HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 15:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Mar-kan je napisao/la:

Naša Kvačica je napisao/la:
Ovisnosti ne postoje. To je samo izraz za nemogućnost gledanja stvarnosti.
Samim tim ne postoje jače ovisnosti, nego tek tužniji ljudi.

ovo je neko new age shit? :zubati



Heh, to je zapravo moj osobni zaključak. Nisam vidio da to netko zagovara. Dakle, tvrdim, moj osobni zaključak, ovisnosti ne postoje, to je izmišljen pojam. Nijedna droga ne izaziva ovisnost, pa čak ni heroin.

Ono što zovemo ovisnošću je kao kad se malo dijete prepadne pa okrene glavu na drugu stranu. Ovisnost je ta druga strana na koju gledamo, a koja pomaže da ne gledamo svoj život.

Ovisnost = nešto što pomaže da okrenemo glavu i ne gledamo u sivu/tužnu/dosadnu svakodnevnicu. Ovisnik = osoba koja zbog nekog razloga nije zadovoljna sobom i svojim životom, pa onda traži način da to malo zaboravi.

Umjesto "liječenja" ovisnosti što je besmisleno jer ne postoji, ljudi samo trebaju gledati u svoj život.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
lider30 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Što se tiče poroka, jedan od najgorih, ako ne i najgori što se tiče skidanja sa njega. Kockanje je bukvalno nemoguće ostaviti. Stvara veću psihičku zavisnost od bilo koje droge. Ne uništava ti zdravlje (barem ne direktno), ali vrtećeš re slotove do kraja života, to je nemoguće ostaviti.

Moja lista poroka koje je po težini ostavljanja, sa svima sam imao jako intiman odnos, osim sa kockanjem. Ali znam toliko likova koji čim prime platu, isto popodne je celu ostave na ruletu, znam dovoljno da mogu samouvereno da sastavim ovu listu. I nijedan ne može da prestane da se kocka, a svaki konstantno psuje sebi majku što je kockar i iskreno želi da ostavi, ali ne može. A ljudi koji su se drogirali godinama teškim drogama, pa sad već dugo vremena žive zdravim životom isto znam gomilu, a i sam imam bogato iskustvo u zloupotrebi. Dakle lista poroka po težini ostavljanja od najtežeg do najlakšeg. I ovo pišem potpuno samounuvereno sa 100% sigurnosti da je tačno.

1. Kockanje
2. Cigarete
3. Heroin
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Kokain
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
0vo ostalo je sviranje kurcu, mada npr i trava stvara prličnu psihičlku zavisnost, ako je pušiš svaki dan, mada ona ne ostavlja velike posledibce po zdravlje (osim što napuniš pluća sa katranom kao da tučeš tri iakle cigara dnevno)

Vrtećeš ti te slotove dok god budeš mogla da hodaš, bojim se na ubedljivo najgori porok kada je mogućnost odstavljnja u pitanju. Sa kocke nema skidanja. Kockanje je dožibotnu sport.


Zar si koketirao s heroinom? Znam da ti ovo ostalo nije strano.

Koketirao je preblaga reč. Mada nisam nikad uzimao intravenski. Na sreću, ostavio sam ga 2001. godine.

Potcenjuješ cigarete i to žestoko. Pošto sam takođe i pušio 15 godina, nisam mogao da ih ostavim bez pomoći nekih lekova koji se danas više ne proizvode, a od kojih ti cigarete postanu odvratne. Kada bi heroin mogao da kupiš legalno u svakoj trafici za iste pare kao cigarete, onda bih razmislio da ih stavim ispod heroina, ponavljam, razmislio. Heroin nije baš toliko strašan kako se prikazuje u filmovima, a cigarete stvaraju stravičnu zavisnost (koja je još veća nego običan duvan, jer megakorporacije dodaju u proizvodnji sastojke koji tu zavisnost dodatno povećavaju).

Za mudrijaše koji se ne slažu, a pušači su, neka ostave cigare odmah, ne "evo samo da popušim još jednu", nego odmah. Pa da vidimo koliko minuta će da izdrže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Cigarete također NISU droga, samo izmišljena glupost koja vam pomaže nakratko "zaboraviti".

Ne treba napor, mučenje, snažna volja, lijekovi i slične gluposti. Samo treba shvatiti što zapravo sami sebi radite.

Ako netko želi prestati pušiti, znam barem dvije meni bliske osobe koje su prestale pušiti čitanjem ove knjige https://slobadidi.files.wordpress.com/2 ... pusiti.pdf

Budite dobri prema piscu i kupite knjigu. :zubati

Napomena, treba određeno vrijeme da se ove ideje prihvate. Kad završite s čitanjem, samo nastavite opet čitati knjigu ispočetka koliko možete svaki dan. Obično nakon otprilike tri čitanja osoba ne osjeća više potrebu za cigaretama. Znači ne da se nečeg odrekla, nego ne osjeća želju za cigaretama.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ej Karmelo, zanimaju me dvije stvari... 1. Pretpostavljam da je barem solidan dio tvojih iskustava s drogom bio u Bg 90tih? Jesi li bio involviran u ikakav kriminal, vidio neke od poznatih gangstera tog doba poput onih iz dokumentarca Vidimo se u čitulji ili osjetio atmosferu ovog spota? https://www.youtube.com/watch?v=abDOpawIAmk

Ili se nisi pačao u to? :neznam

2. Imaš li ikakvog iskustva s ovim opoidima koji sada praktično zamjenjuju heroin i to legalno? Npr Tramadol? Ako da, koliko bi rekao da je pravi heroin jači? Neki kažu 3x, neki 10x, što bi ti rekao ako možeš napraviti usporedbu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
lider30 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:

1. Kockanje
2. Cigarete
3. Heroin
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Kokain
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)


Ja bih rekao:

1. Heroin
2. Kockanje
3. Kokain
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
7. Cigareta

A na osnovu čega bi to rekao. Ja sam listu sastavio na osnovu dugogodišnje zlloupotrebe tih supstanci i ličnog iskustva skidanja sa njih. Jedino nemam iskustva sa kockanjem, ali pošto ne poznajem nijednog izlečenog kockara, a znam ih gomilu, i baš svaki želi da prestane da se kocka ali mu to ne uspeva, zato sam ga sravio na prvo mesto. A ljudi koji su ostavili heroin znam gomilu, uključujući i sebe. I stavljanjem cigareta na zadnje mesto mi pokazuješ da nemaš blage veze o čemu pričaš. Nikotinska zavisnost je stravična.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
Ej Karmelo, zanimaju me dvije stvari... 1. Pretpostavljam da je barem solidan dio tvojih iskustava s drogom bio u Bg 90tih? Jesi li bio involviran u ikakav kriminal, vidio neke od poznatih gangstera tog doba poput onih iz dokumentarca Vidimo se u čitulji ili osjetio atmosferu ovog spota? https://www.youtube.com/watch?v=abDOpawIAmk

Ili se nisi pačao u to? :neznam

2. Imaš li ikakvog iskustva s ovim opoidima koji sada praktično zamjenjuju heroin i to legalno? Npr Tramadol? Ako da, koliko bi rekao da je pravi heroin jači? Neki kažu 3x, neki 10x, što bi ti rekao ako možeš napraviti usporedbu?

Nisam se nikad bavio kriminalom.

Tramadol ima malo drugačije dejstvo. Opijat je, ali nijje baš isti kao heroin, tako da ne mogu da kvantifikujem na način na koji si tražio. Ali slabiji je , da, i sličan je, ali dovoljno različit da ne može da se meri na taj način. Jedina prednost nu je što te drži ceo dan, a crta heroiha te pusti za sat i po, dva najviše. I kod nas je dakeko od legalnog, ako te uhvate sa tim bez specijalnog duplog recepta koji važi na tvoje ime, hapse te i pokreću krivični postupak po istom članu zakona kao za drogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Carmello Šešelj je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Ja bih rekao:

1. Heroin
2. Kockanje
3. Kokain
4. Benzodiazepini: bensedin (diazepam), lexilium (bromazepam), Ksalol (alprazolam), lorazepam, klonazepam itd....)
5. Alkohol
6. Amfetamini (ekstazi, spid itd...)
7. Cigareta

A na osnovu čega bi to rekao. Ja sam listu sastavio na osnovu dugogodišnje zlloupotrebe tih supstanci i ličnog iskustva skidanja sa njih. Jedino nemam iskustva sa kockanjem, ali pošto ne poznajem nijednog izlečenog kockara, a znam ih gomilu, i baš svaki želi da prestane da se kocka ali mu to ne uspeva, zato sam ga sravio na prvo mesto. A ljudi koji su ostavili heroin znam gomilu, uključujući i sebe. I stavljanjem cigareta na zadnje mesto mi pokazuješ da nemaš blage veze o čemu pričaš. Nikotinska zavisnost je stravična.


Ja sam 2008. prestao duvaniti, nakon 16 godina pušenja. I to do dvije kutije dnevno.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svaka čast. Volja od grafena. To opet ne znači da bi heroin ostavio još lakše, i da su cigarete zlo kakvu zavisnost stvaraju. Ti probao jedno, ja probao sve, znam o čemu pričam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
Cigarete također NISU droga, samo izmišljena glupost koja vam pomaže nakratko "zaboraviti".

Cigarete jesu droga. Kafa je droga, a kamoli cigarete. Cigarete stvaraju jaču zavisnost od svih ostalih droga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
Carmello Šešelj je napisao/la:
Volja od grafena.


:zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Naša Kvačica je napisao/la:
Cigarete također NISU droga, samo izmišljena glupost koja vam pomaže nakratko "zaboraviti".

Ne treba napor, mučenje, snažna volja, lijekovi i slične gluposti. Samo treba shvatiti što zapravo sami sebi radite.

Ako netko želi prestati pušiti, znam barem dvije meni bliske osobe koje su prestale pušiti čitanjem ove knjige https://slobadidi.files.wordpress.com/2 ... pusiti.pdf

Budite dobri prema piscu i kupite knjigu. :zubati

Napomena, treba određeno vrijeme da se ove ideje prihvate. Kad završite s čitanjem, samo nastavite opet čitati knjigu ispočetka koliko možete svaki dan. Obično nakon otprilike tri čitanja osoba ne osjeća više potrebu za cigaretama. Znači ne da se nečeg odrekla, nego ne osjeća želju za cigaretama.


jeste ti i Markan u kompi? :D obojica reklamirate istu knjigu. :D
evo ja sam friško prestala pušiti. kontam i kombiniram mjesecima, i sad se sve poklopilo.
sad će mi okolina smrditi, kad se vrati prirodni njuh bez kamuflaže.
no, i dalje pročitam ljude na "drago mi je".

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
LakePlacid je napisao/la:
Prvo nisam policajac ni inspektor, ne znam koliko puta trebam to reci i ponoviti, da jesam nebi imao problem reci da jesam, ali ne vidim svrhu konstantnog etiketiranja da sam po struci nesto sto nisam, mislim da je dovoljno jednom reci da nisam, ali očito ne, jednom receno od strane drugog forumaša i uzeto zdravo za gotovo od svih ostalih ...

Imaš pravo na svoje mišljenje sa kojim se uopšte ne slažem, jer ne polazis od osnovnih tacaka ljudske psihe, sve baziras na govoru kao polaznoj tacki, a govor je tek dio cijelog skupa, ja polazim od osnovnih tacaka psihologije, na stranu sta kazu analiticari, svaki analiticar - posebno misljenje, toliko gluposti se moze naci na netu o tome ...

Ali u pravu su i BBC i kvačica. BBC da postoje ljudi koji imaju problem sa samopouzdanjem da će praviti gestove kao da lažu, čak i kad govore istinu, a kvačica da inspektori obično nemaju posla sa takvim ljudima, jer pozivaju na isleđivanje ljude na osnovu drugih dokaza koje su prikupili, ne kupe slučajne prolaznike sa ulice da ih ispituju. Zato i postoje suđenja, koja utvrde (to jest, barem se trude da utvrde, ni sudovi nisu bezgrešni) o čemu se radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6804
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
lider30 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
A na osnovu čega bi to rekao. Ja sam listu sastavio na osnovu dugogodišnje zlloupotrebe tih supstanci i ličnog iskustva skidanja sa njih. Jedino nemam iskustva sa kockanjem, ali pošto ne poznajem nijednog izlečenog kockara, a znam ih gomilu, i baš svaki želi da prestane da se kocka ali mu to ne uspeva, zato sam ga sravio na prvo mesto. A ljudi koji su ostavili heroin znam gomilu, uključujući i sebe. I stavljanjem cigareta na zadnje mesto mi pokazuješ da nemaš blage veze o čemu pričaš. Nikotinska zavisnost je stravična.


Ja sam 2008. prestao duvaniti, nakon 16 godina pušenja. I to do dvije kutije dnevno.



pa koliko si imao godina kad si počeo pušiti,12?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30081
ZGabriel je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Cigarete također NISU droga, samo izmišljena glupost koja vam pomaže nakratko "zaboraviti".

Ne treba napor, mučenje, snažna volja, lijekovi i slične gluposti. Samo treba shvatiti što zapravo sami sebi radite.

Ako netko želi prestati pušiti, znam barem dvije meni bliske osobe koje su prestale pušiti čitanjem ove knjige https://slobadidi.files.wordpress.com/2 ... pusiti.pdf

Budite dobri prema piscu i kupite knjigu. :zubati

Napomena, treba određeno vrijeme da se ove ideje prihvate. Kad završite s čitanjem, samo nastavite opet čitati knjigu ispočetka koliko možete svaki dan. Obično nakon otprilike tri čitanja osoba ne osjeća više potrebu za cigaretama. Znači ne da se nečeg odrekla, nego ne osjeća želju za cigaretama.


jeste ti i Markan u kompi? :D obojica reklamirate istu knjigu. :D


Primijetio sam i ja to inače, nije normalno. Nekad imam osjećaj da je Markan u stvari ja iz druge (bosanske :sega ) dimenzije. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 11 kol 2019, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32062
Naša Kvačica je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:

jeste ti i Markan u kompi? :D obojica reklamirate istu knjigu. :D


Primijetio sam i ja to inače, nije normalno. Nekad imam osjećaj da je Markan u stvari ja iz druge (bosanske :sega ) dimenzije. :zubati

Tobe ja rabiii! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 13 ruj 2019, 09:41 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Čitanje ljudi je na Balkanu dosta jednostavno jer Balkanci imaju veliki ego i ako ga s namjerom malo digneš, on počne pričati sve što treba i što ne treba. Više puta sam na taj način dolazio do informacija da se ja pravim gluplji nego što jesam a sugovornik priča više nego što treba.

S drugim mentalitetima ide teže, kad imaš nekog Švicarca ili Norvežana koji ne pokazuje emocije, priča samo ono što treba, tu stvarno treba biti stručnjak ako ima neke skrivene namjere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 13 ruj 2019, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Kaftanzoglio je napisao/la:
Čitanje ljudi je na Balkanu dosta jednostavno jer Balkanci imaju veliki ego i ako ga s namjerom malo digneš, on počne pričati sve što treba i što ne treba. Više puta sam na taj način dolazio do informacija da se ja pravim gluplji nego što jesam a sugovornik priča više nego što treba.

S drugim mentalitetima ide teže, kad imaš nekog Švicarca ili Norvežana koji ne pokazuje emocije, priča samo ono što treba, tu stvarno treba biti stručnjak ako ima neke skrivene namjere.


Ovo kao da sam ja napisala. Taj neosnovani veliki ego treba samo malo ,,prihraniti,, da bi bacio sve karte na sto. Postavljajuci glupa pitanja, on se sve više i više trudi da objasni i na taj nacin se polako razotkriva, centimetar po centimetar kao striptizeta, sve dok ne ostane go.
Za osobu koja ima ,,osjećaj za ljude,, ne treba biti prepreka drugi mentalitet. Ljudi su to. Manje vise s istim ljudskim osobinama kao i mi. Ocjeniti ambijent, posmatrati malo i informisati se i evo ga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 13 ruj 2019, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Ne čitam ih. Uglavnom ih izbegavam, ne prijaju mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 02 stu 2019, 21:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Lapo-lapo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Aha, ja pod win razumeo windows. A ono ti blejiš u kockarnici ceo dan i bacaš pare, pa ti posle vlast kriva što si ih poklonila kazinu.

Kakav je covjek bez poroka???? Na dobitku sam ove godine. Ne ulazem ja puno, sica.


Čuli - kockarka.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 02 stu 2019, 22:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
kiler je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Ja sam 2008. prestao duvaniti, nakon 16 godina pušenja. I to do dvije kutije dnevno.



pa koliko si imao godina kad si počeo pušiti,12?


Sa 15.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 02 stu 2019, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
lider30 je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Kakav je covjek bez poroka???? Na dobitku sam ove godine. Ne ulazem ja puno, sica.


Čuli - kockarka.


Umjerena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 07 stu 2019, 08:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Lapo-lapo je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Čuli - kockarka.


Umjerena.


Sumnjam na umjerenost. To vrlo malo ljudi može.


Eh i da izvjestim da sam jednu osobu u vrlo bliskom poslovnom okruženju, 15 godina nisam mogao procijeniti, odnosno da sam je pogrešno procijenio i pogrešna procjena je trajala godinama. Taman, kada mislim da sam u zrelim godinama i da me ništa više ne može iznenaditi - život ti se nacereka. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 07 stu 2019, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
lider30 je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

Umjerena.


Sumnjam na umjerenost. To vrlo malo ljudi može.


Eh i da izvjestim da sam jednu osobu u vrlo bliskom poslovnom okruženju, 15 godina nisam mogao procijeniti, odnosno da sam je pogrešno procijenio i pogrešna procjena je trajala godinama. Taman, kada mislim da sam u zrelim godinama i da me ništa više ne može iznenaditi - život ti se nacereka. :zubati

Dobro je ako je samo jedna osoba u pitanju. Nekada je tesko procijeniti i najblize, sve mislis da znas o njima sve, bas sve i onda suprise. A i mi sami, ako cemo biti realni, nismo isti sa svim ljudima, ima tu pretvaranja, glume, potiskivanja i ispoljavanja onoga sto nismo.
Za kocku si pogodio, nema tu umjerenosti, porok kao porok, vuce sve dublje i dublje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 07 stu 2019, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ovisi što se procjenjuje. Na poslu se u nekoliko dana može bez greške detektirati kako netko obavlja svoj posao. Lijenost i šlampavost i nedržanje dogovora su tvrdokorne osobine i takvi ne mogu glumiti predugo.

S druge strane, ne mogu baš lako procijeniti ako netko na poslu vodi dvostruki život, preko dana uzoran a po noći ostavlja otrov za pse po komšiluku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako "čitate" ljude?
PostPostano: 24 ožu 2020, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
"Kaži mi šta čitaš i rećiću ti ko si."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO