HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 13:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Aleksije, ono što mene zanima je koliko vremena posvećuješ ovim svojim bitkama na internetu i zašto ih uopće vodiš?

Recimo stvari koje zagovaraš, monarhizam, četnički pokret kao pozitivan... To su sve stvari koje su najmanje iz 1945. Od tada Srbija nema monarhiju ni četnike. Zemlje koje su monarhiju izgubile je gotovo nikad nisu vratile (ne znam za jedan primjer u povijesti, ne znači da ne postoji), a sad što se ti trudiš na hrvatskom forumu pozitivnim prikazati jedan pokret otprije 75 god možda okreneš par Hrvata, ali čemu? Malo ljudi i čita ovaj forum. Ja prvi priznajem da nije sve tako crno-bijelo, da je bilo i Hrvata u četnicima itd., ali mislim čemu sad toliko to zagovarati? Ako uzmemo da je Srbija i imala neke "četnike" 90tih, a nije jer su se samo neke moderne jedinice tako nazivale, isto kao i hrvatske "ustaškima", to su samo jedinice koje su pojam još više omrznule Hrvatima protiv kojih su ratovale, a i sramotile srpsko ime po svijetu (možda ne toliko zasluženo, ali realno ste imali jako loš PR 90tih, da su bitke išle kao PR svi bi bili skucani negdje do Vranja).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
NiceBoyZg je napisao/la:
Aleksije, ono što mene zanima je koliko vremena posvećuješ ovim svojim bitkama na internetu i zašto ih uopće vodiš?

Recimo stvari koje zagovaraš, monarhizam, četnički pokret kao pozitivan... To su sve stvari koje su najmanje iz 1945. Od tada Srbija nema monarhiju ni četnike. Zemlje koje su monarhiju izgubile je gotovo nikad nisu vratile (ne znam za jedan primjer u povijesti, ne znači da ne postoji), a sad što se ti trudiš na hrvatskom forumu pozitivnim prikazati jedan pokret otprije 75 god možda okreneš par Hrvata, ali čemu? Malo ljudi i čita ovaj forum. Ja prvi priznajem da nije sve tako crno-bijelo, da je bilo i Hrvata u četnicima itd., ali mislim čemu sad toliko to zagovarati? Ako uzmemo da je Srbija i imala neke "četnike" 90tih, a nije jer su se samo neke moderne jedinice tako nazivale, isto kao i hrvatske "ustaškima", to su samo jedinice koje su pojam još više omrznule Hrvatima protiv kojih su ratovale, a i sramotile srpsko ime po svijetu (možda ne toliko zasluženo, ali realno ste imali jako loš PR 90tih, da su bitke išle kao PR svi bi bili skucani negdje do Vranja).


Monarhija se vratila u Španiji. ;)
Elem, pa pišem kad nemam pametnija posla, i nemam baš neki cilj. A i nisam baš tako često na forumu. Ne znam šta drugo da ti kažem... :)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
NiceBoyZg je napisao/la:
Aleksije, ono što mene zanima je koliko vremena posvećuješ ovim svojim bitkama na internetu i zašto ih uopće vodiš?

Recimo stvari koje zagovaraš, monarhizam, četnički pokret kao pozitivan... To su sve stvari koje su najmanje iz 1945. Od tada Srbija nema monarhiju ni četnike. Zemlje koje su monarhiju izgubile je gotovo nikad nisu vratile (ne znam za jedan primjer u povijesti, ne znači da ne postoji), a sad što se ti trudiš na hrvatskom forumu pozitivnim prikazati jedan pokret otprije 75 god možda okreneš par Hrvata, ali čemu? Malo ljudi i čita ovaj forum. Ja prvi priznajem da nije sve tako crno-bijelo, da je bilo i Hrvata u četnicima itd., ali mislim čemu sad toliko to zagovarati? Ako uzmemo da je Srbija i imala neke "četnike" 90tih, a nije jer su se samo neke moderne jedinice tako nazivale, isto kao i hrvatske "ustaškima", to su samo jedinice koje su pojam još više omrznule Hrvatima protiv kojih su ratovale, a i sramotile srpsko ime po svijetu (možda ne toliko zasluženo, ali realno ste imali jako loš PR 90tih, da su bitke išle kao PR svi bi bili skucani negdje do Vranja).


Istina. Njihovi monarhisti trebaju zagovarat civilizirani monarhizam sa odmakom od četništva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
Dobro rece neko, dzaba se naprezete, ovog se tako lako necete osloboditi. Jedino mozda da se Sloba digne iz groba..

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Nedaju omatorili pioniri svog predsednika (zipa 4:30). Kad je to naviklo na idolopoklonstvo.

Opet promovišeš svoju simpatiju....

Inače, kada samodeklarisani anarhista nazove nešto idolopoklonstvom, to onda značajno umanjuje značaj i težinu tog izraza. Mislim, vama anarhistima je tiranija i što imamo semafore i saobraćajne znakove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 16:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
To "trenutno stanje" traje već tri decenije. Mislim da je vreme da konačno odeš na spavanje. Inače, ja nisam ni za ni protiv monarhije kao ideje (jesam protiv ako bi prestolonaslednik postao kralj), ali to ne bi promenilo apsolutno ništa u našim životima, funkcionisanju Srbije, ni na šta ne bi uticalo. Zato mi je tvoj fanatični aktivizam na tu temu, blago rečeno, čudan. Jedina stvar zbog koje bi ga shvatio je honorar od Krunskog saveta (za koji sam siguran da ne postoji). Uhvatio se najmanje bitne stvari na svetu i turpijaš i turpijaš. Nema ništa od monarhije, lezi spavaj.


Kakav fanatični aktivizam? Kad naleti tema, argumentujem za, i to je to. Volim doduše da stavim do znanja Hrvatima i Bošnjacima da smo nivo iznad njih, to neka bude shvaćeno kao moja niska pobuda.


:zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Carmello Šešelj je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Dobro rece neko, dzaba se naprezete, ovog se tako lako necete osloboditi. Jedino mozda da se Sloba digne iz groba..

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Nedaju omatorili pioniri svog predsednika (zipa 4:30). Kad je to naviklo na idolopoklonstvo.

Opet promovišeš svoju simpatiju....

Inače, kada samodeklarisani anarhista nazove nešto idolopoklonstvom, to onda značajno umanjuje značaj i težinu tog izraza. Mislim, vama anarhistima je tiranija i što imamo semafore i saobraćajne znakove.


Citat:
Opet promovišeš svoju simpatiju....


Mislim da je dovoljno poznat i da mu ne treba moje promovisanje. Ali da, cvrsto sam ubijedjen u to da bi BiH jedan ovakav lik odlicno sjeo. Naravno, ukoliko je neko takav u BiH ikako moguc jer bi ga garant u kratkom roku neko strpao u tor, ako ne neko ko ne pripada njegovom narodu onda bi ga garant "njegovi" rascerecili. Vidi kako okonca politicka karijera Damira Niksica. Najlakse se u BiH postaje "izdajnikom"..


Citat:
Inače, kada samodeklarisani anarhista nazove nešto idolopoklonstvom, to onda značajno umanjuje značaj i težinu tog izraza. Mislim, vama anarhistima je tiranija i što imamo semafore i saobraćajne znakove.


Malo sam ublazio svoje stavove oko anarhizma, tj. ipak to vise vidim kao neku vrstu nedostiznog ideala. Glasam za komuniste, ili socijaliste, zavisi od izbora, ali IPAK glasam, tako da se ni ne bih vise opisivao kao striktnog anarhistu.

Ali cuj, zivim u zemlji u kojoj sigurno da ima manipulacije (nekidan smo oko toga) ali ne na ovako nizak, poltronski nacin. Kult vodje. Nezamislivo u Austriji da kancelarove slike, ko god da bio kancelar, pozdravljaju s kojekakvih tunela ili drugih gradjevina koje su izgradile obicno privatne firme (ali to vrijedi i za drzavne, samo sto ovdje nema tako puno toga drzavnog). Mnogim Balkancima, koji zive na Balkanu, fali jednostavno taj pogled iz pticje perspektive, takoreci, ili sa strane. Toga imas po Sjevernoj Koreji i slicno. Koliko god da neko bio inteligentan (tebe smatram vrlo inteligentnim), ponekad je potrebno usporediti..

Ovo sto se radi je cista izborna kampanja na racun necega sto pripada svim gradjanima Srbije.

Rekoh vec, tesko da cete se u dogledno vrijeme osloboditi cetnickog pokajnika (nekako interesantno, Srbiju vodi nacional liberal, bivsi radikal, dok RS vodi bivsi liberal a sadasnji radikal - radikal po stavovima).

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kod vas je četnik sa nožem u zubima, kod nas je (kod vrlo značajnog dela populacije) izdajnik koji planira da proda pola zemlje strancima (ne mislim na firme, nego na teritoriju) za tepsiju bureka. Koliku ulogu igra perspektiva iz koje gledaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 22:23 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kod vas je četnik sa nožem u zubima, kod nas je (kod vrlo značajnog dela populacije) izdajnik koji planira da proda pola zemlje strancima (ne mislim na firme, nego na teritoriju) za tepsiju bureka. Koliku ulogu igra perspektiva iz koje gledaš...


Znam ja sta je cetnik i itekako da je to viseslojan pojam. Mozda cak znam i vise od tebe na temu cetnistvo kad se radi o 2. SR jer vec evo 10 godina ima kako dobijam materijale itd. od lika za kojeg je revizionizam tada komunisticke verzije dogadjaja profesija. Naravno, ne polazim od toga da je sve sto on kaze istina, jer jednostavno nije objektivan, ali znam itekako sta znaci kriticki osvrt na izvore tako da mislim da mogu ocijeniti kad lupeta i navodi vodu na cetnicki mlin, a kad tvrdi logicne i plauzibilne stvari.

Vucic jeste cetnicki pokajnik, bivsi radikal. A sad je to sto ti kazes da je za vas (nesto drugo ni nisam tvrdio).

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
Znam ja sta je cetnik i itekako da je to viseslojan pojam. Mozda cak znam i vise od tebe na temu cetnistvo kad se radi o 2. SR jer vec evo 10 godina ima kako dobijam materijale itd. od lika za kojeg je revizionizam tada komunisticke verzije dogadjaja profesija. Naravno, ne polazim od toga da je sve sto on kaze istina, jer jednostavno nije objektivan, ali znam itekako sta znaci kriticki osvrt na izvore tako da mislim da mogu ocijeniti kad lupeta i navodi vodu na cetnicki mlin, a kad tvrdi logicne i plauzibilne stvari.

Bilo bi čudno da kao profesionalni istoričar ne znaš to. Međutim, ovde sam izraz iskoristio baš na način na koji ga vi koristite sa svim konotacijama i asocijacijama koje vi na taj izraz imate. Znači ne pričam o pripadnicima organizacije koja je prestala da postoji 1945. (ovo danas je karikature toga), nego baš o onome na šta pripadnici tvog naroda misle kada kažu četnik.

KASAP je napisao/la:
Vučić jeste cetnicki pokajnik, bivsi radikal. A sad je to sto ti kazes da je za vas (nesto drugo ni nisam tvrdio).

On nije četnički pokajnik. Jer ne oseća da postoji potreba za pokajanjem zato što si četnik. I to je u najvećoj meri iz razloga koje si naveo u prvom pasusu koji ti je citiran. Niko, apsolutno niko u Srbiji ne smatra četnike (one prave iz ww2, posle njih četnici više ne postoje, postoje nasilni šovinisti koje vi nazivate četnicima, ali oni sa četnicima veze nemaju, osim što sami sebe zovu tako, ali mogu i ja sebe da nazovem Betmen, to ne znači da sam Betmen) nečim lošim. I to je takođe velika razlika u perspektivi.

Što se tiče Vučića, većina ljudi glasa za njega iz čisto ekonomskih razloga. Što se tiče ekonomije, obožavaju ga, što se tiče nacionalnih pitanja, izdajnik kakvog majka nije do sad rodila. Biti ili ne biti četnik u Srbiji je non issue. Svi smo četnici (ne u vašem poimanju reči) i ne vidim nikakav problem u tome.


E aj sad budi drug pa mi odgovori na jedno pitanje iz struke, pošto me tvoj kolega NiceBoyZg iskulirao na temi o postojanju Boga i ostalim praktičnim stvarima iz domena autogenog varenja, Da li bi Julian Apostat (da nije poginuo u bici sa Sasanidima maltene čim je došao na vlast) da je vladao dugo (a ako ne bi okončao nasilnom smrću, to je moglo da traje jaaako dugo, s obzirom da je na presto došao u ranim dvadesetim) mogao da preokrene hristijanizaciju carstva, kao što njegovi postupci za kratko vreme koje je bio na vlasti, pokazuju da mu je to bila želja, ili su stvari već tada otišle predaleko. Tvoje mišljenje, ako te ne mrzi kao tvog mladog zagrebačkog kolegu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 11 stu 2019, 23:54 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Jasno mi je, ali zato ga ja i ne koristim u tom pausalnom smislu rijeci (pojam cetnik). Samo, mislim da se varas u vezi toga da svi u Srbiji, Srbi, imaju pozitivan stav prema cetnicima iz 2. SR. Imao sam priliku citati, ali i gledati preko youtube-a, razne diskusije, rasprave, pa i svadje, upravo oko toga. No, moze biti da ti mislis onako na gro stanovnistva a ne na jasno ideologizirane ljude. Mnogima su cetnici u Srbiji pobili pretke (i tu ne mislim samo na Ljoticevce i Nedicevce).

Nije mi mrsko ali spekulacije koje idu u pravcu sta bi bilo da nije bilo ili bilo i slicno nisu najzahvalnija rabota, pogotovo ako nisi ono bas dobro upucen u tematiku pa onda na osnovu ogromnog stecenog znanja pravis te vrste jednacina. A ja, iskreno da ti kazem, i nisam bas specijaliziran u vezi te epohe. Naravno, moras imati makar "blage veze" o gotovo svemu sto ima veze sa istorijom, ali u biti smo svi mi manje vise detaljno upuceni u odredjeni segment istorije i geografskog prostora. Ako te nesto interesuje u vezi "turskog jarma", reci :D

Ali poznavajuci pomalo istoriju krscanstva, procese i nacine na koji se sirilo, cisto sumnjam da bi. Nije krscanstvo bilo izbor rimskih vladara (i Vizantiju smatram naravno "Rimom", kao na neki nacin i OC kao produzetak te tradicije), vec su se oni njega prihvatili kada su shvatili njegov potencijal i dinamiku. Ima monoteizam odredjene prednosti kao ideoloski fundament za vladavinu svjetovnih vladara. ;) Ili kako se ono vec kaze, caru carevo, a bogu bozije..

NiceBoyZG studira povijest?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 12 stu 2019, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naravno, ništa nije 100%, a kamoli javno mnjenje. Ali daleko više ljudi su "četnici" nego "partizani".

NiceBoy je završio studije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 12 stu 2019, 00:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Aj onda još jedno malo smaranje iz tvoje oblasti. Amidža je do suza ismejao moju tvrdnju da su Mehmed paša Sokolović i prvi patrijarh Pećke patrijaršije Makarije bili braća. Ako ne to, onda veoma bliski rođaci.

Reci mu da mi se izvini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 12 stu 2019, 02:02 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
To da ima vise cetnika nego partizana ( " " ) ti naravno vjerujem. I izmedju 41. i 45. je bilo vise cetnika.

Mehmed Pasa Sokolovic je bio brat patrijarha. To je opstepoznata cinjenica. Pitanje je naravno samo kakvi se zakljucci iz toga izvlace.

(Reko studira jer si ga nazvao "mladim kolegom")

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 12 stu 2019, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
KASAP je napisao/la:
To da ima vise cetnika nego partizana ( " " ) ti naravno vjerujem. I izmedju 41. i 45. je bilo vise cetnika.

Mehmed Pasa Sokolovic je bio brat patrijarha. To je opstepoznata cinjenica. Pitanje je naravno samo kakvi se zakljucci iz toga izvlace.

(Reko studira jer si ga nazvao "mladim kolegom")

Evo amidža, pička ti materina bezobrazna. Bili su braća i to nije nikakav SF, seljaku nepismeni.

Kako kakvi zaključci, Mehmed je iskoristio svoj uticaj u porti da postavi svog brata za prvog patrijarha. Što se tiče samog stvaranja Pećke Patrijaršije, ne verujem da su ga tu pitali za mišljenje, o tome je odlučivao V.Vezir, pa i Sultan, ako je imao vremena (tokom pauza između koitusa sa robinjama iz harema). Naravno, i o tome ko će biti patrijarh je odlučio Vezir, ali je verovatno bio dobar prijatelj sa Mehmedom, pa mu je učinio uslugu kada ga je ovaj zamolio za to kadrovsko rešenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 12 stu 2019, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Prvo vraćanje nekih starih dugova... Iako je gubitak vremena trošit toliko na ovakvog čovjeka.

buenos aires je napisao/la:

Ako je monarhija anahrona, zašto je Holandija kraljevina? Zašto je Norveška kraljecvina? Zašto je Velika britanija kraljevina? I zašto Hrvati naviru kao poplava baš u te države?


Prvo, te države nisu ni u top 10 u koje Hrvati iseljavaju. Najviše idu u Njemačku, Austriju i Irsku, od kojih nijedna nije kraljevina. A da stvar bude luđa, sve te zemlje su leglo najgoreg liberalizma i feminizma, dakle stvari kojima se obojica protivimo. Samo ti to ovdje ignoriraš kako bi lupao "teorije" i rješenja koja si vidio od onog debila Roosha i sličnih, koji ti zamjenjuju obrazovanje.

A zašto su te zemlje kraljevine? Čitaj malo o njihovoj povijesti i zašto one jesu, a Srbija više nije.


buenos aires je napisao/la:
Od sekularnosti nismo dobili Bog zna šta, samo više abortus klinika i atmosferu opšteg kupleraja. U počecima sekularizma bilo je jastreba koji su je branili slobodom mišljenja, danas ljudi ne znaju šta su gledali kad ugase TV... Vraćanje hrišćanskim vrednostima i autoritetu crkve jača se porodica, i zakonodavno oslabljena uloga oca. Ko je protiv jake porodice ima vrlo loše rasuđivanje, loše namere, ili jednostavno dekadentne tendencije.


U redu, uglavnom se slažem iako sam za neku formalnu sekularnost, no problem je da su tvoja rješenja kako ispraviti današnje stanje loša. Abortus sam po sebi nije loš. To je još jedna stvar koju ne shvaćaš i na koju se bezveze koncetriraš. Tip ljudi koji vrši abortus su upravo ljudi koje treba iskorijeniti - ljevičari, drolje, feministi itd. Ljudi koji stoje protiv svega što zagovaraš. Neka religiozna djevojka s pravim vrijednostima ne čini abortus. Ti jednostavno želiš da se ljudi koje ne možeš smisliti niti oni tebe kote jer si zajunio na taj abortus.


buenos aires je napisao/la:
Malagurski nije idiot, to sam ja jer uopšte razgovaram s tobom. Uzevši u obzir da u priču ulaziš vređajući s vrata koga god pomeneš. Verovatno vas i to uče po bolonji.


Ma idiot je, prijatelju, iako po strožem kriteriju jer nije onako klasično glup, lijepo govori i neke stvari ok kaže, ali je jugonostalgičar, teoretičar zavjera i teški ekonomski ljevičar. Uopće me ne čudi što misliš da je inteligentan jer je on zapravo oličenje toga kako neobrazovan čovjek poput tebe vidi pametnog čovjeka. A oko mog obrazovanja ne mislim da sam u više od 600 postova to stalno nekome trljao na nos pa budi malo kulturniji jer ne zaslužujem takve gluposti.


buenos aires je napisao/la:
Ne rekoh da se ne plaćaju svi dugovi, već da se pred sudovima utvrdi šta je Srbija tačno dužna. I da se o tome informiše javnost, transparentno i tačno. Mađari su otplatili MMF-i po slali ih kući, Island ih je dobio na sudu. Zašto bi mi sedeli narednih par decenija i drali sebi kožu s leđa da plaćamo neke lihvarske kamate svetskih zelenaša? MMF nije sveta krava kojoj se prinose darovi od jutra do sutra. Podvući crtu sa bitangama.


Populističke gluposti koje si pročitao negdje na Internetu. Čuj njega, pred sudovima da se utvrdi... Ako ste uzimali dugove a da ne znate što ste dužni to ste si sami krivi. Znaš, buenos, za nekoga tko toliko kritizira Srbe preuzeo si puno negativnih osobina koje ima dobar broj Srba - Dunning-Krueger, kmečanje o zavjerama, nepravdama, belosvetskim urotama i boljoj prošlosti, paranoja . nekritičko "obrazovanje" s YT kanala. Jbt dovde u Zg mogu nanjušiti miris stolnjaka i letargije. Samo ti još šajkača fali, prošeći danas do kioska ili štanda u Subotici, ne bi trebala biti preskupa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 12 stu 2019, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
NiceBoyZg je napisao/la:
Prvo vraćanje nekih starih dugova... Iako je gubitak vremena trošit toliko na ovakvog čovjeka.

buenos aires je napisao/la:

Ako je monarhija anahrona, zašto je Holandija kraljevina? Zašto je Norveška kraljecvina? Zašto je Velika britanija kraljevina? I zašto Hrvati naviru kao poplava baš u te države?


Prvo, te države nisu ni u top 10 u koje Hrvati iseljavaju. Najviše idu u Njemačku, Austriju i Irsku, od kojih nijedna nije kraljevina. A da stvar bude luđa, sve te zemlje su leglo najgoreg liberalizma i feminizma, dakle stvari kojima se obojica protivimo. Samo ti to ovdje ignoriraš kako bi lupao "teorije" i rješenja koja si vidio od onog debila Roosha i sličnih, koji ti zamjenjuju obrazovanje.

A zašto su te zemlje kraljevine? Čitaj malo o njihovoj povijesti i zašto one jesu, a Srbija više nije.


buenos aires je napisao/la:
Od sekularnosti nismo dobili Bog zna šta, samo više abortus klinika i atmosferu opšteg kupleraja. U počecima sekularizma bilo je jastreba koji su je branili slobodom mišljenja, danas ljudi ne znaju šta su gledali kad ugase TV... Vraćanje hrišćanskim vrednostima i autoritetu crkve jača se porodica, i zakonodavno oslabljena uloga oca. Ko je protiv jake porodice ima vrlo loše rasuđivanje, loše namere, ili jednostavno dekadentne tendencije.


U redu, uglavnom se slažem iako sam za neku formalnu sekularnost, no problem je da su tvoja rješenja kako ispraviti današnje stanje loša. Abortus sam po sebi nije loš. To je još jedna stvar koju ne shvaćaš i na koju se bezveze koncetriraš. Tip ljudi koji vrši abortus su upravo ljudi koje treba iskorijeniti - ljevičari, drolje, feministi itd. Ljudi koji stoje protiv svega što zagovaraš. Neka religiozna djevojka s pravim vrijednostima ne čini abortus. Ti jednostavno želiš da se ljudi koje ne možeš smisliti niti oni tebe kote jer si zajunio na taj abortus.


buenos aires je napisao/la:
Malagurski nije idiot, to sam ja jer uopšte razgovaram s tobom. Uzevši u obzir da u priču ulaziš vređajući s vrata koga god pomeneš. Verovatno vas i to uče po bolonji.


Ma idiot je, prijatelju, iako po strožem kriteriju jer nije onako klasično glup, lijepo govori i neke stvari ok kaže, ali je jugonostalgičar, teoretičar zavjera i teški ekonomski ljevičar. Uopće me ne čudi što misliš da je inteligentan jer je on zapravo oličenje toga kako neobrazovan čovjek poput tebe vidi pametnog čovjeka. A oko mog obrazovanja ne mislim da sam u više od 600 postova to stalno nekome trljao na nos pa budi malo kulturniji jer ne zaslužujem takve gluposti.


buenos aires je napisao/la:
Ne rekoh da se ne plaćaju svi dugovi, već da se pred sudovima utvrdi šta je Srbija tačno dužna. I da se o tome informiše javnost, transparentno i tačno. Mađari su otplatili MMF-i po slali ih kući, Island ih je dobio na sudu. Zašto bi mi sedeli narednih par decenija i drali sebi kožu s leđa da plaćamo neke lihvarske kamate svetskih zelenaša? MMF nije sveta krava kojoj se prinose darovi od jutra do sutra. Podvući crtu sa bitangama.


Populističke gluposti koje si pročitao negdje na Internetu. Čuj njega, pred sudovima da se utvrdi... Ako ste uzimali dugove a da ne znate što ste dužni to ste si sami krivi. Znaš, buenos, za nekoga tko toliko kritizira Srbe preuzeo si puno negativnih osobina koje ima dobar broj Srba - Dunning-Krueger, kmečanje o zavjerama, nepravdama, belosvetskim urotama i boljoj prošlosti, paranoja . nekritičko "obrazovanje" s YT kanala. Jbt dovde u Zg mogu nanjušiti miris stolnjaka i letargije. Samo ti još šajkača fali, prošeći danas do kioska ili štanda u Subotici, ne bi trebala biti preskupa.


Ovo zadnje, nije baš istina. I dug Jugoslavije se nagomilavao pod dosta sumnjivim okolnostima. Ljudi iz vrha Jugobanke su izvodili teške malverzacije, preko sumnjivih off shore podružnica nekih poduzeća, otkupljivali vlastiti državni dug itd. Zatim sumnjiva pretvorba banka, zgrtanje imovine, više valova sumnjive privatizacije. Ne znaš ni kome si dužan novce na kraju. Ispada da vračaš dugove bivšim jugobankarima koji su te ionako pokrali. Dalo bi se raspravljati.

MMF si svašta dozvoljava, miješa se u ekonomsku politiku mnogih država, daje ogromne zajmove da bi izvukao nekog iz krize i onda se ponaša kao da je ta država njihov rob, kolonija, to je realnost. Traži plaćanje članarine itd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 16 stu 2019, 03:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
Purger111 je napisao/la:
Istina. Njihovi monarhisti trebaju zagovarat civilizirani monarhizam sa odmakom od četništva.


Pa kako da se monarhisti odmaknu od četništva, kad Kralj ceni četnike? NJKV sa pripadnicima Čegarskog korpusa
slika
Citat:
Ravnogorci iz Niša učestvovali na I. Monarhističkom kongresu Kraljevina Srbija
Niški Ravnogorski pokret – Čegarski korpus učestvovali su danas na I. Monarhističkom kongresu Kraljevine Srbije koji je održan u Vrnjačkoj Banji.
Na skupu prisustvovali su prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević, princeza Katarina, sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve, Krunski savet i mnoge druge zvanice.

https://www.gradjanin.rs/ravnogorci-iz- ... na-srbija/
Jedan monarhistički pokret zajedno sa ravnogorcima:
Citat:
POKRET obnove Kraljevine Srbije (POKS) organizirao je danas u Beogradu skup nazvan "Prva monarhistička i antifašistička šetnja - u slavu Draži", a nekoliko stotina pristaša monarhije i ravnogorskog četničkog pokreta Dragoljuba Draže Mihailovića prošetalo je pješačkom zonom u središtu grada.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/fot ... 85038.aspx
slika

Stav NJKV:
Citat:
AUTORSKI TEKST SRPSKOG KRALJA O ĐENERALU DRAŽI ZAPALIO JE SRBIJU: Čiča je JUNAK, on nije ZLOČINAC kao Pavelić!

- Rehabilitacija generala Mihailovića zapravo treba da predstavlja tačku u teškoj i krvavoj priči o Drugom svetskom ratu u Srbiji i Jugoslaviji - kaže srpski prestolonaslednik

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/ ... velic-foto

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 18 stu 2019, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
aleksije radicevic je napisao/la:
Pa kako da se monarhisti odmaknu od četništva, kad Kralj ceni četnike?

Tako ih je cEnio da im je 1944.uputio proglas da prijeđu u partizane.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 stu 2019, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Aleksije s malim

slika

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 stu 2019, 11:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
KASAP je napisao/la:
Aleksije s malim

slika



=)) =)) =))

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 14 pro 2019, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
Krsna slava Kraljevske Porodice!

NJKV kraljević Filip:
Citat:
Осећао сам потребу да на дан наше Крсне Славе са својом породицом, супругом Даницом и сином Стефаном, будем на Опленцу, тамо где почивају моји преци, у срцу Шумадије где су наши корени. И веома сам срећан и поносан што смо овај дан провели са нашим драгим рођацима, Михаилом, Љубицом и њиховом кћерком Наталијом. Љубица је ове године на себе преузела обавезу да умеси славски колач, Даница се потрудила да ручак такође буде у складу са традицијом и обичајима, тако да су наша срца била испуњена радошћу и оним најлепшим осећајем припадности овом месту, овој земљи и овом народу. Посебно сам срећан када видим мог Стефана и Михаилову кћерку Наталију како безбрижно трчкарају и играју се на Опленцу.

-Филип


slika

Citat:
Данас сам се у Патријаршији Српској у Београду састао са Његовом Светошћу Патријархом Иринејем. Био је ово један од најсадржајнијих и најугоднијих разговора у мом животу. Бескарјно сам захвалан нашем Патријарху на времену које ми је посветио, на саветима које ми је уделио и на гостопримству које ми је указао. Његова подршка и благослов као предстојатеља наше Цркве од велике су драгоцености за моју породицу и мене.

Разговарали смо о бројним темама: о изазовима са којима се у данашњем времену сусрећемо као држава и као народ али и о одговорности и обавези свакога од нас да се одлучно и храбро боримо са свим изазовима са којима се сусрећемо, како у свом приватном животу тако и у друштву.

Филип


slika

NJKV Aleksandar II

Citat:
Јуче сам са својом супругом прославио Светог Апостола Андреја Првозваног, Крсну славу моје породице. Слава је породични празник, она је празновање јединства породице и њене саборности. Сви они који су јуче били у Дворском комплексу и сви они који су били далеко, у мом су срцу. Нико не треба да живи само за данас и само за себе и за своје.

Осећам се благословеним што сам провео Славу у нашем дому, уз благослов Његове Светости Патријарха српског Иринеја који је служио свету литургију у Дворској капели и обавио чин ломљења славског колача заједно са Епископом шабачким Лаврентијем.

Хвала вам, пријатељи и добри људи, што се прославили са мојом породицом Славу и хвала вам на вашим честиткама. Ми ћемо пребродити сва искушења и нећемо изневерити ни своје претке, ни потомке, ако будемо јединствени као народ.

Желим вам да све дане који долазе проведете у спокоју, здрављу и благостању.


slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 14 pro 2019, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
Aco, kako našoj plemenitoj lozi napreduje učenje srpskog jezika? Vidim da nalazi vremena i za prijem kod princa od Zamunde...

Lepo.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 15 pro 2019, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
KASAP je napisao/la:
Aleksije s malim

slika

:zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 15 pro 2019, 01:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Carmello Šešelj je napisao/la:
Što se tiče Vučića, većina ljudi glasa za njega iz čisto ekonomskih razloga. Što se tiče ekonomije, obožavaju ga, što se tiče nacionalnih pitanja, izdajnik kakvog majka nije do sad rodila. Biti ili ne biti četnik u Srbiji je non issue. Svi smo četnici (ne u vašem poimanju reči) i ne vidim nikakav problem u tome.

Govoris kao da je istorija Srbije pocela od Vucica. Upao si u Vucicevu zamku na neki nacin. Svi znamo da jos od vremena Zutih je krenula sveopsta izdaja Srbije, a neki ce reci i da je Slobin potpis na rezoluciju 1244, kao i na Dejtonski sporazum, bio cin izdaje. Jos se nije rodio, Srbin koji je svim Srbima ugodio. Sad su svi Cettnici, kao nekad kad su svi bili Partizani. Lako je biti Cetnik poslije svih bitaka.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 15 pro 2019, 03:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
Rukavina je napisao/la:
Aco, kako našoj plemenitoj lozi napreduje učenje srpskog jezika? Vidim da nalazi vremena i za prijem kod princa od Zamunde...

Lepo.


Zbog takvih koji tako razmišljaju kao ti, ozbiljno razmišljam da se upišem u Hrvate.
Evo kako oni rade: Onomad su pisali caru Leopoldu u Beč da se zabrani srpska mitropolija u Monarhiji (Karlovci). Naravno, bili su odbijeni. Danas, oni tu Mitropoliju proglašavaju hrvatskom iako su hteli da je zabrane. A nekakvu Hrvatsku tog vremena proglašavaju državom iako im ta država nije mogla da ukine neku manjinsku crkvu.
Dakle, Hrvati ne samo da od ničega naprave državu, nego i od tuđeg naprave svoje.

Da imaju dinastiju kakvu mi imamo, jedinstvenu u Evropi, od njihove razmetljivosti ne bi se moglo živeti.

A mi smo pametni, pa tako svaki daje sebi za pravo da omalovažava svoje. Taj argument sa jezikom je sramotno upotrebljavati svakome ko drži do sebe, jer taj argument je toliko banalan da ga svaka prostačina, čovek slabe inteligencije, obrazovanja, i sl. može potegnuti.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 143 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO