HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 22:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5064 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 203  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ancient Order je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Znači, živiš u Rusiji, a pljuješ po njoj. Treba te deportovati raskolniku ukrajinski.

O ebotw. Međutim ja volim ovaj kraj, samo ne zaboravlam svoji korjena. Djelomično i ljudi ovdije nije loši, a priroda je sasvim posebna.
Da ja ne volim vladu, to priznajem. I sto od toga? Ili Srba sa mladih godina uče da bih voljeli svaku vladu? Nije mi sviđa ni unutrasnja politika, ni vanjaska jer za običnogo čovjeka nema koristi. I moja simpatija za Ukrajinu igra tu samo malu ulogu.


Sereš po Rusiji otkad si se prijavio na forum. Neko bi pomislio da se javljaš iz Lvova, a ono iz Vladivostoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ancient Order je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ako u Piteru temperatura bude do - 40 kako su u starijim vremenima ljudi uspjeli živjeti? Od čega su se grijali?


To je vrlo rjetka iznimka koliko shvačam, kao i u Vladeku -30.
Nisam znam za to, jer Piter relativno mlad grad samo malo bolje od 300 godina ima. Bio je napravljen sa čistog nula na mjestu močvare u samom početku 18 stolječa, kad je Ruski car Piotr 1 je zavolio da imat će 100% moderan Europljanski grad, a ta misla njemu je digla zbog posjeta Nizozemske , koja u to razdoble bila barem jedna od
naprednih zemalija u svijetu.
Vjerojatno prije toga neko stalno stanovništvo uopće ne postajalo na ovim područjama, može samo pripadnici nekih malih pola-azijskih naroda koji su kasnije bili "rusificirani". I za to nisam siguran.
Jedno u to razdoblje Ruska imperija ne imala grugog izlaza na more.

Al u Moskvi isto može dogodit ce da temperatura padne na razinu -40. Mislim kad u okolišu prepuno suma, onda i goriva dosta je. Na neki način su mogli preživjeti.

Razlika tu o tome da blizu mora (i jakih vjetara) svaki mraz /ciča osječa se puno bolje.


Moskva je zimi hladnija od Peterburga, a leti toplija jer je dublje u kontinentu, pa ima veća temperaturna kolebanja.
Baltičko more delimično ublažava klimu Peterburga, koliko uopšte može s obzirom na visoke geografske širine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ancient Order je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Ako u Piteru temperatura bude do - 40 kako su u starijim vremenima ljudi uspjeli živjeti? Od čega su se grijali?


To je vrlo rjetka iznimka koliko shvačam, kao i u Vladeku -30.
Nisam znam za to, jer Piter relativno mlad grad samo malo bolje od 300 godina ima. Bio je napravljen sa čistog nula na mjestu močvare u samom početku 18 stolječa, kad je Ruski car Piotr 1 je zavolio da imat će 100% moderan Europljanski grad, a ta misla njemu je digla zbog posjeta Nizozemske , koja u to razdoble bila barem jedna od
naprednih zemalija u svijetu.
Vjerojatno prije toga neko stalno stanovništvo uopće ne postajalo na ovim područjama, može samo pripadnici nekih malih pola-azijskih naroda koji su kasnije bili "rusificirani". I za to nisam siguran.
Jedno u to razdoblje Ruska imperija ne imala grugog izlaza na more.

Al u Moskvi isto može dogodit ce da temperatura padne na razinu -40. Mislim kad u okolišu prepuno suma, onda i goriva dosta je. Na neki način su mogli preživjeti.

Razlika tu o tome da blizu mora (i jakih vjetara) svaki mraz /ciča osječa se puno bolje.


Dakle živiš vrlo blizu granice sa Kinom i Sjevernom Korejom. Jesi li ikada bio u tim zemljama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 09:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Citat:
Šta misliš gde je hladnije, u Vladivostoku ili u Peterburgu, oba su na severu i oba su na moru, pa me čisto zanima gde je veća zima.


Minimalna januarska u Peterburgu je maksimalna januarska u Vladivostoku.

slika

slika






slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vujadin je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:
Ovdije(u Vladivostoku) .


Znači, živiš u Rusiji, a pljuješ po njoj. Treba te deportovati raskolniku ukrajinski.

To će da odluči ruska administracija, koja je zadužena za to, a ti možeš samo da rasipaš žučnu kesu, a i ostale organe oko nje, pošto mi već neko vreme deluješ kao da se ne trezniš, a najgora si moguća vrsta pijanice, ona koja postane bespotrebno agresivna kad popije. Dakle, o tome će odlučiti državni organi Ruska Federacije, i to 99,9% suprotno tvojim željama, a ti nastavi da vređaš čoveka koji nikad nije ni jednu jedinu ružnu reč nikom ovde uputio. Da, i mene isto užasno nervira njegov nacistički pogled na svet, ali čovek je ekstremno pristojan i ne zaslužuje tvoje bapske kletve i pijani agresivni ton kojim mu pretiš deportacijom. I priliči da likovi kao ti nekom stalno prete preko tastature, pošto imaju potrebu (ja mislim da je uzrok potrebe preterana zloupotreba alkohola, ali to je samo moj utisak, nebitno) da prete, a tastatura je jedini alat kojim mogu da prete, pošto su u stvarnom životu patuljci sa 50kg žive vage.

Ostavi jako pristojnog čoveka na miru, i vređaj i preti meni. Ti ćeš isprazniti negativnu energiju i biće ti lakše, a ja ću u najgorem slučaju ostati indiferentan, a u najboljem ću čitati zabavne stvari. Dakle, izvoli udri po meni, zaslužio sam.

Misliš da nisam zaslužio? Evo da zaslužim, mislim da je glavni razlog što si toliko sjeban i na putu da uništiš sebi život, taj što si odrastao u onom selu Zemunu, stalno okružen onim retardima Zemuncima i prirodno je da ćeš se i ti u jednom trenutku pretvoriti u retarda. Neizbežni događaj koji se bez izuzetka dogodi svakom Zemuncu u jednom trenutku svog života. Ti nemoj da ga očekuješ, jer se kod tebe taj događaj već uveliko desio. Nisam siguran kad, ali to je sigurno bilo neposredno posle završetka srednje škole, pošto ti je boravak u srednjoj školi među Zemuncima koji se u stvarnom životu ponašaju kao ti na tastaturi, ostavio PTSP. A to ponašanje im je polazilo za rukom, pošto za razliku od tebe, nisu bili visoki 1.70m i teški pedesetak kila, tako da su traume iz škole kod tebe ubrzale pojavu procesa pretvaranja čoveka u Zemunca. Problem je što ti je tastatura i dalje jedini alat kojim možeš da iskažeš svoj bes jer si i dalje visok 1.70m i imaš 50 kila. A ako me slučajno iznerviraš, za šta su skoro nikakve šanse, mene je jako teško iznervirati, poslaću 16-godišnju ćerku mog komšije da ti skače po lobanji, da te malo podseti na srednjoškolske dane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Carmello Šešelj je napisao/la:
Imaju vetrovi sa Sibira uticaj sigurno, ali i severni Japan je fino hladan, a vi ste tu negde po geografskoj širini. Nisam znao da je Peterburg baš tooliko severnije, mislio sam da je manja razlika, a ona je tolika da nije ni čudo da kada je kod vas -25, kod njih je -40. Nego, znam da davim sa pitanjima, ali kad si već tu, gde se završava Primorski kraj i počinje Sibir. Kod Bajkala ili negde drugde?


Ne postoji tačne granice gdije završava Sibir. Al sliku svojeg kraja mogu dati ma ima djelimično od susjednog. Ovo mapa di su moderni ukrajinski nacionilisti pokušali ostvarit nezavistnu Ukrajinsku državu nakon revoljucije 1918 godine zbog velikog broja migranata sa Ukrajine na ovom području( sa Odesse, Zaporožja, Khersona npr). Ali isto kao i crnogorska pobuna zelenasa nije im to uspelo.
https://ibb.co/HGHwF99
Za sad priznajem da ova ideja vise nije aktualna. Nazalost, al tako. Ma znam ovdije čovjeka koji bi hteli nesto slično.

Sto se tiče Sibira to ako iči dalje od Baljkala u stranu sjevera pa istoka, u smislu klime i prirodnih osobina miže skoro ista Sibir, velika vuko..bina gdije stanovnistva baš je malo, a klima je sasvim extremna. Npr u gradu Jakutsku u zimi nije rjetkost kad temperatura bude -50. Ako ići jos dalje onda ima mali grad Verkhojansk, tamo gdje je najniža temperatura u sjevernom djelu planete bila registrirana - 70 nize od nula. Manje vise ako uzeti u obzir gresku opreme na bilo koji stupanj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 09:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68829
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Baltičko more je uglavnom pliće od 50 metara, uz većinu obale samo oko 10m. Oblik je zmijoliki i zavlači se u kopno. Nije to neki toplinski spremnik.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A jel samo taj južni deo uz Mandžuriju sa mape koju si stavio čini Primorsku oblast, ili se ona proteže celom obalom sve do Kamčatke na severu?

I ako može malo čudno pitanje, kad izađeš iz grada i kreneš nekim putem koji ide kroz šumu, koliko najviše može da prođe vremena dok ne sretneš medveda? I da li su medvedi opasni ili vole ljude i ne diraju ih?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Carmello Šešelj je napisao/la:
A jel samo taj južni deo uz Mandžuriju sa mape koju si stavio čini Primorsku oblast, ili se ona proteže celom obalom sve do Kamčatke na severu?

I ako može malo čudno pitanje, kad izađeš iz grada i kreneš nekim putem koji ide kroz šumu, koliko najviše može da prođe vremena dok ne sretneš medveda? I da li su medvedi opasni ili vole ljude i ne diraju ih?


1.Samo taj juzni dio.

2. Kad imam priliku volim putovati negdije blizu grada šumama i planinama, nisam jos sreo medveda, samo jedan put kad nalazio sam u duboke tajge, vidio sam nesto veliko bure boje al ne siguran da to bio medved. Al znam da šumi ih ima, mislim treba otici barem 100 km od grada onda možes vidjet medveda ako naravno je javi se te.
Ovdije više aktualan tigar i ako dosta rjetko sam napada čovika, to je za mnogih pravi uzas nego medved.

Tisi već spomenuo gradić Petropavlovsk, živio sam tamo neko vrijeme,dosta ljep je grad pa tamo stvarno prepuno medveda. Ponekad ulaze i u grad( nije to rjetkost) , a blizu tih malih gradova kretaju skoro da slobodno. Tamo svi su boje medveda, jer medved nije boje se covjeka.


To je bilo negdije sasvim blizu centru grada.
https://youtu.be/o9cP14Z2gsU


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A ti si i u Petropavlovsku Kamčatskom živeo. E tamo sumnjam da je toplie nego u Peterburgu. To je već Arktik. Kako ljudi tamo prežive zimu i još je mrak šest meseci, to su supermeni. Voleo bih da posetim to mesto, ja volim hladne krajeve. Jel tamo žive većinom Rusi ili neki sibirski narod?

I kako se zove ta oblast uz more severno od Primorske oblasti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Baltičko more je uglavnom pliće od 50 metara, uz većinu obale samo oko 10m. Oblik je zmijoliki i zavlači se u kopno. Nije to neki toplinski spremnik.

Što je najgore, Staljin je 1945. istovario milione tona bojnog otrova u tako plitak Baltik, pošto nije korišćen u ww2, ali sve strane su ga uredno proizvodile. To je zagađeno za sve pare. Pa opet izlovljavaju ribu odande i ona možda nađe put i do našeg stola.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Carmello Šešelj je napisao/la:
A ti si i u Petropavlovsku Kamčatskom živeo. E tamo sumnjam da je toplie nego u Peterburgu. To je već Arktik. Kako ljudi tamo prežive zimu i još je mrak šest meseci, to su supermeni. Voleo bih da posetim to mesto, ja volim hladne krajeve. Jel tamo žive većinom Rusi ili neki sibirski narod?

I kako se zove ta oblast uz more severno od Primorske oblasti?

Obala Habarovski kraj, zatim poluotok Kamčatski dgije se nalazi taj Petropavlovsk. Zatim Čukotka pa dalje vec Alaska.
Za mi generalno sva ta obala pa dubina kontenta je neki Jotunhejm, osim Petropavlovska gdije sam bio.

Nije. Nalazi se manje više na razini Moskve i otprilike zbog mora klima tamo je toplija od Vladivostoka, stvarno. Zanjimlivo al tam zima puno toplija od nas(mislim i -20 bilo je sasvim rjetko), al i ljeto je hladnije od našeg, kratkotrajno i rjetko čak i +25 c. a kamoli više. Al tokom ljeta dosta kiše magle ovdije pa tamo isto.

Slika Petropavlovska
slika

Za narodi je također zanjimlivo.Mislim ima sad više nekih uzbeka a čak i kurda, nego nekih sibirskih domorodaca kojih može samo ima malo u nekim selima. Općenito oni su u totalnoj manjini.
Naravno dok Rusi su većina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zašto Habarovski kraj? Zar nije Habarovsk na ruskoj strani reke Amur na granici sa Kinom?

Ili je to Irkutsk koji je na granici. Moguće da sam pomešao ta dva grada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 26 lis 2019, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto Habarovski kraj? Zar nije Habarovsk na ruskoj strani reke Amur na granici sa Kinom?

Ili je to Irkutsk koji je na granici. Moguće da sam pomešao ta dva grada.

Blagovesčensk se zove taj grad. Habarovsk isto na Amuru stolni grad za veliki Habarovski kraj.

Irkutsk to je dosta daleko, nema veže. Put da Irkutska odavle traje se 3 dana na vlaku, odnosno do Bajkala. Isto je glavni grad u svojoj oblasti.

master_mind_ je napisao/la:

Dakle živiš vrlo blizu granice sa Kinom i Sjevernom Korejom. Jesi li ikada bio u tim zemljama?

Stvarno tako, al nije. Neznam zasto, al Kina me nije zanimala toliko, da bih želio tamo doći. Nije nikakav problem za me bio krenuti u posjet ovoj žemlji, teži je doći u neki ruski grad sredisnej Rusije. Al stvarno mi to ne zanjimalo, moze zbog toga da s djetinsva sam vidio ovdije prepuno Kineza, njihovu kuhinju pa tako dalje. Samo ako ići za jeftinom kineskom robom za koju ne treba čak izlazka iz grada.
Sa Korejama je druga prića. Stvarno volio bih obići i Sjevernu i Juznu Koreju al to malo tezi i opet toliko ne zanjimalo. Sjeverna Koreja je zatvorena država i nije bas lako stići tamo. Moguće, al treba para. Mislim ikad pogledam i ove zemlije.
Ma ti tko su bile tamo kažu da SK ima sasvim nije loša razina usluge za turista. Al i para treba dosta za to.
I opet ovdije ima nije malo severnih Korejaca, al ne kao turista već radnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 27 lis 2019, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ancient Order je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto Habarovski kraj? Zar nije Habarovsk na ruskoj strani reke Amur na granici sa Kinom?

Ili je to Irkutsk koji je na granici. Moguće da sam pomešao ta dva grada.

Blagovesčensk se zove taj grad. Habarovsk isto na Amuru stolni grad za veliki Habarovski kraj.

Irkutsk to je dosta daleko, nema veže. Put da Irkutska odavle traje se 3 dana na vlaku, odnosno do Bajkala. Isto je glavni grad u svojoj oblasti.

master_mind_ je napisao/la:

Dakle živiš vrlo blizu granice sa Kinom i Sjevernom Korejom. Jesi li ikada bio u tim zemljama?

Stvarno tako, al nije. Neznam zasto, al Kina me nije zanimala toliko, da bih želio tamo doći. Nije nikakav problem za me bio krenuti u posjet ovoj žemlji, teži je doći u neki ruski grad sredisnej Rusije. Al stvarno mi to ne zanjimalo, moze zbog toga da s djetinsva sam vidio ovdije prepuno Kineza, njihovu kuhinju pa tako dalje. Samo ako ići za jeftinom kineskom robom za koju ne treba čak izlazka iz grada.
Sa Korejama je druga prića. Stvarno volio bih obići i Sjevernu i Juznu Koreju al to malo tezi i opet toliko ne zanjimalo. Sjeverna Koreja je zatvorena država i nije bas lako stići tamo. Moguće, al treba para. Mislim ikad pogledam i ove zemlije.
Ma ti tko su bile tamo kažu da SK ima sasvim nije loša razina usluge za turista. Al i para treba dosta za to.
I opet ovdije ima nije malo severnih Korejaca, al ne kao turista već radnika.

Jesi li gledao film Brat? Što je tom filmu tako posebno da u Rusiji ima kultni status?

https://www.youtube.com/watch?v=Dko8PT5kD5g


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 01 stu 2019, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Uspjeli su završiti taj tehnološki jako izazovan projekt. Rusija sad može imati funkcionirajući Internet i ako se potpuno isključi iz Internet veza sa drugim državama. Online banking, shopping, mediji, sve web stranice će nastaviti raditi kao i prije (skoro kao i prije).

Nikad ne treba zaboraviti gdje je organizacija za dodijelu domain names i web adresa stacionirana (ICANN): Los Angeles, California, United States
Jako mudar potez od Rusa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 01 stu 2019, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
BBC je napisao/la:
Uspjeli su završiti taj tehnološki jako izazovan projekt. Rusija sad može imati funkcionirajući Internet i ako se potpuno isključi iz Internet veza sa drugim državama. Online banking, shopping, mediji, sve web stranice će nastaviti raditi kao i prije (skoro kao i prije).

Nikad ne treba zaboraviti gdje je organizacija za dodijelu domain names i web adresa stacionirana (ICANN): Los Angeles, California, United States
Jako mudar potez od Rusa.


Ja ne razumijem sta ima dobrog u ovoj odluci ako bit će? Naravno nije sve u svjetskom(i ruskom) internetu dobro, al u takvoj "total zabrane" nije vidim nista dobrog.
Inace onda na jednoj razini sa secernom korejom i kinom gdije skoro ne postoji sloboda rječi.. pa tako dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 01 stu 2019, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De ne seri. Prvo se raspitaj o čemu se radi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
BBC je napisao/la:
De ne seri. Prvo se raspitaj o čemu se radi.

Onda reci više o čemu priča, ako sam krivo shvatio.

https://echo.msk.ru/news/2530661-echo.html
Citat:


Troje tinejdžera sudiće se u Transbaikaliji zbog silovanja i ubojstava U okrugu Kyrynsky dva 16-godišnjaka i jedan 15-godišnjak upali su u privatnu kuću, na smrt pretukli 40-godišnjeg vlasnika i silovali njegovu suprugu.



Za Rusiju ne treba uvoz "muslim afro-azijskih divljaca/degenerika" nesto kao ima u Švedskoj. Jer ima dosta domaćih sa istom razinom razvoja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ancient Order je napisao/la:
BBC je napisao/la:
De ne seri. Prvo se raspitaj o čemu se radi.

Onda reci više o čemu priča, ako sam krivo shvatio.

https://echo.msk.ru/news/2530661-echo.html
Citat:


Troje tinejdžera sudiće se u Transbaikaliji zbog silovanja i ubojstava U okrugu Kyrynsky dva 16-godišnjaka i jedan 15-godišnjak upali su u privatnu kuću, na smrt pretukli 40-godišnjeg vlasnika i silovali njegovu suprugu.



Za Rusiju ne treba uvoz "muslim afro-azijskih divljaca/degenerika" nesto kao ima u Švedskoj. Jer ima dosta domaćih sa istom razinom razvoja.

sumnjam da ovi tinejdžeri su etnički Rusi. Lako je moguće da se radi o čečenima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
master_mind_ je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:
Onda reci više o čemu priča, ako sam krivo shvatio.

https://echo.msk.ru/news/2530661-echo.html


Za Rusiju ne treba uvoz "muslim afro-azijskih divljaca/degenerika" nesto kao ima u Švedskoj. Jer ima dosta domaćih sa istom razinom razvoja.

sumnjam da ovi tinejdžeri su etnički Rusi. Lako je moguće da se radi o čečenima


Zar nisu Nijemci nakon pada Berlinskog zida sebi uvezli stotine hiljada takozvanih "etnickih Njemaca" iz bivseg CCCP-a s kojima su imali itekako dosta problema pri integraciji?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 15:16 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
KASAP je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
sumnjam da ovi tinejdžeri su etnički Rusi. Lako je moguće da se radi o čečenima


Zar nisu Nijemci nakon pada Berlinskog zida sebi uvezli stotine hiljada takozvanih "etnickih Njemaca" iz bivseg CCCP-a s kojima su imali itekako dosta problema pri integraciji?

Koliko sam ja upućen takvi ne rade sranje po Njemačkoj. U biti Njemačkoj su dobro došli jer glasuju za desnicu (AfD).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 15:23 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
master_mind_ je napisao/la:
KASAP je napisao/la:

Zar nisu Nijemci nakon pada Berlinskog zida sebi uvezli stotine hiljada takozvanih "etnickih Njemaca" iz bivseg CCCP-a s kojima su imali itekako dosta problema pri integraciji?

Koliko sam ja upućen takvi ne rade sranje po Njemačkoj. U biti Njemačkoj su dobro došli jer glasuju za desnicu (AfD).



Da, glasaju vecinom za AfD, kao sto su vecinski pod uticajem ruskih medija, pogotovo od 2014. godine. (AfD postoji tek nekoliko godina, dok je BRD jos osamdesetih godina 20. stoljeca pocela da uvozi tkzv. Russlanddeutsche).

Samo problem je u tome sto vecina Njemaca Afd ne zeli. Stavise, sudskom presudom je odnedavno dozvoljeno sefa Afd-a nazivati javno fasistom. Sto su mnogi mediji shvatili doslovce pa tako to i prakticiraju.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
KASAP je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Koliko sam ja upućen takvi ne rade sranje po Njemačkoj. U biti Njemačkoj su dobro došli jer glasuju za desnicu (AfD).



Da, glasaju vecinom za AfD, kao sto su vecinski pod uticajem ruskih medija, pogotovo od 2014. godine. (AfD postoji tek nekoliko godina, dok je BRD jos osamdesetih godina 20. stoljeca pocela da uvozi tkzv. Russlanddeutsche).

Samo problem je u tome sto vecina Njemaca Afd ne zeli. Stavise, sudskom presudom je odnedavno dozvoljeno sefa Afd-a nazivati javno fasistom. Sto su mnogi mediji shvatili doslovce pa tako to i prakticiraju.

Većina Zapadnih Nijemaca da, Nijemci bivšeg DDR-a većinski glasaju za AfD. Ako ništa korisni su istočnim Nijemcia da se odupiru ludosti BRD Nijemaca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija
PostPostano: 03 stu 2019, 15:34 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
master_mind_ je napisao/la:
KASAP je napisao/la:


Da, glasaju vecinom za AfD, kao sto su vecinski pod uticajem ruskih medija, pogotovo od 2014. godine. (AfD postoji tek nekoliko godina, dok je BRD jos osamdesetih godina 20. stoljeca pocela da uvozi tkzv. Russlanddeutsche).

Samo problem je u tome sto vecina Njemaca Afd ne zeli. Stavise, sudskom presudom je odnedavno dozvoljeno sefa Afd-a nazivati javno fasistom. Sto su mnogi mediji shvatili doslovce pa tako to i prakticiraju.

Većina Zapadnih Nijemaca da, Nijemci bivšeg DDR-a većinski glasaju za AfD. Ako ništa korisni su istočnim Nijemcia da se odupiru ludosti BRD Nijemaca.



Vecina Njemaca opet zivi na zapadu a ne u pokrajinama koje su bile dio bivse DDR.

Pa cak ni tamo situacija nije jednostavna, sto su pokazali nedavni izbori u istocnonjemackoj pokrajini Thüringen. Primjetna je nevjerovatna polarizacija izmedju onog sto se u medijima naziva ekstremnom desnicom, AfD, i njemacke ljevice, Die Linke.

U Thüringenu je pobjedila ljevica, dok je AfD na drugom mjestu.

slika

Ovakav razvoj situacije bi se mogao pokazati kao katastrofalan za njemacko drustvo u cjelini. "Sredina" sve vise gubi uticaj na istoku drzave.

No, udaljismo se od teme, a tema je Rusija.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5064 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 203  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Haram, tucepi i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO