HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 06:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
Mar-kan je napisao/la:
dudu je napisao/la:

To nije nadzvučni avion, mislim da ne može djelovati po noći, niti ima opciju djelovanja po zemaljskim ciljevima.

Što ne bi mogao djelovati? :neznam


pišem napamet, ne sjećam se više, ali čini mi se da tek planiraju razviti tu verziju. dodatan problem s FA50 je to što se radi isključivo o dvosjedima, a ne možeš ih koristiti za presretanje lovaca jer su jednostavno prespori.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
PCM je napisao/la:
dudu je napisao/la:

To nije nadzvučni avion, mislim da ne može djelovati po noći, niti ima opciju djelovanja po zemaljskim ciljevima.


Na wiki pise da je supersonic.


da bi bio supersonic mora moći krstariti na 1,6 Macha, a to je njemu maksimalna brzina. Gripen to može.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Što ne bi mogao djelovati? :neznam

Ako nisu napravili integraciju vazduh zemlja raketa, ne bi. Ako jesu, bi.

A targeting pod sigurno nema. Nije neophodan za dejstva po zemli, ali razlika sa njim i bez njega je prilično značajna.

Sve ima, rade i koreanci upgrade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20700
Ništa od tih F-16 iz Minesote. Dok oni ne zamjene sve svoje f-16 sa F-35 nema prodaje postoječih aviona. To za nas znači još 5-10 godina čekanja što si mi ne možemo priuštit. Kao što sam već rekao izbor nam se svodi na prastare F-16 koje ćemo preplatit i još potrošit hrpu novca za modernizaciju ili neki banana avion kao taj južnokorejski samo da se pregura. Bolje nam je naručit nove F-35 od amerikanaca i rješit problem za 30 godina umjesto filozofirat svakih 10 i potrošit novac za ništa. Ako je bilo za Uljanik i kojekakve gluposti mora biti i za borbene avione.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
jel zna netko je li istina da Mađari trenutno nemaju nijedan aktivan tenk? ako da, kako je to moguće i je li uopće namjeravaju nabaviti nešto?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
Jan Ivanjek, vojni analitičar:

Citat:
Jan Ivanjek
5. kolovoza u 17:06 ·

Danas slavimo našu najveću pobjedu, izvojevanu veličanstvenom oslobodilačkom operacijom Oluja kojom je od srpske okupacije oslobođena većina hrvatskog tla. Kao vrhunac slave Hrvatske vojske, ovo je možda i najbolji trenutak da se kratko rezimira dio ključnih ostvarenja HV u protekloj godini.

Izvršena je primopredaja ophodnog broda OOB-31 Omiš, prvog koji je izgrađen u Hrvatskoj za našu mornaricu od 2006. Brod ima iznimna svojstva i HRM je izuzetno zadovoljna, pa je izvjesno je da će se graditi ostatak klase. Od posebne je važnosti u osiguranju našeg Jadrana.
Strateški je ključno ustrojavanje Satnije mornaričkog desantnog pješaštva prošlog rujna, posebno s obzirom na velikobošnjačke apetite u BiH, i političkog nasilja prema hrvatskom narodu u toj zemlji. Satnija MDP s bazom u Pločama tako brani jug Hrvatske, ali je i sredstvo odvraćanja prema sve opasnijim prijetnjama velikobošnjačkih unitarista i islamista.

Pokrenut je studij vojnog pomorstva, koji je ključan za razvoj i obrazovanje budućih mornaričkih časnika, te stvara temelj razvoja osoblja HRM-a. Završena je i obuka prvih 10 instruktora za buduće Središte za razvoj vođa Marko Babić u Udbini, koje će od ove jeseni stvarati ključni zapovjedni kadar za male formacije, okosnicu uspješnog borbenog djelovanja.

Već mjesecima su operativne i bespilotne letjelice Orbiter 3B koje su važan čimbenik u protupožarnoj borbi i taktičkoj primjeni, te su dio razvoja besposadnih sposobnosti HV-a koje će se koncentrirati u Središtu za besposadne sustave. Remontirani su i helikopteri Mi-171Sh.

Unatoč neuspjeloj nabavi F-16 Barak, ove je godine selekcijskom letenju pristupilo 16 kandidata, 3 više nego prošle godine, što pokazuje rast interesa. Ponovno je pokrenut i postupak nabave višenamjenskih borbenih aviona. Brinuo sam se da će to biti odgađano zbog niza predstojećih izbora, no jasno je kako Vlada ide u nabavu da ju ostvari, jer sve drugo će se protumačiti kao neuspjeh i moglo bi imati teške posljedice na izborima, te je jasno da se nabava aviona mora provesti.

Vojna vježba Velebit 18, vrhunac trogodišnjeg obučnog ciklusa, prošle je jeseni pokazala sposobnost združenog djelovanja HV na kopnu, moru i u zraku, no i kulminaciju napora proteklih godina da se HV reorjentira na samostalnu obranu domovine, te da prestane biti ekspedicijska vojska u što je pretvorena 15-godišnjom devastacijom. Usmjeravanjem na obranu domovine i hrvatskog naroda, Velebitom 18 odaslana je i jasna poruka ratnohuškačkom velikosrpskom režimu u Beogradu, kao i velikobošnjačkom ekspanzionizmu.
Hrvatska vojska se sada razvija sustavno, od temelja. To je spor proces, daleko manje impresivan izvana nego prezentacije teške tehnike i aviona, ali je presudan za stvaranje efektivne sile.

Svima vam čestitam naš Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, i Dan hrvatskih branitelja!


ovaj dečko je zakon, moj favorit, a ujedno najmlađi vojni analitičar u RH. :palacgore2

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13471
Lokacija: ZG
Odlican, jasno je naglasio koga se budno prati. :kava

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
jel zna netko je li istina da Mađari trenutno nemaju nijedan aktivan tenk? ako da, kako je to moguće i je li uopće namjeravaju nabaviti nešto?

Imaju masivnih 4 (četiri) komada. Mada mi je to informacija koju znam odavno, moguće da su i njih povukli iz službe. Neverovatno za jednu ravničarsku zemlju koja je rajski teren za tenkove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
ipak kupuju...

Citat:
WARSAW, Poland — As part of efforts to modernize the country’s land forces and replace Soviet-designed gear, the Hungarian Ministry of Defence has awarded a deal for 44 Leopard 2 A7+ tanks and 24 PzH 2000 self-propelled howitzers to Germany’s Krauss-Maffei Wegmann.

In addition, Hungary will buy 12 used Leopard 2 A4 tanks for training, KMW said in a statement.


cijena sitnica, 565 mlijuna USD.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Je li to Seselj opet zatrolao ? :D namjerno sam spomenuo ruse da se covjek raspise.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
ipak kupuju...

Citat:
WARSAW, Poland — As part of efforts to modernize the country’s land forces and replace Soviet-designed gear, the Hungarian Ministry of Defence has awarded a deal for 44 Leopard 2 A7+ tanks and 24 PzH 2000 self-propelled howitzers to Germany’s Krauss-Maffei Wegmann.

In addition, Hungary will buy 12 used Leopard 2 A4 tanks for training, KMW said in a statement.


cijena sitnica, 565 mlijuna USD.

Kupuju Leoparde!? Pih, ja sam mislio da će zajedno sa Poljacima, Česima i vama da razviju novi tenk sa komponentama od grafena...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ipak kupuju...



cijena sitnica, 565 mlijuna USD.

Kupuju Leoparde!? Pih, ja sam mislio da će zajedno sa Poljacima, Česima i vama da razviju novi tenk sa komponentama od grafena...


koliko vrijede 44 Leoparda 2A7+ u kontekstu vaše brojke tenkova? ili tu nije moguća usporedba?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kupuju Leoparde!? Pih, ja sam mislio da će zajedno sa Poljacima, Česima i vama da razviju novi tenk sa komponentama od grafena...


koliko vrijede 44 Leoparda 2A7+ u kontekstu vaše brojke tenkova? ili tu nije moguća usporedba?

Moguće je poređenje. Leopard 2A7 je daleko, daleko bolji tenk od M-84. Mada tenkovi ne služe da se bore protiv drugih tenkova, nego protiv pešadije. I ne kontriraš im svojim tenkovima, nego protivoklopnim oružjem, da li sa ramena, sa vozila, iz helikoptera ili aviona. I tenkovske bitke se, naravno, dešavaju, ali obično nisu planirane.

Jel znaš da se okršaj kod Prohorovke, najveća tenkovska bitka u istoriji, za vreme bitke kod Kurska, dogodila slučajno? I Rusi i Nemci poslali pojačanje tenkova istim putem, sreli se na sredini i ispala klanica kakva je ispala, sasvim slučajno, ni jedni ni drugi nisu to planirali, nego se jednostavno namestilo da su obe strane poslali gomilu tenkova kao pojačanje istim putem, sreli se na pola puta i raspalili jedni po drugima.

A i general Paton, koji je bio, kako da se izrazim, tenkovski general, je jednom izjavio "Glavno oružje na tenku nije top, nego mitraljez. Top je pomoćno oružje ako slučajno naletiš na druge tenkove".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
ne mislim 1 na 1 nego što ima veću vojnu vrijednost, 44 Leoparda ili 200+ M84?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To već ne bi znao da ti odgovorim, zavisi od mnogo faktora, ali mnogo su veće šanse da će Leopard uništiti 84-ku, nego 84-ka Leoparda. Leopard je u velikoj prednosti, ali zavisi i u taktici, položaju snaga, koordinisanosti jedinica, podršci drugih vidova vojske, pa i sreći. Ali Leo će sigurno naneti mnogo veće gubitke 84-kama, nego obrnuto. Bolji je za dve klase.

T-72 (pa i njegov derivat M-84) je uvek išao na brojnost, a zapadni tenkovi na kvalitet. To je imalo smisla za vreme Hladnog rata kada je SSSR imao desetine hiljada tenkova, a zapadne zemlje mnogo manje. Ali ako su cifre približne, zapadni tenkovi su u prednosti. T-90 je prvi koji je mogao da se nosi 1:1 sa zapadnim tenkovima. Zato i razvijaju Armatu. Jer ne mogu više da štancuju desetine hiljada tenkova kao da prave kobasice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
naši ako su pametni trebaju ići u istom smjeru kao Mađari, s tim da možda mogu iskamčiti i neku proizvodnju u Đuri Đakoviću, makar komponenti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja da sam, ne daj Bože, u ratu, nikad ne bih seo u tenk, bilo koji. Uvek si prva meta koju gađaju, i ne prestaju da te gađaju dok prvo tebe ne unište. A moderno protivoklopno oružje buši svaki tenk kao od šale, nema neuništivog tenka. Bolje da se kao pešadinac sakrijem iza nekog drveta, nego da sam prva meta na bojnom polju. I s obzirom koliko je moderno protivoklopno oružje moćno, mislim da su tenkovi prevaziđeno oružje. Nije slučajno što su ih sve armije sveta smanjile na minimalan broj. A i nekoliko ratova u poslednjih par decenija su to pokazale. Groblje Merkava u Libanu 2006., groblje turskih Leoparda na granici sa Sirijom, Huti otvaraju saudijske Abramse kao konzerve tunjevine u Jemenu.... Radije ću ja peške u čizmama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
I kakve veze ima trolanje sa OSRH?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa ima, kaže čovek da bi kupovao Leoparde za OSRH i pravio komponente za njih u ĐĐ. Nego, šta bi sa zajedničkom proizvodnjom tenkova sa grafenskim komponentama? Ti taman sašio kilometre platna grafena za taj superprojekat, a Mađari te mučki izdali ovom nabavkom Leoparda. I šta ćeš sad sa tolikim grafenom? Predlažem ti da napraviš šatorska krila od tog platna i reklamiraš ih kao savršenu zaštitu od meteorske kiše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja da sam, ne daj Bože, u ratu, nikad ne bih seo u tenk, bilo koji. Uvek si prva meta koju gađaju, i ne prestaju da te gađaju dok prvo tebe ne unište. A moderno protivoklopno oružje buši svaki tenk kao od šale, nema neuništivog tenka. Bolje da se kao pešadinac sakrijem iza nekog drveta, nego da sam prva meta na bojnom polju. I s obzirom koliko je moderno protivoklopno oružje moćno, mislim da su tenkovi prevaziđeno oružje. Nije slučajno što su ih sve armije sveta smanjile na minimalan broj. A i nekoliko ratova u poslednjih par decenija su to pokazale. Groblje Merkava u Libanu 2006., groblje turskih Leoparda na granici sa Sirijom, Huti otvaraju saudijske Abramse kao konzerve tunjevine u Jemenu.... Radije ću ja peške u čizmama.


Srbi su izmislili najbolju upotrebu tenka, ukopaj ga i koristi za topničku vatru. :zubati tenk poslije borbenog aviona i helikoptera ima najjači psihološki učinak na protivničku stranu, ja bih ga samo provozao na sigurnoj udaljenosti da ga protivnici vide pa nazad iz vidika.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To smo radili sa T-34. Za ništa bolje nije ni bio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Vjezbaju decki na ex vekovnoj "srpskoj" zemlji

slika

slika

slika

slika


slika

slika


slika

slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 kol 2019, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Kruna obuke nove skupine borbenih pilota Kiowa Warriora


_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 10:13 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Koliko rasprave oko ruskih aviona te suradnje s njima,kao da ste zaboravili tko vodi Hrvatsku drzavu?? Smiješni ste...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Robbie MO i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO