HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 07:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Bobovac je napisao/la:
Primarijus je napisao/la:

Najbolje je da se zatvorimo kao Albanija 60tih i pucamo u strance, a to šta nema tko radit niže poslove jer skoro niko ne želi nema veze. Gosti će se u turizmu (od kojeg ovisimo) sami posluživat, ulice će se same čistit, pacijenti će se u bolnicama sami previjat. Evo već po Dalmaciji ima puno Filipinaca u građevini itd.
Ja uopće nemam problema sa tim da stranci dolaze po kvotama radit u deficitarnim poslovima. Hrvati su ili odselili ili radije leže doma nego da rade te poslove. Jbg prilagodit ćemo se na taj način i guraj dalje.



Uzmi metlu pa ti pometi ulicu pa ti neće trebati Pakistanci i Alžirci. :zubati

Čuj prljave ulice? I to je tebi razlog za imigrante?!


Uvoz imigranata je kraj Hrvatske i Hrvata. Točka. Amen. Nema više.


sa izumiranjem sela i tog starog načina života u prirodi i sa prirodom izumrli smo i mi.
prije bih se propucao nego odlučio na osnivanje obitelji u gradu.
ovo je već gotova priča. nije pitanje oće li hrvatska postat francuska nego kad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
s one strane dinare je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Uzmi metlu pa ti pometi ulicu pa ti neće trebati Pakistanci i Alžirci. :zubati

Čuj prljave ulice? I to je tebi razlog za imigrante?!


Uvoz imigranata je kraj Hrvatske i Hrvata. Točka. Amen. Nema više.


sa izumiranjem sela i tog starog načina života u prirodi i sa prirodom izumrli smo i mi.
prije bih se propucao nego odlučio na osnivanje obitelji u gradu.
ovo je već gotova priča. nije pitanje oće li hrvatska postat francuska nego kad.


Ma dobro, ja ipak vjerujem da još nije gotovo. Daće Bog treći svjetski rat valjda. Atomski holokaust i nuklearnu zimu. Kontaminaciju Europe (ili bar ovog regiona) cezijem 137.

I to mi je vedriji scenarij od imigracije...
Kad samo čovjek vidi Pariz, London... Bolje da ih više nikako nema nego da su takvi.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3216
s one strane dinare je napisao/la:
građevina je pasji posao koji po prirodi svi izbjegavaju, radit po 10 sati dnevno po suncu i po buri, u prašini i čemu već ne, za 5000-6000 kn? pa naravno da nitko neće i na to pristaje samo tko baš mora.
uzme ti cili život a zauzvrat dobiješ ***, i pola od te jadne plaće ode na marendu i ručak. bio, radio. a fala Bogu moreš pojit kad je fizikala cili dan. i znaš šta kažu svi stariji iz firme? da im je najveća greška u životu što su se uvatili bauštele. ne traži nitko 20k kuna ali 5-6k za takve poslove je ponižavajuće i toga su svi svjesni, i zato će bit samo još veći manjak radnika. a tko već bude morao udarat, udarat će u njemačkoj.

a puno bolje nije ni u turizmu, konobar/kuvar su isto pasji poslovi na kojima se možeš pozdravit sa venama na nogama, pogotovo sa takvim cjelodnevnim smjenama. dijeliš smještaj i sve ostalo sa Boga pitaj kime na 57. otoku od obale, provoda nema jer će ti onda također ostat *** od te plaće, itd. tko i to želi?

lako je prozivat druge kad je tebi dobro, ajde ti kramp ili tacnu u ruke pa udaraj po cili dan, ili ako si stariji pošalji svog malog da udara.

sa diplomom ili bez nje, radi se o pasjim poslovima koje svatko normalan izbjegava, što zbog zdravlja, što zbog manjka slobodnog vremena, što zbog manjka ikakve računice.


Netko te poslove mora radit, ili ćemo uvozit radnu snagu za koju je 5-6k kuna san snova jer smo mi postali prevelika gospoda da zasučemo rukave i zaprljamo ruke ili izumit robote koji će radit u turizmu, građevini, zdravstvu, čistoći. Uostalom povećanje kvota za 40k u godinu dana dovoljno govori u kakvoj smo situaciji sa radnom snagom, a bit će sve gore i gore zbog iseljavanja, plus rast BDP-a od 4% bez uvoza radnika neće biti održiv nikako. Jel se meni to sviđa? Nije, ali to je realnost.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3216
Bobovac je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

sa izumiranjem sela i tog starog načina života u prirodi i sa prirodom izumrli smo i mi.
prije bih se propucao nego odlučio na osnivanje obitelji u gradu.
ovo je već gotova priča. nije pitanje oće li hrvatska postat francuska nego kad.


Ma dobro, ja ipak vjerujem da još nije gotovo. Daće Bog treći svjetski rat valjda. Atomski holokaust i nuklearnu zimu. Kontaminaciju Europe (ili bar ovog regiona) cezijem 137.

I to mi je vedriji scenarij od imigracije...
Kad samo čovjek vidi Pariz, London... Bolje da ih više nikako nema nego da su takvi.


Nitko nam nije kriv za to. Sami smo sebe uništili.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
@primarijus bitniji ti je rast bdpa od opstanka tvog naroda? I ne, rast bdpa nije jednako opstanak hrvatskog naroda.

Imali smo po 5-6 djece dok je bdp bio nepoznat pojam.

Dobro dosli u zagreb za par desetljeca;
https://youtu.be/56b_rmUHUg4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3216
s one strane dinare je napisao/la:
@primarijus bitniji ti je rast bdpa od opstanka tvog naroda? I ne, rast bdpa nije jednako opstanak hrvatskog naroda.

Imali smo po 5-6 djece dok je bdp bio nepoznat pojam.

Dobro dosli u zagreb za par desetljeca;
https://youtu.be/56b_rmUHUg4


Pa koji k se narod sam ne odluči opstati, tko mu brani? Tko brani velikim Hrvatinama po svijetu da se vrate, da ulažu u Hrvatsku, da imaju više djece u domovini, da idu živjeti na selo, da ne glasaju za lopove na vlasti? Meni nije ništa bitnije od toga, ja samo konstantiram kakvo je trenutno stanje i kuda idemo.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
2017 - Treba nam nekoliko tisuća imigranata za deficitarna zanimanja.
2018- Treba nam 40.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo sezonske ili jednogodišnje papire.
2019 - Treba nam 80.000 imigranata.
2020 - Treba nam 120.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo privremene papire.
2024 treba nam 200.000 imigranata. Nema veze ako dobiju stalne radne dozvole jer nikada im nećemo dati državljanstvo. Uostalom. većina će ih ionako tu biti samo privremeno.
2027. Moramo razmotriti opciju davanja državljastava imigrantima da određenu grupu zanimanja.
2030 - Moramo dodatno privući imigraciju kroz olakšanu naturalizaciju i davanje državljanstva
2033 - Raličitost je naše bogastvo. Hrvatska je ponosna što u njoj živi 20% "Novih Hrvata" To nas samo čini jačima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:46 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13446
Lokacija: ZG
Narod nek pravi djecu pa ce bit Hrvata. Najlakse srat po netu.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jasno je da određene imigracije mora biti ali ijedna svjesna država mora postaviti određene uvjete:

1. No muslims
2. Bez radnih dozvola na neodređeno vrijeme
3. Cijena rada stranim radnicima mora biti ista kao i domaćim kako poslodavci ne bi iskoristili strance za snižavanje cijene rada i time podstakli još veće iseljavanje našeg naroda ( a budimo realni, to su mokri snovi naših poslodavaca).

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
PCM je napisao/la:
Narod nek pravi djecu pa ce bit Hrvata. Najlakse srat po netu.


Evo ga, poslodavac. :zubati

Imam ja u svojoj okolici ljudi koji imaju po petero. Al koja kosrist kad odoše u Švabiju. Pravio ih ćaća za Angelu Merkel.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 lip 2019, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Primarijus je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
@primarijus bitniji ti je rast bdpa od opstanka tvog naroda? I ne, rast bdpa nije jednako opstanak hrvatskog naroda.

Imali smo po 5-6 djece dok je bdp bio nepoznat pojam.

Dobro dosli u zagreb za par desetljeca;
https://youtu.be/56b_rmUHUg4


Pa koji k se narod sam ne odluči opstati, tko mu brani? Tko brani velikim Hrvatinama po svijetu da se vrate, da ulažu u Hrvatsku, da imaju više djece u domovini, da idu živjeti na selo, da ne glasaju za lopove na vlasti? Meni nije ništa bitnije od toga, ja samo konstantiram kakvo je trenutno stanje i kuda idemo.


Ne možeš ti od naroda očekivati neku visoku razinu svijesti.
Ljudi se udružuju u države upravo da bi na državu prenijeli takove stvari, jer znaju da individualno ne mogu mnogo postići. Dakle država, vlast, vlada, parlament... da za njih misli i djeluje. Kao pokretač i organizaciona snaga naroda ona (u teoriji) ima tu ulogu da postigne ono o čemu govoriš.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 18 lip 2019, 19:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6283
Mislim da je krajnje vrijeme da Hrvatska umjesto ovih usranih kvota za strance krene uvoziti ustase iz juzne amerike koji bi dugorocno bili isplativija te sigurnija opcija.Dovodit samo velike obitelji te ih zaposljavati u građevini,turizmu te ostalim deficitarnim djelatnostima...
Zamislite one iz Čilea,Venezuele kako bi prihvatili placu od 1000 eura u svojoj maticnoj zemlji??

Ja bi im jos uveo subvencije na stanove, ako imaju 3 djece placao bi im pola stanarine te bi se postotak povecavao sa sljedecim djetetom...

Kakvi Filipinci,Ukrajinci,Indonezani te ostali bakraci...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 20 lip 2019, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Bobovac je napisao/la:
2017 - Treba nam nekoliko tisuća imigranata za deficitarna zanimanja.
2018- Treba nam 40.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo sezonske ili jednogodišnje papire.
2019 - Treba nam 80.000 imigranata.
2020 - Treba nam 120.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo privremene papire.
2024 treba nam 200.000 imigranata. Nema veze ako dobiju stalne radne dozvole jer nikada im nećemo dati državljanstvo. Uostalom. većina će ih ionako tu biti samo privremeno.
2027. Moramo razmotriti opciju davanja državljastava imigrantima da određenu grupu zanimanja.
2030 - Moramo dodatno privući imigraciju kroz olakšanu naturalizaciju i davanje državljanstva
2033 - Različitost je naše bogastvo. Hrvatska je ponosna što u njoj živi 20% "Novih Hrvata" To nas samo čini jačima.



Gle, ja prije 11 dana predviđao budućnost hrvatske imigracije kad me život teško demantira. Ispalo je da je ovaj moj katastrofičan scenarij zapravo jako podcijenio ozbiljnost situacije i da je realno stanje mnogo strašnije a budućnost mnogo crnja.

Već za iduću se godinu najavljuje potpuno ukidanje kvota te otvaranje tržišta rada za imigrante za sva zanimanja. Čulo se da se uvodi tzv hibridni model po kojem poslodavac prvo mora od lokalnog zavoda za zapošljavanje zatražiti radnika, a onda ga, ako u brzom roku od tjedan dana ne pronađe takvog u Hrvatkoj, ima pravo uvesti bez obzira na to o kojem je sektoru riječ.

Dakako da je prijedlog zakona smijurija, pogotovu taj rok od 7 dana. Dakako da se to neće ispoštovati ili će se poštivati samo pro forme. Poslodavci će uvijek davati prednost strancima zbog toga jer će ih moći više iskorištavati a manje plaćati. To će dovesti do enormno veće nezaposlenosti Hrvata s posljedicom novog emigrantskog vala u EU.
Jedina prednost hrvatskog egzodusa - malo povećanje plaća za domaće radnike, biti će anulirana!
Strašno je što se ovo radi. Hrvatski narod se zatire zbog interesa 200 bogatih obitelji...
Dođe mi da kriknem - dabogda vam propala i ova turistička sezona i sve sezone od sada!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 20 lip 2019, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Bobovac je napisao/la:
2017 - Treba nam nekoliko tisuća imigranata za deficitarna zanimanja.
2018- Treba nam 40.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo sezonske ili jednogodišnje papire.
2019 - Treba nam 80.000 imigranata.
2020 - Treba nam 120.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo privremene papire.
2024 treba nam 200.000 imigranata. Nema veze ako dobiju stalne radne dozvole jer nikada im nećemo dati državljanstvo. Uostalom. većina će ih ionako tu biti samo privremeno.
2027. Moramo razmotriti opciju davanja državljastava imigrantima da određenu grupu zanimanja.
2030 - Moramo dodatno privući imigraciju kroz olakšanu naturalizaciju i davanje državljanstva
2033 - Raličitost je naše bogastvo. Hrvatska je ponosna što u njoj živi 20% "Novih Hrvata" To nas samo čini jačima.


Žaba se polko kuha. :biceovodobro

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 20 lip 2019, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Moje mišljenje:

Demografska revitalizacija???
Nepotrebna!

Hrvatska da spadne na 2mil stanovnika opet će postojati.Neće propasti.
Njemačka (ili bilo koja druga država) da spadne na 40mil ( ili X mil), pa šta?

Neka sela i gradovi će nestati, bit če više šuma i livada.
Neka sela i gradovi će opstati.

Sve već viđeno, ništa novo.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 20 lip 2019, 22:13 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Jesi razmišljao o posljedicama za zdravstveni, mirovinski sustav itd.? Da ne govorimo da se stanovništvo neće stabilizirati na 2 milijuna, nego će nastaviti nestajati.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 20 lip 2019, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Divlja svinja5 je napisao/la:
Jesi razmišljao o posljedicama za zdravstveni, mirovinski sustav itd.? Da ne govorimo da se stanovništvo neće stabilizirati na 2 milijuna, nego će nastaviti nestajati.


Ostaje sve nekako isto samo što je manje stanovnika.
Manje djece ali i manje umirovljenika, svega manje. Manja dobit i manji izdaci.
Sustav se automatski adaptira.

Ako nismo nestali pod Turcima nećemo ni onda. Ne brini.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 20 lip 2019, 23:23 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Nema mi baš logike kad je starenje stanovništva proces i nije problem vidjeti da se odvija. Umirovljenika je sve više, a radno sposobnog stanovništva i malđih sve manje.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 00:33 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Divlja svinja5 je napisao/la:
Nema mi baš logike kad je starenje stanovništva proces i nije problem vidjeti da se odvija. Umirovljenika je sve više, a radno sposobnog stanovništva i malđih sve manje.


Zar je moguće sljedeće:
Samo umirovljenici bez mladih?
Mislim da nije realno.

Bit će poteškoća ( već ih ima) ali nećemo nestati nit propasti.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 05:18 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Bobovac je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
2017 - Treba nam nekoliko tisuća imigranata za deficitarna zanimanja.
2018- Treba nam 40.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo sezonske ili jednogodišnje papire.
2019 - Treba nam 80.000 imigranata.
2020 - Treba nam 120.000 imigranata. Nema mjesta strahu, svi će dobiti samo privremene papire.
2024 treba nam 200.000 imigranata. Nema veze ako dobiju stalne radne dozvole jer nikada im nećemo dati državljanstvo. Uostalom. većina će ih ionako tu biti samo privremeno.
2027. Moramo razmotriti opciju davanja državljastava imigrantima da određenu grupu zanimanja.
2030 - Moramo dodatno privući imigraciju kroz olakšanu naturalizaciju i davanje državljanstva
2033 - Različitost je naše bogastvo. Hrvatska je ponosna što u njoj živi 20% "Novih Hrvata" To nas samo čini jačima.



Gle, ja prije 11 dana predviđao budućnost hrvatske imigracije kad me život teško demantira. Ispalo je da je ovaj moj katastrofičan scenarij zapravo jako podcijenio ozbiljnost situacije i da je realno stanje mnogo strašnije a budućnost mnogo crnja.

Već za iduću se godinu najavljuje potpuno ukidanje kvota te otvaranje tržišta rada za imigrante za sva zanimanja. Čulo se da se uvodi tzv hibridni model po kojem poslodavac prvo mora od lokalnog zavoda za zapošljavanje zatražiti radnika, a onda ga, ako u brzom roku od tjedan dana ne pronađe takvog u Hrvatkoj, ima pravo uvesti bez obzira na to o kojem je sektoru riječ.

Dakako da je prijedlog zakona smijurija, pogotovu taj rok od 7 dana. Dakako da se to neće ispoštovati ili će se poštivati samo pro forme. Poslodavci će uvijek davati prednost strancima zbog toga jer će ih moći više iskorištavati a manje plaćati. To će dovesti do enormno veće nezaposlenosti Hrvata s posljedicom novog emigrantskog vala u EU.
Jedina prednost hrvatskog egzodusa - malo povećanje plaća za domaće radnike, biti će anulirana!
Strašno je što se ovo radi. Hrvatski narod se zatire zbog interesa 200 bogatih obitelji...
Dođe mi da kriknem - dabogda vam propala i ova turistička sezona i sve sezone od sada!


Rip lijepa nasa. Jel se za ovo ginulo? Da nakon cetvrt stoljeca gledamo kako nas u vlastitoj drzavi zamjenjuje jeftina radna snaga sa istoka i juga? Koji smo mi proklet, izdajnicki narod. Narod juda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 09:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2392
Lokacija: HR
Radnu sangu treba tražiti u Južnoj Americi, prvo od najsiromašnijih država tipa Venecuela i Paragvaj, gdje ima 10.000 Hrvata, pa onda u ovim većim. Samo u Brazilu, Argentini i Čileu ima 500.000 ljudi hrvatskog porijekla.
To je izraelaki model, čudi kako nitko to ne pusti u mainstream bar radi političkih bodova.
30.000 godišnje importirat i odlično!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58617
Lokacija: DAZP HQ
Iluzija je da možemo privlačiti mase etničkih Hrvata iz Južne Amerike, pratim par facebook stranica Hrvata iz Južne Amerike, uglavnom su dobro situirani i veliki nacionalisti Argentine i Čilea, svaki put ističu da su ponosni na obje domovin, ali je i primjetno da su im nove domovine daleko ispred po važnosti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2392
Lokacija: HR
dudu je napisao/la:
Iluzija je da možemo privlačiti mase etničkih Hrvata iz Južne Amerike, pratim par facebook stranica Hrvata iz Južne Amerike, uglavnom su dobro situirani i veliki nacionalisti Argentine i Čilea, svaki put ističu da su ponosni na obje domovin, ali je i primjetno da su im nove domovine daleko ispred po važnosti.

Prvo siromašni sloj.
Da se odgodi što više najezda afroazijaza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24610
Lokacija: Heartbreak Hotel
Izgleda da je Hrvatska HDZ vlada odlučila odakle naseliti "Nove Hrvate". Svaka čast, nisu mogli bolje odabrati. Ne bih ni ja znao odabrati bolju zemlju kao strateškog partnera da stvaranje moderne hrvatske nacije.


Citat:
Hrvatska će uvoziti radnu snagu iz Bangladeša


Kako su objavili iz bangladeškog veleposlanstva, na sastanku u Zagrebu je zamjenik ministra Marka Pavića najavio kako će Hrvatska uskoro, kao prvi korak u procesu, u Bangladeš poslati nacrt memoranduma o razumijevanju, dokumenta koji opisuje dogovor između dvije države o toj temi. Nakon potpisivanje memoranduma, pokrenut će se nužne pripreme kako bi se regrutirala potrebna radna snaga iz te države koja broji 165 milijuna stanovnika.

 Zamjenik ministra Opalić je veleposlaniku Sheikhu Mohammedu Belalu prenio namjeru kako Hrvatska želi, između ostalih, zapošljavati liječnike, medicinske sestre, stručnjake za informatiku i komunikacije, turističke te građevinske djelatnika. Istaknuo je kako se već izdaju radne dozvole za strance, većinom za one s područja Europe (ali ne EU), a manji za izvan kontinenta.

Bangladeški veleposlanik Belal prenio je Opaliću uvjeravanja o tome kako je Bangladeš sposoban osigurati kvalificiranu i nekvalificiranu radnu snagu za sve sektore te ga zamolio da posjeti njegovu zemlju kako bi se osobno uvjerio u mehanizme i aranžmane koje je uspostavila tamošnja Vlada kako bi uredila proces migracije radnika koji posjeduju potrebne znanja i vještine.



Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatsk ... sa-1327321 - http://www.vecernji.hr

Prvi aplikanti su već ispunili svoje prijave
slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 21 lip 2019, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
dudu je napisao/la:
Iluzija je da možemo privlačiti mase etničkih Hrvata iz Južne Amerike, pratim par facebook stranica Hrvata iz Južne Amerike, uglavnom su dobro situirani i veliki nacionalisti Argentine i Čilea, svaki put ističu da su ponosni na obje domovin, ali je i primjetno da su im nove domovine daleko ispred po važnosti.


Čitao sam kako je Italija prije desetak godina dijelila državljanstva Argentincima i drugim Južnoamerikancima talijanskog podrijetla. Većina ih je na kraju završila u Engleskoj, Njemačkoj i Španjolskoj (znaju jezik).

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: kily i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO