HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 75  Sljedeća

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 34%  34%  [ 64 ]
2. Ne 46%  46%  [ 85 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 186
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 kol 2019, 15:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ledolomac je napisao/la:
Inače taj Vickin dnevnik je smrtna presuda za priznanje Međugorja. Preko toga nitko normalan ne može preći.

A ako se ne varam, oni čak nisu ni osporavali njegovu autentičnost nego samo napali biskupa što ga je pustio u javnost. :zubati


Što piše u tom dnevniku?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 kol 2019, 15:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Mene samo zanima tko je fra Gospa. :zubati

Koji od ove trojice.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 kol 2019, 16:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
Poskok o fratrima koji su bili duhovni vodje medjugorskog kulta. Protivili se celibatu, pokazali to i praksom. :palacgore2

https://poskok.info/preduvjet-za-prizna ... o-i-zasto/


To ti Robi staješ na stranu KC u obračunu s "bogumilskim" kultom?

Pa veća je šansa da Vatikan ukine celibat nego prizna Međugorje dok su živi vidioci.
Iskreno ne sviđa mi se ovo učestalo napadanje Međugorja od strane poskoka, ne znam koja je svrha?

Već se polako ide prema ukidanju celibata u KC, na to će biti prisiljeni zbog nedovoljno novaka, kriteriji će se morati snižavati.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 kol 2019, 22:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
daramo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Poskok o fratrima koji su bili duhovni vodje medjugorskog kulta. Protivili se celibatu, pokazali to i praksom. :palacgore2

https://poskok.info/preduvjet-za-prizna ... o-i-zasto/


To ti Robi staješ na stranu KC u obračunu s "bogumilskim" kultom?

Pa veća je šansa da Vatikan ukine celibat nego prizna Međugorje dok su živi vidioci.
Iskreno ne sviđa mi se ovo učestalo napadanje Međugorja od strane poskoka, ne znam koja je svrha?

Već se polako ide prema ukidanju celibata u KC, na to će biti prisiljeni zbog nedovoljno novaka, kriteriji će se morati snižavati.


Ne apsolutno ne, naravno da sam na strani Medjugorja zbog ekonomije i politicko-demografskog impakta na Hrvate BiH. Nitko zadovoljniji od mene sto će nam taj fenomen donijeti jedan dodatni gradić od preko 5000 stanovnika, dugoročno, i to vrlo vitalan gradić i još uz to kozmopolitski. To se može opisati samo jednom rječju- sjajno. S obzirom na trendove, to će nam možda dugoročno čak biti drugi najveći grad u BiH, Medjugorje+Bijakovici vec sada imaju 4000 stanovnika u odnosu na prijeratnih 2000.

Ali istovremeno ne mogu odoliti komentirati fenomen, kao sto ne bi odolio komentirati npr. neke UFO fenomene.

Sto se tiče Poskoka, to je Susnjar vjerojatno tek nedavno saznao koliko su vidioci i ta ekipa okolo gluposti naizjavljivali, pa fasciniran komičnoscu nekih stvari tek sada objavljuje, a Poskok i inače voli propitivati razne hercegovacke tabu teme.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 kol 2019, 09:37 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Teza mog prijatelja je da poskok gubi na relevantnosti pa mora pribjegavati index strategiji.

Usput, poskok se uhvatio celibata, a zar nije puno bitnije da bi papa morao priznati da vidioci imaju veci autoritet od njega kad bi rekao da su ukazanja autenticna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 kol 2019, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Robbie MO je napisao/la:

Što piše u tom dnevniku?


Pa ovo da je Gospa na strani pobunjenih fratara, a protiv biskupa.

Ima tu još raznih budalaština, većinom su već navedene ovdje... Od banalnosti i bizarnosti za koje se očito vidi da su plod dječje mašte, a pripisane su Gospi do toga da sama Gospa više puta proturječi katoličkom nauku oko određenih pitanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 ruj 2019, 09:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Meni bi bilo fora da se iz Medjugorja izrodi neka hrvatska verzija mormona i jos se prosiri po svijetu, pa da imas fanatike koji iz daleka podrzavaju hrvatsku stvar u BiH.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 ruj 2019, 14:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30067
Aktiviste poput onih protestantskih fanatika, to ne bi bilo loše.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 ruj 2019, 04:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
https://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanst ... e-1367966/

ČUDO KOJE JE RAZVALILO EUROPU: Umirući dječak ozdravio čim je stigao u Međugorje!

Jedno od narazglašenijih čudesa u Međugorju svakako je ozdravljenje malog Joshue o kojemu su izvještavale sve talijanske televizije i mnogi europski mediji. Riječ je o djetetu koje je posve zbunilo znanost čudesnim ozdravljenjem od mnoštva tumora. Osam mjeseci, dvogodišnji Joshua borio se protiv posljednjeg stadija raka koji ga je proveo kroz transplantaciju, 80 kemoterapija, 17 terapija radioterapijom. A kad ništa od toga nije uspjelo, njegovi roditelji koji uopće nisu katolici, odveli su ga u Međugorje. Vrativši se kući, testovi su pokazali kako je 19 tumora od 20 koliko je sveukupno imao, te metastaze po kostima nestalo, te je počeo čudesni oporavak malenog djetešca.

Liječnici su mu prije odlaska u Međugorje dali svega nekoliko tjedana života. Uslijed tumora nije mogao hodati, no došavši u mjestašce u Bosni i Hercegovini, čim je sišao s autobusa počeo je trčati na veliko čudo roditelja, priča reporter RAI3 televizije i dodaje: ‘Uslijedila su klinička testiranja koja su pokazala nestanak tumora, smanjenje tumorne mase od 7,5 i 3 cm i zacjeljivanje metastaze na kostima.’

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 ruj 2019, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2019, 12:33
Postovi: 515
Sto se tice rasprave izmedu onih koji ne vjeruju u Medugorje, koji napola vjeruju i onih koji vjeruju je besmislena.
Ako vjerujes, i ako samo povremeno posjecujes Medugorje, i dalje nisi kompetentan pricati o dogadanjima u Medugorju. Tema je prilicno kompleksna i zaista treba dosta poznavati (pa i osjećati) da bi se moglo iznosti cinjenice.
Zbog posla i opcenito nekih kontakata sam povezana s Medugorjem, i htijuci ili ne dosta sam upoznata sa masu nekih stvari vezanih za dosta toga sta se u Medugorju dogada. I jako me ljuti kada netko tko nema nikakvog kontakta ili polovicnog pise o necemu sto jako malo poznaje ili poznaje na iskrivljen nacin.
U Medugorju postoji cudo. Hoce li se za 50 g. znanstveno objasniti, ne znamo, al' za sada cudo itekako postoji.
Postoje ozdravljenja tjelesna, duševna i duhovna. O kojima index ne govori. I ne mora.
Milioni su prosli i jos prolaze kroz to mjesto, a to nije slucajno i nije neka sektaska furka, razlozi postoje.

U 40g ta sila ljudi koja je prosla kroz jedno malo selo nije zabiljezen niti jedan incident vrijedan paznje, cak ni bolesti a da ne spominjem epidemije obzirom da dolaze ljudi sa svih kontinenata, sto bi se takoder moglo nazvati jos jednim cudom.

Istina da komercijalizam na prvi pogled koji vidimo u Medugorju moze zavarati i odvratiti slucajne i rijetke prolaznike, al' Medugorje definitvno nije to.
Hodocasnicki vodici (hodocasnicki vodic je posve drugaciji pojam od turistickog vodica) imaju nacin "rada" s hodocanicima, a to je uglavnom zadrzavanje hodocanika u trokutu Krizevac, Brdo ukazanja i crkva. Program je lijepo osmisljen i nudi hodocasnicima ono po sta su dosli.
Nasi ljudi su daleko od toga, cisto zbog prakticnog razloga, jer nema u praksi da sad ekipa od 20ak ljudi ili jedan individualac koji ne zna nista o Međ. uzme vodica, jer po komentarima indexasa i slicnih, upravo to je potrebno, makar bio zaguljeni ateist. Cisto radi informacije bi bilo korisno.

Lapo-lapo je napisao/la:
bura je napisao/la:
Nisu to nikakvi "mentalni poremećaji" i teško je to objasnit nekom agnostiku/ateisti.
Btw, nije ni za svačije uši.
Ugl.obred egzorcizma se radi u tajnosti, samo je jedan egzorcist/svećenik za cijelu BeHa i HR i ne zna mu se ime.(u biti zna kardinal).


U tajnosti? Pa gledala sam obred egzorcizma u Međugorju na jednom portalu. Vise svestenika je molilo oko talijanke koja se valjala po zemlji i vristala.

Evo jedne snmke obreda egzorcizma gdje opsjednuta osoba lezi, trese se, urla i pokazuje srednji prst...???
https://youtu.be/wJohL3ygCNA

A zasto se o toj temi tako malo prica? Koji je broj egzorcizama u Medjugorju? Zasto o takvim podacima uopšte ne govori javno?
Zanima me da li svestenici imaju sluzbenu dozvolu za takve stvari od biskupa ili od Vatikana?
Dvadeset prvi vijek i istjeruju djavole?


Egzocizam je cest u kat.crkvi i nije nista neobicno ljudima koji su blize crkvi.
I nema tajne, samo sto nema svakodnevno na poskoku ili indexu, ne znaci da je tajna ili da ne postoji.
Vatikan je odobrio egozcizam, tj svecenike za te radnje i tocno se zna koji svecenik ima dozvolu. Konkretno u Međugorju dozvolu je imao pok. fra Slavko Barbaric, a tko je sada ne znam, evo. Koliko se sjecam ide jedan ili vise na župu ili biskupiju. Obred istjerivanja mogu voditi samo svećenici koji su dobili dozvolu od biskupa. Tocno kako ide procedura imenovanja, ne mogu napisati tocno sa sigurnoscu, pa radije cemo reci da ne znam nego iznosti polupodatke, a ionako sve sto koga zanima o ovoj temi moze se saznati u razgovoru sa svecenicima. Radije tako nego se izčuđavati nakon nekakvih videa po netu.

Kad smo već na temi, jel' tko bio na ukazanju?
Preporučujem, osobito onima koji ne vjeruju.

_________________
► ne valja ni "umjereno" prekoviše ◄


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 04 lis 2019, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
https://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanst ... a-1373742/
ITALIJA JE ZANIJEMJELA! Tumor na srcu dječaka nestao nakon molitve vidjelice iz Međugorja!

Vrativši se iz Međugorja dočekala ih je lijepa vijest.

Sicilija je odlučila donirati 400 000 eura potrebnih za Darijevu operaciju u Americi

Čim su onamo stigli Dario biva podvrgnut preliminarnim pretragama kako bi ga se moglo operirati. Na operaciji će biti podvrgnut kirurškoj intervenciji na otvorenom srcu.

Nakon samo četiri sata operacije kirurg na čelu medicinskog tima prekida operaciju dajući potresnu izjavu.

“Tumoru nema ni traga, kao da ga nikada nije ni bilo, nemam što operirati, dječak je zdrav! Čudo!”

Svjedočanstvo je dostupno na talijanskom:

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 29 lis 2019, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
4 djevojke koje su doživjele ukazanja naše Blažene Majke u Garabandalu u Španjolskoj 1962-1965.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 23 vel 2020, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Nešto sam šarao po youtube i naiđem na ove tzv.street hipnotizere.



Ima mnoštvo klipova i veliki broj samih hipnozitera , i čovek iz prve misle da je fejk , međutim nije već je tehnika stara hiljadama godina.

Uglavnom hteo sam reći nešto povodom teme.
Mislim da u Međugorju je svojevremeno radio neki hipnotozer obučen u redovničke halje jer ruku na srce to inače stara hrišćanaska tradicija preuzeta od grčkih i rimskih sveštenika iz paganskih hramova.

Ovo govorim jer su kod pravoslavnih i danas poznate te stvari.
U Srbiji se zna da je u manastiru Žiči postojao monah hipnotizer i držao se najobičnije tehnike koju možemo videti u ovom video gde žena ne može da pomeri noge.
Uglavnom čuo sam mnoga svedočenja ljudi koji su doživeli hrišćansko prosvetljenje tako što pri ulasku u crkvu kao ukopani nisu mogli preći crkveni prag jer su toliko puni greha da bog to ne dozvoljava , i oni naravno to shvate kao veliki božji znak i očito im učvršćava veru u boga.
Atos iliti Sveta Gora je klasičan primer hipnotizerskog hrišćanstva kao i svi grčki manastiri tj.Grci su za to zakon.
Paganska religija je počivala ne ovome i svim mogućim napravljenim čudima i naravno to se prenelo na hrišćane iliti bolje reći na monahe koji služe na nekom važnom svetištu.

Neću da grešim dušu i da stopostotno tvrdim da je i u Međugorju postojao zaposleni hipnotizer-redovnik , ali ja verujem da jeste bar na početku stvaranja hodočasničkog ludila.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 06:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
joe enter je napisao/la:
Nešto sam šarao po youtube i naiđem na ove tzv.street hipnotizere.



Ima mnoštvo klipova i veliki broj samih hipnozitera , i čovek iz prve misle da je fejk , međutim nije već je tehnika stara hiljadama godina.

Uglavnom hteo sam reći nešto povodom teme.
Mislim da u Međugorju je svojevremeno radio neki hipnotozer obučen u redovničke halje jer ruku na srce to inače stara hrišćanaska tradicija preuzeta od grčkih i rimskih sveštenika iz paganskih hramova.

Ovo govorim jer su kod pravoslavnih i danas poznate te stvari.
U Srbiji se zna da je u manastiru Žiči postojao monah hipnotizer i držao se najobičnije tehnike koju možemo videti u ovom video gde žena ne može da pomeri noge.
Uglavnom čuo sam mnoga svedočenja ljudi koji su doživeli hrišćansko prosvetljenje tako što pri ulasku u crkvu kao ukopani nisu mogli preći crkveni prag jer su toliko puni greha da bog to ne dozvoljava , i oni naravno to shvate kao veliki božji znak i očito im učvršćava veru u boga.
Atos iliti Sveta Gora je klasičan primer hipnotizerskog hrišćanstva kao i svi grčki manastiri tj.Grci su za to zakon.
Paganska religija je počivala ne ovome i svim mogućim napravljenim čudima i naravno to se prenelo na hrišćane iliti bolje reći na monahe koji služe na nekom važnom svetištu.

Neću da grešim dušu i da stopostotno tvrdim da je i u Međugorju postojao zaposleni hipnotizer-redovnik , ali ja verujem da jeste bar na početku stvaranja hodočasničkog ludila.


Daj neki link, života ti. Jel to zabeležio neko kamerom? Samo sipaš iz rukava a reference ništa...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
podrinje je napisao/la:

Daj neki link, života ti. Jel to zabeležio neko kamerom? Samo sipaš iz rukava a reference ništa...


Ja lepo govorim o to šta su ljudi meni lično svedočili i i šta su mnogi drugi pričali tokom dugo godina a ti tražiš video snimak?!

Ne znam zašto si iznenađen kao da ne znaš da su crkve i sve ostale religije oduvek pune toga i da im je to osnovica od samog početka tj.nasledili su to od pagana.

[url]http://sr.wikipedia.org/wiki/Благодатни_огањ[/url]

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
joe enter je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Daj neki link, života ti. Jel to zabeležio neko kamerom? Samo sipaš iz rukava a reference ništa...


Ja lepo govorim o to šta su ljudi meni lično svedočili i i šta su mnogi drugi pričali tokom dugo godina a ti tražiš video snimak?!

Ne znam zašto si iznenađen kao da ne znaš da su crkve i sve ostale religije oduvek pune toga i da im je to osnovica od samog početka tj.nasledili su to od pagana.

[url]http://sr.wikipedia.org/wiki/Благодатни_огањ[/url]


E, sad... rekla kazala... Nomalno da hoću da vidim video zapis, ako postoji.

A ne postoji... Al' dobro, ti ostaješ i dalje nevernik. Tvoje pravo.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
joe enter je napisao/la:
Nešto sam šarao po youtube i naiđem na ove tzv.street hipnotizere.



Ima mnoštvo klipova i veliki broj samih hipnozitera , i čovek iz prve misle da je fejk , međutim nije već je tehnika stara hiljadama godina.

Uglavnom hteo sam reći nešto povodom teme.
Mislim da u Međugorju je svojevremeno radio neki hipnotozer obučen u redovničke halje jer ruku na srce to inače stara hrišćanaska tradicija preuzeta od grčkih i rimskih sveštenika iz paganskih hramova.

Ovo govorim jer su kod pravoslavnih i danas poznate te stvari.
U Srbiji se zna da je u manastiru Žiči postojao monah hipnotizer i držao se najobičnije tehnike koju možemo videti u ovom video gde žena ne može da pomeri noge.
Uglavnom čuo sam mnoga svedočenja ljudi koji su doživeli hrišćansko prosvetljenje tako što pri ulasku u crkvu kao ukopani nisu mogli preći crkveni prag jer su toliko puni greha da bog to ne dozvoljava , i oni naravno to shvate kao veliki božji znak i očito im učvršćava veru u boga.
Atos iliti Sveta Gora je klasičan primer hipnotizerskog hrišćanstva kao i svi grčki manastiri tj.Grci su za to zakon.
Paganska religija je počivala ne ovome i svim mogućim napravljenim čudima i naravno to se prenelo na hrišćane iliti bolje reći na monahe koji služe na nekom važnom svetištu.

Neću da grešim dušu i da stopostotno tvrdim da je i u Međugorju postojao zaposleni hipnotizer-redovnik , ali ja verujem da jeste bar na početku stvaranja hodočasničkog ludila.

Čovjek, tj.ljudsko biće, nema nikakve posebne moći, pa ni "hipnotizerske".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
podrinje je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Ja lepo govorim o to šta su ljudi meni lično svedočili i i šta su mnogi drugi pričali tokom dugo godina a ti tražiš video snimak?!

Ne znam zašto si iznenađen kao da ne znaš da su crkve i sve ostale religije oduvek pune toga i da im je to osnovica od samog početka tj.nasledili su to od pagana.

[url]http://sr.wikipedia.org/wiki/Благодатни_огањ[/url]


E, sad... rekla kazala... Nomalno da hoću da vidim video zapis, ako postoji.

A ne postoji... Al' dobro, ti ostaješ i dalje nevernik. Tvoje pravo.


Video snimak čega?? , ono kao neki nezavisni lik sa strane u manastirskom svetištu snima kako pop hipnotiše ljude?! :001_rolleyes

Katolički monah je prvi sa naučne strane predstavio hipnozu , a ti se zapitaj odakle mu to ako misliš da je to za crkvu neprihvatljivo.

[url]https://en.wikipedia.org/wiki/Abbé_Faria[/url]

Hipnoza se pominje u Gorskom Vijencu(radnja 17.vek).

Ada što je nego maštanije!
Ja sam čuo od jednoga đeda,
u Boku su jedni dohodili
iz Talije, ili otkud drugo,
na naš pazar isti izlazili,
pa viknuli cijelu narodu:
"Pogledajte onoga kokota!"
Kad pogledaj onoga kokota,
ali šljeme za nogu poteže.
Kad onaj čas, nije nego slamka!
Drugom vikni: "Poslušaj narode,
svak će sada grozd u ruku imat,
grozdu će te britve prinijeti,
al' čuvajte, da vas jad ne nađe,
nemoj koji grozda otkinuti!"
Dokle svako za po grozd uhvati,
priniješe britve grozdovima;
kad viđeše čudo neviđeno:
svaki sebe za nos dohvatio,
dogna britvu do svojega nosa!
Dokle treći savrh zida viknu:
"Čuj, narode, ne potopite se!"
U to rikni niz pazar rijeka;
ili bilo muško ili žensko,
svak, da gazi, uzdigni haljine.
Kad ni vode ni od vode traga,
no svak diga u pazar haljine
i krenuo ka da vodu gazi!
Kad viđeli e ih pogrdiše,
skoči narod, i bi ih pobili,
no uteci u Kotor Latini.-
To igranje isto je ovakvo
što na konop igraju, vojvoda!


Grci i Latini su sačuvali drevno znanje , i svako ono nije sačuvano sa oca lopva na sina džeparoša jer svo znanje srednjeg veka se nalazilo upravo u manastirima i samostanima koje su neki obični ljudi naučili od monaha , i onda zezali ljude kao u ovom primeru iz Gorskog Vijenca.

Ti misliš ako sam ja nevernik da hoću oblatiti crkvu izmišljanjem stvari , nemam potrebe za time jer sve je očito da očitije ne može biti , a ti imaš problem sa time jer nisu u stanu podneti istinu da je ovo što pominjem normalna praksa oduvek bila.

Ti si pravoslavac pa pretpostavljam da ne veruješ u međugorsko čudo, i verovatno si zaključio logički da je to prevara , kao što većina katolika i prostestanata ne veruje u "blagodatni oganj" i msili da je prevara dok većina pravoslavac veruje da je istina.

Ja mislim da je to sve prevara ma koja crkva da je u pitanju i da je to razrađeni sistem tokom dugih 2000 godina.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
joe enter je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

E, sad... rekla kazala... Nomalno da hoću da vidim video zapis, ako postoji.

A ne postoji... Al' dobro, ti ostaješ i dalje nevernik. Tvoje pravo.


Video snimak čega?? , ono kao neki nezavisni lik sa strane u manastirskom svetištu snima kako pop hipnotiše ljude?! :001_rolleyes

Katolički monah je prvi sa naučne strane predstavio hipnozu , a ti se zapitaj odakle mu to ako misliš da je to za crkvu neprihvatljivo.

[url]https://en.wikipedia.org/wiki/Abbé_Faria[/url]

Hipnoza se pominje u Gorskom Vijencu(radnja 17.vek).

Ada što je nego maštanije!
Ja sam čuo od jednoga đeda,
u Boku su jedni dohodili
iz Talije, ili otkud drugo,
na naš pazar isti izlazili,
pa viknuli cijelu narodu:
"Pogledajte onoga kokota!"
Kad pogledaj onoga kokota,
ali šljeme za nogu poteže.
Kad onaj čas, nije nego slamka!
Drugom vikni: "Poslušaj narode,
svak će sada grozd u ruku imat,
grozdu će te britve prinijeti,
al' čuvajte, da vas jad ne nađe,
nemoj koji grozda otkinuti!"
Dokle svako za po grozd uhvati,
priniješe britve grozdovima;
kad viđeše čudo neviđeno:
svaki sebe za nos dohvatio,
dogna britvu do svojega nosa!
Dokle treći savrh zida viknu:
"Čuj, narode, ne potopite se!"
U to rikni niz pazar rijeka;
ili bilo muško ili žensko,
svak, da gazi, uzdigni haljine.
Kad ni vode ni od vode traga,
no svak diga u pazar haljine
i krenuo ka da vodu gazi!
Kad viđeli e ih pogrdiše,
skoči narod, i bi ih pobili,
no uteci u Kotor Latini.-
To igranje isto je ovakvo
što na konop igraju, vojvoda!


Grci i Latini su sačuvali drevno znanje , i svako ono nije sačuvano sa oca lopva na sina džeparoša jer svo znanje srednjeg veka se nalazilo upravo u manastirima i samostanima koje su neki obični ljudi naučili od monaha , i onda zezali ljude kao u ovom primeru iz Gorskog Vijenca.

Ti misliš ako sam ja nevernik da hoću oblatiti crkvu izmišljanjem stvari , nemam potrebe za time jer sve je očito da očitije ne može biti , a ti imaš problem sa time jer nisu u stanu podneti istinu da je ovo što pominjem normalna praksa oduvek bila.

Ti si pravoslavac pa pretpostavljam da ne veruješ u međugorsko čudo, i verovatno si zaključio logički da je to prevara , kao što većina katolika i prostestanata ne veruje u "blagodatni oganj" i msili da je prevara dok većina pravoslavac veruje da je istina.

Ja mislim da je to sve prevara ma koja crkva da je u pitanju i da je to razrađeni sistem tokom dugih 2000 godina.


I da ništa u Crkvi nije istina, živeti po božjim zakonima je čestit i dostojanstven život. Međugorje neću da komentarišem, neka idu ljudi. Nemam ja ništa protiv toga, dolazi im mnogo ljudi koji više nemaju šta da izgube. Ja ne mogu da ih prezirem zbog toga ili da ih nazivam glupima, bio bih *** da mogu. Probajte, videćete... čudni su putevi gospodnji.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
podrinje je napisao/la:
I da ništa u Crkvi nije istina, živeti po božjim zakonima je čestit i dostojanstven život. Međugorje neću da komentarišem, neka idu ljudi. Nemam ja ništa protiv toga, dolazi im mnogo ljudi koji više nemaju šta da izgube. Ja ne mogu da ih prezirem zbog toga ili da ih nazivam glupima, bio bih *** da mogu. Probajte, videćete... čudni su putevi gospodnji.


Evo ga sad odmah ide propoved. :001_rolleyes

Moji postovi su hteli reći da je u Međugorju verovatno bilo toga(ne tvrdim nego mislim) , i onda sam dao primere kako je to crkvena tradicija od samog početka , a ti odmah o životu,bogu,moralu,..bla,bla,..

Međugorje komentarišem jer mi nikako ne prija da ljudi budu varani ma koliko to oni "sami hteli" , a najgore mi pada taj ogromni biznis oko toga kao što to rade tvoji pravoslavci takođe.
Ali jbg tebi ne smeta da SPC ubira milione i gradi kule od zlata zarađujući na očajnicima.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Meni smeta zarada na ocajnicima. Nisu te pripreme za put i sam put i smjestaj besplatni.Dosta im je njihovog jada, jos da ih varaju. Nije stvar ukazanja Gospe, stvar je u naplati vidjenja mjesta njenog ukazanja.
Postujem ja zivot po bozjim zakonima. Problem je u svestenim licima, ne svima, ali u vecini slucajeva su napravili dobar biznis od religije. Pogledajte ih kako zive?
Dodala bih jos nesto, sto je meni kao neutralnom posmatracu katolicke i pravoslavne crkve zapelo za oko:
Katolicko svestenstvo prilazi narodu s velikom ozbiljnoscu i cvrstom, vidljivom vjerom. Pravoslavci su tu malo ,,opusteni,,
Katolici su vise spremni pomoci svome stadu, a pravoslavci uzeti sve sto im se ponudi
Cin krstenja, vjencanja, sahranjivanja se takodje razlikuje
Pravoslavni svestenici ne okupljaju omladinu oko sebe kao katolicki i mnogo manje rade s njima, gotovo uopste ne rade
Ima tu jos stvari....ali da ne ispadne da sada ruzim pravoslavno svestenstvo, primjecujem da u posljednje vrijeme upozoravaju vjernike na dostojanstvo i ,,ono kako red nalaze,, Malo su se angazovali i oko omladine, nedovoljno, ali pomaka ima.

E, da...ove godine kada je pop dolazio da mi osvesta kucu, ja mu dam 20 KM, a on vadi jos i svoju knjigu i kaze ,,samo 20 KM,, E, sta sam pomislila zakljucite sami.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 20:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30067
Lapo-lapo je napisao/la:
Meni smeta zarada na ocajnicima. Nisu te pripreme za put i sam put i smjestaj besplatni.Dosta im je njihovog jada, jos da ih varaju. Nije stvar ukazanja Gospe, stvar je u naplati vidjenja mjesta njenog ukazanja.


Ne naplaćuje se posjeta mjestu ukazanja.

Bili smo prije mjesec dana na brdu ukazanja, preporučujem posjet. :palacgore1

slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Obožavam seriju kao najbolju hrvatsku ikada Prosjake i Sinove , i tamo mi je lik don Pavla vrhunski kao poštenog čoveka koji je uz narod.

Danas se crkva u Rvata pretvorila u dida Kikaša kao u sceni kad u crkvi onoj babi puštaju golubice kao znak svetog duha , tj.to je slično kao Međugorje danas.

Did Kikaš je bio ipak pošten govoreći "Cili svit je jedno veliko varakanje".

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Naša Kvačica je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Meni smeta zarada na ocajnicima. Nisu te pripreme za put i sam put i smjestaj besplatni.Dosta im je njihovog jada, jos da ih varaju. Nije stvar ukazanja Gospe, stvar je u naplati vidjenja mjesta njenog ukazanja.


Ne naplaćuje se posjeta mjestu ukazanja.

Bili smo prije mjesec dana na brdu ukazanja, preporučujem posjet. :palacgore1

slika



Kvacice, da znas da hocu. Posjeticu tokom ljeta. Mozda promijenim misljenje o svemu vezanom za ukazanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2019, 12:33
Postovi: 515
Lapo-lapo je napisao/la:
Meni smeta zarada na ocajnicima. Nisu te pripreme za put i sam put i smjestaj besplatni.Dosta im je njihovog jada, jos da ih varaju. Nije stvar ukazanja Gospe, stvar je u naplati vidjenja mjesta njenog ukazanja.
Postujem ja zivot po bozjim zakonima. Problem je u svestenim licima, ne svima, ali u vecini slucajeva su napravili dobar biznis od religije. Pogledajte ih kako zive?

U Međugorju je hodočasnicima bitno posjetiti Brdo Ukazanja, Križevac i crkva. I sve to je besplatno.
Ako žele spavati u Međugorju ili jesti moraju platiti, al debelo jeftinije nego što bi platili u Italiji, Jadranu i sl.
Toliko da je Talijanu jeftinije tako živjeti u Međugorju nego u Rimu.
Ako žele kupiti suvenir, također se plaća. I naravno, imaš suvenire od pola eura.
Besplatne su sve duhovne obnove, Ukazanja, Festival mladih, klanjanja, mise, Ispovjedi, Pričesti, Putevi križa nedjeljom i petkom na brdima ili u crkvi, susreti s vidiocima, predavanja, razgovori sa svećenicima ... itd, ... a to je ono bitno.

Također invalidi imaju besplatan smjestaj i hranu jednom u godini na nekoliko dana, a nerijetko i cijelu godinu po pansionima.
U početku Fest. mladih je takoder smjestaj i hrana bio besplatan.

Hodočasnik u Italiji plaća i zrak.
A to što su ćevapi skuplji nego u Bosni je možda zato što ove jedeš na čistom zraku.

_________________
► ne valja ni "umjereno" prekoviše ◄


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 75  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO