HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 03:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Diablo je napisao/la:
Koliko rasprave oko ruskih aviona te suradnje s njima,kao da ste zaboravili tko vodi Hrvatsku drzavu?? Smiješni ste...

S obzirom na dimenzije i značaj Hrvatske, nebitno je ko je vodi. Ruske avione možete da gledate samo na aeromitinzima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Kak to misliš? Kaj mig 21 nije ruski avion?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kak mislim? Pa mislim da ne možete kupiti nove ruske zrakoplove zato kaj bu vas v tem pokušaju sprečili Amerikanci rabljenjem tehnike lupanja odgojnih šamarčeka. Eto kak mislim. Ili bute kupili avion od Amerikanaca ili bute letili na Pilatusima i vrtoletima, a nebo bu vam čuvali Madžari i Talijani, kužiš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Kužim, sudiš po srpskom primjeru gdje sve mora biti rusko inače slijede šamari od Putina. Mi smo ipak slobodna država zapada, možemo kupovati kaj nas volja. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kak mislim? Pa mislim da ne možete kupiti nove ruske zrakoplove zato kaj bu vas v tem pokušaju sprečili Amerikanci rabljenjem tehnike lupanja odgojnih šamarčeka. Eto kak mislim. Ili bute kupili avion od Amerikanaca ili bute letili na Pilatusima i vrtoletima, a nebo bu vam čuvali Madžari i Talijani, kužiš.


=))

Što je najgore Pereci ne kontaju ni kad im na njihovom jeziku objasniš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
gušter je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kak mislim? Pa mislim da ne možete kupiti nove ruske zrakoplove zato kaj bu vas v tem pokušaju sprečili Amerikanci rabljenjem tehnike lupanja odgojnih šamarčeka. Eto kak mislim. Ili bute kupili avion od Amerikanaca ili bute letili na Pilatusima i vrtoletima, a nebo bu vam čuvali Madžari i Talijani, kužiš.


=))

Što je najgore Pereci ne kontaju ni kad im na njihovom jeziku objasniš.

Kako bi integrirali rusku tehnologiju u Nato sustav? Nek sutra nabave bilo koji ruski stroj, npr Suhoj, zanima me integracija elektronike, procedura, data linkova i da ne nabrajam dalje...pod uvjetom da to Nato i dopusti!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Diablo je napisao/la:
Koliko rasprave oko ruskih aviona te suradnje s njima,kao da ste zaboravili tko vodi Hrvatsku drzavu?? Smiješni ste...


Bacam banane Seselju koji je jako zabrint sto i kako RH moze ili hoce nabaviti. Nevjerojatno koliko se ti srbi brinu za nas.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Grunf je napisao/la:
Kužim, sudiš po srpskom primjeru gdje sve mora biti rusko inače slijede šamari od Putina. Mi smo ipak slobodna država zapada, možemo kupovati kaj nas volja. :kava

Airbus helikopteri su ruski?

Mistral PVO rakete su ruske?

A to smo sve kupili zadnjih par meseci.

Vi kao članica NATO ne smete da kupujete rusko oružje. Pogedaj kakve probleme prave Turskoj koja je 20 puta veća i važnija od vas zbog kupovine ruskog oružja, a ti me ubeđuješ da vama ne bi ni reč rekli da kupite ruske avione!? Idi odspavaj malo, čini mi se da si premoren.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DrMag je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Koliko rasprave oko ruskih aviona te suradnje s njima,kao da ste zaboravili tko vodi Hrvatsku drzavu?? Smiješni ste...


Bacam banane Seselju koji je jako zabrint sto i kako RH moze ili hoce nabaviti. Nevjerojatno koliko se ti srbi brinu za nas.

Mnogo me pominješ za nekog ko me ignoriše. Nego, šta ćeš sad sa tolikim grafenom nakon što su te Mađari izdali i naručili Leoparde?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Možete pisati sta hocete ali Šešelj vam je sve objasnio kako stvari stoje, i to na školski primjer da bolje razumijete, i apsolutno se slažem sa tim ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
gušter je napisao/la:

=))

Što je najgore Pereci ne kontaju ni kad im na njihovom jeziku objasniš.

Kako bi integrirali rusku tehnologiju u Nato sustav? Nek sutra nabave bilo koji ruski stroj, npr Suhoj, zanima me integracija elektronike, procedura, data linkova i da ne nabrajam dalje...pod uvjetom da to Nato i dopusti!

MiG 35 npr je otvorena platforma. Možeš da ugradiš čiju god avioniku hoćeš i može da ispaljuje rakete zapadne proizvodnje. Indijski SU 30 MKI ima francusku Thales avioniku. Problem je politički, ne tehnički.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Kako bi integrirali rusku tehnologiju u Nato sustav? Nek sutra nabave bilo koji ruski stroj, npr Suhoj, zanima me integracija elektronike, procedura, data linkova i da ne nabrajam dalje...pod uvjetom da to Nato i dopusti!

MiG 35 npr je otvorena platforma. Možeš da ugradiš čiju god avioniku hoćeš i može da ispaljuje rakete zapadne proizvodnje. Indijski SU 30 MKI ima francusku Thales avioniku. Problem je politički, ne tehnički.

Što Indija nije uzela te MiGove, kad su tako otvorena platforma? Gdje je taj avion uopće uveden u operativnu uporabu, da ne govorimo o Nato? Problem je i tehničke i političke prirode.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ali su zato uzeli SU 30 koji je specijalno za njih prepravljen da ima Thales avioniku, umesto originalne ruske.

MiG 35 nisu uzeli zato što su uzeli Rafale.

MiG 29M koji su uzeli je mornarička verzija i koriste ga na nosaču aviona.

A otvaraju i fabriku za "F-21" (stavio sam ga pod navodnike zato što je to ustvari nabudžena verzija F-16 koju će oni sklapati)

Indijsko vazduhoplovstvo je ubedljivo najčudnije na svetu. Imaju ruske, francuske, britanske, američke i domaće avione. Kretenizam što se tiče logistike, ali njihova stvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 18:52 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Nego, kad pravimo nas vlastiti avion? Nema tu nekih tajni oko tehnologije, samo treba para. Pa da nastancamo jedno 100 komada.100% hrvatsko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
s one strane dinare je napisao/la:
Nego, kad pravimo nas vlastiti avion? Nema tu nekih tajni oko tehnologije, samo treba para. Pa da nastancamo jedno 100 komada.100% hrvatsko.


Napravi kad nije problem, i prodaj HV-u. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Ima li i jedna članica OTAN-a da je kupila štogod ruskog?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
s one strane dinare je napisao/la:
Nego, kad pravimo nas vlastiti avion? Nema tu nekih tajni oko tehnologije, samo treba para. Pa da nastancamo jedno 100 komada.100% hrvatsko.

https://images.app.goo.gl/NhUuwGJdeh2PQZmJ7

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ako moze rimac onakvo auto slozit zasto ne bi mogli avion? I onda u to ulagat i razvijat i dalje sirit. Imat svoje. Ne ovisit ni o kome. E to je drzava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
U svetu postoji nešto malo manje od 200 država. Od svih tih država, samo četiri je sposobno da napravi komplet samostalno punokrvni borbeni avion (supesonični višenamenski lovac), to su SAD, Rusija, Francuska i UK, a još četiri deo borbenog aviona (neke većinu delova, neke manjinu) dok bi ostatak komponenti koje ne umeju sami da naprave, morali da kupe od neke od ove prve četiri (to su Kina, Japan, Nemačka i Švedska). Eto koliko je jednostavno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2019, 23:17 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Izraela nigdi? Uglavnom to je sve stvar love, navedene drzave su stekle bogatstvo I razvile se na racun otimacine I pljacke ostatke planete I mogu si priustit lupanje milijuna I milijardi u takve projekte, ali nisu nikakva visa rasa po pitanju pameti od nas, ne moze se reci da nemamo kadra za takvo nesto, imamo top strucnjake na svakom polju, samo sto nam ih upravo te zemlje I odvlace I nazalost uz ovakve demografske trendove istina da su stvari kao samostalni hrvatski avion ljuti sf. Ali eto mozda to jednog lijepog dana neki nasi unuci dozive...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 kol 2019, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Izrael je pravio kopije francuskih aviona, a i pola delova je bilo francusko. Oni mogu na listu bivših parcijalnih proizvođača, pošto više ne smeju da prave avione, jer su im Ameri zabranili, što je i pošteno, jer ako ćeš da primaš tri milijarde dolara godišnje bespovratne sadake od Amerike godišnje za vojne nabavke, onda je i red da kupuješ njihove avione. A može i Indija na listu, kada konačno završe onaj Tejas.

Ali samo četiri zemlje mogu da naprave višenamenski lovac potpuno samostalno. Kina mora da kupuje motore od Rusa, Nemačka i Japan isto ne prave motore (mada se oni, za razliku od Kine ni ne trude da ih razvijaju, Nemcima jeftinije da kupe Rols Rojs, a Japancima američki motor, a mogli bi da ga naprave ako bi se potrudili, ali im se ne isplati. Dok se Kina isteglila od truda da razvije motor, ali ne umeju da prekopiraju ruske iako imaju sve nacrte, džaba im nacrti kad ne umeju da naprave materijal koji može da izdrži naprezanja koja trpi vojni mlaznii motor, a što se tiče Gripena, švedski je samo zmaj i par sitnica, ostalo je sve uvoz, uglavnom iz Amerike).

Moderni lovac je vrhunac tehnologije i zato samo SAD, Rusija, Francuska i UK umeju da ga naprave potpuno samostalno.

I nije samo u pitanju lova, nego i tradicija i iskustvo. Da su u pitanju samo pare, Kinezi bi umeli da naprave motor koji se ne raspadne posle par stotina sati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 kol 2019, 06:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 kol 2019, 07:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 kol 2019, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Samo Europa!

Rafale, EF, SU35

Najbolje bi bilo uzet SU57 i onda smo mirni sljedeći 40god. ionako HRZ nema radare, pa ne vidim problem s NATO standardom. Ubiti jedino što imamo su PzH2000 s NATO standardom veze, Patrie ne znam jel su uopće stigle opremljene...

Inače mi bi se trebali povezat s jednom industrijom Njemačkom, Francuskom il Ruskom i kupovat sve od jedne države, tako bi spustili cijenu i postali strateški partner toj državi (ono o čemu ministar Krstičević priča, al nema pojma šta to znači)

Npr.
Patrie imaju njemačke motore.
Gripen i FA50 imaju USA motore.
USA (možda i Korea) tenkovi imaju njemačke KMW topove ko Leo 2 (rade se u USA po licenci KMW)

Nema nikakve strategije, recimo CA je naručila Airbus 320. Zašto ako ćemo kupovat avione od USA onda smo trebali uzet Boeing, spustit cijenu i razvijat strateško partnerstvo.
Reko sam već Krstičević nema pojma šta priča, a Kolinda je za otpis odavno.

RH ima dug neki 20 milijardi € (ostalih 20 milijardi € je privatni dug građana i firmi!) pa nek se zaduže još milijardu € i kupe novi Rafale il EF il SU57... ionako mi plaćamo!

Inače Srbija proda duplo više oružja od RH, čak i Bosna nas je prebacila, toliko o NATO savezu, još kad bi pribrojili troškove NATO članstva, ta brojka bi bila još poraznija!

Ovo prvi put čujem, da smo mi u RH obveznici kontrole naoružanja.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/je ... oruzavanju

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 kol 2019, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Naravno da prvi put čuješ kad i misliš da je SU57 na prodaju. Može i star trek.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO