HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3013 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 121  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 28 lis 2019, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Svakako da nije uzrok već posljedica. Smanjenje vjernika također je posljedica dok uzrok leži u Drugom vatikanskom koncilu. Tada se Crkva počela liberalizirati i udvarati subverzivnim elementima. Biskupi su počeli okretati leđa svojim vjernicima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 28 lis 2019, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Ne mislim da bi vjernici , koji su se u Europi preselili u gradove u visokotehnološkom svijetu, masovno išli u crkvu koja je ostala na postavkama od prije 2000 godina.
Ne možeš imati kvantitetu i kvalitetu, pravoslavci su zadovoljni svojim brojnim stanjem i nemaju ambicije širenja se pa su zadržali i tradicionalizam. KC ide po svijetu i printa sakramente tko god digne dva prsta da bi i on bio katolik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 04:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Za Papu Franju, Isus Krist Nazarećanin i nije baš potpuno Bog!?

slika

A Confidant Says Pope Francis Denies Jesus’s Divinity:
“Jesus of Nazareth Was Not Entirely God”


Indeed, on October 8, Scalfari wrote in La Repubblica that talking to the pope about the words of Our Lord on the cross, “My God, my God, why hast thou forsaken me?” (Matt. 27:46) Francis supposedly commented: “They are the ultimate proof that once he became man and albeit one of exceptional virtue, Jesus of Nazareth was not entirely God.”6

https://tfporg.acemlnb.com/lt.php?s=6d5 ... 51A6A17704

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 06:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69002
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
MIR je napisao/la:
Za Papu Franju, Isus Krist Nazarećanin i nije baš potpuno Bog!?

slika

A Confidant Says Pope Francis Denies Jesus’s Divinity:
“Jesus of Nazareth Was Not Entirely God”


Indeed, on October 8, Scalfari wrote in La Repubblica that talking to the pope about the words of Our Lord on the cross, “My God, my God, why hast thou forsaken me?” (Matt. 27:46) Francis supposedly commented: “They are the ultimate proof that once he became man and albeit one of exceptional virtue, Jesus of Nazareth was not entirely God.”6

https://tfporg.acemlnb.com/lt.php?s=6d5 ... 51A6A17704


Je li bi itko od vas davao mnogobrojne ekskluzivne intervjue novinaru koji vas krivo prenosi?



Sa Scalfarijem se Papa sastao u zadnje vrijeme 6 puta. Svaki put završilo u naslovnicama.

Evo recimo od prošle godine

Papa rekao Scalfariju da Pakao ne postoji
http://www.ncregister.com/blog/edward-p ... -interview
Citat:
In this fifth meeting with Scalfari — who neither records interviews nor takes notes — the Pope allegedly told him again that hell does not exist, and that he is honored to be called a “revolutionary.”

Citat:
Previous conversations between the Pope and Scalfari have often caused controversy, and led to the Vatican issuing similar statements afterwards, neither confirming or fully denying the Pope said the actual words attributed to him

- Ovo je vijest iz 2018., a sada se sastao i po šesti put.

Da je Scalfari samo jednom podmetnuo neku izjavu Papi, iznevjerio Papino povjerenje i pruženu priliku za ekskluzivni razgovor i susret, da je prenio nešto što Papa nije htio da prenese, ili da je slagao i krivo prenio, nanio štetu delikatnoj reputaciji Pape, ili prouzročio neželjenu sablazan - Papa se više ne bi sreo s njime, imao bi zabranu da ikad više uđe u Vatikan. To znači da je Scalfari prenio točno ono što je Papa htio plasirati.

I da ovo nije nikakav leak, nego Papa aktivno želi da ove teze dođu do javnosti, ali je preoprezan da ih izravno sa balkona kaže.

Ovo je tipično vatikanski, to je brod bez nagle promjene kursa, nego se u fazama stupanj po stupanj kurs korigira, da bi se nakon 100 godina probudili u potpuno drugoj religiji. :zubati Prvo se pusti glasina koja se opovrgne, pa se pusti glasina na koju se nema komentara, pa se da neka dvosmislena izjava, pa izjava u svakoj slijedećoj iteraciji postaje sve jasnija i jasnija.... da bi se na kraju "napisalo na papir ono što je odavno usmena tradicija". :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
Sve je to rekla - kazala. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Mar-kan je napisao/la:
Sve je to rekla - kazala. :kava


Što je točno rekao u privatnom razgovoru jest rekla-kazala. Ali je činjenica da nakon svakog Scalfarijevog intervjua izlaze ovakve stvari u javnost, a da Franjo i dalje poziva tog čovjeka u Vatikan i daje mu intervjue.

Dakle, ili je Franjo notorno glup ili svjesno muti vodu, treće mogućnosti nema...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 12:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
Moj visoki izvor u Rimu mi je upravo dojavio: - Vatikan je tužio Scalfarija.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69002
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Bobovac je napisao/la:
Moj visoki izvor u Rimu mi je upravo dojavio: - Vatikan je tužio Scalfarija.


Mislim da će prije biti po 7. i 8. put pozvan na ekskluzivni intervju da i dalje nastavi prenositi Papine misli.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:05 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
U glasu ive kabanca, ovo je skandallozno. Cila ova tema sa franjom.
Mada, zasto je benedikt abdicirao? Zasto je "nas" IP2. ljubio kuran? Ocu rec nije ni prije sve bilo bajno. Ali ovaj argentinac...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69002
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Da ali IP2 je bio jako popularan, pa me sada zanima...

Vi koji idete u crkvu, što svećenici pričaju o ovom Papi?
Što obični vjernici pričaju o Papi? Mladi? Babe?

Kako babe komentiraju to da moraju smanjiti emisiju CO2. :zubati

Mora da se ponekad moli za Papu, spomene ga se na misi ili slično? Što je prilika da ga se komentira. Da li uz iskrenu radost i osmijeh se govori o "našem Papi", ili je prisutna ironija i kolutanje očima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:21 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
To moramo sacekat zabu i markana, nisam bio u crkvi od krizme. Na moju sramotu. Ja sam dokaz koliko grad unisti covjeka. Na selu smo isli svaku nedilju brte nije bilo oces neces.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Bravo, brate Franjo. Do godine sehadet od tebe da cujemo, ako Bog da. Priblizava se nama istinskim monoteistima, sto je za svaku pohvalu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Robbie MO je napisao/la:
Da ali IP2 je bio jako popularan, pa me sada zanima...

Vi koji idete u crkvu, što svećenici pričaju o ovom Papi?
Što obični vjernici pričaju o Papi? Mladi? Babe?

Kako babe komentiraju to da moraju smanjiti emisiju CO2. :zubati

Mora da se ponekad moli za Papu, spomene ga se na misi ili slično? Što je prilika da ga se komentira. Da li uz iskrenu radost i osmijeh se govori o "našem Papi", ili je prisutna ironija i kolutanje očima.


Većina ga je prvih godina dizala u nebesa, ali kako vrijeme prolazi sve više je onih koji ga jednostavno ignoriraju. Jedan dio ga i dalje nasilu pokušava ubaciti u kalup pravovjerja i pretvarati se da je sve ovo što se događa samo medijska zavjera, ali takvih je sve manje jer je to postalo zaista teško.

To je moj subjektivni dojam. Naravno, uvijek će biti onih papolatrista koji gledaju papu kao boga bez obzira na sve, a postoje i oni koji su bili disidenti za vrijeme prethodnih papa i koji sada otvoreno slave Franju, ali obje te skupine su manjina. Mislim da u ovom trenutku većina koluta očima na njegov spomen, ali se sustežu da javno kritiziraju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69002
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ledolomac je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Da ali IP2 je bio jako popularan, pa me sada zanima...

Vi koji idete u crkvu, što svećenici pričaju o ovom Papi?
Što obični vjernici pričaju o Papi? Mladi? Babe?

Kako babe komentiraju to da moraju smanjiti emisiju CO2. :zubati

Mora da se ponekad moli za Papu, spomene ga se na misi ili slično? Što je prilika da ga se komentira. Da li uz iskrenu radost i osmijeh se govori o "našem Papi", ili je prisutna ironija i kolutanje očima.


Većina ga je prvih godina dizala u nebesa, ali kako vrijeme prolazi sve više je onih koji ga jednostavno ignoriraju. Jedan dio ga i dalje nasilu pokušava ubaciti u kalup pravovjerja i pretvarati se da je sve ovo što se događa samo medijska zavjera, ali takvih je sve manje jer je to postalo zaista teško.

To je moj subjektivni dojam. Naravno, uvijek će biti onih papolatrista koji gledaju papu kao boga bez obzira na sve, a postoje i oni koji su bili disidenti za vrijeme prethodnih papa i koji sada otvoreno slave Franju, ali obje te skupine su manjina. Mislim da u ovom trenutku većina koluta očima na njegov spomen, ali se sustežu da javno kritiziraju.


Zanimljivo.

No dobro, možda su sve ove vijesti o njemu uglavnom neka tendenciozna zbirka bisera.

Inače, na koji način svećenici komuniciraju s Vatikanom u smislu informacija, i da li takva komunikacija uopće postoji? Recimo, postoji li službeni časopis kojeg izdaje Vatikan npr. mjesečno i kojeg primaju svi KC svećenici u svijetu. Ili su biskupi u praksi najviša instanca (u smislu informacija, zapovjedni lanac sigurno da neće ići direktno) i posrednici između Vatikana i običnog klera, čak i u smislu informacija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Amiđa je napisao/la:
Bravo, brate Franjo. Do godine sehadet od tebe da cujemo, ako Bog da. Priblizava se nama istinskim monoteistima, sto je za svaku pohvalu.


znaš koliko je sati kad papu hvale ortodoksni muhamedanci poput hamiđe...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Amiđa je napisao/la:
Bravo, brate Franjo. Do godine sehadet od tebe da cujemo, ako Bog da. Priblizava se nama istinskim monoteistima, sto je za svaku pohvalu.


đe si hamiđa,hebo te FC đurgarden... :evotigana

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32124
s one strane dinare je napisao/la:
To moramo sacekat zabu i markana, nisam bio u crkvi od krizme. Na moju sramotu. Ja sam dokaz koliko grad unisti covjeka. Na selu smo isli svaku nedilju brte nije bilo oces neces.

Paa, iskreno rečeno nisam ti ni ja baš redovan na misi...Ali znam da se (javno) naš lokalni kler baš i ne bavi puno takvim "strateškim" izjavama Pape, njima su prioriteti tehnički problemi unutar Župe. Vjernici pogotovo, generalno ga hvale, e sad tko zaista prati njegov rad, izjave..ja prvi veoma slabo. Ne govori ništa ex cathedra, tako da i nije bitno ovo ostalo što se razvlači po medijima za svakodnevni život naše zajednice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Kad me se već prozva, malo ko to prati pa ni ja. Da nije hrbb.org ne bih uopće znao za ispade.
Da, pročitam i Šolu koji ga dosta kritizira i to je sve.
Moji mater ćaća ga vole, ja kad spomenem ove kritike oni odmahnu rukom u smislu što znaju Šola i slični.
Baš mi danas dođe pod ruku knjiga Franjinih propovijedi, i kako sam bio na piću domet mi je bio pročitati samo jednu i mogu vam reći da mi se svidjela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 03 stu 2019, 23:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robi ovo bolje prati od 99% svećenika u BiH.
Ne znam kako ti Robi zamišljaš KC kad misliš da svećenici prate gazdu i da imaju neki stav na ove ispade.
Da ne spominjem babe i 99% vjernika koji znaju da je Franjo i papa i to je to.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 01 sij 2020, 18:47 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746


Franjo slučajno pokazao pravo lice i sad svi kao nešto u čudu. =))

Žena jest pretjerala, ali možete li zamisliti Benedikta ili Wojtilu da reagiraju na ovakav način...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 01 sij 2020, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
ledolomac je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=3WySwhj2SwE

Franjo slučajno pokazao pravo lice i sad svi kao nešto u čudu. =))

Žena jest pretjerala, ali možete li zamisliti Benedikta ili Wojtilu da reagiraju na ovakav način...

Papa zaboravio da je Papa!


381,879 views
https://youtu.be/K0sqrW3Uu6k

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 02 sij 2020, 09:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
MIR je napisao/la:
ledolomac je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=3WySwhj2SwE

Franjo slučajno pokazao pravo lice i sad svi kao nešto u čudu. =))

Žena jest pretjerala, ali možete li zamisliti Benedikta ili Wojtilu da reagiraju na ovakav način...

Papa zaboravio da je Papa!


381,879 views
https://youtu.be/K0sqrW3Uu6k


U svakom slucaju se osramotio. Cekaju ga satima i imaju strpljenja, a on se tako ponasa. Zena jeste pretjerala, ali on sebi ne smije dozvoliti takvo ponasanje u javnosti. Naravno da vjernici zele da dodirnu papu. Sada se izvinjava. Ne moze izvinjenje da ponisti ili ublazi ovu sramotu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 02 sij 2020, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 06:39
Postovi: 746
Lapo-lapo je napisao/la:

Ne moze izvinjenje da ponisti ili ublazi ovu sramotu.


Zamislite kako se sad ta žena osjeća. Koliko osoba u povijesti se može pohvaliti da ih je papa osobno udario. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 02 sij 2020, 10:05 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Lapo-lapo je napisao/la:
MIR je napisao/la:
Papa zaboravio da je Papa!


381,879 views
https://youtu.be/K0sqrW3Uu6k


U svakom slucaju se osramotio. Cekaju ga satima i imaju strpljenja, a on se tako ponasa. Zena jeste pretjerala, ali on sebi ne smije dozvoliti takvo ponasanje u javnosti. Naravno da vjernici zele da dodirnu papu. Sada se izvinjava. Ne moze izvinjenje da ponisti ili ublazi ovu sramotu.


Zaštitari su nula, šetaju se besposleno za njim kao žirafe. Trebalo je oni da reaguju prvo.

Čovek zamalo ruku da izgubi.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 02 sij 2020, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Rukavina je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:

U svakom slucaju se osramotio. Cekaju ga satima i imaju strpljenja, a on se tako ponasa. Zena jeste pretjerala, ali on sebi ne smije dozvoliti takvo ponasanje u javnosti. Naravno da vjernici zele da dodirnu papu. Sada se izvinjava. Ne moze izvinjenje da ponisti ili ublazi ovu sramotu.


Zaštitari su nula, šetaju se besposleno za njim kao žirafe. Trebalo je oni da reaguju prvo.

Čovek zamalo ruku da izgubi.


Ruku da izgubi? Izvinjava se sada, a ne bi me zacudilo i gips da stavi, kao onaj jedan onomad....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3013 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 121  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO