HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sistem je truo, korumpiran i represivan. I tako je već decenijama. Svi znamo da je car go, čime onda zameniti postojeće uređenje, postoje li kadrovi i načini da se to uopšte izvede?

Šta je po vašem mišljenju nekakav reformatorski minimum, koji bi Srbija morala sprovesti da bi sebi stvorila perspektivu u turbulentnim godinama 21. veka, koje su pred svima nama? Uključuje li to i teritorijalnu reorganizaciju? Promenu Ustava? Koji ekonomski model je realno implementirati u državi koja je duboko potonula u dužničko ropstvo i apatiju?

Napomena:

Pre upuštanja u temu, preporučujem učesnicima da makar delimično poslušaju izlaganja Jove Bakića i Borisa Malagurskog.

Njihov odnos prema stanju u kome se zemlja nalazi, toliko je oprečan, ali u isto vreme i realan (ne sumnjam i dobronameran), da sam odlučio da otvorim diskusiju po tom pitanju. Jer nalazim sebe negde između, ali ipak bliže Bakićevom viđenju.

Sa jedne strane, Bakićev pesimizam, ali i realno sagledavanje karakternih mana ljudi u uvom društvu, ne daje mi za pravo da se nadam nekoj promeni sa stnanovništvom koje u krdima napušta poraženu stranku, a pobedničku već sutradan puni od nivoa mesnih zajednica do samog vrha.

Da li je moguće uspostaviti mehanizme kakve takve etike po pitanju političkog života u Srbiji? Da li bi zakonom trebalo ograničiti koliko puta je moguće ideološki napraviti zaokret, ili bi takva politička karijera sama po sebi morala postati bezvredna?

Sa druge strane, Malagurski je u nekom zaletu (sve ćemo, saćemo) za koji ja nemam naročitog razumevanja. Na ponudu da se upusti u političke vode i povede narod, sprovede reforme koje zagovara, on se povlači i ostavlja to kao poslednju opciju.

To je ključni problem u Srbiji danas, ajde ti, neću ja... Istini za volju, ne mislim ni da je Malagurski dobar izbor za to. Jer nema potreban državnički kapacitet. Da li je evidentan strah kod ljudi u Srbiji poprimio razmere hroničnog kukavičluka ili je u pitanju nešto drugo?

Uzimajući u obzir da smo mentalitetski najbliži autoritativnim oblicima vladavine, da li je pronalaženje nekog novog vožda (koji se za razliku od nas ne plaši) zapravo prioritet nad prioritetima? Može li takva politička biografija povesti ovaj narod, dati mu hrabrost i odlučnost koju trenutno nema?

Harizma ličnosti, ili društvo uređeno zakonima. Šta nam treba i gde smo više mi sa svojim navikama i shvatanjima?



Intervju: Boris Malagurski
https://www.youtube.com/watch?v=zjhJ-dnUFd0

Intervju: Jovo Bakić
https://www.youtube.com/watch?v=pHymTagkFhM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Doslo do promjene Ustava Srbije 1990, pa 2006 i sasvim je ocigledno da to ne moze pomoci promjeni situacije na bolje da se bas osjeti.

Da bi doslo do promjene, mora doci i do kolektivne promjene svijesti da su promjene dobra stvar, mada i sad je to jasno, samo niti je vlast nesto revolucionarna po tom pitanju, niti je narod aktivan u promjenama, osim na licnom planu.

Proslo je prije skoro 2 decenije, kada je narod imao kolektivnu gradjansku svijest. Sve ih je ujedinila zelja da se skine visegodisnja medjunarodna izolacija sa grbace. Tog izazova danas nema, odtuda i simbolican izlaz na ulicama, sparam tog
vremena, kad je narod bio ujedinjen protiv izolacije. Danas nema izolacije, danas je vrijeme kud i kamo bolje nego tada, tako da sada nije potrebna revolucija, vec evolucija revolucije, jer sistem mora da se konstantno unapredjuje, u susret novim generacijama koje dolaze, kako nebi drzava postala prazna.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Mislim da je ponovno uspostavljanje monarhije jedina realna opcija propalom (samo moralno, ne i fizički), korumpiranom političkom establišmentu.

Tom kriptokomunističkom oktopodu koji decenijama mrcvari Srbiju i njene građane, ne treba seći pipke odlaženjem na montirane izbore, već mu zabiti sečivo po sred glave.

Povratkom krune.

Kralj, patrijarh i premijer. To su tri čoveka od kojih bi sve trebalo da počinje u Srbiji, prvi da se pitaju i prvi da delaju. Ostali slede, i izvršavaju svoje obaveze.

Među prvim odlukama nove kraljevske Vlade, potpuna obustava saradnje sa MMF-om, i spremanje pravnog tima za izlazak pred međunarodne sudove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 18:38 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
To je jedino realno rješenje za sve zemlje na svijetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Meni prekjuče uveli optički kabl u stan, uzeo sam najjeftiniji paket, 100Mb/s. Moćan osećaj kada za minut i po skineš film od 2GB.

Nema ođe promijene jadan, ovi će da vlada ka Đukanović u Crnu Goru. Džabe se nadaš nečemu. Odbaci svu nadu i pronaći ćeš unutrašnji mir.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
Meni prekjuče uveli optički kabl u stan, uzeo sam najjeftiniji paket, 100Mb/s. Moćan osećaj kada za minut i po skineš film od 2GB.

Nema ođe promijene jadan, ovi će da vlada ka Đukanović u Crnu Goru. Džabe se nadaš nečemu. Odbaci svu nadu i pronaći ćeš unutrašnji mir.


Šta mogu, ne kažem da sam uvek optimista (zapravo nikad, bez realnih osnova) ali ne leži mi ni zacementirani defetizam.

Tako sam ja za Slobu mislio da će doživotno, kad sam upisivao srednju. Jedva završih škole, nisam imao motivaciju.

I, pošto je taj optički net?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Purger111 je napisao/la:
To je jedino realno rješenje za sve zemlje na svijetu.


Pa sad, ne znam... Kako bi postavili kralja u SAD-u, primera radi.
Kad je rat protiv krune srž američkog duha...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 19:28 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Ako je Srbija,kakva god da je,u duznickom ropstvu,kakve su okolne drzave,daleko zaduzenije,sve sem BiH.U Srbiji je dug 50% BDP-a.Komsijama je preko 70 i 80% BDP-a.A vi sto spominjete teritorijalnu reorganizaciju-svoju drzavu reorganizujte i federalizujte,rasparcavajte.Menjajte sistem u svojoj drzavi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
chubura je napisao/la:
Ako je Srbija,kakva god da je,u duznickom ropstvu,kakve su okolne drzave,daleko zaduzenije,sve sem BiH.U Srbiji je dug 50% BDP-a.Komsijama je preko 70 i 80% BDP-a.A vi sto spominjete teritorijalnu reorganizaciju-svoju drzavu reorganizujte i federalizujte,rasparcavajte.


Takvo razmišljanje treba odlučno odbaciti. Gle njega, *** mu do obrva a meni ipak golicaju nos...

Žutaći i Mirko Cvetković su nas zadužili decenijama unapred. Šta narod zna o tim aranžmanima, da li je pitan išta?

Island je odbacio mere štednji 2008, umesto kapitulacije pred špekulantima išli su na međunarodne sudove s njima, gde im je optisan veći deo dugovanja.

Ajde da se ne ogledamo i ne merimo na nesreći drugih, već da gradimo svoju sreću, ljudi bre...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
buenos aires je napisao/la:
chubura je napisao/la:
Ako je Srbija,kakva god da je,u duznickom ropstvu,kakve su okolne drzave,daleko zaduzenije,sve sem BiH.U Srbiji je dug 50% BDP-a.Komsijama je preko 70 i 80% BDP-a.A vi sto spominjete teritorijalnu reorganizaciju-svoju drzavu reorganizujte i federalizujte,rasparcavajte.


Takvo razmišljanje treba odlučno odbaciti. Gle njega, *** mu do obrva a meni ipak golicaju nos...

Žutaći i Mirko Cvetković su nas zadužili decenijama unapred. Šta narod zna o tim aranžmanima, da li je pitan išta?

Island je odbacio mere štednji 2008, umesto kapitulacije pred špekulantima išli su na međunarodne sudove s njima, gde im je optisan veći deo dugovanja.

Ajde da se ne ogledamo i ne merimo na nesreći drugih, već da gradimo svoju sreću, ljudi bre...

GLE,sam si *** od glave do pete.I GLE,svoj nos zabodi tamo s one strane Dunava,malo te jebe ta rec GLE.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
chubura je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Takvo razmišljanje treba odlučno odbaciti. Gle njega, *** mu do obrva a meni ipak golicaju nos...

Žutaći i Mirko Cvetković su nas zadužili decenijama unapred. Šta narod zna o tim aranžmanima, da li je pitan išta?

Island je odbacio mere štednji 2008, umesto kapitulacije pred špekulantima išli su na međunarodne sudove s njima, gde im je optisan veći deo dugovanja.

Ajde da se ne ogledamo i ne merimo na nesreći drugih, već da gradimo svoju sreću, ljudi bre...

GLE,sam si *** od glave do pete.I GLE,svoj nos zabodi tamo s one strane Dunava,malo te jebe ta rec GLE.


Šta je sad pa ovo? :confused1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
chubura je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Takvo razmišljanje treba odlučno odbaciti. Gle njega, *** mu do obrva a meni ipak golicaju nos...

Žutaći i Mirko Cvetković su nas zadužili decenijama unapred. Šta narod zna o tim aranžmanima, da li je pitan išta?

Island je odbacio mere štednji 2008, umesto kapitulacije pred špekulantima išli su na međunarodne sudove s njima, gde im je optisan veći deo dugovanja.

Ajde da se ne ogledamo i ne merimo na nesreći drugih, već da gradimo svoju sreću, ljudi bre...

GLE,sam si *** od glave do pete.I GLE,svoj nos zabodi tamo s one strane Dunava,malo te jebe ta rec GLE.


Nikako da shvati da treba da kupi prnje iz ove zemlje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
buenos aires je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Meni prekjuče uveli optički kabl u stan, uzeo sam najjeftiniji paket, 100Mb/s. Moćan osećaj kada za minut i po skineš film od 2GB.

Nema ođe promijene jadan, ovi će da vlada ka Đukanović u Crnu Goru. Džabe se nadaš nečemu. Odbaci svu nadu i pronaći ćeš unutrašnji mir.


Šta mogu, ne kažem da sam uvek optimista (zapravo nikad, bez realnih osnova) ali ne leži mi ni zacementirani defetizam.

Tako sam ja za Slobu mislio da će doživotno, kad sam upisivao srednju. Jedva završih škole, nisam imao motivaciju.

I, pošto je taj optički net?

Net i kablovska. 2899 mesečno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Šta mogu, ne kažem da sam uvek optimista (zapravo nikad, bez realnih osnova) ali ne leži mi ni zacementirani defetizam.

Tako sam ja za Slobu mislio da će doživotno, kad sam upisivao srednju. Jedva završih škole, nisam imao motivaciju.

I, pošto je taj optički net?

Net i kablovska. 2899 mesečno.


Skupo. Kablovska mi ni ne treba nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A pošto si pojedinac bez (pretpostavljam) ikakvog presudnog uticaja na dešavanja u zemlji, defetizam je jedina stvar na meniju, ležalo ti ili ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Vujadin je napisao/la:
chubura je napisao/la:
GLE,sam si *** od glave do pete.I GLE,svoj nos zabodi tamo s one strane Dunava,malo te jebe ta rec GLE.


Nikako da shvati da treba da kupi prnje iz ove zemlje.


Prošlo je to vreme Vujadine kad se puškama odlučivalo gde će ko živeti. I da li će živeti.

Uostalom, ti si ovde došao a ja sam se ovde rodio, odgulio četri banke.

Ne dolaziš u obzir.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
A pošto si pojedinac bez (pretpostavljam) ikakvog presudnog uticaja na dešavanja u zemlji, defetizam je jedina stvar na meniju, ležalo ti ili ne.


Za to si na žalost u pravu Šeki.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
buenos aires je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Net i kablovska. 2899 mesečno.


Skupo. Kablovska mi ni ne treba nešto.

Možeš i samo net, ne znam koliko košta, ali moraš da zadržiš i plaćaš fiksni telefon, iako nije tehnički neophodan, postavljaju to kao uslov. Mada ti ove informacije ništa ne znače ako još uvek nisu prokopali optički kabl do tvoje zgrade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Skupo. Kablovska mi ni ne treba nešto.

Možeš i samo net, ne znam koliko košta, ali moraš da zadržiš i plaćaš fiksni telefon, iako nije tehnički neophodan, postavljaju to kao uslov. Mada ti ove informacije ništa ne znače ako još uvek nisu prokopali optički kabl do tvoje zgrade.


Ugovori su svuda manje više copy paste, uz to nepovoljni i nefleksibilni, nakrkani raznim moranjima. Mada ni 5 sati interneta za 200 din. kod EUneta nije bilo zlatno doba... Koliko mi je tu para otišlo, jezivo. Bio sam nedavno u Telekomu da otkažem neke usluge, vrhunska neljubaznost. Kao da sam u Skotland Jardu na informativnom razgovoru...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
buenos aires je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Nikako da shvati da treba da kupi prnje iz ove zemlje.


Prošlo je to vreme Vujadine kad se puškama odlučivalo gde će ko živeti. I da li će živeti.

Uostalom, ti si ovde došao a ja sam se ovde rodio, odgulio četri banke.

Ne dolaziš u obzir.


Ništa, onda ćuti i trpi. :001_smile
Meni je super, a tebi očigledno nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja sam baš od Telekoma i uzeo, mada nisam imao ni izbora pošto su oni jedini prokopali optiku do mog naselja. Bili su maksimalno ljubazni, mora da si naleteo na neku budalu ili si im banuo baš pred kraj radnog vremena, a tad niko nije ljubazan.

Nego me zanima, kada će da ukinu licencu onim seljacima iz SBB, sve ostale firme kopaju kablove pod zemljom, samo oni seljaci ih razvlače po krovovima. Svetska firma, većinski u američkom vlasništvu, a ponašaju se kao zadnji čobani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Vujadin je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Prošlo je to vreme Vujadine kad se puškama odlučivalo gde će ko živeti. I da li će živeti.

Uostalom, ti si ovde došao a ja sam se ovde rodio, odgulio četri banke.

Ne dolaziš u obzir.


Ništa, onda ćuti i trpi. :001_smile
Meni je super, a tebi očigledno nije.


Pa valjda imaš ljude u svom životu kojima bi promena sistema donela nešto dobro.
Ne živi se samo za sebe, može ali je glupo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja sam baš od Telekoma i uzeo, mada nisam imao ni izbora pošto su oni jedini prokopali optiku do mog naselja. Bili su maksimalno ljubazni, mora da si naleteo na neku budalu ili si im banuo baš pred kraj radnog vremena, a tad niko nije ljubazan.

Nego me zanima, kada će da ukinu licencu onim seljacima iz SBB, sve ostale firme kopaju kablove pod zemljom, samo oni seljaci ih razvlače po krovovima. Svetska firma, većinski u američkom vlasništvu, a ponašaju se kao zadnji čobani.


Dočekale su me dve narogušene tete, ne ponovilo se. Jer mislim da bih u reprizi klisnuo kroz prozor u sred baraža suvislim pitanjima i filmski odvažnim kuckanjem po tastaturi.

Meni bi ta krov varijanta bila najbolja opcija, tačnije grid antena i adapter. Minimalna uplata 700 dinara, postoji ugovor ali samo o otvaranju naloga. Platiš kad ti hoćeš, ne šalju račune.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Tipične ideje/"rješenja" za najvećeg crackpota na forumu.

Natrag u monarhiju, ukinuti sekularnost i ne plaćati svoje dugove. Onda će Srbija biti među najrazvijenijima u svijetu kao što je bila do 1945. ili 1918 ili 1903 ili kad lol. Ili možda 1459. ili 1389. kada su svi u Europi bili negdje na istom pa bi tu tehnički bio čak u pravu.

A Malagurski je idiot kao i Saša Radulović koji vam je čak bio i ministar, još je vama dobro ako vam je taj upravljao gospodarstvom...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 30 lis 2019, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
A Malagurski je idiot kao i Saša Radulović koji vam je čak bio i ministar, još je vama dobro ako vam je taj upravljao gospodarstvom...

Malagurski je običan youtuber, nije ministar u vladi. Inače on i Pernar su BFF-ovi i slažu se gotovo u svemu. Kod vas je Pernar vođa partije i glasovima dobijenim od građana on i njegova družina sede u parlamentu. Malagurski je samo youtuber.

A Radulović je to bio par meseci 2012. dok ga Vučić nije šutnuo. Posle je osnovao svoju poltičku partiju koja je u međuvremenu propala i sad je niko i ništa.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 68 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO