko deluje kao da ima PTSP.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 04:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
PCM je napisao/la:
Smijesno vas je gledat kako se busate u prsa jedni Amerikom drugi Rusijom.
Rusija btw nije ni do koljena SAD-u.

Da, bukvalno me sramota kad gledam koliko neki očekuju ne znam šta od Rusije, a Rusiju generalno boli *** za nas. I da, Rusija nije ni do kolena Americi.

Samo bih dodao nešto, mi, za razliku od nekih, ne janjičarimo o svom trošku po Afganistanima i ostalim pizdama materinama za Rusiju, kao neki za Ameriku, koju ne samo da boli *** za te neke, nego i aktivno deluje protiv njih u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 04:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
weasel je napisao/la:
Stinger19 je napisao/la:
rusija sa svom svojom teritorijom i bogatstvima ima ekonomiju ranga juzne koreje. njemacka ih tuce 2,5 puta, a kina 8 i nesto puta, a sad 10 i nesto puta jaca. to je rusija. jedna prilicno ekonomski jadna zemlja da bi bila istinska supersila, ni do koljena nizu od barem 10 zemalja. bih nije ruski teritorij po zonama utjecaja, i tu nece ni papirni avion ruski poletiti, a kamoli pravi kao u siriji. srbi ce napraviti krvoprolice kad sta pokusaju, i to je otprilike sve. zao mi je stradanja ljudi, ali neka srbi pokusaju.


Rusija ima dva puta više stanovnika od Njemačke i Ruska ekonomija će ubrzo postat najjača ekonomija europe i to je činjenica. Rusi su tradicionalna vojna sila i ne smije ih se podcjenit. Naravno da amerikanci imaju puno jaču ekonomiju ali to ne znači da su toliko puta vojno jači. Kina je već prestigla SAD i po PPP je najača ekonomija svijeta. To naravno ne znači da su Kinezi automatski vojno jači. Definicija supersile je njezin politički utjecaj. Brazil primjerice ima 200+ milona ljudi i niko ih ništa ne pita niti su bitan igrač na svjetskoj pozornici. Politička snaga države proizlazi iz percepcije snage. Rusija će uvijek bit važan faktor na svijetskoj sceni. Amerikanci su i dalje najjači krokodil u bari samo što je svake godine sve više krokodila i američka prednost se topi. Za 100 godina 5 velesila će bit Kina, SAD, Indija, Rusija i vjerovatno Federalna EU

Rusi Amerikancima pariraju samo vojno (ako ne računamo mornaricu) i ni u čemu više, u svemu ostalom su treća liga za njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 04:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kačamak je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Kod vas je plan poprilicno jednostavan.

Mirno odcjepljenje, a ovi ako napadnu s ilegalnim paravojnim formacijama (policija ne smije prijeci granice muslimanskih kantona), zgaziti ih skupa s Vojskom Srbije, kazniti ih oduzimanjem dodatnih 1000 km2 teritorija i onda taj teritorij vratiti u zamjenu za medjusobno priznanje i ovi ce biti presretni i prezadovoljni, postat će vam najbolji susjedi i ulizivat će vam se vječno. Ili ne vratiti.
Diskutabilno.Robi rat se ne može predvideti.Postoji тисућу opcija.Sve je moguće.Od bombardovanja SAD po srpskim ciljevima i korišćenja Hrvatske u ulozi američkog besnog pseta,do deobe Sarajeva na hrvatski i srpski deo.Sve je moguće.Koja će se opcija desiti znaju samo uzak broj ljudi koji ni ne žive na ovom prostoru.

Besni pas sa 8000 vojnika!? Šta taj besni pas može da uradi, da zauzme Varaždin?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 05:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
karadzic je napisao/la:
Rusija ima 8000 bojevih glava i drugu najjacu vojsku na svetu (u nekim segmentima prvu) zbog cega je Kina u savezu s njom i politicki uglavnom nastupaju jedinstveno.
Takodje Rusija ima pravo veta u SB UN kojim vec 11 godina sjebava napore SAD da otmu Kosovo od Srbije. Rusija je daleko od toga da ekonomski parira Zapadu, ali politicki to moze da cini zahvaljujuci vojnoj sili, SB UN i Kini jer nadopunjuje jedino sto Kini fali da pretekne SAD.

I to ima sa nama veze kakve? Jedina zemlja koja bi bila napadnuta, a zbog koje bi Rusija ušla u rat je Belorusija, i lista se tu završava. Zbog nas bi izdavali ljutita saopštenja, i to je jedino što bi radili. Koliko su neki ljudi naivni, to je neverovatno.

Kina nema, nikad nije imala i nikad neće imati saveznike. Trenutno imaju dobru saradnju sa Rusijom jer im to odgovora, pošto im je Pacifik važniji od sibirske vukojebine koju kontroliše sila sa 7500 nuklearnih bojevih glava, a pomorske puteve kroz Pacifik i Indijski okean, bez kojih bi Kina bukvalno umrla, konroliše Amerika. Isto tako su vrlo dobro sarađivali sa Amerikom od Niksonove posete sedamdesetih i otvaranja američkog tržišta Kini, jer im je to odgovaralo. Kina gleda sebe, samo sebe i nikog osim sebe. Ne postoji savez između Rusije i Kine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 06:57 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
aleksije radicevic je napisao/la:
Stinger19, malo gledaš stvari crno belo.
Nas Srbe tako lako svrstavaš na jednu stranu, kao da je to nešto zapisano munjom u kamenu, zaboravljući da mi imamo dugu tradiciju državnosti, pa samim tim i diplomatije. Treba se setiti velikog Miloša Obrenovića, ili Jovana Ristića.

Hoću da kažem, da je pogrešno Srbe kao narod svrstavati na jednu stranu, dok mi ipak ne želimo da pripadamo nekome, nego da imamo odnose sa svima. I nisu svi Srbi pro-rusi, nego nas ima koji smo pro-zapadni, i koji smo za bliske odnose sa Amerikancima.
A američko-srpski odnosi imaju kapacitet da budu bolji nego bošnačko ili hrvatsko američki.
Vi, i Bošnjaci i Hrvati, mislite da je deklarisanje pripadnosti nekoj sili, nekom bloku, dovoljno da reši sve vaše probleme. Samo treba izabrati, tj . umeti prepoznati stranu koja dobija... Nije to baš tako.

Amerikanci i Srbi su bili u velikom nesporazumu, poslednih decenija, naročito devdesetih. I tu se otvorio prostor za vas da nešto dobijete. No, ono što nas razlikuje, jeste to da su Amerikanci učinili za vas, Hrvate i Albance nešto, a vi za njih niste ništa, osim što ste im deklarisali pripadnost, pokornost.
Mi smo međutim, u dva svetska rata podneli žrtvu za američku stranu i američke interese.
To ima mnogo veću težinu, dakle naša žrtva za njih, od vašeg pukog deklarisanja da ste njihovi.
To je osnov za promenu odnosa SAD i Srbije. Na bolje, naravno.

A ako ćemo pošteno, Amerikanci su mogli da nas skrše devedesetih. A ipak nisu. Ma koliko bili vama prijatelji u BiH, ipak su BiH napravili tako, da je ona praktično naša. A ni Kosovo nisu prelomili preko kolena, pa dali Albancima nezavisnost. Nego su ipak dali vremena nama da se konsolidujemo, i da možemo da sprečavamo tu nezavisnost Kosova.

Drugo, postoji nešto u američkoj spoljnopolitičkoj filozofiji. Nacije koje im se suprotstave, mogu da izgube, ali Amerikanci ih nikada do kraja ne ponize, nego ostave prostor za popravljanje odnosa. Japancima su npr. ostavili cara. Pomogli su obnovu Nemačke, dok recimo FRA i GBR, želele su samo krajnje poniženje Nemaca.

Hrvati i vi, svojim zaklinjanjem na pripadnost, nećete daleko dogurati, kao što i niste. Sa takvim držanjem niste subjekt, nego instument u rukama sile čiji ste poslušnik. A instrument je dobar dok služi, a kad nema namenu, onda se baca u smeće. U ratu su vas pokrenuli i zaustavili samo malo se nakašljavši.
Da vaša filozofija "pa mi smo vaši, oni su tamo protiv vas" nema smisla vidi se čak i na aktuelnim odnosima Vatikana i Hrvata. Papa kaže da ako oko Stepinca nema jedinstvenog stava o tome šta je istina, onda ne treba da se kanonizuje. A Hrvati su verovali da im je Vatikan dadilja, a ustvari je gospodar koi procenjuje koliko si mu potreban ili nisi potreban. Današnji Vatikan koji želi da se obračuna sa svojom prošlošću iz drugog svetskog rata, drži da je hrvatski kler balast oko vrata, i pre ili kasnije krenuće u njegovo pročišćavanje.

I na kraju, da bi u savezništvu imao kredibilitet, moraš da budeš lojalan savezniku i kad ovaj gubi. U tom smislu Srbi imaju najveći saveznički kapacitet, ako se setimo svetskih ratova. Odbiti separatni mir sa AU, u situaciji kada ste desetkovani i kad vam preti još veća pogibija, ili ustati masovno na Hitlera u maju 1941. ne može baš svako...

Služili ste prvo Turcima jer ste se složili s njima dok ste u 20 stoljeću promijenili više gazdi od Engleza koji su organizirali Bleiburg kao i Francuza koji su vam 1912 dali najmodernije naoružanje pa ste masakrirali desetine tisuća ljudi u Makedoniji.

Mi sponzora kad smo izlazili iz Jugoslavije nismo imali niti smo ga tražili a što se tiče heretika Franciska dovoljno je vidjeti koga je SPC proglasila svecem:
http://i.imgur.com/18lBb5S.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 07:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
aleksije radicevic je napisao/la:
I na kraju, da bi u savezništvu imao kredibilitet, moraš da budeš lojalan savezniku i kad ovaj gubi. U tom smislu Srbi imaju najveći saveznički kapacitet, ako se setimo svetskih ratova. Odbiti separatni mir sa AU, u situaciji kada ste desetkovani i kad vam preti još veća pogibija, ili ustati masovno na Hitlera u maju 1941. ne može baš svako...


Pa ovo za separatni mir i nije toliko nezabilježeno... Ni Belgija ga 1914 nije htjela potpisati iako ju je njemačka vojska pregazila i ostao joj samo dijelić teritorija oko Ypresa, ni Poljska 1939, našlo bi se još primjera...

Ustanak 1941 je ozbiljnije počeo od srpnja i više bio motiviran zaštitom svojih domova i obitelji no dalekim Hitlerom.

Carmello Šešelj je napisao/la:
Samo bih dodao nešto, mi, za razliku od nekih, ne janjičarimo o svom trošku po Afganistanima i ostalim pizdama materinama za Rusiju, kao neki za Ameriku, koju ne samo da boli *** za te neke, nego i aktivno deluje protiv njih u BiH.


Mi u tom "janjičarenju" imamo ravno nula ranjenih i mrtvih u 15ak godina, a zauzvrat smo dio najjačeg vojnog saveza na svijetu. Bilo bi suludo da RH formira svoju politiku po tom pitanju na osnovi složenih odnosa u BIH. Rusija svoj NATO ionako ni nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 07:49 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Naši su u Afghanistanu objasnili lokalcima da nemaju ništa sa ratom i da ih zaboli za rat, imaju dobre odnose sa lokalcima i zaboli ih za rat, tamo da bi upao treba ti duboka veza budući da je dnevnica predobra i u vremenu najveće krize tamo su se natjecali tko će ići.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 07:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Niste zbog janjičarenja primljeni u NATO. I janjičarenje vi plaćate, kao i članarinu. Ali da, postoji velika bezbednosna korist od članstva za RH, zato i imate luksuz da možete da držite tako malu vojsku. Moja poenta nije bila to, nego da Amerika nije promenila odnos prema Hrvatima BiH, iako RH ispunjava sve što Amerika traži od nje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 08:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Carmello Šešelj je napisao/la:
Niste zbog janjičarenja primljeni u NATO. I janjičarenje vi plaćate, kao i članarinu. Ali da, postoji velika bezbednosna korist od članstva za RH, zato i imate luksuz da možete da držite tako malu vojsku. Moja poenta nije bila to, nego da Amerika nije promenila odnos prema Hrvatima BiH, iako RH ispunjava sve što Amerika traži od nje.


Nismo dakako samo zbog toga, malo sam to nejasno napisao, ali ti znaš da se puno gleda što tko konkretno radi i gdje ima namještenje :zubati
Npr Bush se kad je odlazio 2008 iz posjete htio fotografirati baš s tim našim momcima koji su tamo služili ! :palacgore1

A oko vaše neutralnosti to vam je korisno sada i jer je takvo raspoloženje naroda i jer možete raditi poslove s Rusijom ali ako jednom eskalira ne daj boze nece vas nitko pitat ni za zracni prostor ni nesto vise :/

A za BIH sam objasnio, tamo je više faktora, nismo dovoljno bitni da se po nama sve ravna jbg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Stinger19, malo gledaš stvari crno belo.
Nas Srbe tako lako svrstavaš na jednu stranu, kao da je to nešto zapisano munjom u kamenu, zaboravljući da mi imamo dugu tradiciju državnosti, pa samim tim i diplomatije. Treba se setiti velikog Miloša Obrenovića, ili Jovana Ristića.


danas srbiju vode sitno-sicarski banditi, umisljene velicine i lafo-drzavnici, a formata milosa obrenovica, goluba prevrtanera sampionske kategorije niodakle na vidiku.

Citat:
Hoću da kažem, da je pogrešno Srbe kao narod svrstavati na jednu stranu, dok mi ipak ne želimo da pripadamo nekome, nego da imamo odnose sa svima. I nisu svi Srbi pro-rusi, nego nas ima koji smo pro-zapadni, i koji smo za bliske odnose sa Amerikancima.
A američko-srpski odnosi imaju kapacitet da budu bolji nego bošnačko ili hrvatsko američki.
Vi, i Bošnjaci i Hrvati, mislite da je deklarisanje pripadnosti nekoj sili, nekom bloku, dovoljno da reši sve vaše probleme. Samo treba izabrati, tj . umeti prepoznati stranu koja dobija... Nije to baš tako.


nije, ali je dobar pocetak znati sta zelis. sjediti na vise stolica nije stvarno moguce, sem ako si j.b. tito i sfrj u hladnom ratu, mada se i tu ocrtavaju obrisi jasne pripadnosti po periodima. dobar primjer takvog neuspjeha je vucic koji nije u tome uspio, i stvarno je na ruskoj strani, a i bakira izetbegovica koji je ipak turkofil i islamista, a ono glumi da je svugdje pristao.

Citat:
Amerikanci i Srbi su bili u velikom nesporazumu, poslednih decenija, naročito devdesetih. I tu se otvorio prostor za vas da nešto dobijete. No, ono što nas razlikuje, jeste to da su Amerikanci učinili za vas, Hrvate i Albance nešto, a vi za njih niste ništa, osim što ste im deklarisali pripadnost, pokornost.
Mi smo međutim, u dva svetska rata podneli žrtvu za američku stranu i američke interese.
To ima mnogo veću težinu, dakle naša žrtva za njih, od vašeg pukog deklarisanja da ste njihovi.
To je osnov za promenu odnosa SAD i Srbije. Na bolje, naravno.


nema u srbiji organiziranih amerikanofila, ali zato rusofila na sve strane svih boja i dezena. amerikanci su pomogli hrvatima i bosnjacima vrlo dozirano 90tih, i mozda ne bi ni to, ali je slucaj bio tako jasan, i bill clinton toliko posten, da su ipak pomogli, i hvala im na tome. hrvati su bili u prilici da od toga naprave puno, a mi vrlo malo. bosnjaci su konkreno valjali kao dokaz da amerika nije anti-muslimanska. i osobno sam ucestvovao u snimanju nekih dokumentaraca za prikazivanje iracanima i afganima, u kojima su mnogi bosnjaci svjedocili o dobroti i pomoci amerikanaca, i opet bih. tanka je srpska pomoc amerikancima u oba svjetska rata bila.


Citat:
A ako ćemo pošteno, Amerikanci su mogli da nas skrše devedesetih. A ipak nisu. Ma koliko bili vama prijatelji u BiH, ipak su BiH napravili tako, da je ona praktično naša. A ni Kosovo nisu prelomili preko kolena, pa dali Albancima nezavisnost. Nego su ipak dali vremena nama da se konsolidujemo, i da možemo da sprečavamo tu nezavisnost Kosova.


amerikanci su u osnovi dobri momci koji vjeruju u moc druge sanse i iskupljenja. naravno, tu je duboka krscanska tradicija, pa je bilo i naivno ocekivati da ce podrzati bosnjake i albance bezrezervno, a sjebati srbe. sem toga bilo je i nekih dogovora hrvatska za bih i tako. amerikanci su na rijecima najvise pomagali bosnjake, ali to nije naslo veceg odraza u washingtonskom i daytonskom sporazumu, gdje je bilo sir za pare, i odnos snaga. albancima su daleko najvise pomogli, ali albanci su i najvise platili. kod njih nije bilo vreca za mog bakira, nego je i staro i mlado davalo.

Citat:
Drugo, postoji nešto u američkoj spoljnopolitičkoj filozofiji. Nacije koje im se suprotstave, mogu da izgube, ali Amerikanci ih nikada do kraja ne ponize, nego ostave prostor za popravljanje odnosa. Japancima su npr. ostavili cara. Pomogli su obnovu Nemačke, dok recimo FRA i GBR, želele su samo krajnje poniženje Nemaca. Hrvati i vi, svojim zaklinjanjem na pripadnost, nećete daleko dogurati, kao što i niste. Sa takvim držanjem niste subjekt, nego instument u rukama sile čiji ste poslušnik. A instrument je dobar dok služi, a kad nema namenu, onda se baca u smeće. U ratu su vas pokrenuli i zaustavili samo malo se nakašljavši.


second chance and redemption. hrvati su daleko dogurali, a bosnjaci su ionako malo siroce. amerikanci znaju koliko je vazno imati bilo ciju podrsku i to sto ne odbacuju nikoga, i cini ih velikom silom.

Citat:
Da vaša filozofija "pa mi smo vaši, oni su tamo protiv vas" nema smisla vidi se čak i na aktuelnim odnosima Vatikana i Hrvata. Papa kaže da ako oko Stepinca nema jedinstvenog stava o tome šta je istina, onda ne treba da se kanonizuje. A Hrvati su verovali da im je Vatikan dadilja, a ustvari je gospodar koi procenjuje koliko si mu potreban ili nisi potreban. Današnji Vatikan koji želi da se obračuna sa svojom prošlošću iz drugog svetskog rata, drži da je hrvatski kler balast oko vrata, i pre ili kasnije krenuće u njegovo pročišćavanje.


vatikan je vatikan i kako vrana vrani ociju ne vadi, ne treba se zanositi da ce katolike otkaciti u korist nekih drugih.

Citat:
I na kraju, da bi u savezništvu imao kredibilitet, moraš da budeš lojalan savezniku i kad ovaj gubi. U tom smislu Srbi imaju najveći saveznički kapacitet, ako se setimo svetskih ratova. Odbiti separatni mir sa AU, u situaciji kada ste desetkovani i kad vam preti još veća pogibija, ili ustati masovno na Hitlera u maju 1941. ne može baš svako...


srbija je uvijek slijedila svoj nacionalni interes, a on se nekada slucajno poklapao sa interesima velikih sila, pa odatle ovih par primjera koje si naveo. kakvi srbi i saveznicki kapacitet. ubili bi se da moraju da urade nesto za saveznika, a da se debelo od tog ne okoriste. seljacka posla.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 10:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
aleksije radicevic je napisao/la:
Hoću da kažem, da je pogrešno Srbe kao narod svrstavati na jednu stranu, dok mi ipak ne želimo da pripadamo nekome, nego da imamo odnose sa svima. I nisu svi Srbi pro-rusi, nego nas ima koji smo pro-zapadni, i koji smo za bliske odnose sa Amerikancima.
A američko-srpski odnosi imaju kapacitet da budu bolji nego bošnačko ili hrvatsko američki.
Vi, i Bošnjaci i Hrvati, mislite da je deklarisanje pripadnosti nekoj sili, nekom bloku, dovoljno da reši sve vaše probleme. Samo treba izabrati, tj . umeti prepoznati stranu koja dobija... Nije to baš tako.


Upravo radiš istu grešku koju spominješ Stingeru. :zubati

Nisu Hrvati kolektivna svijest niti su stvari crno-bijele. Možda nisi primijetio, ali Kolinda se pazi i sa Putinom koliko sa zapadnim liderima.

Čak neki Bošnjaci po portalima spominju da će Amerika ugroziti Hrvatsku jer se stavlja na rusku stranu. Naravno, ni to nije točno. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 10:34 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
Carmello Šešelj je napisao/la:
Rusi Amerikancima pariraju samo vojno (ako ne računamo mornaricu) i ni u čemu više, u svemu ostalom su treća liga za njih.


Srednjoročno kako utjecaj i bogatstvo Kine bude raslo, brak između Amerikanaca i Rusa će postat neizbježan. Spoj američkog kapitala i ruskih resursa je neminovnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Inzko: Danas neću koristiti bonske ovlasti, a za sutra ćemo vidjeti
PostPostano: 17 svi 2019, 10:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Ronaldinho je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Rusi Amerikancima pariraju samo vojno (ako ne računamo mornaricu) i ni u čemu više, u svemu ostalom su treća liga za njih.


Srednjoročno kako utjecaj i bogatstvo Kine bude raslo, brak između Amerikanaca i Rusa će postat neizbježan. Spoj američkog kapitala i ruskih resursa je neminovnost.


Rijetko to spominjem jer me uvijek ismijavaju :zubati , ali osobno mislim da je savez USA i Rusije neizbježan.

Da karikiram do besvijesti, oni su nešto kao Hrvatska i Srbija na globalnoj razini. Povijest obilježena sukobima, ali i neizbježni dobri odnosi u budućnosti makar ni jedni ni drugi to ne vide u ovom trenutku.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: potocnj i 199 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO