HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 22:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20883 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 836  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 kol 2019, 03:34 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
PCM je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Kroz brak možda, ali ovako da sam na svoju ruku odeš tamo naseliti se nema šanse (istovremeno židovska dijaspora lobira sa otvorene granice na Zapadu). Jedinom gojimu kojemu je to uspjelo je naš nekadašnji reprezentativac Đovani Rosso. Kako je godinama branio u Izraelu u nekom njihovom klubu postao je omiljem pa s vremenom postao komentator i Tv zvijezda. Međutim, i on se isto morao oženiti Izraelkom.


Giovanni Rosso je bio veznjak, a ne golman.
Nije ozenjen za Izraelku.

Ima li ista tocno u tvom postu “goyime”?

Istina, pomiješao sam mu poziciju sa Tvrtkom Kale koji se također preselio u Izrael. No, ostatak mojega posta je točan. Roso se tamo oženio. Isto tako Izrael je najnacionalistička država na svijetu. Da to što oni čine urade druge zemlje kao recimo Njemačka ili Slovenije došle bi pod teške sankcije pa čak i pod direktom NATO intervencijom.

Primjerice Izrael ponekada koristi DNA testiranja pri određivanju jel netko Židov prije nego se toj osobi dopusti useljavanje u Izrael.

https://www.google.com/amp/s/m.jpost.co ... 581989/amp

Onda ako Židovka dobrovoljno spava sa nekim Nežidovom a da ona to ne zna to se smatra silovanjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 kol 2019, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
LakePlacid je napisao/la:
Poznaje li neko useljenicke zakone države Izrael za lica koja nisu Jevreji?

Mislim mogu naci sve na netu detaljno ali bi potrajalo, zanima me i status lica koje stupi u brak sa državljaninom Izraela, da li je kao i kod vecine zapadnih zemalja, tipa prvo stalna boravišna dozvola, zatim radna i sve ostalo a kroz par godina i državljanstvo?

Mislim da su jako rigorozni po tom pitanju ...


Za osobu koja je stupila u brak sa državljankom Izraela:

1. Prvi ulazak je s turističkom vizom
2. Nakon 2 mjeseca se dobije neka "radna viza" koja traje od 6-10 mjeseci i omogućuje zaposlenje
3. Sljedeći korak je boravišna viza koja traje godinu dana, a produžuje se svake godine 4 puta
4. Nakon te 4 godine se aplicira za izraelsko državljanstvo

Popis potrebnih dokumenata me podsjeća na slične stvari koje sam viđao i kod nas i na zapadu...otprilike sve ono što bi i očekivao, sve notarizirano i prevedeno na engleski i hebrejski.

https://www.ktalegal.com/media/k2/attachments/step_by_step_list_eng.pdf

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 kol 2019, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Izraelske snage ubile četiri naoružana palestinska militanta

kol 10, 2019

Izraelske snage ubile su četiri palestinska militanta u blizini granice s Pojasom Gaze, objavila je izraelska vojska.
Muškarci su bili naoružani automatskim puškama, protutenkovskim raketama i ručnim granatama od kojih je jedna bačena na izraelske vojnike, objavila je vojska na Twitteru.
"Vojnici su započeli paljbu i ubili ih nakon što je jedan od terorista prešao granicu", naveli su.

Za sada nema reakcija palestinskih dužnosnika u Pojasu Gaze niti grupe militanata.

Pojasom Gaze upravlja islamistička skupina Hamas, koja je vodila tri rata s Izraelom u posljednjem desetljeću. Izrael je povukao svoje vojnike i stanovnike s tog teritorija 2005., ali drži enklavu po blokadom zbog, kako tvrde, sigurnosnih razloga.

Velike su napetosti duž granice sa čestim smrtnim slučajevima, prenosi Direktno.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 kol 2019, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Ministry of Sound je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:
Poznaje li neko useljenicke zakone države Izrael za lica koja nisu Jevreji?

Mislim mogu naci sve na netu detaljno ali bi potrajalo, zanima me i status lica koje stupi u brak sa državljaninom Izraela, da li je kao i kod vecine zapadnih zemalja, tipa prvo stalna boravišna dozvola, zatim radna i sve ostalo a kroz par godina i državljanstvo?

Mislim da su jako rigorozni po tom pitanju ...


Za osobu koja je stupila u brak sa državljankom Izraela:

1. Prvi ulazak je s turističkom vizom
2. Nakon 2 mjeseca se dobije neka "radna viza" koja traje od 6-10 mjeseci i omogućuje zaposlenje
3. Sljedeći korak je boravišna viza koja traje godinu dana, a produžuje se svake godine 4 puta
4. Nakon te 4 godine se aplicira za izraelsko državljanstvo

Popis potrebnih dokumenata me podsjeća na slične stvari koje sam viđao i kod nas i na zapadu...otprilike sve ono što bi i očekivao, sve notarizirano i prevedeno na engleski i hebrejski.

https://www.ktalegal.com/media/k2/attachments/step_by_step_list_eng.pdf


:palacgore1

Dakle nije bauk, nema prelaska na judaizam i ne znam ti kakvih pravila, slicno kao i kod vecine zapadnih zemalja, jedino što su malo više rigorozniji i ažurniji to sigurno, realno dosta propagande se vrti kontra Izraela, pa i ovo sto @master_mind_ piše o uzimanju DNK vjerujem da je to notorna laž, naravno ne njegova vec prenesena, istina negdje na sredini ...

Sve u svemu meni je Izrael obecana zemlja, od nacina života, do politickog i svakog drugog uređenja, slobode u nabavci i nošenju oružja, a tu su i more, klima, životni standard i sve ostalo, jbg šteta što nisam mlađi i slobodniji u svakom smislu :zubati

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 kol 2019, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
LakePlacid je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Za osobu koja je stupila u brak sa državljankom Izraela:

1. Prvi ulazak je s turističkom vizom
2. Nakon 2 mjeseca se dobije neka "radna viza" koja traje od 6-10 mjeseci i omogućuje zaposlenje
3. Sljedeći korak je boravišna viza koja traje godinu dana, a produžuje se svake godine 4 puta
4. Nakon te 4 godine se aplicira za izraelsko državljanstvo

Popis potrebnih dokumenata me podsjeća na slične stvari koje sam viđao i kod nas i na zapadu...otprilike sve ono što bi i očekivao, sve notarizirano i prevedeno na engleski i hebrejski.

https://www.ktalegal.com/media/k2/attachments/step_by_step_list_eng.pdf


:palacgore1

Dakle nije bauk, nema prelaska na judaizam i ne znam ti kakvih pravila, slicno kao i kod vecine zapadnih zemalja, jedino što su malo više rigorozniji i ažurniji to sigurno, realno dosta propagande se vrti kontra Izraela, pa i ovo sto @master_mind_ piše o uzimanju DNK vjerujem da je to notorna laž, naravno ne njegova vec prenesena, istina negdje na sredini ...

Sve u svemu meni je Izrael obecana zemlja, od nacina života, do politickog i svakog drugog uređenja, slobode u nabavci i nošenju oružja, a tu su i more, klima, životni standard i sve ostalo, jbg šteta što nisam mlađi i slobodniji u svakom smislu :zubati


Ne hvala za život, dinamitom opasani samoubojice, rakete iz pravca Gaze, random napadi noževima. Infrastrukura je donedavno bila gora od naše. Sve u svemu, Hrvatska je puno jača, isti mediteranski štih minus životna opasnost.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 10 kol 2019, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Sve to stoji, ali opet ...





http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/israel/

https://www.timesofisrael.com/comparing-america-to-israel-on-gun-laws-is-dishonest-and-revealing/

Volim sve što vole mladi ... :zubati

slika

slika


A jbg Hrvatska nije za mene :laugh

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 14 kol 2019, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pitao me neko nedavno koje su to moje veze s Izraelom i Židovima općenito, neki je Bošnjak na Klixu bio krivio i Mossad što zavađa Hrvate i Bošnjake putem HB foruma (WTF), pa kontam, možda je red da se ispovjedim. Nema nikakvih tajni, neke osobne spoznaje, uvjerenja, poznanstva, i dosta osobne koristi (uključujući i činjenicu da uopće i postojim). Da ne bude zabune, ovo nema skoro nikakve veze sa nekim globalnim odnosima vis a vis Islama. Palestinci su OK, upoznao sam ih dosta diljem svijeta, i bilo bi mi drago kad bi dobili svoju državu koja bi vremenom (možda?) postala dobar i stabilan susjed tipa Jordan.

Enivej...sve je počelo 80 i neke slušajući radio prenose košarke naših (YU) ekipa, uglavnom Jugoplastike protiv nečega što je nosilo egzotično ime Maccabi Tel Aviv i tamo nekog frika Miki Berkovića koji je trpao tricu za tricom. Fascinacija se nastavila nakon reportaže u nekoj emisiji Gorana Milića iz Tel Aviva koji mi je djelovao kao raj na zemlji (a tad sa 5 ili 6 godina nisam imao pojma gdje je Izrael geografski, mislio sam da je to negdje prema Americi).

Kad sam krenuo na vjeronauk 1989. sam brzo skužio, odnosno tako je to prezentirano, da je Isus bio Židov. Kad to skužiš onda je valjda jasno da ne želiš da ti Isus poruči nešto tipa: "Koji *** mi ne poštuješ rođe i pleme?!".

Kasnije su počeli kontakti kroz financije, od nekoliko njih sam dosta naučio i valjali su mi profesionalno. Kasnije se nastavilo kroz borilačke vještine i instruktore iz Izraela kroz koju sam upoznao jednu sasvim drugu dimenziju osim one poslovne. Kasnije, u drugoj sferi start-upa, opet sasvim slučajno naišao na Židove, opet su mi bili od ogromne koristi, i bez njih bi već dosta ranije propao ko žeton. Kao ljudi, imaju ogromne sličnosti s nama, otvoreni, topli, fokusirani na obiteljske vrijednosti. Baš kao bilo koji narod iz EX-YU, s razlikom da su se orijentirali tradicionalno na "gradske poslove" (bankari, liječnici, odvjetnici). Inače, RKC je ta koja je od njih stvorila bankare. Uglavnom, kao i oni, inteligentni smo, volimo biznis, izazov itd, pa se brzo pogodimo. Da ne bude zabune, nisam u krugovima s nekom teškom elitom....prevladava obična srednja klasa, uz nešto malo jačih ljudi iz biznisa. Dobro su uvezani, ali stvarno ne vidim ništa više jedinstva nego u ostali dijasporama. Ono što njima daje prednost je to što ih je tijek povijesti usmjerio prema zanimanjima koja su danas elitna. Npr, odem ovdje kod Hrvata da vidim ima li mogućih investitora za neke moje projekte, a s druge strane imam samo neke mid-level managere, ugostitelje, građevinare itd....slabo, jako slabo. Odem kod Židova, i vidim stare obitelji koje su od doslovno šivanja gaća prešle na nekretnine a onda vremenom se adaptirali na financije, start-upe i sl, i kod njih dobijem keš uz jako dobre uvjete, prezadovoljan sam, brzo dogovorili posao koji će i njima biti od koristi (ali daleko više meni).

Ne bih se nipošto mijenjao - zamisli da vlada fama da kao moraš biti bogat, a ti završiš kao neki opći prosjek...ne hvala, prevelik pritisak i sramota - imaš ovdje židovske humanitarne organizacije koji njihovim starcima donose hranu i sl - tabu je ogroman, primaju pomoć (obroke), ali ti koji primaju pomoć čine pod velikim stresom i nastojanjima da to sakriju baš zbog tih stereotipa. Da, definitivno se ne bih mijenjao s njima - rođenje kao Židov mi nosi više problema nego dobiti (osim ako ne bih imao sreću da se rodim u nekoj bogatoj obitelji, ali to je već stvar imetka a ne religiozno-etničke pripadnosti).

Da ne bude zabune, nema tu nekog idealiziranja, gledam na njih kao i na sve ostale prijatelje i poznanike...ali zbog navedenih razloga, uvijek će kod mene imati neki ekstra kredit.

I to je dakle bilo stanje do prošle godine, a nakon što je moj stari napisao knjigu, palo je jedno otkriće (nije mi prije rekao) koje je ispalo neka "kozmička potvrda" zašto je moralo ispasti ovako. Stavit ću ovdje taj pasus mog starog....ono što nije eksplicitno navedeno je to da je direktor te škole u MO bio mostarski Židov, koji je doista intervenirao kada je to bilo neočekivano, a također se time i zamjerio nekome moćniku koji je htio progurati svoje dijete u bolju školu a gdje je trebao izvisiti moj stari. Ovo je bila ključna prekretnica, da te intervencije nije bilo, gotovo je sigurno da moj stari ne bi otišao u Sarajevo, ergo ne bi ste čitali ovo što sad pišem. Citirano iz njegove knjige:

Citat:
Pala je odluka da upišem tehničku školu jer po njenom završetku imaš neko zanimanje s kojim se lakše moglo do posla i početka karijere. U toj fazi, nije bilo nikakve pomisli da bi se uopće moglo ići na fakultet nakon srednje škole. Razlozi za nešto tako bile su financijske prilike, ili bolje rečeno neprilike. Da bi se upisao u tehničku školu, trebalo je polagati prijemni ispit. Smatrao sam da nema potrebe za neke posebne pripreme, jer sam osjećao samopouzdanje i vjerovao da mogu riješiti te zadatke iz fizike i matematike. Bilo je oko 210 kandidata za prijam, od kojih je škola primala samo 90, i to u dva odjeljenja, za strojarski smjer i elektrotehnički smjer. Došao je i taj dan ispita gdje sam, kao što sam i očekivao, ta pitanja riješio ekspresno, jer mi je trebalo samo pola zadanog vremena. U dobrom raspoloženju sam otišao kući, duboko uvjeren da sam položio prijemni ispit.

No, (ne)malo sam se preračunao. Nedugo nakon toga stigao je brat iz Mostara u naše selo s lošom i neočekivanom vijesti da nisam položio ispit. To je za mene predstavljao ogroman šok. Otac je bio ljutit, pa je čak pao i prijedlog da idem u sjemenište, što je bila velika želja mojeg vjeroučitelja. No, ja nikada nisam osjetio poziv za takvo nešto, što bi se reklo „s nebesa“. U međuvremenu, brat je otišao u školu podignuti dokumente i prebaciti ih u građevinsku tehničku školu. Prilikom preuzimanja tih dokumenata kod sekretara škole, po imenu Stanko, on je rekao mojem bratu da ja nisam za te škole i da je najbolje da idem na kakav zanat. Kakva neviđena drskost od tog polupismenog činovnika, koji je bio u ratu, a nakon rata na nekakvom tečaju stekao diplomu i zasjeo u fotelju sekretara škole. Kada mi je to brat ispričao, nisam imao mira, jer sam bio siguran da sam odlično uradio taj prijemni ispit.

Iako mlad, pomislio sam da su tu nečiji prsti bili upetljani da uklone taj moj rad, možda čak i od strane samog Stanka, kako bi mogao progurati dijete nekog svog prijatelja. Nakon mojeg osobnog insistiranja, brat je otišao kod direktora škole koji je osobno pregledao moj rad i pronašao da sam dobio čak 96 od 100 mogućih bodova. Moj rezultat je bio rangiran na visokom četvrtom mjestu od 210 kandidata. Direktor je zbog te pogreške rekao bratu da će mi dati, kao neku vrstu kompenzacije zbog tog krupnog propusta, mogućnost da sam biram koji smjer želim upisati, strojarski ili elektrotehnički. I tako je sretno zaključeno moje prvo pravo iskustvo s nepravdom u životu.


Što se tiče nekih opterećenih odnosa, zbog WW2, na relaciji mi i nji, dovoljno je malo više empatije s obje strane. Ipak je nešto što je nosilo pojam "Hrvatska" u naslovu imalo jaku ulogu u eksterminaciji preko 90% građana židovske vjeroispovijesti, ničim isprovocirani (dapače suprotno s obzirom na sveukupnu pozitivnu ulogu u Hrvatskoj do tada), van svake ratne aktivnosti. I da se ne lažemo, stvari koje podsjećaju donekle na NDH su imali izvjesni "come-back" u ovom ili onom obimu.

Mi s pravom žalimo za nekih 3% građana Hrvatske poginulih u ovome ratu, i imamo žestoke emocije prema neprijateljima koji su to uzrokovali. Jebiga, treba skužiti kakvi bi mi bili da smo u određenom periodu izgubili 90% stanovništva.

S njihove strane je potrebno shvatiti da je komunizam na ovim prostorima također počinio ogromna zla, i da određene osobe u Hrvatskoj nisu jednodimenzionalne, i da se moraju promatrati u raznim kontekstima njihovog djelovanja.

Aposlutno nema nikakve potrebe za stalnim posipanjem pepelom...odnosi s Izraelom su na dobroj razini, a što se tiče WW2, uskladiti sjećanja i interpretacije koliko god je to moguće, i učiniti ono što je moguće da se ispravi oni što se može ispraviti (restitucija imovine, da nas ne zapadne ona "oteto-prokleto"), ako je financijski izvedivo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 25 kol 2019, 08:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 02 ruj 2019, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 02 ruj 2019, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Gesta za pohvalu makar je motivirana osobnim prijateljstvom s bušićnicom, što sam autor priznaje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 11 ruj 2019, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Izraelski ministar regionalne suradnje Božinoviću: S Hrvatskom dijelimo iste ciljeve i viziju

U nizu sastanaka s izraelskim dužnosicima potpredsjednik hrvatske Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović u Tel Avivu je razgovarao i s ministrom regionalne suradnje Tzahijem Hanegbijem, političarom koji je u dugogodišnjoj karijeri vodio niz resora od pravosuđa, zdravstva, prometa i okoliša do nacionalne sigurnosti

"Veliko mi je zadovoljstvo da smo i ovim razgovorom produbili naše uzajamno razumijevanje i ono što je važno i za Izrael i za Hrvatsku, a to je da nastoje igrati konstruktivnu ulogu u svom okruženju koliko god to bilo izazovno.

Siguran sam da će svi ovi razgovori i kontakti koje imamo s Izraelom uroditi jednom višom razinom naših bilateralnih odnosa koji će biti na korist građana i naroda dviju zemalja", rekao je Božinović.

Izraelski ministar u izjavi Hini kazao je da je sretan što se sastao s hrvatskim kolegom i na taj način pridonio prijateljskim odnosima između Izraela i Hrvatske.

"Ovo je dobar trenutak u povijesti naših zemalja. Dijelimo iste ciljeve, istu viziju i nastavit ćemo raditi zajedno povećavati naše prijateljstvo i suradnju", kazao je Hanegbi.

Ministri su na sastanku razgovarali o izazovima s kojima se suočavaju u izgradnji konstruktivnih odnosa s državama u svom okruženju. U izraelskom slučaju to je promjena percepcije o toj državi u arapskom okruženju, a Hrvatske rješavanje otvorenih pitanja koja su naslijeđe raspada bivše države, ali i migracija te podrška državama jugoistočne Europe na putu prema EU i NATO-u.

Tijekom posjeta Izraelu Božinović je u utorak otvorio konferenciju Međunarodnog instituta za borbu protiv terorizma (IDC) te potpisao sporazum s čelnikom IDC-a Boazom Ganorom koji će, među ostalim, hrvatskim policajcima omogućiti sudjelovanje u inovativnim programima obuke i izobrazbe iz područja domovinske sigurnosti i borbe protiv terorizma.

S izraelskim ministrom javne sigurnosti, strateških poslova i javne diplomacije Gilardom Erdanom potpisao je sporazum o suradnji na području javne sigurnosti kojim su uređena pitanja nadležnih tijela i oblika suradnje u javnoj sigurnosti i borbi protiv kriminala, kibernetičkog kriminaliteta, zaštite svjedoka, razmjene informacija i osobnih podataka.

Božinović će u srijedu u Jeruzalemu posjetiti i muzej holokausta te razgovarati s dužnosnicima Ministarstva vanjskih poslova i savjetnikom premijera Benjamina Netanyahua za nacionalnu sigurnost.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/i ... u-20190911


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 11 ruj 2019, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Koliko god Izraelci znaju biti iritantni zbog dvoličnosti, ipak možemo dosta toga naučiti od njih. Od odnosa prema vlastitom jeziku i uljudbi, do pacificiranja radikalnih skupina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 11 ruj 2019, 10:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5906
Hja....nemam baš puno osobnih kontakata s njima, no preko mreže, mailova, proučavanja kulture... mogu samo ponoviti što sam napisao na više novina, online, o američkim, no bez detalja, mali hrv. sažetak...

* glede njih, naporni su mizojudaisti (ne rabim pojam antisemiti jer mi miriše na 19. st. i frenologiju i zastario je), napose u SAD, gdje su puni suludih teorija urote, Rothschildi, qrci-palci, štajaznam...

* ovi u Izraelu su postali prava moderna nacija, i meni je ugodno iznenađenje bilo što su i zagorjeliji kao useljenici iz arapskih zemalja, Kurdistana,..pokazali želju i talent za školovanjem i učenjem. Koga zanima mišljenje običnih Izraelaca i Palestinaca, neka pogleda videe Corey Gil Shustera, gay Kanađana koji živi u Izraelu, u kojima intervjuira ljude na ulici, susjede i sl. o svemu i svačemu. Po "tonalitetu", Izrael je mediteranska zemlja kao Grčka ili Italija, s mahanjem rukama, gestikulacijama, gužvom u prometu, ljenčarenjem u kavanama...

* u sjev. Americi, a i Europi, židovi se dijele u 4-6 kategorija, od onih koji su to samo pro-forma, do židovskih nacionalista (kojih ima, rekao bih, oko 15% među njima- a tim držim ljude kojima je Izrael prije zemlje u kojoj žive- Francuska, SAD,...)

* za moderni židovski identitet u dijaspori su najvažniji holokaust i Izrael. Auschwitz njih drži kad se religija dosta osula i rasula. Koliko je zdravo održavati identitet na paranoji i kontinuiranom sjećanju na stradanja- drugo je pitanje...

* Židovi u svijetu su se kulturno bili digli u zadnjih 150 godina na repu njemačke kreativne eksplozije koja traje od oko 1770 (OK i prije, no uzmimo to), a sad ih ima na svim poljima, a napose u znanosti i modernim zanimanjima. Vrlo su zastupljeni u sljedećim aktivnostima: sve vrste znanosti, violinski virtuozi, šahovski velemajstori (to opada kao i sam šah), niz financija, te u medijima (novinari, Hollywood,..). Ima ih dosta u filantropiji i kao donatora za kulturu, muzeja itd. Kod njih je nekoliko struja, no prevladava miješanje s domaćima, kojeg prije i nije bilo- sad je oko 60-70% brakova s nežidovima na zapadu, a 80-90% na istoku Europe. Pitanje je koliko ti ljudi uopće imaju identitet i mare za njega. Zapravo, oni u preko 2500 godina, osim Biblije, nisu nešto jako dali civilizaciji. Glede Biblije- čini se da je realnost kraljevstvo Davida oko 1000 pr.n.e. i ono kasnije. Sve prije, ne samo Adam i Eva, nego i Abraham, Egipat, Mojsije.... izgleda da je folklor kao Grimmove bajke. Judaistički kult je sam nastajao u Kanaanu, i nije bilo nikakvog osvajanja obećane zemlje.

* Hitlerova opsesija njima je zapravo neobična. Da sam ja bio na njegovu mjestu, ja bih nogirao komunističke agitatore s istoka, stavio pod povećalo neke dekadentne likove, a ostale pustio i dao im sve. No on je, koliko sam spoznao tijekom vremena, bio opsjednut njima zbog 2 razloga: poraz u 1. svj. ratu je svaljivao na njih, a isto i boljševičku revoluciju u Rusiji. Za prvo nije imao argumente, a za drugo- točno je da su sudjelovali nadproporcionalno, no ipak su drugi, poglavito Lenjin, odlučivali. Staljin je oscilirao, no neki kao Himmler imali su fiksideje da je Staljin židov, pa su mu išli mjeriti neki raspon lubanje po zastarjeloj frenologiji (ne samo što Staljin to nije bio, nego ni nacistička frenologija nije dala rezultate). Zapravo je genocid nad njima u 2. svj. ratu, ako ne idemo u metafiziku i sl.- slučajnost, posljedica Hitlerovih fiksacija. Da on nije bio tako orijentiran, to se ne bi zbilo.

* judaizam kao religija je dosta dosadan. Oni su slični muslimanima, no srednja struja je dosta centrirana oko tabua hrane i nekih propisa zapravo djetinjastih. To je nacionalna religija tog naroda, kao zoroastrijanizam ili Sikhi. Imaju 3 i 4 glavne skupine. Einstein je vjerojatno bio u pravu kad je držao da judaizam i nije prava religija, nego način života, a da je kršćanstvo, a i budizam, ono pravo kao religija. No ljude drže na okupu ti tabui, zajednički život i druženje itd.

* židovski negativni utjecaj vidim poglavito u medijima na zapadu, među židovskim aktivistima koji su skoro svi multikulti, antinacionalni, za imigraciju obojenih i muslimana.... što je nedvojbeno loše. O tom su pisali i neki Židovi, a i preobraćenici. V. npr. tekst u TOI i analizu Lawrencea Austera: https://blogs.timesofisrael.com/america ... hypocrisy/ i Auster: http://www.amnation.com/vfr/archives/024334.html

* oko Židova u Hrvatskoj, oni židovskog podrijetla i Hrvati su OK i nekad super, a ovi kao "pravi" Židovi (Kraus, Goldstein,..) su više Jugoslaveni i Titovi apologeti nego Židovi. Pravih židovskih nacionalista u Hrvatskoj jedva da ima. Zbog NDH s njima će uvijek biti skoro nemoguće razumno razgovarati o toj problematici. No, čak je i takav bizon kao Goldstein nešto bio pogodio i ublažio, na što su naše komšije dobile fras: http://www.politika.rs/sr/clanak/437507 ... artizanima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 17 ruj 2019, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Danas su vrlo važni parlamentarni izbori u Izraelu. Očekuje se da će biti još teže formirati vlast nego nakon prošlih izbora. Netanyahu će morati pokušati sa ekstremnom desnicom, a ako ne uspije, onda velika koalicija. No, naravno sve ovisi od točnog rasporeda mandata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2019, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Sve isto kao i prije izbora. Sve je zakomplicirao sekularni desničar Liberman, na koga je Bibi prije mogao računati, a sada je skloniji velikoj koaliciji nego desno-religioznoj u kojoj bi haredi i religijski cionisti imali prevelik utjecaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 19 ruj 2019, 19:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Za njegovu stranku vecinom glasaju Rusi.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 25 ruj 2019, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Izgleda da je sad frkasto jer bi Arapska lista mogla bit najjača oporbena stranka i kao takva imala bi pristup najvažijim sigurnosnim sastancima, no izgleda da će se i to nekako mimoići ako zatreba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 14 stu 2019, 23:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Opet raketiranja. Osveta radi "atentata" na džihadista.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 14 stu 2019, 23:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Palestinci imaju čak dvije države, to su Jordan (u kojem su oko 50% stanovništva) i Gaza.

Po meni nema smisla da im se daje i treća država.

Izraelska ljevica se boji palestinske demografske bombe i zato podržavaju Two State solution, dok desnica sve više smatra da je taj demografski argument zastarjeli mit i da Zapadna obala može biti sasvim fino inkorporirana u Izrael.

Palestinci bi ustvari dobili što i zahtijevaju - da žive u jednoj državi od Jordana do Sredozemnog mora, s malom razlikom da ne bi bili većina u njoj.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 15 stu 2019, 12:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Zanimljivo da ljevica traži torove, a desnica hoće multi-kulti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 15 stu 2019, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Naša Kvačica je napisao/la:
Zanimljivo da ljevica traži torove, a desnica hoće multi-kulti.

Desnica samo takija, oni isto računaju na demografiju i poklapanje kao dragi nam komšije.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 15 stu 2019, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Postao sam nekako potpuno ravnodušan prema tom sranju i ko će koga.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 15 stu 2019, 16:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69040
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Izrael za koju godinu 10 milijuna stanovnika.

Bude u budućnosti i ekonomski sve značajnija zemlja, posebno tehnološki. To je naravno i sada oko specijalnih industrija (IT, vojna industrija), ali će za 20 godina biti prepoznatljiva tehnološka sila, nešto kao Koreja. Slično kao i u Hrvatskoj, razvoj IT industrije je relativno noviji.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 15 stu 2019, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Izrael je centar svijeta. :wub
učimo od njih.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izrael
PostPostano: 15 stu 2019, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Robbie MO je napisao/la:
Izrael za koju godinu 10 milijuna stanovnika.

Bude u budućnosti i ekonomski sve značajnija zemlja, posebno tehnološki. To je naravno i sada oko specijalnih industrija (IT, vojna industrija), ali će za 20 godina biti prepoznatljiva tehnološka sila, nešto kao Koreja. Slično kao i u Hrvatskoj, razvoj IT industrije je relativno noviji.

Ako ih rat ne unazadi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20883 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 836  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO