HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 482 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Kačamak je napisao/la:
KiM je napisao/la:
Bgd. je jedna velika siva rupcaga, gde su kontrasti najizrazenije. NBGD ili razvaline, kucerci, udzerice Vracara, Vozdovca ka centru, Zvezdare iza opcine. Ma ciganska mahala. Tarabice, rusene kuce pune Arapa i cigana, haos, stroka.

Vidi se da si iz teške provincije.Odmrzni još jedno pakovanje pečene paprike i vidi koliko ti je ostalo kiselog kupusa u kaci.To ti je cela aktivnost.

Prostaku jedan, ne obracaj mi se. Rekao sam ti. Ja se ponosim sto sam ispod Malog Jastrebca.

Sto mi je pradeda Milorad bio u toplickom "Gvozdenom puku". U ratu protiv tvoga dede u plavim AU uniformama.
Od 1912-1920 kada se vratio u selo. Jer je od "Gvozdenog puka", napravljena kraljeva GARDA.
Ranjavan vise puta i jos vise odlikovan.

Sad se nosi u *** krasni, i odjebi vise od mene, na ignore si mi.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Srbočetnički jugokomunista je napisao/la:
KiM je u pravu dobrim delom objektivno, ali i to daje izvesan šmek i simbol Srbije je baš zato na neki način.
Za ratno ostrvo, ko hoće šume, imamo celu regiju nazvanu po šumama, mogu svi da se uguraju bez problema, ali iskreno mislim da se 2 kvadratna km u sred grada, i na ostrvu može bolje iskoristiti od šumetine.

Audrey, Kalemegdan posetiti, Knez Mihailovu, Skadarliju(šetnja je ok, ako hoćete da jedete nešto samo napred, ali pošto je Skadarlija pre svega tu da navuče turiste, odraće vas).To su ona klasična turistička mesta ako ipak hoćete da vidite(mada su tu i lokalci, al kapiraš poentu).
Ovo, kolko kapiram oćeš da vidiš neke landmarkove i inače život u gradu, preporučujem da se prošetaš kroz Cara Dušana možda na Dorćolu(Dorćol treba da kao bude neki deo grada gde je sačuvan taj stari duh i sl., što je po meni realno isforsirano, ali pogledati) i kej na Dunavu, Vukov Spomenik i taj park tu(mada to nije zaista nešto posebno, ovako mi je palo na pamet), ne znam koliko tu turista ima, ali svakako pogledati Gardoš u Zemunu, za šume imaš Zvezdarsku i Košutnjačku ako oćeš da prošetaš(bolje Zvezdarska pošto ćete verovatno biti u centru stacionirani, pa vam je dosta bliže).Za neki avanturizam Veliko ratno ostrvo i Avala, ali to bi trajalo ceo dan i umorili biste se, pa ne verujem da vam odgovara za toliko.Ako ste neki sportisti, navijači il nešto, pogledajte stadione i to je manje više to, teško da ima još nešto što bi vam bilo zanimljivo.

Ziveo sam oko 1 god. na Vracaru. Juzni bulevar, nove zgrade ispred Klas pekarske industrije, preko puta balun hale.
Znam jer sam bio privremeno beograDZanin. Drzao sam tu i kancelariju i menjacnicu, dok sam sredjivao papire za plac sto sam kupio na Zvezdar.
U Ruze Jovanovic, 500m od Cvetka kod tramvajske okretnice uz brdo, gde uvek ruze vetrova duvaju, kao na Zlatiboru.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kačamak je napisao/la:
Kuća cveća je zatvorena za posetioce sem unapred najavljenih organizovanih tura turista.Gde ti živiš?Ko i KiM?


Posetila sam je u septembru prošle godine bez najave. Nakon Titove smrti neko vreme je bila besprekorno sređena, sada više nije. Svakako je treba posetiti i pogledati interesantne eksponate.

Evo i zabeleženog prizora tokom moje posete.

slika

slika

Beograd ima odličnih mesta za posetiti bilo da se šetnjom ulicama pogleda arhitektura, posete izletišta, ustanove kulture, fini restorani a da nije izvikana Skadarlija, i mnogo toga još.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
A bar nisi debela

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
KiM je napisao/la:
Srbočetnički jugokomunista je napisao/la:
KiM je u pravu dobrim delom objektivno, ali i to daje izvesan šmek i simbol Srbije je baš zato na neki način.
Za ratno ostrvo, ko hoće šume, imamo celu regiju nazvanu po šumama, mogu svi da se uguraju bez problema, ali iskreno mislim da se 2 kvadratna km u sred grada, i na ostrvu može bolje iskoristiti od šumetine.

Audrey, Kalemegdan posetiti, Knez Mihailovu, Skadarliju(šetnja je ok, ako hoćete da jedete nešto samo napred, ali pošto je Skadarlija pre svega tu da navuče turiste, odraće vas).To su ona klasična turistička mesta ako ipak hoćete da vidite(mada su tu i lokalci, al kapiraš poentu).
Ovo, kolko kapiram oćeš da vidiš neke landmarkove i inače život u gradu, preporučujem da se prošetaš kroz Cara Dušana možda na Dorćolu(Dorćol treba da kao bude neki deo grada gde je sačuvan taj stari duh i sl., što je po meni realno isforsirano, ali pogledati) i kej na Dunavu, Vukov Spomenik i taj park tu(mada to nije zaista nešto posebno, ovako mi je palo na pamet), ne znam koliko tu turista ima, ali svakako pogledati Gardoš u Zemunu, za šume imaš Zvezdarsku i Košutnjačku ako oćeš da prošetaš(bolje Zvezdarska pošto ćete verovatno biti u centru stacionirani, pa vam je dosta bliže).Za neki avanturizam Veliko ratno ostrvo i Avala, ali to bi trajalo ceo dan i umorili biste se, pa ne verujem da vam odgovara za toliko.Ako ste neki sportisti, navijači il nešto, pogledajte stadione i to je manje više to, teško da ima još nešto što bi vam bilo zanimljivo.

Ziveo sam oko 1 god. na Vracaru. Juzni bulevar, nove zgrade ispred Klas pekarske industrije, preko puta balun hale.
Znam jer sam bio privremeno beograDZanin. Drzao sam tu i kancelariju i menjacnicu, dok sam sredjivao papire za plac sto sam kupio na Zvezdar.
U Ruze Jovanovic, 500m od Cvetka kod tramvajske okretnice uz brdo, gde uvek ruze vetrova duvaju, kao na Zlatiboru.
Jel to tamo gde je Marinkova bara?Gančester siti?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
KiM je napisao/la:
Bgd. je jedna velika siva rupcaga, gde su kontrasti najizrazenije. NBGD ili razvaline, kucerci, udzerice Vracara, Vozdovca ka centru, Zvezdare iza opcine. Ma ciganska mahala. Tarabice, rusene kuce pune Arapa i cigana, haos, stroka.


Da nisi preterao ili si možebiti imao posla samo u takvim krajevima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ksenija je napisao/la:
KiM je napisao/la:
Bgd. je jedna velika siva rupcaga, gde su kontrasti najizrazenije. NBGD ili razvaline, kucerci, udzerice Vracara, Vozdovca ka centru, Zvezdare iza opcine. Ma ciganska mahala. Tarabice, rusene kuce pune Arapa i cigana, haos, stroka.


Da nisi preterao ili si možebiti imao posla samo u takvim krajevima?
Provincijalac.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kačamak je napisao/la:
Provincijalac.

Nije problem što je provincijalac već što je iskompleksirani provincijalac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ksenija je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Provincijalac.

Nije problem što je provincijalac već što je iskompleksirani provincijalac.
Pa skoro svaki je iskompleksiran 99% ja se ne računam jer me BG ne interesuje.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 11 ožu 2017, 23:30 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kačamak je napisao/la:
Pa skoro svaki je iskompleksiran 99% ja se ne računam jer me BG ne interesuje.

Ne bih rekla, oni koji nisu i ne oglašavaju se u toj meri ili su makar tihi. Zbog čega te ne interesuje Beograd, pretpostavljam i tebi glavni grad?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 17 ožu 2017, 19:19 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Kada sam već na ovoj temi da je ulepšam :D

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 17 ožu 2017, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Sodoma i Gomora, dozivele su tragicnu sudbu, jer ih je Bog unistio, zbog bluda, nemorala, razvrata.

Kako ce Bgd. proci, neka procitaju svedocanstva, nasih svetih otaca, monaha Tadeja i starca Gavrila.
Koji kazu, da ce ljudi u kolonama napustati prestonicu, dok ce u njoj vladati kriminal, glad, nemoral, Arapi...

slika

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 12 tra 2017, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Lepa turistička razglednica



:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 12 tra 2017, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
KiM je napisao/la:
Sodoma i Gomora, dozivele su tragicnu sudbu, jer ih je Bog unistio, zbog bluda, nemorala, razvrata.

Kako ce Bgd. proci, neka procitaju svedocanstva, nasih svetih otaca, monaha Tadeja i starca Gavrila.
Koji kazu, da ce ljudi u kolonama napustati prestonicu, dok ce u njoj vladati kriminal, glad, nemoral, Arapi...

slika

Inače, taj slogan (inspiracija) je, pretpostavljam, pokupljen odavde.



:D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 10 lis 2019, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Samo malo, ja sam mislio da je Beograd na vodi, na Dunavu, sad gledam na Google maps i ispada na Savi.

A ja cijelo vrijeme mislio da će to biti luksuzni facelift Beograda, koji će se vidjeti iz međunarodnih kruzera koji idu Dunavom. Ujedno Dunav je daleko širi od Save, da je na Dunavu bio bi pogled na "more" ovako je to Sava ko u Orašju. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 10 lis 2019, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Na Savi. Jedino u Zemunu obala na Dunavu liči na nešto. Na Nbg su uz Dunav parkovi, a u starom delu Beograda ili industrijske zone ili neuređena šuma, osim 25. Maja na Dorćolu koji isto izgleda ok. Sava je glavna beogradska reka, ako ne računamo Zemunce. A Dunav ne izgleda baš toliko širi kad ga gledaš golim okom, iako znam da realno jeste.

I Bgd na vodi je mogao da se gradi jedino na Savi, jer je tu bio prazan prostor. Na delu uz Dunav bi morao da porušiš gomilu fabrika i zgrada, a i luku Beograd, a deo gde su šume (Karaburma, Mirjevo itd) su u pizdi materini od centra.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 10 lis 2019, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Na Savi. Jedino u Zemunu obala na Dunavu liči na nešto. Na Nbg su uz Dunav parkovi, a u starom delu Beograda ili industrijske zone ili neuređena šuma, osim 25. Maja na Dorćolu koji isto izgleda ok. Sava je glavna beogradska reka, ako ne računamo Zemunce. A Dunav ne izgleda baš toliko širi kad ga gledaš golim okom, iako znam da realno jeste.

I Bgd na vodi je mogao da se gradi jedino na Savi, jer je tu bio prazan prostor. Na delu uz Dunav bi morao da porušiš gomilu fabrika i zgrada, a i luku Beograd, a deo gde su šume (Karaburma, Mirjevo itd) su u pizdi materini od centra.


Ah, ok.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 12 lis 2019, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Carmello Šešelj je napisao/la:
Na Savi. Jedino u Zemunu obala na Dunavu liči na nešto. Na Nbg su uz Dunav parkovi, a u starom delu Beograda ili industrijske zone ili neuređena šuma, osim 25. Maja na Dorćolu koji isto izgleda ok. Sava je glavna beogradska reka, ako ne računamo Zemunce. A Dunav ne izgleda baš toliko širi kad ga gledaš golim okom, iako znam da realno jeste.

I Bgd na vodi je mogao da se gradi jedino na Savi, jer je tu bio prazan prostor. Na delu uz Dunav bi morao da porušiš gomilu fabrika i zgrada, a i luku Beograd, a deo gde su šume (Karaburma, Mirjevo itd) su u pizdi materini od centra.


Koliko bi trebale biti visoke zgrade na tom čudu? Negdje sam čitao da su planirane previsoke i da će zakloniti sasvim pogled na rijeku ili nešto, ne sjećam se najtočnije pa moguće da serem gluposti :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 13 lis 2019, 06:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vlast je skinula zonsko ograničenje visine tu, tako da grade u u visinu koliko im padne napamet (a pada im mnogo), zgrade su baš visoke. Jedino se nadam da neće graditi onu odvratnu poslovnu kulu od 200 i kusur metara (moja prognoza je da neće, jer se već uveliko gradi kula bliznakinja PC Ušće sa druge strane reke od 125 metara, tako da ćemo imati kule bliznakinje odmah prko puta reke vrlo uskoro, plus što postoji gomila modernog poslovnog prostora na Nbg, pa nisam siguran da je isplativa još i kuletina od 200+ metara poslovnog prostora sa ove strane reke). Zakloniće pogled sa Gazele na Kalemegdan i Stari grad. Pogled sa Kalemegdana na Ušće i Nbg neće biti zaklonjen, jer je na brdu, a bg ne vodi je u dolini. Stari grad ionako nema pogled na reku (osim Kosančićevog venca, ali ko njih jebe), a ostatak ko ima pogled na Nbg iz centra će umesto toga imati pogled na Bg na vodi, što je u principu napredak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 21 lip 2022, 09:32 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 20:24
Postovi: 1348
Beograd je unikatan grad. Volim doći u njega svakom prilikom.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 stu 2022, 13:02 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Na danasnji dan 1918. oslobodjen je Beograd.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 stu 2022, 20:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9206
Lokacija: Bosanski Milano
Upozorenja: 1
Sta bilo nema radnika?

_________________
Kamen krš i maslina
Vino ganga Neretva
Sve to ima zemlja ta
Bosna i Hercegovina


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 stu 2022, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Karabaja je napisao/la:
Sta bilo nema radnika?


Nemamo, sve Bosnje su nam zauzete na Beogradu na Vodi i K-Distriktu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 stu 2022, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Kad se raspadne EU onda će Švabe hrlit vozit bus. No sikiriki. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Beograd
PostPostano: 01 stu 2022, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kad se raspadne EU onda će Švabe hrlit vozit bus. No sikiriki. :D


Svabe nisu sposobne ni svoje zene zadovoljavati nego moraju Arapi, Turci i Afrikanci. De ce oni autobuse. :biceovodobro


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 482 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO