HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285 ... 563  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Pogledao sam sad razgovor s načelnikom policije. 2 muške i 3 ženske osobe ubijeno te jedno dijete, a jedna beba neozlijeđena. Demantirali da ubijeno čak četvero djece koliko neki mediji govorili.

Po tome koliko ljudi živi na jednom mjestu nešto me vuče na jednu nacionalnu manjinu... Mislim da će svi s ovog foruma neovisno kojeg su naroda dio znati o kome se radi. Ali to je samo pretpostavka.

Ubojica nije još uhvaćen i potraga se već pomaknula iz samog kvarta gdje se dogodilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 01:03 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Clint Eastwood je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Mogu postati sigurnosna ugroza ako su zadojeni velikosrpskim cetnistvom. Taj tip srpstva moze se lijecit samo povijesnim cinjenicama i hrvatskim ponosom. A za to je ipak potrebno znanja i retorickih vjestina kojega kod nasih politicara bas i nema.


Na ovom forumu svi masovno govore kako je njihov dolazak pozitivna stvar.
Htio bih čuti argumnete za i protiv.


Koji svi? Mada istina, nakotilo se svega i ovde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 01:03 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
DrMag je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
Dobro koji se k dogadja ovoj drzavi u zadnje vrijeme


Pametni ljudi odlaze iz balkanskih vukojebina, ostaje samo frustrirana olos u 99% slucajeva.


Prije ce bit da je obrnuto kume.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 06:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Clint Eastwood je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Mogu postati sigurnosna ugroza ako su zadojeni velikosrpskim cetnistvom. Taj tip srpstva moze se lijecit samo povijesnim cinjenicama i hrvatskim ponosom. A za to je ipak potrebno znanja i retorickih vjestina kojega kod nasih politicara bas i nema.


Na ovom forumu svi masovno govore kako je njihov dolazak pozitivna stvar.
Htio bih čuti argumnete za i protiv.


Argument za je da ih je malo i nisu koncentrirani u izoliranim selima. Srbin ili Srpkinja koji dođe raditi u Hrvatsku je konstantno cijeli dan okružen Hrvatima. Mislim da će se neizbježno asimilirati. Možda ne on ali njegovo dijete sigurno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 07:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
s one strane dinare je napisao/la:
Clint Eastwood je napisao/la:

Na ovom forumu svi masovno govore kako je njihov dolazak pozitivna stvar.
Htio bih čuti argumnete za i protiv.


Koji svi? Mada istina, nakotilo se svega i ovde.


Da, vidim i ja. Upamtiš gov** i sljedeći put ga obiđeš.
Ne postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
s one strane dinare je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Pametni ljudi odlaze iz balkanskih vukojebina, ostaje samo frustrirana olos u 99% slucajeva.


Prije ce bit da je obrnuto kume.



Dakako. Tko je sposoban ostaje. Nema razloga ići. Oni koji se ne znaju snaći odlaze. To je dobro, to se zove prirodna selekcija.
Sretan im put u zapadnoeuropske sharia-gradove. Sretno im bilo dok noću šetaju.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 08:55 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Naša Kvačica je napisao/la:
Clint Eastwood je napisao/la:

Na ovom forumu svi masovno govore kako je njihov dolazak pozitivna stvar.
Htio bih čuti argumnete za i protiv.


Argument za je da ih je malo i nisu koncentrirani u izoliranim selima. Srbin ili Srpkinja koji dođe raditi u Hrvatsku je konstantno cijeli dan okružen Hrvatima. Mislim da će se neizbježno asimilirati. Možda ne on ali njegovo dijete sigurno.


Hoće, ali prema mojem iskustvu oni uvijek negdje ispod površine vjeruju u tezu srbokatolika ili njeguju duh jugoslavenstva koji na Hrvate gleda kao povampirene vastaše (čast izuzecima).

Pričaš s njima, pustiš njih da pričaju, "staneš" na njihovu stranu, malo ih potakneš, kažeš nešto u stilu "Hrvati, Srbi ma to sve isto" ili neku drugu blentavu parolu i tako malo po malo... odjednom svjedočiš kako se tvoj novi kolega/poznanik pretvara u subverzivan kontra-državni element, tj. otkriva što se nalazi ispod maske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 kol 2019, 11:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Purger111 je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Argument za je da ih je malo i nisu koncentrirani u izoliranim selima. Srbin ili Srpkinja koji dođe raditi u Hrvatsku je konstantno cijeli dan okružen Hrvatima. Mislim da će se neizbježno asimilirati. Možda ne on ali njegovo dijete sigurno.


Hoće, ali prema mojem iskustvu oni uvijek negdje ispod površine vjeruju u tezu srbokatolika ili njeguju duh jugoslavenstva koji na Hrvate gleda kao povampirene vastaše (čast izuzecima).

Pričaš s njima, pustiš njih da pričaju, "staneš" na njihovu stranu, malo ih potakneš, kažeš nešto u stilu "Hrvati, Srbi ma to sve isto" ili neku drugu blentavu parolu i tako malo po malo... odjednom svjedočiš kako se tvoj novi kolega/poznanik pretvara u subverzivan kontra-državni element, tj. otkriva što se nalazi ispod maske.


Istina, zato i kažem tek njihova djeca će nakon što završe hrvatsku školu bit Hrvati.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 kol 2019, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Bobovac je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

Prije ce bit da je obrnuto kume.



Dakako. Tko je sposoban ostaje. Nema razloga ići. Oni koji se ne znaju snaći odlaze. To je dobro, to se zove prirodna selekcija.
Sretan im put u zapadnoeuropske sharia-gradove. Sretno im bilo dok noću šetaju.



Meni se cini da su oni Hrvati na koje sam naisao ovdje jako sretni u al-Malmeu i Geteborgu. Rostiljaju, druze se u Velebitu (Geteborg), Matiji Gupcu (Stockholm)... Bezbrizni.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 kol 2019, 07:46 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Trebala li bivsem predsjedniku RH lijecnicka skrb? Bivsi predsjednik Ivo Josipovic ima psiholoski poremecaj pa vidi ustaske guje u njedrima. A ovih dana si umislja da moze vidjeti alkohol u krvi svojih politickih protivnika, https://direktno.hr/domovina/josipovic- ... ti-163763/

Kao pravni strucnjak bi vjerojatno dosao do zakljucka da je 8000 muskaraca i djecaka u Srebrenici bilo legitimni vojni cilj. Naravno ako bi tih 8000 bili njegovi politicki protivnici. Ako je to isto zakljucio za fratre koje je pobila skupina povampirenih sotonskih boljsevika ne znam koja bi bila razlika u slucaju Ratka Mladica.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 09 kol 2019, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Predsednica čestitala Kurban Bajram. :D

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 09 kol 2019, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kao i Dodik.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 kol 2019, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Tekst je iz Avaza. Mada, ako se želi biti statistički pošten, brojke treba izraziti u postotcima u odnosu na ukupan broj gostiju/noćenja iz tih zemalja.

Citat:
S porastom turizma u Hrvatskoj raste i kriminal: Najviše prijestupnika iz BiH i Srbije

Krađe i teške krađe i prošle godine bile su najpopularniji oblik kriminaliteta nad strancima

Sa svakom novom turističkom sezonom i porastom broja gostiju raste i kriminal u Hrvatskoj, pokazuju statistički podaci.

U takve radnje, uz domaće stanovništvo, nerijetko su uključeni i stranci, kao žrtve, ali i kao počinioci krivičnih djela.

Iako podaci Ministarstva unutrašnjih poslova za 2017. i 2018. godinu pokazuju određen pad broja krivičnih djela nad strancima, šira istraživanja na podacima jednog desetljeća pokazuju kako kroz sistemski razvoj turizma raste i kriminal, ali i osjećaj multikulturalizma koji razvija toleranciju spram pripadnika drugih nacija.

U 2018. godini najviše oštećenih gostiju bilo je iz Njemačke (653), Slovenije (392), Austrije (257), Bosne i Hercegovine (211), Srbije (81), Makedonije (30) i Crne Gore (7).

Krađe i teške krađe i prošle godine bile su najpopularniji oblik kriminaliteta nad strancima.

Policija upozorava da se krivična djela provode na najpopularnijim lokacijama određene turističke destinacije, u zavisnosti od toga gdje se nalazite, to jest koliko je popularno i upotpunjeno turističkim sadržajem.

Stranci kriminalci

Broj stranaca koji su počinili krivično djelo u 2018. godini bio je ukupno 1.579. Najviše kriminalaca bilo je iz BiH (321) i Srbije (201). Slijede Slovenci (85), Rumuni (74) i Bugari (66).

Od ostalih država iz bivše Jugoslavije Makedonci broje 31 krivično djelo, a Crnogorci 21.

Stranci se najčešće kriminalom bave u Splitsko-dalmatinskoj, Primorsko-goranskoj te Zagrebačkoj županiji.

Primorsko-goranska policija u svom priručniku za sigurnost u turizmu pojasnila je kako je veliki broj gostiju i otvorenost granica pogodan za razne mogućnosti prikrivanja i infiltracije, gdje kriminalci, kao i izbjeglice, ulaze u zemlju nezakonito, prijavljuju se kao gosti, te najčešće provode prevare u smještajno-ugostiteljskim objektima, rentakar poslovnicama i sličnim turističkim subjektima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 12 kol 2019, 15:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat


:aleale :smijeh

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 12 kol 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
to je onaj što se proslavio sa Zvončićima. :zubati


_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 14 kol 2019, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4910
Povratak komunizma u vidu HDZ-a i ministra Božinovića...( ovo me podsjeća na ono Milanovićevo (pokušaj) uvođenja radne obveze za gašenje požara i sl.)

Oduzimanje auta, kazne koje nemaju veze s realnosti itd.

Where the fuck do i live!? Ljudi i dalje ginu i nakon 2 tjedna i nakon 30 godina istog sistema dizanja prometni kazni...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 16 kol 2019, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4910
Bravo mala, da je više takvi hrabri ljudi u RH svima bi nam bilo bolje...

https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... o/9245111/

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 23 kol 2019, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pozitiva iz Splita, 23. sportske igre mladih.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 27 kol 2019, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Otac je bio vizionar, izuzetno pametak čovjek. No, da je bio još pametniji, na vrijeme bi ga izvuk'o i poštedio nas tvoje krađe zraka u ovih 60 ili koliko li već godina egzistiraš. Gadne daddy issues...ajd opali još selfija i komentariši događanja u BiH.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 27 kol 2019, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kosorska je srpskog porijekla. Ljudi iz miješanih brakova imaju krizu identiteta pa se okreću liberalizmu kao alternativa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 27 kol 2019, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
master_mind_ je napisao/la:
Kosorska je srpskog porijekla. Ljudi iz miješanih brakova imaju krizu identiteta pa se okreću liberalizmu kao alternativa


nije ona srpskog podrijetla nego je odrastala sa očuhom koji se prezivao Vlaisavljević...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 27 kol 2019, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Dobro, isti ***. Dakle ima komplekse pa zato mrzi hr nacionalizam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 ruj 2019, 07:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Citat:
Ohrabrenje za Srbe - osveštan novi eparhijski dvor u Karlovcu (FOTO)

U Karlovcu, u Hrvatskoj, danas je osveštan eparhijski centar - novoizgrađeni eparhijski dvor i crkveno-opštinska sala. Uz prisustvo brojnih vjernika, ali i predstavnika vlasti iz Republike Srpske i Srbije, u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja, služena je sveta arhijerejska liturgija.

Srbi povratnici u Karlovac kažu da obnova eparhijskog centra ulijeva hrabrost i daje sigurnost za opstanak Srba na ovom prostoru.

Prije tri godine Saša Rudan sa suprugom Ruskinjom Evgenijom vratio se u rodni Karlovac. Kaže, na ognjište sa kojeg je kao dijete izbjegao u proteklom ratu, vraćao se polako, baš kao što je tekla i obnova pravoslavnog hrama, koji okuplja srpski narod sa ovih prostora.

slika

- Јako mnogo znači. Ispratili smo, kako smo mi odlazili i kako se on urušavao tako da bez toga nema spojnih tačaka za nas. Vraćanje hrama je na neki način dalo i meni je dalo sigurnost i hrabrost da se vratim ovdje - rekao je Rudan.

- Meni je to drago. Јa sam Ruskinja i došla sam zbog supruga iz Rusije iz Engleske. Svaki put kada dođemo nama je to bitno, jer je to ista vjera i da se ne osjećam kao da sam u inostranstvu, već kao nešto svoje - istakla je Evgenija Rudan.
U proteklom ratu karlovačka pravoslavna crkva je srušena, a njenu obnovu podržale su i Srpska i Srbija, na prvom mjestu srpski član Predsjedništva BiH, Milorad Dodik. Obnovom crkve, kao i osveštenjem eparhijskog centra vraćena je vjera u to da je život u Hrvatskoj moguć za Srbe povratnike.

slika

Iako zvanične hrvatske vlasti u Karlovcu nisu prisustvom podržale pravoslavnu crkvu, korak naprijed naravila je katolička crkva, čiji predstavnici su podržali ovaj događaj.

- Moram priznati da su rane još uvijek svježe, ali da postoji želja za tim postoji. Eto, ta dobra volja koja nas nekako gura čovjeku u susret - kaže župnik i gvardijan fra Krunoslav Albert.

Od prijeratnog broja stanovnika u Karlovcu su Srbi činili više od 50 odsto. Međutim, nakon ratnih dešavanja ovdje se vratilo oko 10 odsto srpskog stanovništva.

Od kada je prije pet godina obnovljen pravoslavni hram u Karlovcu, nekoliko puta bio je meta vandala.
- Ovdje nam je crkva takođe bila oštećena, bili su ispisani neki grafiti. Mi smo to prijavili institucijama u Karlovcu. Što se tiče bezbjednosti, mi smo svoji na svome, zašto da ne budemo bezjedni, iako pojedinačnih slučajeva naravno da ima - ističe paroh karlovačkiprotojerej stavrofor Milidrag Stokanović.

Karlovački Srbi kažu, povratak je završen, a administrativne prepreke nisu išle “na ruku“. Ipak, ističu, važno je promovisati međusobno razumijevanje, koje je obaveza građana svih kofesija, ali političara, prije svega.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 ruj 2019, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
To bi trebala biti Hrvatska pravoslavna crkva. Sto kaze Ruskinja to je jedna vjera. A ne da od Rusa i drugih pravoslavaca prave velikosrbe koji hoce istrijebiti ne-Srbe i napraviti homogenu Veliku Srbiju.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 02 ruj 2019, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Instruktor je napisao/la:
To bi trebala biti Hrvatska pravoslavna crkva. Sto kaze Ruskinja to je jedna vjera. A ne da od Rusa i drugih pravoslavaca prave velikosrbe koji hoce istrijebiti ne-Srbe i napraviti homogenu Veliku Srbiju.

Kad ti,Bujanac i Jurić donirate novce,sagradite crkvu na nekom mjestu,tad je slobodno nazovite HPC.
Ova u Karlovcu je bila,i biće SPC.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285 ... 563  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO