HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 15:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 485 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 14 lis 2019, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ministry of Sound je napisao/la:
Divlja svinja5 je napisao/la:
Jesi imao gripu i kakvo je općenito stanje s gripom kod vas? Naši mediji prenose da je vrlo jaka epidemija i da će tako vjerojatno biti i ovdje.


Nisam jako dugo imao gripu. Inače ovdje jako puno promoviraju imunizaciju (ne znam da je to baš adekvatan termin) protiv gripe, većina poslodavaca nudi besplatne vakcine. Inače, grupe koje su na udaru su djeca i đuturumi, tako mi za sad još nije problem. Neka moja zadnja runda imunizacija je bila 2013 prije putovanja u razne vukojebine, nema šta mi nisu dali, uključujući i opskurne bolesti koje su na zapadu eliminirane prije više od 50 godina.


Jel o ono kad si išao u Indiju?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 14 lis 2019, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Eradicator je napisao/la:
Ma nee...dedo mi je, kao i 90% partijaša, pristupio partiji radi nekih benefita. Isto kao i prije par stotina godina, kada su se ljudi turčili iz istih razloga. Ali opet...dobar dio tih partijaša ipak nisu proganjali svoje dojučerašnje rođake. Evo...Praljak, Tuđman, Bobetko...su, kada je bilo stani-pani, ipak stali na stranu svojih.

Kao i tebe, i mene poprilično nervira što bivše komunjare kontrolišu maltene sve političke opcije - od HDZ-a (i naš i Perecijanski) pa sve do HSP (koliko mi je poznato onaj predsjednik njihov, zaboravih mu ime, je bio krupna riba u SKOJU, Juričić neki). Da se sada Tito vrati kao Zombi, svi bi odmah vadili partijske knjižice iz podruma! Ali...ruku na srce, ovo bi se desilo u svakoj državi -na primjer, u bivšem DDR-u su ex-nacisti i SS-ovci bili na visokim pozicijama - jednostavno su se prešaltali sa jedne strane na drugu, i vjerojatno bi opet, ako bi Hićo uskrsnuo. Ima cijela knjiga posvećena toj tematici, ali nije prevedena na engleski.

Što se položaja Hrvata u nas tiče, potpisujem sve šta si rekao.

Apropos Amerikanaca, za Trumpa sam navijao isključivo iz razloga jer je on najavio svojim biračima da će se posvetiti prvenstveno problemima koje tište Amerikance (America first), kao i obuzdavanje Kine - što znači da će Amerikanci svoju pažnju usmjeriti van Balkana, što je za Hrvate u BiH jako, jako dobra vijest. Rezultat toga je vidljiv zadnjih godina - slabija podrška iste fašističkoj politici Muslimana i puno manje parički NGO-vnarima, koji su, u BIH, udarna igla velikobošnjačke ideologije. Naravno, pored toga, za njega sam bio zbog njegovih obečanja u vezi Jeruzalema i Golana, koja su za mene, osobno, jako važna. Zašto...nije za javnost.

Sa druge strane, da je Klintonica došla, nadrljali bi. No...na svu sreću, ona je prošlost, a i šanse da Trump dobije novi mandat su jako velike. To znači bar još 4 godine relativnog smiraja za nas. I naravno, ove trzavice između Amerike i Turske su jako dobre za nas, jer je Amerika u BiH slijedila naputke Turske. Sada vidim da sve više slijede naputke Hrvatske.

Da li se osječaš regionalno više kao Bosanac, ili kao Hercegovac?

I da li misliš da će položaj Hrvata ostati isti, ili će se polagano poboljšavati?


OK, možemo oprostiti tom didi, ipak nije stvarao "svevremenske" dinastije koje su predodređene za vladati u svim sustavima. Nažalost, Tuđman je popušio njihovu priču da imaju "iskustvo vladanja" i da su mu (i njihova djeca) potrebni i u novom, demokratskom sustavu. Josipović, Milanović, Todorić i ini juniori su trebali završiti u interventnim ili kažnjeničkim postrojbama. Ko se tu dokaže (i preživi) bi možda mogao i imati mjesto u nekome novome sustavu. Ako bude prilike opet, ne bi bilo to loše iskorisiti za jedno dobro proljetno čišćenje kuće, čisto da se osiguramo da u Hrvata ne zaživi monarhija u sjeni.

Ovo slabljenje SAD-a u BiH ne bih vezao uz Trumpa, jednostavno je vidljiv pad angažmana od 2014. Platforma je bila labuđi pjev. Osobno mislim da će nam najveći saveznik biti izolacionistička ljevica u SAD (Sanders i Gabbard), a najveći neprijatelj korporativno-intervecionistička struja koja je identična i na ljevici i desnici. Trump i slični republikanci su u džepu Saudijske Arabije, što nikako ne može biti dobro na ovim prostorima.

Ja sam naravno regionalno Bosanac, ali jednostavno nikad nisam bio u okružju gdje je regionalni identitet važan ili presudan.

Što se tiče položaja Hrvata u BiH, uvijek je najlakše praviti linearne projekcije i zaključiti da će idućih 10 godina biti slično zadnjem desetljeću. Onda malo mozgati i pogledati koji su to faktori koji bi radikalno mogli promijeniti situaciju na bolje ili lošije. Ajmo prvo eliminirati stvari za koje smo prije mislili da mogu donijeti neku prevagu:

1) Presude Ustavnog Suda u koristi ovoga ili onoga naroda - Evidentno je da nema popuštanja od strane bilo koga, ergo ne može se računati na presude kao inicijator promjena na bolje ili gore u izbornom sustavu
2) Nema većih intervencija OHR-a ili SAD - Dokazano je da je sve dozvoljeno osim poteza koji vuku na sukobe ili žešće vaninstitucionalno djelovanje
3) U zadnjih 5 godina smo bili svjedoci velikom broju geopolitičkih šokova - Rusija/Ukrajina, Rat u Siriji, imigrantska kriza, Brexit, Trump, trgovinski ratovi i sl. uz vrlo mali odraz na BiH

Znači, ako je aksiom da nema promjene kroz institucije, ili jači angažman vanjskog faktora ili kroz odraz nekih geopolitičkih šokova (možda čak ni podjela Kosova ne bi kreirala brzi okidač za slična rješenja u BiH) na BiH, što nam to ostavlja? Povratak na dobru-staru demografiju, svi će gledati što se događa nakon 1.1.2020. i naravski ima li ikakvih trendova na lokalnim izborima 2020. Neovisno o tome kako Muslimani prođu na njima (dobro ili loše u odnosu na 2016.), očekujem opći politički rat 2022. gdje će Muslimani pokušati dobiti 6 delegata u Domu Naroda FBiH, što bi po njima trebao biti prvi izborni ciklus gdje bi hrvatski dio vlasti trebali popuniti nekakvi Hrvati na žeton iz SDA, DF i ostalih muslimanskih stranki. Ukoliko im to prođe bez adekvatne reakcije Hrvata, onda bi se moglo reći da je vlast na razini FBiH izgubljena zauvijek. To bi bila neka točka bez povratka samo s 2 jasna ishoda, sloboda ili ropstvo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 14 lis 2019, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Nisam jako dugo imao gripu. Inače ovdje jako puno promoviraju imunizaciju (ne znam da je to baš adekvatan termin) protiv gripe, većina poslodavaca nudi besplatne vakcine. Inače, grupe koje su na udaru su djeca i đuturumi, tako mi za sad još nije problem. Neka moja zadnja runda imunizacija je bila 2013 prije putovanja u razne vukojebine, nema šta mi nisu dali, uključujući i opskurne bolesti koje su na zapadu eliminirane prije više od 50 godina.


Jel o ono kad si išao u Indiju?


Da, sjećam se imunizacije za tifus i kugu (LOL). Bilo je još toga.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 14 lis 2019, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6804
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ministry of Sound je napisao/la:
Eradicator je napisao/la:
Ma nee...dedo mi je, kao i 90% partijaša, pristupio partiji radi nekih benefita. Isto kao i prije par stotina godina, kada su se ljudi turčili iz istih razloga. Ali opet...dobar dio tih partijaša ipak nisu proganjali svoje dojučerašnje rođake. Evo...Praljak, Tuđman, Bobetko...su, kada je bilo stani-pani, ipak stali na stranu svojih.

Kao i tebe, i mene poprilično nervira što bivše komunjare kontrolišu maltene sve političke opcije - od HDZ-a (i naš i Perecijanski) pa sve do HSP (koliko mi je poznato onaj predsjednik njihov, zaboravih mu ime, je bio krupna riba u SKOJU, Juričić neki). Da se sada Tito vrati kao Zombi, svi bi odmah vadili partijske knjižice iz podruma! Ali...ruku na srce, ovo bi se desilo u svakoj državi -na primjer, u bivšem DDR-u su ex-nacisti i SS-ovci bili na visokim pozicijama - jednostavno su se prešaltali sa jedne strane na drugu, i vjerojatno bi opet, ako bi Hićo uskrsnuo. Ima cijela knjiga posvećena toj tematici, ali nije prevedena na engleski.

Što se položaja Hrvata u nas tiče, potpisujem sve šta si rekao.

Apropos Amerikanaca, za Trumpa sam navijao isključivo iz razloga jer je on najavio svojim biračima da će se posvetiti prvenstveno problemima koje tište Amerikance (America first), kao i obuzdavanje Kine - što znači da će Amerikanci svoju pažnju usmjeriti van Balkana, što je za Hrvate u BiH jako, jako dobra vijest. Rezultat toga je vidljiv zadnjih godina - slabija podrška iste fašističkoj politici Muslimana i puno manje parički NGO-vnarima, koji su, u BIH, udarna igla velikobošnjačke ideologije. Naravno, pored toga, za njega sam bio zbog njegovih obečanja u vezi Jeruzalema i Golana, koja su za mene, osobno, jako važna. Zašto...nije za javnost.

Sa druge strane, da je Klintonica došla, nadrljali bi. No...na svu sreću, ona je prošlost, a i šanse da Trump dobije novi mandat su jako velike. To znači bar još 4 godine relativnog smiraja za nas. I naravno, ove trzavice između Amerike i Turske su jako dobre za nas, jer je Amerika u BiH slijedila naputke Turske. Sada vidim da sve više slijede naputke Hrvatske.

Da li se osječaš regionalno više kao Bosanac, ili kao Hercegovac?

I da li misliš da će položaj Hrvata ostati isti, ili će se polagano poboljšavati?


OK, možemo oprostiti tom didi, ipak nije stvarao "svevremenske" dinastije koje su predodređene za vladati u svim sustavima. Nažalost, Tuđman je popušio njihovu priču da imaju "iskustvo vladanja" i da su mu (i njihova djeca) potrebni i u novom, demokratskom sustavu. Josipović, Milanović, Todorić i ini juniori su trebali završiti u interventnim ili kažnjeničkim postrojbama. Ko se tu dokaže (i preživi) bi možda mogao i imati mjesto u nekome novome sustavu. Ako bude prilike opet, ne bi bilo to loše iskorisiti za jedno dobro proljetno čišćenje kuće, čisto da se osiguramo da u Hrvata ne zaživi monarhija u sjeni.



nemoj zaboraviti i ono đubre Emila Tedeschija...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 15 lis 2019, 09:11 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
A u kojoj su interventnoj postrojbi bili Tuđmani juniori?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 15 lis 2019, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kaftanzoglio je napisao/la:
A u kojoj su interventnoj postrojbi bili Tuđmani juniori?


Dozvoljena je jedna promjena dresa, ne dvije (Komunizam - Nacionalizam - Globalizam) kao u slučaju gore navedene elite. Tuđman se iskreno i praktično iskupio za svoje grijehe nastale u komunizmu. A također je bezobrazno stavljati u istu ravan ratni (ne)angažman Josipovića i Milanovića s jedne strane i recimo Mire Tuđmana s druge. Za ostale se slažem, probisvjet čisti, pogotovo Nevenkina štenad.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 15 lis 2019, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ne branim unuke, ali Dejo je bio u Sunji. nije imao poseban tretman.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 15 lis 2019, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ti to ozbiljno misliš da postoji zemlja u kojoj elita i njihova djeca idu u rat? Rat je za sirotinju da gine, a elitama da se bogate. Oni ne mijenjaju dresove, oni uvijek imaju isti dres. A promjene su za neuki narod.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 15 lis 2019, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ti to ozbiljno misliš da postoji zemlja u kojoj elita i njihova djeca idu u rat? Rat je za sirotinju da gine, a elitama da se bogate. Oni ne mijenjaju dresove, oni uvijek imaju isti dres. A promjene su za neuki narod.


ovo je iz prve ruke. valjda je sam htio na prvu crtu.
a to što su djeca komunizma i danas "ugledni građani", ponajviše je naša krivica.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što ste po struci?
PostPostano: 09 stu 2019, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
Vidi se po temama na kojim sudjelujem da sam s ekonomskog. Iako je ekonomski na zapadu i dalje "jak" faks (naspram nekakvih općih "business" i "commerce"), ipak mi sad sve to djeluje pomalo slabo i ubleharski, pa mi je žao što nisam odabrao prirodne znanosti ili STEM, ili čak neki pošten zanat. Taj "manjak" sam čak iz čiste zabave (i dokazivanja da mogu) odlučio poništiti na par načina. Prvi i najluđi je kroz stjecanja certifikata za automehaničara (krenuo sam, ali nisam završio jer se sadašnji start-up ispriječio, ali riješit ćemo i to). Drugi je kroz stjecanje nekoliko formalnih informatičkih certifikata (ništa preteško i ništa 100% završeno za sada, uglavnom pomalo za SEO, Adsense/DFP). Djecu treba tjerati samo u STEM ili dobar zanat, ništa drugo.

Izvinjavam za oftopik, ali pošto mi rodbina kaže da su dole jako popularni V8 zadnja vuča automobili, koliki procenat mesečne zarade ti ode na gorivo ako ti je dnevna kilometraža oko 100km, što je za Australiju nikakva kilometraža. Rodbina je došla tamo sa sela, pa su radnička klasa, i opet skoro svi voze V8 Holdene, osim brata od strica koji, pored V8 Holdena, vozi i minivan jer mu treba za posao. Putuje preko 100 kilometara iz pizde materine u centar Melburna gde radi (građevinski preduzimač, zato mu i treba minivan da potrpa celu ekipu u njega), ali kaže da mu ne bi predstavljalo neko opterećenje i da vozi osmaka svaki dan tu kilometražu. A zet (muž od njegove rođene sestre) se još i glupira sa skupljanjem Harley Davidsona i još je i član udruženja ljudi u krizi srednjih godina sa istim hobijem. Doduše, i on i sestra od strica malo jače obrazovani pa imaju i dosta više para.

E sad, jel oni seru da je benzin tako jeftin tamo ili stvarno jeste tako jeftin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što ste po struci?
PostPostano: 10 stu 2019, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Vidi se po temama na kojim sudjelujem da sam s ekonomskog. Iako je ekonomski na zapadu i dalje "jak" faks (naspram nekakvih općih "business" i "commerce"), ipak mi sad sve to djeluje pomalo slabo i ubleharski, pa mi je žao što nisam odabrao prirodne znanosti ili STEM, ili čak neki pošten zanat. Taj "manjak" sam čak iz čiste zabave (i dokazivanja da mogu) odlučio poništiti na par načina. Prvi i najluđi je kroz stjecanja certifikata za automehaničara (krenuo sam, ali nisam završio jer se sadašnji start-up ispriječio, ali riješit ćemo i to). Drugi je kroz stjecanje nekoliko formalnih informatičkih certifikata (ništa preteško i ništa 100% završeno za sada, uglavnom pomalo za SEO, Adsense/DFP). Djecu treba tjerati samo u STEM ili dobar zanat, ništa drugo.


Izvinjavam za oftopik, ali pošto mi rodbina kaže da su dole jako popularni V8 zadnja vuča automobili, koliki procenat mesečne zarade ti ode na gorivo ako ti je dnevna kilometraža oko 100km, što je za Australiju nikakva kilometraža. Rodbina je došla tamo sa sela, pa su radnička klasa, i opet skoro svi voze V8 Holdene, osim brata od strica koji, pored V8 Holdena, vozi i minivan jer mu treba za posao. Putuje preko 100 kilometara iz pizde materine u centar Melburna gde radi (građevinski preduzimač, zato mu i treba minivan da potrpa celu ekipu u njega), ali kaže da mu ne bi predstavljalo neko opterećenje i da vozi osmaka svaki dan tu kilometražu. A zet (muž od njegove rođene sestre) se još i glupira sa skupljanjem Harley Davidsona i još je i član udruženja ljudi u krizi srednjih godina sa istim hobijem. Doduše, i on i sestra od strica malo jače obrazovani pa imaju i dosta više para.

E sad, jel oni seru da je benzin tako jeftin tamo ili stvarno jeste tako jeftin.


S obzirom da jeste žešći offtopic, premjestit ću na moju AMA temu, iako se izlažem riziku da me optužiti da tako umjetno održavam temu na životu.

Prije svega, Holden V6 ili V8 nije znak bogatstva, to je veliko auto iz masovne (do prije nekoliko godina domaće) proizvodnje.

Ne znam točno o kojem se modelu radi (noviji su malo bolji s potrošnjom), pa ćemo uzeti okvirno. V8 troši oko 12 litara po 100km autoceste i oko 18 litara na 100km u gradu. Uzmimo prosjek od 15 litara po 100km. Za gorivo, uzmimo da ga puni s 95-oktanskim (mada je 98 bolji za V8), čiji je prosjek ove godine oko $1.60 AUD (1.00 EUR). Znači dnevno na gorivo odu $24 AUD, iliti 15 EUR. Mjesec ima oko 22 radna dana, dakle $528 AUD na gorivo naspram prosječne neto plaće od $4,559 AUD (2.827 EUR) (na gorivo ode 11.6% netto plaće).

Ono što mijenja računicu je to što lik izgleda ima svoju firmu, obrt, što znači da mu gorivo ide pod trošak, što umanjuje dobit, i plaćeni porez. Time ova računica u sklopu plaće ne vrijedi.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Što ste po struci?
PostPostano: 10 stu 2019, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:

Izvinjavam za oftopik, ali pošto mi rodbina kaže da su dole jako popularni V8 zadnja vuča automobili, koliki procenat mesečne zarade ti ode na gorivo ako ti je dnevna kilometraža oko 100km, što je za Australiju nikakva kilometraža. Rodbina je došla tamo sa sela, pa su radnička klasa, i opet skoro svi voze V8 Holdene, osim brata od strica koji, pored V8 Holdena, vozi i minivan jer mu treba za posao. Putuje preko 100 kilometara iz pizde materine u centar Melburna gde radi (građevinski preduzimač, zato mu i treba minivan da potrpa celu ekipu u njega), ali kaže da mu ne bi predstavljalo neko opterećenje i da vozi osmaka svaki dan tu kilometražu. A zet (muž od njegove rođene sestre) se još i glupira sa skupljanjem Harley Davidsona i još je i član udruženja ljudi u krizi srednjih godina sa istim hobijem. Doduše, i on i sestra od strica malo jače obrazovani pa imaju i dosta više para.

E sad, jel oni seru da je benzin tako jeftin tamo ili stvarno jeste tako jeftin.


S obzirom da jeste žešći offtopic, premjestit ću na moju AMA temu, iako se izlažem riziku da me optužiti da tako umjetno održavam temu na životu.

Prije svega, Holden V6 ili V8 nije znak bogatstva, to je veliko auto iz masovne (do prije nekoliko godina domaće) proizvodnje.

Ne znam točno o kojem se modelu radi (noviji su malo bolji s potrošnjom), pa ćemo uzeti okvirno. V8 troši oko 12 litara po 100km autoceste i oko 18 litara na 100km u gradu. Uzmimo prosjek od 15 litara po 100km. Za gorivo, uzmimo da ga puni s 95-oktanskim (mada je 98 bolji za V8), čiji je prosjek ove godine oko $1.60 AUD (1.00 EUR). Znači dnevno na gorivo odu $24 AUD, iliti 15 EUR. Mjesec ima oko 22 radna dana, dakle $528 AUD na gorivo naspram prosječne neto plaće od $4,559 AUD (2.827 EUR) (na gorivo ode 11.6% netto plaće).

Ono što mijenja računicu je to što lik izgleda ima svoju firmu, obrt, što znači da mu gorivo ide pod trošak, što umanjuje dobit, i plaćeni porez. Time ova računica u sklopu plaće ne vrijedi.

Da jbt, kako mi nije palo na pamet da gorivo plaća preko firme i knjiži kao troškove.

Mada opet, oko 12% plate je ništa za osam cilindara (što je u evropi zapremina motora potrebna da pokrene teretni voz, a ne auto, nebitno da li je u pitanju Holden ili Aston Martin, osam klipova je osam klipova, mi smo ovde navikli na četiri, i takođe smo navikli da plaćamo gorivo kao da je W16 unutra a ne usrani četvrtak). Ne znam kolike su akcize u AU, ali u Srbiji, od svakog litra goriva 60% od cene ide državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 13 stu 2019, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Ministry of Sound je napisao/la:
horus je napisao/la:
Zašto želiš pažnju?


Moram bacati petarde oko sebe da bi me bilo ko registrirao u stvarnom životu, pa nadoknađujem ovdje.


Zanimljivo. Postoji li odredjeni razlog zasto je to tako?

Kad sam svojevremeno upoznao Jacka koji drzi drugi forum za koji sigurno veliki broj ljudi zna mogu reci da mi je puno stvari postalo jasno, pa si me nekako potaknuo svojim odgovorom da postavim Tebi ovo pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
DaniKU je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Moram bacati petarde oko sebe da bi me bilo ko registrirao u stvarnom životu, pa nadoknađujem ovdje.


Zanimljivo. Postoji li odredjeni razlog zasto je to tako?

Kad sam svojevremeno upoznao Jacka koji drzi drugi forum za koji sigurno veliki broj ljudi zna mogu reci da mi je puno stvari postalo jasno, pa si me nekako potaknuo svojim odgovorom da postavim Tebi ovo pitanje.


Imao sam i prije dojam da tzv. "self-deprecating humour" (zajebancija na vlastiti račun, koja ide do izmišljanja nepoželjnih osobina) ne fercera najbolje na "našim" prostorima, a mislim da si ovim upisom to i potvrdio.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ni meni ne idu u glavu ljudi koji to ne mogu da skapiraju, a i ja se zajebavam na svoj račun jako često. I ladno imaš talenata koji me shvate ozbiljno. Mislim, wtf. Pretpostavljam da je reč o kompleksašima koji nikad to ne bi radili, pa im je onda nemoguće da poveruju da neko drugi ima dovoljno samopouzdanja da mu nije problem da se zajebava na svoj račun.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ni meni ne idu u glavu ljudi koji to ne mogu da skapiraju, a i ja se zajebavam na svoj račun jako često. I ladno imaš talenata koji me shvate ozbiljno. Mislim, wtf. Pretpostavljam da je reč o kompleksašima koji nikad to ne bi radili, pa im je onda nemoguće da poveruju da neko drugi ima dovoljno samopouzdanja da mu nije problem da se zajebava na svoj račun.


Moguće da griješim ali mislim da je naša kultura tzv "face-saving", kao i azijska, gdje je nezamisliva žešća zajebancija na vlastiti račun. Ima li primjera javnih ličnosti koji zbijaju šale na vlastiti račun, ali malo jače, ne neke providne PR fore kako bi ispali "jedan od nas".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ako pod javne ličnosti misliš na političare, nema teoretske šanse da to rade. Što se tiče "celebrity"-ja, kako ko, mada mi se čini da većina to ne radi, ali ne ogromna većina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ministre, je li kofer za 400-500 au dolara skup?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZGabriel je napisao/la:
Ministre, je li kofer za 400-500 au dolara skup?


Nisam imao pojma da uopće idu do te cijene, WTF? To zvuči nešto fensi kao Rimowa. Da, skupo, preskupo.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ministry of Sound je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
Ministre, je li kofer za 400-500 au dolara skup?


Nisam imao pojma da uopće idu do te cijene, WTF? To zvuči nešto fensi kao Rimowa. Da, skupo, preskupo.


pih. vidjela neki dobar dizajn iz Au, rekoh, možda vrijedi tih para. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 24 stu 2019, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Koliko ovaj forum zauzima megabajta ili gigabajta?

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 25 stu 2019, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
To ne znam, zadnji put sam pogledao prije možda pet godina.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 08 pro 2019, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ko želi znati malo više o najnovijim dostignućima na polju seks tehnologije (SexTech)? LOL

Danas bio na nekom rođendanu, i vidio jednu profesoricu (novinarstva) koju nisam vidio od 2017. Odmah mi je, ko iz topa i bez ustručavanja rekla da je zadnjih 6 mjeseci provela u San Franciscu, proučavajući (nisam pitao je li radila hands-on research) sve u tzv. "SexTech" sektoru (prvi put čujem za to). Očekivao sam da ludi Japanci prave sve bolje lutke, ali izgleda da je i SAD ispred njih.

Najviše je bila fascinirana s novom tehnologijom (taj start-up je već dobio desetine milijuna $ u investicijama) u, da prostiš, vibratorima koji nekim čudom mjere ženski orgazam. I to nije sve, u to su uveli tzv "gamefication", po kojem se poznanice udružuju u zatvorene društvene mreže gdje se natječu koja će postići jači/bolji orgazam s tim hi-tech vibratorom.

Daleko od toga da sam očenašek, ali nisam očekivao da ću usred dana, bez gasa, u malo "intelektualnijem" društvu (bilo je više žena) razgovarati o tehnološkim postignućima na polju vibratora i seksualnih društvenih mreža. Enivej, uskoro će i njen "research paper" na tu temu, bit će fascinantno.

Druga žena - Državne juniorske košarkaške selekcije, onda PhD u statistici pa quant manager u jednom od najvećih svjetskih fondova. Ne sjećam se kad sam u pravom životu vidio nekoga ko je realno top 1% u sportu i top 1% u akademskim i financijskim postignućima.

Treća žena - Co-founder jednog jakog fintecha, izvući će nekoliko (možda i desetina) milijunčeka iz njega.

Na koncu, ta moja prijateljica, čiji je rođendan i bio - PhD u Matematici u jednom od najelitnijih engleskih univerziteta, i još jedna od top 1% era.

PS: U prilog onoj temi o sreći, definitivno se trebaš okružiti s ljudima koji su uspješniji od tebe, trebalo bi djelovati motivirajuće.

PPS: Nema ništa bolje od pametnih i uspješnih žena. Nikad neću skontati muškarce koji ganjaju praznoglave starlete (dobro, nisu sve praznoglave, ali...).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 08 pro 2019, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
. Nikad neću skontati muškarce koji ganjaju praznoglave starlete (dobro, nisu sve praznoglave, ali...).

Nijedna od njih nije praznoglava. Neke glume da su praznoglave, ali nijedna nije. Znam iz iz iskustva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: AMA (Ask Me Anything): Sve o forumu, bilo čemu
PostPostano: 08 pro 2019, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ministry of Sound je napisao/la:
Ko želi znati malo više o najnovijim dostignućima na polju seks tehnologije (SexTech)? LOL

Danas bio na nekom rođendanu, i vidio jednu profesoricu (novinarstva) koju nisam vidio od 2017. Odmah mi je, ko iz topa i bez ustručavanja rekla da je zadnjih 6 mjeseci provela u San Franciscu, proučavajući (nisam pitao je li radila hands-on research) sve u tzv. "SexTech" sektoru (prvi put čujem za to). Očekivao sam da ludi Japanci prave sve bolje lutke, ali izgleda da je i SAD ispred njih.

Najviše je bila fascinirana s novom tehnologijom (taj start-up je već dobio desetine milijuna $ u investicijama) u, da prostiš, vibratorima koji nekim čudom mjere ženski orgazam. I to nije sve, u to su uveli tzv "gamefication", po kojem se poznanice udružuju u zatvorene društvene mreže gdje se natječu koja će postići jači/bolji orgazam s tim hi-tech vibratorom.

Daleko od toga da sam očenašek, ali nisam očekivao da ću usred dana, bez gasa, u malo "intelektualnijem" društvu (bilo je više žena) razgovarati o tehnološkim postignućima na polju vibratora i seksualnih društvenih mreža. Enivej, uskoro će i njen "research paper" na tu temu, bit će fascinantno.

Druga žena - Državne juniorske košarkaške selekcije, onda PhD u statistici pa quant manager u jednom od najvećih svjetskih fondova. Ne sjećam se kad sam u pravom životu vidio nekoga ko je realno top 1% u sportu i top 1% u akademskim i financijskim postignućima.

Treća žena - Co-founder jednog jakog fintecha, izvući će nekoliko (možda i desetina) milijunčeka iz njega.

Na koncu, ta moja prijateljica, čiji je rođendan i bio - PhD u Matematici u jednom od najelitnijih engleskih univerziteta, i još jedna od top 1% era.

PS: U prilog onoj temi o sreći, definitivno se trebaš okružiti s ljudima koji su uspješniji od tebe, trebalo bi djelovati motivirajuće.

PPS: Nema ništa bolje od pametnih i uspješnih žena. Nikad neću skontati muškarce koji ganjaju praznoglave starlete (dobro, nisu sve praznoglave, ali...).


Ne zelim da se ovaj moj upis shvati kao kontriranje, jer ispada da stalno nesto kontra mislim i pisem. Kao prvo pitala bih Ministra za koju citalacku grupu na forumu on pise o "SexTech" industriji? Koga na Balkanu zanima duzina zenskog orgazma? Ako ih uopste i zanima da li je dozivjela zadovoljstvo? O sexualnim igrackama oni su culi iz trece ruke i vidjeli mozda po koju ilustraciju iste za koju sumnjam da bi znali bez detaljnog upustva da upotrijebe.
Zatim, meni te super zene zvuce zastrasujuce. Mjere orgazme, ocjenjuju vibratore i sl. Previsoko obrazovane, dobrostojece, sa samopouzdanjem koje curi na usi....kome se dize na doticne? Ambicioznom polumuskarcu koji zivi za eksponiranjem u drustvu. I kazes lijepo se proveo na rodjendanu? Svasta.
Jedino s cime se slazem da covjek treba biti okruzen sa ucenim i zanimljivim ljudima, ali ljudima koji imaju duha i smisla za zivot.
Pametna i uspjesna zene se nece libiti i dalje uciti i experimentisati u zivotu. Takvoj bi bio zanimljiv samo odredjeno vrijeme, dok te ne prouci i ona ode dalje.
A to da smo praznoglave, taj epitet nam je prikacen odmah po rodjenju, kao pripadnicama glupljeg spola, i bez obzira na napredak u zivotu tesko da cemo ga se rijesiti.
Procitaj sta pise u mome potpisu:“Što god žene radile, one to moraju odraditi duplo bolje od muškaraca kako bi se mislilo da su upola dobre kao oni. Srećom, to nije teško. “

A sto se tice srece evo ti jedan zanimljiv clanak za one koji traze srecu, a ne ocekuju, kako bi trebalo biti u normalnom zivotu. Ideja dopaminskog posta koji za rezultat daje vece osjecanje srece i zadovoljstva:

https://www.independent.co.uk/life-style/dopamine-fasts-silicon-valley-sex-food-happy-a9194141.html


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 485 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO