HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 243 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Otvaram temu posto u zadnje vrijeme nema sedmice da neko ne poveze Srpsku sa Kosovom a i da ne začatevamo druge teme.
Evo najsvježije sa naše strane:

Dodik prije dva dana:

Citat:
Kada je riječ o Srbiji, Dodik je ponovio da su u RS spremni prihvatiti sve što dogovore Beograd i Priština, te ocijenio da Kosovo nije iskoristilo priliku da se afirmiše kao međunarodno priznata država i da mnogi koji su podržali Kosovo vide da nema kapaciteta za to, dok je Srbija dobila priliku da kroz pregovore dođe do rješenja koje bi moglo biti održivo.

"Pitanje Kosova i Republike Srpske je uporedivo. Ako neko da pravo jednom narodu koji je živio na prostoru neke autonomne pokrajine da se međunarodno afirmiše kao navodno država, zašto neko drugi to pravo nema, a veoma je blizu toga", rekao je Dodik.
http://ba.n1info.com/Vijesti/a357930/Do ... -i-RS.html


I zanimljivo doduse indirektno spomninjanje RS sa druge strane prije dva minuta.

Citat:
Haradinaj: Hvala vam za podršku, nema "Dodikove republike na KiM"
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=345244


Mislim da je to pitanje koje ce sve sve vise spominjati i na kraju (uz manje razmjene) biti dio rješenja regionalne zajebancije.
Jer niti je Kosovo postalo de jure nezaviosna drzava, to sto ih priznaje pola svijeta ne znači puno. Sa druge strane ne priznaje druga polovina svijeta i nemaju stolicu u UN. De facto nezavisnost znači al ni tu ne kontolisu cijelu teritoriju Kosova. Dakle Failed state.
Isto tako tzv. BiH nije za četvrt vijeka postala normalna drzava, Incko je i dalje tu, nema vlade, parlamenta, predsjednistvo ne funkcionise, Failed state.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A ti sad više ne bi davao Sandžak? Samo Kosovo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Srbi na te dvije teme gledaju s jedne perspektive i smatraju to kao isti problem. Svijet na Kosovo i na RS gleda kao dva zasebna problema. Svima bi nam u interesu bilo da se granice korigiraju i da nema više naroda s “krive strane” granice.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel ikad došao neko iz Srbije da vam kaže, "dajte 15% ili više teritorije Muslimanima da vas oni puste da se otcepite", stoko nezahvalna. Zaštićeni ste kao beli medvedi, imate državu u državi i fenomenalnu početnu poziciju da se jednog dana odvojite od BiH. Srbi na Kosovu žive pod nemogućim uslovima i tiranijom, a ti, jajaro sebična, bi prodao i njih i čak i Sandžak (gradić i dva sela dvesta kilometara odvojenih od prvih muslimana u blizini), samo da vaše dupe dobije bolju poziciju. Ne može. Vi ste zaštićeni i možete da čekate i čekačete dok ne dođe trenutak. Čak i kada bi ta tvoja fiktivna ponuda bila na stolu, kao što nije. Izdajice odvratna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Srbija je bombardovana i Kosovo okupirano od Amerikanaca ZBOG VAS i vašeg sranja koje ste napravili u Srebrenici. I sad imaš obraza ovo da predlažeš!? Tišina tamo i da niste pisnuli dok vam mi ne kažemo da smete da pisnete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jel ikad došao neko iz Srbije da vam kaže, "dajte 15% ili više teritorije Muslimanima da vas oni puste da se otcepite", stoko nezahvalna. Zaštićeni ste kao beli medvedi, imate državu u državi i fenomenalnu početnu poziciju da se jednog dana odvojite od BiH. Srbi na Kosovu žive pod nemogućim uslovima i tiranijom, a ti, jajaro sebična, bi prodao i njih i čak i Sandžak (gradić i dva sela dvesta kilometara odvojenih od prvih muslimana u blizini), samo da vaše dupe dobije bolju poziciju. Ne može. Vi ste zaštićeni i možete da čekate i čekačete dok ne dođe trenutak. Čak i kada bi ta tvoja fiktivna ponuda bila na stolu, kao što nije. Izdajice odvratna.


Kao prvo stoka si ti.
Kao drugo, naravno da ne bi prodao Srbe sa Kosova, da citas sta pise vidio bi da sam spomenuo razmjenu.
A ti ako ne bi bio zadovoljan sa razmjenom RS + Sjever Kosova za ostatak Kosova onda nisi normalan. Sutra da nam nude cijelo Kosovo, sa autonomijim koju su imali u Jugi, ja ga ne bih uzeo. 1.5 Siprata bi napravilo haos u Srbiji, dovelo do ekonomskog unistenja Srbije i rata na kraju. Jebali bi nas ko sto mi jebemo Muslimane.
Kao trece Sandzak ne postoji, postoji par muslimanskih opstina, potpuno nebitnih. Ako ne bi potpisao RS za par muslimanskih opstina opet nisi normalan.
Al opet nebitan si ti. Nema covjeka u srpskoj politici koji ne bi potpisao RS + Sjever Kosova za ostatak Kosova. Trenutna vlast u Srbiji bi potpisala Sjever Kosova za ostatak Kosova a ti mene nazivas izdajicom? Jesi li ti normalan, znas li sta pricas, imas li dodira sa realnosti ili si jos u mitomaniji?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Srbija je bombardovana i Kosovo okupirano od Amerikanaca ZBOG VAS i vašeg sranja koje ste napravili u Srebrenici. I sad imaš obraza ovo da predlažeš!? Tišina tamo i da niste pisnuli dok vam mi ne kažemo da smete da pisnete.


A ko ste vi?
Sam sebe persiras? :smijeh
Moji stavovi su 99% u skladu sa srpskom politikom, tvoji stavovi su nesto neki miks Čede i Šešelja. Dakle potpuno nebitni.
I jebala te Srebrenica, eno ti Baba Srebrenice pa idi kmeči sa njima. Bombardovalo je i nas + smo 4 godine ratovali. Sutra kad bude referendum o spajanju RS i Srbije nemoj slučajno da si glasao ZA. Takvi nam nikad nisu trebali niti ce trebati. Izdajice!

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ti si pre par meseci bio ekstatičan povodom neke tabloidne novinarske buve o razmeni Sandžak za RS i lepio trideset smajlija sa pivom oko toga. Kosovo je okupirano kao kazna jer smo aktivno pomagali stvaranje Republike Srpske. Šiptara na KiM nema ni milion i broj im se smanjuje. I vi ste zadnji koji imate pravo da dajete predloge o Kosovu jer smo ga zbog naše podrške vama izgubili. Imate državu u državi, niko vam ništa ne nameće, a vi bi sad da namećete rešenja nama. *** nezahvalna, lepo je Milošević rekao "Narod u Srbiji je ostao bez košulje na leđima da im pomogne, a oni danas tako". Nemate glas u vezi sa Kosovom. Umuknite i čekajte da vam mi kažemo kad da se odvajate. Ili krenite u taj projekat sami bez nas, ako se osećate sposobni, nije problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ti si pre par meseci bio ekstatičan povodom neke tabloidne novinarske buve o razmeni Sandžak za RS i lepio trideset smajlija sa pivom oko toga. Kosovo je okupirano kao kazna jer smo aktivno pomagali stvaranje Republike Srpske.


Ma ko to kaze?
Da ste im jebali majku 1991. ne bi danas ni 1999. bilo pitanja Kosova.
Jesmo li mi organizovali OVK? Mislis da bi Siptari dan danas bili mirni i zivili u Srbiji?

Carmello Šešelj je napisao/la:
na KiM nema ni milion i broj im se smanjuje. I vi ste zadnji koji imate pravo da dajete predloge o Kosovu jer smo ga zbog naše podrške vama izgubili. Imate državu u državi, niko vam ništa ne nameće, a vi bi sad da namećete rešenja nama. *** nezahvalna, lepo je Milošević rekao "Narod u Srbiji je ostao bez košulje na leđima da im pomogne, a oni danas tako". Nemate glas u vezi sa Kosovom. Umuknite i čekajte da vam mi kažemo kad da se odvajate. Ili krenite u taj projekat sami bez nas, ako se osećate sposobni, nije problem.


Mi kao Srbi imamo pravo pricamo o svakom srpskom pitanju. Taman da smo u Australiji imamo pravo da pricamo o Kosovu, tako da odjebi i po tom pitanju.
Nemamo mi drzavu u drzavi nego Srbi imaju drzavu u tzv. BiH. Sta si ti ja ne znam niti me interesuje sto sebe perisiras. Vjerovatno si Ceda ili Kandicka.
I opet nismo mi *** nezahvalna mi cemo nasoj Srbiji donijeti u poklon teritoriju velicine Kosova i Crne Gore zajedno. *** si ti nezahvalno. Reci hvala pseto!

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:12 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Ovaj Karmelo Šešelj toliko lupeta i jede *** da sve više deluje kao neki klasičan muslimanski trol. Čim neko Srbe koji su se našli u veštačkoj tvorevini BiH oslovljava sa "vi", tretira ih kao neki drugi narod i još ih naziva "stokom" i još optužuje da su "napravili sranje u Srebrenici" odmah znaš da se radi o neotitoističkom moronu i lažnom Srbinu.

Realnost je takva da je u Srbiji kvislinška vlast koja se sprema da prizna Kosovo a da zauzvrat ne dobije ama baš ništa. Ta kvislinška vlast uživa podršku ogromne većine biračkog tela, inače nacionalno orjentisanog da paradoks bude veći. U takvim okolnostima, vezivanje pitanja RS za Kosovo je pitanja zdravog razuma. To može da bude ujedno i odbrana Kosova od strane Srbije, koja bi poručila Zapadu, ako hoćete da priznamo secesiju 16% građana albanske nacionalnosti, prvo to da se omogući za 40% građana BiH iz Republike Srpske. Uostalom, Srbija ima demokratski kapacitet da funkcioniše sa Kosovom, a BiH nema demokratski kapacitet da funkcioniše sa RS, već mora da se oslanja na spoljnu intervenciju.

Ti bre imaš vlast u Srbiji koja Putina upoznaje sa Tačijem i lobira da Rusija pusti šiptare u UN a ovde imaš idiote lažne nacionaliste koji kažu "nipošto da se vezuje Kosovo za RS" a da istovremeno ne rade ništa ili čak služe toj istoj kvislinškoj vlasti.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa nismo im jebali majku 1991. jer smo bili zauzeti zaštitom vas. A oni su 1991. bili mirni za razliku od neprijatelja koji je napadao vas. Ono oružje i ukopane položaje vam je vila Ravioijla ostavila? Ne damo Kosovo za nešto što je već naše, ajde uključi mozak malo jbt.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
karadzic je napisao/la:
Ovaj Karmelo Šešelj toliko lupeta i jede *** da sve više deluje kao neki klasičan muslimanski trol. Čim neko Srbe koji su se našli u veštačkoj tvorevini oslovljava sa "vi" i još ih naziva "stokom" i još optužuje da su "napravili sranje u Srebrenici" odmah znaš da se radi o neotitoističkom moronu i lažnom Srbinu.

Realnost je takva da je u Srbiji kvislinška vlast koja se sprema da prizna Kosovo a da zauzvrat ne dobije ama baš ništa. Ta kvislinška vlast uživa podršku ogromne većine biračkog tela, inače nacionalno orjentisanog da paradoks bude veći. U takvim okolnostima, vezivanje pitanja RS za Kosovo je pitanja zdarvog razuma. To može da bude ujedno i odbrana Kosova od strane Srbije, koja bi poručila Zapadu, ako hoćete da priznamo secesiju 16% građana albanske nacionalnosti, prvo to da se omogući za 40% građana BiH iz Republike Srpske.

Ti bre imaš vlast u Srbiji koja Putina upoznaje sa Tačijem i lobira da Rusija pusti šiptare u UN a ovde imaš idiote lažne nacionaliste koji kažu "nipošto da se vezuje Kosovo za RS" a da istovremeno ne rade ništa ili čak služe toj istoj kvislinškoj vlasti.

Meni je pola familije iz BiH. Tokom celog rata su bili deo RS, da bi ih na kraju u Dejtonu Milošević predao Hrvatima. Napravili ste neopisivo i potpuno nepotrebno sranje u Srebrenici i i dan danas osećamo posledice toga. I pored svega vas podržavamo u svemu. Ali podržavajte onda i vi nas, a ne "Priznajte nezavisno Kosovo, šta fali?". Kad to kažete onda ste nazahvalna stoka, nego šta drugo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa nismo im jebali majku 1991. jer smo bili zauzeti zaštitom vas. A oni su 1991. bili mirni za razliku od neprijatelja koji je napadao vas. Ono oružje i ukopane položaje vam je vila Ravioijla ostavila? Ne damo Kosovo za nešto što je već naše, ajde uključi mozak malo jbt.


Jesi ti Kinez pička ti materina da govoriš o Srbima iz RS kao o drugom narodu, da deliš sopstveni narod na "nas" i "vas" jer ga je titoistička austromarksistička gamad tako podelila 1945? "Mi vama pomagali" pa idiote jedan zato smo sve ratove i izgubili zato što za srpsku stvar nisu jednako ginuli svi Srbi. Svaki pedalj srpske zemlje su morali jednako da brane Srbin iz Knina, iz Banjaluke, iz Sombora i iz Vranja a ne da se progalšavaju od istog naroda različite "republike" i ostale budalaštine, pa će malo 200.000 Srba poljoprivrednika iz Krajine da ratuje protiv 5 miliona Hrvata, a 10 miliona Srba će za to vreme da drka *** ili da im "šalje pomoć". to je ta nakaradna titositička logika. Pa onda milion i po Srba iz BiH ratuje protiv 7 miliona Hrvata i Muslimana potpomognutim NATO, a 10 miliona Srba opet drka *** i šalje Arkana i razne idiote kao "pomoć". Ne druže, ratuju svi za jednog ili će nas jednog po jednog sve uništiti.

To je kao da sutra recimo Mađarska zauzme Kikindu, a Srbija umesto da brani svoju teritoriju i svoj narod, tamo od lokalaca formira "Srpsku autonomnu oblast Kikindu" i kao "šalje pomoć i dobrovoljce" i onda posle e kakve su jajare ovi kikinđani mi im slali pomoć a oni ništa. E to je titoistički aparatčik Milošević uradio devedesetih.

U svakom slučaju, Republika Srpska je trenutno šansa za spas Srpstva u celini jer se titoistički protektorat Srbija neprestano raspada i vodi ceo srpski narod u nestanak.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ajde ti složi rečenicu kako treba, baš me zanima. Zna se vrlo dobro o čemu pričam. Složi rečenicu tako da ne koristiš razliku između Srba iz Srbije i Srba iz RS. Evo čekam strpljivo.

Pazi kretena za šta se on hvata, mako mila...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I da je VJ 1992. upala u BiH da ratuje punim kapacitetom, Ameri bi vojno reagovali. Rekli su nam to nedvosmisleno. Šta misliš kako bi onda rat završio, genije. Ti misliš da je VJ šišala travu po kasarnama zato što smo mi to hteli tako?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ajde ti složi rečenicu kako treba, baš me zanima. Zna se vrlo dobro o čemu pričam. Složi rečenicu tako da ne koristiš razliku između Srba iz Srbije i Srba iz RS. Evo čekam strpljivo.

Pazi kretena za šta se on hvata, mako mila...


Ta generalizacija "mi" "vi" može eventualno za pripadnike različitih naroda (vi Nemci, mi Srbi, vi Hrvati ste) da se koristi, mada je i tada neprecizna i predstavlja stereotip. Ali da ti Srbina za koga ne znaš ni odakle je (pri čemu sam ja iz Srbije, novovrijeme iz RS) da zbog jednog više nego racionalnog predloga sa patriotskog stanovišta, tretiraš kao pripadnika nekakve "bosanske nacije" ili "nacije bosanskih srba" i to "nezahvalnih" koji otprilike predstavljaju neki samostalan faktor, a "Srbija" je tobože "žrtva tih "bosanskih Srba" pa je ona jadna "izgubila Kosovo zbog njih (bosanskih Srba" to je po meni najogavniji autošovinizam i srbofobija pritom zasnovana na nebulozama.

Pa upravo je Miloševićeva veleizdaja 1992-1995 dovela i omogućila NATO otimanje kOsova 1999. Da se tada ponašao kao državnik i da nije jeo *** sa proglašavanjem SRJ u avnojevskim granicama, Vensovim planom, priznanjem ALijinog nelegalnog referenduma, glumio faktor mira i stabilnosti, uvodio sankcije, mirno posmatrao Oluju, ne bi ga posle tretirali kao krpu i pogodnu metu za iživljavanje.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ajde ti složi rečenicu kako treba, baš me zanima. Zna se vrlo dobro o čemu pričam. Složi rečenicu tako da ne koristiš razliku između Srba iz Srbije i Srba iz RS. Evo čekam strpljivo.

Pazi kretena za šta se on hvata, mako mila...


Ma ti si pička obična.
Što praviš razliku izmedju Srba iz RS i Srbije?
Kažeš li "vi" Srbima iz Nisa?
Pereš ruke od Srebrenice (nije tamo bio niko iz Srbije, jel?) a poslije ces se zalijepiti, reci "mi" uz nas kad ti odgovara? Npr. Tijana Boskovic je "nasa"? Jel? Ako si Srbin nisi zasluzio da budes Srbin.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
I da je VJ 1992. upala u BiH da ratuje punim kapacitetom, Ameri bi vojno reagovali. Rekli su nam to nedvosmisleno. Šta misliš kako bi onda rat završio, genije. Ti misliš da je VJ šišala travu po kasarnama zato što smo mi to hteli tako?


1. Po sopstvenom Ustavu BiH nije mogla da se odvoji od Jugoslavije bez saglasnosti Srba u parlamentu
2. Ne priznaš nelegalni referendum o secesiji BiH iz Jugoslavije.
3. Braniš celu BiH kao integralni deo Jugoslavije (zauzmeš silajdzićevski pristup: Branimo svaki pedalj jugoslavije)
Imaš legalno uporište u Ustavu BiH iz 1990. koga se ne odričeš

Na kraju epilog celog rata bude kompromisna podela zemlje na deo koji ostaje u Jugoslaviji i deo koji postaje samostalna država BiH. To bi uradio ozbiljan državnik, ali kad imaš titoističkog bankara koji nije imao pojma da postoje Srbi u avnojevskoj Hrvatskoj, koji je mislio da su Srbi i Crnogorci dva različitia naroda, onda dobiješ ovo što imaš danas, da jedan Haradinaj i Tači pišaju po nekada najvećem balkanskom narodu.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma sigurno, bolje bi prošli da su nas Ameri vojno napali 1992. nego 1999., nakon formiranja Republike Srpske.

Ti bi potpisao nezavisno Kosovo? Iako znaš da će se RS jednog dana odvojiti od BiH bez obzira da li mi priznali Kosovo ili ne. I iako znaš da se RS neće odvojiti od BiH ako mi priznamo nezavisno Kosovo. Potpisao bi? Ako bi, onda si moron.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
karadzic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I da je VJ 1992. upala u BiH da ratuje punim kapacitetom, Ameri bi vojno reagovali. Rekli su nam to nedvosmisleno. Šta misliš kako bi onda rat završio, genije. Ti misliš da je VJ šišala travu po kasarnama zato što smo mi to hteli tako?


1. Po sopstvenom Ustavu BiH nije mogla da se odvoji od Jugoslavije bez saglasnosti Srba u parlamentu
2. Ne priznaš nelegalni referendum o secesiji BiH iz Jugoslavije.
3. Braniš celu BiH kao integralni deo Jugoslavije (zauzmeš silajdzićevski pristup: Branimo svaki pedalj jugoslavije)
Imaš legalno uporište u Ustavu BiH iz 1990. koga se ne odričeš

Na kraju epilog celog rata bude kompromisna podela zemlje na deo koji ostaje u Jugoslaviji i deo koji postaje samostalna država BiH. To bi uradio ozbiljan državnik, ali kad imaš titoističkog bankara koji nije imao pojma da postoje Srbi u avnojevskoj Hrvatskoj, koji je mislio da su Srbi i Crnogorci dva različitia naroda, onda dobiješ ovo što imaš danas, da jedan Haradinaj i Tači pišaju po nekada najvećem balkanskom narodu.

I imaš Amerkikance koji dođu i kažu ti "Sravnićemo vas sa zemljom ako ne povučete vojsku iz BiH". Šta bi ti, kao ozbiljan državnik, uradio u toj situaciji? Uradili smo najviše što smo mogli, možda i više od toga s obzirom da smo imali protiv sebe Ameriku na istorijskom vrhuncu svoje moći. Ružno je da serete po tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ma sigurno, bolje bi prošli da su nas Ameri vojno napali 1992. nego 1999., nakon formiranja Republike Srpske.

Ti bi potpisao nezavisno Kosovo? Iako znaš da će se RS jednog dana odvojiti od BiH bez obzira da li mi priznali Kosovo ili ne. I iako znaš da se RS neće odvojiti od BiH ako mi priznamo nezavisno Kosovo. Potpisao bi? Ako bi, onda si moron.


Naravno da nikada ne bi potpisao nezavisno Kosovo. Ali moj predsednik BI i to momentalno, i to bez da dobije išta zauzvrat, i ima podršku 2 miliona polupismenih idiota u svakom trenutku koji će glasati za njega i nakon što to učini. I u takvim uslovima ja kažem i nadam se da će se makar neko dozvati pameti (Dodik, Rusija) i reći nema priznanja Kosova bez prethodnog priznanja RS. Eto to je sve! To treba da bude principijelni stav.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

1. Po sopstvenom Ustavu BiH nije mogla da se odvoji od Jugoslavije bez saglasnosti Srba u parlamentu
2. Ne priznaš nelegalni referendum o secesiji BiH iz Jugoslavije.
3. Braniš celu BiH kao integralni deo Jugoslavije (zauzmeš silajdzićevski pristup: Branimo svaki pedalj jugoslavije)
Imaš legalno uporište u Ustavu BiH iz 1990. koga se ne odričeš

Na kraju epilog celog rata bude kompromisna podela zemlje na deo koji ostaje u Jugoslaviji i deo koji postaje samostalna država BiH. To bi uradio ozbiljan državnik, ali kad imaš titoističkog bankara koji nije imao pojma da postoje Srbi u avnojevskoj Hrvatskoj, koji je mislio da su Srbi i Crnogorci dva različitia naroda, onda dobiješ ovo što imaš danas, da jedan Haradinaj i Tači pišaju po nekada najvećem balkanskom narodu.

I imaš Amerkikance koji dođu i ksžu ti "Sravnićemo vas savzemljom ako ne povučete vojsku iz BiH". Šta bi ti, kao ozbiljan državnik, uradio u toj situaciji? Uradili smo najviše što smo mogli, možda i više od toga s obzirom da smo imali protiv sebe Ameriku na istorijskom vrhuncu svoje moći. Ružno je da serete po tome.


Ne bi nas sravnili sa zemljom, nego bi nas možda bombardovali kao što su 1994. i 1995. u najgorem slučaju kao 1999. ali bi nakon toga makar dobio nešto, imao bi nadmoć na samom terenu, u konačnom sporazumu bi se oslodio avnojevskih okova i sigurno bi se neuporedivo povoljnije završilo po Srbe i Srbiju u celini nego ovako (Oluja, Erdut, Dejton, Rambuje, Kumanovo).

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ali niko ne nudi priznanje RS u zamenu za priznanje Kosova. U tome je stvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ali niko ne nudi priznanje RS u zamenu za priznanje Kosova. U tome je stvar.

Pa naravno da ne nude zato što oni (Ameri, Zapad) hoće nezavisno Kosovo i unitarnu BiH dakle da po mogućstvo Srbi budu manjina na što većoj teritoriji. Mi smo ti koji treba da kažemo Amerima, ako već toliko hoćete da Kosovo uđe u UN, prvo to pravo omogućite Republici Srpskoj, pogotovo s obzirom da RS čini 40% stanovništva BiH, a Kosovo 16% stanovništva Srbije. U ovakvim okolnostima treba povezivati pitanje RS i Kosova, a ne ići na priču "razgraničenja" odnosno priznanja Kosova za vraćanje 3-4 opštine na severu koje smo ionako kontrolisali do Briselskog sporazuma 2013.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nezavisno Kosovo = Nezavisna Republika Srpska
PostPostano: 22 srp 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
karadzic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I imaš Amerkikance koji dođu i ksžu ti "Sravnićemo vas savzemljom ako ne povučete vojsku iz BiH". Šta bi ti, kao ozbiljan državnik, uradio u toj situaciji? Uradili smo najviše što smo mogli, možda i više od toga s obzirom da smo imali protiv sebe Ameriku na istorijskom vrhuncu svoje moći. Ružno je da serete po tome.


Ne bi nas sravnili sa zemljom, nego bi nas možda bombardovali kao što su 1994. i 1995. u najgorem slučaju kao 1999. ali bi nakon toga makar dobio nešto, imao bi nadmoć na samom terenu, u konačnom sporazumu bi se oslodio avnojevskih okova i sigurno bi se neuporedivo povoljnije završilo po Srbe i Srbiju u celini nego ovako (Oluja, Erdut, Dejton, Rambuje, Kumanovo).

Ako ti misliš da bi Amerika, koja je upravo pobedila u Hladnom ratu, na svom istorijskom vrhuncu i puna sebe, dozvolila bilo šta osim naše potpune predaje u tom hipotetičkom ratu, onda si lud. Uleteli bi kopnenim snagama na nas i završilo bi se sa Abramsima na Terazijama.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 243 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Dr. Van Nostrand, iprodano, Jean Luc Picard, Ronaldinho i 289 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO