HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Naša Kvačica je napisao/la:
deder je napisao/la:
Da, "mala" ali bitna razlika. Toliko mala da su Hitlerovi nacionalsocijalisti prije svega sovjetske internacionaliste smatrali glavnim neprijateljima


Naravno da jesu. Mržnja je defaultno ljevičarsko ponašanje.

Ljevičar te mrzi ako se 2% ne slažeš s njime. Nije Staljin smatrao za neprijatelja samo Hitlera, nego je na dnevnoj bazi uklanjao i vlastite sovjetske komuniste za koje je smatrao da nisu sasvim u skladu sa njegovim zamislima. To nije izuzetak, ista stvar je bila u Kini ili Sjevernoj Koreji.

Ista stvar je bila i kod nas. Daleko od istine je da su jugoslovenski komunisti bili samo protiv nacista ili kapitalista. Goli Otok je i osnovan za smještaj nepodobnih domaćih komunista nakon tzv. čistki.



Kako sebi onda objasnjavas cinjenicu da te ja ne mrzim ni 5% a ljevicar sam? A ocigledno je da se ne slazemo (mislim cak i sustinski a ne samo na ovoj temi, primjera radi ti si stavio covjeka koji je osudjen za ratne zlocine na avatar, ja to ne bih nikad, makar mi bio babo). Ali si smiren tip, normalno komuniciras, ne vrijedjas, zasto bih te mrzio?

Ostavi se stereotipa.

U vezi ostalog sto si napisao sam se dovoljno izjasnio na ovoj temi. Mogao bih se samo ponavljati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
guzomir je napisao/la:
Najbolji naziv za "desničare" koji se boje takvih ad-hominem etiketa da su nacisti, fašisti ili što već ne je Cuckservatives. Nema gorih od beskičmenjaka koji se iz petnih žila napinju objasniti nekom antifa simpatizeru s IQ-om sobne temperature da ga želja da mu se kvart ne pretvori u pakistanski geto ne čini nacistom nego čovjekom sa zdravim razumom. Koga briga ak te netko zove fašistom, ta se riječ toliko prostituira da danas više ništa ne znači i nema potrebe prelaska u defenzivni mod i objašnjavanja kako su - "aah ti ljevičari ustvari pravi nacisti!"

Dihotomija ljevica - desnica je danas odavno neprimjenjiva, a ono što će nama doći sa zapada uskoro (a već nadire) je kulturni rat između civilizacijskih i anticivilizacijskih vrijednosti.

Civilizacijske vrijednosti = patrijarhat, rodne uloge, obitelj kao temelj uređenja civilizacije, obrazovanje s uporištem u znanosti, poštovanje tradicije i kulturnog identiteta. Anticivilizacijske vrijednosti = ukidanje bilo kakvih rodnih uloga i identiteta osim onih s uporištem u materijalizmu i seksualnoj orijentaciji, fetišiziranje homoseksualizma, kultura samo-viktimizacije (buu huu, zli bijeli muškarci su krivi za sve), obrazovanje i cijelokupan javni diskurs s uporištem u osjećajima umjesto činjenicama ("postoji 78 spolova, a ja sam ne-binarni rodno fluidni queer helikopter") i ukidanje monogamije, uvođenje "alternativnih" veza te potpuna seksualizacija društva (uzor za djevojčice je Kim Kardashian, nemreš više pogledat ni jedan glazbeni spot a da ti se *** ne digne ko zastava na dan Oluje), itd.


Upravo tako. Ne postoji uopće dilema lijevo - desno kao nekakve dvije ravnopravne opcije.

Postoji samo dilema zdrav razum ili bolest. Ljevičari nisu opcija, nego su psihički bolesnici. Taj šljam više nema smisla smatrati dijelom društva. Oni su strano tijelo, koje poput nekog parazita pije krv i slabi civilizirano društvo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
deder je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Naravno da jesu. Mržnja je defaultno ljevičarsko ponašanje.

Ljevičar te mrzi ako se 2% ne slažeš s njime. Nije Staljin smatrao za neprijatelja samo Hitlera, nego je na dnevnoj bazi uklanjao i vlastite sovjetske komuniste za koje je smatrao da nisu sasvim u skladu sa njegovim zamislima. To nije izuzetak, ista stvar je bila u Kini ili Sjevernoj Koreji.

Ista stvar je bila i kod nas. Daleko od istine je da su jugoslovenski komunisti bili samo protiv nacista ili kapitalista. Goli Otok je i osnovan za smještaj nepodobnih domaćih komunista nakon tzv. čistki.



Kako sebi onda objasnjavas cinjenicu da te ja ne mrzim ni 5% a ljevicar sam? A ocigledno je da se ne slazemo (mislim cak i sustinski a ne samo na ovoj temi, primjera radi ti si stavio covjeka koji je osudjen za ratne zlocine na avatar, ja to ne bih nikad, makar mi bio babo). Ali si smiren tip, normalno komuniciras, ne vrijedjas, zasto bih te mrzio?

Ostavi se stereotipa.

U vezi ostalog sto si napisao sam se dovoljno izjasnio na ovoj temi. Mogao bih se samo ponavljati.


Pretpostavljam da se suzdržavaš još uvijek. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Buraz, nabubo sam danas triest komentara minimum, impuls za impulsom, bez dlake na jeziku. Nema tu suzdrzavanja nikakvog. Stash mi? Lupit ban? Ionako ce cim dodje onaj sujetni derpe. Nego mi se cini da si mladji tip i mozda nije kasno da se kanis odredjenih stereotipa. Meni se uniformisana misao najvise gadi. I kod ljudi koji su nalijevo. Cista robotika..zombiizam. Dakle organski ne podnosim. S druge strane neko ko je u stanju promisliti na razne nacine, u raznim pravcima, je uvijek dobrodosao sagovornik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
deder je napisao/la:
Instruktore, hajmo ovako: nikad u istoriji covjecanstva jedna slavenska zemlja nije postigla ono sto je postigao CCCP, dakle postali su jedini globalni igrac koji je parirao US-imperijalistickoj politici. Zajebavali su ih na svim kontientima. Na Kubi im ispred nosa parkirali raketice.

Nakon pada CCCP-a Ameri postaju globalni igrac number one, sto su oni, uprkos svim hvalospjevima o putinovoj Rusiji, i dan danas. Naravno, ne mogu bas toliko da se razmecu kao prije desetak godina, ali sam vojni budzet pokazuje ko na planeti kosi a ko vodu nosi. Ameri sami ulazi svake godine u vojsku vise negoli citava planeta Zemlja skupa.


Rusija je bila na koljenima nakon WWII. A SAD-u je trebao protivnik da bi mogao vladati svijetom i trosit novac americkih poreznih obveznika za vojnu industriju. SSSR su zvali tigrom od papira. Staljin nije ni imao nuklearno naoruzanje nakon WWII i SAD je mogao radit sto ga je volja. Sve sovjetske nuklearne podmornice bile su pracene od SAD-a u oceanima do pada Berlimskog zida.

SAD-u je bilo vazno da izolira Njemacku i SSSR. Prije WWII Njemacka je SSSR-u davala visoku tehmnlogiju, a SSSR je Njemackoj davao rude. To nije odgovaralo SAD-u jer se tako razvijao mocan euroazijski savez. Pa i danas NATO savez je jos vise pomaknuo granice 'Berlinskog zida' prema Rusiji, a Rusija svako malo dobiva sankcije.

SSSR se raspao jer je bio trul iznutra. Odnosno komunizam je neucinkovit. Kako imat ucinkovit sustav kada teroriziras vlastito stanovnistvo?

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30076
deder je napisao/la:
Buraz, nabubo sam danas triest komentara minimum, impuls za impulsom, bez dlake na jeziku. Nema tu suzdrzavanja nikakvog. Stash mi? Lupit ban? Ionako ce cim dodje onaj sujetni derpe. Nego mi se cini da si mladji tip i mozda nije kasno da se kanis odredjenih stereotipa. Meni se uniformisana misao najvise gadi. I kod ljudi koji su nalijevo. Cista robotika..zombiizam. Dakle organski ne podnosim. S druge strane neko ko je u stanju promisliti na razne nacine, u raznim pravcima, je uvijek dobrodosao sagovornik.


Pa neću ti ja ništa. Ja ne mrzim, nisam ljevičar. Ako ti što mogu pomoć jedino. :zubati

Razumna rasprava je naravno uvijek dobro došla. Npr. kod nas je običaj osuđivati nekoga ako je nekad prije govorio drugačije. Ja mislim da pametan čovjek u svjetlu spoznaje mijenja mišljenje.

Ja sam npr. nekad davno kad sam bio mlađi vjerovao u tu priču da je komunizam u osnovi dobar. Kasnije kad sam više naučio, shvatio sam da je ta ideologija u svojoj srži diktatorska. Pa jedino ako voliš da neki partijski funkcioner misli za tebe, onda ljevičarenje ima smisla.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 16:36 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Rasizam komunizma.

'I kad bi mogli ponovno pogledati spise iz vremena od rujna 1918. s imenima streljanih i utopljenih tijekom prvih godina sovjetske vlasti, i da se svedu na statisticke tablice - bili bismo zaprepasteni koliko revolucija u tim tablicama nije izrazila svoju internacionalnu prirodu - VEC PROTUSLAVENSKU. ONAKO KAKO SU, UOSTALOM, MARX I ENGELS SANJALI", Aleksander Solznjecin

A slicno je bilo i u slavenskoj Jugoslaviji. U biti gdje god su dosli komunisti. Gdje zelis zadat udarac demografiji, izvedes komunisticku revoluciju. Lijeva ideja.

I treba podsjetit da je Putin izrazio postovanje prema Solznjecinu, a ne prema Lenjinu.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 20:24 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2019, 19:35
Postovi: 37
Instruktor je napisao/la:
Rasizam komunizma.

'I kad bi mogli ponovno pogledati spise iz vremena od rujna 1918. s imenima streljanih i utopljenih tijekom prvih godina sovjetske vlasti, i da se svedu na statisticke tablice - bili bismo zaprepasteni koliko revolucija u tim tablicama nije izrazila svoju internacionalnu prirodu - VEC PROTUSLAVENSKU. ONAKO KAKO SU, UOSTALOM, MARX I ENGELS SANJALI", Aleksander Solznjecin

A slicno je bilo i u slavenskoj Jugoslaviji. U biti gdje god su dosli komunisti. Gdje zelis zadat udarac demografiji, izvedes komunisticku revoluciju. Lijeva ideja.

I treba podsjetit da je Putin izrazio postovanje prema Solznjecinu, a ne prema Lenjinu.

Interesantna teza, od još interesantnijeg čovjeka koji je, između ostalog, pozivao na "preventivni nuklearni udar" na vlastiti narod. Taj govor koji drži pred svojim anglosaksonskim domaćinima i spozorima možeš lako naći na youtubu (naravno potrebno je poznavanje engleskog ili ruskog jezika). Još je interesantnije kako uz staljinove hobije, pušenje hercegovačkog duvana i ubijanja desetina milijuna vlastitih građana, populacija i gospodarstvo sssr-a rastu rekornim stopama. Ne zaboravimo da su upravo te generacije, biološki i idustrijski, izdržale napad i izvojevale pobjedu nad hitlerovom EU. A najinteresantije da Staljin, usprkos destaljinizaciji, slovi za najvećeg od najvećih u ruskoj povijesti, i to po izboru samih Rusa. Solženjicin, naprotiv, nije drag ni populaciji kojoj je, navodno, pripadao (ortodox-rojalisti ili ti po naški četalji). Naravno na "Zapadu" je situacija polarno suprotna.
No ako ljude mogu uvjeriti da je guranje spolovila u analni otvor izraz ljubavi između dva muškarca, i da je taj postupak odraz progresivnosti društva, te organiziranim skupinama takvih trebamo davati podršku onda ovo što navodiš i ne čudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 19 svi 2019, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4242
deder je napisao/la:
Buraz, nabubo sam danas triest komentara minimum, impuls za impulsom, bez dlake na jeziku. Nema tu suzdrzavanja nikakvog. Stash mi? Lupit ban? Ionako ce cim dodje onaj sujetni derpe. Nego mi se cini da si mladji tip i mozda nije kasno da se kanis odredjenih stereotipa. Meni se uniformisana misao najvise gadi. I kod ljudi koji su nalijevo. Cista robotika..zombiizam. Dakle organski ne podnosim. S druge strane neko ko je u stanju promisliti na razne nacine, u raznim pravcima, je uvijek dobrodosao sagovornik.


analiza?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 21 svi 2019, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dinaroid je napisao/la:
A najinteresantije da Staljin, usprkos destaljinizaciji, slovi za najvećeg od najvećih u ruskoj povijesti, i to po izboru samih Rusa. Solženjicin, naprotiv, nije drag ni populaciji kojoj je, navodno, pripadao (ortodox-rojalisti ili ti po naški četalji).


U Rusiji je Putin na 100-tu godisnjicu rodjenja Solzenjicina odao istom pocast. 100-ta obljetnica Oktobarske revolucije u Rusiji se nije proslavila. Na danu pobjede u WWII nisam primjetio da je Putin hvalio Staljina.

Jedan dio populacije u Rusiji sigurno voli Staljina, kao i kod nas Tita. A trend je pretpostavljam slican, BRZINA KOJOM SE OTKRIVA STO SU DOTICNI RADILI ODREDJUJE BRZINU PADA NJIHOVE POPULARNOSTI.

Ali cinjenica je da je Staljin na celu SSSR-a spasio SSSR od njemacke okupacije. Samo Tito nije spasio Hrvatsku od jugoslavenske okupacije.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 21 svi 2019, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2019, 19:35
Postovi: 37
Instruktor je napisao/la:
dinaroid je napisao/la:
A najinteresantije da Staljin, usprkos destaljinizaciji, slovi za najvećeg od najvećih u ruskoj povijesti, i to po izboru samih Rusa. Solženjicin, naprotiv, nije drag ni populaciji kojoj je, navodno, pripadao (ortodox-rojalisti ili ti po naški četalji).


U Rusiji je Putin na 100-tu godisnjicu rodjenja Solzenjicina odao istom pocast. 100-ta obljetnica Oktobarske revolucije u Rusiji se nije proslavila. Na danu pobjede u WWII nisam primjetio da je Putin hvalio Staljina.

Jedan dio populacije u Rusiji sigurno voli Staljina, kao i kod nas Tita. A trend je pretpostavljam slican, BRZINA KOJOM SE OTKRIVA STO SU DOTICNI RADILI ODREDJUJE BRZINU PADA NJIHOVE POPULARNOSTI.

Ali cinjenica je da je Staljin na celu SSSR-a spasio SSSR od njemacke okupacije. Samo Tito nije spasio Hrvatsku od jugoslavenske okupacije.

Putin nije ruski narod. On je samo oličenje političkog kompromisa raznih interesnih strana koji Rusiju održava stabilnom. Uloga njega i njegove stranke je balansiranje između raznih unutarnjih frakcija i ne priklanjanje niti jednoj od njih. Pa tako će sazidati "Jelcin centar", a nedugo zatim kritizirati taj period ruske povijesti. Ukratko tuđmanov HDZ u velikom sistemu, a i iz istoga su materijala potekli (služba).
Staljin je nešto sasvim izvan shvaćanja politike "po hrvatski", a i cijela Ruska politika u globalu. Njega poštuje širok spektar društva od komunista do ruskih nacista, ali i crkvenih krugova. Naprotiv, on se crnio i optuživalo za sve i svašta pedeset godina, a danas je u toku njegova rehabilitacija u ruskom društvu. Počevši od komunista koji su, iako razjedinjeni, druga stranka u zemlji i nimalo nalik europskima, npr. zalažu se za tradicionalne i patriotske vrijednost i, ako izuzmemo crkvu, najoštriji su protivnici LGBT i NWO organizacija, pa do nižeg i višeg svećenstva koje ga želi proglasiti svetcem.
Naravno vlast se službeno protivi jer, kako sam već naveo, ima ulogu stabilizatora u društvu, a službena rehabilitacija bi narušila odnose s liberalima i židovskim organizacijama (oligarsi), te narušila vanjskopolitičke odnose.
Što se poredbe s Titom tiče nije dobra. Tito je bio zapadni igrač i njegova uloga u razbijanju "komunizma" kroz pokret nesvrstanih je ogromna. No dotični nije bio tako loš za nas Hrvate kaoko to, obično, crkveni krugovi šire. Obe Jugoslavije su bile privremeno utočište našemu narodu. U prvoj smo se konsolidirali kao nacija, a u drugoj smo se spasili položaja poraženih i dobili kakve-takve, ali jasne granice. Ako misliš da smo poraženi sjeti se sudbine njemaca i talijana u jugoslaviji, odnosno njemaca u današnjoj poljskoj i češkoj. Problem hrvatske nacije je u nezrelom, gotovo sektaškom, pogledu na povijest, a to je dobro poslovno okruženje našim vlastelinima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 22 svi 2019, 09:26 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dinaroid je napisao/la:
Ako misliš da smo poraženi sjeti se sudbine njemaca i talijana u jugoslaviji, odnosno njemaca u današnjoj poljskoj i češkoj.


Njemci i Talijani su bili manjine i tragicno je sto im se dogodilo. Hrvati nisu bili manjina. A ako vec ulazimo u spekulacije. Bez Tita ne bi bilo nepotrebnog NOB-a i Hrvati bi kraj rata docekali u NDH, a Srbi u Nedicevoj Srbiji. Tito je prikljucio Hrvate pobunjenim Srbima i cetnicima, bespotrebno.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 22 svi 2019, 09:39 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dinaroid je napisao/la:
[
Staljin je nešto sasvim izvan shvaćanja politike "po hrvatski", a i cijela Ruska politika u globalu. Njega poštuje širok spektar društva od komunista do ruskih nacista, ali i crkvenih krugova. Naprotiv, on se crnio i optuživalo za sve i svašta pedeset godina, a danas je u toku njegova rehabilitacija u ruskom društvu.


47% ljudi od 18-24 godine nije znalo za Staljinov teror. A popularnost u Rusiji mu je 70%, na uzorku od 1600 ljudi. Koliko je Rusija izgubila stanovnistva od Lenjina do kraja WWII ne govori o nekoj prevelikoj pobjedi i uspjehu. Uspjeh je sto Rusija nije raskomadana. Bi li Rusima bio prihvatljiv povratak staljinizma? Tog ekstremnog ljevicarenja.

http://www.telegraph.co.uk/news/2019/04 ... talin/amp/
http://www.usnews.com/news/best-countri ... ontext=amp

Zanimljivo bi bilo vidjeti ankete iz ruskih masmedija.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 22 svi 2019, 17:36 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2019, 19:35
Postovi: 37
Instruktor je napisao/la:
dinaroid je napisao/la:
Ako misliš da smo poraženi sjeti se sudbine njemaca i talijana u jugoslaviji, odnosno njemaca u današnjoj poljskoj i češkoj.


Njemci i Talijani su bili manjine i tragicno je sto im se dogodilo. Hrvati nisu bili manjina. A ako vec ulazimo u spekulacije. Bez Tita ne bi bilo nepotrebnog NOB-a i Hrvati bi kraj rata docekali u NDH, a Srbi u Nedicevoj Srbiji. Tito je prikljucio Hrvate pobunjenim Srbima i cetnicima, bespotrebno.


A ne, oprosti, ti ulaziš u spekulacije, dok ja navodim fakte koji su se stvarno dogodili. Njemci nisu bili manjina u Šleziji i Pomeraniji i istočnoj Pruskoj koji su se do ww2 nalazile u teritorijalnom sastavu weimarske republike, pa potom i 2. reicha. To je oko 15mil. stanovnika, doslovno, nogirano sa svojih vjekovnih ognjišta. Otiđi danas u npr. Breslau (Wroclav), razgledaj arhitekturu i pitaj Poljaka gdje su oni koji su podigli ta zdanja, dobiti ćeš šaku u nos. O Sudetskim Nijemcima occ. 2.5 mil. neću, jer oni su, po tvojoj teoriji, manjina. Manjina nisu bili ni Talijani Rijeke, Zadra, Istre... pa su, ipak, nogirani. Italija koja je, za razliku od NDH, na vrijeme promijenila stranu tražila je te "svoje" teritorije natrag, ali zahvaljujući političkoj situaciji povratila je samo Trst. Ukratko VAE VICTIS. Kad izgubiš "totalni rat" pobjednik može s tobom što hoće. NDH 1945 nije postojala, svi oni koji su je priznavali su nestali. A i općenito NDH u tim granicama nije mogla opstati, premalo je tu bilo hrvatskog činbenika, previše srpskog otvoreno neprijateljskog i muslimanskog oportunog. Ako (sad teorijski) izostavimo NOB i zanemarimo razloge zašto je nastao ostaje samo Mihailović i njegov Četnički pokret. Njegova politika je jasna; gomilanje ljudstva i tehnike, ne ulaženje u sukob s "silama osovine", te čekanje njihova povlačenja. Tek onda slijedi osveta nad Hrvatima i protjerivanje muslimanskog življa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 22 svi 2019, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
dinaroid je napisao/la:
Tito je bio zapadni igrač i njegova uloga u razbijanju "komunizma" kroz pokret nesvrstanih je ogromna. No dotični nije bio tako loš za nas Hrvate kaoko to, obično, crkveni krugovi šire. Obe Jugoslavije su bile privremeno utočište našemu narodu. U prvoj smo se konsolidirali kao nacija, a u drugoj smo se spasili položaja poraženih i dobili kakve-takve, ali jasne granice. Ako misliš da smo poraženi sjeti se sudbine njemaca i talijana u jugoslaviji, odnosno njemaca u današnjoj poljskoj i češkoj. Problem hrvatske nacije je u nezrelom, gotovo sektaškom, pogledu na povijest, a to je dobro poslovno okruženje našim vlastelinima.


Konačno neko da prizna kako ste se provukli kroz 20. vijek.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 22 svi 2019, 18:11 
Offline

Pridružen/a: 19 svi 2019, 19:35
Postovi: 37
Instruktor je napisao/la:
dinaroid je napisao/la:
[
Staljin je nešto sasvim izvan shvaćanja politike "po hrvatski", a i cijela Ruska politika u globalu. Njega poštuje širok spektar društva od komunista do ruskih nacista, ali i crkvenih krugova. Naprotiv, on se crnio i optuživalo za sve i svašta pedeset godina, a danas je u toku njegova rehabilitacija u ruskom društvu.


47% ljudi od 18-24 godine nije znalo za Staljinov teror. A popularnost u Rusiji mu je 70%, na uzorku od 1600 ljudi. Koliko je Rusija izgubila stanovnistva od Lenjina do kraja WWII ne govori o nekoj prevelikoj pobjedi i uspjehu. Uspjeh je sto Rusija nije raskomadana. Bi li Rusima bio prihvatljiv povratak staljinizma? Tog ekstremnog ljevicarenja.

http://www.telegraph.co.uk/news/2019/04 ... talin/amp/
http://www.usnews.com/news/best-countri ... ontext=amp

Zanimljivo bi bilo vidjeti ankete iz ruskih masmedija.


Kao i zapadnim ne treba vjerovati ruskim mainstream medijima. Čitam i razumijem Ruski dovoljno da mogu pronaći alternativne izvore informacija. A i posjetio sam Moskvu i osobno osjetio kako tamo narod diše. Imovinsko raslojavanje je osjetno, to novo oligarsko plemstvo je prebahato što izaziva prijezir prosječnog Rusa. Mnogo je doseljenika iz Čečenije, Ingušije, i "stanova" što, opet, ne odgovara prosječnom Rusu. Kako sam već napisao tamo ima različitih političkih skupina od neonacista do komunista, no svi su žestoki patriote i svi poštuju Staljina. Jedina značajna razlika u pogledu na društvo njihovih neonacista i komunista je u tome što za prve rRs je samo bijeli europljanin, dok za druge ako misliš kao Rus, ponašaš se kao Rus ti si Rus. Sve drugo je vrlo slično.
Staljin je za njih figura oca nacije. Nekog tko je podigao Rusiju od ruševina i volovske zaprege do zvijezda. Branitelj naroda od vanjskih neprijatelja i pohlepe elita. I na kraju netko tko je svojim potomcima ostavio par starih čizama, izlizani kaput i desetak rublji. To je nešto što se kosi s ponašanjem današnjih elita. Imaš podatke oprirastu broja stanovništva Rusije tada i danas. Usprkos ww1 i građanskom ratu populacija konstantno raste, 30-ih je apsolutna zaposlenost i potreba za uvozom radne snage. Danas je, nažalost, situacija obrnuta priraštaj je negativan, a ako izuzmemo neslavenske građane Rusije katastrofalan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 23 svi 2019, 08:55 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dinaroid je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Njemci i Talijani su bili manjine i tragicno je sto im se dogodilo. Hrvati nisu bili manjina. A ako vec ulazimo u spekulacije. Bez Tita ne bi bilo nepotrebnog NOB-a i Hrvati bi kraj rata docekali u NDH, a Srbi u Nedicevoj Srbiji. Tito je prikljucio Hrvate pobunjenim Srbima i cetnicima, bespotrebno.


A ne, oprosti, ti ulaziš u spekulacije, dok ja navodim fakte koji su se stvarno dogodili. Njemci nisu bili manjina u Šleziji i Pomeraniji i istočnoj Pruskoj koji su se do ww2 nalazile u teritorijalnom sastavu weimarske republike, pa potom i 2. reicha. To je oko 15mil. stanovnika, doslovno, nogirano sa svojih vjekovnih ognjišta. Otiđi danas u npr. Breslau (Wroclav), razgledaj arhitekturu i pitaj Poljaka gdje su oni koji su podigli ta zdanja, dobiti ćeš šaku u nos. O Sudetskim Nijemcima occ. 2.5 mil. neću, jer oni su, po tvojoj teoriji, manjina. Manjina nisu bili ni Talijani Rijeke, Zadra, Istre... pa su, ipak, nogirani. Italija koja je, za razliku od NDH, na vrijeme promijenila stranu tražila je te "svoje" teritorije natrag, ali zahvaljujući političkoj situaciji povratila je samo Trst.


Mislio sam samo na teritorij Jugoslavije. I to je bila steta za Jugoslaviju sto su ucinili s Njemcima. To je bilo vrijedno stanovnistvo.

dinaroid je napisao/la:
Ukratko VAE VICTIS. Kad izgubiš "totalni rat" pobjednik može s tobom što hoće. NDH 1945 nije postojala, svi oni koji su je priznavali su nestali. A i općenito NDH u tim granicama nije mogla opstati, premalo je tu bilo hrvatskog činbenika, previše srpskog otvoreno neprijateljskog i muslimanskog oportunog. Ako (sad teorijski) izostavimo NOB i zanemarimo razloge zašto je nastao ostaje samo Mihailović i njegov Četnički pokret. Njegova politika je jasna; gomilanje ljudstva i tehnike, ne ulaženje u sukob s "silama osovine", te čekanje njihova povlačenja. Tek onda slijedi osveta nad Hrvatima i protjerivanje muslimanskog življa


Hocete reci da su srbocetnici genocidni, odnosno da su Srbi genocidan narod. Pa sto ih onda ne napadaju nasi revni ljevicari, Jakovina, Markovina, Klasic, Goldstain i sl. nego napadaju Hrvate.

Ako ulazimo u takve spekulacije. Onda treba reci da bez Tita i partizana i uz Drazino cekanje ne bi NDH ostala bez oruzija. Pozicija NDH bi bila puno laksa bez stalnih partizanskih diverzija, ometanja i sirenja komunisticke ratne propagande. Draza ne bi bio na glasu kao borac protiv okupatora. Puno bi teze Drazi bilo napravit poratni genocid nad Hrvatima nego Titu koji je toboze bio politicki Hrvat. A poratni genocid nad Hrvatima je i ucinjen i bez Draze. Kad smo kod spekulacija, politika SAD-a odnosno Roosvelta bila je razdvajanje Hrvata i Srba u dvije drzave, samo se dogodio Tito koji obnovu Jugoslavije cemu je bila sklona i Velika Britanija.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 24 svi 2019, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Jesu li cetnicka ideologija lijeva ili desna? Po kriterijima krscanstva? Ako je krscanstvo desno.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Razotkrivanje nacističkih korijena ljevice - D’Souza
PostPostano: 24 svi 2019, 19:56 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Kako funkcionira ljevica u RH. Krajnje prostacenje, fizicki nasrtaj odraslog muskarca na staricu i gradonacenlnik daje nalog policiji za progon maturanata zbog verbalnog delikta ('ustaski pozdrav', pretpostavljam onaj koristen 90-tih protiv crvene kuge i cetnistva), https://narod.hr/hrvatska/video-prostac ... cije-dosta

Stojanac je rekao kako to njega nikad nije smetalo, a Obersnel je upitao, “a što onda hoćete od mene”. “Ništa, ja vam hoću reći da Rijeka nije toliko antifašistička kao što se voli prikazati”. “Pa to je vaše mišljenje i zadržite ga za sebe”, rekao je Obersnel i odlazeći dobacio da mu je “dosta te za*bancije” i da je to zadnji put da s njim razgovara.
https://narod.hr/hrvatska/video-svi-inc ... -turistima

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO