HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 16:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 21:41 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
1986 je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Zašto je Račan mijenjao blagdane? Valjda ima neke veze sa detuđmanizacijom.

Da bi ljudi postali zbunjeni i da se ovu državu nebi znalo slaviti. Kao što vidimo uspio je.

Da. Jedna poznanica je rekla kako su njeni uvijek slavili 30.5. a nakon toga su prestali slaviti. Zar nisu SDPovci na 25.6. napustili Sabornicu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 stu 2019, 12:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
master_mind_ je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Da bi ljudi postali zbunjeni i da se ovu državu nebi znalo slaviti. Kao što vidimo uspio je.

Da. Jedna poznanica je rekla kako su njeni uvijek slavili 30.5. a nakon toga su prestali slaviti. Zar nisu SDPovci na 25.6. napustili Sabornicu?

Govorimo o stranci kojoj se program bazira jedino na blaćenju HDZ-a i ničemu drugom i jedino na temelju toga dobivaju glasove zatucanih leftarda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 11 stu 2019, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
weasel je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:
18.11. je po meni loša ideja, čak i kao neki dan žrtava... Koja zemlja ima takav dan? Opet će nam se smijati komšije da zapravo slavimo vojni poraz. 15.01. je bolji.

Tko slavi? Ljudi su se spontano počeli okupljati u Vukovaru za taj datum i tu se komemorira žrva branitelja. Slično kako Amerikanci pamte Alamo koji je bio 1000 puta manje značajan za njih kao državu nego što je to bio Vukovar za Hrvatsku. Pitajte prosječnog Hrvata dva događaja iz doba rata koja nikad neće zaboraviti, to su prvo 5.8 Oluja kao pozitivan šok i 18.11 kada je pao Vukovar. Dan pada grada je trebao i ranije biti službeno priznat ali bolje ikad nego nikad. Taj datum barem svi pamte i znaju što simbolizira za razliku od mnogih drugih. Slavljenje vojnih poraza nema ništa s time. To je specijalitet komšija. Tko slavi na taj dan nije mu mjesto u Hrvatskoj. Taj dan je dan sjećanja na žrtvu koju je hrvatski čovjek dao za slobodu i pijetet prema mrtvima koji su za tu slobodu dali sve.


Um... ja mislim da ti ne razumiješ neke stvari. Državni praznik se po definiciji "slavi". Praktički se svaki državni praznik nešto slavi, ili obljetnica nečega ili na crkvenoj razini. Naravno da se od ovih vezanih za povijest zaista slavi samo 05.08. i donekle 90tih 30.05., i naravno da nitko normalan u RH neće javno slaviti 18.11. kao da je 05.08. (osim ako nije suicidalan) ali ako je nešto praznik on se po definiciji slavi. Ja sam 18.11.1991. bio premlad da znam što se točno dogodilo ali sumnjam da je ostao u sjećanju koliko i 05.08.1995. jer su borbe bile nastavljene još par dana, zatim, npr Dnevnik nije ni izvjestio o samom padu Vukovara, a i u to su se doba svaki dan događali iznimno tragični događaji, koliko je ljudi tog dana pouzdano imalo i struje ? Ne znam, kažem, nisam tada bio svjestan ičega ali nekako sumnjam, ako me netko može opovrgnuti neka piše.

Ovo da svi znaju što znači stoji Tradicija je da se na taj dan zapale svijeće u svakom gradu s vukovarskom ulicom i to je po meni dovoljno. Stavljati taj tragičan dan još i za blagdan je po meni to nekako... Ne znam ni koja je prava riječ, morbidno, sumorno? Dok je 15.01. puno optimističniji i veseliji jer se njime obilježavaju čak dva pozitivna događaja, priznanje i kraj reintegracije.

Tako da shvaćam što želiš reći, ali ne mislim da je najsretnija ideja.

Evo ovo je dobar članak koji se sa mnom slaže https://www.vecernji.hr/premium/sami-sm ... ja-1358366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 11 stu 2019, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ne može se blagdanskim inženjeringom proizvesti domoljublje, nego kad postoji euforija u narodu onda ono spontano dolazi za blagdane. 30.05. je bio euforičan zato što su to bile 90-te a ne zato što je 30.05.

Ovo sve podsjeća na bivšu Jugoslaviju 80-ih kada je narodu bilo dosta partije i svega, a države je puštala JNA emisije na tv, djeci u školi partizanske filmove i vodili ih po kasarnama, sve s ciljem da bi napravili nove domoljube pa su izazvali još veći kontraefekt.

Isto tako , do dana antifašističke borbe 22.06. se prije više držalo dok su protagonisti bili živi - ne znam bi li neki od ovih pametnjakovića rekao recimo Bobetku da je on bandit i rušio Hrvatsku na taj datum da je on živ. Danas nitko nije živ , mladi nemaju pojma što je to pa ga se može ukinuti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ne može se blagdanskim inženjeringom proizvesti domoljublje, nego kad postoji euforija u narodu onda ono spontano dolazi za blagdane. 30.05. je bio euforičan zato što su to bile 90-te a ne zato što je 30.05.

Ovo sve podsjeća na bivšu Jugoslaviju 80-ih kada je narodu bilo dosta partije i svega, a države je puštala JNA emisije na tv, djeci u školi partizanske filmove i vodili ih po kasarnama, sve s ciljem da bi napravili nove domoljube pa su izazvali još veći kontraefekt.

Isto tako , do dana antifašističke borbe 22.06. se prije više držalo dok su protagonisti bili živi - ne znam bi li neki od ovih pametnjakovića rekao recimo Bobetku da je on bandit i rušio Hrvatsku na taj datum da je on živ. Danas nitko nije živ , mladi nemaju pojma što je to pa ga se može ukinuti.


Dok postoje u hr politici Pupovac, Mesić, Josipović, Starzić... ili dok se u medijima promiču Klasić, Markovina, Rudan..., ter dok su u susjednoj Srbiji četnici na vlasti, mislim da ne fali poticaja inatu kod hrvatskih domoljuba unatoč razvodnjavanjima oko hrvatskih blagdana...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Dan narodno-oslobodilačke borbe bi bio puno bolji naziv od sadašnjeg. Jer je antifašizam po definiciji borba za uspostavu komunističkog poretka, a nisu se svi u NOB-u borili za komunizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
gušter je napisao/la:
Dan narodno-oslobodilačke borbe bi bio puno bolji naziv od sadašnjeg. Jer je antifašizam po definiciji borba za uspostavu komunističkog poretka, a nisu se svi u NOB-u borili za komunizam.


Ne treba se mučiti toliko semantikom. Da se i nazove tako RH je toliko ideološki podijeljena da bi iskočilo 100 debila koji će reći da njihove pretke nitko nije 1945. oslobodio nego samo bacio u novu diktaturu, spominjat će se gradovi u Slavoniji i SZ Hrvatskoj koji su mirno živjeli do 1944. svašta nešto. Bolje ne dirati u to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
NiceBoyZg je napisao/la:
gušter je napisao/la:
Dan narodno-oslobodilačke borbe bi bio puno bolji naziv od sadašnjeg. Jer je antifašizam po definiciji borba za uspostavu komunističkog poretka, a nisu se svi u NOB-u borili za komunizam.


Ne treba se mučiti toliko semantikom. Da se i nazove tako RH je toliko ideološki podijeljena da bi iskočilo 100 debila koji će reći da njihove pretke nitko nije 1945. oslobodio nego samo bacio u novu diktaturu, spominjat će se gradovi u Slavoniji i SZ Hrvatskoj koji su mirno živjeli do 1944. svašta nešto. Bolje ne dirati u to.


100 debila??? Toliko se trudiš da te svi smatraju kulturnim, čak tetošiš i četnika Vujadina, ali onda ipak u tebi nadjača ona ljevičarska zadrtost i mržnja spram ,,nepoćudnih'' Hrvata...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
dane-croatia je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Ne treba se mučiti toliko semantikom. Da se i nazove tako RH je toliko ideološki podijeljena da bi iskočilo 100 debila koji će reći da njihove pretke nitko nije 1945. oslobodio nego samo bacio u novu diktaturu, spominjat će se gradovi u Slavoniji i SZ Hrvatskoj koji su mirno živjeli do 1944. svašta nešto. Bolje ne dirati u to.


100 debila??? Toliko se trudiš da te svi smatraju kulturnim, čak tetošiš i četnika Vujadina, ali onda ipak u tebi nadjača ona ljevičarska zadrtost i mržnja spram ,,nepoćudnih'' Hrvata...


Ma debili su i s jedne i druge strane, liepi moj. Obje strane zaslužuju priezir i nepožtovanje. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
NiceBoyZg je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

100 debila??? Toliko se trudiš da te svi smatraju kulturnim, čak tetošiš i četnika Vujadina, ali onda ipak u tebi nadjača ona ljevičarska zadrtost i mržnja spram ,,nepoćudnih'' Hrvata...


Ma debili su i s jedne i druge strane, liepi moj. Obje strane zaslužuju priezir i nepožtovanje. :sega


Problem je što ti nazivaš debilom onoga tko tvrdi čistu i nepobitnu činjenicu da smo bili bačeni u novu diktaturu. Znači, onaj tko govori istinu je po tebi debil...
Uzput, da je Nikola Tesla sada živ, zgrozio bi se nad tvojim lošim korienskim pravopisom.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 12:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
NiceBoyZg je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Tko slavi? Ljudi su se spontano počeli okupljati u Vukovaru za taj datum i tu se komemorira žrva branitelja. Slično kako Amerikanci pamte Alamo koji je bio 1000 puta manje značajan za njih kao državu nego što je to bio Vukovar za Hrvatsku. Pitajte prosječnog Hrvata dva događaja iz doba rata koja nikad neće zaboraviti, to su prvo 5.8 Oluja kao pozitivan šok i 18.11 kada je pao Vukovar. Dan pada grada je trebao i ranije biti službeno priznat ali bolje ikad nego nikad. Taj datum barem svi pamte i znaju što simbolizira za razliku od mnogih drugih. Slavljenje vojnih poraza nema ništa s time. To je specijalitet komšija. Tko slavi na taj dan nije mu mjesto u Hrvatskoj. Taj dan je dan sjećanja na žrtvu koju je hrvatski čovjek dao za slobodu i pijetet prema mrtvima koji su za tu slobodu dali sve.


Um... ja mislim da ti ne razumiješ neke stvari. Državni praznik se po definiciji "slavi". Praktički se svaki državni praznik nešto slavi, ili obljetnica nečega ili na crkvenoj razini. Naravno da se od ovih vezanih za povijest zaista slavi samo 05.08. i donekle 90tih 30.05., i naravno da nitko normalan u RH neće javno slaviti 18.11. kao da je 05.08. (osim ako nije suicidalan) ali ako je nešto praznik on se po definiciji slavi. Ja sam 18.11.1991. bio premlad da znam što se točno dogodilo ali sumnjam da je ostao u sjećanju koliko i 05.08.1995. jer su borbe bile nastavljene još par dana, zatim, npr Dnevnik nije ni izvjestio o samom padu Vukovara, a i u to su se doba svaki dan događali iznimno tragični događaji, koliko je ljudi tog dana pouzdano imalo i struje ? Ne znam, kažem, nisam tada bio svjestan ičega ali nekako sumnjam, ako me netko može opovrgnuti neka piše.

Ovo da svi znaju što znači stoji Tradicija je da se na taj dan zapale svijeće u svakom gradu s vukovarskom ulicom i to je po meni dovoljno. Stavljati taj tragičan dan još i za blagdan je po meni to nekako... Ne znam ni koja je prava riječ, morbidno, sumorno? Dok je 15.01. puno optimističniji i veseliji jer se njime obilježavaju čak dva pozitivna događaja, priznanje i kraj reintegracije.

Tako da shvaćam što želiš reći, ali ne mislim da je najsretnija ideja.

Evo ovo je dobar članak koji se sa mnom slaže https://www.vecernji.hr/premium/sami-sm ... ja-1358366

Ako je neki datum državni praznik to ne znači automatski da se taj dan nešto slavi. Praznik označava nekakav događaj koji je važan za državu i stoga se obilježava. Vukovar je jedna prijelomna točka u ratu i valjda simbol obrane države. Ljudi su posebno osjetljivi oko toga. Pogotovo Slavonci i Srijemci. Mi smo samostalna država i možemo sami odrediti što je nama važno. Dan kada je grad pao su krenule glasine i znalo se da se dogodilo nešto ali nije bilo puno informacija. Tek dan dva poslije kada su se neki probili van, vijest se proširila. Borbeni moral ljudi je tada bio na najnižoj razini. Još je bila izrazito hladna jesen i zima što je stvaralo još gori dojam. Stariji uglavnom pamte ta dva datuma Oluju i Vukovar a kad bi pitao mlade kladit bi se dao da isto tako poznaju ta dva datuma jako dobro, sve ostale onako površno ili ništa. Mi imamo toliko tih datuma koju su bitni da je to jedna nepregledna šuma jer budimo iskreni ne postoji neki datum gdje smo mi prekinuli pupčanu vrpcu od Jugoslavije i rekli to je to sad smo sami. Taj je proces bio polagan i započeo je od odluke naših komunista o prvim slobodnim izborima sve do kraja mirne reintegracije, stoga nema smisla odabrati 30.5 ili 25.6 ili 8.10 jer se sve to kozmetičke prirode. I onda dolaze prepucavanja što je važnije a nitko nema uvjerljive argumente jer sve ovisi o osobnim mišljenjima. Dakle datumi koji su oblikovali modernu Hrvatsku su bez premca na prvom mjestu 5.8.1995 zatim 18.11.1991. Za dan državnosti bi najbolje bilo uzeti neki datum iz naše davne povijesti kako bi istaknuli da naša državnost nije nastala 90-ih nego je samo obnovljena. Stoga je najbolje rješenje 7. lipanj kao dan kada je papa priznao Hrvatsku prvi puta u povijesti. Tu je sve jasno kao dan što se slavi. A ona prepucavanja što je kad sabor izglasao jesmo li bili tada nezavisni ili ne je li tromjesečni moratorij što promjenio samo donose konfuziju i stoga sve to treba u širokom luku izbjegavati.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 12:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
master_mind_ je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Navodno su htjeli promijeniti i zastavu nakon Mesić-Račan puča 2000.

Jel se zna kako je trebala zastava izgledati?

Zna se...
slika
Ako im ova petokraka nebi prošla vjerojatno bi ostavili samo trobojnicu bez grba. U svakom slučaju osakatili bi nam zastavu.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ovo sve podsjeća na bivšu Jugoslaviju 80-ih kada je narodu bilo dosta partije i svega, a države je puštala JNA emisije na tv, djeci u školi partizanske filmove i vodili ih po kasarnama, sve s ciljem da bi napravili nove domoljube pa su izazvali još veći kontraefekt.

Isto tako , do dana antifašističke borbe 22.06. se prije više držalo dok su protagonisti bili živi - ne znam bi li neki od ovih pametnjakovića rekao recimo Bobetku da je on bandit i rušio Hrvatsku na taj datum da je on živ. Danas nitko nije živ , mladi nemaju pojma što je to pa ga se može ukinuti.

Ne može se u Hrvatu stvoriti anti-hrvatstvo ako ga se vodi u Vukovar, ako u školu dolaze branitelji i ući ga se kako je njegov narod pravedan i hrabar.

Ali se može u Hrvatu stvoriti anti-jugoslavenstvo ako ga se vodi tamo gdje su Jugoslaveni ubijali Hrvate ili ako ga se u školi tjera da ući da su Hrvati bili loši.

Loša usporedba to je sve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
weasel je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Jel se zna kako je trebala zastava izgledati?

Zna se...
slika
Ako im ova petokraka nebi prošla vjerojatno bi ostavili samo trobojnicu bez grba. U svakom slučaju osakatili bi nam zastavu.


Trebala je bit samo trobojnica.

A ova s petokrakom ne bi se čudio da im je i to palo na pamet makar kao predsjednička.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
gušter je napisao/la:
Dan narodno-oslobodilačke borbe bi bio puno bolji naziv od sadašnjeg. Jer je antifašizam po definiciji borba za uspostavu komunističkog poretka, a nisu se svi u NOB-u borili za komunizam.


Narodno-zarobilačka borba. Kad ćemo uvest dan antikomunističke borbe?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 15:04 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2017, 15:01
Postovi: 31
Otkad stupa na snagu 18.11. kao državni blagdan?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
dane-croatia je napisao/la:

Problem je što ti nazivaš debilom onoga tko tvrdi čistu i nepobitnu činjenicu da smo bili bačeni u novu diktaturu. Znači, onaj tko govori istinu je po tebi debil...
Uzput, da je Nikola Tesla sada živ, zgrozio bi se nad tvojim lošim korienskim pravopisom.


Pa zapravo nazivam debilima ljude koji bi uopće ulazili u takve rasprave da se pokuša realizirati Gušterova ideja ali na isto ti dođe, da :D A oko diktature, dakako da se povijesno razlikuju Hitlerov genocidalni priljepak koji je trajao jedva 4 godine i država u kojoj je većina nas rođena i čije je jedne republike danas RH pravni nasljednik, ali ti si zadnja osoba kojoj bih to objašnjavao.

I naravno da mi korienski loš jer sam ga upotrijebio samo da te parodiram, a inače ga uopće ne znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 12 stu 2019, 19:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20466
Purger111 je napisao/la:
gušter je napisao/la:
Dan narodno-oslobodilačke borbe bi bio puno bolji naziv od sadašnjeg. Jer je antifašizam po definiciji borba za uspostavu komunističkog poretka, a nisu se svi u NOB-u borili za komunizam.


Kad ćemo uvest dan antikomunističke borbe?

Koji bi datum za to uzeo? 10. Travnja? :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 13 stu 2019, 04:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
NiceBoyZg je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Problem je što ti nazivaš debilom onoga tko tvrdi čistu i nepobitnu činjenicu da smo bili bačeni u novu diktaturu. Znači, onaj tko govori istinu je po tebi debil...
Uzput, da je Nikola Tesla sada živ, zgrozio bi se nad tvojim lošim korienskim pravopisom.


Pa zapravo nazivam debilima ljude koji bi uopće ulazili u takve rasprave da se pokuša realizirati Gušterova ideja ali na isto ti dođe, da :D A oko diktature, dakako da se povijesno razlikuju Hitlerov genocidalni priljepak koji je trajao jedva 4 godine i država u kojoj je većina nas rođena i čije je jedne republike danas RH pravni nasljednik, ali ti si zadnja osoba kojoj bih to objašnjavao.

I naravno da mi korienski loš jer sam ga upotrijebio samo da te parodiram, a inače ga uopće ne znam.


Glavna razlika između nekadašnje kvazirepublike i Hitlerovog ,,genocidalnog priljepka'' ti je u tome kad je većina nas rođena :smajl007
Na žalost, današnja RH nije samo pravni sliednik od nekadašanje kvazirepublike već i mentalni...

Ovo s korienskim ti je bio samo još jedan loš pokušaj da izpadneš pametan...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 13 stu 2019, 05:34 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Tiskare su u velikoj nevolji jer su već napravile tisuće primjeraka kalendara 2020. godine, s označenim prethodno slavljenim blagdanima. Sad je kasno tiskati ponovno, a i košta. Stoga će biti teško na zidu imati kalendar s novim blagdanima, jer će ljudi moći kupiti samo kalendar s krivo označenim nadnevcima blagdana.

Realno, niti jedan državni blagdan nije zaživio osim Dana pobjede. To je dan koji najviše ima smisla slaviti, budući da je tek tada Hrvatska profunkcionirala kao neovisna država koja nadzire svoje ozemlje. Bez Oluje ne bi bilo puta Zagreb-Split i Hrvatska bi bila paralizirana nefunkcionalna država poput BiH. Ja sam pokušao slaviti 25. lipnja i 8. listopada kao što se slavi Božić i Uskrs, ali ni kao samotnjak nisam mogao sam kad jednostavno nije bilo nikakvog slavljeničkog ozračja. Kad bih nekome čestitao, ili pojma ne bi imao o čemu se radi, ili bi me ismijao čudeći se tko to slavi. Vraćati 30. svibnja opet nema puno smisla, kad je već jednom mijenjano nije to to, kad se ne slavi u kontinuitetu od 1990. nadalje. Poraze se može obilježavati, ne slaviti, ne treba dan pada Vukovara biti blagdan. Što se mene tiče, neka bude nacionalni dan samo 5. kolovoza, jedino je taj nadnevak narod istinski prepoznao kao sudbonosan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 13 stu 2019, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2013, 21:35
Postovi: 1362
Lokacija: u prolazu
Ovo s kalendarima se može riješiti, tiskare bi ih trebale prodavati po sniženim cijenama, budući da su označeni falš blagdani.

Razliku u cijeni bi im morala nadoknaditi vlada, koja već duže vrijeme zajebava raju s tim blagdanima, umjesto da rješava štrajkove i slične

probleme, a sad se na kraju godine ipak sjetila da ih mijenja.

_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace - Jimi Hendrix


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 14 stu 2019, 05:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Vezano za Dan antifašizma u RH:

https://narod.hr/kultura/13-studenoga-1 ... li-cetnici

Srbijanski tisak tvrdi da su ‘antifašistički ustanak’ u NDH predvodili četnici!

Na prvu ruku naslov šokira, a kad čovjek malo razmisli i nisu daleko od istine. Jedini problem kod četnika jest taj što su njima fašisti bili pretežito jedino Hrvati i muslimani....

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 14 stu 2019, 07:51 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
dane-croatia je napisao/la:
Vezano za Dan antifašizma u RH:

https://narod.hr/kultura/13-studenoga-1 ... li-cetnici

Srbijanski tisak tvrdi da su ‘antifašistički ustanak’ u NDH predvodili četnici!

Na prvu ruku naslov šokira, a kad čovjek malo razmisli i nisu daleko od istine. Jedini problem kod četnika jest taj što su njima fašisti bili pretežito jedino Hrvati i muslimani....


Na prvu pomislim da je naslov čista glupost, ali na drugu moj mozak postaje ispran i pretvorim se u autošovinističkog lobotomiziranog kripto-Srbina. :zubati

Dobro da više nisam debil koji misli da njegove pretke nisu oslobodili '45.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 14 stu 2019, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Purger111 je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Vezano za Dan antifašizma u RH:

https://narod.hr/kultura/13-studenoga-1 ... li-cetnici

Srbijanski tisak tvrdi da su ‘antifašistički ustanak’ u NDH predvodili četnici!

Na prvu ruku naslov šokira, a kad čovjek malo razmisli i nisu daleko od istine. Jedini problem kod četnika jest taj što su njima fašisti bili pretežito jedino Hrvati i muslimani....


Na prvu pomislim da je naslov čista glupost, ali na drugu moj mozak postaje ispran i pretvorim se u autošovinističkog lobotomiziranog kripto-Srbina. :zubati

Dobro da više nisam debil koji misli da njegove pretke nisu oslobodili '45.


Ako prihvatimo da smo oslobođeni 45-te, a do 90-tih je vladao sustav koji je ustanovljen osloboditeljske 45-te, onda nastaje problem tko nas je oslobodio 90-te i da li smo mi zapravo uobće oslobođeni ili smo porboljeni od novog fašizma. Izpada da je jedina razlika između Tita i Miloševića što nas je jedan uspio osloboditi, a drugi u tome nije uspio...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 14 stu 2019, 09:03 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
dane-croatia je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Na prvu pomislim da je naslov čista glupost, ali na drugu moj mozak postaje ispran i pretvorim se u autošovinističkog lobotomiziranog kripto-Srbina. :zubati

Dobro da više nisam debil koji misli da njegove pretke nisu oslobodili '45.


Ako prihvatimo da smo oslobođeni 45-te, a do 90-tih je vladao sustav koji je ustanovljen osloboditeljske 45-te, onda nastaje problem tko nas je oslobodio 90-te i da li smo mi zapravo uobće oslobođeni ili smo porboljeni od novog fašizma. Izpada da je jedina razlika između Tita i Miloševića što nas je jedan uspio osloboditi, a drugi u tome nije uspio...


Zato ja tvrdim da treba baštiniti vrijednost antikomunističke borbe protiv zločinačke poražene ideologije komunizma. Time bi se jeftina providna blentava dijalektika kvazi "anti"-fašizma slomila.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO