HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
A kakav će nam društveno-obrazovno-kulturni napredak u državi donijeti te nazadne, islamo-vehabijske bliskoistočne/sjevernoafričke obiteljske zajednice?

Ajde objasni kako će nas taj islamski fundamentalizam "obogatiti".
I kako spriječiti getoizaciju istih kada njihov broj iz jedinki prijeđe u desetke/stotine/tisuće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 08:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Crni Božo je napisao/la:
A kakav će nam društveno-obrazovno-kulturni napredak u državi donijeti te nazadne, islamo-vehabijske bliskoistočne/sjevernoafričke obiteljske zajednice?

Ajde objasni kako će nas taj islamski fundamentalizam "obogatiti".
I kako spriječiti getoizaciju istih kada njihov broj iz jedinki prijeđe u desetke/stotine/tisuće.


Pa ja naglašavam da trebamo prvo ex Yu posrkati. Naglašavam legalne imigracije, kontrolirane a vi kao slijepci ih non-stop izjednačavate.

Srbe sa Alžircima, mudonje kriminalce sa obiteljima koje žele raditi, obrazovanog Sirijca sa Pakistancem s nožem.

Ja samo kažem da nam treba imigracija. Kontrolirana. I imali smo je stoljećima, dobro je funkcionirala. Samo nastavit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Ovi "legalni viškovi" koje primamo iz Njemačke ili izravno iz Turske se doslovno "neznaju ni posrat kako spada", kamoli da su to obrazovani i društveno napredni ljudi koji mogu doprinjeti hrvatskome društvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 08:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ali im zato djeca ne moraju bit takva. Nove generacije, novo dijeljenje karata.

Nisu ni Švabe očekivali Švabe od naših gastića nego od njihove djece.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Kako spriječiti getoizaciju, ili da približim na naš nivo - "romizaciju" istih, pogotovo s obzirom da su oni društveno, kulturno i vjerski sušta suprotnost nama, te se njihova asimilacija u normalno društvo pokazala problematičnom u doslovno svim zapadnoeuropskim zemaljama (no eto, mi ćemo valjda po tebi pronaći "čarobnu formulu" da se to ne dogodi).

Ova usporedba Hrvati u Njemačkoj je potpuno promašena s obzirom koliko smo društveno-kulturno (europske vrijednosti) i vjerski (kršćanstvo) bliski sa dotičnom zemljom (i općenito zemljama zapadne civilizacije).


Ponavljam, daleko od toga da su pojedine jedinke problematične, no čim broj pređe u desetine/stotine/tisuće istih, nazadnih društveno-civilizacijskih vrijednosti, getoizacija je neminovna, a ona sprečava asimilaciju u domicilno društvo, ona je zapravo vid otpora (nazadnih i zaostalih) tako nečemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 08:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ali im zato djeca ne moraju bit takva. Nove generacije, novo dijeljenje karata.



Tako su i Francuzi mislili pa dobili kalifatu u srcu Pariza.

Nitko na svijetu nije muslimane integrirao niti će.

Mnogi pogrješno navode primjer ex YU muslimana u Hrvatskoj kao rezultat uspješne integracije i asimilacije što je velik zabluda.
Na stranu zemljopisne, povijesne, jezičke i biološke bliskosti, integracija muslimana u HR je rezultat jugoslavenskog komunističkog sustava koji danas ne postoji. Lako je bilo integrirati ljude u jednom strogom sustavu koji nije dozvoljavao snažnije isticanje islamizma te brzo odstranjivao sve pojedince i grupice iz sustava kao trule jabuke u korpi.
Nema više toga danas. Danas vrijede suprotna pravila.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
Bobovac je napisao/la:
Nitko na svijetu nije muslimane integrirao niti će.

Evo Kinezi će ih "izliječiti", da budem malo zloban, mogli bi im iz BiH poslati milijun i pol na terapiju :zubati

Mislim šta je to Kini, milijun i po na milijardu i po, kap u moru, i još bi ih kulturno obogatili ćevapima i burekom od sira :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Junuz Djipalo je napisao/la:
Crni Božo je napisao/la:
A kakav će nam društveno-obrazovno-kulturni napredak u državi donijeti te nazadne, islamo-vehabijske bliskoistočne/sjevernoafričke obiteljske zajednice?

Ajde objasni kako će nas taj islamski fundamentalizam "obogatiti".
I kako spriječiti getoizaciju istih kada njihov broj iz jedinki prijeđe u desetke/stotine/tisuće.


Pa ja naglašavam da trebamo prvo ex Yu posrkati. Naglašavam legalne imigracije, kontrolirane a vi kao slijepci ih non-stop izjednačavate.

Srbe sa Alžircima, mudonje kriminalce sa obiteljima koje žele raditi, obrazovanog Sirijca sa Pakistancem s nožem.

Ja samo kažem da nam treba imigracija. Kontrolirana. I imali smo je stoljećima, dobro je funkcionirala. Samo nastavit.


Globalističke establišment elite žele nekontroliranu, nedokumentiranu, "neregularnu" (ilegalnu), neintegrirajuću, getoizirajuću, kriminalnu i ekstremnu imigraciju. To će sve skupa vrlo vjerojatno završit ratom u Europi. Francusku će prvu pogodit islamska kontra-revolucija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Junuz Djipalo je napisao/la:
Po državljanstvu koje mogu steći po roditeljima ili rođenjem u RH. Jugoslavija je bila nesvrstana zemlja što je dovodilo ljude iz tih zemalja tu a i naši su zujali uokolo.

....

Bitnija je obrazovno-kulturno-financijska struktura ljudi koji dolaze od etničko-rasne.

Vrlo krivo. Hrvatski državljanin nije nužno Hrvat. Evo Cigani su također ovdje rođeni, odrasli, imaju državljanstva pa nitko živ neće tvrditi da su oni Hrvati. Onda recimo likovi koji su bili u paravojnim formacijama RSK Krajine. Jesu li po tvojoj logici i oni Hrvati?

Pa čuj ajde recimo da si u pravu za ovo drugo. Recimo da samo gledamo pare kod ljudi. Uvidjeti ćeš brzo da crnci e uvijek biti siromašni bez obzira živjeli u predgrađima Pariza ili u Africi. Jednostavno imaju prosječno nižu inteligenciju od bijelaca, što je statistički dokazano. I ti bi takve u RH?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 03 kol 2019, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne podržavam ilegalne migracije ali jednako toliko podržavam legalne.


Ekonomske migracije su toliko masovne da gotovo nije ni bitno kako su došli. Efekat je isti...

Imao tursku čertvrt, s urednim papirima ili avganistansku sa statusom azilanata.

Uz Turke se doduše može zapušenog nosa, ipak rade nešto. Ovi drugi su otvorena šahta, i neće da rade.

Ali domicilna kultura je u opadanju, dolivao ti vodu u čamac ili ona sama ulazila kroz pukotinu, svejedno je.

Toneš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 10 kol 2019, 15:00 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
I cekaj sta vo bi, dzunuz musliman iz zenice me prijavio policiji nakon sto me lider partizan iz ljubuskog banirao? Uzp? Pravda za dinaru!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 10 kol 2019, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
s one strane dinare je napisao/la:
I cekaj sta vo bi, dzunuz musliman iz zenice me prijavio policiji nakon sto me lider partizan iz ljubuskog banirao? Uzp? Pravda za dinaru!

Da li si razmišljo o tome da postaneš Srbin,i pređeš na našu stranu ? :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 10 kol 2019, 15:23 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Moze, ako mi resite da se uhljebim negdje. Pa pljujem po covicu i ovoj izdajnickoj bagri, onako nesto kao komsic.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 10 kol 2019, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
s one strane dinare je napisao/la:
Moze, ako mi resite da se uhljebim negdje. Pa pljujem po covicu i ovoj izdajnickoj bagri, onako nesto kao komsic.

Moraćeš se uhvatit pera i pisat članke protiv Jonuza. :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 10 kol 2019, 15:52 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ma lako za razne junuze, problem su lazni desnicari i domoljubi koji nas vode, po njima bi opleo ko da nema sutra. Samo steta sto spadam medju ove desnicare o kojima je @pol_gasol otvorio temu, pasivna picka. :smajl031


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 12 kol 2019, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Moraćeš se uhvatit pera i pisat članke protiv Jonuza. :D


Ne smije je se protiv Juke. Žao mi je. :D Nego, zanima li tebe kako Srbeki danas žive u RH? Je li im vade oči i raspore utrobe?


Jučer mladi bračni par sretnem u Jelkovcu, žena vadi bebu iz kolica, muž pokušava kolica snijeti niz stepenice. Pitam treba li pomoći? Kaže on: Ne treba hvala! Mladi, možda 20-ak g. oboje.

Baš su i super izgledali, zaljubljeno, sretno. Normalno, kao naši roditelji nekad kad su mladi imali djecu. Po govoru se ne može skužit, ni po odjeći ali su ciganskog podrijetla.

Čini mi se da je Bandinjo, namjerno ili ne pokazao put integracije manjina. Samo raspršit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 13 kol 2019, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nego, zanima li tebe kako Srbeki danas žive u RH? Je li im vade oči i raspore utrobe?

Ne zanima me sasvim iskreno. Dok Hrvatska nije bila u EU,pa nisu imali gdje pobijeći imo sam razumijevanja. Sad kad je HR u EU,i kad mogu otić,živit ko ljudi,i ostat Srbi,oni se neki odlučili ostat,živit ko psi,i asimilirat se. Ko ih jebe. Meni je najbitnije da dinara pređe na našu stranu,jer on sa Hrvatima nema dodirnih tačaka. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 13 kol 2019, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nego, zanima li tebe kako Srbeki danas žive u RH? Je li im vade oči i raspore utrobe?

Ne zanima me sasvim iskreno. Dok Hrvatska nije bila u EU,pa nisu imali gdje pobijeći imo sam razumijevanja. Sad kad je HR u EU,i kad mogu otić,živit ko ljudi,i ostat Srbi,oni se neki odlučili ostat,živit ko psi,i asimilirat se. Ko ih jebe. Meni je najbitnije da dinara pređe na našu stranu,jer on sa Hrvatima nema dodirnih tačaka. :zubati


Složio bih se za Dinarka, to je taj mentalni sklop.

No, probat ćemo nešto s njim napravit. Mlad je. Očekujem od njega neku Filipinku za ženu i bar 6 djece s njom. To nam treba... :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 13 kol 2019, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Junuz Djipalo je napisao/la:
Složio bih se za Dinarka, to je taj mentalni sklop.

Nije to mentalni sklop,nego ga takvi "moderni" poput tebe otijeraše kod Srba. Što je pozitivno,i ti znaš bit koristan. :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 13 kol 2019, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Složio bih se za Dinarka, to je taj mentalni sklop.

Nije to mentalni sklop,nego ga takvi "moderni" poput tebe otijeraše kod Srba. Što je pozitivno,i ti znaš bit koristan. :D


Samo ti srbuj dok ti djeca se pokušavaju prisjetit hrvatskih riječi, a bit ćeš sretan kad unuci nauče psovat na hrvatskom. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 13 kol 2019, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Junuz Djipalo je napisao/la:
Samo ti srbuj dok ti djeca se pokušavaju prisjetit hrvatskih riječi, a bit ćeš sretan kad unuci nauče psovat na hrvatskom. :D

Dinarsko srce neda se lako. :D
To je nešto što ti ne razumiješ.
https://youtu.be/rVTbfSS2fWI

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Manjine u Hrvatskoj
PostPostano: 13 kol 2019, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
slika
Kako su Nijemci fino rasporedili Turke. :zubati Jedino ih nema na istoku. Utjecaj DDR-a još je jak, ako ne na papiru onda u glavama.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO