HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 488 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 ožu 2019, 22:29 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Pisem iz internet kafea u Solunu u Grckoj.

Danas oko podne stigao u Solun i snasao se pjeske do sredista grada. Vidio Egejsko more. Popeo se na White tower za 2 eura, s vrha puca lijep panoramski pogled. Usao u Rotondu za 1 euro, bivsu dzamiju u kojoj su sacuvane drevne freske. Besplatno usao u cijeli niz nevjerojatno lijepih i carobno oslikanih pravoslavnih crkvi, jos dojmljivijih od one u Sofiji. Grad je pod zastitom UNESCO-a, vidio sam drevne zidine i kule, popeo se podno zidina gdje je samostan Vlatadon. Otamo je najbolja panorama. U sredistu grada je i jedan divni anticki slavoluk. Nije mi ostalo novca za nocenje, kojeg ovdje nema ispod 35 eura, a lucki grad se ne doima bas sigurno. Puno je Roma, crnaca i inih dosljaka koji prose, kradu, zicaju pare i sl. Vidio sam kako ih policija pretresa u parku. Bilo bi opasno procamiti cijelu noc na otvorenom, ali nasao sam objekt koji radi 0-24. U pitanju je internet kafe, tu mogu biti do 11 ujutro za 6 eura. Tako sam se snasao. Imam pristup svemrezi, ali ne smijem zaspati.

Ako prodje sve dobro, 22. ozujka u 17 i 30 idem za Skoplje, pa Kotor, pa Dubrovnik.

Sada sam na 14 drzava. Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Austrija, Ceska, Crna Gora, Madjarska, Italija, Kambodza, Albanija, Kosovo, Makedonija, Bugarska, Grcka. U 4 sam bio samo u zracnoj luci. Belgija, UAE, Tajska, Srbija. Na Balkanu nisam bio u Rumunjskoj, Moldovi i Turskoj. S malim budzetom moze se puno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 ožu 2019, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Volio bih vidjeti , a i u planovima mi je , otici u Sankt Petersburgu ,obici ga sto vise, vidjeti te te tzv ''bjele noći''..
Nije u pitanju rusofilija , ovo -ono , nego , mislim da je taj grad stvarno nesto posebno .




_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ožu 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Život nije timelapse. Vjerojatno bi se nagurivao sa građanima i turistima na ulicama i ništa ne bi vidio.

Sve bi brzo zaboravio a jedino što bi ti ostalo u sjećanju je ukus posebnog ruskog piva i jak ukus ruskog sosa.
Ne isplati se putovati jer nas mozak zajebava i bojkotira. Bolje za taj novac Playstation kupiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ožu 2019, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Na kolodvoru u Skoplju upravo čekam autobus u 21 h za Kotor. Sutra ujutro stignem u Kotor, uzmem zadnji autobus tog dana za Dubrovnik kako bih u međuvremenu razgledao Tivat. S 331 eurom učinak je šest dana/pet noći, četiri nove države, dva nova glavna grada, jedan grad pod zaštitom UNESCO-a. Sa samo 75 eura više mogao sam vidjeti i Ohrid ili Bar i Ulcinj. Ili više obići Bugarske (Rila, Veliko Tarnovo, Plovdiv) ili više Grčku (Atena, otoci) ili iz Sofije za Bukurešt ili iz Soluna u Istanbul. Uvijek si gladan više, najradije se ne bi vraćao na prethodni kolodvor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ožu 2019, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
BBC je napisao/la:
Život nije timelapse. Vjerojatno bi se nagurivao sa građanima i turistima na ulicama i ništa ne bi vidio.

Sve bi brzo zaboravio a jedino što bi ti ostalo u sjećanju je ukus posebnog ruskog piva i jak ukus ruskog sosa.
Ne isplati se putovati jer nas mozak zajebava i bojkotira. Bolje za taj novac Playstation kupiti.


Bravo BBC , ubo si ...samo kontra . Svidja mi se :palacgore1

Zivot u stvari jeste tajmlaps , i sastoji se od frejmova koji sve brze proticu .
Volio bih u njega ubaciti i par iz Senkt Petersburga

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ožu 2019, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30059
No što fali Street View?

Baš sam prošli tjedan išao u Mountain View, California, a jučer sam bio u Sidney, New South Wales. Bilo je super. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ožu 2019, 23:01 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Naša Kvačica je napisao/la:
No što fali Street View?

Baš sam prošli tjedan išao u Mountain View, California, a jučer sam bio u Sidney, New South Wales. Bilo je super. :palacgore1


e rođo evo ja taman stigoh iz indije;



:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 ožu 2019, 02:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Sofija mi je izgledala (minus njihova katedrala, to je ok :D), kao slamovi Rio de Janeira.
Solun...
Pola grada je ruševina (iskopali stare grčke, rimske ili što već ruševine, stavili neku ogradu, pa ih ostavili tako u centru grada), a druga polovica su neopisivo ružni neboderi.
Jedan od rijetkih gradova koji mi se nije svidio.
Bijeli toranj je ok, kao i muzej.
Kip Aleksandra Makedonskog =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 27 svi 2019, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Dobio sam dividendu od dionica HT-a u iznosu od 598 kn, pa ću sutra u Ulcinj. Tako ću kompletirati crnogorsku obalu. Ostala su mi samo dva grada južnije od Budve, Bar i Ulcinj. Kupio sam autobusnu kartu za 191 kn, sutra u 15:30 sam u Ulcinju. 400 kn sam razmijenio, budžet mi je 52 eura. Mora mi biti dosta za oba grada. Kad to odradim, smatrat ću da sam vidio sve u Crnoj Gori zanimljivo za vidjeti. Herceg-Novi, Perast, Gospa od Škrpjela, Kotor, Tivat, Cetinje, Lovćen i sada Bar i Ulcinj. U unutrašnjosti me ništa ne privlači, tako da je ovo bivša jugoslavenska republika koju sam najbolje upoznao. Uostalom, i mala je pa je najlakše.

Koliko sam razgledao svoju domovinu Hrvatsku također sam zadovoljan, obalu do Rijeke dosta dobro. Istru nisam, tamo mi se ne isplati zaputiti bez 2 500 kn. Zagreb i okolinu jesam, Slavoniju nisam, ali tamo nema gotovo ničega starog kao na obali. S manje od 1 000 kn mogu samo u Ulcinj i Bar, tako da sam dobro odabrao kako potrošiti dividendu. Da imam 1 500 kn, pošao bih na Ohrid, budući da iz Skoplja nisam išao tamo kako bih razgledao Sofiju i Solun i uknjižio dvije države više. S 2 500 kn mogao bih poći prema zapadu u Istru, a prema istoku možda čak s tim novcima u Istanbul, da uknjižim petnaestu državu. Dubrovnik-Kotor 20 eura, Kotor-Skoplje 34 eura, Skoplje-Istanbul 55 eura.

Kad odradim Ulcinj i Bar, nemam više kamo blizu poći, s manje od 1 000 kn. Ovo je možda posljednja pustolovina s tako malim budžetom. Bosnu i Hercegovinu sam jako slabo razgledao, skoro ništa, ali ne znam mogu li nekamo tamo s manje od 1 000 kn. Za bilo koju daljnju pustolovinu, treba mi barem 1 500. Bio sam 2012. u Vrhbosni (Sarajevu) na školskom izletu. Ulcinj sutra je nakon sedam godina prvi većinski islamski grad u kojem boravim. Sarajevo i Ulcinj bit će jedini islamski gradovi u kojima sam bio, Skadar je relativnom većinom katolički. Bio sam na Kupresu u 6. razredu osnovne. Boravio sam u većinski katoličkim (Hrvatska, Slovenija, Austrija, Mađarska, Italija), pravoslavnim (Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Bugarska, Grčka), islamskim (BiH, Albanija, Kosovo), ateističkim (Češka) i budističkim (Kambodža) zemljama. Jedino nisam u hinduističkim.

U BiH nikad nisam bio kako bih fotografirao za Wikipediju, niti me puno mjesta u njoj privlači. Možda Bihać, Banja Luka, Višegrad. Gdje ima starine. Ali ni tamo ne možeš ispod 1 500 kn.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 01 lip 2019, 18:52 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Boraveći u Ulcinju i Baru 28.-30. svibnja kompletirao sam crnogorsku obalu. U prijašnjim navratima sam bio u Herceg-Novom, Perastu, na otočiću Gospa od Škrpjela, u Tivtu, Kotoru, Budvi, na Cetinju i na Lovćenu. Već sada smatram da sam sve zanimljivo u toj zemlji vidio, ne moram više nikada u nju kročiti.

Evo fotografija.

https://commons.wikimedia.org/w/index.p ... lshowall=1

Kao posebno zanimljive izdvajam.

Natpis kojim su muslimani ovjekovječili osvojenje Ulcinja
slika

Natpis kojim su muslimani ovjekovječili osvojenje Bara
slika

Rekonstrukcija izgleda srednjovjekovne katedrale tada katoličkog Bara
slika

Rekonstrukcija izgleda franjevačkog samostana u Baru
slika

Nadvratnik crkve-džamije u Ulcinju
slika

Crkva-džamija
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 06 lip 2019, 00:22 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2018, 19:35
Postovi: 169
Bravo Ateist


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 13 srp 2019, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 19 ruj 2019, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ruj 2019, 00:28 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
s one strane dinare je napisao/la:

e rođo evo ja taman stigoh iz indije;



:D


Cigan mala XXL
Točno se vidi da su Romi porijeklom iz Indije

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ruj 2019, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Bilic07 je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

e rođo evo ja taman stigoh iz indije;



:D


Cigan mala XXL
Točno se vidi da su Romi porijeklom iz Indije


Jesu, pokojna Usnija Redžepova je čak i našla neku svoju dalju rodbinu, mislim da su iz Gudžarata... Bilo u novinama svojevremeno.

Ne kapiram zašto se ne organizuju i obrate se Indiji kao matičnoj državi, da im pomogne da se izbore za manjinska prava. Pa i da im finansijski pomogne, zašto da ne. I za to služi matica...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ruj 2019, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633


Ko zna, jednog dana. Daće Bog... :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ruj 2019, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Volio bih jednog dana posjetiti Sarajevo. Tu bliskoistočnu kasabu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 ruj 2019, 13:11 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Zbilja. Covjek bi pomislio da zivis u politickom Sarajevu, ne vadis ga iz usta.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 17 lis 2019, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Koliko ste ih vi posjetili?

24 mjesta za posjetiti u Indiji

* 24. Khari Baoli
* 23. The Sassoon Dock, Mumbai
* 22. Kolonijalne crkve, Goa
* 21. Taj Mahal
* 20. Utvrda Cabo da Rama
* 19. Ajanta Caves
* 18. Bylakuppe
* 17. Utvrda Jaisalmer
* 16. Statue of Unity
* 15. Agonda Beach
* 14. Utvrda Mehrangarh
* 13. Adalaj Stepwell
* 12. Orchha
* 11. Butterfly Beach, Goa
* 10. Bani Ki Vav Stepwell
* 9. Dharavi
* 8. Mahalabeshwar
* 7. Mandalpatti
* 6. selo Tosh u Himalajama
* 5. Utvrda Bala Quila
* 4. Hampi
* 3. Ooty
* 2. Khajuraho
* 1. Khardung La



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 lis 2019, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Osim svog Dubrovnika, bio sam u 48 gradova. To su idući, s napomenom da nisu upisana mjesta koja nemaju status grada (Neum, Kupres, Telč). Bari, Ancona, Solun, Skoplje, Sofija, Skadar, Beč, Budimpešta, Zagreb, Split, Rijeka, Zadar, Varaždin, Šibenik, Samobor, Sinj, Metković, Knin, Trogir, Krapina, Ploče, Korčula, Hvar, Opuzen, Stari Grad, Vis, Komiža, Brežice, Sarajevo, Mostar, Trebinje, Ljubuški, Čapljina, Herceg-Novi, Bar, Cetinje, Budva, Kotor, Ulcinj, Tivat, Prag, Phnom Penh, Battambang, Siem Reap, Kampot, Banlung, Kep, Kratie.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 lis 2019, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ja bi zeljela u ovu ,,najizolovanjiu kucu na Svijetu,, koja se nalazi na jugu Islanda.
Ostrvo Etlidaj (Elliðaey) je dio ostrvskog arhipelaga Vestman koji se nalazi južno od Islanda.

https://kodex.me/clanak/71620/ostrvo-etlidaj-okruzeno-misterijom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 lis 2019, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tu hladan vjetar dere dolazi do kosti. I ne možeš stajati na nogama od udara. Mislim po ljeti, zimi je sasvim druga priča.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 lis 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
BBC je napisao/la:
Tu hladan vjetar dere dolazi do kosti. I ne možeš stajati na nogama od udara. Mislim po ljeti, zimi je sasvim druga priča.

Pa mogu da mastam, nije zabranjeno. Kolika mi je plata i Sajam knjige u Beogradu mi je luksuzna destinacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 lis 2019, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Lapo-lapo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Tu hladan vjetar dere dolazi do kosti. I ne možeš stajati na nogama od udara. Mislim po ljeti, zimi je sasvim druga priča.

Pa mogu da mastam, nije zabranjeno. Kolika mi je plata i Sajam knjige u Beogradu mi je luksuzna destinacija.


Na žalost, to je realnost većine nas na 'Zapadnom Balkanu'.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 23 lis 2019, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633





Čitao sam da ima nekih delova grada u Panama sitiju gde turistima nije preporučeno da idu.

Pogotovo ne ženama koje dolaze same. Sitnih krađa na prepad ima relativno često a policija ne može

svakim krivičnim delom da se pozabavi do kraja. Pa turisti ostaju bez novca, pasoša...

Lepo jeste, ali ne treba se zanositi da dolaziš u zemlju bez loših ljudi. Na žalost, ima ih u svakoj.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 488 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO