HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619 ... 1474  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 srp 2019, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Znači Muslimani moraju da opet da prihvate da im ne damo u NATO, ako hoće da deblokiraju formiranje SM.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 srp 2019, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Vlada je vlada, ova vlada ima sve ovlasti i može ovako bez problema naredne 3 godine a i nakon toga. Libanski scenario na djelu.


BiH nema vladu nego savjet ministara.
Nema ni premijera.
Ima ministre iz 3 naroda koji u svakom momentu mogu blokirati savjet ministara.
I Zvizdica ko dvorsku ludu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 23 srp 2019, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ko drugi nego ja je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Savet ministara nije vlada. Da je vlada, zvala bi se vlada. I niko mi nije odgovorio na pitanje, kod nas vlada u tehničkom mandatu ne može da donosi nikakve nove odluke, jel može Savet ministara u BiH?

Mogu sve, čak i budžet.

Savjet ministara je značajno ojačan od Dejtona do danas i sve je jači. RS danas nema ništa više ovlasti od Europskih regija a nekada je de facto bila država.


Tjesi se. :thumbup1
Koja evorska regija moze blokirati drzavu?
Mada BiH nije drzava nego medjunarodna zajebancija.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 25 srp 2019, 02:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Moram da podelim jedan svoj nalaz sa forumskom javnošću.

Republika Srpska ima najdemokratskiji izborni proces u regionu.

Srbija i CG su iza nje, jer u Srbiji je na delu krajnja monopolizacija medija, manipulacije biračkim spiskovima, agresija na ulici, bugarski vozovi na dan izbornog procesa, ucene glasača gubitkom radnog mesta itd.
CG opet nema takav medijski monopol, ali ima dosta ovog drugog i jednu ukorenjenost DPS u sistemu, koja bukvalno im dopušta da nameštaju izbore.

Bošnjakistan je nešto između Srbije i CG, dominira jedna partija, ne toliko medijski, ali prilično koristi džamijsku infrastrukturu, i ukorenjena je u sistemu na osnovu čega manipuliše.

HB ima nerešeno nacionalno pitanje što omogućava jednoj stranci dominaciju. Birači jednostavno nemaju izbora...

U Hrvatskoj je kriza participacije, čini mi se. U javnosti se nameću teme, koje biračima nisu interesantne, pa nisu zainteresovani za učešće na izborima. A to kao nus-pojavu ima opadanje podrške tradicionalnim strankama i pojavu Živih zzidova, Oraha i Mostova.

RS nema medijski monopol, ima solidnu zainteresovanost birača, nema ukorenjenost vladajuće stranke u sistemu koja bi joj omogućila manipulaciju. Stvari zavise uveliko od nastupa u izbornoj kampanji, što zapravo i jeste ono što treba da bude.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 25 srp 2019, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
aleksije radicevic je napisao/la:
Moram da podelim jedan svoj nalaz sa forumskom javnošću.

Republika Srpska ima najdemokratskiji izborni proces u regionu.

Srbija i CG su iza nje, jer u Srbiji je na delu krajnja monopolizacija medija, manipulacije biračkim spiskovima, agresija na ulici, bugarski vozovi na dan izbornog procesa, ucene glasača gubitkom radnog mesta itd.
CG opet nema takav medijski monopol, ali ima dosta ovog drugog i jednu ukorenjenost DPS u sistemu, koja bukvalno im dopušta da nameštaju izbore.

Bošnjakistan je nešto između Srbije i CG, dominira jedna partija, ne toliko medijski, ali prilično koristi džamijsku infrastrukturu, i ukorenjena je u sistemu na osnovu čega manipuliše.

HB ima nerešeno nacionalno pitanje što omogućava jednoj stranci dominaciju. Birači jednostavno nemaju izbora...

U Hrvatskoj je kriza participacije, čini mi se. U javnosti se nameću teme, koje biračima nisu interesantne, pa nisu zainteresovani za učešće na izborima. A to kao nus-pojavu ima opadanje podrške tradicionalnim strankama i pojavu Živih zzidova, Oraha i Mostova.

RS nema medijski monopol, ima solidnu zainteresovanost birača, nema ukorenjenost vladajuće stranke u sistemu koja bi joj omogućila manipulaciju. Stvari zavise uveliko od nastupa u izbornoj kampanji, što zapravo i jeste ono što treba da bude.



Sta se podrazumijeva pod ,,najdemokratskiji izborni proces,, u okruzenju? Manjkavosti su iste ili slicne.

Uticaja na izborne rezultate je bilo u proteklim godinama i bice. Korigovati treba mnogo toga, pocev od obuke i odgovornosti birackih odbora, procedure glasanja (uvodjenje elektronskog glasanja), kazne za neodgovorne i one koji vrse nedozvoljene radnje, a toga je na pretek. Solidna je zainteresovanost biraca, ali neupucenost, da se ne izrazim grubo - nepismenost dovodi do prevelikog broja nevazecih glasackih listica. Treba osigurati pomoc clana komisije koji bi pomagali starijima i onima koji nisu sigurni kako popuniti glasacki listic. Dopisivanje, ispravljanje glasackih listica, kupovina glasova i ostalo treba da se kaznjava. Ima tu jos poprilicno nedostataka, da sada ne nabrajam...
Sto se tice medija mislim da oni imaju veliku i vaznu ulogu u izbornom procesu.
Takodje ucjena gubitkom radnog mjesta ima, u kolikoj mjeri ne znam, u mojoj firmi je bilo.
Iako sam nabrojala sve manjkavosti ne mogu reci da drustvo nije demokratsko. Ima tu razlicitih misljenja, stavova javno iznesenih, glasno izrecenih bilo od vladajuce stranke ili opozicije. Sto nas narod zna da nagrdi, toga u okruzenju ima sasvim malo.... E, tu smo demokraticniji od okruzenja....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 27 srp 2019, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Meanwhile, dok Bakir prdi u prazno i moli Inzka Allaha da mu usliši želje.

Citat:
Bosnian Serb Schoolbooks to Teach Same War History as Serbia
Mladen LakicSarajevoBIRNJuly 22, 2019

From the next school year, high-school history textbooks in Bosnia’s Serb-dominated entity Republika Srpska will be harmonised with Serbia, sharing the same standpoints on the 1992-95 war.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 27 srp 2019, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Ovo direktno ucesce u velikobosnjackoj blokadi vlasti mislim da ce definitivno raskrinkati SDS i PDP kao petokolonaske stranke. Prakticno u blokadi formiranja vlasti ucestvuju sve bosnjacke stranke + SDS + PDP. Posle ovoga su zavrsilk nadam se definitivno. Nema RS luksuz na visestranacje i opoziciju dok ne stekne potpunu samostalnost i punu vlast na svojoj teritoriji.


Ja bih voleo da RS ima opoziciju poput "Samoopredeljenja" na Kosovu ili sdp-a u federaciji koje napadaju vlast sto je sklona kompromisima po pitanju nacionalnih interesa i sto ne stite dovoljno albanske/bosnjacke interese, al unesto toga imamo petokolonaski SDS i PDP.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 27 srp 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
karadzic je napisao/la:
Ovo direktno ucesce u velikobosnjackoj blokadi vlasti mislim da ce definitivno raskrinkati SDS i PDP kao petokolonaske stranke. Prakticno u blokadi formiranja vlasti ucestvuju sve bosnjacke stranke + SDS + PDP. Posle ovoga su zavrsilk nadam se definitivno. Nema RS luksuz na visestranacje i opoziciju dok ne stekne potpunu samostalnost i punu vlast na svojoj teritoriji.


Zašto niko ne kaže da je ovo period u kojem srpski predstavnik treba da bude predsednik SM, i da se sprečavanjem izbora SM uzurpira srpska pozicija u zajedničkim institucijama. A PDP i SDS sprečavaju da srpska komponenta dobije ono što joj pripada.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 27 srp 2019, 16:00 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Ceo taj sistem po kome se kao vladajuca vecina u parlamentu formalno pravi prostom vecinom je idiotski s obzirom da su Federaciji zagarantovano duplo vise mesta od RS, a odnos glasova 60:40. Samim tim u startu srpake stranke imaju nekoliko poslanika manje a bosnjacke stranke nekoliko poslanika vise.

Idiotski je i stoje za ucesce iz RS u vlasti dovoljno svega 5 od 14 poslanika i 2 od 5 u klubu Srba cime je omoguceno da manjinska opcija u RS ima vlast u BiH, a gradjani RS nemaju adektvno predstavljanje na nivou BiH. Sreca pa Dodika ima 4 od 5 mandata u Klubu srba pa ova blokada ujedno znaci blokadu parlamenta a to ujedno znaci blokadu drzave kao prvi korak ka raspadu.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 27 srp 2019, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SDS je ratna krkanska stranka. Nije za njih mirnodopsko vrijeme i civilna vlast. Nestat će potpuno jer su glupi ko gol ***.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
:laugh

Doticni je muslimanska verzija našeg pokojnika vlade rusa (ma da mislim da je uskrsnuo u ženskom rodu), na jednom forumu sam ga tri puta banovao, uporan, dosadan, glup, clan lokalne stranke u Sarajevu a "vojni i međunarodni politički analitičar" za Sarajevsku raju, tipičnji glupi i slinavi bošnjo ...

slika

Citat:
Helikopterski servis vlade i MUP Republike Srpske imat će više helikoptera nego OS BIH !

Vlada Republike Srpska zatražila je od Narodne skupštine RS, novo kreditno zaduženje u visini od 1,1 milijarde KM za kapitalne projekte, među kojima je i nabavka tri nova helikoptera za MUP RS-a. Za ovu “kapitalnu” investiciju, ministar Dragan Lukač traži 42.160.000 KM.

Vojni analitičar Nedžad Ahatović u razgovoru za Faktor upozorava da ukoliko dođe do nabavke ovih helikoptera MUP RS će imati više operativnih letjelica nego Oružane snage BiH.

– Pored tek nabavljenog novog helikoptera Augusta A-119 i postojeća četiri helikoptera od kojih je jedan Bell 206 Jet Ranger vlasništvo bivšeg RSUP-a SRBIH, a drugi Aerospetiale SA 342 Gazell bivšeg OSUPa Banja Luka, MUP RS će dobiti još tri nova helikoptera što je ukupno osam letjelica. Istovremeno, OSBiH operativnim drže jedan srednji transportni helikopter Mil Mi 8/17 i nekoliko lakih transportnih helikoptera UH-1H Iroques i Soko SA 342 Gazela Gama ne više od pet operativnih helikoptera jednovremeno na raspolaganja- pojašnjava Ahatović.

Zašto se MUP RS konstantno naoružava i oprema, šta je logika koja stoji iza ovih aktivnosti.

-Ako se vratimo na trenutak na dešavanja u Srebrenici 1995. godine, tog 11.jula iznad Srebrenice kružila su 62 potpuno naoružana borbena aviona NATO-a. Nikada nisu dobili naredbu da djeluju, a epilog tog poteza međunarodne zajednice je danas poznat cijelome svijetu. Stoga se aktuelne vlasti u entitetu RS nadaju još jednoj takvoj prilici u kojoj međunarodna zajednica neće učiniti ništa na konkretan čin otcjepljenja entiteta RS od države BiH. Zato se MUP RS naoružava i ustrojava da ili sa rezervnim sastavom ili sa žandarmerijom bude egal, a ako ne i jači u operativno taktičkom smislu od OSBiH na teritoriji tog entiteta- upozorava Ahatović.

Poručuje da je stoga prioritetan zadatak svih političkih aktera koji državu BiH smatraju jedinstvenom i nedjeljivom, jačanje kapaciteta odbrane zemlje u svakom pogledu.

– Dva su zadatka prioritet, na prvom mjestu jačanje i podizanje ukupnih operativnih kapaciteta OS BiH i jačanje ukupnih operativno-taktičkih kapaciteta MUP-a FBiH, ali samo u isključivo kao alternative ukoliko se blokade u povećanju budžeta za OSBiH nastave na državnom nivou. Prioritet mora biti djelovanje sa državnog nivoa u pravcu jačanja OSBiH. Slabi kapaciteti odbrane su sami po sebi pozivnica svakome ko želi destabilizirati BiH. Jačanjem tih kapaciteta bit će anulirana svaka prednost u političkom ili drugom smislu na koje se određeni strani i domaći politički krugovi mogu osloniti kada je u pitanju izazivanje krize u BiH- ističe Ahatović.

Na web stranici MUP-a RS stoji da je početni plan nabavki sa 8.853.200 KM samo jednom odlukom povećen za dodatnih preko 57,5 miliona maraka. Od toga čak 42.163.000 maraka ide za nabavku tri helikoptera.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
13 miliona po helikopteru.
Mogle bi to biti dobre letilice. :thumbup1

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kako ovaj taktiĆar misli da jača OSBiH, kada im ne damo ni čizme da kupe, nije mi jasno. Ali ajde, nema smisla da narod živi u stanju očaja, treba ga ohrabriti, pa makar i lažima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
novovrijeme je napisao/la:
13 miliona po helikopteru.
Mogle bi to biti dobre letilice. :thumbup1


Trebaju nam transportni helikopteri, mislim da je to prioritet, prvenstveno za SAJ, dvadesetak ljudi da možes prebaciti sa tacke A. na tacku B. u kratkom vremenskom periodu, nama je SAJ udarna pesnica za sve sa cim se susrecemo i za sve sa cim se eventualno mozemo susreti (terorizam, muslimanski ekstremizam i sl.) nedavno smo o tome polemisali na drugoj temi, nužna potreba koja je pod moranje, medavec vec imamo, dakle SAR ili transportni sada su na redu ...

I po mogucnosti da su Ruski, bilo bi lijepo, kvalitetno, jeftino a legla bi i bratska ponuda siguran sam ...

http://russianhelicopters.aero:81/en/

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kako ovaj taktiĆar misli da jača OSBiH, kada im ne damo ni čizme da kupe, nije mi jasno. Ali ajde, nema smisla da narod živi u stanju očaja, treba ga ohrabriti, pa makar i lažima.

U kakvoj to fantaziji zivi jos uvijek nakon svih ponizenja, stvarno bolestan narod...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
LakePlacid je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
13 miliona po helikopteru.
Mogle bi to biti dobre letilice. :thumbup1


Trebaju nam transportni helikopteri, mislim da je to prioritet, prvenstveno za SAJ, dvadesetak ljudi da možes prebaciti sa tacke A. na tacku B. u kratkom vremenskom periodu, nama je SAJ udarna pesnica za sve sa cim se susrecemo i za sve sa cim se eventualno mozemo susreti (terorizam, muslimanski ekstremizam i sl.) nedavno smo o tome polemisali na drugoj temi, nužna potreba koja je pod moranje, medavec vec imamo, dakle SAR ili transportni sada su na redu ...

I po mogucnosti da su Ruski, bilo bi lijepo, kvalitetno, jeftino a legla bi i bratska ponuda siguran sam ...

http://russianhelicopters.aero:81/en/


Rekli su da ce biti ruski.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I Mi 24/35 je transportni helikopter. Stane osam ljudi pozadi. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Jeste li viđeli? Sanja Vlaisavljević ozlojedila klixovce jer je primetila da je Srpsko Sarajevo lepše od federalnog? :D

slika

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
Neka je liberalni i transparentni Dragan Bursac pobrisao moj komentar na svojoj stranici


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
aleksije radicevic je napisao/la:
Jeste li viđeli? Sanja Vlaisavljević ozlojedila klixovce jer je primetila da je Srpsko Sarajevo lepše od federalnog? :D

slika


Lajkao komšinici post i ostavio komentar na post, puna podrška i u pravu je ...

Za ovaj post dobila je prijetnje, kako je treba silovati i zaklati, protjerati iz grada među "četnike", kako joj auto treba zapaliti, na to sve su se nadovezali i radikalni islamisticki mediji koji su je uzeli na "nišan", odgovorila im je sinoć svima malo dužim postom, kulturno i odmjereno u njenom maniru ...

To je današnje "multi kulti" Sarajevo, gdje ne smijes nista reci sto ne odgovara vecini, inace bi odma da te pod nož bace uz podršku kurvinih sinova poput Dragana Bursaća i drustva

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 18:42 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Mislim da u Sarajevu sa srpskim imenom i prezimenom mogu da prodju jos samo psihopate i bolesnici poput tog Bursaca koji su ekstremniji od njih u mrznji prema Srbima, Vec neko sa iole normalnim ili makar neutralnim stavovima dobija pretnje i mora napustiti grad.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
LakePlacid je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Jeste li viđeli? Sanja Vlaisavljević ozlojedila klixovce jer je primetila da je Srpsko Sarajevo lepše od federalnog? :D

slika


Lajkao komšinici post i ostavio komentar na post, puna podrška i u pravu je ...

Za ovaj post dobila je prijetnje, kako je treba silovati i zaklati, protjerati iz grada među "četnike", kako joj auto treba zapaliti, na to sve su se nadovezali i radikalni islamisticki mediji koji su je uzeli na "nišan", odgovorila im je sinoć svima malo dužim postom, kulturno i odmjereno u njenom maniru ...

To je današnje "multi kulti" Sarajevo, gdje ne smijes nista reci sto ne odgovara vecini, inace bi odma da te pod nož bace uz podršku kurvinih sinova poput Dragana Bursaća i drustva


Izbrisala je post.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 28 srp 2019, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6796
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
aleksije radicevic je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Ovo direktno ucesce u velikobosnjackoj blokadi vlasti mislim da ce definitivno raskrinkati SDS i PDP kao petokolonaske stranke. Prakticno u blokadi formiranja vlasti ucestvuju sve bosnjacke stranke + SDS + PDP. Posle ovoga su zavrsilk nadam se definitivno. Nema RS luksuz na visestranacje i opoziciju dok ne stekne potpunu samostalnost i punu vlast na svojoj teritoriji.


Zašto niko ne kaže da je ovo period u kojem srpski predstavnik treba da bude predsednik SM, i da se sprečavanjem izbora SM uzurpira srpska pozicija u zajedničkim institucijama. A PDP i SDS sprečavaju da srpska komponenta dobije ono što joj pripada.

Zato što bi iz PDP-a i SDS-a odgovorili da je vlast u RS "diktaroska","režim koji prognoni neistomišljenike" i da je Dodik nekad prije 20 -tak godina uz asistiranje tzv.međunardno zaajednice postao premijer RS naravno zaborvljajući da kažu da je postao premir RS jer ga je na tu poziciju izabrala većina u NS RS.Stvari,treba nazvati pravim imenom-izdaja.PDP i SDS jesu izdajničke agenture Muslimana i SAD bez obzira iza kakvih se izgovora krili.Nažalost,imamo petu kolonu u našoj Republci i s tim se treba suočiti.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 29 srp 2019, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
novovrijeme je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:

Trebaju nam transportni helikopteri, mislim da je to prioritet, prvenstveno za SAJ, dvadesetak ljudi da možes prebaciti sa tacke A. na tacku B. u kratkom vremenskom periodu, nama je SAJ udarna pesnica za sve sa cim se susrecemo i za sve sa cim se eventualno mozemo susreti (terorizam, muslimanski ekstremizam i sl.) nedavno smo o tome polemisali na drugoj temi, nužna potreba koja je pod moranje, medavec vec imamo, dakle SAR ili transportni sada su na redu ...

I po mogucnosti da su Ruski, bilo bi lijepo, kvalitetno, jeftino a legla bi i bratska ponuda siguran sam ...

http://russianhelicopters.aero:81/en/


Rekli su da ce biti ruski.


Izgleda da je izbor neki Kazan Ansat
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... ima/550799

slika

slika

Valja li to išta? :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dešavanja u Republici Srpskoj
PostPostano: 29 srp 2019, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Nema nigdje ništa zvanicno da bi trebali biti Ruski helikopteri, osim sto novinari kao i ja na forumu o tome pišu na svojim portalima :zubati

Bilo bi odlicno kada bi bilo tako, vrhunski helikopteri, vrhunski kvalitet, a davno dokazani, cijela ta novija generacija Ruskih helikoptera, a o cijeni i servisiranju i da ne govorim, i iz ove perspektive po meni je greška sto smo uopste nabavljali Augustu, mogli smo odma sa Rusima se dogovoriti za cijelu flotu

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36840 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619 ... 1474  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Navodni Poslanik i 407 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO