HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 100  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 19 pro 2019, 01:48 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Sa nekog mog srpskog stanovišta,iskreno ne bih bio oduševljen da su migranti iz Etiopije ili Eritreje. To je neka druga kultura koja nema veze sa Evropom izuzev što su hrišćani. Pored naših socijalnih problema,siromaštva da ne pričam dalje o kolektivnim centrima koji nisu zatvoreni. Mi još nismo u potpunosti riješili naše izbjegle i raseljene a smještali bi migrante ??! Nema mi tu logike. Evropa će još možda slati koji mjesec ili godinu pare,a šta onda ? Lutaće svukuda upadati u tuđe vikendice i praviti nered. Njihov dolazak ovdje je puni promašaj. To bi isto bilo kada bi ja u sred rata odlučio da odselim u Moldaviju najsiromašniju evropsku zemlju i tražik 3 obroka dnevno. Ako ne nađem pljačkam njihovu sirotinju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 19 pro 2019, 02:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Lutorčina je napisao/la:
Sa nekog mog srpskog stanovišta,iskreno ne bih bio oduševljen da su migranti iz Etiopije ili Eritreje. To je neka druga kultura koja nema veze sa Evropom izuzev što su hrišćani. Pored naših socijalnih problema,siromaštva da ne pričam dalje o kolektivnim centrima koji nisu zatvoreni. Mi još nismo u potpunosti riješili naše izbjegle i raseljene a smještali bi migrante ??! Nema mi tu logike. Evropa će još možda slati koji mjesec ili godinu pare,a šta onda ? Lutaće svukuda upadati u tuđe vikendice i praviti nered. Njihov dolazak ovdje je puni promašaj. To bi isto bilo kada bi ja u sred rata odlučio da odselim u Moldaviju najsiromašniju evropsku zemlju i tražik 3 obroka dnevno. Ako ne nađem pljačkam njihovu sirotinju.


Vrlo točno. Ovo je vrsta rata čemu svjedočimo.

I liberalna SrBkinja Natalija se uključila u kampanju pružanja pomoći i "utehe" migrantima u Berlinu. ... kuku, lele, što vole egzotiku, ...



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 19 pro 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lutorčina je napisao/la:
Meni nikako nije jasno da ih oni primaju u svoje kuće. Nedavno jedna Sarajka primila dvadestegodišnjeg mladića u svoj stan,a za par dana druga Tuzlanka primila drugog momka u stan. Meni je to van pameti primiti nekog u svoju kuću a da tu osobu ne poznaješ. Preko 50 fb komentara bošnjačkih profila su oduševljeni tim činom. Na kraju im se svodi diskusija kako smo mi ljubomorni ( Srbi i Hrvati) što oni pomažu svoju braću :zubati .
To je van svake pameti njihovi zaključci. Možda 2 - 3komentara su negativni na migranti ostali oduševljeni. Primiš nekog u kuću a može te zaklati i opljačkati ko od šale.



Gledam na slikama uvalila Pakistancu dekolte i sise pod nos. Jel ti ljudi znaju kako završavaju takve žene u Pakistanu. (Mislim kako su završile, već su pobijene) I zašto tuka misli da može sa par lijepih gesti promijeniti nešto što je njima kao bager rovarilo po mozgu dok su odrasli kao djeca i poslije i kao odrasli muškarci. U kući još 3-4 odrasle kćerke, sve ženska djeca.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
https://www.facebook.com/symphatomimetic/videos/1970301236448757/

"Ubij ga jeb’o mu ja mater". To je autentičan glas mislim 99% ljudi.

"Osjećajna" novinarka koja je ovo objavila je dio otuđene elite, 1%, koja uz to ide na skupljanje lajkova.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Ministry of Sound je napisao/la:
https://www.facebook.com/symphatomimetic/videos/1970301236448757/

"Ubij ga jeb’o mu ja mater". To je autentičan glas mislim 99% ljudi.

"Osjećajna" novinarka koja je ovo objavila je dio otuđene elite, 1%, koja uz to ide na skupljanje lajkova.


Točno.
Migranti polako ispituju granice do kojih mogu ići.
Ako im se ne suprotstavi, nema kraja.
Sjede u kafićima po 15 sati, griju se, tuširaju se flašama u WC, naruče čaj i rastjeruju normalne mušterije.
Hodaju u grupama gradom sa prijetećim facama.
Iza 22 sata žene više nisu na ulicama.
Dođu u dućan pa se posluže s ćim hoće, dosada je tolerirano, više neće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 19:53 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
To bi ti onda bio dakle onaj nadaleko poznati bosnjacki merhamet i dobrota.

Cuj hodaju sa prijetecim facama..

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 19:55 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
A evo i jos nesto o bosnjackoj dobroti, o nama i migrantima, napisano od covjeka koji je u stanju pogledati malo bolje, a i razmisliti glavom, a ne uvlaciti mainstream misljenju na forumu tako sto ce gaziti po onima koji su na dnu.

Citat:
Glede emigranata:

Prije par dana sam se vozio autobusom iz Sarajeva u pravcu Tuzle. Na autobuskoj stanici, nakon nas gomile "konstitutivni" koji smo zauzeli željena mjesta za sjedenje, ušli ja skupina emigranata.
Čini mi se da su fizonomijom bili Pakistanci ili Afganistanci.
Po defoultu su otišli na kraj autobusa i zauzeli mjesta na tzv. sećiji. Ubrzo je za njima došao i vozač koji je tražio novac za dodatni prtljag - nisam baš siguran da li su ga razumjeli, ali su uredno platili.
Posmatrajući tu scenu kroz glavu mi je proletila misao o tome otkud tolika averzija prema migrantima u ovom društvu?
Prljavi su, ne kupaju se, nose istrošenu odjeću i obući, gladni su sigurno više no što su žedni, njihovi životi su na ultimativnom sezonskom sniženju jer su kao potpuni outsideri zbog činjenice da zavise od tuđe milosti i milosrđa.
Jergovićevskim žargonom kazano - Isusu bi migranti bili prva braća.
Na sarajevskim ulicama su već istisnuli Rome, kao konkurenciju, na svakoj većoj saobraćajnoj raskrsnici. Čak se i Romi sjebavaju na temu imigranata.

I tako, dok autobus lagano promiće kroz Alipašinu, na jednoj raskrsnici, dok iza mene migranti se došaptavaju na čudnom jeziku (urdu?), kroz bočno staklo zapazi jednog vozača koji tjera migranta od svog auta dok mu ovaj nudi da kupi Violeta maramice. Tip nekih trideset do tridesetpet godina.

U ratu smo visili na UNPROFOR-ovim vozilima, vukući vozače pod plavim UN šljemovima za rukav, ujedno se derući : "bonbon, bonbon".
Negdje još imam saučuvane dva omota od čokolade koje su mi dali Britanci još u septembru 1992. godine.
Sjećam se dobro, pružili su mi ih iz svog ogrovnog Land Rovera, a ja sam bio zbunjen tim gestom.
Zar sam izgledao kao dijete iz Eritreje?

Nakon što sam pročitao da je raumpalija od zaštitara prebio emigranta radi krađe čokoladice, sada grizem sebi muda što ne ustadoh i ne rekoh onome vozaču koliko ti košta taj njihov prtljag do Tuzle, ja častim.

Svi smo mi emigranti. Sudbine su nam emigrantske.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 20:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Tekst glup da ne može biti gluplji. On je bio u svojoj zemlji, dijete, pod kišom granata.

Ova stoka ide da se nakači na EU socijalu, mnogi da kradu a neki i da kolju. Stoka. I oni i itko tko ima trunčicu samilosti prema njima.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2017, 19:42
Postovi: 389
Isto bi radili ko i susjedi koji su bili primljeni u hotele na moru, samo da imaju priliku!

Zato, bez milosti!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Tekst je prije svega napisan od srca. Obican post obicnog covjeka na plavoj platformi.

Kad spomenu covjeka. Sta je to sto nas odredjuje kao ljude, kao ljudsko bice? Pored mnostva stvari tu je i ona koja je cak i za nase prezivljavanje najbitnija, a to je: kako tretiramo slabije od sebe.

Da ljudi nisu poceli da razmisljaju tako, danas nebi ni postojalo nesto sto se zove socijalna drzava, iliti sistem na kojem pocivaju i baziraju nasa drustva. Covjek kao socijalno bice VS covjek kao asocijalno bice kojem je solidarnost strana rijec. To treba svako mislece bice odluciti samo za sebe.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 22:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Da vidimo tu solidarnost prema slabijima u muslimanskim državama. Jesu li npr. u Pakistanu ljudska bića?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 22:04 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Rekoh, svako mislece ljudsko bice to treba odluciti samo za sebe. Pa tako i oni u Pakistanu, ali i ti, primjera radi.

Ako bude tesko donijeti odluku, na osnovu humanistickih nacela, moguce je konsultirati i Isusa Krista, tj. bibliju, ili ono sta nam govori papa, itd., da ne nabrajam sve do Jehovinih svjedoka.

Naravno, ko ni to ne prihvata, ima ideologija (pl.) koje ce mu pruziti utociste i po tom pitanju. A kako vidim, mnogi su se vec snasli i bez moje pomoci.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
U većini se radi o sunitskim Muslimanima iz Sirije, Afganistana, Pakistana itd. Zemlje koje su prve bile dužne da ih prime su Saudijska Arabija, i zemlje zaljeva. Imaju i novac i teritorij, a i to su im "garava" braća. Ako ih oni ne žele, nešto ozbiljno nije u redu sa njima.

Nemamo niakve obveze da primamo bilo koga, kad ni sebi samima pomoći ne možemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
KASAP je napisao/la:
Tekst je prije svega napisan od srca. Obican post obicnog covjeka na plavoj platformi.

Kad spomenu covjeka. Sta je to sto nas odredjuje kao ljude, kao ljudsko bice? Pored mnostva stvari tu je i ona koja je cak i za nase prezivljavanje najbitnija, a to je: kako tretiramo slabije od sebe.

Da ljudi nisu poceli da razmisljaju tako, danas nebi ni postojalo nesto sto se zove socijalna drzava, iliti sistem na kojem pocivaju i baziraju nasa drustva. Covjek kao socijalno bice VS covjek kao asocijalno bice kojem je solidarnost strana rijec. To treba svako mislece bice odluciti samo za sebe.


:rigam :neznam

Ovo nisu slabiji od nas. Oni su jači, jer bez problema mogu poslati milijune sposobnih muškaraca viška da osvajaju svijet.
To mi nemamo, niti možemo.
Daleko su migranti od slabijih.
To je samo maska.
Kad bi oni imali vlast, tek bi vidjeli svoga Boga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ti ako mislis da je ove jadnike neko poslao da osvajaju svijet, onda objasni ko i kako pa da i to vidim. A svaceg sam se nacitao.

Klimatske promjene ce dovesti do sve jace izrazenijih migracija. Tako da ce i te vrste izbjeglica biti sve vise. Do 2050., ako se nista ne promjeni, samo Afrika ce producirati do 100 mio. izbjeglica od klimatskih promjena, tj. nemogucnosti zivljenja tamo gdje su sad. Morat ces se izgleda navici na njih.

A to sto trazis najmanji zajednicki nazivnik s ovima ovdje na forumu preko ledja najslabijih, i nije ti nesto na cast.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 22 pro 2019, 23:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ko god ove migrante dovodi u istu ravan s stradalnicima iz rata 1991. do 1995. čini žestoku nepravdu i pljuje u lice svim žrtvama rata u bivšoj YU. Neovisno o narodu, religiji, sve izbjeglice i stradalnici ratova u EX-YU su živući sveci u poređenju s migrantskom ruljom. Prije svega, naši ljudi su bili autentični stradalnici, žrtve po svakoj definiciji te riječi, što se ne može reći za najveći dio ilegalnih migranata. I kao takvi, nisu ilegalno prelazili granice, nego dostojanstveno, u groznim uvjetima, čekale svoj red na odlazak u inozemstvo. Pri dolasku u te zemlje su postali idealni doseljenici, integrirani, manje skloni kriminalu nego i domicilni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
BBC je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Meni nikako nije jasno da ih oni primaju u svoje kuće. Nedavno jedna Sarajka primila dvadestegodišnjeg mladića u svoj stan,a za par dana druga Tuzlanka primila drugog momka u stan. Meni je to van pameti primiti nekog u svoju kuću a da tu osobu ne poznaješ. Preko 50 fb komentara bošnjačkih profila su oduševljeni tim činom. Na kraju im se svodi diskusija kako smo mi ljubomorni ( Srbi i Hrvati) što oni pomažu svoju braću :zubati .
To je van svake pameti njihovi zaključci. Možda 2 - 3komentara su negativni na migranti ostali oduševljeni. Primiš nekog u kuću a može te zaklati i opljačkati ko od šale.



Gledam na slikama uvalila Pakistancu dekolte i sise pod nos. Jel ti ljudi znaju kako završavaju takve žene u Pakistanu. (Mislim kako su završile, već su pobijene) I zašto tuka misli da može sa par lijepih gesti promijeniti nešto što je njima kao bager rovarilo po mozgu dok su odrasli kao djeca i poslije i kao odrasli muškarci. U kući još 3-4 odrasle kćerke, sve ženska djeca.

Od ljudi koji su obišli sticajem prilika Indiju ili Pakistan kažu da nema većeg zla od tih ljudi. Gledao sam par reportaža o Pakistanu,pa evropska crna hronika je mila majka šta tamo ima. To je zemlja sa 180 miliona ljudi poprilično nesređena i haotična. Pedofilija je polu legalizovana. U tim zemljama bogati Paki i Afgani kupe dječaka i žive sa njim pored svoje supruge. To su tzv bacha boys.Prostitucija i narkomanija u Pakistanu je skoro u istom omjeru kao u Ukrajini,što me je začudilo ipak je to Bliski Istok i konzervativni islam. Danas sutra ništa njima neće biti strano da spopadaju djecu po ulici u našim sredinama. Sad opipavaju teren da vide dokle mogu ići. Što se tiče ovih naših a uvijek mozes naci žena bez pameti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 00:03 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Genuine je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Sa nekog mog srpskog stanovišta,iskreno ne bih bio oduševljen da su migranti iz Etiopije ili Eritreje. To je neka druga kultura koja nema veze sa Evropom izuzev što su hrišćani. Pored naših socijalnih problema,siromaštva da ne pričam dalje o kolektivnim centrima koji nisu zatvoreni. Mi još nismo u potpunosti riješili naše izbjegle i raseljene a smještali bi migrante ??! Nema mi tu logike. Evropa će još možda slati koji mjesec ili godinu pare,a šta onda ? Lutaće svukuda upadati u tuđe vikendice i praviti nered. Njihov dolazak ovdje je puni promašaj. To bi isto bilo kada bi ja u sred rata odlučio da odselim u Moldaviju najsiromašniju evropsku zemlju i tražik 3 obroka dnevno. Ako ne nađem pljačkam njihovu sirotinju.


Vrlo točno. Ovo je vrsta rata čemu svjedočimo.

I liberalna SrBkinja Natalija se uključila u kampanju pružanja pomoći i "utehe" migrantima u Berlinu. ... kuku, lele, što vole egzotiku, ...
Vjerovatno je od Srba niko nije htio. Znaš kako kažu ; kad nema kiše i grad je dobar. Tako i ova. Da je ostala u Beogradu trčala bi za bogatim mafiozama ili strancima. Sada ima malo para u Berlinu i daj šta daš.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
KASAP je napisao/la:
Ti ako mislis da je ove jadnike neko poslao da osvajaju svijet, onda objasni ko i kako pa da i to vidim. A svaceg sam se nacitao.

Klimatske promjene ce dovesti do sve jace izrazenijih migracija. Tako da ce i te vrste izbjeglica biti sve vise. Do 2050., ako se nista ne promjeni, samo Afrika ce producirati do 100 mio. izbjeglica od klimatskih promjena, tj. nemogucnosti zivljenja tamo gdje su sad. Morat ces se izgleda navici na njih.

A to sto trazis najmanji zajednicki nazivnik s ovima ovdje na forumu preko ledja najslabijih, i nije ti nesto na cast.


Možda njih i nije u egzodus poslao jedan organiziran centar (mada ni to nije isključeno da se migracijama rukovodi), ali ih je stvorio jedan neodrživ mentalitet da svaki čovjek i žena pod svaku cijenu moraju imati što veći broj djece i da svako dijete ima neku svoju sreću (nafaku), pa i nije problem ako ih roditelji ne mognu uzdržavati ili ako padnu društvu i čitavom svijetu na teret, kao sada nama. Njih je stvorio upravo taj ekspanzionistički mentalitet poznat još iz antike, a danas može biti u vjerskoj, pa i islamskoj oblandi. Naravno problem je isti i ako u egzodus krenu crni kršćani supsaharske Afrike.

Ko god misli da se masama imigranata i seobama naroda ne mogu osvajati prostori, neka prostudira propast Rimskoga Carstva i kako se danas ponavljaju identični procesi onima iz tih vremena.
O da, čitavi narodi i seobe naroda itekako mogu uzdrmati, pa i uništiti današnje države svijeta.

Hrvatski forumaši dobro znaju da principijelno zastupam interese BiH i Bošnjaka, i da na silu ne tražim zajedničnog imenitelja. U ovom slučaju cijenim da svi imamo problem i da nam interesi konvergiraju u smjeru prestanka ovog egzodusa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ministry of Sound je napisao/la:
Ko god ove migrante dovodi u istu ravan s stradalnicima iz rata 1991. do 1995. čini žestoku nepravdu i pljuje u lice svim žrtvama rata u bivšoj YU. Neovisno o narodu, religiji, sve izbjeglice i stradalnici ratova u EX-YU su živući sveci u poređenju s migrantskom ruljom. Prije svega, naši ljudi su bili autentični stradalnici, žrtve po svakoj definiciji te riječi, što se ne može reći za najveći dio ilegalnih migranata. I kao takvi, nisu ilegalno prelazili granice, nego dostojanstveno, u groznim uvjetima, čekale svoj red na odlazak u inozemstvo. Pri dolasku u te zemlje su postali idealni doseljenici, integrirani, manje skloni kriminalu nego i domicilni.



Ovdje se manje radi o njima nego o nama. Sta smo mi, sta je takozvani Zapad, ako se ne pridrzava onog sto ga odredjuje, ako se ne pridrzava sveopsteg drustvenog konsensa, ako tako hoces..

Eticka ideja vodilja liberalnih drustava u koja ubrajamo i EU je humanizam po kojem je svako ljudsko bice vrijedno za sebe. Humanizam predstavlja bilo koji sustav misljenja i djelovanja koji u prvi plan stavlja covjeka i njegove potrebe. Dakle svakog covjeka. Nepravedno prema zivotinjama koje su takodjer ziva bica, i itekako imaju osjecaje, no to je tema za sebe i ima vise veze s ljudskom licemjernoscu nego s ovim o cemu se raspravljamo.

Ne moramo dakle da se pozivamo na krscanske vrijednosti, islamske, nebitno, ili ako tako hoces ljudske instinkte (ono sto osjetis kad vidis nekog ko se pati, empatija), da bi ovim ljudima pomogli, a ne tukli ih radi jedne obicne cokoladice. Dovoljno je postovati glavni postulat drustva u kojem zivimo. Pa nije ju jadnik ukrao jer je dosao da porobi planetu, vec zato sto je bio G L A D A N.


https://www.klix.ba/vijesti/regija/sest ... hxUG5yBK4c

Niko ovdje ne vidi ocajne jadnike koji zele da se domognu boljeg zivota, ma gdje to da bilo, vec u njima vidi ljude nize rase, nekoga ko boljeg zivota iz ovog ili onog razloga nije vrijedan..nekoga ko je dosao da pali, siluje, pljacka i osvaja. A koliko vas, kad bi vam leseve ovo dvoje djece stavili pred nos, bi i dalje ostali pri tom misljenju, misljenju po kojem treba postaviti minska polja i mitraljeska gnijezda?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 13:45 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4898
Razmišljam bi li imalo smisla pitati ljubitelje ilegalne vojske vojno sposobnih muškaraca iz Azije ili Afrike jesu su i koliko udomili ovih malih bradatih nesretnika i kakva su im iskustva s novopečenim ukućanima? Vjerovatno ne. Svi su oni teži slučajevi “humanizma”, ali naravno, samo onlajn...

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 13:54 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Hagresor je napisao/la:
Razmišljam bi li imalo smisla pitati ljubitelje ilegalne vojske vojno sposobnih muškaraca iz Azije ili Afrike jesu su i koliko udomili ovih malih bradatih nesretnika i kakva su im iskustva s novopečenim ukućanima? Vjerovatno ne. Svi su oni teži slučajevi “humanizma”, ali naravno, samo onlajn...


Posto je pitanje ocigledno upuceno meni, odgovoricu i na taj kvaziargument koji se cesto proteze od strane prema migrantima i izbjeglicama neprijateljski nastrojenih.

Niti jednog.

A zasto bi? Da li sam ja drzava, drzavni sustav, socijalni sistem, itd..itd.?

Pitanje je toliko glupo da kad ga okrenemo bude jos gluplje, primjera radi: Koliko si ti minskih polja postavio, koliko straza odradio na granici, koliko si migranata pretukao radi cokoladice, itd.itd.? sve teski slucajevi ksenofobije i nasilja, ali naravno, samo onlajn...

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 14:04 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4898
KASAP je napisao/la:
Hagresor je napisao/la:
Razmišljam bi li imalo smisla pitati ljubitelje ilegalne vojske vojno sposobnih muškaraca iz Azije ili Afrike jesu su i koliko udomili ovih malih bradatih nesretnika i kakva su im iskustva s novopečenim ukućanima? Vjerovatno ne. Svi su oni teži slučajevi “humanizma”, ali naravno, samo onlajn...


Posto je pitanej ocigledno upuceno meni, odgovoricu i na taj kvaziargument.

Niti jednog.

A zasto bi? Da li sam ja drzava, drzavni sustav, socijalni sistem, itd..itd.?

Pitanje je toliko glupo da kad ga okrenemo bude jos gluplje, primjera radi: Koliko si ti minskih polja postavio, koliko straza odradio na granici, koliko si migranata pretukao radi cokoladice, itd.itd.? sve teski slucajevi ksenofobije i nasilja, ali naravno, samo onlajn...


Možda si me pomiješao s nekim drugim komentatorom na sajtu. Nigdje nisam zagovarao minska polja i premlaćivanja. Zalažem se jedino za javna pogubljenja političara koji su ovu hordu nametnuli narodima Europe. Nedemokratski, tj bez ikakvog pitanja žele li oni koji ih plaćaju i biraju na vlast plaćati socijale hordi i liječiti svoje sinove, kćeri, majke i očeve po kirurgijama kao posljedicu dolaska horde. Liječiti u boljem, pokapati u gorem slučaju. Pitao ih je samo jedan- Orban Mađare, rezultat vidimo. A ovo da nisi primio ni jednog, ne čudi. Zato i pišeš tako kako pišeš. Dakle prvo probaj na vlastitoj koži, a onda drži predavanja i glumi Majku Terezu. Do onda si samo dvoličan.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Naša Kvačica je napisao/la:
Da vidimo tu solidarnost prema slabijima u muslimanskim državama. Jesu li npr. u Pakistanu ljudska bića?

Skoro na smrt osudili zenu krscanku koja se usudila napiti vode iz suda iz kojeg je pila muslimanka. Tolerancija u pakistanu gdje su krscani o,1 procent i nikakav faktor. Da se nije svijet zauzeo za nj smakli bi je ko zlocinca najkrvolocnijeg.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uništavanje muslimanskih 24% (ili koliko već) BiH od strane migranata
PostPostano: 23 pro 2019, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
KASAP je napisao/la:
Rekoh, svako mislece ljudsko bice to treba odluciti samo za sebe. Pa tako i oni u Pakistanu, ali i ti, primjera radi.

Ako bude tesko donijeti odluku, na osnovu humanistickih nacela, moguce je konsultirati i Isusa Krista, tj. bibliju, ili ono sta nam govori papa, itd., da ne nabrajam sve do Jehovinih svjedoka.

Naravno, ko ni to ne prihvata, ima ideologija (pl.) koje ce mu pruziti utociste i po tom pitanju. A kako vidim, mnogi su se vec snasli i bez moje pomoci.

Ti si jako angazirano mislece bice koji brani na svakom koraku muslimane i njihovu najezdu na evropu, a branis muslimane naravno i tamo gdje su i debela vecina naravno. Ko te nezna na ranu bi te privio, al nemoj meni, i nama koje je ujela guja koja je dovela komsica na vlast.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2487 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 100  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Pejtonac sa juga i 251 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO