HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 17 lip 2019, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
VIJESTI
lip 17, 2019
Zvuči nevjerojatno kad Emir kaže da poznaje pet Hrvata i nabraja ih imenom i prezimenom koji su njegovu bošnjačkom narodu prihvatljivi. A ja vjerujem da je Hitler imao više prihvatljivih Židova - kazao je Ćosić za HMS.

Premijer Zapadnohercegovačke županije i dopredsjednik HDZ-a Zdenko Ćosić komentirao je za HMS izjavu poznatog glumca Emira Hadžihafizbegovića, koji je u jučerašnjoj emisiji “Nedjeljom u 2” Hrvatske televizije nabrojao pet Hrvata prihvatljivih Bošnjacima. Za Ćosića je to “opasan oblik neonacizma”.

- Mišljenja sam da bi Bošnjaci sutra glasali za Dianu Zeleniku, Martina Raguža, Krešu Zubaka, fra Ivana Šarčevića ili Franju Topića da budu predsjednici BiH narednih deset godina. Topić da se sutra kandidira za gradonačelnika Sarajeva sve bi pomeo. Bošnjaci nemaju problema da ih vode čestiti ljudi. Ali imaju problema s Čovićem koji je s Dodikom stao na stranu demontiranja BiH društva - kazao je Emir Hadžihafizbegović pokušavajući obrazložiti podršku koju Željko Komšić uživa kod znatnog broja Bošnjaka.

Ćosić kaže kako Hadžihafizbegović, ipak, nije tako dobar glumac da bi publici podvalio svoj oblik fašizma kao ispravan i društveno prihvatljiv. Taj heroj “nadnacije” pokušava nas, veli Ćosić, uvjeriti da sve mora biti podređeno kultu države. Naravno, u ovom slučaju država je on i njegova nadnacija.

- Zvuči nevjerojatno kad Emir kaže da poznaje pet Hrvata i nabraja ih imenom i prezimenom koji su njegovu bošnjačkom narodu prihvatljivi. A ja vjerujem da je Hitler imao više prihvatljivih Židova - kazao je Ćosić za HMS te dodao kako Hadžifafizbegoviću to još nije dovoljno nego poziva HDZ da nabroji pet, toj stranci, prihvatljivih Bošnjaka.

- S najvećom odioznošću odbacujemo svaki pokušaj fašističkog sudovanja o prihvatljivim pojedincima iz loših naroda. Hoće li jednom biti jasno tim nacionalističkim glavama - svaki građanin, pa tako i svaki Bošnjak nama je prihvatljiv ako ga taj narod izabere za svog predstavnika ili drugim riječima - nijedan Hrvat nije nam prihvatljiv ako će ga izabrati Emir i njegov nadnarod. I to treba biti jasno - poručio je Ćosić.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Gledao sam emisiju..kakvom đubretu se dozvoljava da sere na sred HRTa.
Ne razumem..

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
"Srbija je aždaja kojoj treba odseći glavu."
Degenerik.
Posle kad budu izazvali zlo..sve se pamti.Svaka se računa.A jedan od tri naroda se i previše izasrao po raznim medijima i po Svetu.A mi smo tu.Sve će jednom proći pa i američki uticaj.Šta će posle biti..

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 06:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
zeljko komsic je u ovom trenutku defacto ne samo lider jedne pro-bosanske stranke, vec i pravi i istinski lider bosnjaka kao europskog naroda. bakir izetbegovic je nasljedni vodja islamske sekte mladi muslimani koja okuplja muslimanske vjernike i islamiste svih pravaca i njegova nacija je islam, a on je po nacionalnosti primarno musliman. u ovom trenutku bi vise pravih bosnjaka poginulo za zeljka nego za bakira, i to je naprosto tako. ponosim se da dolazim iz naroda koji je spreman da se izdigne iznad vjerskih razlika i prihvati za lidera najboljeg, a ne vjerski podobnog. nama su lideri bili i pavelic i tito u svoje vrijeme. za listu koju je iznio hadzihafizbegovic ne znam, ali znam da postoje jos tisuce hrvata za kojima bi pravi bosnjaci i u vatru i u vodu, jer ti ljudi vole, cijene i bore se za ovu zemlju i vise od bosnjackog prosjeka.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 07:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Stinger19 je napisao/la:
zeljko komsic je u ovom trenutku defacto ne samo lider jedne pro-bosanske stranke, vec i pravi i istinski lider bosnjaka kao europskog naroda. bakir izetbegovic je nasljedni vodja islamske sekte mladi muslimani koja okuplja muslimanske vjernike i islamiste svih pravaca i njegova nacija je islam, a on je po nacionalnosti primarno musliman. u ovom trenutku bi vise pravih bosnjaka poginulo za zeljka nego za bakira, i to je naprosto tako. ponosim se da dolazim iz naroda koji je spreman da se izdigne iznad vjerskih razlika i prihvati za lidera najboljeg, a ne vjerski podobnog. nama su lideri bili i pavelic i tito u svoje vrijeme. za listu koju je iznio hadzihafizbegovic ne znam, ali znam da postoje jos tisuce hrvata za kojima bi pravi bosnjaci i u vatru i u vodu, jer ti ljudi vole, cijene i bore se za ovu zemlju i vise od bosnjackog prosjeka.


Znamo mi da je vama islamistima Željko korisniji od Bakira. Tako je uvijek bilo - Muslimani gora od Turčina.
Tako će vam biti dok vam je koristan a kad od njega ne bude više ublehaške korist biće bačen u košaru za smeće, kako ste kroz povijest i naučili raditi sa nepotrebnim psima kada omatore a još vam se motaju oko nogu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 08:08 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Vidjeli smo kako je završio Željko nakon što nije bio kandidiran za člana predsjedništva na prošlim izborima, svi ti halal Hrvati su vam koristi dok imate koristi o njih. Pa jednog Predraga Kojoviću ste napadali da je četnik nakon što je bio protiv škola po fašistima.

Emir ga je napadao svakodnevno, smetao mu je i Saša Magazinović a Mektić je dobar jer vam dobro služi tj u rangu je Lijanovića i Živka, dovukao je evo i ISIL-ovce.


Svaka vaša rečenica je laž i zbog toga nećete dobiti ni svoj trokut nego ćemo mi upravljati sa vama i to možeš zapamtiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Svaka vaša rečenica je laž i zbog toga nećete dobiti ni svoj trokut nego ćemo mi upravljati sa vama i to možeš zapamtiti.


nisam upamtio. nije se rodio onaj ko je hdz-ovcima ugodio sem ako nije banovina hrvatska. zna se. ne lipsi magare do zelene travice. :kava

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 08:23 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Svaka vaša rečenica je laž i zbog toga nećete dobiti ni svoj trokut nego ćemo mi upravljati sa vama i to možeš zapamtiti.


nisam upamtio. nije se rodio onaj ko je hdz-ovcima ugodio sem ako nije banovina hrvatska. zna se. ne lipsi magare do zelene travice. :kava

Muslimani kakvi HDZ-ovci?

Želite blokirati BiH jer ne možete više nametati ništa, to nam samo govori koliko vam znači tzv BiH.

Naš cilj da vam uništimo BiH u vašim očima polako prolazi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Muslimani kakvi HDZ-ovci?

Želite blokirati BiH jer ne možete više nametati ništa, to nam samo govori koliko vam znači tzv BiH.

Naš cilj da vam uništimo BiH u vašim očima polako prolazi



lako je vrijedjati iza monitora. da vam ide posao, i da nisi bolesno frustriran, ne bi ni pokusao vrijedjati, vec bi likovao. ovako ostaje samo bol i frustracija. :kava kad se naucis postovati sagovornika, onda mozemo pricati. dotada putuj igumane i ne brini za manastir.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 08:35 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Muslimani kakvi HDZ-ovci?

Želite blokirati BiH jer ne možete više nametati ništa, to nam samo govori koliko vam znači tzv BiH.

Naš cilj da vam uništimo BiH u vašim očima polako prolazi



lako je vrijedjati iza monitora. da vam ide posao, i da nisi bolesno frustriran, ne bi ni pokusao vrijedjati, vec bi likovao. ovako ostaje samo bol i frustracija. :kava kad se naucis postovati sagovornika, onda mozemo pricati. dotada putuj igumane i ne brini za manastir.

Zašto želite izazvati novi rat svojom velikomuslimanskom politikom?

Pokušavate kopirati Miloševića bez JNA i spiceni na 23 posto, Milošević je imao JNA a vi nemate ništa i takija vam ne prolazi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 10:11 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Šta je reć pa se javio netko iz HNSa. Obično Slaven Raguž jedini reagira ili Karamatić. Priopćenje mi se sviđa, direkt u glavu ga usporedit s nacistima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 18 lip 2019, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Nezadovoljni Thompson oštro odgovorio Hadžihafizbegoviću

Odgovor prenosimo u cijelosti:

– Javni poziv Emiru Hadžihafizbegoviću: Koja Thompsonova pjesma veliča Maksa Luburića tj. od koje svoje pjesme bi se Thompson trebao ograditi?

Budući da Emir Hadžihafizbegović tvrdi drugačije, mi ga pozivamo da nam kaže koja Thompsonova pjesma veliča Maksa Luburića, tj. od kojih svojih pjesama bi se Thompson trebao ograditi – piše na zvaničnoj Facebook stranici Marka Perkovića Thompsona.

https://www.fokus.ba/magazin/showbuzz/n ... TqZW3u3OKI



Podsjeca me ovo na onu "Latinicu" od prije ne znam vise ni koliko godina. "Pa je li pjevao, ili nije?" I "ako je pjevao"..."ako je zaista pjevao"
https://www.youtube.com/watch?v=plHSLVvPwXA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 19 lip 2019, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
BBC je napisao/la:
Citat:
Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
VIJESTI
lip 17, 2019
Zvuči nevjerojatno kad Emir kaže da poznaje pet Hrvata i nabraja ih imenom i prezimenom koji su njegovu bošnjačkom narodu prihvatljivi. A ja vjerujem da je Hitler imao više prihvatljivih Židova - kazao je Ćosić za HMS.

Premijer Zapadnohercegovačke županije i dopredsjednik HDZ-a Zdenko Ćosić komentirao je za HMS izjavu poznatog glumca Emira Hadžihafizbegovića, koji je u jučerašnjoj emisiji “Nedjeljom u 2” Hrvatske televizije nabrojao pet Hrvata prihvatljivih Bošnjacima. Za Ćosića je to “opasan oblik neonacizma”.

- Mišljenja sam da bi Bošnjaci sutra glasali za Dianu Zeleniku, Martina Raguža, Krešu Zubaka, fra Ivana Šarčevića ili Franju Topića da budu predsjednici BiH narednih deset godina. Topić da se sutra kandidira za gradonačelnika Sarajeva sve bi pomeo. Bošnjaci nemaju problema da ih vode čestiti ljudi. Ali imaju problema s Čovićem koji je s Dodikom stao na stranu demontiranja BiH društva - kazao je Emir Hadžihafizbegović pokušavajući obrazložiti podršku koju Željko Komšić uživa kod znatnog broja Bošnjaka.

Ćosić kaže kako Hadžihafizbegović, ipak, nije tako dobar glumac da bi publici podvalio svoj oblik fašizma kao ispravan i društveno prihvatljiv. Taj heroj “nadnacije” pokušava nas, veli Ćosić, uvjeriti da sve mora biti podređeno kultu države. Naravno, u ovom slučaju država je on i njegova nadnacija.

- Zvuči nevjerojatno kad Emir kaže da poznaje pet Hrvata i nabraja ih imenom i prezimenom koji su njegovu bošnjačkom narodu prihvatljivi. A ja vjerujem da je Hitler imao više prihvatljivih Židova - kazao je Ćosić za HMS te dodao kako Hadžifafizbegoviću to još nije dovoljno nego poziva HDZ da nabroji pet, toj stranci, prihvatljivih Bošnjaka.

- S najvećom odioznošću odbacujemo svaki pokušaj fašističkog sudovanja o prihvatljivim pojedincima iz loših naroda. Hoće li jednom biti jasno tim nacionalističkim glavama - svaki građanin, pa tako i svaki Bošnjak nama je prihvatljiv ako ga taj narod izabere za svog predstavnika ili drugim riječima - nijedan Hrvat nije nam prihvatljiv ako će ga izabrati Emir i njegov nadnarod. I to treba biti jasno - poručio je Ćosić.

Dnevnik.ba

Interesantno je kako rupa brzo nadje zakrpu. Nije dvojbeno da su i Emir Hadzihafizbegovic i Zdenko Cosic dobro poglupi. Problem je to sto je Emir obican glumac a Zdenko premijer Zapadnohercegovacke Zupanije.

Emir je misljenja da bi Bosnjaci sutra glasali za Zeleniku, Raguza, Zubaka, Sarcevica ili Topica da budu predsjednici BiH iducih deset godina.

Problem je da Bosnjaci JUCER nisu glasali za njih nego za Dzaferovica, da u stvari BiH bira samo clanove kolektivnog predsjednistva i da ih bira na samo 4 godine. Zalosno je da Emir nema pojma sta se desilo prosle godine i da su mu sunarodnici glasali ne za predstavnika gradjanske nego nacionalne stranke.
Brkati pojedinacnu glupost sa fasizmom je sramota ze premijera bilo kakvog kantona. Spustati se na nivo glumaca je isto tako besmisleno.
Katastrofalno je lose i pomisliti da je Hitler imao vise od 5 prihvatljivih Jevreja. Zar zupanijski premijer nije do sada cuo za Holokost koji se desio u Drugom Svjetskom Ratu?
Onako usput, da su hrvatski glasaci dali 140,000 nekome drugome umjesto Covicu, mogli su i oni izabrati boljeg clana predsjednistva Bosnjacima – Denisa Becirevica ili Fahrudina Radoncica...
Problem je sto clanovi HDZ vec decenijama stite SDA kandidate.
Sjecate li se kada su izabrali Aliju Izetbegovic za predsjednika predsjednistva 1990 godine mada je Fikret Abdic kao privrednik dobio najvise glasova na tim izborima.
Zbog nekih neshvatljivih razloga HDZ je vise volio kao predsjedavajuceg pisca “Islamske deklaracije” nego covjeka koji je stvorio Agrokomerc...
Sto bi Amerikanci rekli “fatal attraction”
Nije to nikakav fasizam nego samo licna glupost...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 19 lip 2019, 20:37 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Interesantno je kako rupa brzo nadje zakrpu. Nije dvojbeno da su i Emir Hadzihafizbegovic i Zdenko Cosic dobro poglupi. Problem je to sto je Emir obican glumac a Zdenko premijer Zapadnohercegovacke Zupanije.

Emir je misljenja da bi Bosnjaci sutra glasali za Zeleniku, Raguza, Zubaka, Sarcevica ili Topica da budu predsjednici BiH iducih deset godina.

Problem je da Bosnjaci JUCER nisu glasali za njih nego za Dzaferovica, da u stvari BiH bira samo clanove kolektivnog predsjednistva i da ih bira na samo 4 godine. Zalosno je da Emir nema pojma sta se desilo prosle godine i da su mu sunarodnici glasali ne za predstavnika gradjanske nego nacionalne stranke.
Brkati pojedinacnu glupost sa fasizmom je sramota ze premijera bilo kakvog kantona. Spustati se na nivo glumaca je isto tako besmisleno.
Katastrofalno je lose i pomisliti da je Hitler imao vise od 5 prihvatljivih Jevreja. Zar zupanijski premijer nije do sada cuo za Holokost koji se desio u Drugom Svjetskom Ratu?
Onako usput, da su hrvatski glasaci dali 140,000 nekome drugome umjesto Covicu, mogli su i oni izabrati boljeg clana predsjednistva Bosnjacima – Denisa Becirevica ili Fahrudina Radoncica...
Problem je sto clanovi HDZ vec decenijama stite SDA kandidate.
Sjecate li se kada su izabrali Aliju Izetbegovic za predsjednika predsjednistva 1990 godine mada je Fikret Abdic kao privrednik dobio najvise glasova na tim izborima.
Zbog nekih neshvatljivih razloga HDZ je vise volio kao predsjedavajuceg pisca “Islamske deklaracije” nego covjeka koji je stvorio Agrokomerc...
Sto bi Amerikanci rekli “fatal attraction”
Nije to nikakav fasizam nego samo licna glupost...

Mi zelimo birati svog predstavnika a ne radit sranja kao vi. Tzv bosna i hercegovina nece nikada biti građanska država !!!

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 19 lip 2019, 22:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Da se kandidirao Babo možda bi :D

Ali kad vi već želite rušiti BiH zašto da se uopće miješamo, vama to iovako dobro ide.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 19 lip 2019, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Da se kandidirao Babo možda bi :D

Ali kad vi već želite rušiti BiH zašto da se uopće miješamo, vama to iovako dobro ide.


ma ne, ne rusimo mi bih, vec nakaradni sistem, konstitutivne i konsocijaciju, i dobro nam ide ... imal sta oko ove kristo apelacije ... :confused1 (dobro nam ide)

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Da se kandidirao Babo možda bi :D

Ali kad vi već želite rušiti BiH zašto da se uopće miješamo, vama to iovako dobro ide.


ma ne, ne rusimo mi bih, vec nakaradni sistem, konstitutivne i konsocijaciju, i dobro nam ide ... imal sta oko ove kristo apelacije ... :confused1 (dobro nam ide)

:D
Čestitam vam na uspesima.Svojim posleratnim ponašanjem potpisali ste sebi kolektivni nestanak prilikom sledećeg mešanja karata.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Diablo je napisao/la:

Mi zelimo birati svog predstavnika a ne radit sranja kao vi. Tzv bosna i hercegovina nece nikada biti građanska država !!!


Kako ce biti gradjanska drzava bez gradjana?

Treba prvo gradjane stvoriti...

Nije sranje birati dobre vodje nego prijeka potreba.

Sta je tu takozvano, Bosna ili Hercegovina? Mislio samo da su obadvoje geografski pojmovi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
:D
Čestitam vam na uspesima.Svojim posleratnim ponašanjem potpisali ste sebi kolektivni nestanak prilikom sledećeg mešanja karata.


Kacamak,

mozete li se vi prvo usaglasiti sa Radovanom Karadzicem?

On je tvrdio da su sebi potpisali kolektivni nestanak PRIJERATNIM ponasanjem...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 15:55 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Gradjani glasaju za gradjanske stranke. Nacionalisti glasaju za nacionalne stranke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
:D
Čestitam vam na uspesima.Svojim posleratnim ponašanjem potpisali ste sebi kolektivni nestanak prilikom sledećeg mešanja karata.


Kacamak,

mozete li se vi prvo usaglasiti sa Radovanom Karadzicem?

On je tvrdio da su sebi potpisali kolektivni nestanak PRIJERATNIM ponasanjem...
Baš si vickast,sad vas ima milion i dvesta hiljada na 23% a po popisu iz 1991 vas je bilo,koliko?I nije vam dosta.Dobro.Idemo dalje.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 16:18 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Kacamak,

mozete li se vi prvo usaglasiti sa Radovanom Karadzicem?

On je tvrdio da su sebi potpisali kolektivni nestanak PRIJERATNIM ponasanjem...
Baš si vickast,sad vas ima milion i dvesta hiljada na 23% a po popisu iz 1991 vas je bilo,koliko?I nije vam dosta.Dobro.Idemo dalje.


Kod nas se sve vrti u krug.

Prije tri decenije su komunisti glasali za nacionalne stranke.

Danas nacionalisti zahtijevaju gradjanske drzave i cude se sto je lose ili sto nam djeca bjeze vani.

Koliko ce vremena trebati da shvate da im djeca bjeze od njih?

Koji ce to novinar, politicar, drzavnik, svesteno lice, umjetnik ili akademik napisati ili javno reci?

Bez vjere nema ni hrabrosti ni istine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kačamak je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Kacamak,

mozete li se vi prvo usaglasiti sa Radovanom Karadzicem?

On je tvrdio da su sebi potpisali kolektivni nestanak PRIJERATNIM ponasanjem...
Baš si vickast,sad vas ima milion i dvesta hiljada na 23% a po popisu iz 1991 vas je bilo,koliko?I nije vam dosta.Dobro.Idemo dalje.


Kacamak,

na zalost, vasa je matematika dobra.

Danas postoji jedno milion platonskih Bosanaca koji Bosnu vole po Austriji, Njemackoj, Svedskoj, Kanadi, SAD i Australiji.

Fino se i zaradilo tokom proteklih cetvrt vijeka. Moglo bi se vratiti, pokrenuti proizvodnja, transport i industrija, ali ima se precih stvari.

Nije jasno zasto ocekuju da Dodik vise voli BiH od njih te misle da je Mila iz Laktasa treba napraviti normalnom i dobrom drzavom.

Ako nece oni, a sto bi i Mile?

Ako je saka politicara iz nacionalnih stranaka jaca od njih pa ih se boje, neka se slobodno odmah ispisu iz Bosanaca...

Niti ce Bosna sta izgubiti niti Zapad dobiti..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Sta je to platonska ljubav?

To je cinjenica da sto ljudi nesto manje poznaju to vise vole. Onome sto ne vide ne znaju ni mane te mogu zamisljati onakvim kao im se cejfne.

Mogu se igrati Boga i stvarati nesto rajsko, nesto sto postoji samo u njihovim glavama kao vrhunac savrsenosti, ljepote i vrijednosti.

Radi toga kod nas vise vole Rusiju, Tursku i Vatikan nego svoje bliznje.

Prve susjede mrze i vise nego sto treba ili zasluzuju da bi napravili jos jaci kontrast naspram njihove platonske ozae srece u koju nikada nece nogom krociti.

Jer sreca je lepa samo dok se ceka, dok od sebe samo nagovestaj da...

A zastitnici su nam bez ikakve dvojbe i mocni i savrseni.

Jedino nije jasno zasto smo vijekovima krvavo stradali pored takvih saveznika.

Ne kaze se dzaba da je ljubav slijepa...

S druge strane svijet je prepun izbjeglih Rusa, Turcina i Italijana.

I oni su u potrazi za svojom platonskom ljubavi...

Obicno je na kraju pronadju u zemlji koju su davno ostavili iza sebe...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ćosić: Hadžihafizbegovićev odabir "podobnih" Hrvata “opasan oblik neonacizma”
PostPostano: 20 lip 2019, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Baš si vickast,sad vas ima milion i dvesta hiljada na 23% a po popisu iz 1991 vas je bilo,koliko?I nije vam dosta.Dobro.Idemo dalje.


Kacamak,

na zalost, vasa je matematika dobra.

Danas postoji jedno milion platonskih Bosanaca koji Bosnu vole po Austriji, Njemackoj, Svedskoj, Kanadi, SAD i Australiji.

Fino se i zaradilo tokom proteklih cetvrt vijeka. Moglo bi se vratiti, pokrenuti proizvodnja, transport i industrija, ali ima se precih stvari.

Nije jasno zasto ocekuju da Dodik vise voli BiH od njih te misle da je Mila iz Laktasa treba napraviti normalnom i dobrom drzavom.

Ako nece oni, a sto bi i Mile?

Ako je saka politicara iz nacionalnih stranaka jaca od njih pa ih se boje, neka se slobodno odmah ispisu iz Bosanaca...

Niti ce Bosna sta izgubiti niti Zapad dobiti..

Dobro,ako se nastavi ovaj trend mnogo masovnijeg iseljavanja Muslimana ili Bošnjaka ili Bosanaca ili patrijota ako više volite nego Srba i Srbi postanu apsolutna većina "ubosni",hoće li Bosanci i ostale patrijote nastaviti da insistiraju na "normalnoj" tj.unitarnoj državi bez "blentiteta" "katuna", "torova", "tzv.zaštite naciolnalnog interesa"i tako to ili bi bilo za očekivati neku korekciju glede toga ?

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder, iprodano, kily, Patriota, Tomba17 i 280 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO