HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 12:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 536 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Što je krajnji politički cilj Hrvata u BiH?
1. Status quo (bez izbornih reformi, određen broj "kapsula" za uhljebljivanje elite kao i danas, cilj je da Srbija nije na Uni i po cijenu postanka nacionalne pogranične manjine u FBiH) 12%  12%  [ 8 ]
2. Izborna reforma (dvije izborne jedinice u FBiH, više-manje osigurana ravnopravnot i legitimno predstavljanje u FBiH, sve ostalo kao i danas) 3%  3%  [ 2 ]
3. Reforma FBiH i nove granice općina u SBK (spajanje hrvatskih područja u FBIH u jedan kanton koji bi bio i izborna jedinica, nove većinski hrvatske općine u enklavama u SBK) 3%  3%  [ 2 ]
4. Teritorijalno povezani treći entitet (većinski hrvatska područja u BiH, bez enklava) 3%  3%  [ 2 ]
5. Teritorijalno nepovezani treći entitet (većinski hrvatska područja u BiH, uključujući i enklave) 10%  10%  [ 7 ]
6. Hrvatska Republika Herceg-Bosna (granice kao teritorijalno nepovezani treći, ali s većim ovlastima od današnjih entiteta, BiH kao konfederacija tri republike) 18%  18%  [ 12 ]
7. Nezavisnost (teritorijalno povezani dio uz RH, nezavisna republika bez specijalnih veza s RH) 10%  10%  [ 7 ]
8. Banovina (22. županija u RH, granice kao teritorijalno povezani treći) 41%  41%  [ 28 ]
Ukupno glasova : 68
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 05:49 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Johnny Quid je napisao/la:
Upravo sam se vratio s odmora i pročitao temu. Trollanje i offtopic postovi na stranu, želim se zahvaliti svima koji su glasovali. Ovdje je moj zaključak, a pošto je tema zamrla, može je ministar slobodno zaključati.

Summa summarum je da sami ne znamo što želimo, pa ni ne čudi naša trenutna politička situacija. Kad se zbroje opcije dobivamo:

a. Daytonska BiH s ili bez reformi (1,2 i 3) - 21%
b. Reforma Daytonske BiH i hrvatska federalna jedinica (4,5 i 6) - 33%
c. Raspad BiH i priključenje RH ili nezavisnost (7 i 8) - 46%


Znači da niti jedan od tri osnovna pravca politike (Daytonska BiH, reforma Daytona, raspad BiH) nema natpolovičnu većinu podrške. Prosto nevjerovatno. Znam da je bilo samo oko 50-ak glasova, što nije statistički značajan uzorak, ali prema svemu imam osjećaj da bi rezultat ankete provedene nad Hrvatima u BiH bio još i gori jer bi barem 20% odgovorilo da ne zna ili da ne želi odgovoriti. Do sada najveća podrška trećem entitetu kod Hrvata u BiH po istraživanjima Sveučilišta u Mostaru od prije par godina na uzorku od preko 2,000 ljudi je bila 53%. Što želi ona druga polovica, meni stvarno nije jasno.

Iskreno, očekivao sam barem dvotrećinsku podršku za opciju c (7 i 8) jer dvije trećine Hrvata u BiH živi u dva kompaktna dijela naslonjenom na RH (Posavski kanton i tri Hercegovačka kantona).

SDA i sateliti otvoreno godinama rade na građanskoj (unitarnoj) državi i tu priču odlično prodaju na zapadu kao pro-demokratsku i liberalnu. Pogledajte nedavnu Palmerovu izjavu o BiH. U stvari, Muslimani zapravo rade na građanskoj FBiH i na mirnom razlazu sa Srbima, jer im je Federacija sasvim dovoljna s obzirom na realnu demografsku sliku na terenu u BiH i na to da Federacija ima i izlaz na Jadran i na Savu, kao i cijelo Sarajevo i 51% teritorija BiH. Osim enklave u Posavini (kanton 2), još je i kompaktna. Doslovno sve njihove ratne želje, plus nekoliko postotaka teritorije više nego što su u najluđim snovima sanjali.

Dodik otvoreno poziva na nezavisnost Srpske i njeno ujedinjenje sa Srbijom, lobira se i koordinira s Vučićem, čak se i školski program usklađuje i održavaju zajedničke sjednice vlade.

U isto vrijeme naša politička elita između polaganja vijenaca i 873. izjave o euroatlanskim integracijama ne stigne formulirati strateški cilj i plan kako ga ostvariti. U Ustavu FBiH su omogućena međukanonalna vijeća, što bi bio dobar, relativno lagan i legalan korak prema hrvatskoj federalnoj jedinici, ali to se, kao i mnoga druga sredstva, ne koristi.

S obzirom da ne znamo što želimo, mislim da smo još i u dobrom položaju. Nažalost, kako gubimo brojnost u SBK (po rezultatima izbora i broja osnovaca se već vidi da smo pali na jedva trećinu populacije s izrazito negativnim prirastom), 2022. će se i naš status regulirati. Ili ćemo postati pogranična manjina u građanskoj FBiH (koja može biti nezavisna ako se riješi Kosovo-Srbija ili u labavoj uniji s građanskom RS), ili će se prilikom raspleta nama ponuditi da se priključimo RH (manje vjerovatno, i to jer ne mislim da postoji interes za nas u RH, taman nekome u Zagrebu treba još 200k Hercegovaca u državi), ali bez enklava, to jest ona Izetbegovićeva ponuda o dijelu južno od Prozora i desno od Neretve.

Nadam se da sam u krivu, ali ne vidim neki prosperitet. Znam da dio forumaša ulaže nade u njihovu emigraciju, ali će ih to najmanje pogoditi u SBK i HNK i neće promijeniti balans snaga u dva miješana kantona. SBK je jedino što zaista drži (F)BiH na okupu, ali s opadanjem broja Hrvata već na sljedećim izborima se može ići ispod te magične brojke od 10 od 30 zastupnika koje smo jedva navukli na ovim izborima, a to snosi posljedice i za Dom Naroda FBiH. HNK je praktični podijeljen, nema enklava.

Ukratko, pošto ne znamo što hoćemo, biti će nam onako kako drugi odluče, u prvom ruku stranci pa onda druga dva naroda. Izgleda da najviše čemu se možemo nadati je da nam se elite barem pomole da stranci vide neku korist od nas u (F)BiH i odluče nas ostaviti barem na aparatima umjesto da nas dokrajče. Ili je možda bolje da nas dokrajče, zaista nisam siguran, patnja mi nikad nije bila rahat.

Toliko o tome.


Covjek objasnio, naklon.
Imaj na umu da je u ovoj anketi iz inata glasovalo i par muslimana, a i srba, bez njihovih glasova bi opcije 7) i 8) vjerojatno imale oko 50-55% (sto se poklapa sa tih 53% za treci iz sveucilisne ankete )...,
uglavnom sramotno pogotovo kad se uzme u obzir da ovdje obitavaju politicki pismeniji (manje vise) primjerci hrvata, kao sto kazes u stvarnosti bi u startu imao bar 20% koji ne znaju i ne zele odgovorit itd...

S obzirom na brojnost morali bi imat 90% jasne i glasne podrske za raspad ako mislimo izvuc nesto iz istog. Ma uglavnom sve si rekao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 07:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30403
Johnny Quid je napisao/la:
Iskreno, očekivao sam barem dvotrećinsku podršku za opciju c (7 i 8) jer dvije trećine Hrvata u BiH živi u dva kompaktna dijela naslonjenom na RH (Posavski kanton i tri Hercegovačka kantona).


Dobro, glasovalo je i nekoliko muslimana tako da 1, 2 i 3 treba uzeti s rezervom.

Problem je kako si rekao SBK, ali i Žepče i Usora.

Kako u slučaju raspada BiH osigurati da Žepče, Usora ili Jajce budu u sastavu Hrvatske? Vrlo teško, i u tome se krije razlog zašto neki Hrvati radije žele entitet sa enklavama (4, 5 i 6) umjesto raspada BiH. Problem je granica. Da je jasna granica raspad bi bio pitanje vremena.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Naša Kvačica je napisao/la:
Johnny Quid je napisao/la:
Iskreno, očekivao sam barem dvotrećinsku podršku za opciju c (7 i 8) jer dvije trećine Hrvata u BiH živi u dva kompaktna dijela naslonjenom na RH (Posavski kanton i tri Hercegovačka kantona).


Dobro, glasovalo je i nekoliko muslimana tako da 1, 2 i 3 treba uzeti s rezervom.

Problem je kako si rekao SBK, ali i Žepče i Usora.

Kako u slučaju raspada BiH osigurati da Žepče, Usora ili Jajce budu u sastavu Hrvatske? Vrlo teško, i u tome se krije razlog zašto neki Hrvati radije žele entitet sa enklavama (4, 5 i 6) umjesto raspada BiH. Problem je granica. Da je jasna granica raspad bi bio pitanje vremena.

Ja naivac se svo vrijeme nadao u neku Hrvatsku strategiju na duze staze što je iluzija ako se uzmu neki parametri u obzir(financijska te politička potpora do sada)...
Sad sam uvjeren da je glavna zadaca Zagreba očuvat kakvu takvu bosnu i hercegovinu samo da nema srbije na Uni, znači nije njima bitno kakav je polozaj Hrvata u njoj( sto su do sada i dokazali, ponekad aktivno radivsi na tome), a kad se mi pretvorimo u nesto beznacajno,Zagreb ce se preko noci presaltat na pomoc muslimanima u slabljenju srpske pozicije jer to je nesto jace od njih...

S nama nije jos gotovo, samo moramo uzet sudbinu u vlastite ruke te čekat povoljnu situaciju koja bi se dala iskoristit,znaci prestat gledat neke vise interese tzv "nacionalne" :zubati vec samo svoje...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Da.Upravo tako.Davnih dana je to ovde objašnjeno.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 10:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20715
Naša Kvačica je napisao/la:
Johnny Quid je napisao/la:
Iskreno, očekivao sam barem dvotrećinsku podršku za opciju c (7 i 8) jer dvije trećine Hrvata u BiH živi u dva kompaktna dijela naslonjenom na RH (Posavski kanton i tri Hercegovačka kantona).


Dobro, glasovalo je i nekoliko muslimana tako da 1, 2 i 3 treba uzeti s rezervom.

Problem je kako si rekao SBK, ali i Žepče i Usora.

Kako u slučaju raspada BiH osigurati da Žepče, Usora ili Jajce budu u sastavu Hrvatske? Vrlo teško, i u tome se krije razlog zašto neki Hrvati radije žele entitet sa enklavama (4, 5 i 6) umjesto raspada BiH. Problem je granica. Da je jasna granica raspad bi bio pitanje vremena.

Ako budemo išli na “očuvanje” enklava na kraju ćemo i to izgubit. Treba ciljat na što više jer nikad ne nožeš izvući 100% od planiranog. Cilj treba bit 5 naših županija plus USK i Usora, Žepče. Dvije male enklave i nisu tako velik problem ali ako bi imali 5,6 enklava nakon raspada to je već problem. Kad do raspada dođe neće biti nikakvih pregovora nego će bit ko prvi njegovo. Muslimani sigurno neće pregovarat o tome. Što sami uzmemo to će biti naše.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
weasel je napisao/la:
Što sami uzmemo to će biti naše.

A što mi to trebamo "uzimati", što je već "naše"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 11:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20715
Mar-kan je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Što sami uzmemo to će biti naše.

A što mi to trebamo "uzimati", što je već "naše"?

Ako naši politički predstavnici šute i nastave kako su do sada radili FBiH će s vremenom postat nacionalna država Bošnjaka. Ako sami ne stvorimo vlastiti entitet ili republiku unutar BiH ništa nije naše već federalno dakle ničijie. Kad u ustavu piše da imamo entitet tek onda smo svoji na svome i znamo što je naše kao što Srbi znaju da je 48% BiH njihovo.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Diablo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Dobro, glasovalo je i nekoliko muslimana tako da 1, 2 i 3 treba uzeti s rezervom.

Problem je kako si rekao SBK, ali i Žepče i Usora.

Kako u slučaju raspada BiH osigurati da Žepče, Usora ili Jajce budu u sastavu Hrvatske? Vrlo teško, i u tome se krije razlog zašto neki Hrvati radije žele entitet sa enklavama (4, 5 i 6) umjesto raspada BiH. Problem je granica. Da je jasna granica raspad bi bio pitanje vremena.

Ja naivac se svo vrijeme nadao u neku Hrvatsku strategiju na duze staze što je iluzija ako se uzmu neki parametri u obzir(financijska te politička potpora do sada)...
Sad sam uvjeren da je glavna zadaca Zagreba očuvat kakvu takvu bosnu i hercegovinu samo da nema srbije na Uni, znači nije njima bitno kakav je polozaj Hrvata u njoj( sto su do sada i dokazali, ponekad aktivno radivsi na tome), a kad se mi pretvorimo u nesto beznacajno,Zagreb ce se preko noci presaltat na pomoc muslimanima u slabljenju srpske pozicije jer to je nesto jace od njih...

S nama nije jos gotovo, samo moramo uzet sudbinu u vlastite ruke te čekat povoljnu situaciju koja bi se dala iskoristit,znaci prestat gledat neke vise interese tzv "nacionalne" :zubati vec samo svoje...


Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.
Sve ostalo je sekundarno.

Mi smo turistička zemlja i nikakvi oružani sukobi u pozadini nisu nam u interesu.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 07 ruj 2019, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Dutch01 je napisao/la:
Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.

Zakasnili ste jedno 27 godina sa sprečavanjem.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Graničar18 je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:
Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.

Zakasnili ste jedno 27 godina sa sprečavanjem.
Hahah..stara hrvatska arogancija i umišljenost,karakteristična za pereciju.Oni će ovo,oni će ono. :laugh

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:37
Postovi: 79
Dutch01 je napisao/la:

Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.
Sve ostalo je sekundarno.


Ako vam je to glavni cilj, a prema politici RH prema Hrvatima u BiH od 2000. do danas bi se dalo zaključiti da zaista je, onda ste izdajnici svoje nacije i trebamo vas odjebati i okrenuti se u potpunosti vlastitim interesima, a ne ispaštati za RH. Preko nas ste dobili mirnu reintegraciju Istočne Slavonije u Daytonu, zar vam to nije dosta? Što bi još trebali za vas uraditi da nas ne tretirate kao drugorazredne Hrvate?

A što se tiče Srbije na Uni, Srbin je Srbin, bio on u Srbiji ili Srpskoj, tako misli svaki Srbin. Jedino dio Hrvata u RH ne tretira da je Hrvat Hrvat, bio on u RH ili BiH. A i Srbija i RS su srpske države, čak je i RS više "srpska" nego Srbija, barem po udjelu Srba u ukupnom stanovništvu. Što bi se promijenilo da se BiH raspadne? Zapadno od Brčkog do Une je 600.000 Srba i ne namjeravaju nigdje otići. To je realnost i to treba prihvatiti. A Ustaške snove o presjecanjima koridora i traktorima iz Banja Luke ostavi za Muslimansku dijasporu.

Još jedan dokaz da kao nacija nemamo nikakav cilj ili plan. Ako je vama u RH važnija mržnja prema Srbima od vlastitog naroda u BiH i njegove budućnosti, onda se nemojte iznenaditi kad vam Muslimani počnu kvariti turističku sezonu čim završe s nama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Citat:
Dutch01 wrote:
Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.


=)) :smijeh

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Bi oni.Ali da SAD bombarduje Srbiju,Srpsku a da oni ulete u Srpsku i sa islamistima pokolju civile.Bi oni to rado.Međutim..taj film više nikada neće gledati.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Citat:
Još jedan dokaz da kao nacija nemamo nikakav cilj ili plan. Ako je vama u RH važnija mržnja prema Srbima od vlastitog naroda u BiH i njegove budućnosti, onda se nemojte iznenaditi kad vam Muslimani počnu kvariti turističku sezonu čim završe s nama.

Kako nemaju cilj?
Cilj je oslabiti srpski narod i sprečiti njegovo spajanje.U saradnji sa okolnim "narodima" raditi na postepenom uništavanju Srba gde god se nalaze.Od KiM preko Crne Gore do tkz.BiH.
U tome ste vi očigledno sitna riba,pijun za žrtvovanje.
Plan je stari i ne menja se od NDH međutim vreme i okolnosti se menjaju.
Epilog će biti vaš pre svega politički nestanak svođenje na nacionalnu manjinu.Imaćete tretman kakav imaju Srbi u Hrvatskoj.Hrvatska će se puniti muslimanima iz tkz.BiH. ...
Mi ćemo se pre ili kasnije pripojiti Srbiji.I to je otprilike to.Islamisti će dobiti Federaciju za državu.Tumor koji će se hraniti Hrvatskom.Bog sve vidi i kažnjava.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 03:57 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Naša Kvačica je napisao/la:
Problem je kako si rekao SBK, ali i Žepče i Usora.

Kako u slučaju raspada BiH osigurati da Žepče, Usora ili Jajce budu u sastavu Hrvatske? Vrlo teško, i u tome se krije razlog zašto neki Hrvati radije žele entitet sa enklavama (4, 5 i 6) umjesto raspada BiH. Problem je granica. Da je jasna granica raspad bi bio pitanje vremena.


Umjesto da je glavni nacionalni interes odredjivanje te granice koja nas zanima (ili neka verzija banovine ili ok imat cemo teritorijalni diskontinuitet, idemo na to da te enklave napravimo sto odrzivijima i sve ostalo),
mi imamo apsolutno nula strategije, plana i cilja, ako je broj rodjenih dobar (a nije bio takav jos od onog post-ratnog booma) prica se o hrvatskoj do drine, a ako je los muk i nek ide sve kvragu jer eto kad ni te hrvate tamo nije briga.
Daleko cemo tako, nema sta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Dutch01 je napisao/la:
Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.
Sve ostalo je sekundarno.

Mi smo turistička zemlja i nikakvi oružani sukobi u pozadini nisu nam u interesu.

Pobija te činjenica da je Hrvatska priznala srpsku državu RS zapadno od drine potpisivanjem Daytonskog sporazuma, zauzvrat dobola konfederaciju s hrvatsko muslimanskom federacijom.

Nakon smrti Vrhovnika ne postoji nikakva državna (geo)strategija, forsiranje ulazna u nato i eu su bili sami sebi svrha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Graničar18 je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:
Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.

Zakasnili ste jedno 27 godina sa sprečavanjem.


Ne nasjedajte na trolanje duhovnih mesićoida.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 08:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Johnny Quid je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:

Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.
Sve ostalo je sekundarno.


Ako vam je to glavni cilj, a prema politici RH prema Hrvatima u BiH od 2000. do danas bi se dalo zaključiti da zaista je, onda ste izdajnici svoje nacije i trebamo vas odjebati i okrenuti se u potpunosti vlastitim interesima, a ne ispaštati za RH. Preko nas ste dobili mirnu reintegraciju Istočne Slavonije u Daytonu, zar vam to nije dosta? Što bi još trebali za vas uraditi da nas ne tretirate kao drugorazredne Hrvate?

A što se tiče Srbije na Uni, Srbin je Srbin, bio on u Srbiji ili Srpskoj, tako misli svaki Srbin. Jedino dio Hrvata u RH ne tretira da je Hrvat Hrvat, bio on u RH ili BiH. A i Srbija i RS su srpske države, čak je i RS više "srpska" nego Srbija, barem po udjelu Srba u ukupnom stanovništvu. Što bi se promijenilo da se BiH raspadne? Zapadno od Brčkog do Une je 600.000 Srba i ne namjeravaju nigdje otići. To je realnost i to treba prihvatiti. A Ustaške snove o presjecanjima koridora i traktorima iz Banja Luke ostavi za Muslimansku dijasporu.

Još jedan dokaz da kao nacija nemamo nikakav cilj ili plan. Ako je vama u RH važnija mržnja prema Srbima od vlastitog naroda u BiH i njegove budućnosti, onda se nemojte iznenaditi kad vam Muslimani počnu kvariti turističku sezonu čim završe s nama.


Nemamo plan kad su u Hrvatskoj od 1999. Ljudi na vlasti, koji ne mogu prebolit rahmetlu šugoslaviju.

Sve debilane o presijecanju kolodvora ili drini su jeftino trolanje mesićevih i paraginih pristaša, koji svi zajedno ne bi mogli skupit ljudi za vod.
Inače Dvojice najvećih "ustaša antifašista" u proteklih 70 godina.

Tko god misli, da bi Hrvati jurišali na Srbe radi nekog koridora, Drine kurca palca ili Muslimani, preporučujem mu kliničko liječenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 ruj 2019, 20:22
Postovi: 2
Hrvati u BiH, kao narod i politički kolektiv, nemaju zapravo u realnosti nikakav politički, nacionalni i strategijski krajnji cilj.

Zadnjih 30 godina su bili poslušna marioneta, moneta za potkusurivanje i topovsko meso Hrvatskoj na njenom putu ka teritorijalnoj cjelovitosti, EU i NATO. Znam da možda ovo zvuči surovo, ali je u biti tako.

Hrvatska je posredno, preko tog procesa domovinskog rata i svojih EU i NATO integracija, te dodjelom državljanstva i putovnica Hrvatima u BiH, na kraju postigla to da je u biti raselila i obezglavila Hrvate u BiH i svela ih na ostatke ostataka.

Priča je lijepa, politiziranje možda malo manje, ali tamo gdje tvog naroda nema na određenoj teritoriji (već se oglašava iz Zageba, Munchena) nema niti vlasti i utjecaja tog naroda. Ostaju samo emocije i uspoemene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 09:35 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Dutch01 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Ja naivac se svo vrijeme nadao u neku Hrvatsku strategiju na duze staze što je iluzija ako se uzmu neki parametri u obzir(financijska te politička potpora do sada)...
Sad sam uvjeren da je glavna zadaca Zagreba očuvat kakvu takvu bosnu i hercegovinu samo da nema srbije na Uni, znači nije njima bitno kakav je polozaj Hrvata u njoj( sto su do sada i dokazali, ponekad aktivno radivsi na tome), a kad se mi pretvorimo u nesto beznacajno,Zagreb ce se preko noci presaltat na pomoc muslimanima u slabljenju srpske pozicije jer to je nesto jace od njih...

S nama nije jos gotovo, samo moramo uzet sudbinu u vlastite ruke te čekat povoljnu situaciju koja bi se dala iskoristit,znaci prestat gledat neke vise interese tzv "nacionalne" :zubati vec samo svoje...


Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.
Sve ostalo je sekundarno.

Mi smo turistička zemlja i nikakvi oružani sukobi u pozadini nisu nam u interesu.

Neznam što napadate pajdu kad je ovako iskren?? Ovakvo razmisljanje vecine u pereciji je i dovelo do naseg danasnjeg polozaja jer nema tamo nekog nacionalizma te visih ciljeva. Nije im ni drzava stvorena na njemu nego na ekonomskoj koristi koja je jedino mogla ujediniti razne frakcije u slucajnoj drzavi. Kad se u ovu jednadzbu ubaci nasa naivnost, onda dobijete kao rezultat nas danasnji polozaj...

Šta reći o nama degenericima kad im ne naplaćujemo ni vodu iz Buškog jezera(nesto sitno, lemuzina) a upravo taj kraj iseljava najvise te bi se tim novcem mogle fine stvari uradit...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Johnny Quid je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:

Naravno da nam je glavni cilj spriječiti raspad BiH i širenje Srbije do Une.
Sve ostalo je sekundarno.


Ako vam je to glavni cilj, a prema politici RH prema Hrvatima u BiH od 2000. do danas bi se dalo zaključiti da zaista je, onda ste izdajnici svoje nacije i trebamo vas odjebati i okrenuti se u potpunosti vlastitim interesima, a ne ispaštati za RH. Preko nas ste dobili mirnu reintegraciju Istočne Slavonije u Daytonu, zar vam to nije dosta? Što bi još trebali za vas uraditi da nas ne tretirate kao drugorazredne Hrvate?

A što se tiče Srbije na Uni, Srbin je Srbin, bio on u Srbiji ili Srpskoj, tako misli svaki Srbin. Jedino dio Hrvata u RH ne tretira da je Hrvat Hrvat, bio on u RH ili BiH. A i Srbija i RS su srpske države, čak je i RS više "srpska" nego Srbija, barem po udjelu Srba u ukupnom stanovništvu. Što bi se promijenilo da se BiH raspadne? Zapadno od Brčkog do Une je 600.000 Srba i ne namjeravaju nigdje otići. To je realnost i to treba prihvatiti. A Ustaške snove o presjecanjima koridora i traktorima iz Banja Luke ostavi za Muslimansku dijasporu.

Još jedan dokaz da kao nacija nemamo nikakav cilj ili plan. Ako je vama u RH važnija mržnja prema Srbima od vlastitog naroda u BiH i njegove budućnosti, onda se nemojte iznenaditi kad vam Muslimani počnu kvariti turističku sezonu čim završe s nama.


Svojom izjavom se izazvao poprilično komešanje pa ću je objasniti.
Pod broj 1 Hrvatski interes je jedinstva BiH, što znači da ne dolazi u obzir nikakvo otcjepljenje RS- bilo radi ujedinjenja sa Srbijom bilo radi neovisnosti. Ne želimo Srbiju duboko u hrvatskom geopolitičkom prostoru! Pa da im ne bi palo na pamet zauzimanje zapadne Slavonije, što onaj glupan Dodik govori kako je to "srpska zemlja" majku mu!
Pod broj 2 nama je cilj imati većinske hrvatske županije od Drvara do Ravnog kao svojevrsnu zaštitu i štit najranjivijih i najpasivnijih dijelova Hrvatske kao što su Lika i Dalmatinska Zagora.
Što se tiče Srba oni pio starom i dalje nastavljaju svoj rat protiv nas, samo ne oružjem nego drugim sredstvima.
Prvo provociraju i izazivaju, pa kad dobiju po p.... onda kukulele, pa onda četnik Pupovac to koristi da nas napada i naziva ustašama i fašistima, pa mu moramo pokazati gdje mu je mjesto, čak pokušavaju i s vojskom ući u Hrvatsku.
Situacija će se još samo dodatno zaoštriti, kad se situacija s Kosovom riješi, a to nije toliko daleko.
RS je već presječena kod Brčkog i napola demontirana od 1996 do 2006., a kad Dodik ode realno je očekivati da će se to nastaviti.
Mi vas nikad nismo izdali ni ostavili na cjedilu kao Srbija RSK i Srbe južno od Kosova.
Što se tiče podunavlja ono je zamijenjeno za Šipovo i Mrkonjić grad. Tu je HV imao glavnu ulogu kod zauzimanja tih područja, a HVO i ABiH sporednu
Cijelo vrijeme smo vam pomagali u oružlju, ljudstvu i opremi, čak i kad smo time slabili svoje pozicije prema Srbima, dali smo vam i hrvatsko državljanstvo dok Srbija to nikad nije dala Srbima s ove strane Drine. Omogućili smo vam autonomiju u okviru hrvatskih županija, kao i polovicu vlasti na federalnom nivou, a trećinu na državnom.
Kao što sam rekao Hrvatskoj je interes opstanak Hrvata u BiH posebice na potezu od Ravnog do Drvara.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Dutch01 je napisao/la:
Johnny Quid je napisao/la:

Ako vam je to glavni cilj, a prema politici RH prema Hrvatima u BiH od 2000. do danas bi se dalo zaključiti da zaista je, onda ste izdajnici svoje nacije i trebamo vas odjebati i okrenuti se u potpunosti vlastitim interesima, a ne ispaštati za RH. Preko nas ste dobili mirnu reintegraciju Istočne Slavonije u Daytonu, zar vam to nije dosta? Što bi još trebali za vas uraditi da nas ne tretirate kao drugorazredne Hrvate?

A što se tiče Srbije na Uni, Srbin je Srbin, bio on u Srbiji ili Srpskoj, tako misli svaki Srbin. Jedino dio Hrvata u RH ne tretira da je Hrvat Hrvat, bio on u RH ili BiH. A i Srbija i RS su srpske države, čak je i RS više "srpska" nego Srbija, barem po udjelu Srba u ukupnom stanovništvu. Što bi se promijenilo da se BiH raspadne? Zapadno od Brčkog do Une je 600.000 Srba i ne namjeravaju nigdje otići. To je realnost i to treba prihvatiti. A Ustaške snove o presjecanjima koridora i traktorima iz Banja Luke ostavi za Muslimansku dijasporu.

Još jedan dokaz da kao nacija nemamo nikakav cilj ili plan. Ako je vama u RH važnija mržnja prema Srbima od vlastitog naroda u BiH i njegove budućnosti, onda se nemojte iznenaditi kad vam Muslimani počnu kvariti turističku sezonu čim završe s nama.


Svojom izjavom se izazvao poprilično komešanje pa ću je objasniti.
Pod broj 1 Hrvatski interes je jedinstva BiH, što znači da ne dolazi u obzir nikakvo otcjepljenje RS- bilo radi ujedinjenja sa Srbijom bilo radi neovisnosti. Ne želimo Srbiju duboko u hrvatskom geopolitičkom prostoru! Pa da im ne bi palo na pamet zauzimanje zapadne Slavonije, što onaj glupan Dodik govori kako je to "srpska zemlja" majku mu!
Pod broj 2 nama je cilj imati većinske hrvatske županije od Drvara do Ravnog kao svojevrsnu zaštitu i štit najranjivijih i najpasivnijih dijelova Hrvatske kao što su Lika i Dalmatinska Zagora.
Što se tiče Srba oni pio starom i dalje nastavljaju svoj rat protiv nas, samo ne oružjem nego drugim sredstvima.
Prvo provociraju i izazivaju, pa kad dobiju po p.... onda kukulele, pa onda četnik Pupovac to koristi da nas napada i naziva ustašama i fašistima, pa mu moramo pokazati gdje mu je mjesto, čak pokušavaju i s vojskom ući u Hrvatsku.
Situacija će se još samo dodatno zaoštriti, kad se situacija s Kosovom riješi, a to nije toliko daleko.
RS je već presječena kod Brčkog i napola demontirana od 1996 do 2006., a kad Dodik ode realno je očekivati da će se to nastaviti.
Mi vas nikad nismo izdali ni ostavili na cjedilu kao Srbija RSK i Srbe južno od Kosova.
Što se tiče podunavlja ono je zamijenjeno za Šipovo i Mrkonjić grad. Tu je HV imao glavnu ulogu kod zauzimanja tih područja, a HVO i ABiH sporednu
Cijelo vrijeme smo vam pomagali u oružlju, ljudstvu i opremi, čak i kad smo time slabili svoje pozicije prema Srbima, dali smo vam i hrvatsko državljanstvo dok Srbija to nikad nije dala Srbima s ove strane Drine. Omogućili smo vam autonomiju u okviru hrvatskih županija, kao i polovicu vlasti na federalnom nivou, a trećinu na državnom.
Kao što sam rekao Hrvatskoj je interes opstanak Hrvata u BiH posebice na potezu od Ravnog do Drvara.


Kada meho takija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Dutch01 je napisao/la:
što onaj glupan Dodik govori kako je to "srpska zemlja" majku mu!


pa đes ba haso, šta ima u mahali?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Baš ste smiješni. Čim netko nije ljubitelj srba i Dodika odmah musliman, premda s muslimanima nemam nikakve veze, po toj logici je i Tulkas i dr. muslimani.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Aj ti Turčine kod BBC-a malo na jedan testić

Al bitno da ste se vi naložili odma u prijašnjem postu. Iskusno oko je moglo i u tom postu primjetiti da se radi o Muslimanu


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 536 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Eminencija, mrnjav, Naša Kvačica, Patriota i 304 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO