HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Brendiranje
PostPostano: 20 stu 2019, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Brendiranje u Republici Srpskoj treba podrsku za brendiranje odredjenih, prepoznatljivih proizvoda kao sto su:sir, vino,Trebinjski prsut, med iz hercegovine, kajmak i skorup sa Romanije, ljekovito bilje... Turisti zele da kusaju i kupe nesto od domacih proizvoda karakteristicno za zemlje koje posjecuju.
Uspjesan preduzetnik je onaj koji od svog proizvoda napravi poznato ime na trzistu.
Danas je tradicija na cijeni i to treba iskoristiti.

"Vinarija Vukoje", kompanija koja datira iz 1982.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 21 stu 2019, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Brendiranje etno proizvoda
Brendirani proizvod treba da ima kvalitet, da je dopadljiv, inovativan i neophodno je zastititi geografsko porijeklo. Etno proizvodi mogu biti suveniri od keramike sa nacionalnim etno motivima, narodna nosnja, sokovi, slatka, likeri, slike, ljekovita bilja i ljekovita pomocna sredstva (jabukovo sirce, tursija od divljeg voca), hrana (ajvar, sirevi, mlijecni proizvodi, med, pekmez), tkani cilimi i rucni radovi....
Brendirani proizvod treba da ima dobar dizaj pakovanja, preciznu deklaraciju, vrhunski kvalitet i proizvodjac treba da prati prehrambene navike i potrebe turista i inozemnih kupaca.
slika
Proizvode mozemo plasirati na ,,kucnom pragu,,, ali i u lokalnim i drugim marketima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 21 stu 2019, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4910
Brendiranje hrane je specifično, jer teško je bit orginalan s obzirom na konkurenciju, a opet moraš ostati u nekim okvirima primarnog tržišta...

Recimo da ja proizvodim med, ja bi uvijek išo na neku poveznicu sa medvjedom ko životinjom. Recimo ko se sjeća crtića letećih medvjedića...znači ilustracija nekog malog mede kako tamani med.
To bi mi bio neki primarni logo firme i naravno ime koje mora bit lako pamtljivo..."Med Bruno"

Što se tiče vina, ono kakvo god bilo mora imat jednu dozu ekskluzivnosti, pa samim time i brend bi to moro sadržavat u nazivu. Makar većina vinara stavi svoje prezime na vino, a to baš nije uvijek ekskluzivno i često ograniči vino na lokalno tržište..."Trebine Valey" ili "Monte Trebine" ja mislim da bi nešto u tom stilu imalo prođu i na lokalnom i svjetskom tržištu.
Naravno uz sliku neke stare kamene Crkve ili možda mlina nekog na trebišnjici ili sl. ili drvenog stola s hranom i bocom vinom a u pozadini stara kamena kuća obasjana suncem ili pogled na dolinu itd.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 21 stu 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ja da sam proizvodjac meda, ja bi pakovala male teglice ,,Masa i Medo,, Male teglice pekmeza, dzema, slatka, male sokove..... za malu djecu. Majke koje imaju malu djecu pazljivo biraju proizvode za svoje najmladje. Trude se da nabave, kupe namirnice bez konzervansa, domace i dobrog kvaliteta.
Mi uvozimo kasice, sokice i dr. iz inozemstva za djecu i nikada nismo sigurni u kvalitet proizvoda.
Zatim drvene kocke, igracke, male stolice i sl. nefarbano ili farbano bio bojama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Ja bi proizvodio ajvar, al dobar ajvar ko što naši stari rade, a ne ono traljavo i ofrlje ko neki pa im jedna tegla traje pet godina. Ima'l tko ideju za brend, naziv, logo, sliku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Aj, aj, aj, ajvar mi daj!

Blagi ili ljuti - nek se samo muti!


Hahaha, zezate, ako!

Ajvar je vec izreklamiran, a i pripravlja se u u skoro svakom domacinstvu. Domacica nece kupovati ono sto moze sama proizvesti. Makedoncima je tesko konkurisati sto se tice ajvara. Nesto inovativno treba smisliti. Bio. Bio je sada in. Cips od jabuka. Bombone od meda. Lizalice sa biljnim ljekovitim ekstraktom, keks od heljde....
Ja bi se ipak odlucila za bio igracke. Drvene kocke sa slovima, prirodne boje. Nefarbani krevetici ili farbani bio bojama. Razne igracke od drveta...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Lapo-lapo je napisao/la:
Aj, aj, aj, ajvar mi daj!

Blagi ili ljuti - nek se samo muti!


Hahaha, zezate, ako!

Ajvar je vec izreklamiran, a i pripravlja se u u skoro svakom domacinstvu. Domacica nece kupovati ono sto moze sama proizvesti. Makedoncima je tesko konkurisati sto se tice ajvara. Nesto inovativno treba smisliti. Bio. Bio je sada in. Cips od jabuka. Bombone od meda. Lizalice sa biljnim ljekovitim ekstraktom, keks od heljde....
Ja bi se ipak odlucila za bio igracke. Drvene kocke sa slovima, prirodne boje. Nefarbani krevetici ili farbani bio bojama. Razne igracke od drveta...


Onda treba proizvest bolji ajvar od domaćice. Ciljana skupina mi ni neće bit domaćica, mada kad bolje razmisliš znaš kolko treba paprike da proizvedeš poštenu količinu ajvara, brda i doline, još dok oguliš... Tako da posustat će i one prije ili kasnije, nemaju one ajvar za više od tri mjeseca, em količinski, em što je fin pa se pojede prebrzo.

Onda učimo od Makedonaca dok ne usavršimo pa ćemo poslije neku inovaciju iz-brain-stormat.

Bio, bio, pusti bio, znaš kako kažu, šta je bilo, bilo je. Šta je ajvar nego bio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Purger111 je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Aj, aj, aj, ajvar mi daj!

Blagi ili ljuti - nek se samo muti!


Hahaha, zezate, ako!

Ajvar je vec izreklamiran, a i pripravlja se u u skoro svakom domacinstvu. Domacica nece kupovati ono sto moze sama proizvesti. Makedoncima je tesko konkurisati sto se tice ajvara. Nesto inovativno treba smisliti. Bio. Bio je sada in. Cips od jabuka. Bombone od meda. Lizalice sa biljnim ljekovitim ekstraktom, keks od heljde....
Ja bi se ipak odlucila za bio igracke. Drvene kocke sa slovima, prirodne boje. Nefarbani krevetici ili farbani bio bojama. Razne igracke od drveta...


Onda treba proizvest bolji ajvar od domaćice. Ciljana skupina mi ni neće bit domaćica, mada kad bolje razmisliš znaš kolko treba paprike da proizvedeš poštenu količinu ajvara, brda i doline, još dok oguliš... Tako da posustat će i one prije ili kasnije, nemaju one ajvar za više od tri mjeseca, em količinski, em što je fin pa se pojede prebrzo.

Onda učimo od Makedonaca dok ne usavršimo pa ćemo poslije neku inovaciju iz-brain-stormat.

Bio, bio, pusti bio, znaš kako kažu, šta je bilo, bilo je. Šta je ajvar nego bio.

Nisam ja neki zagovornik zdrave prehrane. Ja samo mislim da je to sada dobra prilika za zaradu. Pa koliko ih se obogatilo na trenutnim trendovima? Sjecas se Mister Džirla? Zaradio bogatstvo na obicnom federu reklamirajuci ga kao sredstvo za mrsavljenje i zatezanje stomaka, pa mu bilo malo i kao izmislio caj za mrsavljenje koji se prodavao na kamione... Tih godina, mislim da su u pitanju 80-te, medije su preplavile slike tanjusnih manekenki, glumica, pjevacica, pa je svaka htjela biti kao ,,ona,, iz reklame Mister Džirla...a ti po ajvaru, opet da se uslone?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Brendiranje je dobra stvar za isticanje od konkurencije, samo sto to nije za male proizvodjace, usljed dodatnih troskova. To odbija mnoge male proizvodjace, koji ionako prodaju svoju robu i bez brenda (npr. med), usljed malih kolicina.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Vladimir RUS je napisao/la:
Brendiranje je dobra stvar za isticanje od konkurencije, samo sto to nije za male proizvodjace, usljed dodatnih troskova. To odbija mnoge male proizvodjace, koji ionako prodaju svoju robu i bez brenda (npr. med), usljed malih kolicina.


Tacno Vlado, ali zanimljiva ambalaza i dobra reklama cine cuda. Nece valjda cijeli zivot da bude ,,mali proizvodjac,,? Nedostatak ambicije gasi postepeno posao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4910
Purger111 je napisao/la:
Ja bi proizvodio ajvar, al dobar ajvar ko što naši stari rade, a ne ono traljavo i ofrlje ko neki pa im jedna tegla traje pet godina. Ima'l tko ideju za brend, naziv, logo, sliku?


E vidiš ovo je baš izazov i zanimljivo pitanje...
Kako brendirat nešto ko Ajvar što samo po sebi nije brend-ovito, znači mislim na izgled Ajvara i samu riječ Ajvar, ako se ne varam to je mađarski izraz...

Meni Ajvar uvijek vuče na Slavoniju, tako da bi išo s nečim tipično slavonskim "Bekria Ajvar" "Banski Ajvar" "Banov Ajvar"
https://adriaticmedianethr.files.wordpr ... =669&h=414
il možda malo odvuko na španjolsku "Ajvareno" il "Ayvareno" (ne znam dal to znači nešto na španjolskom) i stavio bi sliku neke vatrene slavonke il dalmatinke u nošnji
https://www.vbz.hr/wp-content/uploads/2 ... nosnje.jpg

https://i.pinimg.com/originals/40/15/6b ... 68ac24.gif

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... jgQsaL.jpg

"Ajvar Ajduka" "Alkarski Ajvar"
https://www.dalmatia.hr/media/k2/items/ ... 7a0_XL.jpg

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 23:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Vladimir RUS je napisao/la:
Brendiranje je dobra stvar za isticanje od konkurencije, samo sto to nije za male proizvodjace, usljed dodatnih troskova. To odbija mnoge male proizvodjace, koji ionako prodaju svoju robu i bez brenda (npr. med), usljed malih kolicina.


Brendiranje je investicija. Dodatni trošak koji se onda isplati kroz povjerenje kupaca, a i često brendirani proizvodi postižu veću cijenu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 22 stu 2019, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Brane je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Ja bi proizvodio ajvar, al dobar ajvar ko što naši stari rade, a ne ono traljavo i ofrlje ko neki pa im jedna tegla traje pet godina. Ima'l tko ideju za brend, naziv, logo, sliku?


E vidiš ovo je baš izazov i zanimljivo pitanje...
Kako brendirat nešto ko Ajvar što samo po sebi nije brend-ovito, znači mislim na izgled Ajvara i samu riječ Ajvar, ako se ne varam to je mađarski izraz...

Meni Ajvar uvijek vuče na Slavoniju, tako da bi išo s nečim tipično slavonskim "Bekria Ajvar" "Banski Ajvar" "Banov Ajvar"
https://adriaticmedianethr.files.wordpr ... =669&h=414
il možda malo odvuko na španjolsku "Ajvareno" il "Ayvareno" (ne znam dal to znači nešto na španjolskom) i stavio bi sliku neke vatrene slavonke il dalmatinke u nošnji
https://www.vbz.hr/wp-content/uploads/2 ... nosnje.jpg

https://i.pinimg.com/originals/40/15/6b ... 68ac24.gif

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... jgQsaL.jpg

"Ajvar Ajduka" "Alkarski Ajvar"
https://www.dalmatia.hr/media/k2/items/ ... 7a0_XL.jpg

Slovenci su zaštitili reč Ajvar kao njihov brend i niko sem njih ne sme da ga koristi. Kao što niko ne sme da stavi na proizvod reč šampanjac, ako se ne radi o penušavom vinu iz francuske pokrajine Šampanja.

Mislim, Slovenci zaboli zastavicu na ajvar.... Makedonija je trebala da im objavi rat zbog toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 23 stu 2019, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Samo nešto ovako istočnije za ajvar, "Srijem Ajvar", "Makedonija Ajvar", nešto takvo. Na to to u RH otkidaju kad se radi o nekim ovako stvarima kao ajvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 23 stu 2019, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Brendiranje moze biti i uspjesan posao, bilo da radis kao pojedinac, da otvoris marketinsku kompaniju ili da se bavis brendiranjem na drustvenim mrezama. Mozes zapoceti saradnju sa turistickim objektima, firmama, agencijama, pojedincima, zatim malim proizvodjacima... U sustini se moze svaki proizvod i svaka usluga brendirati. Drustvene mreze, novine, casopisi, tv reklame,digitalni letci sa logom, katalozi, telefonski pozivi... su ncini brendiranja koji su se pokazali vrlo uspjesnim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Brendiranje
PostPostano: 25 stu 2019, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Brendiranje političara
Da bi se povratilo povjerenje građana, stekle nove pristalice, ostavio dobar dojam u javnosti dobar političar se treba skoro svakodnevno brendirati. To može činiti sam prezentujući se u virtualnom svijetu, kreirajući poruke (društvene mreže), zatim uz pomoć timova koji su zaduženi i plaćeni za promociju. Na taj način političar ističe svoju unikatnost, superiornost i vrijednost, što mu pomaže da bi se uzdigao iz mase i postao uzor.
Jedna od ikona političkog brenda je Donald Tramp koji, poput Luja Četrnaestog, o sebi govori u trećem licu.

Koji su naši najbolje brendirani političari?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO