HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 439 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 19:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Diablo je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Znači daješ ovoj nakaradi 200 godina, pa niti Titina država nije poživila toliko =))

Propadaju i oni, propadamo i mi u ovom tamnom vilajetu.
Je li tebi jasno da je više Hrvata dočekalo odlazak Turaka nego što će odlazak Muslimani?

Države nema bez borbe (ne mislim isključivo na oružanu), slobode nema bez žrtve, pa ti saburaj i moli se da odseli više Muslimana nego Hrvata.
Pa čuješ li ti sebe, zvučiš poput Muje iz Kladnja.

Samo mi nije jasno šta čekate, da Hrvati postanu većina u Federaciju pa da im Muslimani ne mogu birati člana Predsjedništva?

Ne dajem ja ovoj nakaradi 200 godina vec je to metafora za vase trazenje treceg entiteta. Bogati odkad znam za sebe prica se o trecem entitetu a uvijek na mrtvoj tocki, bez ikakvog pomaka. Dokad mislite glavom kroz zid ?? :zubati

Nama nije bitan ostatak drzave nego samo SBŽ i mostar do neretve(juzni dio s obe strane) a to mozemo dobiti kroz sljedecih 10 godina uz ovakvo njihovo iseljavanje te nase plansko ulaganje gore. Ako se i zarati, bolje je rat odgodit na 10 god jer nije isto protjerat 100 k muslimana iz SBŽ i 25-30 k koliko ce ih biti u nekoj buducnosti...


Pa jedno ne isključuje drugo. Oni će se svakako iseljavati tražili mi entitet ili ne tražili.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 19:41 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Ne dajem ja ovoj nakaradi 200 godina vec je to metafora za vase trazenje treceg entiteta. Bogati odkad znam za sebe prica se o trecem entitetu a uvijek na mrtvoj tocki, bez ikakvog pomaka. Dokad mislite glavom kroz zid ?? :zubati

Nama nije bitan ostatak drzave nego samo SBŽ i mostar do neretve(juzni dio s obe strane) a to mozemo dobiti kroz sljedecih 10 godina uz ovakvo njihovo iseljavanje te nase plansko ulaganje gore. Ako se i zarati, bolje je rat odgodit na 10 god jer nije isto protjerat 100 k muslimana iz SBŽ i 25-30 k koliko ce ih biti u nekoj buducnosti...


Pa jedno ne isključuje drugo. Oni će se svakako iseljavati tražili mi entitet ili ne tražili.

Bojim se da bi treci entitet samo stabilizirao situaciju te produzio rok trajanja ovoj nakaradi sto nikako ne zelim. Proljev dobijem na samu tu pomisao... Radije bi ih samo pustio da iseljavaju dok ne oslabe dovoljno a onda se moze sta hoces

Osobno se uzdam u Srbe te njihovu politiku jer oni ipak znaju sta rade, imaju neki cilj za razliku od nas.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Normalno da ne treba saburati nego pratiti korak sa Srbima koji imaju jasno zacrtan plan za razliku od naših.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Diablo je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Pa jedno ne isključuje drugo. Oni će se svakako iseljavati tražili mi entitet ili ne tražili.

Bojim se da bi treci entitet samo stabilizirao situaciju te produzio rok trajanja ovoj nakaradi sto nikako ne zelim. Proljev dobijem na samu tu pomisao... Radije bi ih samo pustio da iseljavaju dok ne oslabe dovoljno a onda se moze sta hoces

Osobno se uzdam u Srbe te njihovu politiku jer oni ipak znaju sta rade, imaju neki cilj za razliku od nas.

Trećeg entiteta neće biti. Ta priča je završena 1995. godine kad je potpisivan dayton. To je jednostavno prevelika promjena unutrašnjeg uređenja države koja bi zahtjevala novi "ustav" i hrpu novih pravila i dogovora. Međusobno se to nikad neće tri naroda dogovorit a stranci ne žele mjenjati daytonski okvir. BiH ovakva kakva je će trajati dok se ne raspadne i to moramo na žalost prihvatiti. Nemamo snage ovladati federacijom niti parirati tu muslimanima što nam ostavlja samo sabur. Bošnje su navikli da se na njih pazi u svim bivšim državama i njima je najophodnije da država funkcionira. Hrvati su tu opet dijametralno suprotni, navikli su da ih država gazi i da se moraju sami snalaziti. Zato su naši ljudi takvi i uvijek traže bolje stoga ogroman broj naših seli samo jer žele bolje a realno im nije loše u BiH. Bošnje kad shvate da od države nema ništa, da je sve u kolapsu i da trpe loše plaće za ništa jer građanske nema oni sele u uređeno društvo koje će "paziti" na njih. Dakle samo ovako naprijed, blokada kompletnog političkog sustava dok se oni ne umore. Kad ih iseli pola miliona možda se donekle unormale i dogovore s nama, ako ne saburamo i dalje pa tko će dulje, znamo kome ova situacija više šteti....

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Sabur do zadnjeg Hrvata u BiH, ma super vam je plan, kao da vas Alija pravio.

BiH nikada neće biti uređena država, ali se isto tako neće raspasti sama od sebe.

Većina Hrvata neće saburati nego će se pridružiti prethodnici kojoj je dosadio sabur bez ikakvih rezultata.
Saburati jedino mogu ovi što žive od BiH.

Sreća pa se Hrvate ionako ne pita puno u opstanku BiH, srušit će je Srbi pa vi možete onda komotno saburati u krnjoj BiH.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
daramo je napisao/la:
BiH nikada neće biti uređena država, ali se isto tako neće raspasti sama od sebe.

BiH bi se davno sama raspala od sebe da nema pomoćnih kotača u obliku MZ. Kao što neki elementi mogu opstati samo u labaratoriju u kontroliranim uvjetima dok se u prirodi raspadaju tako će biti s BiH, dok je umjetno održavaju dotle će trajat.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
weasel je napisao/la:
daramo je napisao/la:
BiH nikada neće biti uređena država, ali se isto tako neće raspasti sama od sebe.

BiH bi se davno sama raspala od sebe da nema pomoćnih kotača u obliku MZ. Kao što neki elementi mogu opstati samo u labaratoriju u kontroliranim uvjetima dok se u prirodi raspadaju tako će biti s BiH, dok je umjetno održavaju dotle će trajat.


MZ nije svemocna.
Nema te sila koja moze milion i po ljudi drzati u BiH.
Trenutno je veci problem izdaja SDS-PDP i bezmudost-bezidejnost HDZ.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 22:17 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
kad bi i srbi i hrvati odlučno rekli želimo raspad i priključenje svojim maticama i toga se čvrsto držali nema te sile koja bi očuvala bejha. ali s obzirom da su naši američke i briselske podguzne muve a i čini se da dodik više laje nego ujda, ne znam oćemo li to doživit. raspad jel.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Bosnjak007 je napisao/la:
LakePlacid je napisao/la:

Najveca bijeda je uvijek bila kod muslimana, sirotinja i fukara, poglupo, primitivno, gladno, pohlepno i sve to kada pretocis u jedno dobiješ sto dobiješ, a sve se oslikava kroz današnju muslimansku politiku ...

Djelujete kao tursko sakato musavo siroče koje svo zgrčeno prosi na ulici ...

O bijedi prica Srbin. Pa marvo jedna, najsiromasniji kraj Evrope je RS. Propalo sve sto propasti moze, bez privrede, bez turizma, bez penzija...
Sta tek reci za Srbiju juzno od Beograda. Sine pa to su cerge..hahahha

Da ste vi bili deset godina pod sankcijama, od vas bi samo hemeroidi ostali!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
s one strane dinare je napisao/la:
kad bi i srbi i hrvati odlučno rekli želimo raspad i priključenje svojim maticama i toga se čvrsto držali nema te sile koja bi očuvala bejha. ali s obzirom da su naši američke i briselske podguzne muve a i čini se da dodik više laje nego ujda, ne znam oćemo li to doživit. raspad jel.


Ne moze Dodik sam.
Dodik laje a HDZ i SDS danas u SM ko da se nista ne desava.
Imas protivnika koji se valja po podu i ne koristis priliku da ga nokautiras. Mogu misliti kako bi bilo da su Muslimani u nasoj poziciji.
HDZ umjesto da se drzi Dodika, druzi se sa SDA i SDS. I kad tako docekaju 2022. šta onda? Kuku majko postavili Muslimani Muslimane u hrvatski DN.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
novovrijeme je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
kad bi i srbi i hrvati odlučno rekli želimo raspad i priključenje svojim maticama i toga se čvrsto držali nema te sile koja bi očuvala bejha. ali s obzirom da su naši američke i briselske podguzne muve a i čini se da dodik više laje nego ujda, ne znam oćemo li to doživit. raspad jel.


Ne moze Dodik sam.
Dodik laje a HDZ i SDS danas u SM ko da se nista ne desava.
Imas protivnika koji se valja po podu i ne koristis priliku da ga nokautiras. Mogu misliti kako bi bilo da su Muslimani u nasoj poziciji.
HDZ umjesto da se drzi Dodika, druzi se sa SDA i SDS. I kad tako docekaju 2022. šta onda? Kuku majko postavili Muslimani Muslimane u hrvatski DN.

U koliko bosnian muslims zavladaju hrvatskim delom doma naroda,mogu li da menjaju granice kantona?Ja mislim da mogu.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Kačamak je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Ne moze Dodik sam.
Dodik laje a HDZ i SDS danas u SM ko da se nista ne desava.
Imas protivnika koji se valja po podu i ne koristis priliku da ga nokautiras. Mogu misliti kako bi bilo da su Muslimani u nasoj poziciji.
HDZ umjesto da se drzi Dodika, druzi se sa SDA i SDS. I kad tako docekaju 2022. šta onda? Kuku majko postavili Muslimani Muslimane u hrvatski DN.

U koliko bosnian muslims zavladaju hrvatskim delom doma naroda,mogu li da menjaju granice kantona?Ja mislim da mogu.

Tu i tamo neko prekrajanje ne bi bilo toliko bitno, opasno bi bilo kad bi mogli ukinuti kantone.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 19 ruj 2019, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
weasel je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
U koliko bosnian muslims zavladaju hrvatskim delom doma naroda,mogu li da menjaju granice kantona?Ja mislim da mogu.

Tu i tamo neko prekrajanje ne bi bilo toliko bitno, opasno bi bilo kad bi mogli ukinuti kantone.
To mu dođe na isto otprilike.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
Županije/kantoni su definirali washingtonskim sporazumom zato muje mogu samo sanjati o ukidanju istih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 08:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7350
s one strane dinare je napisao/la:
kad bi i srbi i hrvati odlučno rekli želimo raspad i priključenje svojim maticama i toga se čvrsto držali nema te sile koja bi očuvala bejha. ali s obzirom da su naši američke i briselske podguzne muve a i čini se da dodik više laje nego ujda, ne znam oćemo li to doživit. raspad jel.


Nikada nijedan hrvatski političar ne traži raspad BiH. Ni u Hrvatskoj ni u BiH. Uvijek samo traže ravnopravnost. Raspad BiH nije strateški interes Hrvatske i što to prije razumijete biće vam lakše.

U međuvremenu, Daytonska BiH već traje duže nego prva Jugoslavija/KSHS.
24 godine mashallah

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Nebula je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
kad bi i srbi i hrvati odlučno rekli želimo raspad i priključenje svojim maticama i toga se čvrsto držali nema te sile koja bi očuvala bejha. ali s obzirom da su naši američke i briselske podguzne muve a i čini se da dodik više laje nego ujda, ne znam oćemo li to doživit. raspad jel.


Nikada nijedan hrvatski političar ne traži raspad BiH. Ni u Hrvatskoj ni u BiH. Uvijek samo traže ravnopravnost. Raspad BiH nije strateški interes Hrvatske i što to prije razumijete biće vam lakše.

U međuvremenu, Daytonska BiH već traje duže nego prva Jugoslavija/KSHS.
24 godine mashallah


Nije jedina stvar u tome što mi želimo. Ne pita se samo nas.

Hrvati bi, pa i ja osobno, najradije sačuvali BiH. Čak što više, ja sam htio i opstanak Jugoslavije. :zubati

Problem je ako druga strana na to ne pristaje. BiH bez Hrvata je još gora opcija. Između BiH bez Hrvata i podjele BiH, sigurno biramo podjelu. Budi siguran i Hrvatska također.

Glavni problem je islamizirana SDA. Jednostavna i neprijatna činjenica, koju zbog te neprijatnosti mnogi ne žele prihvatiti, je da se nitko, nigdje i nikad, nije uspio normalno dogovoriti sa islamistima i da ovi poštuju dogovor. Problem je veći od nas. Hrvati ne mogu sačuvati BiH iako to žele, jer je to po definiciji nemoguće.

Da su bosanski muslimani više sekularni, to bi možda bilo moguće. Ovako je samo pitanje vremena novog sukoba, hoće li za 5 ili 15 ili 25 godina.

Znači, Hrvati tu ne mogu ništa. Ok, evo kažemo idemo urediti BiH poput modernih država znamo koje su, ali muslimani to nazovu fašizmom. Njima je fašizam npr. Kvibek, Škotska, Flandrija, Katalonija, južni Tirol itd. Njima nije fašizam u Turskoj gdje Kurdima brane i onih par slova njihovog jezika. Tu nema pomoći i zato BiH se raspada unatoč željama Hrvata.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7350
Naša Kvačica je napisao/la:
BiH bez Hrvata je još gora opcija. Između BiH bez Hrvata i podjele BiH, sigurno biramo podjelu. Budi siguran i Hrvatska također.


Nisam siguran za Hrvatsku. Hrvatska politika je racionalna i proračunata. Gleda dugoročno i ne radi se o nekim šalabajzerima već o oubiljnim ljudima. Oni vrlo dobro znaju u kakvoj su poziciji Hrvati u BiH po svakoj regiji. Znaju (kao što i svi mi koji pratimo demografiju znamo) da su Bošnjaci već sad skoro 80% rođenih u SBK. Znaju da Hrvati posavine masovno nestaju. Znaju da se dugoročno ne može računati na Hrvate Žepča, Usore, Tuzle, Sarajeva. Isto tako znaju da su Hrvati zapadne Hercegovine beton i da tu nema nikakve bojazni za narednih 1000 godina.

Dakle, znaju da Hrvati Bosne neće dugoročno opstati ali isto tako znaju da Hrvati Hercegovine stoje bolje nego bilo ko na prostoru bivše Jugoslavije. Zapadna Hercegovina je beton i uvijek će biti beton. Predivna priroda blizu mora plus tradicionalne porodične vrijednosti.

BiH nikada neće biti bez Hrvata i to znaju u Zagrebu. A podjela BiH im nije nikako interes. Za Hrvatsku je najbolja upravo ovakva BiH. Nefunkcionalna, demilitarizovana i slaba. Ovisna o Hrvatskoj, potrošač hrvatske robe itd.

Naša Kvačica je napisao/la:
Glavni problem je islamizirana SDA. Jednostavna i neprijatna činjenica, koju zbog te neprijatnosti mnogi ne žele prihvatiti, je da se nitko, nigdje i nikad, nije uspio normalno dogovoriti sa islamistima i da ovi poštuju dogovor. Problem je veći od nas.
Da su bosanski muslimani više sekularni, to bi možda bilo moguće. Ovako je samo pitanje vremena novog sukoba, hoće li za 5 ili 15 ili 25 godina.


Ni ti ne vjeruješ u ovo. Barem se nadam da ne vjeruješ. Ako pak vjeruješ prošetaj malo Sarajevom ili Tuzlom. Posebno naveče.

Naša Kvačica je napisao/la:
Ok, evo kažemo idemo urediti BiH poput modernih država znamo koje su, ali muslimani to nazovu fašizmom.


BiH je već decentralizovana poput modernih država. Na dva velika dijela (entitete) poput Beligije a jedan od dijelova je još podjeljen na kantone (poput Švajcarske).

Ova trenutna kriza nikako nije krivica Bošnjaka. Vanjska politika i odbrana su nadležnosti države a ne entiteta. Predstavnici RS-a su godinama u državnim organima (predsjedništvo, parlament, VM) glasali za zakone i odluke kojima se BiH opredjelila za NATO integraciju. Sada su odjednom odlučili da to blokiraju ali to nije moguće bez saglasnosti druga 2 naroda. Isto kao što se tražila (i dobila) saglasnost Srba za ranije zakone i odluke koje tretiraju pristup NATO savezu tako sada Srbi ako hoće da to stopiraju moraju dobiti saglasnost Bošnjaka i Hrvata. Te saglasnosti nema.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
:sega
Nikad za ništa muhamedanci nisu krivi, uvijek su drugi.
Tako su i Hrvati krivi što im vi birate predstavnike na pr sejdu komšića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Nebula je napisao/la:

Naša Kvačica je napisao/la:
Glavni problem je islamizirana SDA. Jednostavna i neprijatna činjenica, koju zbog te neprijatnosti mnogi ne žele prihvatiti, je da se nitko, nigdje i nikad, nije uspio normalno dogovoriti sa islamistima i da ovi poštuju dogovor. Problem je veći od nas.
Da su bosanski muslimani više sekularni, to bi možda bilo moguće. Ovako je samo pitanje vremena novog sukoba, hoće li za 5 ili 15 ili 25 godina.


Ni ti ne vjeruješ u ovo. Barem se nadam da ne vjeruješ. Ako pak vjeruješ prošetaj malo Sarajevom ili Tuzlom. Posebno naveče.


Ti ne odlučuju o politici. Bitna je politička elita za koju je Erdogan božji poslanik.

Nebula je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ok, evo kažemo idemo urediti BiH poput modernih država znamo koje su, ali muslimani to nazovu fašizmom.


BiH je već decentralizovana poput modernih država. Na dva velika dijela (entitete) poput Beligije a jedan od dijelova je još podjeljen na kantone (poput Švajcarske).


Problem je što muslimani to ne mogu prihvatiti ni trpiti. Njima đavo ne da mira. BiH jest zamišljena decentralizirano u Daytonu, ali muslimani to konstantno žele promijeniti i centralizirati državu. Stalno rade na tome da zavladaju 100% BiH, poneki i da protjeraju Hrvate i Srbe ili ih barem svedu na kmetove. To je taj problem i tu nema pomoći. Muslimani jednostavno ne mogu biti mirni i uvijek će raditi na uništenju Hrvata i Srba. Te akcije će dovesti do neizbježnih posljedica.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Sada su odjednom odlučili da to blokiraju ali to nije moguće bez saglasnosti druga 2 naroda. Isto kao što se tražila (i dobila) saglasnost Srba za ranije zakone i odluke koje tretiraju pristup NATO savezu tako sada Srbi ako hoće da to stopiraju moraju dobiti saglasnost Bošnjaka i Hrvata. Te saglasnosti nema.


Nije moguće?
Pa ajte vi onda u NATO.
Šta se čeka?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Nebula je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
BiH bez Hrvata je još gora opcija. Između BiH bez Hrvata i podjele BiH, sigurno biramo podjelu. Budi siguran i Hrvatska također.


Nisam siguran za Hrvatsku. Hrvatska politika je racionalna i proračunata. Gleda dugoročno i ne radi se o nekim šalabajzerima već o oubiljnim ljudima. Oni vrlo dobro znaju u kakvoj su poziciji Hrvati u BiH po svakoj regiji. Znaju (kao što i svi mi koji pratimo demografiju znamo) da su Bošnjaci već sad skoro 80% rođenih u SBK. Znaju da Hrvati posavine masovno nestaju. Znaju da se dugoročno ne može računati na Hrvate Žepča, Usore, Tuzle, Sarajeva. Isto tako znaju da su Hrvati zapadne Hercegovine beton i da tu nema nikakve bojazni za narednih 1000 godina.

Dakle, znaju da Hrvati Bosne neće dugoročno opstati ali isto tako znaju da Hrvati Hercegovine stoje bolje nego bilo ko na prostoru bivše Jugoslavije. Zapadna Hercegovina je beton i uvijek će biti beton. Predivna priroda blizu mora plus tradicionalne porodične vrijednosti.

BiH nikada neće biti bez Hrvata i to znaju u Zagrebu. A podjela BiH im nije nikako interes. Za Hrvatsku je najbolja upravo ovakva BiH. Nefunkcionalna, demilitarizovana i slaba. Ovisna o Hrvatskoj, potrošač hrvatske robe itd.

Naša Kvačica je napisao/la:
Glavni problem je islamizirana SDA. Jednostavna i neprijatna činjenica, koju zbog te neprijatnosti mnogi ne žele prihvatiti, je da se nitko, nigdje i nikad, nije uspio normalno dogovoriti sa islamistima i da ovi poštuju dogovor. Problem je veći od nas.
Da su bosanski muslimani više sekularni, to bi možda bilo moguće. Ovako je samo pitanje vremena novog sukoba, hoće li za 5 ili 15 ili 25 godina.


Ni ti ne vjeruješ u ovo. Barem se nadam da ne vjeruješ. Ako pak vjeruješ prošetaj malo Sarajevom ili Tuzlom. Posebno naveče.

Naša Kvačica je napisao/la:
Ok, evo kažemo idemo urediti BiH poput modernih država znamo koje su, ali muslimani to nazovu fašizmom.


BiH je već decentralizovana poput modernih država. Na dva velika dijela (entitete) poput Beligije a jedan od dijelova je još podjeljen na kantone (poput Švajcarske).

Ova trenutna kriza nikako nije krivica Bošnjaka. Vanjska politika i odbrana su nadležnosti države a ne entiteta. Predstavnici RS-a su godinama u državnim organima (predsjedništvo, parlament, VM) glasali za zakone i odluke kojima se BiH opredjelila za NATO integraciju. Sada su odjednom odlučili da to blokiraju ali to nije moguće bez saglasnosti druga 2 naroda. Isto kao što se tražila (i dobila) saglasnost Srba za ranije zakone i odluke koje tretiraju pristup NATO savezu tako sada Srbi ako hoće da to stopiraju moraju dobiti saglasnost Bošnjaka i Hrvata. Te saglasnosti nema.

Hrvatskoj odgovara ovakva Bosna to je istina međutim ukoliko iz nje nestanu Hrvati to već predstavlja ogroman problem. RH bi u situaciji gdje Hrvatima ovisi opstanak sigurno gurala podjelu. Davno je prošlo vrijeme Mesića...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Čak i Milanović se s tim slaže.

Ako RS ode, Hrvatska neće ostaviti Hrvate s Muslimanima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Ivancov šest dana nakon Kongresa: Inicijativa SDA može imati ozbiljne posljedice

slika

Ruski ambasador u BiH Petar Ivancov ocijenio je da su inicijative SDA koje predviđaju reformu Ustava suprotne osnovnim principima Dejtona i opasne jer mogu izazvati rušenje sistema etničke ravnoteže u BiH, što može imati "vrlo ozbiljne posljedice". Ivancov je i sam prisustvovao Kongresu SDA koji je održan 14. septembra.
"Nije iznenađujuće da dva druga konstitutivna naroda smatraju ovo prijetnjom svom položaju u zemlji", rekao je Ivancov za Glas Srpske, komentarišući deklaraciju SDA.

On je poručio da je potrebno jačati međuetničko povjerenje u BiH, a ne stvarati nove tenzije.

Komentarišući reagovanje OHR-a na deklaraciju SDA, Ivancov je rekao da misli da bi njihov komentar trebalo da sadrži konkretnu ocjenu usklađenosti ustavnih inicijativa sa odredbama i principima mirovnog sporazuma i Ustava BiH.

"Nažalost, to se nije dogodilo. OHR je na početku odlučio da se samo ograniči citiranjem pojedinih dokumenata u ime Savjeta za sprovođenje mira /PIK/ bez pozivanja na bilo koga, a, zatim, je akcentovao temu teritorijalnog integriteta BiH. Ne podržavam takav pristup", naglasio je Ivancov.

Govoreći o formiranju vlasti na nivou BiH, Ivancov je naveo da je prilično pesimističan jer već godinu dana nije formirano Vijeće ministara, ni Vlada Federacije BiH, te zabrinut zbog vidljivog pada međuetničkog povjerenja, sposobnosti da se dogovaraju o pitanjima od uzajamnog interesa.

"Nažalost, ova tema je postala talac vještačkih problema. Izgleda da su neke unutrašnje i spoljne snage jednostavno zainteresovane za održavanje trenutnog status kvo, njima odgovara trenutni sastav Vijeća ministara, te novu konfiguraciju smatraju neugodnom. Odavde se pojavljuju i vještački uslovi, ali nije pitanje u njima", naveo je on.

Prema njegovim riječima, situacija sa Godišnjim nacionalnim programom (ANP) faktički je dovela dijalog između političkih strana u ćorsokak.

"Od početka smo pozivali strane da se fokusiraju na agendu koja ih ujedinjava, a da principijelna razmimoilaženja u vezi sa pitanjima, poput ANP ostanu budućim institucijama koja bi njih razmatrala u okviru postojećih procedura u skladu sa pravnim propisima BiH i njenim međunarodnim obavezama", podsjetio je ruski ambasador.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ivancov ... /190920028

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 10:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7350
Naša Kvačica je napisao/la:
Ti ne odlučuju o politici. Bitna je politička elita za koju je Erdogan božji poslanik.


To bi bilo veliki grijeh ako bi neko Erdogana smatrao božijim poslanikom. Po Islamu, Muhamed je posljednji poslanik i tačka ;)

A da je na čelu Turske još uvijek Kemal Ataturk isto bi bilo. Jedan (manji) dio Bošnjaka traži zaštitu u Turskoj jer samo njima vjeruje. No oni su manjina u bošnjačkom narodu. Velika većina Bošnjaka konzumira alkohol, kocka se, ne klanja i generalno islam im ne predstavlja ništa osim neke tradicije koja se ispoljava na bajramima i to je to.

Naša Kvačica je napisao/la:
Problem je što muslimani to ne mogu prihvatiti ni trpiti. Njima đavo ne da mira. BiH jest zamišljena decentralizirano u Daytonu, ali muslimani to konstantno žele promijeniti i centralizirati državu. Stalno rade na tome da zavladaju 100% BiH, poneki i da protjeraju Hrvate i Srbe ili ih barem svedu na kmetove. To je taj problem i tu nema pomoći. Muslimani jednostavno ne mogu biti mirni i uvijek će raditi na uništenju Hrvata i Srba. Te akcije će dovesti do neizbježnih posljedica.


Svi u svoje programske deklaracije stavljaju maksimalističke ciljeve. Bošnjaci unitarnu BiH, Srbi odcjepljenje RS-a. Hrvati treći entitet ali i jedni i drugi i treći znaju da od toga nema ništa. No i dalje će stavljati maksimalističke ciljeve u programske deklaracije jer prvi koji to ne urade će pokazati slabost a slabost se ovdje žestoko kažnjava.

Bošnjaci su prihvatili decentralizaciju BiH, potpisali je u Daytonu i ona traje evo već 24 godine. I trajaće još jako jako dugo.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rezolucija SDA - Muslimani odustali od BiH
PostPostano: 20 ruj 2019, 10:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7350
novovrijeme je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
Sada su odjednom odlučili da to blokiraju ali to nije moguće bez saglasnosti druga 2 naroda. Isto kao što se tražila (i dobila) saglasnost Srba za ranije zakone i odluke koje tretiraju pristup NATO savezu tako sada Srbi ako hoće da to stopiraju moraju dobiti saglasnost Bošnjaka i Hrvata. Te saglasnosti nema.


Nije moguće?
Pa ajte vi onda u NATO.
Šta se čeka?


Opet nisi razumio. Tužno.

Nije moguće mijenjati odluke državnih organa bez saglasnosti sve 3 strane. Ova kriza je isključivo krivica srpske strane. Prvi su bez ikakvog povoda odlučili prekršiti dogovoreno (put u NATO) i zemlja je u krizi zbog toga.

Dayton je jasno propisao da se sve odluke po pitanju odbrane i vanjskih poslova donose konsenzusom sve tri strane. I zakon o odbrani i odluke za pristupanje NATO savezu su donjete konsenzusom sve tri strane.

Nažalost, srpska strana je odlučila da je vrijeme za novi rat i krenuli su da ruše Daytonski sporazum. Da se razumijemo, priče o izdaji opozicije možda pale kod naivnih ali Bošnjaci to više ne smiju biti. SDS i PDP su prvi blokirali usvajanje ANP-a. Sve srpske stranke rade zajedno na novom ratu. To je sad više nego jasno. Jednostano rušenje Daytona od strane Srba počelo je onog momenta kada su odlučili nepoštovati ranije dogovoreni i usaglašeni put u NATO. To treba jasno reći.

Nastavilo se ovom farsom o deklaraciji SDA jer SDA ima istu deklaraciju već godinama i uvijek programski teži republici BiH bez entiteta. Fokusiranje sada na deklaraciju iako je ona ista već godinama je još jedan pokazatelj da su se Srbi odlučili za novi sukob. Svi mediji u Srbiji su poludjeli. Kod ludaka Marića se vodi ludačka ratna propaganda.

Ništa od toga Bošnjaci nisu izazvali. Sve je počelo odlukom Srba da dignu tenzije i prekrše ranije dogovore i sporazume.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 439 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Jean Luc Picard, mrnjav, Ronaldinho i 310 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO