HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 462 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 12 lip 2019, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
deder je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
[quote="Graničar18"]Kako je musliman (stinger) bacio kost među Srbe i Hrvate
otvarajući ovu temu. I sad se fino on i ostali muslimani sa strane nasleđuju srpsko-hrvatskim prepirkama.

Al uzalud mu i ostalim muslimanima na forumu.
Nećete više taj film gledat da se Srbi i Hrvati kolju,a vi profitirate na srpskoj i hrvatskoj krvi ko nekad.
Srbi i Hrvati će se dogovorit kome šta ide,i podijelit će BiH tortu prije ili poslje. Bez obzira što ima incidenata,bez obzira šta pišu index,b92,informer,alo,kurir,zabranjeni i ostala soroševska smeća. Onog momenta kad se bude znalo šta je čije,i gdje je međa između Srba i Hrvata više neće bit problema,a i sad ih ni blizu nema više ko 90- ih.





Vasa medjusobna klanja zu vazda kao "koleteralne" zrtve imala Bosnjake. Dok se vi "razgraniciste" napraviste Focu, Srebrenicu, Dretelj, Omarsku. Uzmimo Drugi Svjetski, pa i zadnji rat koji ste zapoceli jer ste ipak iznad i ispred svega samo glupa balkanska stoka pa ste morali rusiti Jugoslaviju. E vidis to se vise nece desiti. Mislim, ako to Bosnjaci ikad vise dozvole onda nisu ni zasluzili da postoje, jebi ih take.

To nastranu, cetnicki bezobrazluk poput tvog da tvrdis ovako nesto poput "Bosnjaci profitirali na hrvatsko-srpskim sukobima" je pak prica za sebe.
. Ono vi niste imali logore, radne vodove, ratne zlocine, etnicka ciscenja, masovne grobnice, prekopavanje istih, ... ?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 12 lip 2019, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
snowflake je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Mozes se truditi koliko hoces. Eto svi da se potrudimo da želimo. Opet jedan negativan dogadjaj sve vraca na pocetak i jos pojačava mržnju zbog dodatnog efekta razocarenja.
Samo smiriti emocije i naci zajednicki interes, cisto poslovni odnosi bez emocija.
Pozitivne emocije izmedju Srba i Hrvata su isto zlo kao i negativne. Iako se na prvu čini da nije tako.
Na našu nesrecu razumijemo se jer su nam jezici skoro pa isti. Da vi pričate Madjarski ne bi uopšte komunicirali i manje bi bilo problema.


Pa govorim o korektnosti, ne o bratimljenju. Od nje smo sada galaksijama udaljeni. I to što želim želim prvenstveno zbog međusobnih manjina, a tek potom zbog sveukupnih odnosa dvaju naroda.
Svjesna sam da zvučim ko guru političke korektnosti, ali zaista mislim da ništa u ljudskoj domeni nije zadano i da sve sami stvaramo. I upravo to je ono što je porazno. Svoju povijest sami stvaramo.

Svojedobno sam baš ovdje, razgovarajući s jednim srpskim forumašem, rekla da ne vjerujem da žrtve, njihove traume, pa čak ni želja za osvetom pokreću ratove.
Sukobe tog intenziteta pokreću ozbiljni sukobi interesa i konkretne ideologije, a ne pojedinci, pa makar i s traumama, jer pojedinci nemaju monopol na silu i iza pojedinaca ne stoje mase.
Prošle traume mogu poslužiti kao povod i alat za lakšu mobilizaciju ljudi, no one nisu uzrok bilo kojeg rata.
Što se tiče ovakvih incidenata, to su pojave koje hrane same sebe. Ovakva atmosfera hrani incidente, a svaki incident dodatno pospješuje tu atmosferu.
Treba vidjeti može li se prekinuti krug.


Moze.
Ali ne tako sto ces ti reci Srbi su divan narod ili ja da napisem Hrvati su divan narod. Tako se stvatra jos veca mrznja jer ce oni koji mrze ce mrziti jos vise a oni koji su neutralni ce zamrziti.
Vise mrznje je prema Srbima u HR stvorila ova kampanja odbrane Srba predvodjena Indeksom nego sam incident.

Niko nije radio na pomirenju Srba i Bugara. Pomirili smo se kad smo postali nebitni jedni drugima. Nazalost BiH kao glavni generator mrznje u regionu ne dozvoljava da budemo nebitni jedni drugima.
Sa druge strane dio MZ stalnim forsiranjem pomirenja potpaljuje mrznju i odrzava je konstantnom. Ne radi se to tako. A oni to dobro znaju.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Graničar18 je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Zanimljivo kako su delije glasni na tribini, a onda dođu u Hrvatsku zarađivati i pritom prikrivati ko su i šta su.

Ako je sve ovo istina,delije mi nije nimalo žao. Može otić da radi i tamo gdje neće imat problema zbog CZ grba.
Isto ko i ova dvojica Srba iz Vukovara od prije neki dan u Supetru. Imaju hrvatske pasoše,mogu otić radit po čitavoj evropi kud požele,al jok,oni hoće među torcidaše. Nek idu i dalje,samo nek ne kmeče kad dobiju po tamburi.

Upravo to


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 04:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Graničar18 je napisao/la:
Isto ko i ova dvojica Srba iz Vukovara od prije neki dan u Supetru. Imaju hrvatske pasoše,mogu otić radit po čitavoj evropi kud požele,al jok,oni hoće među torcidaše. Nek idu i dalje,samo nek ne kmeče kad dobiju po tamburi.


Ne, to je krivi pristup. Dok poštuju zakone RH i ovdje su legalno nema ih što tko dirati, bili Srbi iz RH, Srbi iz Srbije ili bilo koja treća grupa. Pa i ako krše i nisu legalno za to postoje institucije, a ne netko po cesti da ih naganja. Inace smo obicna banana drzava, kako RH tako i Srbija.

Tvoje osobne simpatije ili manjak istih su nešto na što imaš pravo, ali nisu bitne... Btw nije isto raditi sezonu u vlastitoj državi i negdje vani, gdje je ipak nešto kompleksnije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 07:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Evo malo koliko se Srbi u Hrvatskoj doista osjećaju ugroženo:

SRPSKA SVADBA U VUKOVARU ZABEZEKNULA HRVATE! Grad kao bojno polje: Srpske zastave, dim, limena glazba i Đurđevdan!

https://www.dnevno.hr/domovina/srpska-s ... n-1323801/

Nigdje hrvatske policije da piše prekršajne prijave zbog remećenja javnog reda i mira, jerbo su valjda prezauzeti traženjem onih koji viču Za Dom Spremni...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 08:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
deder je napisao/la:

Vasa medjusobna klanja zu vazda kao "koleteralne" zrtve imala Bosnjake. Dok se vi "razgraniciste" napraviste Focu, Srebrenicu, Dretelj, Omarsku. Uzmimo Drugi Svjetski, pa i zadnji rat koji ste zapoceli jer ste ipak iznad i ispred svega samo glupa balkanska stoka pa ste morali rusiti Jugoslaviju. E vidis to se vise nece desiti. Mislim, ako to Bosnjaci ikad vise dozvole onda nisu ni zasluzili da postoje, jebi ih take.

To nastranu, cetnicki bezobrazluk poput tvog da tvrdis ovako nesto poput "Bosnjaci profitirali na hrvatsko-srpskim sukobima" je pak prica za sebe.

Srušili smo Jugoslaviju,srušićemo i BiH. Vama muslimanima ostaje samo kmečanje.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
NiceBoyZg je napisao/la:
Tvoje osobne simpatije ili manjak istih su nešto na što imaš pravo, ali nisu bitne... Btw nije isto raditi sezonu u vlastitoj državi i negdje vani, gdje je ipak nešto kompleksnije.

Tačno,moje simpatije,ili manjak istih nisu bitne,isto ko ni tvoje. Generalno ne podnosim Srbe koji kmeče podsjećaju me na muslimane.Jest kompleksnije ić van radit,ali je sigurnije niko te ne cipelari,i više zaradiš.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Graničar18 je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
Tvoje osobne simpatije ili manjak istih su nešto na što imaš pravo, ali nisu bitne... Btw nije isto raditi sezonu u vlastitoj državi i negdje vani, gdje je ipak nešto kompleksnije.

Tačno,moje simpatije,ili manjak istih nisu bitne,isto ko ni tvoje. Generalno ne podnosim Srbe koji kmeče podsjećaju me na muslimane.Jest kompleksnije ić van radit,ali je sigurnije niko te ne cipelari,i više zaradiš.


Većinu Srba, iz RH ili drugdje, nitko ne cipelari ni ovdje. Kao što mogu dobiti batine i u Bavarskoj i Sloveniji ako nalete na neke budale. Možda su šanse u RH nešto veće, ali u oba slučaja male. Oko zarade, na papiru da, ali je tamo i puno skuplji smještaj i mnoge druge stvari, pa je pitanje koliko je opravdana gnjavaža, pogotovo ako ne znaš dobro jezik.

Ali poanta je nešto drugo - govoriti Srbima da ne mogu ići raditi negdje u RH čak i su državljani iste je katastrofalno. To je upravo ono što orangutani i žele. Shvaćam da nekim ljudima nije pametno ići na neka mjesta u svijetu, ali ovo je nešto sasvim drugo, ovo su naši državljani koje napadaju neke budale koje nas sramote. Da sam ja na mjestu tih mladih ljudi otišao bih i iduće god negdje na Jadran, čisto da vidim da može i normalno, bez incidenata....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Jedan Stanimirović je 1993. izjavio za vukovarsku bolnicu da je pao posljednji ustaški bastion, rekao je da su na Ovčari završili oni koji glumili da su ranjenici. Godine 1995. dobio je nagradu od Karadžića.
Nakon svega toga je dogurao i do saborskog zastupnika.

Tako da ne samo da obični Srbi nisu ugroženi, nego čak i zadrti srbski nacionalisti i četnici imaju u Hrvatskoj veće privilegije nego bi ih ikad imali u samoj Srbiji.
Mogu samo ponoviti da Srbi ne mogu mrziti hrvatsku državu, koliko hrvatska država njih može voliti...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
DrMag je napisao/la:
Ovaj put su Srbi krivi zbog spustanja cijene rada.

Srbi??
A puna Hrvatska muslimana.I još dolaze sa porodicama.
Nemoj da lažeš.
Što se tiče cene rada.Jako je šarolika.
Srba nema dovoljno,nažalost,što je došlo došlo je a ovi Ukrajinci što se dovode preko agencija su šrot.Ne znaju jezike.I ne umeju da rade,najčešće.Kvota nema a nema ni radnika.Čuj cijena rada..

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Kačamak je napisao/la:
Simpatično @Nice.Jel ti se i četnici priviđaju kada dugo gledaš u mrak?
Jeli to strah ili bezobrazluk?
Mislim na to što mi imputiraš da pozivam na rušenje hrvatske države pa onda pretiš sa istom?
Više mi liči na strah.Vratićemo se na njega kasnije.
Ja da nudim rešenja?
Rešenje koje mi ti imputiraš u svom strahu je previše lako i ne predstavlja trajno rešenje.
Što ti ne ponudiš rešenje?
Zna se šta je rešenje.Ono je vrlo jednostavno ali ujedno i najteže.
Za bolest od koje boluje hrvatsko društvo lek je: kazna, javna osuda, zakon, promena kompletnog narativa.Sveobuhvatno unapređenje društva.Ne liberalizacija.Ne Švedska.Nego sazrevanje društva.Njegovo upristojavanje.Jeli ti uopšte jasno o čemu govorim?
Hrvati moraju da menjaju svoj identitet,zato što je on najvećim delom zasnovan na srbofobiji i ničemu više.
Morate da nađete nešto drugo što će da vas okuplja i čini jednim narodom.
U suprotnom pre ili kasnije doćiće ponovo do rata između Srba i Hrvata.
Ustaško divljanje neće niko da trpi.
Srbija kako bude bivala sve jača imaće sve manje tolerancije za jedno društvo čiji se ceo identitet i postojanje zasniva na mržnji prema Srbima gde god da se nalaze.
Taj majmun za početak koji je krvnički ubio srpskog predstavnika treba da bude osuđen na 40 godina.I javno prokužen u svim medijima i od strane političara.
Pa će sledeći majmun da ipak malo razmisli.
Ti degenerici od klinaca treba da dobiju 7-8 godina.
Mediji,političari svako ko širi međunacionalnu mržnju mora da bude kažnjen.Počistite svoju kuću i rešite svoje probleme koje imate sami sa sobom,jer vi nemate problem sa Srbima nego sa sobom.
Jeli imaš dete?Jeli smeš da odeš sa detetom na nogometnu utakmicu?To je samo jedan mikro segment.?
Kompletno upristojavanje,društva.
Itd itd..jesi razumeo šta ti govorim?
Nisi.Znam da nisi.I znam da ti se ne sviđa.Moguće da te hvata veći strah od ovoga nego od Vujadinovog magnovenja o KKOV.
I nemoj više da mi pretiš.Samom činjenicom da ti kao Hrvat meni Srbinu pretiš Hrvatskom posmatrano kroz prizmu pršlosti je tako odvratno da se teško može opisati.


Znači apsolutno te može biti sram !

Uopće ti ne prijetim, dapače rekao sam da sam za to da imaš apsolutno pravo slobodno to govoriti. Ja sam jedan od onog tipa ljudi koji bi te branio da ideš sa šajkačom i zastavom RSK po glavnom zagrebačkom trgu. Takve me stvari uopće ne diraju.

Jedino što sam rekao je da mi je smiješno što i ti, a ne samo Vujadin, pričaš te gluposti koje se mogu protumačiti kršenje zakona i da imaš više postova gdje govoriš da je za Srbe najbolja KKOV granica i slično (moram li ih izvlačiti?), a da onda cviliš o tome da ste ugroženi. Ništa više, ništa manje. Imaš ili nevjerojatnu rigidnu osobnost (možda nasljeđe iz bivše države?) u kojoj ti je svako spominjanje zakona odmah nekakva prikrivena prijetnja istim ili si jednostavno pomalo histrionska osobnost... Nikad te ja ne bih prijavio niti sam ti time prijetio, to je obična glupost koju si sam izmislio !

S druge strane, koliko sam pročitao (ne mora biti istina, ispričavam se ako nije tim ljudima) neki Srbi iz RS ovdje su napravili sve da se njihovog, VladimiraRusa, kazneno prijavi iako je očito bezopasan i sa određenim psihičkim teškoćama (ne kažem da je lud, ali ima nekih problema), te vjerojatno i nezaposlen. Njegovoj situaciji svakako neće pomoći kaznena i vucaranje po sudu, dapače bit će pod dodatnim stresom, teže zapošljiv, i obilježen za dosta vremena.... Pa zamisli sad razliku !

Znači, oko tvojih "recepata"... Teško je komentirati stvari koje su uglavnom neistinite, jer nikakav hrvatski identitet nije utemeljen na srbomržni/fobiji čemu već. Jednostavno nam niste toliko bitni. Znam neke Srbe koji žive u Zg od ranog djetinjstva 90tih, jednostavno preuveličavaš stvari. Nema nikakvog "ustaškog divljanja", hapsimo u centru Zagreba da netko prođe s tim simbolima. Za običnu snimku s tim idu prekršajne prijave. Ne znam u kojem dijelu RH provodiš tih pola godine ali pratiš li išta medije???

Nadalje, ne, ne mogu ni ubojica ni ovi napadači dobiti takve drakonske kazne jer je to protivno pravnoj praksi za takve slučajeve. Može im se uračunati kao otegotna okolnost, ništa više. Ne opravdava tolike kazne. Tek da ih dobiju RH ne bi još više bila pravna država. Želite li biti ravnopravni ili posebna zaštićena sankrosanktna bića?

Ovo za Srbiju i što će ona trpjeti neću ni komentirati... A oko širenja međunacionalne mržnje pa što bi onda srpski političari trebali, svi na doživotne ili se to na njih ne odnosi već samo na ove iz RH? Pa jedan Vulin izvali zapaljivih izjava u mj dana koliko svi hrv političari u god dana...

A oko navijača i koliko me strah otići na utakmicu, to ništa veze nema s vama pa nije ni bitna moja situacija ni koliko me strah (btw ozbiljnijih navijačkih izgreda nije bilo godinama, a i nisu endemična pojava za RH, dapače). Naravno da Hrvatska ima milijardu problema i da si u mnogim stvarima u pravu, treba se civilizirati, upristojiti, mene toga nije strah. Ali pomažu li stvari koje ti ovdje pišeš, a koje su većinom pretjerane, nepravedno optužuju da ti se prijeti i još nama spominju neku Srbiju koja nas "neće tolerirati"?

Ohladi. Promisli malo. I sam si 50 posto Hrvat, živiš ovdje većinu vremena. Zar ne vidiš ništa dobro, neke dobre ljude, neke promjene u odnosu na prije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 10:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30049
Citat:
U suprotnom pre ili kasnije doćiće ponovo do rata između Srba i Hrvata.
Ustaško divljanje neće niko da trpi.
Srbija kako bude bivala sve jača imaće sve manje tolerancije za jedno društvo čiji se ceo identitet i postojanje zasniva na mržnji prema Srbima gde god da se nalaze.


Ovi miješani brakovi uvijek najžešći. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Sve se može shvatiti, ali kako to da je međunacionalna situacija gora sad nego prije 15 godina? Znači nema tu ništa spontano nego se radi o nečijem projektu.
U Rijeci za vrijeme rata niti nakon rata nije ubijen nijedan Srbin a sad je prebijen predstavnik Srba do smrti prije nekoliko dana. Čak se o tome manje priča nego o ovima na Braču.

Ako netko mrzi i srpske političare i ne znam koga, sve je to shvatljivo , ali je li to razlog da se nekoga tko nije opasan za društvo prebije i ubije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Sumnjam da je gora no prije 15 godina... Ono što se od tada promijenilo je da se tada praktički trebalo skrivat da si uopće Srbin pa je to donekle smanjivalo incidente (npr. za jednog lika s kojim se družio tek nedavno saznao da je kao dijete mijenjao ime, inače sam znao da je podrijetlom Srbin iz BIH, ali ne i to), te nije još bilo 24/7 medijskog ludila koje je došlo tek sa ovim smartfonovima. Manje se prijavljivalo i bilježilo neke stvari, ali tada je još bilo malo turista iz obje države čak i u Bg/Zg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Kaftanzoglio je napisao/la:
Sve se može shvatiti, ali kako to da je međunacionalna situacija gora sad nego prije 15 godina? Znači nema tu ništa spontano nego se radi o nečijem projektu.
U Rijeci za vrijeme rata niti nakon rata nije ubijen nijedan Srbin a sad je prebijen predstavnik Srba do smrti prije nekoliko dana. Čak se o tome manje priča nego o ovima na Braču.

Ako netko mrzi i srpske političare i ne znam koga, sve je to shvatljivo , ali je li to razlog da se nekoga tko nije opasan za društvo prebije i ubije?


Bilo je i u Rieci provaljivanja u srbske stanove, većinom onih Srba koji su otišli boriti se u SAO Krajinu, ter je na pr. neki Srbin na Grobniku 90-te čak postavio balvane na lokalnu cestu, nakon čega su ga domaći ljudi pretukli, ali on i dan danas mirno tu živi. Mnogi Srbi u Istri i to oni koji su imali žene Istrijanke i s njima djecu, su 90-ih išli u SAO Krajinu boriti se protiv Hrvatske, da bi se nakon 95-te većinom opet vratili u Istru. U Rieku i Istru je nakon 45-te dosljeno strahovito puno Srba, kojima se popunio prazan prostor koji je ostao nakon bježanja i Hrvata i Talijana. Također, Istra i Rieka su bili prepuni JNAovaca, za koje su se zbog dobrih plaća često udavale domaće ženske. Tako da su ti krajevi prepuni Srba i mješanaca. Ukupno ih se tako danas izjašnjava oko 5%, ali stvarni postotak po nekim procjenama varira i oko 25%. Također, danas i u Istri i Rieci ima puno hrvatskih izbjeglica iz Bosne, ter Slavonaca i Dalmatinaca, kojima ipak zna prekipit kad nalete na nekog zadrtog Srbina. Tako da, ni tu nije čudno kad se dogodi neki sukob, makar je puno manje vjerojatan nego na pr. u Dalmaciji. U Istri je svojevremeno bilo sukobljavanja Srba i Albanaca, nakon što je bilo proglašeno nezavisno Kosovo.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Svašta si nadrobio. Insinuiraš da je nekom izbjeglici iz Bosne prekipio Srbin 27 godina nakon što je izbjegao. A koliko je taj do sada Srba sreo i nijedan mu nije prekipio?
Uostalom ne pamtim da je u BiH zadnjih godina netko od običnih građana ubijen radi nacionalnosti? Baš sam vidio u Bosni recimo u FIS Vitez kako prodaju sportsku opremu sa hrvatskim, bosanskim i srpskim obilježjima. Ajde probaj u Zagrebu ili Rijeci prodavati sportsku opremu sa srpskim obilježjima pa da vidimo koliko će ti trgovina izdržati do prvog incidenta.

Znači opet ponavljam pitanje zašto je danas situacija gora nego prije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
NiceBoyZg je napisao/la:
Sumnjam da je gora no prije 15 godina... Ono što se od tada promijenilo je da se tada praktički trebalo skrivat da si uopće Srbin pa je to donekle smanjivalo incidente (npr. za jednog lika s kojim se družio tek nedavno saznao da je kao dijete mijenjao ime, inače sam znao da je podrijetlom Srbin iz BIH, ali ne i to), te nije još bilo 24/7 medijskog ludila koje je došlo tek sa ovim smartfonovima. Manje se prijavljivalo i bilježilo neke stvari, ali tada je još bilo malo turista iz obje države čak i u Bg/Zg.


Dolazilo je uvijek dosta Srba u krajeve pogođene ratom brzo nakon završetka i barem sezonski da obnove kuće i prodaju ako se ne misle vratiti. Nije se onda mogla kuća prodati preko interneta.

Ali da je rat uzrok onda bi ih već tamo čekali i tukli , a nisu to radili nego danas dobivaju batine u krajevima koji nisu vidjeli rata i od ljudi koji nisu vidjeli rata.

Znači očito nema tu ništa spontano što se može opravdati ratom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Kaftanzoglio je napisao/la:
Svašta si nadrobio. Insinuiraš da je nekom izbjeglici iz Bosne prekipio Srbin 27 godina nakon što je izbjegao. A koliko je taj do sada Srba sreo i nijedan mu nije prekipio?
Uostalom ne pamtim da je u BiH zadnjih godina netko od običnih građana ubijen radi nacionalnosti? Baš sam vidio u Bosni recimo u FIS Vitez kako prodaju sportsku opremu sa hrvatskim, bosanskim i srpskim obilježjima. Ajde probaj u Zagrebu ili Rijeci prodavati sportsku opremu sa srpskim obilježjima pa da vidimo koliko će ti trgovina izdržati do prvog incidenta.

Znači opet ponavljam pitanje zašto je danas situacija gora nego prije.


Napisao sam kad bi sreo zadrtog Srbina (ne običnog) da bi tom izbjeglici prekipilo. U Rieku i Istru često dođe nastupati četnički pjevač Boro Drljača, kojeg pozovu tamošnji Srbi, a ti sad tu spominješ neke bezvezne dresove kano primjer?
Tek nedavno kad su branitelji digli glas kad je trebao u Puli nastupiti povodom pravoslavnog Božića, ipak su mu pod pritiskom odkazali, s time da je prije toga bez težkoća nastupao i vjerojatno će opet nekom drugom prilikom.

Kako je situacija gora, kad Pupovac javno bez ikakvih problema na osnovu novaca iz javnog proračuna preko ćiriličnih plakata po cieloj Hrvatskoj provocira Hrvate. Kako je situacija gora kad srbske novosti, financirane iz državnog proračuna, objavljuju sliku gdje Thompsonu drže srp pod vratom ili gdje se guštaju oko toga što su pala dva hrvatska MIGa ili što LEPA NAŠA LEPO GORI.
Nakon svih tih nadpisa nije se našao niti jedan Hrvat koji bi stavio bombu pred tim uredom ili na pr. premlatio nekog od tih huškačih novinara. Zamisli da je 90-ih tako netko pisao o hrvatskim svetinjama???

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ovo je smešno.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 21:33 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Sjecam se izbjeglistva u Osijeku, tj. na periferiji. Tamna noc, eksplozija. Pitanje s moje strane, rodjakov odgovor: lezi spavaj, to je neka srpska kuca odletila u zrak.

Valjda da se nebi vracali, sta li. Doduse tad sam se malo prestravio jer sam mislio da su digli kucu s ljudima unutra.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2565220885
Evo vam prebijeni sa provociranjem "Vukovar navija za Zvezdu" sa slikom tenka, taj *** je se muva po Braču i ima obraza kmečati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
https://www.youtube.com/watch?v=fZTD5DBtFUc



Redakcija portala je u posjedu je šokantnog video-zapisa na kojem se vidi kako nogometaši kluba Hajduk Mirko iz Mirkovaca, sela pored Vinkovaca slave naslov prvaka u županijskoj nogometnoj ligi Vukovarsko-srijemske županije.

U trenucima opuštanja nakon osvojenog trofeja, nogometaši su zapjevali pjesmu koju kao autor potpisuje dotični Mile Delija, a njen je naslov “Jovan Dalmatinac”.

Pobjednici natjecanja u toj opskurnoj ligi očito su zaboravili na čijem su teritoriju, pa su se malo zanjeli.

U nastavku donosimo tekst pjesme “Jovan Dalmatinac”, kao i video-zapis slavlja.

Bio jednom jedan klinac
pravoslavni Dalmatinac
malo čudan i uslovan
kazu da se zvao Jovan

Rastao je u Krajini
đe najlepše sviću zore
i gledao svakog dana
na Krajinsko plavo more

Tu je jednom ljetovala
iz Srbije jedna mala
zaljubi se u Jovana
krajiškoga sirotana

U bogatsvu prokletome
njen se otac zanosio
odveo je u Srbiju
kad je Jovan zaprosio

Saznali su neki ljudi
jos se sama zorom budi
tuguje i čeka princa
svog Jovana Dalmatinca

Kad sam čuo ovu pricu
suza mi u oku sinu
jer je Jovan Dalmatinac
zivot dao za Krajinu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 22:45 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
bobanovski je napisao/la:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1159721094151689&id=182362565220885
Evo vam prebijeni sa provociranjem "Vukovar navija za Zvezdu" sa slikom tenka, taj *** je se muva po Braču i ima obraza kmečati



Kacamace je li i ovaj ko onaj u Prijedoru (Bosnjak) zasluzio degenek? ProvocirA na tudjoj teritoriji.Zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
bobanovski je napisao/la:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1159721094151689&id=182362565220885
Evo vam prebijeni sa provociranjem "Vukovar navija za Zvezdu" sa slikom tenka, taj *** je se muva po Braču i ima obraza kmečati


Debil al opet ga se moglo zasamarat a ne skakat mu po glavi i prebit jos gratis par ljudi.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati prebili Srbe na domaćem terenu (opet !)
PostPostano: 13 lip 2019, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
bobanovski je napisao/la:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1159721094151689&id=182362565220885
Evo vam prebijeni sa provociranjem "Vukovar navija za Zvezdu" sa slikom tenka, taj *** je se muva po Braču i ima obraza kmečati

A za koga bi morao da navija?Kakav tenk što lažeš?
Za koga da navija?Šta je tu problem što navija za Crvenu Zvezdu?
Ti bi,po tebi neki bi Hrvat u Srbiji trebao da dobije batine jer navija za šta ja znam..Dinamo ili Hajduk ili ..A morao bi da navija za Zvezdu ili Partizan,da bi bio po ukusu Srba?
Jesi li ti normalan?
I prirodno je da napiše:Vukovar navija za Zvezdu jer je valjda odatle.
Kao što je normalno da neko iz nebitno..Apatina,Beograda napiše Apatin ili Beograd navija za Dinamo ako tu živi.Šta bi Srbi trebali da ga prebiju?
Jeli to može tebi mozak da razume neke osnovne normalne stvari?
Ko za koga navija?!
Alo !?
Dokle ide ludilo?Dokle ide pravdanje svog ludila?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 462 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO