HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 75  Sljedeća

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 34%  34%  [ 64 ]
2. Ne 46%  46%  [ 85 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 186
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 kol 2019, 09:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Bobovac je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Agresivni ateisti? Pa sta ti je sada to?


Stvarno, što li je sad pa to? :001_rolleyes


To su ateisti koji su agresivni. :neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 kol 2019, 09:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
A to kad @Ateistu isprovociraju na forumu pa on popizdi. OK.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 kol 2019, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Bobovac je napisao/la:
A to kad @Ateistu isprovociraju na forumu pa on popizdi. OK.


Bobovac, zrtva okultnog :rolleyes
Pa vjernice Bobovce, okultizam ne priznaje ni nauka ni religija, a to sto se tebi desilo, ako se uopste desilo, je splet okolnosti koje nisi mogao da objasnis, pa sam te lijepo zamolila da preneses to iskustvo da vidimo o cemu se radi?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 kol 2019, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Lapo-lapo je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Pa to je tvoj problem, zašto visiš na ovoj temi ako si ateist i ako se ne bojiš okultnog? Tvrdiš sam da se bojiš okultnog ali da ne vjeruješ u Boga što nema smisla ni malo.
Podsjećaš me na one sektaše sa Indexa koji ne vjeruju u Boga ali promiču sotonizam.
Čovjek ne poznaje ni pola današnje planete, prije 100 godina smo svi bili primitivni ali eto nekakvim teorijama evolucije i ovom znanosti koja nije istražila ni 3 posto ičega ti vjeruješ da nema Boga.

Možeš li reći na čemu to zasnivaš?
Vjeruješ u veliki prasak i teoriju evolucije? Da smo nastali iz ničega i da smo nastali od majmuna iako nema ostataka međuvrsta?


Nisam rekla da ne vjerujem u Boga, vjerujem na nekakav svoj nacin, rekla sam da ne idem u crkvu i ne slavim vjerske praznike. Vjerujem u nekakvu silu, koja je pravicna, iskrena, dobronamjerna, koju ne poznajemo i ne razumijemo, ali znamo da je prisutna svugdje oko nas. To sto neko ide u crkvu, moli, slavi praznike ne znaci da je bolji covjek za boga, nego samo ispunjava nekakve rituale koje su osmislili sami ljudi, a ne bog. Zivim sasvim ispravno u svakom pogledu. Ne volim nepravdu, ubistva, zlonamjeru, osvetu, nista sto covjeka ugrozava, ponizava, unistava. Sasvim dovoljno. Postujem starost, mladost, roditelje, lijepu rijec i osmjeh, prijateljsku ruku.... Vjerujem malo vise u nauku, ali sam ostavila prostora za Boga.

A da odgovorim i Bumbaru. Ne slazem se s njegovim razmisljanjem da bolesne treba zavaravati. Znam da covjek trazi alternativu kada je tesko bolestan ili kada zvanicna medicina ne daje dobre prognoze, ali ne mislim da ga moze molitva izlijeciti, moze autosugestijom da odlozi neizbjezno i da na kratko nadje utjehu i nadu. Mislim da je gore bolesnima da kada pronadju nadu i utjehu, a stanje se ubrzo pogorsa, pocnu naglo i nepovratno da tonu. Tada umiru dva puta.


Nemoj to tumačiti kao zavaravanje ako se radi o vidu autosugestije koju i sama spominješ, a ako sat otkucava zašto ne uljepšati čovjeku i to vrijeme. To bi ti skraćivala muke? :D

Inače u rodbini imam svjedoke ozdravljenja, izlječenja,... potpomognute molitvom i hodočašćima u Međugorje, Sinj, Mariju Bistricu,..., dakle učinak je opipljiv. A nikakav način i odnos prema životu ne može odložiti neizbježno, svi ćemo kad tad pod zemlju, ovako ili onako, zato se "molimo Bogu da nas uzme s nogu".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 14 kol 2019, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
bumbar92 je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

Nisam rekla da ne vjerujem u Boga, vjerujem na nekakav svoj nacin, rekla sam da ne idem u crkvu i ne slavim vjerske praznike. Vjerujem u nekakvu silu, koja je pravicna, iskrena, dobronamjerna, koju ne poznajemo i ne razumijemo, ali znamo da je prisutna svugdje oko nas. To sto neko ide u crkvu, moli, slavi praznike ne znaci da je bolji covjek za boga, nego samo ispunjava nekakve rituale koje su osmislili sami ljudi, a ne bog. Zivim sasvim ispravno u svakom pogledu. Ne volim nepravdu, ubistva, zlonamjeru, osvetu, nista sto covjeka ugrozava, ponizava, unistava. Sasvim dovoljno. Postujem starost, mladost, roditelje, lijepu rijec i osmjeh, prijateljsku ruku.... Vjerujem malo vise u nauku, ali sam ostavila prostora za Boga.

A da odgovorim i Bumbaru. Ne slazem se s njegovim razmisljanjem da bolesne treba zavaravati. Znam da covjek trazi alternativu kada je tesko bolestan ili kada zvanicna medicina ne daje dobre prognoze, ali ne mislim da ga moze molitva izlijeciti, moze autosugestijom da odlozi neizbjezno i da na kratko nadje utjehu i nadu. Mislim da je gore bolesnima da kada pronadju nadu i utjehu, a stanje se ubrzo pogorsa, pocnu naglo i nepovratno da tonu. Tada umiru dva puta.


Nemoj to tumačiti kao zavaravanje ako se radi o vidu autosugestije koju i sama spominješ, a ako sat otkucava zašto ne uljepšati čovjeku i to vrijeme. To bi ti skraćivala muke? :D

Inače u rodbini imam svjedoke ozdravljenja, izlječenja,... potpomognute molitvom i hodočašćima u Međugorje, Sinj, Mariju Bistricu,..., dakle učinak je opipljiv. A nikakav način i odnos prema životu ne može odložiti neizbježno, svi ćemo kad tad pod zemlju, ovako ili onako, zato se "molimo Bogu da nas uzme s nogu".


Skratila bi muke na taj nacin da ih se pusti da u svom domu okruzeni najmilijim nadju dusevni mir i osjete da nisu sami i nevoljeni, a ne da ih vode kojekuda i daju laznu nadu. Kako god ne mislim nista lose i drago mi je da si naveo primjer gdje su uz pomoc molitve i hodocasca uspjeli da se izlijece.
Svako od nas zeli da ga Bog ,,uzme s nogu,, i niko ne zeli taj ponizavajuci kraj kao dementna osoba ili u pelenama sto je nekako za mene krajnje ponizavajuci nacin da se ode s ovog svijeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 15 kol 2019, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Nema tu prisile, barem ne bi smjelo biti, to su želje bolesnih i potrebitih kak ti se to veli stručno,...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 15 kol 2019, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Egzorcizam u Međugorju -o slobođenju od demona (opsjednuce)

Obredi egzorcizma u Međugorju nisu nepoznanica, o tome su govorili i svjetski poznati egzorcisti poput Gabriela Amortha, pa se povremeno pojave i snimke ljudi koji padaju u teška psihička stanja, ispuštaju zastrašujuće krike i nad kojima svećenici za to vrijeme obavljaju molitvene obrede.

Najpoznatiji vatikanski egzorcist, pokojni otac Amorth:
"Katkad egzorcizmom ne dođemo do potpunog oslobođenja od demona, ali barem ljudima umanjimo njihove patnje i boli. Naime, zbog toga što je osoba opsjednuta, vrlo često pate njihove obitelji, ne mogu normalno funkcionirati. Demoni su prevrtljivi, lažu, ne žele napustiti tijelo. Jednom mi je jedan rekao da će izaći iz te osobe 8. decembra. Ali, nije se to dogodilo. Nakon gotovo šestosatnog egzorcizma, činilo se da je gotovo. Žena koja je bila opsjednuta, bila je presretna, plakala je, skakala od sreće. No, nakon sedam dana bila je u istom stanju kao i ranije, opsjednuta. Pitao sam demona, zašto nisi izišao, rekao si da hoćeš? A on mi je odgovorio: Zar ne znaš da sam ja lažljivac? Zar ti nisu nikad rekli da je govorim laži? Šalio se sa mnom, pokušao me nadmudriti. To demoni uvijek rade. S obzirom na to da imam 85 godina, sada nastojim više raditi egzorcizme koji su lakši i koji ne iziskuju toliko snage jer je to vrlo iscrpljujući posao", rekao je otac Amorth. https://youtu.be/Ng2THBwaz4w

Naučnici fenomene opsjednutosti klasificiraju kao mentalne poremećaje i čvrsto brane stav kako nema nikakvih egzaktnih dokaza da se radi o natprirodnim događajima.



Koje je Vase misljenje u vezi ovoga buduci da su mnoge nadnaravne pojave razotkrivene kao manipulacije?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


Radi se u tajnosti da mediji i doktori ne bi saznali, a vjerojatno i krscani medjusobno imaju "sram" ako im je u clana obitelji ušao Sotona. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


U tajnosti? Pa gledala sam obred egzorcizma u Međugorju na jednom portalu. Vise svestenika je molilo oko talijanke koja se valjala po zemlji i vristala.

Evo jedne snmke obreda egzorcizma gdje opsjednuta osoba lezi, trese se, urla i pokazuje srednji prst...???
https://youtu.be/wJohL3ygCNA

A zasto se o toj temi tako malo prica? Koji je broj egzorcizama u Medjugorju? Zasto o takvim podacima uopšte ne govori javno?
Zanima me da li svestenici imaju sluzbenu dozvolu za takve stvari od biskupa ili od Vatikana?
Dvadeset prvi vijek i istjeruju djavole?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Lapo-lapo je napisao/la:
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


U tajnosti? Pa gledala sam obred egzorcizma u Međugorju na jednom portalu. Vise svestenika je molilo oko talijanke koja se valjala po zemlji i vristala.

Evo jedne snmke obreda egzorcizma gdje opsjednuta osoba lezi, trese se, urla i pokazuje srednji prst...???
https://youtu.be/wJohL3ygCNA

A zasto se o toj temi tako malo prica? Koji je broj egzorcizama u Medjugorju? Zasto o takvim podacima uopšte ne govori javno?
Zanima me da li svestenici imaju sluzbenu dozvolu ta takve stvari od biskupa ili od Vatikana?
Dvadeset prvi vijek i istjeruju djavole?


Zašto? Zato šta nije za svačije uši.
To u Međugorju je izuzetak. Šta bi tad trebao svećenik?! Odmahnut rukom?

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 21:09 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Robbie MO je napisao/la:
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


Radi se u tajnosti da mediji i doktori ne bi saznali, a vjerojatno i krscani medjusobno imaju "sram" ako im je u clana obitelji ušao Sotona. :zubati


De ne pričaj gluposti.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 21:23 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Lapo-lapo je napisao/la:
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


U tajnosti? Pa gledala sam obred egzorcizma u Međugorju na jednom portalu. Vise svestenika je molilo oko talijanke koja se valjala po zemlji i vristala.

Evo jedne snmke obreda egzorcizma gdje opsjednuta osoba lezi, trese se, urla i pokazuje srednji prst...???
https://youtu.be/wJohL3ygCNA

A zasto se o toj temi tako malo prica? Koji je broj egzorcizama u Medjugorju? Zasto o takvim podacima uopšte ne govori javno?
Zanima me da li svestenici imaju sluzbenu dozvolu za takve stvari od biskupa ili od Vatikana?
Dvadeset prvi vijek i istjeruju djavole?


uti krvi, poplaši me ova snimka, horor film...

govori mi poznanik da je bio u šurkovcu kod prijedora kod jednog karizmatika i da ljudi padaju i pjene na sve strane, tresu se, itd.
kaže ajde s menom drugi put, ja reko strah me da ne bi i ja završio na jutubu kao ova gore... :D :zubati

daju li ovakve snimke legitimnosti međugorju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
s one strane dinare je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

U tajnosti? Pa gledala sam obred egzorcizma u Međugorju na jednom portalu. Vise svestenika je molilo oko talijanke koja se valjala po zemlji i vristala.

Evo jedne snmke obreda egzorcizma gdje opsjednuta osoba lezi, trese se, urla i pokazuje srednji prst...???
https://youtu.be/wJohL3ygCNA

A zasto se o toj temi tako malo prica? Koji je broj egzorcizama u Medjugorju? Zasto o takvim podacima uopšte ne govori javno?
Zanima me da li svestenici imaju sluzbenu dozvolu za takve stvari od biskupa ili od Vatikana?
Dvadeset prvi vijek i istjeruju djavole?


uti krvi, poplaši me ova snimka, horor film...

govori mi poznanik da je bio u šurkovcu kod prijedora kod jednog karizmatika i da ljudi padaju i pjene na sve strane, tresu se, itd.
kaže ajde s menom drugi put, ja reko strah me da ne bi i ja završio na jutubu kao ova gore... :D :zubati

daju li ovakve snimke legitimnosti međugorju?



Bila sam prosle godine kod fra Ive u Surkovcu na nagovor prijateljice koja se lijeci od karcinoma. Ma covjek vlada i manipulise masama do savrsenstva. Dobro mu ide prodaja knjige i CD-a. Cak ima malu nazovimo je turisticku agenciju za prevoz zainteresovanih za ,,seanse,,....
Moj utisak: Meni lice na sektase, pozove ljude da ustanu, dignu ruke, grle se...i priprosta svjetina u nevolji zastrasena njegovom metodologijom gdje kroz pjevanje molitve postize nekakvu vrstu hipnoze. Najslabiji i najlakovjerniji su probrani i u prvom redu, lako padaju u trans i polako sve to prenose u ostale redove.
Zanimljivo je i da se reklamira kao izbacivac zloduha. Neko mi je rekao da se katolicka crkva ogradjuje od njega....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 22:20 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Robbie MO je napisao/la:
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


Radi se u tajnosti da mediji i doktori ne bi saznali, a vjerojatno i krscani medjusobno imaju "sram" ako im je u clana obitelji ušao Sotona. :zubati

Ti si idiot. najpoznatiji exorcisti nisu sigurni da su izvršili exorcizam u cca 5 posto slučajeva.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 kol 2019, 22:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35586
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


Radi se u tajnosti da mediji i doktori ne bi saznali, a vjerojatno i krscani medjusobno imaju "sram" ako im je u clana obitelji ušao Sotona. :zubati


Jednako kao što ateisti u tajnosti idu psihijatru, vjerovatno i ateisti muđusobno imaju sram ako im član obitelji ima psihičkih problema.

Nije mi jasno zašto ti je čudno da se takav obred objavlja u tajnosti.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 17 kol 2019, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
daramo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Radi se u tajnosti da mediji i doktori ne bi saznali, a vjerojatno i krscani medjusobno imaju "sram" ako im je u clana obitelji ušao Sotona. :zubati


Jednako kao što ateisti u tajnosti idu psihijatru, vjerovatno i ateisti muđusobno imaju sram ako im član obitelji ima psihičkih problema.

Nije mi jasno zašto ti je čudno da se takav obred objavlja u tajnosti.


Pa nije čudno. Gdje sam rekao da je čudno.
Imati tetku opsjednutu sotonom je tabu tema za onoga tko u to vjeruje.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 kol 2019, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Robbie MO je napisao/la:
Pa nije čudno. Gdje sam rekao da je čudno.
Imati tetku opsjednutu sotonom je tabu tema za onoga tko u to vjeruje.

Opsjednutost je jedan od najtežih duhovnih poremećaja. Iznenadio bi se kad bi znao koliko je to raširena pojava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 kol 2019, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Pa nije čudno. Gdje sam rekao da je čudno.
Imati tetku opsjednutu sotonom je tabu tema za onoga tko u to vjeruje.

Opsjednutost je jedan od najtežih duhovnih poremećaja. Iznenadio bi se kad bi znao koliko je to raširena pojava.


Extraordinary claims require extraordinary evidence.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 kol 2019, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Mar-kan je napisao/la:
Opsjednutost je jedan od najtežih duhovnih poremećaja. Iznenadio bi se kad bi znao koliko je to raširena pojava.

Markane volio bih čuti,nemoj biti skrt na linkovima...

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 kol 2019, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Egzorcizam, poznat kao "Istjerivanje Đavla" je obred koji je kršćanstvo populariziralo, iako su do nedavno tvrdili da to ne posoji, da bi ulilo strah u kosti ljudima, i da bi osiguralo sebi vjernike. Obred istjerivanja negativnih entiteta je poznat kako u drevnom šamanizmu, voodoo-u (hoodoo) tako i u svim drevnim religijma. Od uvijek su postojali obredi kojima se tjeraju zli duhovi (astralni vampiri, elementali…).
Ono od čega se Katolička Crkva brani jest, da to nije magijski obred. U startu lažu ljudima jer svaki ozbiljniji praktikant zna da je obična misao usmjerena ka cilju jedna vrsta magije. Drugo, govore da pacijente opsjedaju Sotona i njegovi Demoni. Danas je više manje ova izjava stvarno smješna. Prvo, nemoguće je da, pa i gledajući sa izmišljene židovske mitologije (na kojoj se zasniva i krscantvo i islam) da Demoni opsjedaju ljude, jer oni sadrže prevelike količine energije da bi ljudsko tijelo to izdržalo. Ono što stvarno opsjeda ljude su astralna bića i elementali. Elemental koji opsjeda ljudsko tijelo je elemental vatre. Taj elemental to često radi ljudima koji nisu svjesni, kako se danas ne uči obrana od takvih stvari.

Kad netko ima osjećaj da ga promatraju, ili duhovi u kući, sve su to vatreni elementali. S njima se lako da upravljati dok ne zaposjednu cijelo tijelo. Tada se radi određen obred i elemental se uklanja. Ne zaboravite, elementali nisu opasni sve dok se znate braniti, ali tu se branite sa svojom sviješću. Naravno, kršćanstvo to ne uči.
Današnja opsjedanja nemaju (niti su ikada imali) veze sa Demonima. Crkva je tu «ideju» već izmislila davno, tako da je moguće da čovjek, ako vjeruje u to, psihički oboli od samoga sebe. Kršćanski obred egzorcizma se radi na bazi hipnoze, jer ga je ne moguće izvesti drugačije. Svi znamo da je čovjekog um u hipnotičkom stanju lako programirati. To je razlog zašto većina ljudi poslije takvih obreda postaju veliki vjernici. Još jedan, ne svjesno ubačen, program.
Sve što je čovjeku potrebno je on sam. On sam može izvršiti obred egzorcizma, ako ima dovoljno znanja i prakse. Sve zapisane tajne o ovim stvarima, sva zapisana učenja su spaljena i sakrivena od strane Crkve. Zato se ljudi danas ne mogu boriti protiv toga jer nemaju znanja i nemaju gdje dobiti to znanje. E, jedna «novost», znanje je dostupno! Sve ovisi o pojedincu.
Crkva lako može iscenirati egzorcizam, ali na kraju krajeva to i ne mora raditi. Viši ljudi u Crkvi se bave magijom, i lako mogu poslati vatrenog elementala na žrtvu. Oni znaju kako to raditi jer imaju ukradeno zapisano znanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 kol 2019, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Lapo-lapo je napisao/la:
Egzorcizam, poznat kao "Istjerivanje Đavla" je obred koji je kršćanstvo populariziralo, iako su do nedavno tvrdili da to ne posoji, da bi ulilo strah u kosti ljudima, i da bi osiguralo sebi vjernike. Obred istjerivanja negativnih entiteta je poznat kako u drevnom šamanizmu, voodoo-u (hoodoo) tako i u svim drevnim religijma. Od uvijek su postojali obredi kojima se tjeraju zli duhovi (astralni vampiri, elementali…).
Ono od čega se Katolička Crkva brani jest, da to nije magijski obred. U startu lažu ljudima jer svaki ozbiljniji praktikant zna da je obična misao usmjerena ka cilju jedna vrsta magije. Drugo, govore da pacijente opsjedaju Sotona i njegovi Demoni. Danas je više manje ova izjava stvarno smješna. Prvo, nemoguće je da, pa i gledajući sa izmišljene židovske mitologije (na kojoj se zasniva i krscantvo i islam) da Demoni opsjedaju ljude, jer oni sadrže prevelike količine energije da bi ljudsko tijelo to izdržalo. Ono što stvarno opsjeda ljude su astralna bića i elementali. Elemental koji opsjeda ljudsko tijelo je elemental vatre. Taj elemental to često radi ljudima koji nisu svjesni, kako se danas ne uči obrana od takvih stvari.

Kad netko ima osjećaj da ga promatraju, ili duhovi u kući, sve su to vatreni elementali. S njima se lako da upravljati dok ne zaposjednu cijelo tijelo. Tada se radi određen obred i elemental se uklanja. Ne zaboravite, elementali nisu opasni sve dok se znate braniti, ali tu se branite sa svojom sviješću. Naravno, kršćanstvo to ne uči.
Današnja opsjedanja nemaju (niti su ikada imali) veze sa Demonima. Crkva je tu «ideju» već izmislila davno, tako da je moguće da čovjek, ako vjeruje u to, psihički oboli od samoga sebe. Kršćanski obred egzorcizma se radi na bazi hipnoze, jer ga je ne moguće izvesti drugačije. Svi znamo da je čovjekog um u hipnotičkom stanju lako programirati. To je razlog zašto većina ljudi poslije takvih obreda postaju veliki vjernici. Još jedan, ne svjesno ubačen, program.
Sve što je čovjeku potrebno je on sam. On sam može izvršiti obred egzorcizma, ako ima dovoljno znanja i prakse. Sve zapisane tajne o ovim stvarima, sva zapisana učenja su spaljena i sakrivena od strane Crkve. Zato se ljudi danas ne mogu boriti protiv toga jer nemaju znanja i nemaju gdje dobiti to znanje. E, jedna «novost», znanje je dostupno! Sve ovisi o pojedincu.
Crkva lako može iscenirati egzorcizam, ali na kraju krajeva to i ne mora raditi. Viši ljudi u Crkvi se bave magijom, i lako mogu poslati vatrenog elementala na žrtvu. Oni znaju kako to raditi jer imaju ukradeno zapisano znanje.


:wacko

Ovo je copy-paste odnekud ili tvoj stav?

Ja inače kao katolik vjerujem da je opsjednuće moguće i da je egzorcizam stvaran (sv. pismo je nedvosmisleno oko toga), ali isto tako treba znati da to što netko urla i trza se ne znači automatski da je opsjednut. Preduvjet da bi se uopće pristupilo službenom obredu egzorcizma je to da osoba prethodno prođe psihijatrijsku procjenu i tretman. Mnoge psihičke bolesti imaju simptome slične opsjednuću.

Također sam skeptičan prema mnogim od tih karizmatika. To u većini slučajeva nema veze sa zdravom duhovnošću i katoličkom tradicijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 kol 2019, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Copy-paste je, ali je to priblizno mom razmisljanju.
U stvari mogu prihvatiti da postoji nekakva pozitivna ili negativna energija za koju ne znam kako se stvara ili od kuda dolazi. Evo ispricacu pricu jedne moje prijateljice. Obrazovana i razumna, da naglasim.
Sin joj je bio pubertetlija. Iz tihog i mirnog djecaka pretvorio se u buntovnika i poceo da se ponasa neuobicajeno. Zakljucavao bi se u sobu i satima slusao nekakvu vrstu psihodelicne muzike. Nije pristajao na razgovor i bio je pun nekakvog nezadovoljsva, bijesa. Majci je bilo sumnjivo takvo ponasanje. Bojala se narkotika i sekti. Stil oblacenja je ukazivao na nesto lose. Tamna odjeca i cudni privjesci i detalji. Pocela je da ga prati i provjerava. Jednoga dana dok mu je pospremala sobu koja je uvijek bila u strasnom neredu osjetila je nesto cudno. Osjetila je ,,necije,, prisustvo. Nije bilo ni zvuka, niti je sta vidjela. Samo je osjetila da nije sama u sobi. Hladna jeza je prosla kroz nju i u jednom trenutku je pogledala ruke. Dlake na rukama su se nakostrijesile iako je bila visoka temparatura. Zatim kosa. Kaze da je dlanovima pritiskala kosu da se slozi na glavi. Imala je osjecaj da joj je kosa u uspravnom polozaju. Ostavila je sredstva za ciscenje i posla prema vratima. Osjetila je kao da je nekakva sila gurnula kroz vrata. To je bio pocetak.
Nikome nije govorila o tome. Mislila je da je zbog opterecenosti i sinovljevog ponasanja bila u toj nekoj nazovimo je ,,napetoj fazi,,.
Njegovo ponasanje je bilo sve gore i gore. Otkazivao je bilo kakvu poslusnost. Ocjene su bile lose. Sve vise vremena se zakljucavao u sobu.
Jednoga dana odluci da mu pretrese stvari. U ladicama je nasla crteze. Isus naopacke, slike djavla i jos desetine cudnih crteza koji su izrugivali religiju i sve sto je vezano za nju. Zatim privjesci: Jing-jang, kriz okrenut naopacke, cudne pjesme, odnosno tekstovi bili su svuda, na sveskama, knjigama, zidu.... Panika. Sekta, to je to.
Jos uvijek cuti. Nikome od ukucana nista ne govori. Osjeca neprijatnost svaki put kada udje u sobu.
Onda.....pocinje. Nova kuca, parcela bila njiva. Padaju slike sa zida. Cuje se kucanje u zidu. Cuje se nesto na tavanu, kao da se neko kugla. Ormar skripi. Primjecuju i ostali ukucani. Sjedaju i razgovaraju. Pitaju ga za sektu ili drogu. Negira, ali nije mu svejedno zbog desavanja u kuci. Dogovaraju se da nikome ne pricaju o tome, da ih nebi izvrgli ruglu.
Traze po Internetu slicne pojave. Nailaze na nesto slicno, gdje neko dijeli savjet kako se osloboditi te ,,energije,,
Prvo ocistiti kucu. Oprati zidove, a posebno coskove kuce. Sve simbole spaliti ili baciti u vodu. To su i uradili. Okrecili, spalili knjige, sveske, pobacali CD-ove, skinuli roletne da svjetlost udje. Iz crkve su donijeli svetu vodicu, poskropili, stavili par slicica svetaca i kriz na zid. Napustila ih je ta energija, ali kaze da i dan danas, iako je proteklo toliko vremena, par godina, osjeca nesto u toj sobi, nekakvu nelagodu, nista strasno, ali osjeti ponekad.


Moj zakljucak. Nemam razloga da ne vjerujem osobi poput nje. Mislim da to nije nikakva opsjednutost, nego je mali muzikom, crtezima, simbolima i negativnoscu privukao nekakvu silu, e sada sta je to, da li postoji objasnjenje, vjerovatno da, ali je ta prica ostavila utisak na mene i dugo sam razmisljala sta bi to moglo biti. Energija, negativna, moj zakljucak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 kol 2019, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Poskok o fratrima koji su bili duhovni vodje medjugorskog kulta. Protivili se celibatu, pokazali to i praksom. :palacgore2

https://poskok.info/preduvjet-za-prizna ... o-i-zasto/

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 kol 2019, 13:43 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Inače taj Vickin dnevnik je smrtna presuda za priznanje Međugorja. Preko toga nitko normalan ne može preći.

A ako se ne varam, oni čak nisu ni osporavali njegovu autentičnost nego samo napali biskupa što ga je pustio u javnost. :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 75  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO