HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 14:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 195 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ništa on ne glumi, nego si ti balavac i ne znaš neke stvari. Jer si balavac.

Zemljaka Vuju često prebaci previše u desnu stranu. :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Graničar18 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Apsolutna istina. Graničar se seća kako je bilo pre nego što se ova klinčadija, koja ničim potkrepljenom samouverenošću pametuje, rodila.

Evo ti, novovrijeme, stariji čovek, koji se seća i perioda pre 1991., za razliku od vas balavaca koji misle da je svest Srba kakva je danas stara milenijumima. Nije, i naše emocije prema Zapadu su novijeg datuma (mada s obzirom na tvoj uzrast, tebi 30 godina verovatno deluje kao večnost).

Ni danas Srbi ne mrze zapad,svi odoše tamo. Niko ne ide u Rusiju. Srbi ne vole zapadnu politiku,i to što političari sa zapada rade,a ne zapad kao zapad.


Ne idu Srbi na zapad zato sto vole zapad nego zato sto na zapadu ima para, vise nego u Rusiji.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
novovrijeme je napisao/la:
Ne idu Srbi na zapad zato sto vole zapad nego zato sto na zapadu ima para, vise nego u Rusiji.

Uvijek se išlo trbuhom za kruhom na zapad,nikad na istok.Pa ko volio,ko ne volio.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Graničar18 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Ne idu Srbi na zapad zato sto vole zapad nego zato sto na zapadu ima para, vise nego u Rusiji.

Uvijek se išlo trbuhom za kruhom na zapad,nikad na istok.Pa ko volio,ko ne volio.

S tim da se i to polagano mijenja, a u zadnje vrijeme i brze. Evo jedan podatak. U Rusiji je 1990. godine prosjecna pata iznosila 0 (koju god valutu da spomenes, isti je rezultat). Da, dobro si procitao 0, dok u Srbiji je takodje (nesto kasnije) tokom 90-ih, plata bila ispod svakog ljudskog dostojanstva (1 DM). Prosjecna plata u Rusiji je sve do otprilike godinu dana bila slicna kao ona u Srbiji i BiH (oko 800 KM), dok danas, dok je u te dvije zemlje prosjecna plata nekih oko 900 i kusur KM, u Rusiji je prosjecna plata naglo skocila na oko 1300 KM (kad se prevede u KM)! Rusija se promjenila u zadnjih 20-30 godina, na bolje, dok u posljednjih nekoliko godina napreduje jos brze, a u posljednjih godinu dana jos brze. Evo jos jedan primjer, do juce je Rusija bila ogroman uvoznik jabuka, dok procjene su da ce Rusija biti za nekoliko godina proizvodjac jabuka koji ce sam moci da podmiri svoje potrebe. Rusija u zadnje vrijeme jos brze se razvija. Ko sad bude se okrenuo ka Rusiji, moze jos vise da racuna na svoj ekonomski prosperitet, posto Rusija ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
Vladimir RUS je napisao/la:
S tim da se i to polagano mijenja, a u zadnje vrijeme i brze. Evo jedan podatak. U Rusiji je 1990. godine prosjecna pata iznosila 0 (koju god valutu da spomenes, isti je rezultat). Da, dobro si procitao 0, dok u Srbiji je takodje (nesto kasnije) tokom 90-ih, plata bila ispod svakog ljudskog dostojanstva (1 DM). Prosjecna plata u Rusiji je sve do otprilike godinu dana bila slicna kao ona u Srbiji i BiH (oko 800 KM), dok danas, dok je u te dvije zemlje prosjecna plata nekih oko 900 i kusur KM, u Rusiji je prosjecna plata naglo skocila na oko 1300 KM (kad se prevede u KM)! Rusija se promjenila u zadnjih 20-30 godina, na bolje, dok u posljednjih nekoliko godina napreduje jos brze, a u posljednjih godinu dana jos brze. Evo jos jedan primjer, do juce je Rusija bila ogroman uvoznik jabuka, dok procjene su da ce Rusija biti za nekoliko godina proizvodjac jabuka koji ce sam moci da podmiri svoje potrebe. Rusija u zadnje vrijeme jos brze se razvija. Ko sad bude se okrenuo ka Rusiji, moze jos vise da racuna na svoj ekonomski prosperitet, posto Rusija ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja.

Zaboravio si napisat kolke su bile plate u RS 90-ih za vrijeme vladavine sds-ovaca ? Slobodno napiši,nemoj držat u tajnosti.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Graničar18 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Ne idu Srbi na zapad zato sto vole zapad nego zato sto na zapadu ima para, vise nego u Rusiji.

Uvijek se išlo trbuhom za kruhom na zapad,nikad na istok.Pa ko volio,ko ne volio.


Zanimljivo da su Srbi po nekim bečkim statistikama, među tri najbolje integrisane zajednice u Austriji.

Ide se i u Rusiju, a da ne pričam koliko potrebe za visoko kvalifikovanim kadrovima ima na primer azijski ekonomski tigar, Singapur.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 24 lis 2019, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Graničar18 je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
S tim da se i to polagano mijenja, a u zadnje vrijeme i brze. Evo jedan podatak. U Rusiji je 1990. godine prosjecna pata iznosila 0 (koju god valutu da spomenes, isti je rezultat). Da, dobro si procitao 0, dok u Srbiji je takodje (nesto kasnije) tokom 90-ih, plata bila ispod svakog ljudskog dostojanstva (1 DM). Prosjecna plata u Rusiji je sve do otprilike godinu dana bila slicna kao ona u Srbiji i BiH (oko 800 KM), dok danas, dok je u te dvije zemlje prosjecna plata nekih oko 900 i kusur KM, u Rusiji je prosjecna plata naglo skocila na oko 1300 KM (kad se prevede u KM)! Rusija se promjenila u zadnjih 20-30 godina, na bolje, dok u posljednjih nekoliko godina napreduje jos brze, a u posljednjih godinu dana jos brze. Evo jos jedan primjer, do juce je Rusija bila ogroman uvoznik jabuka, dok procjene su da ce Rusija biti za nekoliko godina proizvodjac jabuka koji ce sam moci da podmiri svoje potrebe. Rusija u zadnje vrijeme jos brze se razvija. Ko sad bude se okrenuo ka Rusiji, moze jos vise da racuna na svoj ekonomski prosperitet, posto Rusija ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja.

Zaboravio si napisat kolke su bile plate u RS 90-ih za vrijeme vladavine sds-ovaca ? Slobodno napiši,nemoj držat u tajnosti.

To su bila neka druga vremena. Tad nije bilo ni kredita MMF-a, niti bilo kakvih drugih kredita, niti akciza na puteve i gorivo, niti PDV-a, dok litar goriva je bio 0.89 KM, a vekna hljeba i to od kilogram, iznosila je svega 0.50 KM, dok danas RS je prezaduzena i to ne samo kod MMF-a, vec i kod banaka, koje daju pozajmice preko berze po skupim i nepovoljnim uslovima, dok akcize su visoke, a tu je i PDV, koji ranije nije ni postojao, dok danas cijena goriva je 2-3 KM, a cijena hljeba od 400 grama, dakle ne vise ni od 500 grama je 1.2 KM do cak 1.5 KM! Da ne govorim o sve vecim troskovima iznajmljivanja stambenog prostora, sve skupljeg grijanja, kao i sve skuplje struje, koja je vec ionako skupa. Sa ovakvim troskovima kakvi su sad, vise je vrijedio tadasnji skroman standard, nego sadasnji visi, u kome rast plate nije uskladjen sa potrosackom korpom.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 04:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
buenos aires je napisao/la:
Pa to je svuda nametnuto. Počelo je brisanjem sa spiska mentalnih poremećaja u SZO, početkom 70-ih. Negde se počelo sa indoktrinacijom mladeži ranije, a negde relativno nedavno. Ti misliš da je omladina JAZAS-a neko dobrotvorno društvo? Postoje od 90-ih. Dele balavurdiji kondome, gde je to u jevanđeljima da prevrćeš neudate devojke kao palačinke? Biološki ispravnije, ali i dalje daleko od hrišćanskog nauka. Samim tim što ne poštuješ te norme, prihvatio si zapadni sekularizam...

Generalno industrijski razvijene zemlje su bile na prvoj liniji napada... Duga priča zašto. Tamo je i feminizam ranije pustio korenje. Na gotovo se lakše množe perverzije i nezahvalnost u ljudima.

Nije to nikakva zapadna vrednost već duhovno posrnuće, sada u službi NWO.

Decu legalno i ilegalno otimaju od roditelja i po Srbiji. Čitaš li ti vesti ponekad? Prepisani zakoni, koji opet nisu ništa zapadno već svedočanstvo da živimo u poslednjim vremenima. I da đavo sve otvorenije caruje ovim svetom. Ali vama ćuranima to nikako da uđe u glavu... Lakše je mrzeti posledicu nego uzrok.

Neće biti boljih vremena, zalud čekanja i strpljenja.

Batali bratske zagrljaje i ruske rakete, neće imati šta da se brani. Žene neće da rađaju, deca neće da ostanu. Tu budućnosti nema. Bolje zovi popa da ti okadi celu kuću. Okreni se bogu, sve ostalo je već na ovaj ili onaj način protiv tebe.

Sudski izvršitelji i komunalna policija su samo vrh ledenog brega. Biće na žalost samo gore, kako godine odmiču.

Sledeći veliki potres biće planirana globalna recesija, a nakon toga oprosti se od keša. U SAD se ozbiljno polemiše o zabrani posedovanja Biblije...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 05:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Kačamak je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

+1

Baš mi je drago što se pune Muslimanima. :yes
I meni. :D

Moze to su vaša braća za to vam je drago :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 05:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Vujadin je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Ne čini mi se. Srbi nemaju ništa manju emigraciju od Hrvata. Provijeri.


Imamo manju dijasporu od Hrvata, iako smo brojniji od njih.

Samo zbog toga da niste nalazite u EU. Takav moj pogled.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Srpska Hercegovina je napisao/la:
Kakvo je to pitanje uopšte? Koliko ja znam svako ko ne živi na Zapadu mrzi isti iz bar 10 ključnih razloga.

Zato da Zapad bogatii i razvijeninij dio svijeta na danasnij dan čak i ako gledati svi mane koji su njemu pripadaju.
Vecina Rusa, Ukrajinaca...Srba i tako dalje voljela bih raditi u Njemackoj nego obrnuto, to već dosta kaže. Samo ne svi imaju mogučnost za to.

Ahah i taj zapad uvjek nije nesto jedino. Za Rusa/Ukrajinaca i Poljiska vec je "zapad", a za Njemaca to naravno vise "istok". A prije stvaranija velikog SSSR-a ne postojalo nekog jedinog "zapada" i npr. Engelzi gledali na Njemce kao nekih inferiornih divljaca sa istoka.

U nekojem smislu "zapadnoj civilizaciji" pripadaju i Juzna koreja/Japanska zbog toga da saveznici Amerike, pa imaju dobar životni standart(za razliku od većine neevropejskih zemalia) i osim toga u nekom smislu europezirani (moze bolje kazati da amerikanizirovani).

"Zapad" nije nesto jedino kao koncept/pojam. U dobrom smislu to je prvotna civilizacija europjanskih naroda.

U drugom to su moderni EU, NATO, Amerika i tako redom...pa zatim svake vrste #GBT i ljubavi prema migrantskim manjinama islamskog porjekla. I opet nisu tu "Zapad" jednak, ima Svedske, a ima Poljske i Madjarske.

Kazem sta sam mislim. Moderni "Zapad " ima prepuno greška/mana, al alternative mu za zdravog čovjeka bilo koje nacije(Hrvat, Ukrajinac ..Norvezanin i tako dalje) nema osim tih starijih europlanskih vrednosti, koji su u stvarnosti dosta slični među narodima.
Ljudi koji generaljino mrze "Zapad" od početka (kao neki rusi/srbi) misle da su neka posebna civilizacija, a stvarno ako to kulturno gledati gledaju da njima blizi "Istok" generalno, a to znaći da idu nasuprot Europe generaljno i barem kultoroloski blizi su zute rase i/ili skupini tamnoputih islamskih naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Vladimir RUS je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Uvijek se išlo trbuhom za kruhom na zapad,nikad na istok.Pa ko volio,ko ne volio.

S tim da se i to polagano mijenja, a u zadnje vrijeme i brze. Evo jedan podatak. U Rusiji je 1990. godine prosjecna pata iznosila 0 (koju god valutu da spomenes, isti je rezultat). Da, dobro si procitao 0, dok u Srbiji je takodje (nesto kasnije) tokom 90-ih, plata bila ispod svakog ljudskog dostojanstva (1 DM). Prosjecna plata u Rusiji je sve do otprilike godinu dana bila slicna kao ona u Srbiji i BiH (oko 800 KM), dok danas, dok je u te dvije zemlje prosjecna plata nekih oko 900 i kusur KM, u Rusiji je prosjecna plata naglo skocila na oko 1300 KM (kad se prevede u KM)! Rusija se promjenila u zadnjih 20-30 godina, na bolje, dok u posljednjih nekoliko godina napreduje jos brze, a u posljednjih godinu dana jos brze. Evo jos jedan primjer, do juce je Rusija bila ogroman uvoznik jabuka, dok procjene su da ce Rusija biti za nekoliko godina proizvodjac jabuka koji ce sam moci da podmiri svoje potrebe. Rusija u zadnje vrijeme jos brze se razvija. Ko sad bude se okrenuo ka Rusiji, moze jos vise da racuna na svoj ekonomski prosperitet, posto Rusija ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja.


Neznam odakle imaš si ovakvo mislenije, al stvarno te kazem da barem zadnjih godina nikojeg posebnog razvoja ne postoji. Tako i ja te mogu kazati da BiH i Hrvatska "ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja". Al neću zato da barem da čitam ovaj forum.
To samo agitacija il stvarno Serbija je toliko siromašna da za nju Rusija izgleda kao razvijena zemalija?Za me bar jedno pitanje zanjima.
Ja te mogu odgovoriti kakav ovdije zivot stvarno. Prosječna zarada je ista kao u BiH ili najboljem slučaju u CGori.
Al za razliku od vas nije tu blizu Njemacke gdije mozemo zaradit dobrog novca pa niko nas tamo ne čeka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Ancient Order je napisao/la:
Srpska Hercegovina je napisao/la:
Kakvo je to pitanje uopšte? Koliko ja znam svako ko ne živi na Zapadu mrzi isti iz bar 10 ključnih razloga.

Zato da Zapad bogatii i razvijeninij dio svijeta na danasnij dan čak i ako gledati svi mane koji su njemu pripadaju.
Vecina Rusa, Ukrajinaca...Srba i tako dalje voljela bih raditi u Njemackoj nego obrnuto, to već dosta kaže. Samo ne svi imaju mogučnost za to.

Ahah i taj zapad uvjek nije nesto jedino. Za Rusa/Ukrajinaca i Poljiska vec je "zapad", a za Njemaca to naravno vise "istok". A prije stvaranija velikog SSSR-a ne postojalo nekog jedinog "zapada" i npr. Engelzi gledali na Njemce kao nekih inferiornih divljaca sa istoka.

U nekojem smislu "zapadnoj civilizaciji" pripadaju i Juzna koreja/Japanska zbog toga da saveznici Amerike, pa imaju dobar životni standart(za razliku od većine neevropejskih zemalia) i osim toga u nekom smislu europezirani (moze bolje kazati da amerikanizirovani).

"Zapad" nije nesto jedino kao koncept/pojam. U dobrom smislu to je prvotna civilizacija europjanskih naroda.

U drugom to su moderni EU, NATO, Amerika i tako redom...pa zatim svake vrste #GBT i ljubavi prema migrantskim manjinama islamskog porjekla. I opet nisu tu "Zapad" jednak, ima Svedske, a ima Poljske i Madjarske.

Kazem sta sam mislim. Moderni "Zapad " ima prepuno greška/mana, al alternative mu za zdravog čovjeka bilo koje nacije(Hrvat, Ukrajinac ..Norvezanin i tako dalje) nema osim tih starijih europlanskih vrednosti, koji su u stvarnosti dosta slični među narodima.
Ljudi koji generaljino mrze "Zapad" od početka (kao neki rusi/srbi) misle da su neka posebna civilizacija, a stvarno ako to kulturno gledati gledaju da njima blizi "Istok" generalno, a to znaći da idu nasuprot Europe generaljno i barem kultoroloski blizi su zute rase i/ili skupini tamnoputih islamskih naroda.


Citat:
U dobrom smislu to je prvotna civilizacija europjanskih naroda.


Gde si ovo pokupio, života ti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ancient Order je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
S tim da se i to polagano mijenja, a u zadnje vrijeme i brze. Evo jedan podatak. U Rusiji je 1990. godine prosjecna pata iznosila 0 (koju god valutu da spomenes, isti je rezultat). Da, dobro si procitao 0, dok u Srbiji je takodje (nesto kasnije) tokom 90-ih, plata bila ispod svakog ljudskog dostojanstva (1 DM). Prosjecna plata u Rusiji je sve do otprilike godinu dana bila slicna kao ona u Srbiji i BiH (oko 800 KM), dok danas, dok je u te dvije zemlje prosjecna plata nekih oko 900 i kusur KM, u Rusiji je prosjecna plata naglo skocila na oko 1300 KM (kad se prevede u KM)! Rusija se promjenila u zadnjih 20-30 godina, na bolje, dok u posljednjih nekoliko godina napreduje jos brze, a u posljednjih godinu dana jos brze. Evo jos jedan primjer, do juce je Rusija bila ogroman uvoznik jabuka, dok procjene su da ce Rusija biti za nekoliko godina proizvodjac jabuka koji ce sam moci da podmiri svoje potrebe. Rusija u zadnje vrijeme jos brze se razvija. Ko sad bude se okrenuo ka Rusiji, moze jos vise da racuna na svoj ekonomski prosperitet, posto Rusija ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja.


Neznam odakle imaš si ovakvo mislenije, al stvarno te kazem da barem zadnjih godina nikojeg posebnog razvoja ne postoji. Tako i ja te mogu kazati da BiH i Hrvatska "ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja". Al neću zato da barem da čitam ovaj forum.
To samo agitacija il stvarno Serbija je toliko siromašna da za nju Rusija izgleda kao razvijena zemalija?Za me bar jedno pitanje zanjima.
Ja te mogu odgovoriti kakav ovdije zivot stvarno. Prosječna zarada je ista kao u BiH ili najboljem slučaju u CGori.
Al za razliku od vas nije tu blizu Njemacke gdije mozemo zaradit dobrog novca pa niko nas tamo ne čeka.

Kao da je tih hiljadu kilometara razlog. Svakako bi kupio kartu u jednom pravcu i ne bi se vraćao godinama, nije da bi išao svaki dan iz Kijeva u Frankfurt na posao, pa da je daljina faktor.

Pre će biti da su možda vize problem, ali nisam siguran ni da vam trebaju vize, pošto ste, koliko sam obavešten, masovno zauzeli Poljsku, a Nemačka je odande jako blizu. Jel imate vizni režim sa EU ili ne? Pretpostavljam da ne, jer kako bi vas onda bila onolika masa ljudi u Poljskoj kao stranih radnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Od Gutenbergove prese i pronalaska penicilina, do postmodernističkog ništavila, do crne nirvane izhasniranih biografija...

Probali smo sve i svašta, bili sve i svašta. I gde nas je to odvelo? Zapad kao vodi negde, nas, njih, bele narode...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zašto uz tekst ilustracija nekog žešče sjebanog venčanja? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:

Neznam odakle imaš si ovakvo mislenije, al stvarno te kazem da barem zadnjih godina nikojeg posebnog razvoja ne postoji. Tako i ja te mogu kazati da BiH i Hrvatska "ulazi u fazu sve brzeg i brzeg razvoja". Al neću zato da barem da čitam ovaj forum.
To samo agitacija il stvarno Serbija je toliko siromašna da za nju Rusija izgleda kao razvijena zemalija?Za me bar jedno pitanje zanjima.
Ja te mogu odgovoriti kakav ovdije zivot stvarno. Prosječna zarada je ista kao u BiH ili najboljem slučaju u CGori.
Al za razliku od vas nije tu blizu Njemacke gdije mozemo zaradit dobrog novca pa niko nas tamo ne čeka.

Kao da je tih hiljadu kilometara razlog. Svakako bi kupio kartu u jednom pravcu i ne bi se vraćao godinama, nije da bi išao svaki dan iz Kijeva u Frankfurt na posao, pa da je daljina faktor.

Pre će biti da su možda vize problem, ali nisam siguran ni da vam trebaju vize, pošto ste, koliko sam obavešten, masovno zauzeli Poljsku, a Nemačka je odande jako blizu. Jel imate vizni režim sa EU ili ne? Pretpostavljam da ne, jer kako bi vas onda bila onolika masa ljudi u Poljskoj kao stranih radnika.


Ne za ovu temu je rasprava, al cu malo odgovorit.
Prije toga da krenut ce od Kijeva, treva do ga doci. A mi to nije od neke Moskve, ad Vladivostoka, jel znas di je to? Daleki Istok - 9 hiljada km samo do Moskve. Naravno imam rodbinu Ukrajini, kao i prijatelja. Al zbog toga odmah dođem njima i kažem, evo sam došo , tražit cu posao u Njemackoj :zubati kako bih to izgledalo? Ima Ukrajinaca/Rusa i u SAD-u dosta al to ne znaći da svatko može ovamo lako doći.
Na zalost većinom losi političari sa svih strana, ne volim generaljino nije ruskih nije ukrajinskih. Za razliku od Poljske ili npr izrajela ako imas bar djelomično Poljske il Jevreske krvi, puno lakse onda dobijes drzavlanstvo tih zemalija. Ja samo na 1/16 imam poljiske krvi, mislim tog nije dosta. Al Ukrajina takvog zakona nema, onda bih u najmanje pola stanovnika mog kraja mogli bih traziti ukrajinsko državljanstvo. Ma i zbog drzavljanstva nema posebnih preferencija, jer Ukrajina nije član EU nega samo za "pravih" Ukrajinaca lakše je doći u EU nego stanovnistvu Rusije. Poljskoj jednostavno treba radna snaga zato baš lako prihvačaju Ukrajince, a za Njemačku prepuno drugih izvora radne snage kao to stanovnistvo Balkana , Turci, najsiromašnije zemlje EU, općenito migranti i samo zatim neki istočni Slaveni.

Međutim ja nisam rekao da radit u Njemačkoj je neka posebna cilj mog života. Bilo bih nije loše za neko vrime, al živit tamo na današnij dan ne želim, barem dok ne pogledam kako tamo rade i žive pa kojih perspektiva ima.

Sta sam htio reći da ako bih ljudi ovdije imali takvu mogućnost , iselivali se odavle još brze od Hrvata i Bosanaca. Oni tko su imaju para i mogućnost baš mnogi iselivaju se u svi strane svijeta kamo mogu doci pa ostati.
Tko su nemaju para/mogucnosti za to samo sanjau o tome, nisu svi naravno al dosta veliki broj. Evo ja o tome kako ovdije obični ljudi žive i kako osjećaju neki "razvoj" , nego sto Vlado misli.. Iselivaju se za rad pa stalan zivot čak u Kinu koja je maloprije bila dio trečeg sveta..evo o tome kakav ovdije razvoj i zivotni standart. Mnogi su hoce u Moskvu...čak iz Ukrajine(večinom za sezonski rad), al nisam ja. Ne volim te velike gradove a posebno Moskvu.
Ma sam zivim u velikom gradu pa imamo ovdije zarade više nego u većini Rusije.

Mi je znanica sa Ukrajine nudila da pomaže sa poslom u EU, kazala da u njoj kćer u Českoj radi. Ja njoj odgovorio da nije protiv, al malo kasnije, dok imam ovdije sta je treba zavrsit. Ahah osim toga ne volim Čeha i za braču njih ne smatram, za razliku od Poljaka. Seliti se u Poljsku nije loš varianat, ako ima neka planinska mjestnost za to, onda sjajno je. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 25 lis 2019, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A ti živiš u Vladivostoku? Pošto misliš da je to daleko, a od Evrope je jako daleko, i takođe ne voliš život u velikim gradovima (a Vladivostok, je, koliko ja znam, milionska metropola), imam rešenje koje može da ti u početku pomogne u ostvarenju tvog sna da živiš i radiš u Nemačkoj. Ali moraš postepeno, prvo se preseli negde bliže i u manji grad, moji predlozi su ti Magadan ili Petropavlovsk, sa jednim potezom rešiš dva problema. :zubati

Šalu na stranu, da bi emigrirao i živeo negde u inostranstvu, to moraš prvo da isplaniraš, da probaš da pronađeš posao preko interneta ili nekih respektabilnih agencija za zapošljavanje, pre nego što kreneš. Ne može da ti bude rešenje da jedan dan odlučiš da odeš, prvo se pojaviš kod svojih rođaka u Kijevu, pa da onda odeš u Nemačku ni kod koga, bez ikakvog plana i onda počneš da tražiš posao. Vrlo brzo ćeš ostati bez para, i onda si najebao. To je jako važna životna odluka i moraš da je isplaniraš pažljivo.

Što se tiče planina u Poljskoj, ima ih samo na jugu, inače je ravna kao Ukrajina. Tako je i dobila ime Poljska (ravno polje - flat field).

Šta misliš gde je hladnije, u Vladivostoku ili u Peterburgu, oba su na severu i oba su na moru, pa me čisto zanima gde je veća zima.

Neću te više daviti sa ovim, pošto je oftopik, pa će moderatori da se ljute.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 26 lis 2019, 05:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto uz tekst ilustracija nekog žešče sjebanog venčanja? :neznam


Mene čudi da ti kao neosporno inteligentan lik ne možeš da skapiraš simboliku na slici. Dešava se svima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Srbi mrze "Zapad" ?
PostPostano: 26 lis 2019, 05:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nisam dovoljno inteligentan da shvatim simboliku. Dobro, ova gotičarka je očigledno blago do više pomerena, ova sa picama je pijana ili(i) drogirana, ali zašto je uplakana mlada zaslužila da sedi u metrou pored njih dve, umesto da na svadbi seče tortu sa novopečenim mužem?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO