HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 536 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Što je krajnji politički cilj Hrvata u BiH?
1. Status quo (bez izbornih reformi, određen broj "kapsula" za uhljebljivanje elite kao i danas, cilj je da Srbija nije na Uni i po cijenu postanka nacionalne pogranične manjine u FBiH) 12%  12%  [ 8 ]
2. Izborna reforma (dvije izborne jedinice u FBiH, više-manje osigurana ravnopravnot i legitimno predstavljanje u FBiH, sve ostalo kao i danas) 3%  3%  [ 2 ]
3. Reforma FBiH i nove granice općina u SBK (spajanje hrvatskih područja u FBIH u jedan kanton koji bi bio i izborna jedinica, nove većinski hrvatske općine u enklavama u SBK) 3%  3%  [ 2 ]
4. Teritorijalno povezani treći entitet (većinski hrvatska područja u BiH, bez enklava) 3%  3%  [ 2 ]
5. Teritorijalno nepovezani treći entitet (većinski hrvatska područja u BiH, uključujući i enklave) 10%  10%  [ 7 ]
6. Hrvatska Republika Herceg-Bosna (granice kao teritorijalno nepovezani treći, ali s većim ovlastima od današnjih entiteta, BiH kao konfederacija tri republike) 18%  18%  [ 12 ]
7. Nezavisnost (teritorijalno povezani dio uz RH, nezavisna republika bez specijalnih veza s RH) 10%  10%  [ 7 ]
8. Banovina (22. županija u RH, granice kao teritorijalno povezani treći) 41%  41%  [ 28 ]
Ukupno glasova : 68
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Svatko tko misli da sam musliman neka pogleda što sam napisao o Komšiću.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 20:17 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
s one strane dinare je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:
što onaj glupan Dodik govori kako je to "srpska zemlja" majku mu!


pa đes ba haso, šta ima u mahali?

Mozda je musliman al nije mnogo toga slagao kad se sagledaju neke činjenice...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Diablo je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

pa đes ba haso, šta ima u mahali?

Mozda je musliman al nije mnogo toga slagao kad se sagledaju neke činjenice...

Je

I to nisu činjenice, da živi u Hrvatskoj znao bi činjenice


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
1986 je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Mozda je musliman al nije mnogo toga slagao kad se sagledaju neke činjenice...

Je

I to nisu činjenice, da živi u Hrvatskoj znao bi činjenice

A činjenice su? :kava

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 08 ruj 2019, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Kačamak je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Je

I to nisu činjenice, da živi u Hrvatskoj znao bi činjenice

A činjenice su? :kava

Činjenica je Hrvatskoj odgovara opstanak BiH i nikako ne želi Srbiju na Uni. Prema tome je podređena politika Hrvatske prema BiH i politika BiH Hvrata. Ukoliko BiH Hrvati odstupaju od takve politke dobivaju po nosu. Najbolje bi bilo kad bi mi samostalno odlučivali što je u našem najboljem interesu jer bi neki u RH potpisali da BiH opstane vječno makar Hrvati nestali iz nje samo da nema Srbije zapadno od Drine. Takvi isti ne razumiju da je Srbija već prešla Drinu kad je potpisana RS i da Hrvatska bez BiH Hrvata nema taktičku dubinu koja je ključna za sigurnost zemlje.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 08:36 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 16:24
Postovi: 131
s one strane dinare je napisao/la:
Dutch01 je napisao/la:
što onaj glupan Dodik govori kako je to "srpska zemlja" majku mu!


pa đes ba haso, šta ima u mahali?

A, sve je počelo početkom XV stoljeća N. E. kad turske horde preplaviše kraljevinu Bosnu.
Meeeđutim, pisaše nekada davno kralj Tvrtko - '' Sa roditeljima našim gospodom srpskom''
Neprijatelji Bosne imaju pravo na frustraciju, a ona je, kada se ovakva bosanska fakta pročitaju, zagarantovana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
weasel je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
A činjenice su? :kava

Činjenica je Hrvatskoj odgovara opstanak BiH i nikako ne želi Srbiju na Uni. Prema tome je podređena politika Hrvatske prema BiH i politika BiH Hvrata. Ukoliko BiH Hrvati odstupaju od takve politke dobivaju po nosu. Najbolje bi bilo kad bi mi samostalno odlučivali što je u našem najboljem interesu jer bi neki u RH potpisali da BiH opstane vječno makar Hrvati nestali iz nje samo da nema Srbije zapadno od Drine. Takvi isti ne razumiju da je Srbija već prešla Drinu kad je potpisana RS i da Hrvatska bez BiH Hrvata nema taktičku dubinu koja je ključna za sigurnost zemlje.
Drugim rečima bih Hrvati su taoci Hrvatske spoljne politike.Mislim da bih Hrvati nemaju ne snage nego svesti da vode odnosno da treba da vode samostalnu politiku.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Kačamak je napisao/la:
Drugim rečima bih Hrvati su taoci Hrvatske spoljne politike.Mislim da bih Hrvati nemaju ne snage nego svesti da vode odnosno da treba da vode samostalnu politiku.

Čak i kada bi imali svijesti bilo bi vrlo teško kada bi krenuli u neku samostalnu politiku koja bi bila suprotna interesima RH. Jednostavno to nije realno. RS je od početka mislila za sebe dok je Srbija pružala pomoć. HRHB je opet bila puno ovisnija o RH i slijedila ju je u svakom smisli i nije bilo takve neovisnosti kao kod vas. To se vidi i osjeti i danas. Nama jednostavno preostaje djelovati u prostoru koji nam RH omogučava. Inače bi i oni počeli raditi protiv nas kao u doba Mesića.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
weasel je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Drugim rečima bih Hrvati su taoci Hrvatske spoljne politike.Mislim da bih Hrvati nemaju ne snage nego svesti da vode odnosno da treba da vode samostalnu politiku.

Čak i kada bi imali svijesti bilo bi vrlo teško kada bi krenuli u neku samostalnu politiku koja bi bila suprotna interesima RH. Jednostavno to nije realno. RS je od početka mislila za sebe dok je Srbija pružala pomoć. HRHB je opet bila puno ovisnija o RH i slijedila ju je u svakom smisli i nije bilo takve neovisnosti kao kod vas. To se vidi i osjeti i danas. Nama jednostavno preostaje djelovati u prostoru koji nam RH omogučava. Inače bi i oni počeli raditi protiv nas kao u doba Mesića.

Pa šta?
Mi smo imali blokadu na Drini.
I?
Da to nismo imali.Da smo tada slušali BGD,završili bi kao RSK.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Kačamak je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Čak i kada bi imali svijesti bilo bi vrlo teško kada bi krenuli u neku samostalnu politiku koja bi bila suprotna interesima RH. Jednostavno to nije realno. RS je od početka mislila za sebe dok je Srbija pružala pomoć. HRHB je opet bila puno ovisnija o RH i slijedila ju je u svakom smisli i nije bilo takve neovisnosti kao kod vas. To se vidi i osjeti i danas. Nama jednostavno preostaje djelovati u prostoru koji nam RH omogučava. Inače bi i oni počeli raditi protiv nas kao u doba Mesića.

Pa šta?
Mi smo imali blokadu na Drini.
I?
Da to nismo imali.Da smo tada slušali BGD,završili bi kao RSK.

Nas je sada 350.00 tisuća i jednostavno nas je pre malo da bi pružili nekakav veći otpor. Da nas ima kao prije rata 750.000 tisuća to bi bilo puno drugačije. Druga stvar je specifičnost naše politike gdje nema pluralizma opet zbog brojnosti i hegemonija HDZ-a s obije strane granice. Kad bi u RH bila jedna stranka a u Herceg-Bosni druga tada bi možda mogli prkositi ali ovako ništa. Centrala se sluša i šta je tu je. Mi opet da nismo slušali Zagreb prošli bi kao vi u RH.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
weasel je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Pa šta?
Mi smo imali blokadu na Drini.
I?
Da to nismo imali.Da smo tada slušali BGD,završili bi kao RSK.

Nas je sada 350.00 tisuća i jednostavno nas je pre malo da bi pružili nekakav veći otpor. Da nas ima kao prije rata 750.000 tisuća to bi bilo puno drugačije. Druga stvar je specifičnost naše politike gdje nema pluralizma opet zbog brojnosti i hegemonija HDZ-a s obije strane granice. Kad bi u RH bila jedna stranka a u Herceg-Bosni druga tada bi možda mogli prkositi ali ovako ništa. Centrala se sluša i šta je tu je. Mi opet da nismo slušali Zagreb prošli bi kao vi u RH.

Šta ti mislis gdje ovo sve vodi?Hoće li Hrvati iz bih ostat jos 100 godina u ovoj nakaradi samo zbog toga sto to Zagreb želi?

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Diablo je napisao/la:
Šta ti mislis gdje ovo sve vodi?Hoće li Hrvati iz bih ostat jos 100 godina u ovoj nakaradi samo zbog toga sto to Zagreb želi?

Zagreb bi pristao na raspad BiH samo kad bi Hrvati bili životno ugroženi u njoj, sve drugo bi oni prešutili. Ako treba još 100 godina oni bi toliko čekali. Zato stalno naši govore o federalizaciji jer im je to jedini prihvatljiv model koji Zagreb nebi sabotirao. Problem je još u geografsko-političkoj podjeli same BiH, primjerice da se RS nalazi samo u istočnoj BiH daleko od mekog trbuha Hrvatske davno bi Zagreb kuhao i lobirao za raspad. Dakle imaju izbor između Srbije na 40 km od Zagreba i nikakve taktičke dubine južno od Splita. Zasad odabiru ovo drugo. Idealno rješenje (barem kada bi se RH mudraci pitali ) bilo da se Hrvatska područja izvuku iz BiH i pripoje Hrvatskoj, dok bi ostatak države ostao kao Muslimansko-Srpska konfederacija. Na taj način bi rješili problem taktičke dubine, Srbija ne bi bila zapadno od Drine i skoro svi Hrvati bi živjeli u istoj državi. Svi znamo da je to nemoguće jer bi onda i Srbi htjeli van iz BiH. Kako sada situacija stoji mi nećemo odlučivati o ničemu kao ni RH već čemo se morati prilagođavati novonastaloj situaciji. To znači da čekamo i saburamo dok Srbi ruše komad po komad BiH kuće dok se ne raspadne. Ukoliko se RH aktivnije ne uključi nama preostaje samo čekati raspad i gledati kako ugrabiti što veći komad federacije. Ukoliko se RH ukljući nama bi cilj trebao biti federalizacija jer nema razloga forsirati razlaz i potencijalni sukob ako imamo političke snage za progurati ono što mi želimo npr. tri republike s ogromnim autonomijama, međutim sprječavanje raspada BiH bi nas vodilo u sukob s Srbima. Dakle treba pametno odvagati koliko smo snažni i što je realno.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 16:24
Postovi: 131
Diablo je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Nas je sada 350.00 tisuća i jednostavno nas je pre malo da bi pružili nekakav veći otpor. Da nas ima kao prije rata 750.000 tisuća to bi bilo puno drugačije. Druga stvar je specifičnost naše politike gdje nema pluralizma opet zbog brojnosti i hegemonija HDZ-a s obije strane granice. Kad bi u RH bila jedna stranka a u Herceg-Bosni druga tada bi možda mogli prkositi ali ovako ništa. Centrala se sluša i šta je tu je. Mi opet da nismo slušali Zagreb prošli bi kao vi u RH.

Šta ti mislis gdje ovo sve vodi?Hoće li Hrvati iz bih ostat jos 100 godina u ovoj nakaradi samo zbog toga sto to Zagreb želi?

Pa, glasali ste za samostalnu R BiH zajedno sa Muslimanima. Vezali ste zastave, sad gledajte kako se izvući iz tih ralja.
Dali ste dinar da uđete u kolo sa njima, daćete dva da izađete iz njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 19:47 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
weasel je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Šta ti mislis gdje ovo sve vodi?Hoće li Hrvati iz bih ostat jos 100 godina u ovoj nakaradi samo zbog toga sto to Zagreb želi?

Zagreb bi pristao na raspad BiH samo kad bi Hrvati bili životno ugroženi u njoj, sve drugo bi oni prešutili. Ako treba još 100 godina oni bi toliko čekali. Zato stalno naši govore o federalizaciji jer im je to jedini prihvatljiv model koji Zagreb nebi sabotirao. Problem je još u geografskoj podjeli same BiH, primjerice da se RS nalazi samo u istočnoj BiH daleko od mekog trbuha Hrvatske davno bi Zagreb kuhao i lobirao za raspad. Dakle imaju izbor između Srbije na 40 km od Zagreba i nikakve taktičke dubine južno od Splita. Zasad odabiru ovo drugo. Idealno rješenje (barem kada bi se RH mudraci pitali ) bilo da se Hrvatska područja izvuku iz BiH i pripoje Hrvatskoj, dok bi ostatak države ostao kao Muslimansko-Srpska konfederacija. Na taj način bi rješili problem taktičke dubine, Srbija ne bi bila zapadno od Drine i skoro svi Hrvati bi živjeli u istoj državi. Svi znamo da je to nemoguće jer bi onda i Srbi htjeli van iz BiH. Kako sada situacija stoji mi nećemo odlučivati o ničemu kao ni RH već čemo se morati prilagođavati novonastaloj situaciji. To znači da čekamo i saburamo dok Srbi ruše komad po komad BiH kuće dok se ne raspadne. Ukoliko se RH aktivnije ne uključi nama preostaje samo čekati raspad i gledati kako ugrabiti što veći komad federacije. Ukoliko se RH ukljući nama bi cilj trebao biti federalizacija i sprječavanje raspada BiH što bi nas vodilo u sukob s Srbima. Dakle treba pametno odvagati koliko smo snažni i što je realno.

Slazem se s vecinom al ovo sve stvara dojam kako su Hrvati iz bih za taj Zagreb nešto nisko,bezvrijedno osim za nekakvo potkusurivanje te cuvanje vlastite guzice sto uopce nisu zasluzili. Također ako zagrebemo "malo dublje" te se prisjetimo "velikodusne" pomoci kako financijske tako i politicke kroz zadnjih 30 godina,stvara se jos veca gadost te odbojnost prema tom Zagrebu. Mislim da je jedinstven slucaj u svijetu kad je Zagreb naoruzavao naše neprijatelje muslimane, lijecio ih a oni mu ubijali vlastiti narod, ta gadost se nije nigdje drugo dogodila na planeti te nam je to trebao biti alarm sta nam se sprema. Da sam na mjestu Čovića, davno bi prekinuo tu politiku te se okrenuo onima koji imaju priblizne interese a oni su unistavanje bih !!!

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 19:48 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Šta ti mislis gdje ovo sve vodi?Hoće li Hrvati iz bih ostat jos 100 godina u ovoj nakaradi samo zbog toga sto to Zagreb želi?

Pa, glasali ste za samostalnu R BiH zajedno sa Muslimanima. Vezali ste zastave, sad gledajte kako se izvući iz tih ralja.
Dali ste dinar da uđete u kolo sa njima, daćete dva da izađete iz njega.

Šta nam je bila druga opcija? Ostat s vama u istoj drzavi ? De bogati ne lupaj...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Diablo je napisao/la:
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
Pa, glasali ste za samostalnu R BiH zajedno sa Muslimanima. Vezali ste zastave, sad gledajte kako se izvući iz tih ralja.
Dali ste dinar da uđete u kolo sa njima, daćete dva da izađete iz njega.

Šta nam je bila druga opcija? Ostat s vama u istoj drzavi ? De bogati ne lupaj...


Izabrali šte sta htjeli, i to ste dobili. Šta sad kukate?
Međunarodna zajednica je odredila kako će BiH da izgleda, i ko ima pravo na Republiku, a ko nema.
Deal with it.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Diablo je napisao/la:
Slazem se s vecinom al ovo sve stvara dojam kako su Hrvati iz bih za taj Zagreb nešto nisko,bezvrijedno osim za nekakvo potkusurivanje te cuvanje vlastite guzice sto uopce nisu zasluzili. Također ako zagrebemo "malo dublje" te se prisjetimo "velikodusne" pomoci kako financijske tako i politicke kroz zadnjih 30 godina,stvara se jos veca gadost te odbojnost prema tom Zagrebu. Mislim da je jedinstven slucaj u svijetu kad je Zagreb naoruzavao naše neprijatelje muslimane, lijecio ih a oni mu ubijali vlastiti narod, ta gadost se nije nigdje drugo dogodila na planeti te nam je to trebao biti alarm sta nam se sprema. Da sam na mjestu Čovića, davno bi prekinuo tu politiku te se okrenuo onima koji imaju priblizne interese a oni su unistavanje bih !!!

Na žalost da. Nisu toliko BiH Hrvati moneta za potkusurivanje koliko teritorij na kojem oni žive. Činjenica da je Zagreb pomagao naše neprijatelje jest jedinstvena ali je specifična za dati povijesni trenutak kada je trebalo riješiti Hrvatsku i naivno bi bilo očekivati da bi prvo rješavali BiH a zatim Hrvatsku. Poslje rata je već druga stvar jer tada nestaje taj alibiji i nema razloga zašto se nebi pozabavili s BiH kao najvažnijim političkim pitanjem. Druga stvar je način raspada i posljedice raspada. Da smo mi stvorili i ugurali u ustav Herceg-Bosnu koja se prostire na 30% BiH i okuplja većinu BiH Hrvata svi bi navijali za raspad uključujući Zagreb. Srbi navijaju za raspad jer nemaju više razloga filozofirat. Zaokružili su teritorij, u RS živi ogromna veličina Srba i još imaju ogroman komad BiH nerazmjeran njihovu udjelu u stanovništu. Od ta tri ključna faktora mi imamo eventualno ovaj zadnji. Nismo homogenizirani kao Srbi, već smo razbacani i nemamo zaokružen teritorij. Nitko neće ad hoc krenuti i podržati razbijanje BiH u Zagrebu bez jasne slike što će nastati poslje. Što ako se RS odvoji a Hrvati ne uspiju izači iz federacije? Tada smo napravili još goru stvar. Zato kažem da moramo uskladiti sve težnje u jedan cilj a to je uspostaba Herceg-Bosne na većinski Hrvatskim područjima i tada krenuti svim snagama u raspad. Kad se Muslimani ispušu nakon iseljavanja nudit će nam entitet samo da ne budu pojas gaze. Nije još trenutak barem za Hrvate, treba pričekati i pokušati gurati stvari u smjeru koji nama odgovara. Ako naši nastave sjedit i ne radit ništa onda nema razlike raspadne li se BiH danas ili za 100 godina jer će situacija biti ista. Ukoliko naši planiraju šutiti tada je zaista najbolje da se sutra sve raspadne pa ko pukovnik ko pokojnik.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:08 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 16:24
Postovi: 131
Diablo je napisao/la:
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
Pa, glasali ste za samostalnu R BiH zajedno sa Muslimanima. Vezali ste zastave, sad gledajte kako se izvući iz tih ralja.
Dali ste dinar da uđete u kolo sa njima, daćete dva da izađete iz njega.

Šta nam je bila druga opcija? Ostat s vama u istoj drzavi ? De bogati ne lupaj...

OK. Odlučili ste se za prvu varijantu...i u čemu je problem?
Sad treba Srbi da rone suze za sudbinu Hrvata u FBiH. Zajedno ste ratovali protiv Srba, sad živite zajedno u miru...u braku u kojem su Muslimani agresivni mužjaci, a Hrvati kao mlada koja se udala ugovorom ili preporukom i iz tog braka se izrodila FBiH.
Malo je komično kad te zezne narod po kojem su nastali vicevi o Muji i Hasi. :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Diablo je napisao/la:
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
Pa, glasali ste za samostalnu R BiH zajedno sa Muslimanima. Vezali ste zastave, sad gledajte kako se izvući iz tih ralja.
Dali ste dinar da uđete u kolo sa njima, daćete dva da izađete iz njega.

Šta nam je bila druga opcija? Ostat s vama u istoj drzavi ? De bogati ne lupaj...


Zašto da ne, ovaj bosanski forum (iz nekog razloga ukrašen šahovnicom) je fin početak mirne reintegracije zemlje i suživota tri konspirativna naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Prijatelj Tvoj je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Šta nam je bila druga opcija? Ostat s vama u istoj drzavi ? De bogati ne lupaj...

OK. Odlučili ste se za prvu varijantu...i u čemu je problem?
Sad treba Srbi da rone suze za sudbinu Hrvata u FBiH. Zajedno ste ratovali protiv Srba, sad živite zajedno u miru...u braku u kojem su Muslimani agresivni mužjaci, a Hrvati kao mlada koja se udala ugovorom ili preporukom i iz tog braka se izrodila FBiH.
Malo je komično kad te zezne narod po kojem su nastali vicevi o Muji i Hasi. :ucelo

Ja stvarno neznam tko vas je pozvao da ronite suze za nama?Ratovali smo s vama jer ste nam upravo to vi nametnuli a ne obrnuto...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:23 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Vujadin je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Šta nam je bila druga opcija? Ostat s vama u istoj drzavi ? De bogati ne lupaj...


Izabrali šte sta htjeli, i to ste dobili. Šta sad kukate?
Međunarodna zajednica je odredila kako će BiH da izgleda, i ko ima pravo na Republiku, a ko nema.
Deal with it.

Ovo je međuhrvatska rasprava, ja stvarno neznam odkud vas u ovom svemu? Imate teme o bih, republici srpskoj itd... pa komentirajte. Kakve bi ja odgovore dobio od vas da upadnem u raspravu izmedju RS i Srbije? Oladite malo...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:43 
Offline

Pridružen/a: 24 sij 2019, 19:33
Postovi: 2183
Ne bih da prekidam idiličnu diskusiju, ali nešto zapažam. Rješenje za Hrvate u BiH je kompaktna teritorija koja bi se odvojila i pripojila HR. Što se nas tiče može, samo da riješimo Srbe i možemo podijeliti BiH, pa ako treba vama i Mostar. Prosto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Bosnjak007 je napisao/la:
Ne bih da prekidam idiličnu diskusiju, ali nešto zapažam. Rješenje za Hrvate u BiH je kompaktna teritorija koja bi se odvojila i pripojila HR. Što se nas tiče može, samo da riješimo Srbe i možemo podijeliti BiH, pa ako treba vama i Mostar. Prosto.


Kak ste velikodušni.
Evo mog prijedloga podjele, nama federacija vama anadolija, srbima rs.
:pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Bosnjak007 je napisao/la:
Ne bih da prekidam idiličnu diskusiju, ali nešto zapažam. Rješenje za Hrvate u BiH je kompaktna teritorija koja bi se odvojila i pripojila HR. Što se nas tiče može, samo da riješimo Srbe i možemo podijeliti BiH, pa ako treba vama i Mostar. Prosto.
Koga vi da rešite?Srbe? :laugh
Marš pseto šugavo. :kava

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa - Što je zapravo krajnji cilj Hrvata u BiH
PostPostano: 09 ruj 2019, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Dijablo je upravu.
Ti Vujadine i ovaj novi,prođite se ove teme,eno vam dešavanja u Hrvatskoj pa se tamo glođite sa njima.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 536 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Robbie MO, Tomba17 i 433 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO