HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Velicajuci lik i djelo Josipa Broza Tita muslimani se najcesce sjecaju i spominju Jugoslaviju. Vole li ga zato sto ih je priznao kao narodnost ili iz nekih drugih razloga?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisu bili gladni kad je on prebacivao sadaku u Bosnu.
A inače vole batine i pendrek, drugačije nikad nisu znali funkcionirati. Zato danas pišu pisma OHR-u.

Josipa Broza ne vole baš osim što kao islamisti takijaju. Inače se na popisu stanovništva ne bi izjašnjavali da su 98% Bošnjaci muslimanski vjernici. To ide protiv Brozove doktrine i onoga za što je on živio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Lapo-lapo je napisao/la:
Velicajuci lik i djelo Josipa Broza Tita muslimani se najcesce sjecaju i spominju Jugoslaviju. Vole li ga zato sto ih je priznao kao narodnost ili iz nekih drugih razloga?


Mora da se prevrće od muke kad vidi živu i zdravu Republiku Srpsku.
Prokletnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Taj fenomen triba povezati s činjenicom da muslimani nikad nisu dio opozicije vlastima u državama razvijenog svita (tzv. First world).

Svaka je vlast dobra, ako ne brani opstanak, pa i širenje islama. Vladavina prava i demokracija njih ne zanimaju, bar ne kad ih triba drugima dozvoliti.

Da je umisto Tita jahao Ivan Grozni, klicali bi i njemu. Jednako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Vole ga iz istog razloga kojeg ga vole i Albanci na Kosovu. posto je svojom politikom najvise isao u njihovu korist, svjesno ili nesvjesno, sto je kasnije dovelo do problema, koji i dan danas traju (BiH i Kosovo pod medjunarodnim protektoratom). Na kraju svog zivota, Tito je svoje popusio, a i Jugoslavija kasnije sa njim, je otisla u pepeo i dim.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vladimir RUS je napisao/la:
Vole ga iz istog razloga kojeg ga vole i Albanci na Kosovu. posto je svojom politikom najvise isao u njihovu korist, svjesno ili nesvjesno, sto je kasnije dovelo do problema, koji i dan danas traju (BiH i Kosovo pod medjunarodnim protektoratom). Na kraju svog zivota, Tito je svoje popusio, a i Jugoslavija kasnije sa njim, je otisla u pepeo i dim.


Čuj nesvjesno? Pa svjesno je pripremao teren da na kraju cijela BiH pripadne Muslimanima, a KiM postane Albanija.
Ali su mu se pomrsili računi, jer je u zadnji čas izborena Republika Srpska i to oružjem JNA. :winkiss


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Bez obzira na sve, mnoge stvari je predvidio....



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 02 stu 2019, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Alija Izetbegović o Titu: Taj čovjek je stvorio jednu zemlju
“…Ja nisam nikad krio simpatije prema tom čovjeku, jer mi nije davao utisak nekog zloće-čovjeka. Imao sam utisak da je širok čovjek, otvoren prema životu, da je volio da živimo i da je puštao druge da ga žive, za razliku od drugih komunističkih rukovodilaca koji su bili više askete.Taj čovjek je uradio neke značajne stvari, stvorio je jednu zemlju, ojačao je…”

Bakir Izetbegović o Titu:“Jugoslavija je bila naša. Mi smo bili najuvjereniji Jugosloveni, baš mi Bosanci. I partizani su bili naši. Josip Broz je naš. U njegovo vrijeme smo se školovali”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 03:11 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ne vole svi Bosnjaci Tita (ako na Bosnjake ciljas a ne na muslimane kao vjersku skupinu u sirem smislu rijeci). Ali ga mozda vole u vecem omjeru od Srba ili Hrvata (masa Srba jos uvijek voli Tita; da ne voli, Kuca cvjeca bi bila davno izmjestena).

A zasto? Pa zato sto ih je za politikom "krvi i tla" najvecim dijelom bolila neka stvar, i sto im kao takvim nije smetalo da zive u multietnickoj zajednici poput Jugoslavije. Odredjenu ulogu je sigurno igrala i cinjenica da su se kao brojcano manji narod od Srba i Hrvata u zajednici poput Jugoslavije osjecali zasticeno, a od 1974. godine i kao manje vise ravnopravni sa ostalim narodima. Postoji i ne tako mali broj Bosnjaka koji danas misle da Bosnjaci, ili tada Muslimani, nisu bili bas u punoj mjeri ravnopravni, pogotovo sa Srbima. Ali takvih ima i kod svih drugih naroda, ponajvise kod Hrvata koji bi pak trebali da najvise budu zahvali Titu za danasnji oblik Republike Hrvatske koji je proizasao iz cinjenice da je komunisticka Jugoslavija izasla iz 2. SR kao pobjednik, pa su tako i Hrvati bili postedjeni uloge gubitnika. Istra, danas najprogresivniji i najbogatiji dio Hrvatske, nije bas mala stvar.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 03:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Lapo-lapo je napisao/la:
Alija Izetbegović o Titu: Taj čovjek je stvorio jednu zemlju
“…Ja nisam nikad krio simpatije prema tom čovjeku, jer mi nije davao utisak nekog zloće-čovjeka. Imao sam utisak da je širok čovjek, otvoren prema životu, da je volio da živimo i da je puštao druge da ga žive, za razliku od drugih komunističkih rukovodilaca koji su bili više askete.Taj čovjek je uradio neke značajne stvari, stvorio je jednu zemlju, ojačao je…”

Bakir Izetbegović o Titu:“Jugoslavija je bila naša. Mi smo bili najuvjereniji Jugosloveni, baš mi Bosanci. I partizani su bili naši. Josip Broz je naš. U njegovo vrijeme smo se školovali”

Je li to rekao prije i poslije sto ga je Tito bio corkirao? :zubati =))

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Muslimani vole Tita jednako kao i Pavelića jednako kao i Erdogana i Franju Josipa, zato što su mala nacija, ne znaju se brinit o sebi i sa nostalgijom pamte periode kad se neko brinio o njima

Danas se o njima brine MZ, a sutra da se pripoje Hrvatskoj malo bi negodovali (kao što su uvijek kroz povijest) i na kraju bi sve bilo super.

Boje se svoje samostalnosti zato i jesu takvi maniti. Ako budu ikada imali svoju državicu, prognoziram da će njihovo ludilo biti plodno tlo za radikale što će rezultirati šerijatom i novom ID.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Lapo-lapo je napisao/la:
Velicajuci lik i djelo Josipa Broza Tita muslimani se najcesce sjecaju i spominju Jugoslaviju. Vole li ga zato sto ih je priznao kao narodnost ili iz nekih drugih razloga?



Kakve su ovo gluposti? Daleko od toga da ga volimo. Pa moji su lezali u zatvoru zbog mladomuslimanstva.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
1986 je napisao/la:
Muslimani vole Tita jednako kao i Pavelića jednako kao i Erdogana i Franju Josipa, zato što su mala nacija, ne znaju se brinit o sebi i sa nostalgijom pamte periode kad se neko brinio o njima



Sto je, je li, nesto apsolutno neprirodno, a i nepojmljivo za snazne, slobodarskim duhom i junastvom prozete Hrvate. Kao sto je neprirodan bio i zahtijev novoosnovane drzave Srba, Hrvata i Slovenaca (danasnja BiH, Hrvatska i Slovenija) za ujedinjenje sa Kraljevinom Srbijom nakon 1. SR kad su stisli Italijani. (sarcasm off)

No, bitno je ono sto se smatra negativnom osobinom prisiti Bosnjacima, jelde, iako se Bosnjaci 1992. godine u jednoj apsolutno nezavidnoj poziciji odlucise za nezavisnost koju su platili sa gotovo 70.000 zivota.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27107



Ovdje laže da su to od početka rata riješili za BiH. Stvarno je to bilo u drugoj polovini 1943.
Đilas i Čolaković su o tome govorili.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
KASAP je napisao/la:
Sto je, je li, nesto apsolutno neprirodno, a i nepojmljivo za snazne, slobodarskim duhom i junastvom prozete Hrvate. Kao sto je neprirodan bio i zahtijev novoosnovane drzave Srba, Hrvata i Slovenaca (danasnja BiH, Hrvatska i Slovenija) za ujedinjenje sa Kraljevinom Srbijom nakon 1. SR kad su stisli Italijani. (sarcasm off)

Hrvatski sabor nikada nije glasao o sjedinjenju sa Kr. Srbijom tako da je odluka o sjedinjenju za Hrvate i hrvatsku državu nelegalna.

O tome su odlučivali Slovenci, hrvatski Srbi i i Hrvati skloni jugoslavenstvu zajedno sa Beogradom.
KASAP je napisao/la:
iako se Bosnjaci 1992. godine u jednoj apsolutno nezavidnoj poziciji odlucise za nezavisnost koju su platili sa gotovo 70.000 zivota.

Da, nezavisnost, ali samo ako će Hrvati s vama. Opet se vraćamo na moju tezu. Nikad sami, uvijek s nekim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 18:01 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Pa bez Hrvata nebi ni imali procenat koji je bio potreban za proglasenje nezavisnosti. A Hrvati u BiH bi bez Bosnjaka i dan danas bili dio "krnje Jugoslavije".

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 03 stu 2019, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Zato što ih je poslije kraljevine Jugoslavije u kojoj BiH nije ni postojala, bar u nekoj mjeri ''vratio u sedlo'' , i u ratu( sa 7 Defanziva), i poratu , promjenio eničku sliku ovih prostora .
Ostaće mi vječna enigma , kako to da ga niko ne ubi . Tolike vladare pobismo ( vecinu , na žalost ) , a taj kojot , koji nam se tolike krvi napio i yebo nas gore od Turaka, šepurio se u sred srjede Srbije i Beograda, PEDESET godina.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 04 stu 2019, 08:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Osobno sam upoznao muslimana koji istovremeno voli i Tita i Pavelića...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 04 stu 2019, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
dane-croatia je napisao/la:
Osobno sam upoznao muslimana koji istovremeno voli i Tita i Pavelića...

I ja jednu staru nenu, obozavala Tita, a unuka uspavljivala pjesmom ,,Pavelicu, sliko na papiru, ja cu tebe zaviti u svilu!,,


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 04 stu 2019, 09:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Takvih ljudi ima mnogo više nego što pretpostavljate.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 04 stu 2019, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2013, 21:35
Postovi: 1362
Lokacija: u prolazu
Sjećam se kako je moj amidža govorio: "Druže Tito kupiću ti Fiću, a Mercedes Anti Paveliću."

_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace - Jimi Hendrix


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 04 stu 2019, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
dane-croatia je napisao/la:
Osobno sam upoznao muslimana koji istovremeno voli i Tita i Pavelića...


Javno. A Dražinu sliku kriju ispod jastuka...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 04 stu 2019, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
dane-croatia je napisao/la:
Osobno sam upoznao muslimana koji istovremeno voli i Tita i Pavelića...

Takav je svaki drugi mujo. Do podne plaču za titom i Jugom,a popodne za Blažom Kraljevićom.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 05 stu 2019, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Lapo-lapo je napisao/la:
I ja jednu staru nenu, obozavala Tita, a unuka uspavljivala pjesmom ,,Pavelicu, sliko na papiru, ja cu tebe zaviti u svilu!,,

Zar nije uspavljivala zu ovu: "Nina nana svoga pehlivana. Pola vlaha, pola muslimana." :zubati

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zasto muslimani vole Tita?
PostPostano: 09 stu 2019, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Muamer ef. Zukorlic o Titu:
Umjetnik u vladanju, najsposobniji vladar zadnjih 300 godina, svi su mu se divili, on nestaje - sve nestaje....jedino mu zamjera ne priznavanje Boga, tj. Alaha....




Fuad Jusic: ,,Tita zale najvise bosnjaci, jer su osteceni,,


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO