HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 21:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 84748 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
novem je napisao/la:
Kolike su vaše procjene da je u ovih 53k Muslimana a koliko Srba iz BiH?

Špekuliram 75:25.


Jeste sigurno da u tih 53k nema Hrvata? 13.000 Bošnjaka i Srba 2018-te doselilo u Hrvatsku? Teško za vjerovati

Ok, BH Hrvati imaju hrvatsko državljanstvo ali mogu imati i BiH (dvojno) i da uđu u ovu statistiku. Ili ne?

Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ronaldinho je napisao/la:
Grunf je napisao/la:
Uklope se u hrvatsku kulturu, a kroz jednu generaciju i u hrvatski identitet. :zastava_Hrvata


slika
slika

Treća generacija će skupljati potpise za zabranu gradnje minareta. :zubati

"Počivao u miru Božjem" :sega :sega :sega :smijeh

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Nebula je napisao/la:
Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.


Meni nije. Puno ih viđam i čujem. I Srba sve više. Što reče Lake Placid, Bošnje imaju problem sarajevske perspektive.

Meni je čudno da nitko ne postavi pitanje zašto su se borili protiv Hrvatske? Danas bi bili u EU, manje bi iseljavanje bilo u Mostaru ili Brčkom npr.

Kao što sam gore postavio indirektno pitanje Srbima zašto su ratovali protiv Austrije. :zubati

*** pojeli, i jedni i drugi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Nebula je napisao/la:
novem je napisao/la:
Kolike su vaše procjene da je u ovih 53k Muslimana a koliko Srba iz BiH?

Špekuliram 75:25.


Jeste sigurno da u tih 53k nema Hrvata? 13.000 Bošnjaka i Srba 2018-te doselilo u Hrvatsku? Teško za vjerovati

Ok, BH Hrvati imaju hrvatsko državljanstvo ali mogu imati i BiH (dvojno) i da uđu u ovu statistiku. Ili ne?

Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.


Hrvatska je tu najmanje bitna, ona zasad mahom vuče sezonce, to nije trajno iseljenje nego krpanje rupa u građevini i turističkom sektoru od 4. do 10. mjeseca. Kad krene masovan uvoz vozača, skladištara i ostalih logističara onda će i Hrvatska raditi praviti udar.

Ne znam koji bi Hrvat išao u RH preko BIH vize, to nema smisla. Moguće je da tu ima i nešto Komšićoglua, ali to svakako nisu Hrvati u političkom smislu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
novem je napisao/la:
Kolike su vaše procjene da je u ovih 53k Muslimana a koliko Srba iz BiH?

Špekuliram 75:25.


Jeste sigurno da u tih 53k nema Hrvata? 13.000 Bošnjaka i Srba 2018-te doselilo u Hrvatsku? Teško za vjerovati

Ok, BH Hrvati imaju hrvatsko državljanstvo ali mogu imati i BiH (dvojno) i da uđu u ovu statistiku. Ili ne?

Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.


Moras malo češće pratiti ovu temu.
Sve piše.

novovrijeme je napisao/la:
Grunf je napisao/la:
Migracije Hrvatske s BiH u 2018. godini:

7.932 doseljenih BH državljana u Hrvatsku

1.161 odseljenih BH državljana iz Hrvatske u BiH

2.474 doseljenih hrvatskih državljana u Hrvatsku

2.534 odseljenih hrvatskih državljana iz Hrvatske u BiH


Da prevedemo:

7.932 doseljenih Muslimana u Hrvatsku

1.161 odseljenih Muslimana iz Hrvatske u BiH

2.474 doseljenih Hrvata iz BiH u Hrvatsku

2.534 odseljenih Hrvata iz Hrvatske u BiH

Muslimani = -6.771
Hrvati iz BiH = -60

Dobar saldo. Samo ne znam šta će Hratska sa tolikim Muslimanima. Sto je nagore zaradice pare pa se vratiti u BiH. Kad odu u Njemačku ne vracaju se nikada.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27110
217.039

BH državljani koji su uzeli druga državljanstva, od 2002.-2017. / Eurostat

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:33 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
novovrijeme je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

Jeste sigurno da u tih 53k nema Hrvata? 13.000 Bošnjaka i Srba 2018-te doselilo u Hrvatsku? Teško za vjerovati

Ok, BH Hrvati imaju hrvatsko državljanstvo ali mogu imati i BiH (dvojno) i da uđu u ovu statistiku. Ili ne?

Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.


Moras malo češće pratiti ovu temu.
Sve piše.

novovrijeme je napisao/la:

Da prevedemo:

7.932 doseljenih Muslimana u Hrvatsku

1.161 odseljenih Muslimana iz Hrvatske u BiH

2.474 doseljenih Hrvata iz BiH u Hrvatsku

2.534 odseljenih Hrvata iz Hrvatske u BiH

Muslimani = -6.771
Hrvati iz BiH = -60

Dobar saldo. Samo ne znam šta će Hratska sa tolikim Muslimanima. Sto je nagore zaradice pare pa se vratiti u BiH. Kad odu u Njemačku ne vracaju se nikada.


Hrvati iz bejha +60*

Vise odselilo nazad u bejha. Veri gud.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27110
217.039

BH državljani koji su uzeli druga državljanstva, od 2002.-2017. / Eurostat

Stvarna brojka je daleko veća, zasigurno preko 300 tisuća, posebice ako bi znali podatke od 1995.
Iz tablice se vidi da je 2002. najmanje 20k godišnje ljude uzimalo druga državljanstva.

slika

Boravak:

slika

300k s državljanstvom
446k u Europi
160k u prekooceanskim zemljama
Ukupno 906k


Odgovara stanju da je iselilo najmanje 700 000 muslimana.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Nebula je napisao/la:
Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.


Ja unazad tri godine radio s njih nekoliko, što bi Ameri rekli, fresh of the boat. Maglaj, Tuzla, Zenica , dvojica znam došli s obitelji, jedan se tu oženio u Zagrebu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Ja bi primao samo USK cvijeće koji i jesu islamizirani Hrvati. Ostalo NE!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Kada smo kod doseljavanja muslimana u Hrvatsku, poznanik musliman sa porodicom seli u Split, medicinski radnik, plata nesto veca nego u Sarajevu, sve troskove zivota poput smjestaja i prevoza snosi poslodavac za razliku od ovdje, on, žena i dvoje djece, kaže dosta mu Sarajeva, hoce malo u Split, blizu more, ljepše vrijeme ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 17:43
Postovi: 683
Lokacija: USORA! HRHB
dudu je napisao/la:
Nebula je napisao/la:

Jeste sigurno da u tih 53k nema Hrvata? 13.000 Bošnjaka i Srba 2018-te doselilo u Hrvatsku? Teško za vjerovati

Ok, BH Hrvati imaju hrvatsko državljanstvo ali mogu imati i BiH (dvojno) i da uđu u ovu statistiku. Ili ne?

Jednostavno mi čudno da se toliko Bošnjaka doseljava u Hrvatsku.


Hrvatska je tu najmanje bitna, ona zasad mahom vuče sezonce, to nije trajno iseljenje nego krpanje rupa u građevini i turističkom sektoru od 4. do 10. mjeseca. Kad krene masovan uvoz vozača, skladištara i ostalih logističara onda će i Hrvatska raditi praviti udar.

Ne znam koji bi Hrvat išao u RH preko BIH vize, to nema smisla. Moguće je da tu ima i nešto Komšićoglua, ali to svakako nisu Hrvati u političkom smislu.


Prijatelj mi zaposlio 7-8 vozača miksera, pumpi u Dalmaciji.
Donji Vakuf, Zenica bivši radnici Almy.

Danas u Jelahu, nekakav posao obavljam, dijaspore kao u priči, fina auta se voze, iza 20.08.povlače nove za sobom.
Prije 7 dana sretnem poznanika Bošnjaka 35 godina, pitam gdje si sada.
Kaže u Njemačkoj ima 9 mjeseci, došao po ženu i djecu svi sada idu gore, brat mu isto s njim, ali još nije sredio da ide obitelj radi na tome.
Ne mogu dočarati koliko je trenutno ta priča o odlasku aktualna kod njih.

S druge strane, moj prijatelj se upravo vratio iz Njemačke zajedno sa ženom i dvoje djece, djeca upisala školu, odradio 6 godina sredio si neke kapitalne stvari, čeka i njega i ženu posao u Usori, a čujem ima još takvih u najavi. :HercegBosanac

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
novovrijeme je napisao/la:
Kad bi "pričaju babe na pijaci" bio relevantan izvor podataka ne bi bilo potrebe za statističkim agencijama.
Tako da žali bože slova.
U stvarnosti Srbi i Muslimani su se po prvi put u istoriji ovih prostora poravnali u broju zivorodjenih u Brckom.


Pa jesu ovi naši subjektivni dojmovi ipak neki pokazatelj, previše je tih dojmova. Statistika će to sve pokazat nakon nekog vremena.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
HVO-110 je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Hrvatska je tu najmanje bitna, ona zasad mahom vuče sezonce, to nije trajno iseljenje nego krpanje rupa u građevini i turističkom sektoru od 4. do 10. mjeseca. Kad krene masovan uvoz vozača, skladištara i ostalih logističara onda će i Hrvatska raditi praviti udar.

Ne znam koji bi Hrvat išao u RH preko BIH vize, to nema smisla. Moguće je da tu ima i nešto Komšićoglua, ali to svakako nisu Hrvati u političkom smislu.


Prijatelj mi zaposlio 7-8 vozača miksera, pumpi u Dalmaciji.
Donji Vakuf, Zenica bivši radnici Almy.

Danas u Jelahu, nekakav posao obavljam, dijaspore kao u priči, fina auta se voze, iza 20.08.povlače nove za sobom.
Prije 7 dana sretnem poznanika Bošnjaka 35 godina, pitam gdje si sada.
Kaže u Njemačkoj ima 9 mjeseci, došao po ženu i djecu svi sada idu gore, brat mu isto s njim, ali još nije sredio da ide obitelj radi na tome.
Ne mogu dočarati koliko je trenutno ta priča o odlasku aktualna kod njih.

S druge strane, moj prijatelj se upravo vratio iz Njemačke zajedno sa ženom i dvoje djece, djeca upisala školu, odradio 6 godina sredio si neke kapitalne stvari, čeka i njega i ženu posao u Usori, a čujem ima još takvih u najavi. :HercegBosanac


Znam i ja takve, skupili nešto kapitala u Njemačkoj i sad se vraćaju doma pokrenuti posao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Tko god ima priliku 10-ak g. raditi u EU treba, radi mirovine. Jao ti ga onom tko se osloni na bh. mirovinsko. Jasno je to svakom s imalo soli u glavi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Zapravo je nevjerovatno koliko brzo se Bosanski Muslimani asimiliraju među Hrvate (pa i Srbe - iznenadili bi se) kada su raštrkana manjina. Gledam situaciju sa Srbima u Hrvatskoj poslije rata, isto raštrkani ostali, proces asimilacije je postojan ali izuzetno spor, znam ljude koji su po krvi više Hrvati no Srbi, no realno imaju dualan identitet. Iako se dosta popisuje kao isključivo Hrvati, privatno je to dosta drugačije.

Identitet na bazi vjere bez dovoljno jake nacionalne-etničke supstance na dugi rok nije održiv, poglavito između dva skoroetnoidentična naroda koji ipak imaju neki renome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Njemačka je jedno veliko zlo...u hrvatskim tiskovinama su danonoćno plasirali članke o odlascima, svaki dan novi profil neke super-uber zadovoljne osobe koja se snašla.

A sad kroz državnu novinsku agenciju u BiH plasiraju bez ikakvog troška instrukcije o tome kako najlakše do Njemačke. Pazite, ovo nije sponzorirani članak, nego agencijska vijest u službenoj državnoj novinskog agenciji, WTF?

Citat:
Najava trećeg kruga intervjua za zapošljavanje medicinara u SR Njemačkoj

SARAJEVO, 13. augusta (FENA) - Agencija za rad i zapošljavanje BiH najavila je da će treći krug intervjua za Triple Win projekt - zapošljavanje medicinara u SR Njemačkoj u 2019. godini, biti održan od 30. septembra do 4. oktobra, a rok za prijave je do 13. septembra.

Тriple Win projekt provodi, uime njemačke vlade Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) i Agencija za zapošljavanje SR Njemačke u partnerstvu s Agencijom za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine, entitetskim zavodima za zapošljavanje i Zavodom za zapošljavanje Brčko distrikta BiH, na osnovu Dogovora o posredovanju pri zapošljavanju radnika iz Bosne i Hercegovine u SR Njemačkoj na određeno vrijeme.

U Javnom pozivu za prijavu za zapošljavanje radnika za zdravstvenu njegu u SR Njemačkoj, između ostalog na web stranici Agencije za rad i zapošljavanje BiH, navodi se da se radi o mjestu asistenta za zdravstvenu njegu, do priznavanja diplome u SR Njemačkoj, poslije priznavanja diplome, rad na poslovima kvalifikovanog zdravstvenog radnika.

Aplicirati mogu državljani Bosne i Hercegovine koji ispunjavaju uslove navedene u tom javnom pozivu, ali prednost kod odabira imat će nezaposlene osobe registrirane na evidenciji službi za zapošljavanje u Bosni i Hercegovini.

U uslovima za kandidate kao stepen obrazovanja navodi se minimum srednja medicinska škola (IV stepen), profil medicinska sestra - tehničar opšteg ili pedijatrijskog smjera. Kandidati koji su završili srednju medicinsku školu putem prekvalifikacije ne mogu učestvovati u Triple Win projektu. Poznavanje njemačkog jezika nije obavezno ali je prednost.

Vrsta radnog odnosa, na određeno vrijeme na poziciji asistenta za zdravstvenu njegu do nostrifikacije diplome za zdravstvenog radnika. Nakon nostrifikacije diplome, radni odnos se može zasnovati i na neodređeno vrijeme na poziciji zdravstvenog radnika. Zaposleni ima mogućnost da, nakon određenog perioda, prema Zakonu o boravku stranaca u SR Njemačkoj podnese zahtjev za dobivanje stalne boravišne dozvole.

- U skladu s pozitivnim propisima SR Njemačke nostrifikacija diplome za zdravstvenog radnika je obavezna najkasnije u roku od 12 mjeseci. Početna mjesečna plata iznosi minimalno 2.000 eura
(bruto), do priznavanja diplome za zdravstvenog radnika, a poslije nostrifikacije minimalno 2.400 eura (bruto) - navodi se.

Kandidati koji uđu u uži izbor bit će obaviješteni o mjestu i terminu obavljanja intervjua za posao, sa predstavnicima njemačke službe za zapošljavanje. Izabrani kandidati bit će uključeni u projekt 'Triple Win'- regionalne saradnje na migraciji radne snage, koji će kandidatima pružati podršku u pripremi, odlasku (vize) i integraciji u SR Njemačkoj.

Projekt 'Triple Win', u organizaciji njemačke službe za zapošljavanje (BA) i njemačkog društva za međunarodnu saradnju (GIZ), nudi podršku kroz kurseve jezika, kao i kurs pripreme za rad i život u SR Njemačkoj.

Za dodatne informacije o Javnom pozivu, kandidati mogu da se obrate lokalnom birou za zapošljavanje nadležne kantonalne službe u Federaciji BiH, filijale Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske, odnosno Zavoda za zapošljavanje Brčko distrikta BiH ili Agenciji za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine sa naznakom 'Triple-Win' projekt.

(FENA) M.B.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Srbi u Hrvatskoj imaju svoje institucije, čak i u Zagrebu, dok Bošnjaci su vezani za džamiju, ako nisi džamijaš nemaš se gdje družiti i povezati sa svojim ljudima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
ZlatkoZG je napisao/la:
Zapravo je nevjerovatno koliko brzo se Bosanski Muslimani asimiliraju među Hrvate (pa i Srbe - iznenadili bi se) kada su raštrkana manjina. Gledam situaciju sa Srbima u Hrvatskoj poslije rata, isto raštrkani ostali, proces asimilacije je postojan ali izuzetno spor, znam ljude koji su po krvi više Hrvati no Srbi, no realno imaju dualan identitet. Iako se dosta popisuje kao isključivo Hrvati, privatno je to dosta drugačije.

Identitet na bazi vjere bez dovoljno jake nacionalne-etničke supstance na dugi rok nije održiv, poglavito između dva skoroetnoidentična naroda koji ipak imaju neki renome.

Srbi u Hrvatskoj danas opstaju samo u sredinama gdje su oni u većini ili gdje ih ima u većem broju poput Vukovara. Osim nekolicine sela u Istočnoj slavoniji gdje su vitalni u ostatku Hrvatske je za njih katastrofa. Etnomimikrija je tu na djelu. Nije da skrivaju svoj identitet ali nije baš da ga ističu svakom prilikom. Podjelio bi ih na tri grupe, prva grupa obuhvaća one koji su porjeklom Srbi a za sebe kažu da su Hrvati, navijaju za Hrvatsku, ne glasaju za srpske stranke, druga skupina je koja ne ističe svoju pripadnost već nekako poluprikriveno funkcionira i nitko ih ne dira u Hrvatskoj, i treća skupina su oni koji otvoreno srbuju. Ova zadnja je za nas najopasnija ali na sreću takvih Srba je jako malo i žive uglavnom u razbacanim malim selima. Dobar primjer koliko je ta asimilacija na djelu je prošlogodišnje svjetsko prvenstvo. Nekolicinu Srba iz mog mjesta vidjeh kako u Hrvatskom dresu vesele se i navijaju zajedno s razdraganom masom. Pravi Starčevićanci :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 14:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ronaldinho je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Fakat ne kužim one koji se raduju dolasku desetaka tisuća muslimana u Hrvatsku. Može li netko objasniti meni zašto je to dobro?


Zato što poznaju jezik, ne grupiraju se i nemaju svoje institucije i škole. Hrvati nisu "tolerantni" i ta nevidljiva ruka društva koja se ne srami svoje kulture i koja ne podnosi druge je iznimno jaka. Utopljeni u velikim gradovima i pritisnuti okolinom svi su kroz dvije generacije Hrvati.


To sve stoji ali za dosadašnje brojke. Povećanjem njihova broja, gradnjom novih desetaka džamija te možebitnim doseljavanjem drugih muslimanskih elemenata to će se promijeniti.
Mada, slažem se da par desetaka tisuća novih Muja nije neki problem ako se nastave ovako integrirati.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bobovac je napisao/la:
Ronaldinho je napisao/la:

Zato što poznaju jezik, ne grupiraju se i nemaju svoje institucije i škole. Hrvati nisu "tolerantni" i ta nevidljiva ruka društva koja se ne srami svoje kulture i koja ne podnosi druge je iznimno jaka. Utopljeni u velikim gradovima i pritisnuti okolinom svi su kroz dvije generacije Hrvati.


To sve stoji ali za dosadašnje brojke. Povećanjem njihova broja, gradnjom novih desetaka džamija te možebitnim doseljavanjem drugih muslimanskih elemenata to će se promijeniti.
Mada, slažem se da par desetaka tisuća novih Muja nije neki problem ako se nastave ovako integrirati.


Podsjećaš me na mog starog koji stalno hvali Tuđmana koji je po njemu odbio konfederaciju sa FBiH jer bi onda RH bila u opasnosti od velikog broja Muslimana?! I sam možeš misliti šta sam mu rekao na takvo perecijsko razmišljanje....nama 80% Muslimana u FBiH sasvim OK, ali ne daj Bože da ih u voljenoj Pereciji bude više od 5%?!

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 14:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Diablo je napisao/la:

slika
slika



Ovo samo pokazuje da je jedini pravi način asimiliacije i integracije mješoviti brak.

Znači, hrvatski narod mora sve učiniti da mu Muje nemilice karaju i plode kćerke i sve će biti OK.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novem je napisao/la:
Rezignacija.

Citat:
''Jedini spas koji vidim jeste da se cjelokupni narativ koji postoji totalno iscrpi: da dođe do masovnog iseljeništva, a s druge stranke da prezasićenost jednog takvom atmosferom dovede do nečega što treba biti novo i neisprobano. Mislim da takav političlki potencijal mora doći iz samog društva - ne iz postojećeg političkog sistema jer to su iscrpljeni političari od kojih ne možemo očekivati ništa novo'',


http://ba.n1info.com/Vijesti/a362273/Ja ... emama.html


Da pogodim. To "novo" bi bilo "graDŽanstvo" i "jedan čovjek jedan glas".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ronaldinho je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Fakat ne kužim one koji se raduju dolasku desetaka tisuća muslimana u Hrvatsku. Može li netko objasniti meni zašto je to dobro?


Zato što poznaju jezik, ne grupiraju se i nemaju svoje institucije i škole. Hrvati nisu "tolerantni" i ta nevidljiva ruka društva koja se ne srami svoje kulture i koja ne podnosi druge je iznimno jaka. Utopljeni u velikim gradovima i pritisnuti okolinom svi su kroz dvije generacije Hrvati.


I onda imaš šefa muslimanske stranke u HR kako konstantno propagira Bakira i SDA politiku i hvali Komšića.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1995.-2019. Krah multietniĆarsko-demografske politike baznian muzlims
PostPostano: 13 kol 2019, 14:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
neretvanin je napisao/la:
Ja bi primao samo USK cvijeće koji i jesu islamizirani Hrvati. Ostalo NE!!!


Tako je! Nećemo nikoga iz županije Središnje Bosne i HNŽ. Nek se kote po Vitezu i Kiseljaku, nama je Cazin najvažniji!!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 84748 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 1119, 1120, 1121, 1122, 1123, 1124, 1125 ... 3390  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, nesorta, Robbie MO i 296 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO