HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 07:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 05 lip 2019, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kvačice, raspravljaš sa muslimanom koji živi u HR.

Citat:
Čuo sam za ISIL, to su oni koji svaki dan ubijaju stotine Muslimana, ali to ne dobije ni približan publicitet kao kad ubiju 1 Europljana.
Ali kako kaže tvoj prethodnik, ja sam Musliman iako sam Hrvat koji zapravo više poznaje kvalitetnih osoba među Hrvatima iz BiH nego iz Hrvatske, a srećom oni nisu na ovom forumu. Ali očito je kao i uvijek nacionalizam i laž idu ruku pod ruku.


Citat:
Pozdrav svima,
iz Hrvatske sam i Hrvat od stoljeća 07., ali imam neke obiteljske veze sa tuzlanskim krajem.


Citat:
Bošnjacima je krimen što su se povezali s islamskim zemljama, a i mi klečimo u HR pred svakim islamskim šeikom koji dođe (možda i nije šeik, samo nam se proda), Turci nam grade hotele po Dalmaciji... ne znam zašto je problem da dođe tko donosi pare


Citat:
Kažeš prije 137 godina, ja sam bio nedavno na industrijskom sajmu u Njemačkoj i sve je u znaku turskih firmi i turske industrije, na zgradama unutar sajma turske zastave , a Nijemci izgledali kao manjina.


Citat:
Kad se uspoređuje Srebrenica i Armenci ipak treba voditi računa da se jedno dogodilo 1995. u Europi , a ovo drugo 1915. po turskim zabitima.


Citat:
Pa napisao sam već u prvom postu da sam Hrvat

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 05 lip 2019, 20:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30391
Vidim ja da nije normalan. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 05 lip 2019, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1681
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Kaftanzoglio je napisao/la:
Pa od Ljubuškog do Hrvatske ima 10 km a od Donjeg Lapca do Beograda 500. Nacionalna mitomanija može opstati jedino ako se prvo zadovolji uvjet da je povezivanje i udruživanje opravdano po prirodnim , tržišnim i prometnim zakonima. A to vrijedi u slučaju zapadna Hercegovina-Hrvatska dok u slučaju RSK-Srbija ne stoji nikako i ne bi moglo opstati.


To zvuči ok u nekakvom idealnom svijetu, ali u takvom i nema takvih okršaja poput onih u kojima je bila ta pobuna... Ti zaboravljaš neke stvari, pa da te podsjetim ...

- jednom kad padne krv stvari je 100x teže popraviti, to vidiš i sad s Ukrajinom i Donbassom, još je u travnju 2014. tadašnji premijer Jacenjuk bio zadnji put u Donjecku, a ubrzo je sve pošlo putem nasilja i sad imaš što imaš, nikakvu autonomiju više ni ne žele u Donbasu. Jednostavno, bolje 100 godina pregovarati nego 10 mrtvih. Jednom kad krene putem nasilja stvari se teško više mogu ispregovarati za stolom i loša se krv teško briše. To vidiš isto i po BIH koliko se ne podnose sada narodi u njoj, još su najbolji odnosi upravo onih koji najmanje ratovali, Hrvata i Srba

- unatoč nekoliko struja tamo do kraja RSK je predsjednik bio Martić, koji je odbijao bilo kakvu integraciju u RH. Pa objasni njemu neku ideju autonomije u okviru RH. A RSK nije nama bila kao Ukrajini Donbass ili Srbiji Kosovo na samom rubu države nego nam je praktički sjekla teritorij na jednom dijelu, išla sasvim uz more. Znači nikakav turizam još godinama i godinama, jedan ti pijani četnik može uništiti sezonu, katastrofa prometna povezanost preko Paškog mosta, jel razumiješ ti što to znači??? Tako nisu mogli više ni Hrvati ni Srbi. Moralo se riješiti što prije.

- čak i da se postiglo neko rješenje gdje bi otišli iz tog područja samo "jastrebovi" opet bi ti otišla većina borbenog stanovništva koja ionako ne bi bila za nikakvu RH i bojala bi se eventualnih posljedica, a za sa sobom bi povukli i svoje obitelj... opet bi ti otišlo mnogo ljudi, a ostalo starčadi, zvuči li ti poznato???

Ne, jednostavno nema načina na koji se RSK mogla i integrirati u neku autonomiju u okviru RH, a kamoli išta drugo. Kako kaže novovrijeme, ovako je najbolje. Mi ovdje, oni tamo, i miran Balkan. Svatko tko bi drugačije je bolesnik koji priziva nove ratove. Oluja je učinila čuda za hrvatsko - srpske odnose ! Naravno, ako se žele naseliti pojedinci ili manje grupe dati im sva građanska prava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 05 lip 2019, 21:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30391
NiceBoyZg je napisao/la:
Ne, jednostavno nema načina na koji se RSK mogla i integrirati u neku autonomiju u okviru RH, a kamoli išta drugo. Kako kaže novovrijeme, ovako je najbolje. Mi ovdje, oni tamo, i miran Balkan. Svatko tko bi drugačije je bolesnik koji priziva nove ratove. Oluja je učinila čuda za hrvatsko - srpske odnose !


Pa u tome i jest stvar. Kolega je Bošnjak i njemu je jako važno da Hrvati i Srbi ratuju, inače ništa od kalifata.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 06 lip 2019, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Ok je proslava Oluje.

No RH ima i Dan neovisnosti, državnosti, domovinske zahvalnosti, antifašističke borbe, praznik rada... koje nitko normalan ne slavi. Ti dani služe samo tome da državni uhljebi imaju više slobodnih, a plaćenih dana, a poduzetnici da imaju više troškova.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 06 lip 2019, 18:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
buenos aires je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Još da je bilo sreće pa da budemo dio Velike Srbije. Danas bi imali veći standard nego Njemačka.


Jamačno, šjor Kvačice. A mogli bi radit i kod Milana Martića u pilani. Imao je izvrstan gospodarski program.

Cirkaš jelenka, vataš krivinu kad god stigneš, plata deblji dvesta evra...

Srpski raj je tamo gde se čačka nos, gde se manično proveravaju poruke na mobilnom (kojih nema) i gde se sere o srpstvu sa ortacima dok aktivno izbegavaš vojni rok. Jer zapravo te zanima samo fax i bežanija odavde. :zubati


Jesi li ti konačno uzeo putovnicu i pokupio se iz Subotice i Srbije?
Ako nisi, šta čekaš? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 11 lip 2019, 07:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4429
Lokacija: Grobnik
Vujadin je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Jamačno, šjor Kvačice. A mogli bi radit i kod Milana Martića u pilani. Imao je izvrstan gospodarski program.

Cirkaš jelenka, vataš krivinu kad god stigneš, plata deblji dvesta evra...

Srpski raj je tamo gde se čačka nos, gde se manično proveravaju poruke na mobilnom (kojih nema) i gde se sere o srpstvu sa ortacima dok aktivno izbegavaš vojni rok. Jer zapravo te zanima samo fax i bežanija odavde. :zubati


Jesi li ti konačno uzeo putovnicu i pokupio se iz Subotice i Srbije?
Ako nisi, šta čekaš? :neznam


Nakon što se bivši ministar SAO Krajine Savo Štrbac pohvalio hrvatskom mirovinom koja je 3 puta veća od srbijanske, vjerujem da će i kod tvojih sunardonjaka u Srbiji nastat pomama za ,,ustaškim'' kunama...
Zamisli da se Hrvatska nije uspjela obraniti 90-ih godina? Danas bi Savo Štrbac imao 3 puta manju mirovinu.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 11 lip 2019, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4429
Lokacija: Grobnik
iJozo je napisao/la:
Ok je proslava Oluje.

No RH ima i Dan neovisnosti, državnosti, domovinske zahvalnosti, antifašističke borbe, praznik rada... koje nitko normalan ne slavi. Ti dani služe samo tome da državni uhljebi imaju više slobodnih, a plaćenih dana, a poduzetnici da imaju više troškova.


Hrvatska ima ukupno 13 neradnih dana, dok na pr. Latvija i Belgija imaju 17 neradnih dana. U Belgiji i V. Britaniji čak idu tako daleko da ako blagdan padne u nedjelju, tada ponedjeljak bude neradni dan.

Inače, ja sam među onim ,,nenormalnim'' koji slave i Dan neovisnosti, državnosti, zahvalnosti, a što se tiče antifašizma, slavio bih i njega kad bi taj dan imao bilo kakve veze s antifašizmom...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 11 lip 2019, 10:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
dane-croatia je napisao/la:
iJozo je napisao/la:
Ok je proslava Oluje.

No RH ima i Dan neovisnosti, državnosti, domovinske zahvalnosti, antifašističke borbe, praznik rada... koje nitko normalan ne slavi. Ti dani služe samo tome da državni uhljebi imaju više slobodnih, a plaćenih dana, a poduzetnici da imaju više troškova.


Hrvatska ima ukupno 13 neradnih dana, dok na pr. Latvija i Belgija imaju 17 neradnih dana. U Belgiji i V. Britaniji čak idu tako daleko da ako blagdan padne u nedjelju, tada ponedjeljak bude neradni dan.

Inače, ja sam među onim ,,nenormalnim'' koji slave i Dan neovisnosti, državnosti, zahvalnosti, a što se tiče antifašizma, slavio bih i njega kad bi taj dan imao bilo kakve veze s antifašizmom...


Nitko ti ne brani da slaviš što te volja. Ne treba ti državni praznik da bi slavio.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 11 lip 2019, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4429
Lokacija: Grobnik
iJozo je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Hrvatska ima ukupno 13 neradnih dana, dok na pr. Latvija i Belgija imaju 17 neradnih dana. U Belgiji i V. Britaniji čak idu tako daleko da ako blagdan padne u nedjelju, tada ponedjeljak bude neradni dan.

Inače, ja sam među onim ,,nenormalnim'' koji slave i Dan neovisnosti, državnosti, zahvalnosti, a što se tiče antifašizma, slavio bih i njega kad bi taj dan imao bilo kakve veze s antifašizmom...


Nitko ti ne brani da slaviš što te volja. Ne treba ti državni praznik da bi slavio.


Onaj tko je zaposlen, njemu državni praznik itekako dobro dođe da nešto slavi...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 12 lip 2019, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5062
Nisam više za 30.05. jer je to već zaboravljeno...makar nemam apsolutno ništa protiv

Osim nas rijetkih danas mladi to ne slave jer nikad nisu ni čuli za to, pa i većinu moje generacije ti datumi ne interesiraju, nema šanse da će ljudi ponovo to slavit ko nekad.


Ja sam za 07.06. "Dan Croatie/Hrvatske Državnosti" kad je Papa 879 god. prizno Hrvatsku.
http://www.matica.hr/hr/547/pisana-svje ... iru-28060/

1. Brendirat ćemo Hrvatsku kao staru državu i promovirati našu bogatu povijest i kulturu
- osim svih Veloposlanika, pozvao bi na taj dan na svečanost jednog kralja ili princa iz država koje još njeguju tu tradiciju ko Španjolska, UK, Švedska, Monaco itd. i na taj način produbio te veze s našom izgubljenom kraljevskom tradicijom i kulturom.

2. Na taj datum 07.lipnja bi uveo da je zadnji dan škole
- bez obzira dal pada na subotu il nedilju taj dan u školi bi dijelili svjedožbe i na taj dan bi fakulteti promovirali magistre i doktore itd.
- tako da blagdan saživi sa mladima i da im ko djeci uđe u pamćenje ko nešto pozitivno, a di ćeš bolje od početka feria/praznika ili proslave diplome...


Ova ostala 2 dana u lipnju bi ukino i onaj Dan Neovisnosti u listopadu isto.

Uveo bi "Dan Domobrana" 05.12. u spomen na marš domobrana protiv SHS
https://www.braniteljski-portal.com/pro ... ndelinovic

Uveo bi Libertas/Dan Slobode 19.05. kad je održan referendum
https://hr.wikipedia.org/wiki/Referendu ... ostalnosti

Uveo bi Dan Hrvatske vojske 13.05. i na taj dan bi se svake godine igralo finale Hrvatskog kupa.

Koga zanima kako je po Europi evo link
https://en.wikipedia.org/wiki/Public_ho ... pean_Union

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 12 lip 2019, 14:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30391
Zvuči dobro.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 12 lip 2019, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
dane-croatia je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Jesi li ti konačno uzeo putovnicu i pokupio se iz Subotice i Srbije?
Ako nisi, šta čekaš? :neznam


Nakon što se bivši ministar SAO Krajine Savo Štrbac pohvalio hrvatskom mirovinom koja je 3 puta veća od srbijanske, vjerujem da će i kod tvojih sunardonjaka u Srbiji nastat pomama za ,,ustaškim'' kunama...
Zamisli da se Hrvatska nije uspjela obraniti 90-ih godina? Danas bi Savo Štrbac imao 3 puta manju mirovinu.


Ja mislim da je vreme preostalim "buenos ajresima" u Srbiji da se isele odavde.
Ne želimo njihovo prisustvo ni u najmanjim tragovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 13 lip 2019, 04:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4429
Lokacija: Grobnik
Vujadin je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Nakon što se bivši ministar SAO Krajine Savo Štrbac pohvalio hrvatskom mirovinom koja je 3 puta veća od srbijanske, vjerujem da će i kod tvojih sunardonjaka u Srbiji nastat pomama za ,,ustaškim'' kunama...
Zamisli da se Hrvatska nije uspjela obraniti 90-ih godina? Danas bi Savo Štrbac imao 3 puta manju mirovinu.


Ja mislim da je vreme preostalim "buenos ajresima" u Srbiji da se isele odavde.
Ne želimo njihovo prisustvo ni u najmanjim tragovima.


To je razlika između Srbije i Hrvatske. Ti se možeš s pravom nadati da će Hrvati odseliti iz Srbije, jerbo dok Šešelja nitko ne onemogućuje da plaši Hrvate u Hrtkovcima ili da bi netko bio kažnjen zbog prebijanja Hrvata, ter s obzirom da je prosječna plaća u Hrvatskoj više od dva puta veća nego u Srbiji i ja očekujem dodatno smanjenje Hrvata u Srbiji. A o razlici u obrazovanju hrvatske i srbske manjine u Hrvatskoj i Srbiji, uobće ne treba niti ulaziti...
S druge strane, svako uznemiravanje nekog pojedinog Srbina u Hrvatskoj, hrvatska država najoštrije kažnjava, ter uz pomoć medija o toga napravi tragediju kano da je u pitanju novi Holokaust.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 25 lipnja - Dan državnosti Republike Hrvatske
PostPostano: 14 ruj 2019, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Vujadin je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Nakon što se bivši ministar SAO Krajine Savo Štrbac pohvalio hrvatskom mirovinom koja je 3 puta veća od srbijanske, vjerujem da će i kod tvojih sunardonjaka u Srbiji nastat pomama za ,,ustaškim'' kunama...
Zamisli da se Hrvatska nije uspjela obraniti 90-ih godina? Danas bi Savo Štrbac imao 3 puta manju mirovinu.


Ja mislim da je vreme preostalim "buenos ajresima" u Srbiji da se isele odavde.
Ne želimo njihovo prisustvo ni u najmanjim tragovima.
:evotigana
Sns kompleksaš, Na slijedećem popisu Srbi padaju na 1,5% u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: kily, Navodni Poslanik i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO