HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 75  Sljedeća

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 34%  34%  [ 64 ]
2. Ne 46%  46%  [ 85 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 186
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 13 svi 2019, 21:13 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Svi nesto vicu kontra pape Franje, a na kraju ce bit:
- Priznao Medjugorje
- Beatificirao Stepinca

Meni dosta.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 svi 2019, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5132
PCM je napisao/la:
Svi nesto vicu kontra pape Franje, a na kraju ce bit:
- Priznao Medjugorje
- Beatificirao Stepinca

Meni dosta.

onaj papa koji prizna medjugorije je idiot

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 svi 2019, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
ledolomac je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Koliki bi udarac bio za crkvu da se to prizna, a onda se to pokaze kao lakrdija, a sto je prilicno izvjesno obzirom na najavljene direktne dokaze koji se trebaju pokazati uskoro.

Da, zamisli bruke u tom slučaju. Upravo zato je i dobro da postoji neka protuteža u liku biskupa. Za svaki slučaj.

daramo je napisao/la:

Ako Crkva prizna priznat će se prvi tjedan, dakle dječja ukazanja za koja vjeruju da su autentična.
Za sve dalje od toga ostaje status quo.

Ali ako priznaš ta prva ukazanja, onda nema nikakve logike da ne priznaš i ostala. Isti akteri, ista pojava, nema diskontinuiteta (samo nedosljednosti)... :neznam

daramo je napisao/la:
Vidioci nisu vjerske osobe, nisu dio klera KC za razliku od biskupa koji ipak treba više paziti šta priča, pogotovo ako mu je bitna biskupija i vjernici.
Vidioce pokreće osobni biznis ali i turistička sredina da budu aktivniji u promociji za razliku od biskupa koji be trebao gledati svoja posla i brinuti se za župe koja su njegova briga, Međugorje to nije.


Ovo je jedan od ključnih argumenata da su ukazanja neautentična. I u Lourdesu i u Fatimi vidioci su se povukli iz javnosti i život nastavili strogim redovničkim životom. Biznis i turizam su neizbježni na takvim mjestima, ali ni u jednom autentičnom ukazanju vidioci nisu bili dio svega toga.

daramo je napisao/la:
Cilj opravda sredstvo, ako je Međugorje trenutno najveće svetište u Europi koja gubi svoje katoličke korjene nisu ni oni ludi da brane nešto što i njih održava i potiče evangelizaciju vjerski dekadentne Europe.

A kakav će biti udarac toj evangelizaciji ako se utvrdi da je sve prevara, a Crkva istrčala pred rudo i proglasila Međugorje vjerodostojnim svetištem?

daramo je napisao/la:

Zar to ne tvrdi niti sam papa Franjo?
Zar to ne tvrdi niti dobar dio svećenstva u Europi pa i samoj BiH?
Zar to nije stav biskupa u BiH, Komarica klanja u džamiji, Puljić javno tvrdi da kršćani i muslimani slave istog Boga itd.
Dakle i Vicka je to čula od svećenstva.


Nažalost tvrdi, ali to više govori o krizi današnjeg katoličanstva nego o pravom nauku Crkve. Ako su sve vjere iste, onda je kršćanstvo besmislena vjera. Zašto bi itko bio katolik, ako mu je lakše biti budist ili musliman? Čemu evangelizacija, ako će se svi ionako spasiti u svojoj vjeri ili nevjeri? :kava

daramo je napisao/la:
Te neke tajne i predviđanja imaju i Fatima i Lourdes, koliko su se ostvarila to se sve može tumačiti kao i ostvarenje Nostredamusovih predviđanja.

Neusporedivo.

Međugorci tvrde/su tvrdili da se njihove tajne odnose na buduće događaje i da će ih oni objaviti svijetu neposredno prije nego što se ti događaji ostvare. Iz nečeg takvog se ne možeš izvući nostradamusovskim vratolomijama.

Na tim tajnama će se sa sigurnošću znati je li Međugorje najveće svetište u katoličkoj i svjetskoj povijesti ili seoska lakrdija koja je otišla predaleko da bi se duh vratio u bocu. Svatko može sam za sebe procijeniti koja je od tih mogućnosti vjerojatnija. Ja osobno nemam ništa protiv toga da ljudi dolaze u Međugorje, primaju sakramente, nalaze duhovni mir itd., ali Crkva kao institucija bi trebala biti PUNO opreznija po pitanju priznavanja tih ukazanja nego što je sada. Mnogo toga je na kocki.

Ako su sve vjere iste, onda bi se dalo itekako sklepati jednu dobru religiju koja bi mi potpuno odgovarala.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 svi 2019, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Robbie MO je napisao/la:
Vicka

Citat:
Što možete reći o tajnama?

- Jedino mogu reći da je sedma tajna dopola ublažena našim molitvama. Zato Gospa poziva na molitvu kako bi se i ove ostale tajne mogle ublažiti


Nadam se da će ljudi jace moliti pa da tajne budu sto općenitije. :zubati

Pa nece biti sto opcenitije nego se nece ni objaviti jer ce sve molitvom biti ublazene ili otklonjene.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Danas u Večernjem:

Citat:
Zašto Vatikan nije ispitao tajanstveni svitak s deset tajni?

...

No Mirjana u svojoj knjizi spominje još nešto, što bi možda moglo ubrzati rješenje dvojbi o istinitosti Međugorja. Pišući o najintrigantnijem dijelu međugorskih ukazanja, o deset tajni, ona podsjeća kako joj je Gospa na Božić 1982., za vrijeme posljednjega redovitog ukazanja, predala “pergament” na kojemu je ispisano svih deset tajni – njihov sadržaj te vrijeme njihova ostvarenja. Taj predmet s Neba opisuje kao “svitak bež boje”, izrađen od materijala nalik na pergament – ni pravi papir, a ni prava tkanina. “Pažljivo sam to odmotala i pronašla svih deset tajni napisanih jednostavnim i elegantnim pisanim rukopisom. Na pergamentu nije bilo ukrasa ili ilustracija; svaka tajna je opisana jednostavnim i jasnim riječima, slično onima kojima ih je izvorno Gospa objasnila meni. Tajne nisu numerirane, ali su napisane po redu, jedna za drugom, s prvom tajnom na vrhu, a desetom na dnu, te uključuju i datume budućih događaja, piše Mirjana i otkriva još jedan važan detalj: “Iako sam oduvijek željela da fra Petar Ljubičić objavi tajne, to ne mora nužno biti tako. Primjerice, što ako ih papa zatraži? On je također svećenik, a ja nikada ne bih mogla reći ne Svetom Ocu.”

Očito je dakle da vatikansko povjerenstvo koje je istraživalo Međugorje nije od Mirjane tražilo niti da otkrije tajne niti da pokaže tajanstveni svitak. Zašto? Svitak, koji bi Mirjana predala na papin zahtjev, stručnjaci su odavno mogli istražiti, ispitati materijal, njegovo podrijetlo. Ako doista nije zemaljskog podrijetla, što tvrdi Mirjana, riječ je o bitnom elementu međugorskog fenomena. Dodamo li tomu i bilježnice u kojima je zapisan Gospin životopis, a koje čuva vidjelica Vicka Ivanković (udana Mijatović) čekajući trenutak objave, nameće se zaključak da papino povjerenstvo svoj posao ipak nije obavilo temeljito.



https://www.vecernji.hr/vijesti/zasto-v ... ni-1327711


Koji cirkus. :zubati

Dakle, Mirjana u svojoj knjizi javno tvrdi da je dobila pergament nadnaravnog podrijetla na kojem su zapisana proročanstva budućih događaja po datumima, ali je vatikanska komisija bila toliko aljkava da im je taj detaljčić promakao i nisu ga uzeli u razmatranje. Ovakvo nešto samo novinar Večerneg može napisati.

Prije će biti da su tražili da im ga dostavi, a ona rekla kako još nije vrijeme ili neku sličnu izliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
Q: “Where is the parchment now?


M: “In my room. When I got all the ten secrets, I was always afraid that I might forget something. I was not sure about myself to remember all those dates. It gave me trouble all the time. So one day, while I was having the vision, Mary simply gave me that, we call it foil, that parchment. It is neither a paper or a tissue or fabric – just like an old pigment parchment. So all ten secrets are nicely written on it and so I keep that paper in the drawer with the rest of my papers. I showed it to a cousin of mine and she just saw a letter. She did not see any secrets, she just saw it as a letter. And I showed it to, I think it was my aunt. I showed it to her and she just saw certain poems. Nobody sees the same. Only me, only I can see the secrets, so there is no danger – I don’t have to hide it, to conceal it. I can keep it on the table because nobody is able to read it, the secrets.


Citat:
M: They were all confused. One saw it was a song, one saw it was a letter. They were surprised. So I thought something was wrong about that, so that I should not show it to anybody else. It caused laughter, surprise. I just folded the paper and put it away in my drawer.”1


Bolje bi joj bilo da nije primila taj pergament.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
Mirjana, during the war, was in Sarajevo. When she returned, she forgot the parchment and left it in Sarajevo.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
Robbie MO je napisao/la:
Ne zaboravi da je Medjugorje kronoloski nastalo NAKON pocetka sukoba franjevaca i biskupa, desetak godina poslije:
https://hr.metapedia.org/wiki/Hercegova ... lu%C4%8Daj


Ali Međugorje nije u tih šest župa (Blagaj-Buna, Čapljina, Grgljevići, Jablanica, Nevesinje i Ploče-Tepčići)
koje je trebalo predati petrovcima.

"Kronologija desetak godina poslje"?

Citat:
Sveta Stolica je 1975. godine od Hercegovačke franjevačke provincije tražila predaju župe biskupu u roku od godinu dana. Uprava provincije je smijenjena 1976. godine (od tad do 2001. je provincijom upravljao poglavar franjevačkog reda, a onda je obnovljena).


Da si rekao šest, već nebi bila? :zubati

Sukob tinja daleko duže i nema tu kronologije.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
Robbie MO je napisao/la:
E sad preostaje pitanje kako malu djecicu nagovoriti da tako samouvjereno i bez straha govore svoju pricu, i da niti jedno od njih sestero nije odstupilo milimetar od price, i priznalo da su izmislili ili nagovoreni. Mada, lokalni zupnik ponekad moze imati vrlo jak autoritet, djeca bespogovorno nekad slusaju starije, no takva manipulacija bi opet tesko uspjela, obicno netko progovori nakon nekog vremena, iako je tesko ako si pod pritiskom ocekivanja a i materijalna korist nije za bacit, a vremenom se svaki performans moze uvjezbati. Izgledaju kao da zaista vjeruju u to, zato su i privukli tolike vjernike iz svijeta.


Od šestoro bi nakon skoro četri destljeća bar jedno pokleknulo da ne vjeruju u ono što tvrde.
Jednostavno nebi mogli izdržati taj pritisak, posebice ne dok su još bili djeca, te ako se sjetimo
da su dodatno bili izloženi komunističkom aparatu koji ih je htio slomiti.

Sjetim se samo Dubravke Kenić i njene crne propagande via TV SA.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
.duplo

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Robbie MO je napisao/la:
...

Bolje bi joj bilo da nije primila taj pergament.


Zvuči kao tipična dječja izmišljotina. Neozbiljno i bizarno.

Da sam u crkvenoj komisiji, meni bi sama ta priča bila dovoljna da odbacim ukazanja kao neautentična. Ono, primio si nadnaravni mistični pergament od Majke Božje, a ti ga tutneš negdje u ladicu i zaboraviš na njega. :smajl007

Robbie MO je napisao/la:
Citat:
Mirjana, during the war, was in Sarajevo. When she returned, she forgot the parchment and left it in Sarajevo.


Ovo me podjeća na onu američku "pas mi je pojeo zadaću"... :sleep
Dakle, pergamenta nema, a Večernjakov stručni novinar piše gluposti dok istovremeno docira vatikanskoj komisiji da nije bila temeljita.


novem je napisao/la:
Od šestoro bi nakon skoro četri destljeća bar jedno pokleknulo da ne vjeruju u ono što tvrde.
Jednostavno nebi mogli izdržati taj pritisak, posebice ne dok su još bili djeca, te ako se sjetimo
da su dodatno bili izloženi komunističkom aparatu koji ih je htio slomiti.


Ako gledamo iz skeptične perspektive, to se vrlo jednostavno da objasniti.

Već nakon par dana tih događanja su se stvari zakotrljale i postale preozbiljne, tako da je veći psihološki pritisak bio da nastave pričati o ukazanjima nego da se suoče s kaznom roditelja i fratara i odbacivanjem i ismijavanjem od strane sumještana i šire. Izdržali su taj početni komunistički pritisak uz potporu lokalne zajednice i fratara (koji su iskreno željeli da ukazanja budu stvarna), a već nakon kratkog vremena je postalo nemoguće povući se iz cijele priče, a sačuvati obraz (i svoj, i sela, i naroda). Pogotovo je to nemoguće danas, nakon skoro 40 godina kad je Međugorje globalni fenomen.

Pritom uzmi u obzir da se intenzitet ukazanja kod pojedinih vidjelaca nakon nekog vremena smanjio na jednom mjesečno ili čak jednom godišnje, dok su drugi ostali na svakodnevnim ukazanjima. Jako zanimljiv detalj.

Taj argument da šestero ljudi ne može lagati tako dugo vremena mi nikada nije pio vodu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
ledolomac je napisao/la:

Ako gledamo iz skeptične perspektive, to se vrlo jednostavno da objasniti.

Već nakon par dana tih događanja su se stvari zakotrljale i postale preozbiljne, tako da je veći psihološki pritisak bio da nastave pričati o ukazanjima nego da se suoče s kaznom roditelja i fratara i odbacivanjem i ismijavanjem od strane sumještana i šire. Izdržali su taj početni komunistički pritisak uz potporu lokalne zajednice i fratara (koji su iskreno željeli da ukazanja budu stvarna), a već nakon kratkog vremena je postalo nemoguće povući se iz cijele priče, a sačuvati obraz (i svoj, i sela, i naroda). Pogotovo je to nemoguće danas, nakon skoro 40 godina kad je Međugorje globalni fenomen.

Pritom uzmi u obzir da se intenzitet ukazanja kod pojedinih vidjelaca nakon nekog vremena smanjio na jednom mjesečno ili čak jednom godišnje, dok su drugi ostali na svakodnevnim ukazanjima. Jako zanimljiv detalj.

Taj argument da šestero ljudi ne može lagati tako dugo vremena mi nikada nije pio vodu.


Znam tu priču od samog početka. Tu se radi skoro kod svih o djeci, doduše neki malo stariji.
Čisto sam skeptičan da bi uopće izdržali i mjesec dana a kamoli decenije. Liječnici, psiholozi,
milicija, politika, komisije, javnost, mediji... I sve njih zavarati i sviju šestoro? Ma kakvi.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 19:56 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Ja samo ističem da je osim vanjskog pritiska od strane politike, medija, pa kasnije i crkvenih komisija, mogao postojati i unutarnji pritisak (u psihi samih vidjelaca) u smjeru ustrajanja u priči, a taj pritisak bi s vremenom bio sve jači. U smislu da si uzrokovao tektonske promjene i u svojem životu i u životima drugih ljudi i da se više ne možeš povući iz toga. :neznam

U svakom slučaju, ne možemo sa sigurnošću znati što se događa u njihovoj glavi, ali ove okolne stvari možemo objektivno analizirati i kada se to učini, dobiješ pregršt argumenata koji ne idu u prilog autentičnosti ukazanja, a zagovornici Međugorja to hladno ignoriraju. Evo ti ova priča s pergamentom najočitiji primjer.

Jedna takva glupost je dovoljna da se ukazanje proglasi neautentičnim, a u slučaju Međugorja imaš pregršt takvih stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novem je napisao/la:
ledolomac je napisao/la:

Ako gledamo iz skeptične perspektive, to se vrlo jednostavno da objasniti.

Već nakon par dana tih događanja su se stvari zakotrljale i postale preozbiljne, tako da je veći psihološki pritisak bio da nastave pričati o ukazanjima nego da se suoče s kaznom roditelja i fratara i odbacivanjem i ismijavanjem od strane sumještana i šire. Izdržali su taj početni komunistički pritisak uz potporu lokalne zajednice i fratara (koji su iskreno željeli da ukazanja budu stvarna), a već nakon kratkog vremena je postalo nemoguće povući se iz cijele priče, a sačuvati obraz (i svoj, i sela, i naroda). Pogotovo je to nemoguće danas, nakon skoro 40 godina kad je Međugorje globalni fenomen.

Pritom uzmi u obzir da se intenzitet ukazanja kod pojedinih vidjelaca nakon nekog vremena smanjio na jednom mjesečno ili čak jednom godišnje, dok su drugi ostali na svakodnevnim ukazanjima. Jako zanimljiv detalj.

Taj argument da šestero ljudi ne može lagati tako dugo vremena mi nikada nije pio vodu.


Znam tu priču od samog početka. Tu se radi skoro kod svih o djeci, doduše neki malo stariji.
Čisto sam skeptičan da bi uopće izdržali i mjesec dana a kamoli decenije. Liječnici, psiholozi,
milicija, politika, komisije, javnost, mediji... I sve njih zavarati i sviju šestoro? Ma kakvi.


Nema ta njegova teorija logike. Neki od njih su se povukli vremenom i nikakve posljedice zbog toga nisu imali. Tako su mogli svi se povući i pustiti priču da ode u zaborav tiho i sama od sebe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
BBC je napisao/la:
Nema ta njegova teorija logike. Neki od njih su se povukli vremenom i nikakve posljedice zbog toga nisu imali.


Povukli se u smislu aktivnosti, ali nisu se odrekli ukazanja. Da su rekli/priznali da je bila laž, definitivno bi imali posljedica. :zubati

BBC je napisao/la:
Tako su mogli svi se povući i pustiti priču da ode u zaborav tiho i sama od sebe.


To da se svi povuku bez ikakvih posljedica se moglo uraditi u prvim danima tih događanja, ali već poslije par tjedana je bilo kasno i nije više bilo povratka nazad. A činjenica da su se neki povukli, a neki ostali više entuzijastični od drugih, definitivno ne govori u prilog autentičnosti ukazanja.

Plus što su uveli ove tajne i proročanstva iz kojih se zagovornici Međugorja ne mogu izvući nikako, a sve mi se čini da pokušavaju na sve načine. Najviše ignoriranjem i nadanjem da će ljudi zaboraviti da je o tome bilo riječi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
ledolomac je napisao/la:
Ja samo ističem da je osim vanjskog pritiska od strane politike, medija, pa kasnije i crkvenih komisija, mogao postojati i unutarnji pritisak (u psihi samih vidjelaca) u smjeru ustrajanja u priči, a taj pritisak bi s vremenom bio sve jači. U smislu da si uzrokovao tektonske promjene i u svojem životu i u životima drugih ljudi i da se više ne možeš povući iz toga. :neznam


Ja sam imao susjeda, bio je milicajac, njegov pendrek bi ti već pogledom slomio "unutarnji pritisak". I kad čuješ ljude koje je mlatarao, od same priče se slediš. O čemu mi pričamo.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 lip 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
ledolomac je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Nema ta njegova teorija logike. Neki od njih su se povukli vremenom i nikakve posljedice zbog toga nisu imali.


Povukli se u smislu aktivnosti, ali nisu se odrekli ukazanja. Da su rekli/priznali da je bila laž, definitivno bi imali posljedica. :zubati

BBC je napisao/la:
Tako su mogli svi se povući i pustiti priču da ode u zaborav tiho i sama od sebe.


To da se svi povuku bez ikakvih posljedica se moglo uraditi u prvim danima tih događanja, ali već poslije par tjedana je bilo kasno i nije više bilo povratka nazad. A činjenica da su se neki povukli, a neki ostali više entuzijastični od drugih, definitivno ne govori u prilog autentičnosti ukazanja.

Plus što su uveli ove tajne i proročanstva iz kojih se zagovornici Međugorja ne mogu izvući nikako, a sve mi se čini da pokušavaju na sve načine. Najviše ignoriranjem i nadanjem da će ljudi zaboraviti da je o tome bilo riječi.


Lupaš nepovezane gluposti. Sam svoje teorije pobijaš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
Komunjare su sve držali pod kontrolom. Još su 1989., kad je u istočnoj Europi pao komunizam, progonili i ubijali disidente u dijaspori, a da 1981. nisu bili u stanju šestero djece da raskrinkaju. Upravo bi oni, da su imali neki uspjeh - priznanje bar od jednog, stvar u svakom pogledu okončali. Stvar su itekako uzeli ozbiljno, jer su ga tretirali kao tobožnje buđenje hrvatskog nacionalizma. Režim je bila zapravo prva "komisija" koju su ta djeca prošli. A ta nije koristila argumente nego silu i pritisak.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
ledolomac je napisao/la:
Zvuči kao tipična dječja izmišljotina. Neozbiljno i bizarno.

Da sam u crkvenoj komisiji, meni bi sama ta priča bila dovoljna da odbacim ukazanja kao neautentična. Ono, primio si nadnaravni mistični pergament od Majke Božje, a ti ga tutneš negdje u ladicu i zaboraviš na njega. :smajl007
vodu.

Naši ljudi su veliki tradicionalisti, a veoma slabo teološki obrazovani, u najgorem slučaju pročitaju Bibliju, reda radi, i to uglavnom NZ. Širom otvorena vrata tradiciji, koja u 99% slučajeva nema uporište u Bibliji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Ovo sa pergamentom nije čak ni teološko pitanje nego pitanje zdrave pameti. Kako je moguće ozbiljno shvaćati nekoga tko je navodno primio nadnaravni objekt u fizičkom obliku i zaboravio ga negdje u ladici u Sarajevu... Kako je moguće preći preko takve "sitnice" u međugorskoj priči? :kava


novem je napisao/la:
Komunjare su sve držali pod kontrolom. Još su 1989., kad je u istočnoj Europi pao komunizam, progonili i ubijali disidente u dijaspori, a da 1981. nisu bili u stanju šestero djece da raskrinkaju. Upravo bi oni, da su imali neki uspjeh - priznanje bar od jednog, stvar u svakom pogledu okončali. Stvar su itekako uzeli ozbiljno, jer su ga tretirali kao tobožnje buđenje hrvatskog nacionalizma. Režim je bila zapravo prva "komisija" koju su ta djeca prošli. A ta nije koristila argumente nego silu i pritisak.


Pa to i dalje može ići u prilog onome što ja govorim. "Ako priznamo da je laž, komunjare su pobijedile, a ako ustrajemo u priči, bit ćemo heroji među svojima". O tome i govorim kada kažem da su već nakon par dana, kada su se vlasti uključile, stvari postale preozbiljne i gdje povlačenje više nije bilo moguće.

Ja ne tvrdim da je ova teorija 100% točna, ali se mora uzeti kao mogućnost ako želimo stvari promatrati objektivno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
ledolomac je napisao/la:
novem je napisao/la:
Komunjare su sve držali pod kontrolom. Još su 1989., kad je u istočnoj Europi pao komunizam, progonili i ubijali disidente u dijaspori, a da 1981. nisu bili u stanju šestero djece da raskrinkaju. Upravo bi oni, da su imali neki uspjeh - priznanje bar od jednog, stvar u svakom pogledu okončali. Stvar su itekako uzeli ozbiljno, jer su ga tretirali kao tobožnje buđenje hrvatskog nacionalizma. Režim je bila zapravo prva "komisija" koju su ta djeca prošli. A ta nije koristila argumente nego silu i pritisak.


Pa to i dalje može ići u prilog onome što ja govorim. "Ako priznamo da je laž, komunjare su pobijedile, a ako ustrajemo u priči, bit ćemo heroji među svojima". O tome i govorim kada kažem da su već nakon par dana, kada su se vlasti uključile, stvari postale preozbiljne i gdje povlačenje više nije bilo moguće.

Ja ne tvrdim da je ova teorija 100% točna, ali se mora uzeti kao mogućnost ako želimo stvari promatrati objektivno.


Tvoja teorija je glupost jer ne poznaješ režim. Izvlačiš iz svega što ti odgovara, zanemaruješ sve ostalo.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
ledolomac je napisao/la:
Ovo sa pergamentom nije čak ni teološko pitanje nego pitanje zdrave pameti.

Ne bih ulazio u nadnaravnu stvar svega toga, djeca su sigurno imala to iskustvo, bitan je "izvor" svega toga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
novem je napisao/la:
Tvoja teorija je glupost jer ne poznaješ režim. Izvlačiš iz svega što ti odgovara, zanemaruješ sve ostalo.


Kao što rekoh, ja ne tvrdim da je ta teorija 100% točna, ali je sasvim sigurno moguća i mogla bi objasniti to "čudo neviđeno" da skupina tinejdžera iz katoličkog desničarskog kraja nije pokleknula pred ispitivanjem nekakvih lokalnih komunjarskih glavešina.

A što se tiče izvlačenja onoga što ti odgovara, a zanemarivanja svega ostalog, pa upravo zagovornici Međugorja to neprestano rade i čitavu priču temelje na toj metodi. Ističu pozitivne plodove kao dokaz autentičnosti ukazanja, a potpuno zanemaraju sve one nebuloze, bizarnosti, muljanja i nedosljednosti jer ne znaju kako ih objasniti.

Mar-kan je napisao/la:
Ne bih ulazio u nadnaravnu stvar svega toga, djeca su sigurno imala to iskustvo, bitan je "izvor" svega toga...


Da, to je još jedna bitna stvar ako stvari gledamo s vjerske strane. Čak i da se dokaže da su ukazanja stvarna i nadnaravna, to i dalje nije garancija da je riječ o Gospi.

Prema crkvenim kriterijima, ne može Gospa u autentičnom ukazanju proturječiti katoličkom nauku, a u Međugorju je pogotovo prvih godina bilo dosta problematičnih i nedostojnih izjava od strane Gospe. Kasnije su, kako su vidioci postali stariji i zreliji, te poruke postale ujednačene i nisu više išle u neke krajnosti. Još jedan pokazatelj (ne)autentičnosti. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
ledolomac je napisao/la:
novem je napisao/la:
Tvoja teorija je glupost jer ne poznaješ režim. Izvlačiš iz svega što ti odgovara, zanemaruješ sve ostalo.


Kao što rekoh, ja ne tvrdim da je ta teorija 100% točna, ali je sasvim sigurno moguća i mogla bi objasniti to "čudo neviđeno" da skupina tinejdžera iz katoličkog desničarskog kraja nije pokleknula pred ispitivanjem nekakvih lokalnih komunjarskih glavešina.



Kao što rekoh valjaš gluposti. Ni svećenik Zovko nije poklekao niti šta priznao, pa je opet odležao 1,5 godinu, što ukazuje
da je režim tražio bilo kakvog krivca i osudio ga, da ne ispadnu šprdnja. Nitko ništa nije priznao, nikome nije dokazana
laž a čovjek završio u zatvoru. Uklapa li se i to u tvoju teoriju?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 lip 2019, 14:40 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
novem je napisao/la:
Kao što rekoh valjaš gluposti. Ni svećenik Zovko nije poklekao niti šta priznao, pa je opet odležao 1,5 godinu, što ukazuje
da je režim tražio bilo kakvog krivca i osudio ga, da ne ispadnu šprdnja. Nitko ništa nije priznao, nikome nije dokazana
laž a čovjek završio u zatvoru. Uklapa li se i to u tvoju teoriju?


Uklapa. Poanta je u tome da je režim bio omražen i da bi priznanje da je sve bila laž u trenutku kada se tisuće ljudi počinje okupljati u Međugorju bilo pobjeda režima. Prilično jak motiv da se ustraje u dječjoj priči radi višeg cilja, sada ne samo vjerskog nego i nacionalnog, anti-komunističkog... Ali uopće se više ne želim zamarati ovime, iznio sam to kao mogućnost.

Puno me više zanima odgovor na pitanje kako zagovornici Međugorja gledaju na ove stvari poput mističnog pergamenta koji je zagubljen u ladici ili kako će se ponašati ako od ostvarenja onih 10 apokaliptičnih tajni ne bude ništa. Hoće li u tom slučaju priznati da je bila riječ o muljaži ili će smišljati izlike i praviti se da te tajne nisu ni postojale...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 75  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO