HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 kol 2019, 07:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Starija fotografija, ali lijepa

slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 kol 2019, 08:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
sale je napisao/la:
Jedan veliki cirkus!

Uzurpiranje javne ceste za naplacivanje parkinga, ali ako stavis papiric u autu s imenom neke od vila onda je parking besplatan. Nedaj Boze da je potrebna intervencija hitne ili vatrogasnih kola u tihoj luci, u jednom smjeru je potrebno najmanje 10 min za relaciju koja je cca 1 kilometar.
Fiskalne racune su duzni izdavati samo ovi sa strane( nebitno kojem narodu pripadaju).
Uzurpiranje javne plaze, od kraja plaze hotela neum pa prema tihoj luci do novorenoviranog setalista. Lezaljke poredane tako da izmedju dva para lezaljki ne mozes ni peskir sputiti i 70% istih je slobodno. A i u slucaju iznajmljlivanja iste fiskalni racun mozete samo sanjati, jer dovoljno je sve pribiljeziti u rokovnik. Naravno plaza nije ni pod kakvom koncesijom nego je javna plaza!

Racun za vodu u stanu za 7. mjesec 140kubika vode(veci racun za vodu negonza struju).Ista porodica u stanu u kojem zivi mjesecno trosi izmedju 5-10kubika vode.

Iako po zakonu placanje dozvoljno samo u KM, sve vrste deviza se primaju cak i u velikim marketima.
Inspekcije u tom gradu bi imale dan/noc posla.

Jako tuzno za nas jedini grad na moru.


Vidim Neumljani se ipak kreću u dobrom smjeru. :palacgore1

Sljedeće što bih preporučio je organizacija "zaštićene zone", nek nađu neke povijesne ili ekološke razloge, i počnu naplaćivati ulaz barem 10KM za ove besplatne turiste.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 kol 2019, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Baš sam neki dan prolazio i fakat mi je nejasno zašto se dio južno od Neuma ne stavi u funkciju. Obale ima. Sve se zguralo tamo u onaj fekalistan.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 30 kol 2019, 08:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
Ne bi bio fekalistan da je manja gužva.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ono što se promijenilo na bolje (što se tiče privatnog smještaja) u zadnjih nekoliko godina se uvelike može zahvaliti postojanju i popularnosti web platformi Airbnb i Booking. Prije popularizacije tih platformi, gosti u privatnom smještaju su dolazili skoro isključivo iz BiH (ili iz dijaspore porijeklom iz BiH), a ljudi koji imaju privatni smještaj su morali "ganjati" turiste skoro pa po magistrali, nudeći niže cijene. Otkad su se svi prebacili na Airbnb i Booking, Neum je postao dostupan gostima iz diljem Europe (logično, jer tko bi se zaputio na Jadran bez rezervacije). S obzirom da je jeftiniji od RH (mada se razlika smanjuje), to dovodi goste iz istočne Europe ili pak iz drugih zemalja koji koriste Neum kao bazu za Dubrovnik, Korčulu itd. Njima ne smeta što to nije RH, odnosno vide da nema rezona da bi smještaj u naselju Klek ili recimo Pelješcu bio puno skuplji, pored Neuma. Ne bih se usudio precizno prognozirati koliko su cijene privatnog smještaja porasle u odnosu na doba prije tih platformi, ali po onome što vidim, djeluje kao i poskupljenje i do 50%, što je ipak ogromna razlika za veliki broj gostiju koji su prije u Neumu mogli dobiti sobu i za 20-ak EUR (daleko od plaže, da se razme).

Što se tiče hotelskog kapaciteta, Hotel Neum je najveća promjena (a ima najveći broj soba), skoro isključivo orijentiran na strane goste i konferencije. U općini imaju podatke o strukturi gostiju prije i danas, ali odokativno (ako se gleda na doba recimo od prije 3 do 5 godina) bih rekao da su stranci iznad 25% gostiju, ali ne više od 50%.

Da ne bude zabune, "dobar gost" nije stvar nacionalnosti, nego potrošnje. Vrlo moguće je da neko iz Sarajeva potroši puno puno više od likova iz istočne Europe. Ali ovaj rast cijena je mislim strašan udar na turiste koji su dolazili tražeći noćenje za cijelu obitelj za 20-30KM.

Apropos komentara Junuza i Kvačice, rado bih odgovorio ali ne smijem odati tajnu (ko je gledao film "The Beach" razumjet će). :D

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
U hotelskim kompleksima ima stranaca. I do 10%. To stoji. Ali u privatnom smještaju možda 2% čine stranci, od ukupnog broja gostiju. Želje su jedno a mogućnosti drugo. Pokušaj uzdizanja turizma na "veći nivo" (strance) propao na Makarskoj rivijeri, a tvrditi da Neum bilježi pozitivne rezultate je glupost na kub.
Turska ubija i odvodi Švabe i Skandinavce. Hotelske komplekse u Turskoj ne možeš porediti ne sa Neumom, Makarskom nego ni sa Srednjom Dalmacijom i Istrom.
Švabo voli da jede i pije džaba...pored bazena, u moru, na dušecima, pod vodom ili kad izroni sl.
Osoblje preljubazno, usluga na nivou a piće i hrana u cijeni boravka. Cjelodnevni programi za djecu, izleti i do 80% uračunati u cijenu smještaja (karte za istorijske destinacije platiš dodatno).... Ponuda kao nebo i zemlja.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
U Hotelu Neum su stranci (koji nemaju veze sa BiH) preko 75% gostiju. U privatnom smještaju (ispod magistrale) od 10-30%. Nisam nigdje spomenuo da je Neum poboljšao ponudu za strance, nego da su nove web platforme omogućile dolazak stranih gostiju kojima Neum prije nije bio dostupan u privatnom aranžmanu, a kojeg koriste skoro isključivo kao "spavaonicu". Makarska nema veze s ovom temom jer Neum ima tu komparativnu prednost da turisti mogu stići do Dubrovnika za cirka sat vremena...ergo Neum "parazitira" na konto DU, to je valjda jasno. I ti strani gosti koji žele uštedjeti u odnosu na cijene smještaja u RH su ti koji su istisnuli te turiste iz BiH koji su imali najmanju platežnu moć. Dakle, Neum ne nudi apsolutno ništa novo glede sadržaja (osim Hotela Neum), osim što je puno dostupniji za rezervacije iz EU kroz te navedene platforme. Neodrživa je bila situacija gdje je Neum bio do 75% jeftiniji od lokacija s druge strane granice...tu razliku zatvaraju ovi iz istočne Europe koji bi do DU, ali žele uštediti.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Evo da ti slikovito dočaram. S moje tačke gledišta Neum/ Orebić. (Pelješac)


Mogu stići do Dubrovnika to je tačno. Ali u vlastitom aranžmanu većinom. Kako od Neuma, tako i od Orebića.. Pa kad platim cjelodnevni parking i sve popratno, ispada da bolje da su i noćila u Dubrovniku ili još povoljnije na Orebiću. Pelješac je za parazitiranje milion puta pogodniji od Neuma. Milion. I nemaš zajebancije sa granicama. Plus možeš biti na Pelješcu a cijeli dan koristiti korčulanske plaže i obilaziti ostrvo. Karta 20 kuna. Dubrovnik je dalje doduše ... Ali to nešto kilometara (u odnosu na Neum) ja bi rado prešla obzirom na kvalitetu plaža, i Korčulu do koje možeš plivati. Zato ne vidim što bi neko pretendirao na Neum i boravak, kad je Orebić 10 klasa iznad.

Trajekt pristupačan i sve...

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidite da ipak vama muslimanima valja pelješkki most.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pelješki most će Neumu približiti Pelješac i Korčulu, za duplo će se povećati broj plaža i destinacija za izlet unutar pola sata vožnje od Neuma.

Atraktivna Korčula će biti duplo bliža.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Ja mislim da je Pelješac pucanj u nogu vama u Hercegovini. Ostaćete izolirani.
Kravice, Trebižat, Mostar pa i Međugorje pašće u deseti plan upravo radi tih atraktivnih destinacija u HR. Niko to neće obilaziti više.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De je sklonite sa foruma. Usmrdila sve.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Pelješki most će značajno smanjiti, možda praktički i eliminirati gužve na granicama pred Neumom te time pridonijeti boljoj i bržoj povezanosti tog mjesta sa okolicom. Nije čudno da su upravo Neumljani navjeći pobornici toga mosta jer znaju da će time oni jako profitirati. Neum neće zbog toga gubiti turiste jer Hrvati ionako tamo jako rijetko idu. Neum je destinacija za Bosance i Istočnoeuropljane kojima je nebitno ima li ili nema mosta. Čak će možda i više dolaziti u Neum zbog manjih gužvi.
Jedini gubitnik bi mogla biti Makarska rivijera, jer će dio onih domaćih turista koji idu tamo sada ići na Pelješac.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 19:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ja mislim da je Pelješac pucanj u nogu vama u Hercegovini. Ostaćete izolirani.
Kravice, Trebižat, Mostar pa i Međugorje pašće u deseti plan upravo radi tih atraktivnih destinacija u HR. Niko to neće obilaziti više.


Pa to je onda tebi OK. :palacgore1

Nikako mi nije jasno zašto su onda bosanski muslimani bili protiv Pelješkog mosta.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Naša Kvačica je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ja mislim da je Pelješac pucanj u nogu vama u Hercegovini. Ostaćete izolirani.
Kravice, Trebižat, Mostar pa i Međugorje pašće u deseti plan upravo radi tih atraktivnih destinacija u HR. Niko to neće obilaziti više.


Pa to je onda tebi OK. :palacgore1

Nikako mi nije jasno zašto su onda bosanski muslimani bili protiv Pelješkog mosta.



A ja opet ne znam zašto bosanskohercegovački Hrvati imaju mazohistočku želju da se vječno " naguze" (ne znam drugačiji izraz) za interese HR i tamošnjeg stanovništva?
Pa onda kukaju da su izdati i ostavljeni. Dobrovoljno sve radite u interesu HR. Pa i teritoriju na kojoj ste većinsko stanovništvo i dobili ste je skupo (po presudi u Hagu) bacate u zadnji plan. To je vjeruj mi bolje pitanje od tvog. Dakle zašto konstantno uništavate mogućnost svog opstanka zarad HR?
Mislite tamo popunjavati demografske rupe i postati pogranična manjina u BiH?
Ako mislite... podržavam. Ako ne kakav vam je to mazohistočki đir od devedesetih još?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Pa to je onda tebi OK. :palacgore1

Nikako mi nije jasno zašto su onda bosanski muslimani bili protiv Pelješkog mosta.



A ja opet ne znam zašto bosanskohercegovački Hrvati imaju mazohistočku želju da se vječno " naguze" (ne znam drugačiji izraz) za interese HR i tamošnjeg stanovništva?
Pa onda kukaju da su izdati i ostavljeni. Dobrovoljno sve radite u interesu HR. Pa i teritoriju na kojoj ste većinsko stanovništvo i dobili ste je skupo (po presudi u Hagu) bacate u zadnji plan. To je vjeruj mi bolje pitanje od tvog. Dakle zašto konstantno uništavate mogućnost svog opstanka zarad HR?
Mislite tamo popunjavati demografske rupe i postati pogranična manjina u BiH?
Ako mislite... podržavam. Ako ne kakav vam je to mazohistočki đir od devedesetih još?


Ne znam što si htjela reći sa tim izrazom. Pretpostavljam da je neka metafora.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ja mislim da je Pelješac pucanj u nogu vama u Hercegovini. Ostaćete izolirani.
Kravice, Trebižat, Mostar pa i Međugorje pašće u deseti plan upravo radi tih atraktivnih destinacija u HR. Niko to neće obilaziti više.


=)) https://goo.gl/maps/ekXHGUqyXXqC9PUv8 Dalmatina ili ti autocesta ide iz samu hercegovinu i ti bulaznis da cemo biti izolirani?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Naša Kvačica je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:


A ja opet ne znam zašto bosanskohercegovački Hrvati imaju mazohistočku želju da se vječno " naguze" (ne znam drugačiji izraz) za interese HR i tamošnjeg stanovništva?
Pa onda kukaju da su izdati i ostavljeni. Dobrovoljno sve radite u interesu HR. Pa i teritoriju na kojoj ste većinsko stanovništvo i dobili ste je skupo (po presudi u Hagu) bacate u zadnji plan. To je vjeruj mi bolje pitanje od tvog. Dakle zašto konstantno uništavate mogućnost svog opstanka zarad HR?
Mislite tamo popunjavati demografske rupe i postati pogranična manjina u BiH?
Ako mislite... podržavam. Ako ne kakav vam je to mazohistočki đir od devedesetih još?


Ne znam što si htjela reći sa tim izrazom. Pretpostavljam da je neka metafora.



Nije precizno sam ti postavila pitanja. Odgovori. Jesu toliko bitni interesi HR i naroda tamo da ste spremni zarad tih interesa žrtvovati i svoj opstanak u BiH?
Jer Pelješki očigledno mnogo toga će baciti u zapećak i to upravo ono što vama život znači. Vitalno i od čega lova dolazi u Hercegovinu. Mislim kakav Neum i bitnost tog gradića te povezanosti koju potencira Bobo?
Jedan gradić na moru će se povezati infrastrukturalno, a žrtvovaćete destinacije u Hercegovini koje su upravo zbog te nepovezanosti značile žilu kucavicu.
Ja mislim da vi namjeravate ili popunjavati demografske rupe u Slavoniji u HR ili ste mazohisti kolektivno. Drugog objašnjenja nema.
Jer Pelješkim mostom i povezanošću dvije po meni najatraktivnije lokacije u HR Dubrovnik i ostrvo Korčula još više će prosperirati. I sam Pelješac naravno. (Orebić sa onim vinarijama i siranama)...

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne znam što si htjela reći sa tim izrazom. Pretpostavljam da je neka metafora.



Nije precizno sam ti postavila pitanja. Odgovori. Jesu toliko bitni interesi HR i naroda tamo da ste spremni zarad tih interesa žrtvovati i svoj opstanak u BiH?
Jer Pelješki očigledno mnogo toga će baciti u zapećak i to upravo ono što vama život znači. Vitalno i od čega lova dolazi u Hercegovinu. Mislim kakav Neum i bitnost tog gradića te povezanosti koju potencira Bobo?
Jedan gradić na moru će se povezati infrastrukturalno, a žrtvovaćete destinacije u Hercegovini koje su upravo zbog te nepovezanosti značile žilu kucavicu.
Ja mislim da vi namjeravate ili popunjavati demografske rupe u Slavoniji u HR ili ste mazohisti kolektivno. Drugog objašnjenja nema.
Jer Pelješkim mostom i povezanošću dvije po meni najatraktivnije lokacije u HR Dubrovnik i ostrvo Korčula još više će prosperirati. I sam Pelješac naravno. (Orebić sa onim vinarijama i siranama)...


Smisao Pelješkog mosta je da spriječi muslimanske planove prodora na more.

Nakon mosta primijetit ćeš da više nema Pomorskog društva iz Sarajeva, ni planova poklapanja. Most brani Neum od agresije bosanskih muslimana sa sjevera.

Inače, zato je političko Sarajevo bilo tako snažno protiv mosta. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Ja tebi drugarski pojasnih svoje viđenje. A ti nastavi se samoobmanjivati trollajući.

Očigledno da volite ulogu žrtve. Igrajte je :D do spuštanja zavjese!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ja tebi drugarski pojasnih svoje viđenje. A ti nastavi se samoobmanjivati trollajući.

Očigledno da volite ulogu žrtve. Igrajte je :D do spuštanja zavjese!


Kmeee

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Meni ni u džep ni iz džepa. Ali ja vidim već prosječnog italijanskog turistu, koji potrošio svu lovu na Korčuli (jer tamo je jako skupo) i nauštrb tog ljetovanja neće svratiti u Međugorje. A bio je redovan gost. I svojim tamo u Italiji slike pokazuje. A oni svi Markoooo! Markooo Polooo! Lik se slikao ispred kuće i onih crkvi kojih ima masa... 48 ja mislim na ostrvu? Tako da izostavio posjetu Herci i lovu. Jbg.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ona samo misli nama sve dobro kao i Emir Suljagić.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Meni ni u džep ni iz džepa. Ali ja vidim već prosječnog italijanskog turistu, koji potrošio svu lovu na Korčuli (jer tamo je jako skupo) i nauštrb tog ljetovanja neće svratiti u Međugorje. A bio je redovan gost. I svojim tamo u Italiji slike pokazuje. A oni svi Markoooo! Markooo Polooo! Lik se slikao ispred kuće i onih crkvi kojih ima masa... 48 ja mislim na ostrvu? Tako da izostavio posjetu Herci i lovu. Jbg.


Kad bi se musliman tako brinuli o sebi, kao sto se brinu o nama, pa gdje bi vam bio kraj?

No u svom tvom proracunu postoji jedan promasaj, turisticki trendovi u europi se okrecu prema kontinentalnim destinacijama. Zbog toga je sve vise turista i prometno nepristupacnom sarajevu. S obzirom na blizinu AC uz hercegovinu, 4 zracne luke, ako bude pameti u narednom desetljecu Kupres, Blidinje, Livno, i Hercegovinu ocekuje turisticku bum, pogotovo zimi, kada ce turisti izbjegavati najzagadjenije gradove u europi, Sarajevo, Zenicu, Bugojno, Kakanj.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Neum
PostPostano: 01 ruj 2019, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19040
Lokacija: među zvijezdama
Ja ne brinem o vama. Samo logički rasuđujem. Ma koliko čovjek vjerski orjentiran bio... (ako nije baš fanatik) uvijek će sebi priuštiti prije posjetu Dubrovniku ili Korčuli nego tim destinacijama koje navodiš uključujući i Međugorje pa i Kravice.... Jer kontinentalni turizam nije zaživio još ni u HR, a ne u BiH. I HR ako bude kombinirala na tom putu gledaće da lova ostane u HR. A ne da je šalje u susjestvo. Bez obzira što tu Hrvati žive. Svako se bori za opstanak. A HR dobro ugrožavaju Turska prvenstveno kod Švaba i Skandinavaca, pa Albanija (jeftina) Česi, Slovaci i Poljaci.
Itd itd

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO