HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5051 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 203  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 05 kol 2019, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne palite se na te anglo-saxonske mass medije. Oni su za Putinovog konkurenta na izborima pisali bjesomučno a tip na anketama i istraživanju javnosti riba dno konstantno.
Inače taj medij je u vlasništvu države Kanade.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 05 kol 2019, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Ne palite se na te anglo-saxonske mass medije. Oni su za Putinovog konkurenta na izborima pisali bjesomučno a tip na anketama i istraživanju javnosti riba dno konstantno.
Inače taj medij je u vlasništvu države Kanade.


Dobro je znati tko ih plaća. Mada vjerujem da ima Jugonostalgičara i po Rusiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 05 kol 2019, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Imaš i Hrvata u Kumrovcu ali to ne znači da velika većina Hrvata želi povratak komunizma.
Malo mudrosti sa tim mass medijima je potrebno.

No dobro, ti si nešto nadrkan na Ruse jer kao manjina živiš u pravoslavnoj Srbiji.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 05 kol 2019, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
BBC je napisao/la:
Imaš i Hrvata u Kumrovcu ali to ne znači da velika većina Hrvata želi povratak komunizma.
Malo mudrosti sa tim mass medijima je potrebno.

No dobro, ti si nešto nadrkan na Ruse jer kao manjina živiš u pravoslavnoj Srbiji.


Kamo lipe sriće da Srbi doista ljube Krista, i pobožni su kao Rusi ili Jermeni.

Ja poštivam istočno krilo kršćanske vjere (i svakog tko se sinu božijem klanja), ali Ćosićevsko-svetosavska klika je nešto drugo.

To je plemenska, supremacijska ideologija pod krinkom carigradskih odora.

Vi ste imali vaše nedaće sa Srbima, a mi svoje. Mi smo iz staroga kraja otišli prije više od 300 godina, ali nismo na drugoj planeti.

I dalje smo jedan narod, u jednoj vjeri. Svi mi mislimo i osjećamo isto, kad je dobrobit hrvatskog naroda u pitanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 06 kol 2019, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Miroljub123 je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:
Rusi usisavaju Ukrajince, 59.227 ih je dobilo stalno boravište a 44.898 državljanstvo u prvoj polovici godine.


Gdje si našao ovaj podatak



https://my.ua/news/cluster/2019-07-29-n ... o-pasporta

Citat:
За первое полугодие 2019 года Россия будет предоставила гражданство 44 898 украинцев.

Об этом свидетельствует статистика российского министерства внутренних дел, на которые ссылается издание Радио Свобода.

За этот же период миграционная служба МВД Российской Федерации приняла решение о выдаче вида на жительство 30 772 украинцев, еще более 29 тысяч получили разрешения на временное проживание.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 07 kol 2019, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 srp 2016, 21:58
Postovi: 147
ZlatkoZG je napisao/la:
https://my.ua/news/cluster/2019-07-29-n ... o-pasporta

Citat:
За первое полугодие 2019 года Россия будет предоставила гражданство 44 898 украинцев.

Об этом свидетельствует статистика российского министерства внутренних дел, на которые ссылается издание Радио Свобода.

За этот же период миграционная служба МВД Российской Федерации приняла решение о выдаче вида на жительство 30 772 украинцев, еще более 29 тысяч получили разрешения на временное проживание.


:palacgore2

Prava ukrajinska stranica s klasična dvojezičnošću, haha. Iako uopće nije proruski usmjerena.

_________________
Matija Vojsalić HRVATINIĆ (1476.) - posljednji bosanski kralj!
Vrati se vjeri svojih djedova!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 24 kol 2019, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dosta nepokrivena vijest. Ruska državna firma za proizvodnju i eksport nafte, Rosneft, definitivno otkačila Dollar i traži od svih partnera plaćanje samo u Eurima.
Očekivati je da će i Gazprom slijediti, jedino moraju stare ugovore respektirati do isteka. Ovi u Briselu skaču od sreće.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 24 kol 2019, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I opet ne mogu da im ukinu sankcije jer Poljska, Estonija, Litvanija Letonija, Rumunija i Švedska ne daju. Bila je i UK u tom klubu, ali oni izlaze za par meseci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 24 kol 2019, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
BBC je napisao/la:
Dosta nepokrivena vijest. Ruska državna firma za proizvodnju i eksport nafte, Rosneft, definitivno otkačila Dollar i traži od svih partnera plaćanje samo u Eurima.
Očekivati je da će i Gazprom slijediti, jedino moraju stare ugovore respektirati do isteka. Ovi u Briselu skaču od sreće.

Rusi pokušavaju sebe učiniti manje ovisnim od petrodolara. Trebalo bi još kina i eu napraviti onda moć Amerike definitivno pada.

Vrijednosti svih svjetskih valuta je vezano uz petrodolar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 25 kol 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
U Čečeniji otvorena najveća džamija u Evropi sa ogromnim dvorištem

Džamija dekorisana bijelim mermerom i nazvana po poslaniku Muhammedu otvorena je u petak u Čečeniji. Može primiti 30.000 vjernika, a čečenske vlasti nazvale su je najvećom i najljepšom u Evropi.



slika

Ima li istine u procjenama da bi Rusa u Rusiji za 20 godina moglo biti 60-70%?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 25 kol 2019, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
U Čečeniji otvorena najveća džamija u Evropi sa ogromnim dvorištem

Džamija dekorisana bijelim mermerom i nazvana po poslaniku Muhammedu otvorena je u petak u Čečeniji. Može primiti 30.000 vjernika, a čečenske vlasti nazvale su je najvećom i najljepšom u Evropi.



slika

Ima li istine u procjenama da bi Rusa u Rusiji za 20 godina moglo biti 60-70%?


Ukratko nema, niti će rusija postat mohamedijanska država, što si neka sroka sitnog zuba priželjkuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 25 kol 2019, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Anti-Zlobnjak je napisao/la:
U Čečeniji otvorena najveća džamija u Evropi sa ogromnim dvorištem

Džamija dekorisana bijelim mermerom i nazvana po poslaniku Muhammedu otvorena je u petak u Čečeniji. Može primiti 30.000 vjernika, a čečenske vlasti nazvale su je najvećom i najljepšom u Evropi.



slika

Ima li istine u procjenama da bi Rusa u Rusiji za 20 godina moglo biti 60-70%?

Sada ima oko 85% Rusa u Rusiji. Tako da, ne. Ni teoretski nije moguće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 25 kol 2019, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
81% prije devet godina. I ulaze li u to strani državljani koji su u Rusiji, a mogli bi kroz koju godinu dobit državljanstvo? Vjerojatno ne, a takvih ima masa. Tko zna kakvo je stanje već sad. Muslimana ima solidno i u usporedbi sa zapadnom Europom, ali je bolje što u Rusiji ne mogu radit što hoće, i nisu divlja sorta kao Arapi. Ali kako god, nije dobra stvar imati toliko pripadnika drugih naroda u svojoj državi, pogotovo muslimana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 25 kol 2019, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I ima 160 nacionalnih manjina, od kojih su najbrojniji Tatari, kojih ima 3,7%, zatim Ukrajinci 1,4%, Baškiri 1%.... Znači nikakav problem za Rusiju, jer su svih 160 neruskih nacionalnih manjina minijaturni narodi koji nemaju veze jedan sa drugim i žive hiljadama kilomerara jedni od drugih. A nisu ni blizu svi od njih muslimani. I ne mogu Rusi da padnu na 70% za 20 godina nikako, pogotovo sad kad imaju pozitivan prirodan priraštaj već godinama, mali priraštaj, ali priraštaj, ne tope se ko sladoled kao ranije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 01 lis 2019, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
Rusi pod Putinom smanjili konzumaciju alkohola za 43 posto

MOSKVA, 1. oktobra (FFENA) - Rusi možda imaju reputaciju nacije teških alkoholičara, ali se u izvještaju Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) objavljenom u utorak pokazuje da njihova konzumacija alkohola opala za više od 40 posto s vrhunaca u ranim 2000-im godinama, navodi AFP.

WHO je pripisao takav trend nizu mjera koje je uveo predsjednik Vladimir Putin otkako je došao na vlast u 2.000. godini, među kojima su restrikcije na prodaju alkohola i promoviranje zdravog stila života.

- Ruska Federacija dugo je vremena smatrana zemljom s najtežim alkoholičarima - navodi se u izvještaju i dodaje da je alkohol bio jedan od ključnih faktora za nagli rast brojka smrtnih slučajeva u 1990-im godinama.

- Ti trendovi ipak su ugroženi u posljednjim godinama - dodaje WHO.

Studija je pokazala da je pad konzumacije alkohola po glavi stanovnika od 43 posto od 2003 do 2016. godine potaknut naglim smanjenjem konzumacije jeftinih pića.

Autori izvještaja navode da je taj trend faktor za produženje očekivanog životnog vijeka, koji je dostigao istorijski vrhunac u 2018. sa 78 godina za žene i 68 godina za muškarce. U turbulentnim ranim 1960-im godinama očekivani životni vijek muškaraca iznosio je samo 57 godina.

Pod Putinovom vlašću, Rusija je uvela mjere među kojima su zabrana prodaje alkohola nakon 23 sata, povećanje minimalne nabavne cijene pića i zabrana reklamiranja, prenosi AFP.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 03:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
@Šešelju
Citat:
Šta misliš gde je hladnije, u Vladivostoku ili u Peterburgu, oba su na severu i oba su na moru, pa me čisto zanima gde je veća zima.

Mislim u Peterburgu. Ovdije(u Vladivostoku) temperatura nije spada iznad -30 u zimu, ma i -25 blizu mora osječa se jako hladno.
Za Peterburg sam čuo da tamo bilo je i -40 pa čak niži. Tesko to za mene pomislit, al verujem da to je moguće, jer Peteburg se nalazi mnogo severnije od Vladivostoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 04:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
Citat:
Rusi pod Putinom smanjili konzumaciju alkohola za 43 posto

MOSKVA, 1. oktobra (FFENA) - Rusi možda imaju reputaciju nacije teških alkoholičara, ali se u izvještaju Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) objavljenom u utorak pokazuje da njihova konzumacija alkohola opala za više od 40 posto s vrhunaca u ranim 2000-im godinama, navodi AFP.

WHO je pripisao takav trend nizu mjera koje je uveo predsjednik Vladimir Putin otkako je došao na vlast u 2.000. godini, među kojima su restrikcije na prodaju alkohola i promoviranje zdravog stila života.

- Ruska Federacija dugo je vremena smatrana zemljom s najtežim alkoholičarima - navodi se u izvještaju i dodaje da je alkohol bio jedan od ključnih faktora za nagli rast brojka smrtnih slučajeva u 1990-im godinama.

- Ti trendovi ipak su ugroženi u posljednjim godinama - dodaje WHO.

Studija je pokazala da je pad konzumacije alkohola po glavi stanovnika od 43 posto od 2003 do 2016. godine potaknut naglim smanjenjem konzumacije jeftinih pića.

Autori izvještaja navode da je taj trend faktor za produženje očekivanog životnog vijeka, koji je dostigao istorijski vrhunac u 2018. sa 78 godina za žene i 68 godina za muškarce. U turbulentnim ranim 1960-im godinama očekivani životni vijek muškaraca iznosio je samo 57 godina.

Pod Putinovom vlašću, Rusija je uvela mjere među kojima su zabrana prodaje alkohola nakon 23 sata, povećanje minimalne nabavne cijene pića i zabrana reklamiranja, prenosi AFP.

Pored živih Finaca (a i Skandinavaca, kad smo već kod toga (ne, Finci nisu Skandinavci)), sramota je da Rusi nose titulu najvećih pijanaca. Piju ko smukovi, ali u odnosu na Fince su mala deca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 04:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ancient Order je napisao/la:
@Šešelju
Citat:
Šta misliš gde je hladnije, u Vladivostoku ili u Peterburgu, oba su na severu i oba su na moru, pa me čisto zanima gde je veća zima.

Mislim u Peterburgu. Ovdije(u Vladivostoku) temperatura nije spada iznad -30 u zimu, ma i -25 blizu mora osječa se jako hladno.
Za Peterburg sam čuo da tamo bilo je i -40 pa čak niži. Tesko to za mene pomislit, al verujem da to je moguće, jer Peteburg se nalazi mnogo severnije od Vladivostoka.

Ko bi rekao, meni Peterburg ne deluje toliko severnije (mada ti verujem da jeste) i da je Baltik hladniji od severnog Pacifika. Jel se ledi okean pored obale u Vladivostoku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 05:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Evo lokacija Vladivostoka i Peterburga.
Vladik je poprilično juznij od Pitera.
slika

Mi smo skoro na razini grada Soći, koji ima mediteransku toplu klimu. Nisam ja neki stručnjak u klumatologiji, al koliko shvačam tu veliki utjecaj ima blizost Sibiri i njene klime, zato su zime dosta hladne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 05:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Imaju vetrovi sa Sibira uticaj sigurno, ali i severni Japan je fino hladan, a vi ste tu negde po geografskoj širini. Nisam znao da je Peterburg baš tooliko severnije, mislio sam da je manja razlika, a ona je tolika da nije ni čudo da kada je kod vas -25, kod njih je -40. Nego, znam da davim sa pitanjima, ali kad si već tu, gde se završava Primorski kraj i počinje Sibir. Kod Bajkala ili negde drugde?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 07:44 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ako u Piteru temperatura bude do - 40 kako su u starijim vremenima ljudi uspjeli živjeti? Od čega su se grijali?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ancient Order je napisao/la:
Ovdije(u Vladivostoku) .


Znači, živiš u Rusiji, a pljuješ po njoj. Treba te deportovati raskolniku ukrajinski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naseku drva i zapale vatru. Oni malo imućniji su koristili kalorifere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
master_mind_ je napisao/la:
Ako u Piteru temperatura bude do - 40 kako su u starijim vremenima ljudi uspjeli živjeti? Od čega su se grijali?


To je vrlo rjetka iznimka koliko shvačam, kao i u Vladeku -30.
Nisam znam za to, jer Piter relativno mlad grad samo malo bolje od 300 godina ima. Bio je napravljen sa čistog nula na mjestu močvare u samom početku 18 stolječa, kad je Ruski car Piotr 1 je zavolio da imat će 100% moderan Europljanski grad, a ta misla njemu je digla zbog posjeta Nizozemske , koja u to razdoble bila barem jedna od
naprednih zemalija u svijetu.
Vjerojatno prije toga neko stalno stanovništvo uopće ne postajalo na ovim područjama, može samo pripadnici nekih malih pola-azijskih naroda koji su kasnije bili "rusificirani". I za to nisam siguran.
Jedno u to razdoblje Ruska imperija ne imala grugog izlaza na more.

Al u Moskvi isto može dogodit ce da temperatura padne na razinu -40. Mislim kad u okolišu prepuno suma, onda i goriva dosta je. Na neki način su mogli preživjeti.

Razlika tu o tome da blizu mora (i jakih vjetara) svaki mraz /ciča osječa se puno bolje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Vujadin je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:
Ovdije(u Vladivostoku) .


Znači, živiš u Rusiji, a pljuješ po njoj. Treba te deportovati raskolniku ukrajinski.

O ebotw. Međutim ja volim ovaj kraj, samo ne zaboravlam svoji korjena. Djelomično i ljudi ovdije nije loši, a priroda je sasvim posebna.
Da ja ne volim vladu, to priznajem. I sto od toga? Ili Srba sa mladih godina uče da bih voljeli svaku vladu? Nije mi sviđa ni unutrasnja politika, ni vanjaska jer za običnog čovjeka nema koristi. I moja simpatija za Ukrajinu igra tu samo malu ulogu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5051 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 203  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO