HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 231 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Naravno da je mit. Kao i mnogi drugi. Ratne propagande su poznata stvar

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27109
Nebula je napisao/la:
Nekidan kod Hadžifejzovića Stjepan Kljujić reće "Alija je izdao multietničku BiH jer mu je veći saveznik bio Tudžman nego ja". Da, Stjepan je u pravu.


I Alija je shvatio da mu jedan sarajevski hohštapler neće dati oružje i zbrinuti stotine tisuća izbjeglica, a za uzvrat tražiti novu Ahdnamu. Toliko lud nije bio.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 13:33 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Nebuli spor dan na poslu pa je u trol raspoloženju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Haha baš danas imam puno posla. Jedva stignem na forum.

Nije to već sam progledao. Imao sam mrenu na očima. Vjerovatno zbog pisanja na ovom forumu nisam mogao razumjeti koliki je saveznik RH. Sad kad mi je čovjek "odozgo" objasnio neke stvari sve izgleda potpuno drugačije. Ako smo zajedno sa Hrvatskom onda ovo malo Srba zapadno od Drine djeluje kao smiješan protivnik iskreno :D

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Nebula je napisao/la:
Haha baš danas imam puno posla. Jedva stignem na forum.

Nije to već sam progledao. Imao sam mrenu na očima. Vjerovatno zbog pisanja na ovom forumu nisam mogao razumjeti koliki je saveznik RH. Sad kad mi je čovjek "odozgo" objasnio neke stvari sve izgleda potpuno drugačije. Ako smo zajedno sa Hrvatskom onda ovo malo Srba zapadno od Drine djeluje kao smiješan protivnik iskreno :D



Kako to,pa Hrvatska je izvrsila "agresiju" na jednu i jedinu? Mislim znamo da nije izvrsila agresiju ali ovo gledam iz Bosnjine perspektive. Muslimani vise mrze Kolindu i HDZ a i dobar dio SDP-a Hrvatske (nakon "big shit",sto bi rekao Bosnjo "skandala") nego Vucica i neke Srbe. To je prilicno tocna konstatacija. Ili barem priblizno isto. Ukratko ne vole nikoga iz hrvatske politike. No,sve u svemu moram priznati da izmedju nekih gluposti,svejedno govoris istinu jer RH je unatoc nesuglasicama saveznik Muslimana. Je li mi drago zbog toga? Nije. Ali i dosta manji saveznik nego sto ti mislis. Jer mnogi Hrvati iz Hrvatske realno ne vole uopce bosanske Muslimane niti njihovu politiku te na to gledaju kao Osmansko Carstvo i malu Tursku odnosno Erdoganovu marionetu (sto i jest istina,remember amanet?),to znam i sam sam se u to uvjerio puno puta. Ne kazem da apsolutno svi podupiru Herceg Bosnu (iako vecina je) ali jos manje podupiru muslimansku drzavu i zato sto BiH vide kao zariste novih sukoba pa jednostavno kazu nek se podijeli vise Bosna. Svejedno,manje podnose Beograd nego Sarajevo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Nebula je napisao/la:
Haha baš danas imam puno posla. Jedva stignem na forum.

Nije to već sam progledao. Imao sam mrenu na očima. Vjerovatno zbog pisanja na ovom forumu nisam mogao razumjeti koliki je saveznik RH. Sad kad mi je čovjek "odozgo" objasnio neke stvari sve izgleda potpuno drugačije. Ako smo zajedno sa Hrvatskom onda ovo malo Srba zapadno od Drine djeluje kao smiješan protivnik iskreno :D


Čak i da zamislimo da RH i FBIH djeluju sinkronizirano kao Srbija i RS opet bez dogovora nema rješenja jer se ne može nametnuti niti bi ga Zapad nametnuo jer ovi bi imali zaštitu Rusije uz prešutnu podršku Kine. Nema tu sretnog rješenja jer više ne prolazi samo stati na stranu Amerike i očekivati da ti oni riješe sve probleme. Nažalost situacija u svijetu pokazuje da se problemi takve vrste ne rješavaju nego se koriste za produbljivanje kriza i proxy sukobe. Možda u BIH nikad ne bude oružanog sukoba, ali blokada vlasti je realan scenarij koji može ići u nedogled i dovesti državu pred kolaps.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
I zaboravih jos jednu kljucnu stvar preko koje se razbija mutava teorija ili nada Muslimana da je RH njima neki ultrasaveznik (saveznik jest ali ne puno veci od Srbije,ako uopce) a to je ove dvije rijeci: Peljeski most. Pazite,oni bi tuzili Hrvatski oko mosta koji je vec izronio i koji je u dogovoru s EU. I onda mi govore o nekoj "gradjanskoj" NDH 2.0 a Komsic i Dzaferovic se toliko angazirali oko zaustavljanja gradnje. A tek koliko je most vazan Hrvatskoj. Dodik rijesio stvar,iako realno to su ucinili da ne bi njima RH nesto blokirala. Svejedno lose za odnose Zagreb-Sarajevo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
most je folklor. za izbore i grupisanje stada

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 17:32 
Offline

Pridružen/a: 02 lis 2019, 22:51
Postovi: 62
Citat:
Dodik rijesio stvar,iako realno to su ucinili da ne bi njima RH nesto blokirala.

Šta bi to RH mogla da blokira Republici Srpskoj? :001_smile
Lično smatram greškom Dodika što je to blokirao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Uz Erdoganovo odmicanje od NATO-a i EU i približavanje Putinu i Vučiću, sve je izglednije da će pri raspadu BiH Srbi i Muslimani stajati zajedno naspram Hrvata.

Tako je i najbolje jer će u tom slučaju SAD i EU svoje ciljeve željeti ostvariti putem BH Hrvata koji će od toga nakraju jedini profitirati i izaći kao politički pobjednici.

Uostalom, najjači smo kad smo sami protiv svih umjesto u nekim klimavim savezima i koalicijama oko kojih smo podjeljeni u društvu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De ne spominjite Erdogana i BiH zajedno. On ne bi imao utjecaja na BiH ni da ima 6 nosača aviona.
Jedini utjecaj kojeg ima je da bosanskim muslimanima vadi živce šaljući im Afganistance i Pakistance.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
1986 je napisao/la:
Uz Erdoganovo odmicanje od NATO-a i EU i približavanje Putinu i Vučiću, sve je izglednije da će pri raspadu BiH Srbi i Muslimani stajati zajedno naspram Hrvata.

Tako je i najbolje jer će u tom slučaju SAD i EU svoje ciljeve željeti ostvariti putem BH Hrvata koji će od toga nakraju jedini profitirati i izaći kao politički pobjednici.

Uostalom, najjači smo kad smo sami protiv svih umjesto u nekim klimavim savezima i koalicijama oko kojih smo podjeljeni u društvu

Jadan je onaj ko se uzda u amerikance te ostatak zapadnog smeca...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2019, 16:24
Postovi: 131
Nebula je napisao/la:
Haha baš danas imam puno posla. Jedva stignem na forum.

Nije to već sam progledao. Imao sam mrenu na očima. Vjerovatno zbog pisanja na ovom forumu nisam mogao razumjeti koliki je saveznik RH. Sad kad mi je čovjek "odozgo" objasnio neke stvari sve izgleda potpuno drugačije. Ako smo zajedno sa Hrvatskom onda ovo malo Srba zapadno od Drine djeluje kao smiješan protivnik iskreno :D

Šućur Allahu, nek' si i ti progledao.
Nego, šta ćemo sa onih 7 miliona istočno od Drine? Meni je stvarno žao, moraćete se pomiriti sa postojanjem srpske države zapadno od Drine. Viševjekovni san je ostvaren, Drina više nije granica.
Vama je sada krajnje vrijeme da se malo smirite i opametite i da pokažete zrelost, pa da budete prihvaćeni od svojih susjeda ili da vam mi pomognemo da se domognete Anadolije. Sve u svemu, iskreno se nadam da nas nećete opet tjerati da trošimo metke i granate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Nebula je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Hrvatska već graniči sa Srbijom, i sa zapadnim dijelom RS koji je enklava sa pola milijuna Srba (u Brčkom nijedan narod nije većina, i Hrvati imaju prevagu da odluče o statusu dotičnog Distrikta, za kojeg je najbolje da bude slobodni grad-drzava, slicno kao Rijeka kratkotrajno).

Od banjalučke enklave, Hrvatsku dijeli velika rijeka Sava. Više se boje tamošnji Srbi Hrvatske, nego što bi se Hrvatska trebala bojati njih.

Što ti je više zastrašujuće?

-Nestanak Hrvata BiH?
-Ujedinjenje RS i Srbije?


Za Hrvatsku je više zastrašujuće ujedinjenje RS i Srbije. Hrvatska nije neka bezveze zemlja. Gleda dugoročno i pametno. Sa užasnim demografskim tokovima u Slavoniji zadnje što Hrvatskoj treba je srpska BiH. A BiH će biti srpska ako Bošnjaci izgube u BiH. Srbi su veći narod od Hrvata a već su dominantni u pola BIH i to sve uz Savu. Ako Bošnjaci propadnu čija će biti BiH ako ne srpska? A ako je BiH srpska i ako Slavonija masovno gubi stanovništvo (plus što Srbi smatraju da Slavonija treba biti njihova) kakva je to pozicija za Hrvatsku? (da sad ne spominjem Mađarsku koja je pod Orbanom sve redikalnija a i prijatelj Srbije)

Osim toga, Hrvati u Hercegovini su beton i nikada neće nestati. Hrvati u Bosni već nisu faktor i tu nema pomoći. Zna to sve Hrvatska. Nikako joj ne odgovora poraz Bošnjaka i zato će uvijek biti saveznik Bošnjaka. Naravno, borit će se i za što je moguće veći uticaj BH Hrvata u BH ali tu će ići dokle može i nikako na račun savezništva sa Bošnjacima. Jednostavno, strateški interes Hrvatske je da Bošnjaci ne izgube BiH.


Hrvatska se po pitanju ujedinjenja RS i Srbije pita ko Zanzibar.
U RS nemaju nikoga i nista.
Za razliku od FBiH gdje preko Čovića mogu napraviti dar mar kad god pozele.
I to uracunaj u kalkulaciju.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Lecter je napisao/la:
Citat:
Dodik rijesio stvar,iako realno to su ucinili da ne bi njima RH nesto blokirala.

Šta bi to RH mogla da blokira Republici Srpskoj? :001_smile
Lično smatram greškom Dodika što je to blokirao.

Onaj most na Savi za koji nas gnjavite već koliko godina, bez tog mosta đaba vam autocesta do Banjaluke. Ali eto primjera kako smo se civlilizirano dogovorili u svrhu obostrane koristi.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 18:56 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Muslimani moraju shvatiti da Hrvati i Hrvatska nece s njima nista pregovarati dok ne ispostuju sljedece:
1.Izborni zakon koji ce dokinuti malverzacije na hrvatsku stetu u Domu Naroda i izbor hrv.clana Predsjednistva
2.Bilo kakvi dogovori ne smiju biti na potpunu stetu trece strane tj.Srba (ukidanje RS i slicne gluposti)

Hrvatska zeli Daytonski balans snaga koji je i postignut ‘95 i potpisan, samo je Dayton oskvrnut na hrvatsku i srpsku stetu idiotizmom medjunarodne zajednice upogonjene arapskim novcima i kvazigradjanskim glupostima. To je ono sto Hrvatsku primarno interesira - Daytonska BIH sa jakom polugom (Hrvati BiH) preko koje ju kontrolira. Bilo kakvo remecenje balansa snaga samo daje krila vecinskom nacionalizmu (bosnjackom) koji bi nakon obracuna sa Srbima front preusmjerio na Hrvate. Tudjman vas je procitao ‘93, procitao je i Milanovicev SDP a kamoli Plenkovic i Kolinda.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 18:59 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Naravno druga varijanta je raspad BiH po sistemu - HB + USK Hrvatskoj, RS - Srbiji, neovisni Bosnjakistanski Trokut.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Nebula je napisao/la:
Procjene su da trećina Srba u BiH nije za ovu agresivnu Dodikovu ratnu politiku. Ako bi birali između unitarne BiH i odcjepljenja koje podrazumjeva rat, izabrali bi unitarnu BiH. BH Hrvati će uraditi kako kaže Hrvatska a Hrvatskoj odgovara jedinstvena BiH. Računica je jednostavna. Jedva 20% stanovništva BiH su separatisti. 80% su na strani BiH. Iz različitih razloga ali tako je.

Samo 20% separatista

Ma ja mislim da je najmanje 120% Srba i Hrvata za jednu i jedinu suHverenu BiH,80% je premalo.Samo to razmišljanje ljubomorno čuvaju i neće javno da ga iznesu. :zubati
Zato vi muslimani birate Komšića Hrvatima za nedaj Bože.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 19:11 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Migranti će uništit USK, domicilno stanovništvo će se evakuirat u mrski Zg i Njemačku, a kanton će vjerojatno ostat prazna izolirana eksklava mujistana. Ali načelno ga treba uzet da se podeblja usko grlo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27109
Nebula je napisao/la:
Jednostavno, strateški interes Hrvatske je da Bošnjaci ne izgube BiH.


Muslimani su već izgubili BiH. Oni su četri godine jedini upravljali u ime RBIH kroz Predsjedništvo
i to više nikad neće. Hrvati su tri puta napravili istu grešku računajući da će ih prikloniti
hrvatskim nacionalnim intresima. Prvi put od Vladi od 1910., drugi put 1941. i treći u zadnjem ratu.
Nema više prostora za ponavljanje istih grešaka. Prvi put je bilo nužda, drugi samozavara, a treći
kao prvi.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 19:39 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Bosnjacima u Hrvatskoj vise ne vjeruje ni ljevica a kamoli centar/desnica. Ostaju im ekstremni desnicari dodrinaskog podtipa kojih je plafon 5-10% sa NULA mandata u Saboru.
Good luck with that.

Nadalje, jos vaznija je cinjenica da Bosnjaci Hrvatima i Hrvatskoj apsolutno nista ne donose u miraz. Nista.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 19:42 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Lecter je napisao/la:
Citat:
Dodik rijesio stvar,iako realno to su ucinili da ne bi njima RH nesto blokirala.

Šta bi to RH mogla da blokira Republici Srpskoj? :001_smile
Lično smatram greškom Dodika što je to blokirao.

Dodik je pitanje peljeskog mosta blokirao zbog Bosnjaka.Kada je Srbija predlozila resavanje granice na Drini,Bosnjaci su to odmah blokirali.Ako se Bosnjaci mesaju u deo granice gde RS i Srbija granice i gde realno oni nemaju sta da traze,mesacemo se i mi Srbi na pitanje granice federacije i HR.Hoce tako,eto im.Oni bi da se mesaju u RS i pravdaju to konstitutivnoscu svih na celoj teritoriji BiH,onda su i Srbi konstitutivni i mesace se na drugubstranu.Muslimani bi da se pitaju u RS,a Srbi da se ne pitaju u federaciji.Malo morgen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 02 lis 2019, 22:51
Postovi: 62
PCM je napisao/la:
Bosnjacima u Hrvatskoj vise ne vjeruje ni ljevica a kamoli centar/desnica. Ostaju im ekstremni desnicari dodrinaskog podtipa kojih je plafon 5-10% sa NULA mandata u Saboru.
Good luck with that.

Nadalje, jos vaznija je cinjenica da Bosnjaci Hrvatima i Hrvatskoj apsolutno nista ne donose u miraz. Nista.
Donose.Probleme i islamizaciju.Koliko ih je u većspomenutoj Puli?Eno traže dzamiju,valjaju se po podu i histerišu. :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Lecter je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Bosnjacima u Hrvatskoj vise ne vjeruje ni ljevica a kamoli centar/desnica. Ostaju im ekstremni desnicari dodrinaskog podtipa kojih je plafon 5-10% sa NULA mandata u Saboru.
Good luck with that.

Nadalje, jos vaznija je cinjenica da Bosnjaci Hrvatima i Hrvatskoj apsolutno nista ne donose u miraz. Nista.
Donose.Probleme i islamizaciju.Koliko ih je u većspomenutoj Puli?Eno traže dzamiju,valjaju se po podu i histerišu. :001_smile

Sad i u Dubrovniku traže đamiju. Ako im Hrvatske vlasti to dozvole stvarno nismo normalni. Ovo što imaju sada je već previše.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što nakon raspada BiH?
PostPostano: 07 lis 2019, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27109
Nebula je napisao/la:
most je folklor. za izbore i grupisanje stada


Izbor Sejde Komšića 3x nije "folklor".

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 231 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Bošnjak..007, crni_bombarder, mrnjav, nesorta, Robbie MO i 273 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO